2024 July 13 - شنبه 23 تير 1403
شهادت ۳۰ کودک در نتیجه قحطی در غزه
کد مطلب: ١٥٧٩٥ تاریخ انتشار: ١٦ خرداد ١٤٠٣ - ١٧:١١ تعداد بازدید: 524
اخبار » عمومي
شهادت ۳۰ کودک در نتیجه قحطی در غزه

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه از حملات شدید رژیم صهیونیستی به استان مرکزی این باریکه و شهادت بیش از ۳۰ کودک در نتیجه قحطی خبر داد.

 در بیانیه دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه آمده است، حملات هوایی رژیم صهیونیستی به استان مرکزی نوار غزه همچنان ادامه دارد.

طبق گزارش شبکه الجزیره، این نهاد اعلام کرد: دشمن مدعی وجود نیروهای مقاومت در استان مرکزی است و از این توجیه برای تشدید حملات خود استفاده می‌کند. طبق گزارش این نهاد، بیمارستان شهدای الاقصی به دلیل اتمام سوخت و اتمام تجهیزاتش با حداقل ظرفیت در حال فعالیت است.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی نوار غزه همچنین اعلام کرد: با ادامه بسته شدن گذرگاه‌های زمینی و کمبود کمک‌های بشردوستانه، وضعیت اهالی غزه بدتر می‌شود.

این نهاد فلسطینی همچنین گزارش داد بر اثر قحطی که در نوار غزه در حال گسترش است و به دلیل کمبود مواد غذایی، بیش از ۳۰ کودک به شهادت رسیده‌اند. رژیم صهیونیستی علی‌رغم محکومیت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای همچنان به تجاوزات خود علیه غزه ادامه می‌دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی با اشغال گذرگاه رفح، گذرگاه زمینی اصلی در نوار غزه را که کمک‌ها از طریق آن وارد این منطقه تحت‌محاصره ‌می‌شد، بست؛ اقدامی که خطر تشدید فاجعه انسانی را به‌ویژه به دلیل کمبود مواد غذایی و سوخت به همراه دارد.

طبق گزارش وزارت بهداشت غزه، از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ تاکنون بیش از ۳۶ هزار فلسطینی در جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه به شهادت رسیده‌اند که بیشتر آنها زن و کودک هستند.

 Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها