2024 May 29 - چهار شنبه 09 خرداد 1403
نقد و بررسی سخنان شیخ الأزهر، بر ضد مبانی اعتقادی تشیع(20)
کد مطلب: ٨٨٩٨ تاریخ انتشار: ١٨ اسفند ١٣٩٤ - ١٥:٤١ تعداد بازدید: 2653
خارج کلام مقارن » نقد سخنان شیخ الازهر
نقد و بررسی سخنان شیخ الأزهر، بر ضد مبانی اعتقادی تشیع(20)

جلسه شصت و ششم 94/12/18


بسم الله الرحمن الرحیم

جلسه شصت و ششم 94/12/18

موضوع درس: نقد و بررسی سخنان شیخ الأزهر، بر ضد مبانی اعتقادی تشیع(20)

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین و هو خیر ناصر و معین الحمدلله و الصلاة علی رسول الله و علی آله آل الله لاسیما علی مولانا بقیة الله و اللعن الدائم علی اعدائهم اعداءالله الی یوم لقاء الله.

بحث ما در روزهای آخر هفته، در رابطه با صحبتهای دکتر «طیب» شیخ الأزهر بر ضد مبانی اعتقادی شیعه بود. ما رسیدیم به اینجا که ایشان وقتی نسبت «سب صحابه» را می خواهد به شیعه بدهد، نمی گوید «برخی از شیعیان»، اعتقاد به سب صحابه دارند و صحابه را سب می کنند. بلکه می گوید «مذهب شیعه» اعتقاد به سب صحابه را دارد. یعنی مسئله «سب صحابه» را به کل مذهب شیعه نسبت می دهد.

ولی وقتی به تکفیرهای خودشان می رسد، می گوید «برخی از اهل سنت» به شیعه تهمت می زنند و شیعه را رافضی می خوانند و...!!

مسئله تبشیر شیعی؛ نگرانی اساسی شیخ الأزهر!

مسئله ای را که امروز می خواهم بیان کنم، کمی حساس است. لذا دوستان باید دقت لازم را داشته باشند. آقای دکتر طیب، در یکی از این صحبتهایش، مسئله «تبشیر شیعی» را مطرح می کند و می گوید:

«نُنَبِّه عَلی ضَرورةِ وَقفُ التَّبشیرِ بِالمَذهب الشیعی فِی مَحافِل أهل السُّنة الذینَ یُمَثِّلونَ تِسعونَ بِالمَئه مِن مَجموعِ المُسلمین فِی العَالم و مِصر بَلدٌ سُنیٌ و لَا نُرید أن یَتَحوَّلَ شَعبَهُ المُسلِم إلی طَائِفتَین»

من اعلام می کنم که مسئله تبشیر مذهب شیعه، در محافل اهل سنت باید متوقف بشود. اهل سنتی که امروز نود درصد مسلمانهای جهان را تشکیل می دهند. مصر یک کشور سنی نشین است. ما نمی خواهیم که مردم مسلمان مصر، به دو طائفه شیعه و سنی تبدیل شوند.

منبع: سایت «بوابة الأزهر الإلکترونیة»

البته این آمار آقای «طیب» که می گوید نود درصد مسلمانها را اهل سنت تشکیل می دهند، دروغ محض است! زیرا طبق آمار رسمی بین المللی، از میان یک میلیارد و تقریباً صد میلیون مسلمان جهان، سیصد و پنجاه تا چهارصد میلیون آنها شیعه هستند. یعنی تقریباً 40% مسلمانهای جهان را شیعیان تشکیل می دهند. اصلاً بگو 30%. اینکه آقای طیب می گوید ده درصد، این را از کجا بیان می کند!؟

سخنان عجیب و غریب دکتر طیب، شیخ الأزهر مصر!!

آقای «طیب» می گوید که:

«ما نمی خواهیم کشور «مصر» به دو طائفه شیعه و سنی تبدیل شود. و همدیگر را به خاطر مذهب و اختلافات مذهبی بکشند! ما نمی خواهیم که مردم مصر در یک لانه گرگی قرار بگیرند و در یک دامی واقع بشوند که برخی ملتهای عرب و اسلامی قرار گرفته اند.

آقای طیب تأکید می کند که:

«ضرورت دارد که برخی افراد شیعه که ضعیف النفس هستند، از جوانهای سنی ما دور باشند و آنها را فریب ندهند. مذهب شیعه، اساساً پشتوانه فکری و اسلامی و تاریخی ندارد!!!»

ایشان در ادامه می گوید:

« ما تأکید می کنیم، مبادا مصری که الآن امنیت دارد، به شیعه و سنی تقسیم بشود و اینها همدیگر را بکشند. همانطوری که الآن در سوریه و عراق و یمن اینگونه است. که شیعه و سنی یکدیگر را می کشند!!

ما در مصر، اصلاً شیعه نداریم. به همین خاطر عده ای دنبال ایجاد فتنه در مصر هستند. اینها به دنبال تشکیل تشکلهای جوانان شیعی و تأسیس حسینیه ها هستند که بعد از این نیز جوانان شیعی، جوانان اهل سنت را بکشند و با یکدیگر درگیر بشوند و مصر گرفتار همان درگیری های مذهبی بشود که دیگر کشورهای اسلامی به آن گرفتار هستند.»

این تعابیر، خیلی تعابیر عجیبی است. واقعاً عجیب است! اینها بخشی از صحبتهای آقای طیب است که در ماه مبارک رمضان ایراد کرده است.

متأسفانه ایشان در این صحبتهای خود، می آید «شیعه» را با «داعش» مقایسه می کند! و می گوید:

«چه فرقی است میان داعشی که دیگر مسلمانها را می کشد، و بین شیعه که به خاطر مسائل مذهبی، اهل سنت را می کشند؟!!»

جوابی از برخی افاضات شیخ الأزهر!

در جواب از این افاضات آقای طیب، ما مطلب فراوان داریم. اولاً: باید بگوئیم که در «عراق» و «سوریه» و «یمن»، اساساً بحث شیعه و سنی مطرح نیست! اتفاقاً امروز چه در سوریه و چه در عراق، در یک طرف شیعه و سنی قرار دارند، و در طرف دیگر «داعش» و «النصره» و امثال اینها قرار دارند. افرادی که اصلاً مال عراق و سوریه هم نیستند و از کشورهای مختلف به آنجا آمدند.

ثانیاً: قبل از آنی که داعش و امثال داعش شکل بگیرند، چه در عراق و چه در سوریه و در جاهای دیگر، شیعه و سنی در کنار یکدیگر با امنیت کامل زندگی می کردند و هیچ مشکلی نداشتند. این افراد بیگانه، به تحریک عربستان خبیث و آمریکای جنایتکار، آمدند در این کشورها و آنجا را ناامن کردند.

ثالثاً: آقای طیب! این اهل سنتی که امروز در عراق و سوریه کشته می شوند، آیا به دست شیعیان کشته می شوند یا به دست داعش و النصره و... که خودشان را اهل سنت معرفی می کنند، کشته می شوند!؟

آقای طیب! این فریاد یک مفتی اهل سنت است!

آقای طیب! شما ببین که مفتی اهل سنت در «یمن» رسماً آمد اعلام می کند که:

« اینها اعلام کردند که می خواهند در یمن دولت اسلامی تشکیل خواهند داد. در حالی که ما در یمن یک ملت واحده هستیم و همه آماده شهادت و عاشق شهادت هستیم. این آل سعود که ریشه یهود هستند می خواهند ما را بکشند. من این را به صراحت اعلام می کنم که به خدا قسم اگر در یمن، فقط یک نفر یمنی باقی بماند، با این آل یهود خواهیم جنگید.»

خُب آقای طیب! آیا این فرد که اینگونه اعلام انزجار از آل سعود و وهابی ها می کند، و اینگونه اعلام مقابله با داعش و وهابیت می کند، شیعه است یا مفتی اهل سنت است!؟؟

شما ببینید که این «تعز» را - که این مفتی اهل سنت در آنجا سکونت دارد – عربستانی ها با خاک یکسان کردند. هر روز مرتب آن منطقه را بمباران می کنند. بیمارستانها، مدارس و هر کجا که باشد.

بیانیه ای که مورد اعتراض علمای اهل سنت قرار گرفت!

متأسفانه آقای دکتر «طیب»، در جریان آزادی سازی «الرمادی» عراق، در کمال ناباوری، آمد بیانیه داد که:

« گروه های بسیج مردمی عراق، با همکاری ارتش عراق، در الرمادی، به بهانه مبارزه با داعش، مردم اهل سنت را می کشند. و مساجدشان را آتش می زنند. اطفال و زنان اهل سنت را می کشند. این کار بسیج مردمی و ارتش عراق، در حقیقت جنایت و وحشی گری است. که هر انسانی با شنیدن آن، عرق شرم بر پیشانی او می نشیند.»

بعد از اینکه آقای طیب، این بیانیه را صادر کرد، عده ای از بزرگان اهل سنت عراق، به ریاست آقای «خالد الملا» برای اعتراض به این بیانیه، به مصر سفر کردند. اتفاقاً یک ماه بعد از این سفر، من در بغداد با آقای «خالد الملا» دیداری داشتم و ایشان جریان این سفر را مفصل برای من هم نقل کرد.

ایشان به من گفت که:

«ما به دکتر طیب گفتیم که این اطلاعات شما، کاملاً اطلاعات غلطی است و افتراء است. گروه بسیج مردمی در عراق، متشکل از شیعه و سنی است که برای آزادی و سربلندی کشورشان می جنگند. اینها دارند مناطقی را که توسط داعشِ تروریست غصب شده، وتصرف شده، آنها را دارند آزاد می کنند. و این داعش است که در حال حاضر هم شیعه را می کشد و هم سنی را می کشد!»

جالب این جاست که وقتی این اعتراض به آقای طیب صورت گرفت، ایشان برگشت گفت:

«من نماینده ای به عراق می فرستم تا تحقیق بکند و ماجرا را بررسی کند»

شما ببینید که رئیس علمای اهل سنت عراق، به مصر سفر می کند و شهادت می دهد که بسیج مردمی در عراق، متشکل از شیعه و سنی است. و اینها دارند با داعش می جنگند؛ ولی آقای شیخ الأزهر حرف ایشان را قبول نمی کند و می گوید من هیئتی را برای تحقیق به عراق خواهم فرستاد!!!

این هیئت تحقیق، می خواهند در عراق، از چه کسی سؤال بکنند!؟ حقیقت را از چه کسی می خواهند جویا شوند!؟ اگر می خواهند از اهل سنت بپرسند، همین هایی که به مصر رفته اند، در رأس اهل سنت عراق هستند.

اگر نه، می خواهد برود از عربستان سؤال بکند، که دیگر نیازی نیست. زیرا عربستانی ها همه اطلاعات عراق را در اختیار شما قرار داده اند. یا نه، شاید می خواهد برود از داعش و امثال اینها بپرسد، که آن هم لازم نیست و جوابش روشن است.

سایت «بغداد تایمز» نیز درباره موضع گیری آقای «خالد الملا»، که انسان آزاد و حُری است و رئیس هیئت علمای اهل سنت عراق نیز هست، می نویسد:

« وقالت الجماعة التي يرأسها الشيخ خالد الملا، في بيان صدر عن مكتبها الإعلامي، إن “ما جاء في بيان الأزهر حول الحشد الشعبي هو بعيد عن الحقيقة وغير مستند إلى الواقع وليس له صلة بما يجري في المناطق التي تحررها القوات الأمنية والحشد الشعبي وأبناء العشائر »

عده ای از علمای اهل سنت که در رأسشان خالد الملا قرار داشت، بیانیه ای رسمی صادر کرده اند که آنچه در بیانیه الأزهر در مورد بسیج مردمی آمده است، از حقیقت و واقعیت به دور است. و مستند به واقعیت نیست. و هیچ تناسبی با این مناطقی که توسط نیروهای امنیتی و بسیج مردمی عراق و نیز فرزندان عشایر آزاد شده است، ندارد.

منبع: «سایت بغداد تایمز»

آقای دکتر طیب! این دیگر جماعت اهل سنت عراق است که می گوید این بیانیه ای که الأزهر نسبت به بسیج مردمی عراق صادر کرده است، از حقیقت به دور است.

این منبع رسمی عراقی در ادامه می نویسد:

« وشددت الجماعة على أن المرجعية الدينية في النجف الاشرف خاطبت الحشد الشعبي في أكثر من بيان من أجل الحفاظ على أرواح الأبرياء والابتعاد عن كل عمل يسيء إلى جهادهم الوطني ودفاعهم عن العراق وقد التزم اغلب أفراد الحشد والمتطوعين بتوصيات المرجعية وتعاليمها»

جماعت اهل سنت تأکید کرده اند که مرجعیت شیعه در نجف، در چندین بیانیه، گروه های بسیج مردمی را مخاطب قرار داده است که شما باید از هر گونه تعرض به بی گناهان اجتناب کنید. و از هر کاری که جهاد و دفاع وطنی را بخواهد خدشه دار کند، شما باید اجتناب بکنید. و اغلب حاضرین در این گروه های بسیج مردمی، به توصیه ها و سفارشات مرجعیت شیعه گوش داده و عمل نموده اند.

آقای طیب! بیانیه از این واضح تر می خواهید!؟ این بیانیه بزرگان اهل سنت، در سایت های مختلفی بازتاب داشته است. برخی سایت ها اینگونه نوشتند که:

«استهجنت جماعة علماء العراق مواقف الازهر واعتبرتها تجاوزاً سافراً على العراق والعراقيين»

عده ای از علمای عراق، بیانیه و نظر الأزهر را در مورد بسیج مردمی عراق، زشت و قبیح شمردند. و این موضع گیری الأزهر را دخالتی آشکار در عراق دانسته اند.

منبع: «سایت العهد الإخباری»

جناب آقای طیب! اینها که دیگر شیعه نیستند! اینها جماعت علمای اهل سنت است. و در رأسشان هم از شخصیتهای برجسته اهل سنت است که غالباً هم فارغ التحصیل دانشگاه الأزهر هستند! سنی های فارغ التحصیل دانشگاه تهران نیستند! اینها تربیت شده های خود شما هستند که اینچنین بیانیه ای صادر می کنند.

آقای طیب! جنگ در عراق و سوریه و یمن، جنگ شیعه و سنی نیست!!

اینها رسماً اعلام می کنند و می گویند که جنگ ما در عراق، جنگ شیعه و سنی نیست. در «یمن»، جنگ شیعه و سنی نیست!

یا شما «سوریه» را ببینید که آقای «بوطی» از علمای طراز اول اهل سنت سوریه بود. یک عالمی اخلاقی و تأثیرگذار در سوریه که در هنگام سخنرانی در مسجد، به شهادت رسید. جالب است که اینها دارند شادمانی می کنند ما «بوطی» را کشتیم!!

آقای طیب! آقای «بوطی» سنی بود یا شیعه!؟ چه کسانی او را کشتند!؟ چه کسانی برای کشته شدن او شادمانی می کنند؟ آیا اینها نشانگر این نیست که در سوریه و در عراق و... بحث شیعه و سنی مطرح نیست؟

یا پسر «بدرالدین حصّون»، مفتی اعظم سوریه، که ایشان استاد دانشگاه بود که در نزدیکی «حلب» او را ترور کردند؛ و حتی خود «بدرالدین حصون» گفت: کسانی که پسر مرا کشتند، برای من نامه نوشتند و من می دانم که چه کسانی او را ترور کردند. من آنها را می شناسم. پشت سر این قضیه، علمای وهابی هستند که این تروریست ها را تحریک کردند برای کشتن پسر من!

خُب آقای طیب! این آقای بدرالدین حصّون شیعه هست؟ پسرش شیعه بوده که ترورش کردند!؟ آیا واقعاً این جنگ بین شیعه و سنی است!؟

در «یمن»، مفتی اهل سنت؛ در «عراق»، رئیس علمای اهل سنت؛ و در سوریه نیز مفتی اعظم آقای «بدرالدین حصّون» و ترور پسر او و همچنین آقای «بوطی» از علمای سرشناس اهل سنت؛ اینها نشانگر این است که در این کشورها، جنگ شیعه و سنی نیست که آقای طیب می پندارد!

آقای دکتر طیب، حتی یک کلمه بر علیه داعش سخن نگفت!!!

جالب است بدانید که آقای «طیب»، در این سخنرانی ماه رمضان، حتی یک بار گروه های تروریستی داعش و... را محکوم نکرد! من یک کلمه در محکومیت اینها از این آقای طیب نشنیدم! تمام بحث های ایشان را من به دقت گوش کردم. ایشان حتی یک کلمه بر علیه داعش حرف نزد! ولی مرتب بر شیعه تاخت که بله، مذهب شیعه، بر سب صحابه استوار است!!!

اگر یک آدم عادی بیاید این چنین موضع گیری بکند، حرفی و گلایه ای نیست. ولی از شیخ الأزهر قابل پذیرش نیست. البته هفته گذشته عرض کردیم که اموال عربستان سعودی، دارد کار خودش را می کند!!

اگر رئیس جمهور فرانسه می آید و مدال افتخار فرانسه را به یک قاتل و جنایتکار جنگی به نام «محمد بن سلمان» می دهد، ما گلایه نمی کنیم. چون این خدمت، در مقابل پولهایی که عربستان در اختیار آنها قرار می دهد، ارزش کمتری دارد.

همین دیروز، نزدیک 35 میلیارد دلار، عربستان سعودی از فرانسه سلاح و مهمات جنگی خریداری کرده است! با اینکه اتحادیه اروپا رسماً اعلام کرد که فروش سلاح به عربستان باید ممنوع بشود. زیرا با این مهمات، دارند افراد بی گناه و غیرنظامیان را در کشور «یمن» می کشند. در هر صورت، ما از اروپائی ها گلایه نداریم.

گلایه ما از جناب آقای دکتر «طیب» است که نه تنها آبروی خود، بلکه آبروی «الأزهر» را نیز رعایت نمی کند! این مسائل به عنوان یک سند می ماند. و مایه ننگ برای الأزهر خواهد شد. آیندگان در تاریخ خواهند خواند که شیخ الأزهر مصر، به خاطر پولهایی که از عربستان گرفت، آنچنان موضعی گرفت و سخن گفت که داد علمای اهل سنت را نیز در آورد.

علمای اهل سنت عراق، رسماً اعلام کردند که این سخنان الأزهر، کلمات زشت و قبیحی بود! آقای طیب! اینها همه در تاریخ می ماند! و شما نیائید به خاطر مسائلی که بین خود و عربستان دارید، اینچنین پا روی حقیقت بگذارید و واقعیت را نبینید، به گونه ای که فریاد علمای اهل سنت را هم در بیاورید!

جریان نوع ظهوری که خطرش؛ هزار برابر بیشتر از «داعش» است!!

ان شاء الله باقی مطالب و ادامه درس، بعد از تعطیلات عید نوروز در خدمت دوستان خواهیم بود. البته من به دوستان توصیه دارم که در این تعطیلات عید، مطالعات خودشان را در رابطه با قضیه «احمد الحسن» متمرکز کنند.

کسی که مدعی است من همان «یمانی» هستم و فرزند حضرت مهدی هستم و برای آماده شدن جهان برای قیام حضرت مهدی، به پا خواسته ام. متأسفانه اینها تعدادی را نیز جذب خودشان کرده اند.

اینها الآن از طرف کشور «سوئد» پشتیبانی مالی و سیاسی می شوند. اینها دجال هستند! لامذهب هستند! ما بارها از اینها برای مناظره و یا مباهله درخواست کردیم ولی هیچکدامشان حاضر نشدند.

اینها تعدادی جن گیر و... در اختیار دارند که می آیند از طریق تسخیر روح و جن، به افراد می گویند که شما امشب مثلاً فلان خواب را می بینی! اتفاقاً طرف هم، عین همان خواب را می بیند! دوباره چند روز بعد با او تماس می گیرند و می گویند که شما فردا شب قرار است همچین خوابی را ببینی! اتفاقاً فردا شب، عین همان خواب را نیز می بیند!!

متأسفانه عده ای که مبانی دینی دستشان نیست و از پشت پرده خبر ندارند، وقتی دوتا خواب می بینند، تمام یافته ها و باورهای اعتقادی خودشان را در سطل زباله می ریزند!!

دجّال لامذهبی که شرف که هیچ، حتی وحشی ترین وحشی های عالم نیز اینچنین نیستند. ما تمام کتابهای این آقای «احمد الحسن» را تک به تک اسکن گرفتیم و مطالعه کردیم. ان شاء الله بعد از تعطیلات عید، در مورد وی صحبت خواهیم کرد. توهین هایی که وی به انبیاء الهی دارد را بیان خواهیم کرد مخصوصاً نسبت به حضرت «یونس» که وی معتقد است حضرت یونس کافر بود و تا ابد در جهنم ماندگار است!!!

نسبت به حضرت امیر(سلام الله علیه)، می گوید که آیه «ان الإنسان لفی خسر» در حق علی نازل شده است!!! علی بن ابی طالب، - نعوذ بالله - انسان جنایتکار و ظالمی بوده است!!

یا نسبت به نبی مکرم، به قدری عبارتهای وقیح دارد که هیچ شکی در «زندقه» و «کفر» او، باقی نمی گذارد! امروز این مسئله یک خطر بسیار جدی است. اینها تمام مراجع ما را فاسق و کافر می دانند!! قتل مراجع را از اوجب واجبات می دانند!! یعنی خطر اینها بسیار جدی است! خطر اینها از داعش و امثال آنها، هزار مرتبه بیشتر است!!

شما می توانید به پالتاک «ندای شیعه» مراجعه کنید، که مربوط به «شبکه ولایت» است. که در آنجا بچه های ما، در زمینه «احمد الحسن»، فوق تخصص دارند! با بزرگان اینها چندین جلسه مناظره کرده اند و آنها را به لجن کشانده اند!! لذا اگر بدانند یک نفر با پالتاک ندای شیعه مرتبط است، از او فرار می کنند!

دوستان گرامي جهت دانلود مسنجر پالتاک، اطلاع از برنامه هاي اين تالار، راهنماي چگونگي ورود به اين تالار و کسب اطلاعات بيشتر مي توانند به پايگاه اينترنتي ندای شیعه مراجعه نمايند.


والسلام علیکم و رحمة اللهShare
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب