2024 May 24 - جمعه 04 خرداد 1403
تحريف و جعل تاريخ در شبكه به اصطلاح نور !
کد مطلب: ٤٠٩٠ تاریخ انتشار: ٢٢ ارديبهشت ١٣٨٨ تعداد بازدید: 94106
اخبار » عمومي
تحريف و جعل تاريخ در شبكه به اصطلاح نور !

شبكه "نور" در تلاشي آشكار براي تطهير چهره متهمان و عاملان اصلي غائله "ثقيفه بني ساعده" و غصب فدك دائم روايات و جملاتي از جنس آنچه دو موردش ذكر شد به خورد مخاطبان ميدهد.

به گزارش البرز ، همزمان با ايام فاطميه و شهادت دختر عزيز پيامبر اسلام(صلي عليه واله وسلم) يك شبكه ماهواره اي تلويزيوني پخش برنامه هاي خود در راستاي تبليغ مذهب "تسنن" را آغاز كرد.
شبكه "نور" كه روي امواج شبكه IPN برنامه پخش ميكند در پيامهاي زيرنويس دائما" از بينندگان خود براي مشاركت در برنامه هادعوت ميكند.
تلويزيون آي.پي.ان شبكه اي با اهداف تجاري بود كه صرفا" با پخش ترانه هاي خوانندگان لس آنجلسي و تبليغات بازرگاني گذران امور ميكرد و معلوم نيست مسئولان اين شبكه در قبال دريافت چه مبلغي حاضر به واگذاري امتياز آن شده اند.

اين شبكه در تلاش براي عادي سازي برخي تحريفهاي تاريخي و جعل تاريخ از قول بينندگان خود كه به اصطلاح از نقاط مختلف ايران برايش پيام ارسال كرده اند چنين مينويسد:
پيامبراكرم (صلي عليه واله وسلم) فرمود: ثروت هيچ احدي مانند ثروت ابوبكر برايم نرساند

حال آنكه كم اطلاع ترين مردم درباره تاريخ اسلام اگاهند كه اين حضرت خديجه كبري (سلام الله عليها) بود كه با بذل دارايي خود در راه اسلام حقيقي پيامبر اعظم(ص) را ياري نمود.
اين شبكه همچنين از قول زيدبن عمربن خطاب نوشت: به خودم ميبالم چون من فرزند دو خليفه هستم چرا كه مادرم ام كلثوم ! دختر زهرا همسر علي مرتضي و پدرم عمربن خطاب است.

درباره اين مطلب انحرافي نيز در ميان حتي عالمان سني هم اختلاف جدي وجود دارد و چنين ادعايي كاملا" مورد ترديد است.

شبكه "نور" در تلاشي آشكار براي تطهير چهره متهمان و عاملان اصلي غائله "ثقيفه بني ساعده" و غصب فدك دائم روايات و جملاتي از جنس آنچه دو موردش ذكر شد به خورد مخاطبان ميدهد.

اين شبكه همچنين در ديگر بخشهاي برنامه هاي خود توضيح برخي روايات منسوب به پيامبر عالي مقام اسلام از قول يكي از سخنرانان اهل سنت و پخش تلاوت قران كريم به روش ترتيل را در دستوركار دارد.
كارشناسان بارها به مسئولان فرهنگي براي مقابله مناسب با چنين شبيخونهايي كه اعتقادات پاك متدينين را هدف گرفته هشدار داده اند. تقويت صحيح برنامه هاي رسانه ملي ، تدوين و توزيع كتب مرتبط با آموزه هاي ناب شيعه و انسجام بخشي به فعاليتهاي هيئت هاي مذهبي از جمله راهكارهاي مبارزه با اين انحرافات آشكار است.


Share
481 | هيوا | United Kingdom - London | ٢٢:١٠ - ١٦ ارديبهشت ١٣٩٠ |
ازتمام مسلمين(اهل سنت) خواشمندم که ديگه روي اين سايت نيايد.واقعا اينقدر بيکاريد که ميايد وبا اين ابوجهل ها هم صحبت ميشيد .تورو خدا ولشون کنيد اينا راهي که رفتند ،خودشون هم ميدونن که کلهم اشتباهه ولي به خدا مقصر نيستند خدا پيشينيانشان را لعنت کند(شاه اسماعيل) که اينان را به بيراهه کشانده ..آخه مگه با عقل جور درمياد که دوميليارد اشتباه کنند .ان وقت 100 ميليون دره پيت که نصفشم روباپول شيعه کردند راست بگن.ديديم که آقايون با ميلياردها سرمايه ملت رفتند يه کشور اندازه ميدان آزادي رو شيعه کردند ،آخر سرهم ديديد که چي شد اينو بدانيد شيعه در هيچ جاي دنيا نه اسم داره نه طرف و نه خواهان فقط مردم فلسطين و لبنان و 10 درصد سوريه كه آن هم در حال نابودي است .كه به نان شب محتاجند.
482 | ابوبكر عمر عثمان علي | Iran - Tehran | ٢٣:٥٢ - ١٦ ارديبهشت ١٣٩٠ |
نفساي آخرتون رابكشيد كارتون ديگه تمومه .يه عده سياستمدار جمع شدن يه مذهب ساختن براي جيبهاي مبارك والا تا قبل از حكومت شيطان صفت صفوي يه دانشمند عارف يا شاعر مثلا شيعه ما نداريم .گروه پهسخ به شبهات!!!!شك نكن كه من هيچوقت ايميل واقعي خودمو نمينويسم.مگه از جونم سير شدم شماها به اوباش خودتونم رحم نميكنيد چه برسه به من

پاسخ:

!!!

دوست گرامي

لابد حافظ سني بوده است که مي گويد :

قبر امام هشتم و سلطان دين رضا از جان ببوس و بر در آن بارگاه باش !

يا فردوسي که دشمنان اهل بيت عليهم السلام را حرامزاده مي داند ! و ....

گروه پاسخ به شبهات

483 | شيعه كوچولو | Iran - Tehran | ١٢:٣٦ - ١٧ ارديبهشت ١٣٩٠ |
دادشاي گرامي اين برادران سني دسته خودشون نيست.عين ذات تحجر دارن.
كسي كه آيه صريح قرآن وقبول نكنه(آيه تطهير وآيه ولايت و.....)و روايات بزرگي مثل غدير خم وفدك و.... رو قبول نكنه ديگه نميشه كاريش كرد.
بابا اينا رو رسول الله هم نتونست آدم كنه.
اميدوارم خدا اينارو با ابوبكر و عمر وعثمان محشور كنه وخدا مارم با رسول الله وحضرت علي و حضرت زهراو ائمه محشور كنه .
ويك سخن هم به برادران اهل تسنن: بريد مطالعه بدونه تعصب بكنيد ودرست فكر كنيد.نگذاريد تحجر روي فكرتون اثر بزاره.بريد كتاباي خودتونو بخونيد تا راه راستو تشخيص بديد. وقت كرديد كتاب الغدير رو بخونيد.

الم يعلم بان الله يري
موفق باشيد

484 | من | Iran - Tehran | ٢٢:٢١ - ١٨ ارديبهشت ١٣٩٠ |
تو الغدير خوندي بستمونه...
برا محشور كردن هم مطمئن باش همون جايي كه رسول الله وحضرت علي و حضرت فاطمه محشور ميشن حضرت ابوبكر وحضرت عمر وحضرت عثمان محشور ميشن وعاقبت همه ي آن بزرگان بهشت است توبه فكر خودت باش كه عاقبت خوبي در انتظارت نيست...
485 | ابوبكر عمر عثمان علي | Iran - Tehran | ٢٤:٠٨ - ١٩ ارديبهشت ١٣٩٠ |
سوال: برخي مي‌گويند امام رضا و امام‌زاده‌ها شفا مي‌دهند نظر شما چيست؟ جواب: بت پرستان در زمان رسول خدا  و ديگر بت پرستان در هند و جاهاي ديگر نيز مي‌گويند که بت‌هايشان شفا مي‌دهد و اين سخن اختصاص به شيعه ندارد، اگر هزاران نفر به مشهد بروند و شفا پيدا نکنند صدايش را در نمي‌آورند و اگر در راه ماشينشان تصادف کند و زخمي شوند و يا از دنيا بروند کسي صدايش را در نمي‌آورد ولي اگر يک نفر تقديرا حالش خوب شود آن را معجزه امام رضا  مي‌دانند. آخر کسي که در دنياي ما نيست و در عالم برزخ است چه شفائي مي‌دهد؟ از خداوند حاجت نخواسته و پرداخته‌اند به مرده. يکي از بستگان ما که بيمار بود و اعتقادي به توسل نمودن داشت به مشهد برده شد تا به گمان خود، امام رضا از خدا بخواهد تا او را شفا دهدو بعد از دو روز از بازگشت از مشهد فوت نمود. حال اگر حالش خوب شده بود کما اينکه بسياري از کساني که مستقيم از خداوند حاجت مي‌خواهند و حالشان خوب مي‌شود، اين را به حساب رفتن به مشهد و متوسل شدن به گمان خود به امام رضا مي‌دانست و حال که حالش خوب نشد و فوت نمود بستگانش سکوت نمودند. و دست ديگري نيز در کار است و آن اين است که کساني که در گمراه بودن مردم منافعي دارند، سعي مي‌کنند براي گرم بودن بازارشان دروغ‌هايي را رواج دهند تا مردم به زيارت بروند و پول داخل ضريح بريزند و خادمان و مفتخوران دکانشان کساد نشود و چه بسا خدامان و وابستگانشان نيز در ترويج اين اکاذيب سهم داشته باشند. مي‌باشد. و از نظر قرآن امام رضا که بت گشته و ساير بت‌ها نه نفعي دارند و نه ضرري نه شفا مي‌دهند و نه کور مي‌کنند، و کساني که متوسل به آنان مي‌شوند مشرک مي‌گردند و شرک بزرگترين گناه است

پاسخ:

با سلام

دوست گرامي

1- فرق بين اعتقاد شيعه و کفار در اين است که کفار ، خود بت ها رو موثر مي دانستند ، چه خداوند بخواهد و چه نخواهد ، اما شيعه هيچ استقلالي براي ائمه خود قائل نيست ! و اين اعتقاد شيعه ، دقيقا همان اعتقادي است که رسول خدا (ص) به مردم آموخته اند ، و در قرآن نيز آمده است و بزرگان صحابه نيز به آن اعتقاد داشتند .آيا اعتقاد به اينکه عيسي مريض ها را شفا داده است يا مرده را زنده کرده است کفر است ؟ قطعا خير ، اين اعتقادي قرآني است ، اما بايد اعتقاد داشت که اين کار به اذن خداوند بوده است ! لابد خداوند اين آيات را براي بازار گرمي پيامبران فرستاده است و در حقيقت دروغ است !

http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=maghalat&id=87

2- علت اينکه بسياري از اوقات حوائج بر آورده نمي شود همين است .

گروه پاسخ به شبهات

486 | شيعه علي | Canada - Montreal | ١٥:١٠ - ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٠ |
کساني که ولايت حضرت علي وفرزندان او را غصب کردن هرگز وارد بهشت نميشن کساني که به دختر پيامبر ظلم کردن جايي در بهشت ندارن ما فقط منتظريم تا منجي بشر مهدي بياد تا ببينيد ولايت علي حق است و بس
487 | ابوبكر عمر عثمان علي | Iran - Tehran | ١٠:١٩ - ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٠ |
در جواب نظر:(مركز كنترل) باسلام شما عرض كردين هيچ استقلالي براي ايمه قايل نيستيد و اينا وسيله هستند حال انكه پرده تقيه تون داره پاره ميشه حاج آقا اللهياري چند روز پيش (شبكه اهل بيت ميشناسين كه)ميگفت:(( متاع اينها عين متاع خداست(العياذ بالله)چه از اينها بخواهي چه از خدا هيچ فرقي نميكنه))با اين اوصافي كه شما براي ايمه قايل هستيد ما فرقي بين خداي شما وايمه (العياذ بالله)نميبينيم.ذر مورد شفا دادن عيسي نبي (ع)بايد عرض كنم كه ايشان در زمان حياتشان اين كار را به اذن پروردگار انجام ميدادند ويكي از معجزات ايشان بود تا مردم به او ايمان اورند(مردش كه اين كار رو نميكرد آخه چرا نميفهميد) وما هيچ معجزه اي در مورد امام رضا وشفادادنش حتي در زمان حياتش هم نداريم حال چه برسه به مردش البته ايشان بسيار بزرگوارند ودر بهشت داره كيف ميكنه ومطمينا از شما خرافه پرستان هم بي خبره(تورو خدا پياممو نمايش بدين)

پاسخ:

با سلام

دوست گرامي

1- ما نه مسئول گفته هاي ديگران هستيم و نه پاسخگوي آن ، ما عقيده صحيح و درست را که علما و بزرگان شيعه به آن اعتقاد دارند مطرح مي کنيم

2- گفته ايد که در مورد امام رضا عليه السلام هيچ معجزه اي نه در زمان حيات و نه بعد از شهادت ايشان خبر نداريد ! اينکه شما خبر نداريد ، مشکل شما است ، مي توانيد به کتاب «الصواعق المحرقة» ابن حجر هيثمي عالم مشهور اهل سنت در مورد حيات امام رضا عليه السلام و معجزات ايشان مراجعه کنيد ؛ يا به کتاب فرائد السمطين جويني ؛ و ...

اما براي اينكه بتوانيد به مقداري از مطالب به صورت دسته بندي دسترسي داشته باشيد ، به آدرس ذيل مراجعه کنيد :

http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=notepad&id=32

3- اگر واقعا به دنبال حقيقت هستيد ، ايميل خود را نيز براي ما ارسال کنيد ، تا پاسخ براي شما ارسال شود .

موفق باشيد

گروه پاسخ به شبهات

488 | ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ | Iran - Tehran | ١٠:٤٣ - ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٠ |
(ظهور امام زمان در حالت لختي) شيخ طوسي و شيخ نعماني از امام رضا نقل مي كنند كه فرمود: از نشانه هاي ظهور امام مهدي اين است كه آن حضرت زير نور خورشيد و در حالت برهنگي ظهور مي كند.

پاسخ:

!!!

با سلام

دوست گرامي

اگر شما نيز اين مطلب را پيدا کرديد و در اين دو کتاب ديديد ، سني شويد و به ما نيز خبر دهيد تا ما نيز سني شويم ، و اگر چنين مطلبي نبود ، کمي فکر کنيد که چرا چنين دروغ هايي بر ضد امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف مطرح مي شود !

گروه پاسخ به شبهات

489 | علي | Iran - Tehran | ١٩:٤٨ - ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٠ |
سما مي گويد وباز مي پرسيد که.آيا اعتقاد به اينکه عيسي مريض ها را شفا داده است يا مرده را زنده کرده است کفر است ؟ قطعا خير ، اين اعتقادي قرآني است ، اما بايد اعتقاد داشت که اين کار به اذن خداوند بوده است ! لابد خداوند اين آيات را براي بازار گرمي پيامبران فرستاده است و در حقيقت دروغ است ! درست هيچ کس نمي تواند منکر شود اما بايد دانست که اگر خود شما در قرآن مطالعه کرده باشيد عيس مسيح به اذن خدا واراده خدا شفا مي داد وخود هيچ قدرتي نداشت . خوب حالا شما بگو چه کسي به امام رضا حکم کرده که شفا بده ؟ خدا ؟يا دليل تراشان ؟ مرده چگونه مي تواند شفا بدهد ؟ شخصي که به زيارت با عنوان شفا خواستن به نزد امام رضا مي رود ، نمي داند که خدا در قران گفته من از رگ گردن به شما نزديکم ؟ چه ظلم بزرگي !!! مرده با دمشرک .

پاسخ:

با سلام

دوست گرامي

خود شما قبول داريد که اعتقاد به اينکه برخي از افراد به اذن الهي مي توانند کارهاي خارق العاده انجام دهند شرک نيست و ما نيز چنين اعتقادي داريم ؛ (البته اگر کسي حتي به اشتباه فکر کند که کسي ديگر چنين قدرتي به اذن خدا دارد اين در واقع اشتباه است و نه شرک ! مثل اينکه کسي فکر کند موسي مرده زنده کرده است و عيسي عصا داشته است ، آيا چنين کسي کافر مي شود ؟) اما آيا اهل بيت چنين قدرتي دارند (آيا لازم است که چنين مطلبي فقط با قرآن ثابت شود آيا اينکه پيامبر ما نيز مرضا را شفا داده است در روايات آمده است يا در قرآن) ؟ بهتر است نگاهي به دفتر ثبت معجزات و کرامت حرم حضرت علي بن موسي الرضا عليه آلاف التحية والثنا داشته باشيد تا متوجه حقيقت امر شويد . يا نگاهي به کلام علماي اهل سنت در مورد کرامات حضرت علي بن موسي الرضا عليه السلام داشته باشيد .

البته جالب است کساني که اعتقاد دارند دجال دشمن خداوند به اذن خدا مرده زنده مي کند (صحيح بخاري) ، منکر اعتقاد به اين کرامات توسط اولياي الهي مي شوند !

اما راجع به مرده بودن اهل بيت ، آيا کرامت و شفاعت کار روح است يا کار جسم ؟! آيا مردن از کار افتادن روح است ؟ بهتر است از علماي اهل سنت سوال کنيد که چگونه از امام رضا عليه السلام حاجت خواسته اند و حاجت گرفته اند !

جداي از اين ما اهل بيت را شهيد مي دانيم و شهدا زنده هستند .

اما راجع به نزديک تر بودن خدا از رگ گردن ! آيا وقتي عيسي مرده زنده کرد ، خدا از رگ گردن نزديکتر نبود ؟! خدا چرا چنين نکرد ؟ چرا از خود خدا مستقيم زنده کردن صورت نگرفت ؟ آيا وقتي از عيسي خواستند مريض را شفا دهد خدا از رگ گردن نزديکتر نبود ؟ چرا خود خدا مستقيم چنين نکرد ؟

وقتي فرزندان يعقوب از پدر طلب مغفرت خواستند خدا خود نمي شنيد ؟ آيا از رگ گردن نزديک تر نبود ؟

بهتر است قبل از ذکر مرده باد و زنده باد ، کمي در مورد معارف ديني فکر کنيد ، و مطالبي که خود علماي اهل سنت به آن اعتراف کرده اند و شبيه آن در قرآن آمده است را منکر نشويد !

گروه پاسخ به شبهات

490 | علي | Iran - Tehran | ١٩:٥٦ - ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٠ |
درجواب اون آقا که گفته شيعه علي است و ولايت علي وفرزندان علي راغصب کرده اند . نمي دونم شماها قرآن مي خونين يا نه! بابا شما يه دليل بيارين که علي ع جانشين پيامبر بودة ! درقرآن از همه چيز وهمه کس صحبت شده مثلا خوابيدن سگ اصحاب کهف در دم غار ويا اسم پسر خوانده پيامبر زيد وبا غيره اومده... اما نمي دونم چرا از اين امامت به اين بزرگي علي ع چيزي نگفته !! چه ظلم بزرگي !! به دنبال چه چيز هستين ؟

پاسخ:

با سلام

دوست گرامي

اگر در مورد همه چيز در قرآن به اينصورت که شما مي گوييد آمده است ، چرا نامي از ابوبکر يا عمر در قرآن نيامده است ؟! آيا خلافت رسول خدا (ص) به بزرگي سگ اصحاب کهف نبود که در قرآن از او ياد نشد ؟!

اينگونه سخن گفتن ، در واقع ناديده گرفتن صريح آيات قرآن است که «وانزلنا اليک الذکر لتبين للناس» ؛ قرآن کريم بسياري از مطالب را به صورت کلي بيان کرده است و تفصيل و بيان آن را به رسول خدا (ص) واگذار کرده است و يکي از اين موارد اصل امامت است که چندين جاي قرآن در مورد آن صحبت شده است وتفصيل آن (به اقرار علماي اهل سنت و روايات متواتر آنان) در کلام رسول خدا (ص) آمده است .

بهتر است در اين زمينه به آدرس ذيل مراجعه کنيد :

http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=question&id=1368

موفق باشيد

گروه پاسخ به شبهات

491 | حميد | Iran - Tehran | ٢٠:٠٤ - ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٠ |
ديگه همه آگاه شدن . ما با مراجعه به قرآن دانستيم که دروغ گو کيست . ما از يکتايي خدا مي گيم ومي گيم که فقط خدا قادر وتواناست و همه چيز رو بايد ازخدا خواست وبس وآيه قران که آمد خدا براي بندگان خودکافي است . اما دراين ميان کساني هست که مي گن نه ! مرده هاي هستند که کاراي خدا را انجام مي دن . ما چون گناه کارهستيم نمي تونيم مستقيم با خدا صحبت کنيم . ومتوسل ميشيم به اونها تا ماروبه خدانزديک کنند .رجوع شود به آيه 3سوره زمر- درصف حال مشرکين . واي به حال مشرکين . روزي که خدايان انها (محشر) آنها را کتمان خواهند کرد .!!!!

پاسخ:

با سلام

دوست گرامي

شما که همه چيز را از خداوند مي خواهيد ، ديگر از نانوا نان نخواهيد ، از بقال ، و مغازه دار ، ميوه و سبزيجات نخواهيد ، از هيچ کس هيچ چيزي نخواهيد ، چون طلب از غير خداست !

اما در رابطه با طلب از مردگان بهتر است به آدرس ذيل مراجعه کنيد ، چون شايد شما از خليفه اول و دوم بيشتر دين را مي فهميد :

http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=maghalat&id=87

همچنين لطف کنيد تمامي نظرات خود را با يک نام ارسال کنيد .

موفق باشيد

گروه پاسخ به شبهات

492 | سامان | Iran - Tehran | ٢٠:١٧ - ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٠ |
ماخوشحال هستيم که شبکه اي پيدا شده که دربرابر دروغ وتزوير قد الم کرده . زماني که حق بيايد باطل از بين مي رود. رافضيان رابشناسيم . ازعلايم رافضيت : 1- غلو کردن براي بندگان صالح خدا2- پرستش قبرها وحاجت طلبيد ن از آنها3- سينه زني وزنجير زني4-تحريف معني قرآن5- انجام اعمال شرک آميز6- مبارزه با يکتا پرستان و با عناوين گوناگون7-ترويج بي بندوباري8- تحريف تاريخ اسلامي8-پرستش امام زمان وپناه بردن به اويا امامان ديگر9- اعتقاد به امامت ولايت 10- اينجاش خيلي خنده داره---- والا دانستن مقام امام نسبت به پيامبران معصوم11- توهين به ياران رسول الله يا مهاجرين وانصار و..... باز هم هست اگه خواستين !!! مراقب باشين اين اعلايم درشما خدايي نکرده نباشه!!!

پاسخ:

با سلام

دوست گرامي

علائمي که ذکر کرديد ، همگي آنها در مورد بزرگان شما صدق مي کند :

1- عمر و ماجراي ساريه (عمر در مدينه از حال لشگر ايران در نهاوند با خبر است و صداي خود را به ساريه در ايران مي رساند ، و او را هدايت مي کند !)

2- ابوبکر از پيکر مطهر رسول خدا (ص) طلب حاجت مي کند !

3- عائشه براي رسول خدا (ص) سينه زني مي کند

4- بن باز مفتي کور عربستان گفته است آيه «ومن کان في هذه اعمي فهو في الاخرة اعمي» نبايد بر ظاهرش حمل شود و بايد معني آن تاويل گردد .

5- عمر به عباس عموي رسول خدا متوسل شده است

6- ابوبکر دستور داد کساني که او را به عنوان خليفه و مستحق زکات قبول ندارند ، کشته شوند با اينکه مسلمان بودند و اصل زکات را قبول داشتند

7- دختر ابوبکر خليفه اول ازدواج موقت کرده است ، عبد الله بن عمر ، در خيابان دست به بدن کنيزکان در معرض فروش مي زد !

8- فرياد صحابه در جنگ با مسيلمة کذاب «يا محمداه» بود

9- عمر گفته است که اهل بيت هستند که تصرفات تکويني دارند ، و حتي موهاي سر او با توجه اهل بيت رشد مي کند !

10- عمر خود را از پيامبر بالاتر مي دانست و بارها به حضرت اعتراض کرده است (اگر اهانت را حساب نکنيم)

....

مراقب باشيد که اين علائم در اتباع صحابه نيز وجود داشته باشد و يکي از آنها ترک نشود!

گروه پاسخ به شبهات

493 | محسن | Iran - Yazd | ١٥:٥٦ - ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٠ |
شبكه اي كه ميگه حضرت معاويه ديگه چه انتظاري بايد ازش داشت واقعا متاسفم براشون
494 | ابوبكر عمر عثمان علي | Iran - Tehran | ١٩:٤٣ - ٠٣ خرداد ١٣٩٠ |
شفاعت: مسئله شفاعت يکي از مواردي است که در تشيع بصورت يک عقيده اصلي و مهم در آمده و تمام شيعيان بطور باور نکردني به شفاعت امامان دلخوش هستند و يا به شفاعت فاطمه زهرا. اميد به شفاعت تبديل به يکي از ارکان اصلي در زندگي ايشان شده و تصور دارند که بسياري از گناهان ايشان توسط ائمه بخشيده خواهد شد. در بسياري از آيات قرآن، خداوند تنها ايمان و عمل صالح را اصل دانسته و شفاعت ديگران را بي‌اثر شمرده است، همينطور براي کسي که جهنمي باشد شفاعت سودي نخواهد داشت، در سوره زمر/19 خطاب به پيامبر ص آمده که آيا تو کسي را که دوزخي است مي تواني نجات دهي( ). و در سوره توبه/80 هم خطاب به پيامبر ص آمده که اگر هفتاد بار هم براي آنها آمرزش بخواهي پذيرفته نشود ( ). و همينطور سوره منافقون/ 6 که در آن خطاب به پيامبر ص آمده که براي آنها آمرزش بخواهي يا نخواهي آمرزيده نشوند ( ). شرک از مواردي است که بخشيده شدني نيست، و يا مورد حق الناس نيز مربوط به ديگران است که بايد راضي شوند، پس اصل بر ايمان صحيح و مسلم بودن و داشتن اعمالي نيک است نه بر شفاعت. در اسلام اصل کلي بر عمل صالح است، و در بسياري از آيات قرآن «عملوا الصالحات» آمده است، و شفاعت بطور بسيار جزئي و فقط در چند آيه بيان شده که آن نيز تنها به اذن خداست (نجم/26، سباء/23، طه/109).

پاسخ:

با سلام

دوست گرامي

ايا گمان کرده ايد که چون شفاعت تنها مثلا در يک آيه آمده است ديگر صورت نمي گيرد و تحقق خارجي ندارد ؟! در خانه اگر کس است يک حرف بس است ! اهل سنت که مي گويند «ادخرت شفاعتي لاهل الکبائر من امتي» نبايد چنين مطلبي را مطرح کنند !

موفق باشيد

گروه پاسخ به شبهات

495 | تركمن | Iran - Tehran | ١٩:٠٥ - ٠٥ خرداد ١٣٩٠ |
با سلام خدمت تمامي دوستان چه شيعه و چه سني که هردو از شاخه هاي يک درخت هستند و آن درخت اسلام است که بر پايه اصول دين اسلام پايبند هستند. نکاتي هست که بايد متذکر شوم و آن اين است : آيا مي دانيد چرا خداوند متعال و رب الجليل ،قرآن را نازل و محمد مصطفي (ص) را رسول و (پيغمبر=پيغام بر) خود قراردادند؟خودتان خوب فکر کنيد! خداوند متعال قران کريم را يراي سعادت دنيوي و اخروي انسانها نزول فرمودند تا انسانهايي که در گمراهي بسر مبردند را هدايت فرمايد و آنان را که دستورات خداوند را اطاعت و تسليم در برابر دستورات اوشوند را هم در اين دنيا و هم در آن دنيا سعادتمند گرداند خداوند دستورات زيادي را در قرآن بيان فرمودند و يکي از اين دستورات که در نمازهاي پنجگانه در پنج وقت شبانه روز (البته براي برادران شيعه 3وقت شبانه روز) ما قرائت مي کنيم سوره حمد است که در آيه هاي آخر حمد (... اياک نعبد واياک نستعين *اهدنا الصراط المستقيم *...) آمده است :(... تنها تورا مي پرستيم و تنها از تو ياري مي جوييم *ما را به راه راست هدايت بفرما...) خودتان خوب فکر کنيد ! خودتان قبول داريد که بايد خداوند متعال را عبادت و پرستش کرد و تنها از او (خداوندمتعال) کمک و ياري جست . بحث توسل بحثي جداست يعني وقتي که مي گويند يک برادر سني از يک امامزاده و يا بزرگواري طلب حاجت ونياز نموده معني اش اين نيست که مستقيم از آنها درخواست حاجت کرده باشد بلکه درخواست از خداوند متعال بحق مقام والا و بزرگواري که امامان و اوليا و شهدا در پيشگاه او دارند هست براي استجابت دعاهايشان در يک کلام برادران سني از خداوند طلب استجابت دعا مي کنند ولي برادران شيعه از امامان و بزرگواراني که خودشان از خداوند طلب استجابت دعا مي کردند. طلب استجابت دعا دارند. ******************** دربحث صحابه کرام هم بايد متذکر شويم که زماني حضرت علي (ع) در جواب کساني که درمود پرستش خداوند يکتا و راست معاد و زنده شدن دوباره انسان سئوال مي کردند جواب دادند : بر اساس اعتقاد خودمان ما چيزي از دست نمي دهيم بلکه شما هستيد که متضرر ميشويد. برادران اهل سنت به صحابه کرام بي اهانتي نميکنند و چيزي را هم از دست نمي دهند ولي همين برادران شيعه که فقط 10درصد از جمعيت مسلمانها را تشکيل مي دهند متضرر مي شود .

پاسخ:

با سلام

دوست گرامي

1- خداوند متعال 5 نماز را واجب کرده است اما دستور داده است که «اقم الصلاة لدلوک الشمس الي غسق الليل وقرآن الفجر» و براي اين 5 نماز در قرآن سه وقت تعيين کرده است !

2- در مورد توسل ، اگر شخص از ديگري کاري بخواهد و او بتواند انجام دهد ، آيا اين شرک است ؟!

پاسخ : چه او زنده باشد و چه مرده ، اگر اعتقاد داشته باشد که او در کنار خداوند و به صورت مستقل حاجت مي دهد و کار را انجام مي دهد شرک است

اگر چنين نباشد شرک نيست . چه مخاطب زنده باشد و چه مرده .

3- در مورد صحابه ، کسي ضرر مي کند که به دستورات صحابه اي تمسک مي کند که در قرآن مورد توبيخ قرار گرفته اند و مي خواهد دين را از طريق آنها به دست آورد ! البته مشخص است که اين دين ، به چه صورتي به دست او خواهد رسيد .

موفق باشيد

گروه پاسخ به شبهات

496 | عمر | Germany - Nuremberg | ١٨:٠١ - ١١ خرداد ١٣٩٠ |
هرچه از قران نباشد باطل است. اگر افکار و عقايد سني پالوده شود به اسلام ميرسي ولي اگر اقايد شيعه پالوده شود چيزي باقي نميماند چون سرچشمه ان از قران نيست. بلکه از يک سري روايات و اوهام است اگر جايي هم از ايات قران استفده کنند بايد ب صدها روايات جعلي کنار هم بذارند تا بتوانند ايه را ان طور که دوست دارند توجيه کنند. اميدوارم که خدا همه را به راه راست هدايت کند.
497 | علي | Iran - Tehran | ١٩:٥٨ - ١٦ خرداد ١٣٩٠ |
دوستان سلام در مورد خلفاي راشد بايد بگويم آنها صداي خود را بر پيامبر بالا بردند و آيه نازل شد كه صداي خود را پيش پيامبر بالا نبريد بعد از آن صداي خود را چنان پايين مي آوردند كه باز هم پيامبر را اذيت مي كردند و همچنين حرف پيامبر بايد كاملا گوش داد و به آن عمل كرد و اگر كسي آن را عمل نكند حداقل پيامبر را ناراحت كرده است خليفه دوم در حديث از بخاري كلمه يحجر را برپيامبر گفته است وباز هم اذيت پيامبر محسوب مي شود و اما در شبكه نور در مورد فدك بحث بود كه مجري برنامه از مولوي پرسيد كه آيا در بخاري حديثي هست كه فاطمه زهرا از ابوبكر ناراحت باشد مولوي جواب داد خير در صورتي كه در بخاري موجود است كه حضرت فاطمه زهرا از ابوبكر ناراحت شد و تا آخر عمر با اوصحبت نكرد و با ناراحتي از ابابكر از دنيا رفته حديث پيامبر اين است كه هر كس فاطمه را ناراحت كند مرا ناراحت كرده است و هر كس مرا ناراحت كند خدارا ناراحت كرده است پس در حقيقت ابابكر خدا را ناراحت كرده است و اما در مورد عثمان بايد بگويم كه عايشه گفته است كه بكشيد اين كفتار را در اين حال عايشه نيز از عثمان ناراضي بود . در مورد ائمه اطهار بايد بگويم كه در بخاري آمده است كه پيغمبر فرموده است بعد از من 12 جانشين من هستند كه اولي بر اساس حديث غدير امام علي (ع) بوده است كسي كه يار وفادار پيامبر بوده است عايشه با او به جنگ مي رود معاويه با او به جنگ مي رود حال من از اهل تسنن مي پرسم كه كه پيامبر حسنين را در روي زانو مي نشاند و مي گفت كه اينها شباب اهل جنه هستند و هر كس را بخواهند شفاعت مي كنند به شروطها در بخاري آمده چرا معاويه را رضي اله عنه مي گويند در صورتي كه معاويه كلي قتل جنايت فحشا و ترساندن مسلمانان را انجام داده است تا به خلافت برسد پس اگر كسي اين كار ها را انجام بدهد رضي اله عنه حساب مي شود آقايان اهل سنت شما كه به ما مي گويد توسل درست نيست ما غلط كنيم از غير خدا چيزي بخواهيم حاكم اصلي خداست و همه چيز براي خداوند است و مادر قرآن به گفته خداوند فقط گوش مي دهيم كه مي فرمايد هر چه پيامبر فرموند همان را عمل كنيد كه رضاي من در عمل كرن به گفتار پيامبر است حال كه عمر و ابابكر مه حرف پيامبر گوش نداده اند و اورا اذيت كردند بايد به آنها اقتدا كنيم يا به حديت ثقلين وغدير و يا به فاطمه زهرا و حسنين كه نور چشم پيامبر بوده اند ما طبق گفته قرآن از زنده ها مي خواهيم طبق گفته خداوند شهدا زنده اند و پيامبر و اهل بيت حديث كسا و معصومين و شهدا زنده اند و در پيش خداوند روزي مي خورند در حديث كسا ميدانيد كه عايشه خواست وارد آن شود پيامبر اجازه نفرمودند درست است همسر پيامبر است ولي جزء اهل بيت نيستند دوستان در هر زماني حكومت دست هركسي باشد تاريخ را به نحو خود مي نويسد و كاري مي كند تا همه اورا دوست داشته باشند ولي حقايق تاريخ بعدا آشكار مي شود شيعه علي هميشه در اسارت حكومت ها بوده است حكومت ضالم معاويه كه هميشه عل (ع) را دشمنام مي گفت و كاري مي كرد كه مردم از آن حضرت دور شوند و حكومتهاي ضالم ديگر كه فقط و فقط علي و اولاد او را به شهادت رسانده اند من نمي دانم در پيشگاه عدل الهي چه جوابي به رسول اله خواهند دادو همكنون نيز ما مي گوييم رسوال اله و ائمه اطهار زنده اند و ما از خداوند تقاضا مي كنيم گناهان مارا به خاطر اين افراد صالح ودرستكار ببخشايد نه اين كه اينها از خود بتوانند كاري بكنند فقط خداوند مي تواند ببخشد وا از خداوند مي خواهيم بخاطر اينها مارا ببخشايد ما كه معصوم نيستيم و شايد حرفمان طلبمان درخواستمان درپيش خداوند آنقدر با اهميت نباشد ولي وقتي اسم پيامبر مي آيد خداوند بخاطر قلب نازنين پيامبر احتمال بخشش را چند برابر مي كند بشروطها شروط آن است كه انسان حتما از كار گناه خويش توبه كند و به راه راست كه راه راست همان راه پيامبر وراه ائمه اطهار است نه راه معاويه ، صراط الذين انعمت اليهم غير المغضوب عليهم والضالين و نخوردن مال مردم و گرفتن بخشش به كساني كه ظلم كرده اي و يا حقي پايمال كرده باشي در اين صورت شفاعت پيامبر درست است حال دوستان اهل سنت از مابه خاطر شفاعت از ائمه اطهار ايراد نگيريد توروخدا برويد و كتاب بخاري و مسلم را درست بخوانيد و ببينيد در مورد خلفاي راشيدن بخاري چه گفته است حضرت علي مي فرمايد تحقيق كنيد ودرستي را پيداكنيد چون در قيامت به خاطر خلفاو غيره شما را بازخواست نمي كنند به شما مي گويند اين دين و روش را چگونه آموخته ايد اگر شما بگوييد از گذشتگان از شما قبول نيست مي گوين مگر ما به شما عقل نداده بوديم چرا تفحص و تحقيق نكرديد برويد و واقعا كتابهاي همه مذاهب را بخوانيد همه را حتي تسنن و تشيع و راه راست را خودتان پيداكنيد بعد از خارج شدن از دنيا ديگر مجالي نيست در مورد كارهاي خوب و بد كه تشخيص تقريباواضحاست ولي در مورد اينكه چه مذهبي باشي و چگونه از پيامبر اطاعت كنيم مهم است آيا به روش خلفا راشيدن عمل كنيم درست است يا به روش امام علي (ع) و فرزندان معصومش و فاطمه زهرا سلام اله عليها اجمعين كه آزار شان به هيچ كس نرسيد بايد بدانيم صراط الذين انعمت اليهم چه كساني هستند
498 | غلام ابوتراب | Iran - Khorramshahr | ٢٣:٥٤ - ٢٢ خرداد ١٣٩٠ |
هركس به ولايت علي شك دارد.........دامان عفاف مادرش لك دارد
www.14mah.parsiblog.com
499 | AAA | United States - Atlanta | ١٠:٣٩ - ٢٦ خرداد ١٣٩٠ |
ناپلئون ميگه : دشمن احمق نعمتي است.
انقدر بشينين به اين مسائل دامن بزنيد و اونوريا هم دارن کلا ريشه اسلام رو مي زنن
شما هم بدتر دارين کمکشون ميکنين

500 | Momen Abdullah | Iran - Khorramshahr | ١٥:٥٥ - ٢٨ خرداد ١٣٩٠ |
جناب Abdul-Abubakr-A...hole
ريشه اسلام را با چه مي‌زنند؟ با تيغ خرافات عائشة يا با چماق جهل عمر؟

يا علي
501 | علي | Iran - Tehran | ٢٠:٠٢ - ٢٨ خرداد ١٣٩٠ |
جواب 449 دوست سلام درست است حرف شما اونوري ها همه مارا به جونهم انداخته اند شيطان پرستي را دارند رواج مي دهند ولي چه اتحادي حاصل شده است از زمان بعد از پيامبر تاكنون هر چه شيعه بوده كشتنش و الان عربهاي به ظاهر مسلمان عربستان شيعه هار ا مي كشند ريشه اسلام را همين ها خوشكانده اند همكنون محتاج ياري شما هستيم چه لزوم به 1400 سال پيش است نكشيد و آنچه مردم مي خواهند آن را انجام دهيد
502 | مجبد م علي | Iran - Tehran | ٢٤:٤٦ - ٢٨ خرداد ١٣٩٠ |
با سلام جناب AAA واقعاً احمقانه از ناپلئون كه يك كافر مشروب خوار جنگ طلب و ديوانه بود نقل قول كردي حد اقل از امراي خودت بمثل معاويه و يا ولد زنائي مثل يزيد يا ان حرام زاده به اسم ابن زياد نقل قول ميكردي نا سلامتي اينها ............. و از خودتوند . لبيك يا علي
503 | إس | United States - Atlanta | ١٩:٠٥ - ٢٩ خرداد ١٣٩٠ |
فکر نميکنم درست باشه پشت سر انسان هايي که از دنيا رفته اند اينطور صحبت کرد
حالا هر کسي هم باشه هر کاري هم کرده باشه ،
504 | علي | Iran - Tehran | ٢١:٠٠ - ٣٠ خرداد ١٣٩٠ |
مظفر خان نوشته من را نمايش دهيد مگر مشكلي داشت به غير از حقيقت چيزديگري ننوشتم
505 | Momen Abdullah | Iran - Khorramshahr | ٠١:٠٩ - ٣١ خرداد ١٣٩٠ |
سرکار خانم اس
شما چه کاره هستيد که براي خداي متعال تعيين تکليف کنيد؟ مثلا به خداوند ايراد مي‌گيريد که چه شود؟
خداوند در مورد پدر زنازاده خالد چنين گفته است:
«عتل بعد ذلك زنيم»
بعد شما از ما مي‌خواهيد که قرآن را به سمتي پرت کنيم و آن را نخوانيم؟ براستي دشمني با قرآن کريم تا کجا؟
فقط به خاطر آنکه آن زنازاده از دنيا رفته شما مي‌گوييد که ما خواندن قرآن را ترک کنيم؟
اين است عقل شما؟

يا علي
506 | علي | Iran - Tehran | ٢٢:٠٨ - ٣١ خرداد ١٣٩٠ |
در جواب 503 بايد بگم تاريخ به منو تو نگاه نمي كند تاريخ پشت سر همه كس حرف مي گويد حالا از زبان حقيقت گويان و از زبان دروغ گويان آينده مشخص مي كند چه كسي حق بوده و چه كسي ناحق ما پشت سر مرده حرف نمي زنيم پشت سر كساني حرف مي زنيم كه اگر حرف پيامبر را گوش مي دادند الان ماقدرت برتر دنيا بوديم نه اينكه آن زمان مردم را گول بزنند و الان نيز به همان شيوه مردم را بكشند و بگوين حقيقت ماييم اين روش دقيقا روشي است مولايمان را خانه نشين كرد الان مردم را مي كشند و به حرف آنها كه بدنبال عدالت هستند گوش نمي دهند حالا ببين تاريخ در آيند بدنبال حاكمان جور چه مي نويسد پس دوست عزيز اينمانيستيم كه به دنبال مرده حرف مي زنيم بلكه حرفها زده شده و نوشته شده و ثابت شده
507 | امين آغا | Iran - Ahvaz | ٠٩:٢٧ - ٠١ تير ١٣٩٠ |
((تبت يدا ابي لهب و تب ))

ابي لهب مرد و اين آيه همچنان باقي است.
اگر حرف حق باشد و باعث ايجاد فساد نباشد پشت سر همه مي توان حرف زد .
508 | سيد محمد حسيني | Iran - Tehran | ١٤:٣٣ - ٠١ تير ١٣٩٠ |
جواب نظر
جناب------------------------------------اس---------------------------------------

فكر شما محترم!اما آيا آقايون اهل سنت هم به اين منطق پايبند هستند يا خير و هرچه دوست دارند راجع به پدر بزرگوار حضرت علي ميزنند؟
يا علي
509 | م-ع | Iran - Zarrīn Shahr | ٠٢:١٣ - ٠٣ تير ١٣٩٠ |
دوستان عزيز چرا به جان هم افتادين واز گذشتگان اينقدر طرفتاري ميکنيد خدا به انسان عقل داده تا راه درست را از باطل تشخيص دهد با کمي انديشيدن ومطالعه کتب معتبر وديد صحيح به دور بر خودمان متوجه ميشويم که خيلي به ما دروغ گفتند و از جهل ما سو استفاده کردند وهر چرندي را به اسم اسلام وتقدس بخوردمان دادند وما هم بيخبر از همه جا ان را قبول کرديم خدا رسولان را براي همين خرافات و جهالتها فرستاده وامامان هم براي هدايت امدند نه بدعت وگزافه گويي کتابهاي خيلي خوبي توسط ايت الله برقعي نوشته شده با مطالعه انشاالله به حقيقت ميرسيد فقط بدون تعصب بخوانيد خدا همه ما را با حقيقت اشنا کند انشاالله

پاسخ:

با سلام

دوست گرامي

همان کتاب هايي که شما خيلي خوب مي دانيد ، پاسخ هاي بسيار ساده اي دارند که در بسياري از سايت هاي شيعه موجود است ، البته همان آقاي برقعي قبل از مردن وصيت کرد در امامزاده کن دفن شود ! و بر عکس ادعاهاي مطرح شده هيچ گاه نيز سني نشد !

موفق باشيد

گروه پاسخ به شبهات

510 | كهنسال | Iran - Shiraz | ٢٤:٣٢ - ٠٣ تير ١٣٩٠ |
همين 100 مليون شيعه كه مي گيد نصفيشون با پول شيعه شدن و باقيشونم توي سوريه گشنه هستند تمام افتخارات جهان اسلام رو به خودشون اختصاص دادند.
ببينم تنها نيروگاه هسته اي جهان اسلام را كي دارد؟
علوم فضايي در جهان اسلام در اختيار كيست؟
تنها نيروي مقاوم در مقابل مستكبران و زورگويان عالم كيست؟؟
كدام كشور مسلمان هيچ ارتباطي با رژيم اسرائل غاصب ندارد؟
و اين هم يادتون باشه زماني كه ايران فتح شد مسلمين داراي شكم هاي گرسنه و پيراهن هاي پاره بودند كه حتي فرق كافور و نمك را نمي دانستند (برويد تاريخ بخوانيد) اما داراي دلي پر از نور ايمان داشتند و اعتقادي راسخ كه توانستند ايرانيان را با دل فتح كنند نه با شمشير كه امروز هم كسي نمي تواند مثل دوست عزيتون صدام(لعنت الله) كه حمايت همه كشورهاي عرب نتونست يك وجب از اي خاك عزيز رو تصاحب كنه . و امروز شايد گرسنه باشيم شايد مال نداشته باشيم اما ايمان داريم چيزي كه شما نداريد.
سردمداران(هموم پادشاهان) شما افتخار مي كنند كه همراه با رئيس جمهور امريكا شراب مي خورند و رقص شمشير انجام مي دهند و از افتخارات شماست كه شبكه هاي جاسوسي و اطلاعاتيتون با اسرائيل رابطه دارند و راپورت شيعيان و حزب الله و سوريه رو به موساد مي دن.
خيانت امروز شما ريشه در خيانت هاي ديروز شما داره ريشه در غصب فدك داره ريشه در پهلوي شكسته داره
شمايي كه پول نفت مغرور و اسيرتون كرده بهتره به خودتون بياييد و ببينيد از خودتون چي داريد؟؟؟

و.....
511 | حسن نوري | Iran - Tehran | ١٨:٢٤ - ٠٧ تير ١٣٩٠ |
چه فرقي بين حضرت ابو بکر و حضرت علي است

پاسخ:

با سلام

دوست گرامي

بهتر است سوال مي کرديد چه شباهتي موجود است تا براي شما مطرح مي شد ، و گرنه فرق ها بسيار است ؛ و حد اقل آنها تعيين حضرت علي عليه السلام به جانشيني پيامبر (ص) به صورت صريح و عزل ابوبکر از نامه رساني پيامبر (ص) است !

موفق باشيد

گروه پاسخ به شبهات

512 | علي | Iran - Tehran | ١٩:١٢ - ٠٨ تير ١٣٩٠ |
دوستان در مورد شبهاتي كه در شبكه كلمه گفته مي شود لطفا جواب دهيد
513 | محسن | Iran - Tehran | ٠٩:٤٩ - ١٤ تير ١٣٩٠ |
خداوند شما مشرکان(شيعيان) را هدايت کند.خداوند ميان ما مسلمانان و شما مشرکان(شيعيان) داوري خواهد کرد.بينديشيد!شما شيعيان علاقه به اهل بيت را به سينه زني و زنجير زني و خوردن خاک مزار آنان ميدانيد!ولي ما مسلمانان علاقه به آنان را در تدبر در افکار و عمل به عقايد و دستورات راستين (نه تحريف شده بدست توانمند مشرکان) آن بزرگواران ميدانيم!

پاسخ:

!!!

514 | علي | Iran - Tehran | ١٦:٤٨ - ١٥ تير ١٣٩٠ |
دوستان دوباره دروغگوييهاي شبكه كلمه ديروز در مناظره با يك جوان ايراني مشاهده شد كه آقاي حيدري بخاري را نيز تحريف كرد و حديثي كه جوان ايراني از بخاري مي خواند صحيح بود ولي آقاي حيدري آن را به نحو خودشان به تحريف كشاند و آقاي هاشمي نمي دانست از عصبانيت حقانيت جوان ايراني چكار كند اين مسئله را آقاي قزويني نيز بيان كرد و گفت كه آقاي حيدري كاملا حديث را به نحو خود بيان نموده است و بزودي اين كليپ راآماده كرده و از پخش شبكه ولايت و با نمايش دادن بخاري به نمايش در خواهند آورد ايشان تصحيح كرد كه آنها كتاب قران را به دست مي گيرند و مانند ياران معاويه ادعاي حقانيت از قرآن مي كنند ولي نمي دانند كه بهترين مفسرين قرآن اهل بيت هستند آقاي هاشمي حتي اين جمله را نيز بيان كرد كه شيعها مي خواهند بزور امام علي (ع) را در داخل حديث كساء ببرند در صورتي كه در خود حديث، امام علي (ع) داخل حديث كسا هستند و در مسلم و بخاري موجود است اين نشان مي دهد كه آقاي هاشمي و كارشناسان برنامه مثل معاويه بر ضد مولايمان امام علي (ع) كار مي كنند نمي دانند كه ناطق قرآن علي (ع) است من كلي مطلب براي ايشان فرستادم تا بلكه بخواند و آخرت خود را بدست بياورد ولي ايشان هيچ جوابي ندادند بزودي در قيامت خواهد فهميد كه حق باكه بود
515 | سيد محمد حسيني | Iran - Tehran | ١١:٣٦ - ١٩ تير ١٣٩٠ |
******************************************************************************************
جواب نظر
جناب------------------------------------علي-----------------------------------
لطفا شما شبهاتي را که لازم ميدانيد پاسخ داده شود را بفرماييد تا پاسخگو باشيم.
يا علي
*****************************************************************************************
516 | علي | Iran - Tehran | ١١:٠٨ - ٢٢ تير ١٣٩٠ |
دوست عزيز خودتان كه شبكه را نگاه مي كنيد واقعا يك سري از مسائل را كه اصلا با حديث مغايرت دارد مثلا در مورد حديث غدير جملاتي را مي گفت كه انگار آنجا بوده اند ولي مفهوم حديث نشان بر ولايت علي دارد ولي آنها دلالت بردوستي صحابه با علي (ع( بيان مي كردند و معاويه را با اينكه خودشان اقرار مي كنند كه حق با علي (ع) بود ولي تمجيد مي كنند يا در مورد صيغه از كتاب كافي يا يكي از كتابهاي شيعه جمله از امام حسين (ع) كه شما مي توانيد هزار رن صيغه اي بگيريد كه بصورت كرايه است مي گفت البته خودش اقرار كرد كه اين حديث جعلي است و يا حديثهاي از نهج البلاغه با نشان دادن كتاب مي آورند مبني بر دوستي مولايمان با عمر و ابوبكر آيا اينها را كه از كامپويوتر نشان مي دهند دستكاري شده يا واقعي است

پاسخ:

با سلام

دوست گرامي

بسياري از روايات مطرح شده ، سند صحيحي ندارند و با سند سني در كتاب‌هاي شيعه آمده‌اند ؛ و البته وقتي از آنها تقاضا مي‌كنيم كه سند را بررسي كنند ،چنين كاري نمي‌كنند و حاضر به مناظره نيز نيستند !

موفق باشيد

گروه پاسخ به شبهات

517 | علي | Iran - Tehran | ١١:٣٢ - ٢٧ تير ١٣٩٠ |
دوستان اهل سنت آيا شما كه معاويه را رضي اله عنه مي گوييد آيا دوست داريد شما در قيامت پشت سر معاويه محشور شويد واقعا بياييد جواب دهيد هركدام دوست داريد بگوييد واقعا جواب مي خواهم
518 | علي | Iran - Damāvand | ١١:٢٨ - ٢٨ تير ١٣٩٠ |
دوستان اهل سنت چرا ابابكر و عمر و عثمان از خلافت بيزاري نجستند چرا علي (ع) موقعي كه مردم دورش جمع شدند و بهاو گفتند كه بهتر از شما براي ما مولا نيست چرا ايشان فرمودند من ازاين خلافت بيزارم چرا سه خليفه راشد به خلافت علاقمند بودند چرا ابابكر بدون هيچ عذر بهانه اي خلافت را با جان ودل پذيرفت و بعد از آن عمر را انتخاب كرد واو نيز با جان ودل پذيرفت و نگذاشت كه مردم انتخاب كنند و عثمان نيز با شوراي عمر انتخاب شد چرا مردم انتخاب نكردند و آن نيز با جان و دل پذيرفت چرا موقع كشته شدن عثمان شخصي ، عثمان هيچ دفاعي از خود نكرد و حتي آن قاتل دست به اونحاي زن عثمان زد عثمان هيچي نگفت و عايشه از او پرسيد چرا از خود دفاع نمي كني عثمان گفت پيامبر به من بفرموده اگر خواستند تورا بكشند ساكت بمان فقط علي (ع) را مردم انتخاب كردند و هيچ شورايي در كار نبود و باز هم علي (ع) از آن بيزاري مي جست علت چه بود بياييد به نتيجه برسيد
519 | علي | Iran - Tehran | ١٦:٣٩ - ٢٩ تير ١٣٩٠ |
--------------------------------------------------------------------------------

يک بار ابوهريره از پيامبر اکرم (صلي الله عليه وسلم) پرسيد "چه کسي در روز قيامت بيش از ديگران از شفاعت شما بهره مند مي شود؟آن حضرت فرمودند:"من از حرصي که بر حديث داري ،پي بردم که قبل از تو کسي ديگر اين امر را از من نخواهد پرسيد"(آنگاه پاسخ داد)"بيش از همه سعادتمند و بهره مند از شفاعت من کسي است که با اخلاص دل "لا اله الا الله" را ذکر کند. کتاب فضايل اعمال ص183

520 | علي | Iran - Tehran | ١٦:٤٧ - ٢٩ تير ١٣٩٠ |
رسول الله صلي الله عليه و سلم فرموده اند:[ إِذَا أَمَرْتُكُمْ بِأَمْرٍ فَأْتُوا مِنْهُ مَا اسْتَطَعْتُمْ] «هرگاه شمارا به چيزي دستور دهم تا سر حد توان آن را انجام دهيد» (مسلم1337) اي عمر چرا گوش ندادي و يهجر گفتي

پاسخ:

  بعدی [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]   قبلی
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها