2024 April 23 - سه شنبه 04 ارديبهشت 1403
نقد و بررسی ریشه های انفجار و تخریب قبر پیامبر اسلام، انبیاء و اولیای الهی (1)
کد مطلب: ٩٧٥٤ تاریخ انتشار: ١٧ تير ١٣٩٥ - ١٢:٠٠ تعداد بازدید: 4608
حبل المتین » وهابیت
نقد و بررسی ریشه های انفجار و تخریب قبر پیامبر اسلام، انبیاء و اولیای الهی (1)

انفجارهای عربستان ، فتاوای وهابیت در تخریب مسجد الحرام و مسجد پیامبر صلی الله علیه و آله
حبل المتین 95/04/17

بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ : 95/04/17

خلاصه آنچه در این برنامه خواهید دید...

انفجارهای عربستان، کار آقای قزوینی و کار ایرانیان بود!!! اخیراً دوستان بیننده ما هم مطلع شدند که دو انفجار در کشور عربستان اتفاق افتاد که یکی از آن‌ها در درب ورودی مسجد النبی و در حرم مطهر حضرت رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) بود. در شبکه‌های شیطانی وهابی - صهیونیستی بعد از این اتفاق تحرکات زیادی صورت گرفت و حرف و حدیث‌هایی را بیان کردند؛ خیلی جالب و خنده‌دار است که این اتفاق را به گردن شیعیان انداختند!

آن‌ها بیان کردند که این کار، کار شیعیان است و کلیپی را از حضرت‌عالی پخش کردند که شما در آن کلیپ بیان کرده بودید: اتفاقاتی که در خاورمیانه رخ داده است به زودی دامن‌گیر باعث و بانی این اتفاقات خواهد شد، به زودی سقوط می‌کنند و از بین خواهند رفت.

این تفکر نتیجه فلاکت و رذالت و بدبختی شبکه‌های شیطانی وهابی است که آسمان و ریسمان را با هم پیوند می‌دهند و می‌خواهند نتیجه بگیرند. هرکسی هم که زنگ می‌زنند این‌ها مسخره می‌کنند و می‌گویند: ما از این حرف‌ها خنده‌مان می‌گیرد! ما می‌گوییم: شما برای کشته شدن افراد بی‌گناه خنده‌تان می‌گیرد!

ما حتی ترور عربستان را محکوم می‌کنیم و معتقدیم ترور و کشتار منطق افرادی است که منطق ندارند! ما معتقدیم این افراد وحشی‌تر از وحشیان آمازون هستند که دست به ترور و انفجار می‌زنند.

تروریست‌ها اعلام کردند که پاکستانی الاصل بودند، دوازده سال در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های عربستان سعودی درس خوانده بودند؛ آن‌ها درس خوانده ایران یا بحرین نبودند بلکه شاگردان خود عربستان بوده‌اند.

در ماجرای منا نزدیک به هشت هزار نفر کشته شد اما شبکه‌های شیطانی یک بار این مطلب را بیان نکردند. آنجا هم تقصیر ایرانیان بود؟! «ملک سلمان» هم حافظه‌اش را از دست داده است و شب‌ها مشغول قماربازی است که حتماً این مطلب را هم ایرانیان به او القا کرده است که قماربازی کنند!!!

جنایات و اقدام به کارهای فحشا که در کشورهای غربی صورت می‌گیرد هم حتماً القائات ایرانیان است! «ملک عبدالله» آمریکا رفت و با رییس جمهور آمریکا و اسرائیل شراب خورد که حتماً آن هم القائات ایرانیان بوده است! شاید آقای قزوینی او را به این کار مجبور کرده بود!!

ما از ماجرای سفر «ملک عبدالله» مطالبی در اختیار داریم که به صلاح نیست مطرح شود که اگر مطرح شود معلوم می‌شود این افراد از اسلام و انسانیت بهره‌ای نبردند.

انفجارهای مدینه، جسد حضرت فاطمه را لرزاند!!! اینکه می‌گویند: انفجاری که در کنار مسجدالنبی شد قبر پیغمبر اکرم را لرزاند و جسد حضرت فاطمه زهرا (علیه السلام) و ائمه بقیع (علیهم السلام) را به لرزه درآورد!

برای پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) و فاطمه زهرا و ائمه بقیع (علیهم السلام) ننگ است که یک شبکه ابلیسی وهابی صهیونیستی بخواهد از آن بزرگواران دفاع کند!

بیننده‌ای زنگ زده بود می‌گفت: شما مشرک شدید! آن‌ها دلیل حرفش را پرسیدند و او گفت: شما تا به حال می‌گفتید: پیغمبر اکرم و ائمه طاهرین از دنیا رفته‌اند و هیچ ارتباطی با دنیا ندارند و صدای ما را می‌شنوند و الان می‌گویید بدنشان لرزید. کارشناسان گفتند: بدنشان سالم است!

«داعش» ساخته و پرداخته ایران است!!! می‌گویند: داعش ساخته و پرداخته ایران است؛ مرگ بر فکرتان! ما مصاحبه «بندر بن طلال» را داریم که به گمانم با «MBC» مصاحبه کرده است و رسماً اعلام کرده است که داعش را ما به وجود آوردیم!! به گمانم آقای «ابوالقاسمی» عزیز مصاحبه او را پخش کردند. «بندر بن سلطان» که از دولت‌مردان آل سعود و آل یهود رسماً می‌گوید: داعش را ما به وجود آوردیم و امکانات هم ما در اختیار آن‌ها گذاشتیم؛ در صورتی که این شخص بی عقل می‌گوید: ایرانیان داعش را به وجود آوردند!

«ابن تیمیه»؛ بنیانگذار و زمینه ساز انفجار و تخریب قبور اولیاء!: در کتاب «منهاج السنة النبویة» اثر «ابن تیمیه» پلید حرانی است که در جلد دوم صفحه 437 می‌گوید: «فالمشاهد المبنیة علی قبور الأنبیاء والصالحین من العامة ومن أهل البیت کل‌ها من البدع المحدثة المحرمة فی دین الإسلام وإنما أمر الله أن یقصد لعبادته وحده لا شریک له المساجد لا المشاهد» گنبدها و ضریح‌هایی که بر روی قبور پیامبران و انبیاء و صالحین از اهل سنت و اهلبیت بوده است تمامی آنان از بدعت‌هایی است که تازه درست شده است و در دین اسلام حرام است و خداوند عالم باید در مساجد عبادت بشوند نه در مشاهد. منهاج السنة النبویة، اسم المؤلف: أحمد بن عبد الحلیم بن تیمیة الحرانی أبو العباس، دار النشر: مؤسسة قرطبة - 1406، الطبعة: الأولی، تحقیق: د. محمد رشاد سالم، ج 2، ص 437

شاگرد ایشان «ابن قیم جوزیه» در کتاب «زاد المعاد» با تحقیق «شعیب ارناؤوط» وهابی جلد سوم صفحه 506 خیلی وقیح حرف می‌زند. او در رابطه با حرم انبیاء و ائمه (علیهم السلام) می‌گوید: «وهذا حکم المشاهد التی بنیت علی القبور آلتی اتخذت أوثانا وطواغیت تعبد من دون الله» مشاهد و ضریح‌هایی که بر روی قبور پیامبران و ائمه هستند در حکم بت و طاغوت هستند و در تمام این حرم‌ها عبادت من دون الله انجام می‌شود. «وکثیر منها بمنزلة اللات والعزی ومناة الثالثة الأخری أو أعظم شرکا عندها» خیلی از این حرم‌ها به منزله بت «لات» و «عزی» و منات ثالثه اخری است که در قرآن آمده است. و یا حتی بزرگترین شرک است. زاد المعاد فی هدی خیر العباد، اسم المؤلف: محمد بن أبی بکر أیوب الزرعی أبو عبد الله، دار النشر: مؤسسة الرسالة - مکتبة المنار الإسلامیة - بیروت - الکویت - 1407 - 1986، الطبعة: الرابعة عشر، تحقیق: شعیب الأرناؤوط - عبد القادر الأرناؤوط، ج 3، ص 506.

«ناصرالدین البانی»؛ و مسئله گنبد و بارگاه انبیاء و اولیاء: «محمد ناصر الألبانی» بسیار شخص پست و پلیدی بوده است که مرتبه اول گنبد سبزین و خضرای رسول اکرم را هدف قرار گرفته است: «ومما یؤسف له أن هذا البناء قد بنی علیه منذ قرون إن لم یکن قد أزیل تلک القبة الخضراء العالیة» از چیزهایی باید برای آن تأسف خورد، این گنبد سبزی که بر بالای قبر رسول الله وجود دارد از مدت‌ها قبل بنا شده است «وأحیط القبر الشریف بالنوافذ النحاسیة والزخارف والسجف وغیر ذلک مما لا یرضاه صاحب القبر نفسه صلی الله علیه و سلم» این ضریحی که در آنجا وجود دارد با این شکل زیبا که از آهن درست کردند و این زینتی که دادند و سوراخ‌هایی که در آنجا وجود دارد تمامی آن‌ها از کارهایی است که صاحب قبر رسول اکرم از آن راضی نیست.

فتوای لجنه دائم عربستان درخصوص تخریب قبور پیامبر و اولیاء الهی!: در کتاب «فتاء اللجنة الدائمة للبحوث العلمیة و الافتاء» که آقای «احمد درویش» این کتاب را نوشته است و جلد نهم این کتاب در رابطه با «جنائز» است و در دار العاصمه ریاض چاپ شده است. «هناک من یحتجون ببناء القبة الخضراء علی القبر الشریف بالحرم النبوی علی جواز بناء القباب علی باقی القبور، کالصالحین وغیرهم، فهل یصح هذا الاحتجاج أم ماذا» بعضی‌ها وقتی می‌بینیم روی قبر مطهر رسول اکرم گنبد سبزینی وجود دارد آن‌ها هم می‌خواهند قبور صالحین را گنبدی شبیه گنبد رسول اکرم بسازند. آیا این درست است یا نیست؟! جواب دادند: «لا یصح الاحتجاج ببناء الناس قبة علی قبر النبی صلی الله علیه وسلم علی جواز بناء قباب علی قبور الأموات، صالحین أو غیرهم» صحیح نیست مردم قبه درست کنند و بر قبه و گنبد سبزین رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم احتجاج کنند. «لأن بناء أولئک الناس القبة علی قبره صلی الله علیه وسلم حرام یأثم فاعله»کسانی که بر قبر پیغمبر گنبد درست کردند کار حرام انجام دادند و کسانی که این کار را انجام دادند گناه مرتکب شدند فتاوی اللجنة الدائمة للبحوث العلمیة والإفتاء، المؤلف: أحمد بن عبد الرزاق الدویش، الناشر: الرئاسة العامة للبحوث العلمیة والإفتاء، ج 9، ص 177، سؤال 8263.

تمجید پیامبر از تعمیر و بنای بر قبور اهلبیت(علیهم السلام): در کتاب «تهذیب الاحکام» اثر «شیخ طوسی» است که روایت از نظر سند هم هیچ اشکالی ندارد. در این روایت وارد شده است: «عَلِی أَنَّ النَّبِی قَالَ لَهُ وَ اللَّهِ لَتُقْتَلَنَّ بِأَرْضِ الْعِرَاقِ وَ تُدْفَنُ بِهَا» رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) به امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) فرمودند: به خدا تو در سرزمین عراق شهید می‌شوی و در آنجا دفن می‌شوی. «قُلْتُ یا رَسُولَ اللَّهِ مَا لِمَنْ زَارَ قُبُورَنَا وَ عَمَرَهَا وَ تَعَاهَدَهَا» حضرت علی فرمودند: ای رسول الله! کسی که قبر ما را زیارت کند و قبور ما را تعمیر و بنا کند و با قبور ما عهد و پیمان ببندد چه پاداشی دارد؟ «فَقَالَ لِی یا أَبَا الْحَسَنِ إِنَّ اللَّهَ جَعَلَ قَبْرَک وَ قَبْرَ وُلْدِک بِقَاعاً مِنْ بِقَاعِ الْجَنَّةِ وَ عَرْصَةً مِنْ عرصات‌ها وَ إِنَّ اللَّهَ جَعَلَ قُلُوبَ نُجَبَاءَ مِنْ خَلْقِهِ وَ صَفْوَتِهِ مِنْ عِبَادِهِ تَحِنُّ إِلَیکم» پیغمبر اکرم فرمود: یا علی! خداوند عالم قبر تو و قبر فرزندانت را بقاع و باغی از باغ‌های بهشت و عرصه‌ای از عرصات بهشت قرار داده است و قلب نجباء خلقش و انتخاب شده‌های بندگانش به طرف تو بال می‌زنند. تا جایی که می‌فرمایند: «وَ لَکنَّ حُثَالَةً مِنَ النَّاسِ یعَیرُونَ زُوَّارَ قُبُورِکمْ بِزِیارَتِکمْ کمَا تُعَیرُ الزَّانِیةُ بِزِنَاهَا» اما یک تعدادی انسان پست و رذل زائرین قبر شما را مذمت می‌کنند همان‌طوری که زناکار را از کارش مذمت می‌کنند.

روایتی از «البانی» یا «براک» وارد شده است که در آن روایت می‌گوید: کسانی که قبرها را بنا می‌کنند گناهشان بیشتر از زانی‌های است که زنا می‌کند!

پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) 1400 سال قبل پیش بینی کردند و فرمودند: «أُولَئِک شِرَارُ أُمَّتِی لَا نَالَتْهُمْ شَفَاعَتِی وَ لَا یرِدُونَ حَوْضِی» آن‌ها شرورترین امت من هستند، شفاعت من به این‌ها نخواهد رسید. و بر حوض من وارد نخواهند شد. تهذیب الأحکام (تحقیق خرسان)، نویسنده: طوسی، محمد بن الحسن، محقق / مصحح: خرسان، حسن الموسوی، ج 6، ص 22، ح 50

تفصیل مطالب این برنامه

مجری:

بسم الله الرحمن الرحیم

ای که می‌خواهی علی یارت شود

در صف محشر خریدارت شود

در مسیر حجت الله پا گذار

تا ولی الله پذیرایت شود

الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة مولانا امیرالمؤمنین و الأئمة المعصومین.

سلام و درود و ارادت به پیشگاه شما بینندگان خوب و باصفای «شبکه جهانی ولایت» عزیزان همراه برنامه زنده «حبل المتین». ان‌شاءالله طاعات و عبادات و بندگی‌های شما در ماه مبارک رمضان قبول باشد.

عید بسیار بزرگ فطر، عید بندگی و پاداش گرفتن را به تمامی شما تبریک عرض می‌کنم. ان‌شاءالله که دل‌هایتان به یمن این روزها و شب‌هایی که در آن به سر می‌بریم شاد باشد. خیلی خوشحال هستیم که باز هم خدمت شما رسیدیم تا برنامه زنده «حبل المتین» را تقدیم شما کنیم.

به طور معمول ما یکشنبه شب‌ها با برنامه «حبل المتین» خدمت شما می رسیدیم؛ استثنائا چند هفته‌ای پنجشنبه شب ها خدمت خواهیم رسید و این برنامه را با مباحثی که حتماً مورد توجه شما قرار خواهد گرفت تقدیم حضور شما خواهیم کرد.

راه‌های ارتباطی را آقای کیا کارگردان خوبمان زحمت می‌کشند برای شما زیرنویس می‌کنند که اگر دوست داشتید پیام بدهید و از عشق و ارادت و محبتتان به مولا امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) بگویید.

بنابر مناسبت‌هایی که پشت سر گذاشتیم و ایام عید مبارک فطر که در آن قرار داریم هرآنچه که در ماه مبارک رمضان اتفاق افتاده است و شما به آن درجات و مقاماتی که خدا به بندگان خوب و مهربانش عنایت می‌کند رسیدید هرچه خواستید برای ما پیام بدهید.

واتس آپ، تلگرام، وایبر راه‌های ارتباطی فضای مجازی است که ما از طریق این مسیرها پیام‌های صوتی و تصویری و متنی شما را دریافت می‌کنیم؛ همچنین سامانه پیام کوتاه ما هم «30001203» که در اختیار شما هست.

هرجا که حضور دارید از طریق این راه‌های ارتباطی خیلی آسان برای شما مهیاست تا بتوانید ارتباطتان را با ما برقرار کنید. امشب در برنامه زنده «حبل المتین» توفیق داریم تا همانند هفته‌های گذشته و برنامه‌های گذشته در محضر استاد بزرگوارمان حضرت آیت الله دکتر حسینی قزوینی باشیم.

استاد سلام علیکم و رحمة الله، خیلی خوش آمدید، این عید مبارک بر شما مبارک باد:

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته. من هم این عید باسعادت را خدمت حضرتعالی تبریک عرض می‌کنیم.

خدمت بینندگان عزیز، گرامی و دوست داشتنی که در هرکجای این کره خاکی بیننده این برنامه هستند و ما را مهمان کانون پاک و باصفای خانواده خودشان قرار داده‌اند خالصانه‌ترین سلامم را همراه با تبریک این عید سعید فطر عید فطرت، عید قبولی عبادات و بندگی‌ها تقدیم می‌کنم.

خدا را قسم می‌دهم به آبروی محمد و آل محمد فرج مولایمان بقیة الله الأعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را نزدیک نموده و همه ما را از یاران ویژه آن نازنین وجود قرار بدهد، حوائج ما و شما را به احترام محمد و آل محمد برآورده کند، دغدغه‌های فکری همه ما را برطرف سازد، دعاهای ما را به اجابت مقرون کند ان‌شاءالله.

مجری:

ان‌شاءالله همه این دعاها در حق همگی شما به برکت محمد و آل محمد مستجاب شود. شب جمعه، شب مغفرت و رحمت است و شاید خیلی از اموات و گذشتگان ما هم منتظر هستند به ویژه پدر و مادرها که دستشان کوتاه شده است. به یاد علما و بزرگان و شخصیت‌های دینی‌مان هم باشیم با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

از دستان باکفایت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) مدد می‌گیریم و برنامه زنده «حبل المتین» امشب را آغاز می‌کنیم.

انفجارهای عربستان، کار آقای قزوینی و کار ایرانیان بود!!!

استاد اخیراً دوستان بیننده ما هم مطلع شدند که دو انفجار در کشور عربستان اتفاق افتاد که یکی از آن‌ها در درب ورودی مسجد النبی و در حرم مطهر حضرت رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) بود.

ما به نوبه خودمان این اتفاقات را محکوم می‌کنیم؛ هرجا که انسان بیگناهی مجروح و کشته بشود در هرجای این عالم باشد از نظر ما مردود و محکوم است.

در شبکه‌های شیطانی وهابی - صهیونیستی بعد از این اتفاق تحرکات زیادی صورت گرفت و حرف و حدیث‌هایی را بیان کردند؛ خیلی جالب و خنده‌دار است که این اتفاق را به گردن شیعیان انداختند!

آن‌ها بیان کردند که این کار، کار شیعیان است و کلیپی را از حضرت‌عالی پخش کردند که شما در آن کلیپ بیان کرده بودید: اتفاقاتی که در خاورمیانه رخ داده است به زودی دامن‌گیر باعث و بانی این اتفاقات خواهد شد، به زودی سقوط می‌کنند و از بین خواهند رفت.

آن‌ها انفجار عربستان را با فرمایشات حضرتعالی مرتبط کردند و گفتند: از طرف شما و شیعیان بوده است! می‌خواهیم به عقب برگردیم و ببینیم این اندیشه در نزد پیروان چه کسی است؟! نظر «ابن تیمیه» و شاگردان او در خصوص تخریب قبور انبیاء و ائمه طاهرین (علیهم السلام) چیست؟!

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین و هو خیر ناصر و معین الحمد الله و الصلوة علی رسول الله و علی آله آل الله لا سیما علی مولانا بقیة الله و اللعن الدائم علی اعدائهم اعداء الله الی یوم لقاء الله افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر.

این تفکر نتیجه فلاکت و رذالت و بدبختی شبکه‌های شیطانی وهابی است که آسمان و ریسمان را با هم پیوند می‌دهند و می‌خواهند نتیجه بگیرند. هرکسی هم که زنگ می‌زنند این‌ها مسخره می‌کنند و می‌گویند: ما از این حرف‌ها خنده‌مان می‌گیرد! ما می‌گوییم: شما برای کشته شدن افراد بی‌گناه خنده‌تان می‌گیرد!

در اینجا ذکر چند نکته را لازم می‌دانیم زیرا چند روز آینده هشتم شوال سالگرد تخریب قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) است و شاید یک الی دو جلسه را به این موضوع اختصاص بدهیم.

عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد

این افراد برای چند نفری که در کنار حرم مطهر رسول اکرم و ائمه بقیع (علیهم السلام) کشته شدند اشک تمساح می‌ریزند اما به فکر انسان‌هایی که در طائف کشته شدند و نزدیک 250 نفر در بغداد کشته شدند نیستند و معلوم است که اصلاً از بشریت بویی نبردند.

اگر واقعاً این افراد انسان باشند باید در هرکجای دنیا اتفاقی می‌افتد حتی در آمریکا انفجار رخ می‌دهد انسان‌های پست همجنس باز هم کشته می‌شوند باید آن‌ها را هم محکوم کنند همان‌طوری که ما انفجار آمریکا را محکوم می‌کنیم، انفجار پاریس را محکوم می‌کنیم و همچنین انفجار عراق را هم محکوم می‌کنیم.

ما حتی ترور عربستان را محکوم می‌کنیم و معتقدیم ترور و کشتار منطق افرادی است که منطق ندارند! ما معتقدیم این افراد وحشی‌تر از وحشیان آمازون هستند که دست به ترور و انفجار می‌زنند.

آن‌ها اگر عقل و شعور داشته باشند می‌گویند: انسان‌ها در هرکجای دنیا زندگی می‌کنند محترم است. مادامی که شرع مقدس اسلام خون و مال و جان او را محترم شمرده است ما نمی‌توانیم برخلاف شرع مقدس اسلام عمل کنیم.

انفجاری که در کنار حرم مطهر رسول اکرم صورت گرفته است تشدید بیشتری دارد زیرا این افراد قصد داشتند که وارد مسجد النبی (صلی الله علیه و آله وسلم) شوند و جنایاتی را انجام دهند.

تروریست‌ها اعلام کردند که پاکستانی الاصل بودند، دوازده سال در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های عربستان سعودی درس خوانده بودند؛ آن‌ها درس خوانده ایران یا بحرین نبودند بلکه شاگردان خود عربستان بوده‌اند.

ما بارها گفتیم ترورهایی که در سوریه و عراق انجام می‌دهید یک روزی دامن‌گیر خودتان خواهد شد. کشورهای غربی الان وحشت‌زده هستند؛ امکانات و تجهیزات نظامی در اختیار تروریست‌ها در سوریه و عراق قرار دادند و آن‌ها بعد از اینکه دوره دیدند و الان امنیت تمام جهان را به خطر انداختند.

آن‌ها می‌گویند: مدیریت بالا و ارزنده دولت عربستان سعودی موجب شد تا کشته‌ها از چهار نفر بیشتر نشود!! خاک بر سرتان با این طرز تفکرتان! آن‌ها خیال می‌کنند کم بودن آمار تلفات دلیل بر مدیریت بالای این‌هاست.

الحق و الانصاف اسم خوبی روی «عقیل بی عقل» گذاشتند؛ اگر این‌ها عرضه داشتند قبل از اینکه انفجار صورت بگیرد آن را خنثی می‌کردند. در ایران سیستم اطلاعات تمام کلماتی که در مخابرات مبادله می‌شود را کنترل می‌کنند و همین امر موجب شده است بارها از این کار پیشگیری کنند.

چند سال پیش برای معالجه آلمان رفته بودم؛ تعدادی از عزیزان ایرانی در مخابرات آن کشور فعالیت داشتند که می‌گفتند: شغل ما رصد کردن تلفن‌هایی است که خلاف امنیت آلمان وجود دارد.

من پرسیدم: شما تمام این مکالمات را گوش می‌دهید؟! در این صورت سه چهار میلیون نیروی کار لازم دارید. آن‌ها گفتند: نه، دستگاه‌هایی وجود دارد که واژه‌هایی خاص را به صورت اتوماتیک مشخص می‌کند و ما این مکالمات را کنترل می‌کنیم.

زمانی مشاهده می‌شود که ده هزار تلفن رد و بدل شده است که از میان این تعداد تنها این کلمات در سی مکالمه تلفنی وجود دارد و این امری عادی است. دولت عربستان سعودی غیر از شکم خودشان به چیز دیگری فکر نمی‌کنند.

بالاترین هنر دولت‌مردان عربستان سعودی این است که اسلحه‌های مدرن غربی را بر سر مردم مظلوم یمن بریزند و کشت و کشتار به راه بیندازند. اگر واقعاً این افراد هنر داشتند این انفجار را کنترل می‌کنند زیرا تروریست‌ها در داخل کشور عربستان بوده‌اند و قطعاً با مراکزشان ارتباط داشتند؛ این امر خیلی راحت می‌توانست مورد کنترل قرار بگیرد.

اینکه چرا تا به حال این افراد نتوانستند انفجار به راه بیندازند به این جهت است که سیستم اطلاعات و امنیت ایران قدرتمند است اما سیستم اطلاعات دولت عربستان سعودی عرضه این کار را ندارد.

مجری:

استاد دو سه شب پیش مستندی را از تلویزیون ایران نشان دادند که تمام حرکات داعشی‌ها در ایران را زیر نظر داشتند تا در نهایت داعشی‌ها را دستگیر کردند و جلوی انفجار را گرفتند.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

واقعیت امر این است که این افراد واقعاً بی‌عرضه و بی لیاقت هستند؛ خصوصاً بعد از «ملک عبدالله» افراد پست و نالایقی که در رأس قدرت قرار گرفتند جز آدم کشی قدرت دیگری ندارند.

در ماجرای منا نزدیک به هشت هزار نفر کشته شد اما شبکه‌های شیطانی یک بار این مطلب را بیان نکردند. آنجا هم تقصیر ایرانیان بود؟! «ملک سلمان» هم حافظه‌اش را از دست داده است و شب‌ها مشغول قماربازی است که حتماً این مطلب را هم ایرانیان به او القا کرده است که قماربازی کنند!!!

جنایات و اقدام به کارهای فحشا که در کشورهای غربی صورت می‌گیرد هم حتماً القائات ایرانیان است! «ملک عبدالله» آمریکا رفت و با رییس جمهور آمریکا و اسرائیل شراب خورد که حتماً آن هم القائات ایرانیان بوده است! شاید آقای قزوینی او را به این کار مجبور کرده بود.

ما از ماجرای سفر «ملک عبدالله» مطالبی در اختیار داریم که به صلاح نیست مطرح شود که اگر مطرح شود معلوم می‌شود این افراد از اسلام و انسانیت بهره‌ای نبردند.

ماجرای اخیر بغداد قلب هر انسانی را به درد آورد و در حقیقت بزرگ‌ترین و وحشتناک‌ترین جنایتی بود که در طول هشت سال اخیر در خاورمیانه انجام شده بود.

انفجارهای مدینه، جسد حضرت فاطمه را لرزاند!!!

دومین نکته‌ای که باید مطرح شود این است که این‌ها مسائلی را مطرح می‌کنند از جمله اینکه می‌گویند: انفجاری که در کنار مسجدالنبی شد قبر پیغمبر اکرم را لرزاند و جسد حضرت فاطمه زهرا (علیه السلام) و ائمه بقیع (علیهم السلام) را به لرزه درآورد!

برای پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) و فاطمه زهرا و ائمه بقیع (علیهم السلام) ننگ است که یک شبکه ابلیسی وهابی صهیونیستی بخواهد از آن بزرگواران دفاع کند!

بیننده‌ای زنگ زده بود می‌گفت: شما مشرک شدید! آن‌ها دلیل حرفش را پرسیدند و او گفت: شما تا به حال می‌گفتید: پیغمبر اکرم و ائمه طاهرین از دنیا رفته‌اند و هیچ ارتباطی با دنیا ندارند و صدای ما را می‌شنوند و الان می‌گویید بدنشان لرزید. کارشناسان گفتند: بدنشان سالم است!

خیلی جالب است؛ این آقا آن شب مطلب جدیدی را کشف کرده بود و می‌گفت: بدنشان سالم است! آیا با این دنیا ارتباط دارند یا ندارند؟! بالاخره پیغمبر اکرم و ائمه بقیع باید از انفجار مطلع شوند تا بدنشان بلرزد.

اگر جسم آن بزرگواران بدون روح در قبر است که با دیوار هیچ فرقی ندارد؛ جسم خالی از روح هیچ ارزشی ندارد و لرزیدن جسمی که روح نداشته باشد دلیل بر این است که این بدبخت اصلاً عقل ندارد!

اگر جسم پیغمبر اکرم و ائمه بقیع (علیهم السلام) متوجه صدای انفجار شدند حتماً صدای کسی که به ایشان متوسل می‌شود را می‌فهمد و توسل را درک می‌کنند! بدنی که انفجار را شنید و بدنش لرزید حتماً انفجار را درک کرده است و اگر درک نکرده است لرزیدن جسم معنا ندارد.

اگر شما بگویید: دیوارهای مسجد النبی و منبر پیغمبر اکرم از انفجار لرزید؛ می‌گویند: منبر پیغمبر یا دیوار مسجدالنبی درک ندارد! در حقیقت این افراد هر روز رنگ جدیدی به خود می‌گیرند.

«داعش» ساخته و پرداخته ایران است!!!

نکته سوم این است که می‌گویند: داعش ساخته و پرداخته ایران است؛ مرگ بر فکرتان! ما مصاحبه «بندر بن طلال» را داریم که به گمانم با «MBC» مصاحبه کرده است و رسماً اعلام کرده است که داعش را ما به وجود آوردیم!! به گمانم آقای «ابوالقاسمی» عزیز مصاحبه او را پخش کردند.

«بندر بن سلطان» که از دولت‌مردان آل سعود و آل یهود رسماً می‌گوید: داعش را ما به وجود آوردیم و امکانات هم ما در اختیار آن‌ها گذاشتیم؛ در صورتی که این شخص بی عقل می‌گوید: ایرانیان داعش را به وجود آوردند!

من از دوستان واحد رصد تقاضا دارم صحبت‌های «بندر بن سلطان» که به صراحت اعلام کرده است که داعش را ما به وجود آوردیم و الان هم زیر نظر ما کار می‌کنند را به فارسی و عربی هم ترجمه کنند تا در هردو شبکه «ولایت» و «الولایة» پخش بشود تا این‌ها بیشتر رسوا شوند.

آن‌ها اشاره کردند که آقای قزوینی گفته است: ان‌شاءالله در آینده بسیار نزدیک دولت عربستان سعودی سقوط می‌کند و مکه و مدینه به دست مسلمانان می‌افتد؛ بنابراین آن‌ها می‌دانستند که در عربستان انفجار می‌شود!

اگر ایرانیان می‌خواستند دولت آل سعود را نابود کنند مدینه را منفجر نمی‌کردند و مستقیم سراغ «ریاض» می‌رفتند و کاخ ریاست جمهوری مرکز فساد عربستان سعودی را نابود می‌کردند!

«ابن تیمیه»؛ بنیانگذار و زمینه ساز انفجار و تخریب قبور اولیاء!

با توجه به سؤال جنابعالی اصلاً بنیانگذار و زمینه‌ساز انفجار قبور انبیاء و تخریب قبور اولیاء «ابن تیمیه» فاسد و پلید بوده است و به تعبیر «حصنی دمشقی» او شخصی است که کفرش مجمع علیه امت اسلامی است.

ان‌شاءالله نظر علمای اهل در رابطه با ابن تیمیه اگر به یاد داشته باشم در آخر برنامه می‌آورم. در اینجا چند روایت از کتب اهل سنت می‌آوریم تا دوستان خود قضاوت کنند!

در کتاب «منهاج السنة النبویة» اثر «ابن تیمیه» پلید حرانی است که در جلد دوم صفحه 437 می‌گوید:

«فالمشاهد المبنیة علی قبور الأنبیاء والصالحین من العامة ومن أهل البیت کل‌ها من البدع المحدثة المحرمة فی دین الإسلام وإنما أمر الله أن یقصد لعبادته وحده لا شریک له المساجد لا المشاهد»

گنبدها و ضریح‌هایی که بر روی قبور پیامبران و انبیاء و صالحین از اهل سنت و اهلبیت بوده است تمامی آنان از بدعت‌هایی است که تازه درست شده است و در دین اسلام حرام است و خداوند عالم باید در مساجد عبادت بشوند نه در مشاهد.

منهاج السنة النبویة، اسم المؤلف: أحمد بن عبد الحلیم بن تیمیة الحرانی أبو العباس، دار النشر: مؤسسة قرطبة - 1406، الطبعة: الأولی، تحقیق: د. محمد رشاد سالم، ج 2، ص 437

نظر او این است که جایی که قبور انبیاء و بزرگان است جای عبادت نیست؛ من نمی‌دانم دودمان نحس آل سعود در طول نزدیک به 200 سال با اینکه مردم در کنار ضریح مطهر رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) عبادت می‌کنند اعتقاد دارند آیا اینجا مشاهد است یا مشاهد نیست؟! حرم است یا حرم نیست؟!

من نمی‌دانم آن‌ها اعتقاد دارند که آنجا حرم نبوی است و قبر دوتن از صحابه هم آنجا وجود دارد یا اعتقاد ندارند؟! «ابن تیمیه» معتقد است مشاهد و قبور ائمه (علیه السلام) بدعت است و ما باید بدعت‌ها را یکی پس از دیگری از بین ببریم.

شاگرد ایشان «ابن قیم جوزیه» در کتاب «زاد المعاد» با تحقیق «شعیب ارناؤوط» وهابی جلد سوم صفحه 506 خیلی وقیح حرف می‌زند. او در رابطه با حرم انبیاء و ائمه (علیهم السلام) می‌گوید:

«وهذا حکم المشاهد التی بنیت علی القبور آلتی اتخذت أوثانا وطواغیت تعبد من دون الله»

مشاهد و ضریح‌هایی که بر روی قبور پیامبران و ائمه هستند در حکم بت و طاغوت هستند و در تمام این حرم‌ها عبادت من دون الله انجام می‌شود.

او به صراحت اعلام می‌کند: تمام این حرم‌ها و ضریح‌ها بت و طاغوت است! او معتقد است: قبر رسول اکرم همچنین قبر انبیاء و اولیاء حتی قبر امام «بخاری» که الان به صورت زیارتگاه مفصلی درآمده است و همچنین امام «شافعی» و امام «مالک» و «ابوحنیفه» و غیره، بت و طاغوت است!

(فَمَنْ یکفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَ یؤْمِنْ بِاللَّهِ فقد استَمْسَک بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقی)

پس هر کس به طغیانگران کافر شود و به خدا ایمان آورد، بر دستاویزی محکم چنگ زده است.

سوره بقره (2): آیه 256.

سپس می‌گوید:

«والأحجار آلتی تقصد للتعظیم والتبرک والنذر والتقبیل»

این سنگ‌ها که در داخل قبرها هست که مردم آن را تعظیم و تبرک می‌کنند و نذر می‌کنند و می‌بوسند

«لا یجوز إبقاء شیء منها علی وجه الأرض»

نباید یکی از این ضریح‌ها و حرم‌ها در روی زمین وجود داشته باشد

او می‌گوید: این مشاهد اولاً و بالذات به حرم پیغمبر اکرم برمی‌گردد، شما نمی‌توانید حرم حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) است و حرم آقای «بخاری» نیست.

«مع القدرة علی إزالته»

اگر کسی قدرت داشته باشد نباید یکی از این‌ها را روی زمین بگذارد

«وکثیر منها بمنزلة اللات والعزی ومناة الثالثة الأخری أو أعظم شرکا عندها»

خیلی از این حرم‌ها به منزله بت «لات» و «عزی» و منات ثالثه اخری است که در قرآن آمده است. و یا حتی بزرگترین شرک است.

زاد المعاد فی هدی خیر العباد، اسم المؤلف: محمد بن أبی بکر أیوب الزرعی أبو عبد الله، دار النشر: مؤسسة الرسالة - مکتبة المنار الإسلامیة - بیروت - الکویت - 1407 - 1986، الطبعة: الرابعة عشر، تحقیق: شعیب الأرناؤوط - عبد القادر الأرناؤوط، ج 3، ص 506.

ببینید ایشان به صراحت اشکال می‌گیرد تمام حرم‌هایی که وجود دارد همه این‌ها باید خراب بشود. حرم «ابوحنیفه» در بغداد است که این شخص می‌گوید: حرم او هم جزو طاغوت است و باید محو بشود همچنین قبر امام «شافعی» در مصر است.

مشاهده کنید این افراد نه تنها با مَشاهد ائمه مشکل دارند بلکه مشاهد تمام بزرگان اهل سنت حتی ائمه اربعه که حرم دارند با آن‌ها نیز مشکل دارند؛ ائمه اربعه غیر از «مالک» همگی دارای حرم و تشکیل دارند.

قبر امام «شافعی» زیارتگاه است، قبر «ابوحنیفه» در بغداد زیارتگاه است، قبر «بخاری» و بزرگان دیگر آن‌ها هم زیارتگاه است؛ با این عبارتی که او می‌گوید همه این افراد بت و طاغوت هستند و واجب است که قبر این افراد را از صفحه گیتی نابود کنند.

بنیانگذاران این تفکر که تروریست‌های تکفیری داعشی را تحریک می‌کند بیایند نسبت به حرم مطهر جسارت کنند و در کنار قبر او پیاده‌روی کنند «ابن تیمیه» پلید و «ابن قیم» پلیدتر از استادش هست.

من در خدمت شما هستم.

مجری:

استاد همین تفکر و همین اندیشه است که باعث می‌شود همین اتفاقات بیفتد؛ ما در کلیپ‌هایی که قبلاً پخش کردیم از جمله خلبان اردنی بود؛ زمانی که می‌خواستند او را آتش بزنند اول دستورالعمل و مطلب «ابن تیمیه» را گفتند و بعد از آن او را به آتش کشیدند.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

بله کاملاً همین‌طور است.

مجری:

استاد نکته‌ای که اینجا وجود دارد این است که «البانی» از این شخص به «بخاری دوران» یاد می‌کند و در این زمینه سخنی هم دارد؛ اگر این مطلب را توضیح بفرمایید ممنون هستم.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

«ناصرالدین البانی»؛ و مسئله گنبد و بارگاه انبیاء و اولیاء

حالا شاید بعضی افراد بگویند «ابن تیمیه» به 700 یا 800 سال قبل تعلق دارد و «ألبانی» 17 سال قبل از دنیا رفته است و با «بن باز» با هم به هلاکت رسیدند. ایشان کتابی به نام «تحذیر الساجد من اتخاذ القبور مساجد» دارد و معنای آن این است که مسلمانان باید برحذر باشند که قبرها را سجده‌گاه قرار ندهند.

این کتاب نوشته «محمد ناصر الألبانی» است که در ریاض چاپ شده است؛ این بسیار شخص پست و پلیدی بوده است که مرتبه اول گنبد سبزین و خضرای رسول اکرم را هدف قرار گرفته است:

«ومما یؤسف له أن هذا البناء قد بنی علیه منذ قرون إن لم یکن قد أزیل تلک القبة الخضراء العالیة»

از چیزهایی باید برای آن تأسف خورد، این گنبد سبزی که بر بالای قبر رسول الله وجود دارد از مدت‌ها قبل بنا شده است

«وأحیط القبر الشریف بالنوافذ النحاسیة والزخارف والسجف وغیر ذلک مما لا یرضاه صاحب القبر نفسه صلی الله علیه و سلم»

این ضریحی که در آنجا وجود دارد با این شکل زیبا که از آهن درست کردند و این زینتی که دادند و سوراخ‌هایی که در آنجا وجود دارد تمامی آن‌ها از کارهایی است که صاحب قبر رسول اکرم از آن راضی نیست.

اگر رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) راضی نیست؛ قبلاً بر فرض دست «آل بویه» بوده است الان حدود 200 سال است که دست شماست و «ملک عبدالله» و دیگر سران حکومتی در کنار قبر پیغمبر اکرم دست به دعا برمی‌دارند.

بنابراین ولی امر شما اولین مشرک است و اولین کسی که این خرافات را قبول دارد. سپس می‌گوید:

«فعجبت حینئذ کیف ضلت هذه الظاهرة الوثنیة قائمة فی عهد دولة التوحید»

من تعجب می‌کنم که این بدعت بت پرستی در عهد دولت توحید هنوز باقی مانده است.

این شخص پلید از حرم مطهر رسول اکرم تعبیر به بت‌پرستی می‌کند؛ یک دانشجویی که از اصطبل‌های وهابی‌پرور بیرون می‌آید زمانی که این عبارت را می‌شنود دست به این قبیل کارها می‌زند.

آن‌ها می‌گویند: گنبد و خضرا و شبکه‌های آهنی که در آنجا وجود دارد همه از ظواهر بت‌پرستی هستند؛ آیا توهین و جسارت بدتر از این وجود دارد؟! زمانی که یک جوان سنی این مطالب را بخواند چکار می‌کند؟! البته ما اهل سنت را از کثافت‌کاری‌های وهابیت مبرا می‌دانیم.

سپس می‌گوید:

«فالواجب الرجوع بالمسجد النبوی إلی عهده السابق»

ما باید مسجد نبوی را به زمان سابق برگردانیم و دولت عربستان سعودی که برمبنای توحید است قبر را از مسجد جدا کند

«وذلک بالفصل بینه وبین القبر النبوی بحائط یمتد من الشمال إلی الجنوب بحیث أن الداخل إلی المسجد»

و باید از داخل آن فاصله بیندازند و مسجد را از قبر جدا کنند و قبر را کسی نبیند و دیواری به سمت بالا بکشند تا کسی جرئت نکنند به طرف دیوار این قبر بیاید.

تحذیر الساجد من اتخاذ القبور مساجد، المؤلف: محمد ناصر الدین الألبانی، الناشر: المکتب الإسلامی – بیروت، الطبعة: الرابعة، ج 1، ص 68

این‌ها نمونه‌هایی از فتاوی ضد مقدسات دینی است؛ حرم مطهر رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) ارتباطی به شیعه ندارد. اگر شیعه سالیانه آنجا 600 یا 700 هزار نفر یا یک میلیون نفر به آنجا می‌روند از کشورهای دیگر پنجاه یا شصت برابر این تعداد به آنجا می‌آید.

زمانی که شما به آنجا مشرف شوید می‌بینید افراد شیعه و سنی و غیره کنار حرم مطهر رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) اشک از چشمانشان جاری می‌شود. همه افراد آرزو دارند تنها یک نگاه به ضریح مطهر رسول اکرم بیندازند تا قلبشان آرام بگیرد.

وقتی چشم افراد به گنبد سبزین و خضرای نبی مکرم اسلام می‌افتد انسان پرواز می‌کند و عشق سراسر وجود او را می‌گیرد.

مجری:

استاد خیلی متشکرم؛ شما نظر «ابن تیمیه» را گفتید و از «البانی» که به عنوان «بخاری دوران» از او یاد می‌کنند مطلب آوردید. در افتاء عربستان یک لجنه دایمی وجود دارد که آنجا فتواهای خاص آنجا صادر می‌شود. در خصوص تخریب قبور انبیاء مخصوصاً قبور نبی گرامی دارد فتوا و مطلب خاصی گفته شده است؟!

فتوای لجنه دائم عربستان درخصوص تخریب قبور پیامبر و اولیاء الهی!

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

لجنه دایمی افتاء، لجنه بزرگی است که در رأس آن مفتی اعظم قرار دارد که قبلاً «بن باز» بود و الان «آل شیخ» در جای او قرار دارد و چهار نفر هم عضو دارد که از هرجای دنیا استفتایی از وهابیت داشته باشند این افراد پاسخ می‌دهند.

در کتاب «فتاء اللجنة الدائمة للبحوث العلمیة و الافتاء» که آقای «احمد درویش» این کتاب را نوشته است و جلد نهم این کتاب در رابطه با «جنائز» است و در دار العاصمه ریاض چاپ شده است.

در این کتاب فتوای شماره 8263 سؤال شده است:

«هناک من یحتجون ببناء القبة الخضراء علی القبر الشریف بالحرم النبوی علی جواز بناء القباب علی باقی القبور، کالصالحین وغیرهم، فهل یصح هذا الاحتجاج أم ماذا»

بعضی‌ها وقتی می‌بینیم روی قبر مطهر رسول اکرم گنبد سبزینی وجود دارد آن‌ها هم می‌خواهند قبور صالحین را گنبدی شبیه گنبد رسول اکرم بسازند. آیا این درست است یا نیست؟!

جواب دادند:

«لا یصح الاحتجاج ببناء الناس قبة علی قبر النبی صلی الله علیه وسلم علی جواز بناء قباب علی قبور الأموات، صالحین أو غیرهم»

صحیح نیست مردم قبه درست کنند و بر قبه و گنبد سبزین رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم احتجاج کنند.

«لأن بناء أولئک الناس القبة علی قبره صلی الله علیه وسلم حرام یأثم فاعله»

کسانی که بر قبر پیغمبر گنبد درست کردند کار حرام انجام دادند و کسانی که این کار را انجام دادند گناه مرتکب شدند

فتاوی اللجنة الدائمة للبحوث العلمیة والإفتاء، المؤلف: أحمد بن عبد الرزاق الدویش، الناشر: الرئاسة العامة للبحوث العلمیة والإفتاء، ج 9، ص 177، سؤال 8263.

سپس روایت «ابی الهیاج» را می‌آورد که ان‌شاءالله ما در جلسه بعد پنبه این شخص را نیز خواهیم زد.

« عن أبي الْهَيَّاجِ الأسدي قال قال لي عَلِىٌّ أَبْعَثُكَ على ما بعثني عليه رسول اللَّهِ أَنْ لاَ تَدَعَ تِمْثَالاً إِلاَّ طَمَسْتَهُ وَلاَ قَبْراً مُشْرِفاً إِلاَّ سَوَّيْتَهُ وَ لَا کلْباً إِلَّا قَتَلْتَهُ »

ابو الهیاج الاسدی می‌گوید: علی بن ابی طالب فرمودند: زمانی که در مکه بودیم پیغمبر اکرم من را به مدینه فرستادند تا تمام قبرها را یکسان کنم و تمام مجسمه‌ها را نابود کنم. و تمام سگ های مدینه را بکشم.

فتاوی اللجنة الدائمة للبحوث العلمیة والإفتاء، المؤلف: أحمد بن عبد الرزاق الدویش، الناشر: الرئاسة العامة للبحوث العلمیة والإفتاء، ج 1، ص 77

سگ‌های مدینه چه گناهی کردند ما نمی‌دانیم! در کتاب‌های شیعه آمده باشد یا کتاب‌های اهل سنت برای ما فرقی نمی‌کند؛ زمانی که یک روایت خلاف عقل است سند صددرصد هم صحیح باشد ما نمی‌توانیم آن را بپذیریم.

ما هیچ دلیلی در هیچ کتبی نداریم زمانی که خلاف ضروریات باشد سگ بکشیم؛ اولاً مطلب ثابت شده است زمانی که رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) در مکه بودند مبسوط الید نبودند.

نبی مکرم اسلام سه سال در شعب ابوطالب بودند و آخر هم تصمیم گرفتند حضرت را بکشند که حضرت شبانه فرار کردند به غار پناه بردند و از آنجا هم به مدینه رفتند. پیغمبر اکرم که مبسوط الید نبودند و در مکه امنیت نداشتند چطور مأمور می‌فرستند که شما بروید مدینه تمام قبرها را ویران کنید؟!

برفرض که این مطلب درست باشد آیا مردم مدینه مسلمان بودند و قبرها به صورت قبر مسلمانان بود یا به صورت قبر کفار بوده است؟!

اگر قبر کفار بوده است ما حرفی نداریم زیرا ما می‌گوییم اگر کسی قبر کافری را خراب کند که مورد توجه و عبادت کفار یا مشرکین بوده است حرفی در آن وجود ندارد.

بحث بر سر این مطلب است که امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) قبل از هجرت به مدینه نیامدند و در آن شک و شبهه‌ای نیست. ما حتی یک روایت ضعیف و جعلی پیدا نکردیم که بگوید امیرالمؤمنین قبل از بعثت پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) به مدینه آمده باشد.

مجری:

ایشان بعد از پیغمبر اکرم به مدینه آمدند؟!

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

بله همه بعد از پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) به مدینه آمدند و پیغمبر اکرم مبسوط الید نبوده است. بر فرض هم آمده باشد قبر کفار بوده است و در روایت واژه «تمثالا» آمده که به معنای آن مجسمه است.

استاد عزیز ما آیت الله العظمی سبحانی می‌گفتند: قرینه‌ای به نام قرینه هم جواری داریم؛ زمانی که دو یا سه مسئله را شارع از کنار هم می‌آورد معلوم می‌شود بین این‌ها یک ارتباطی وجود دارد.

وقتی این شخص مجسمه را در کنار قبر می‌آورد مشخص است همان‌طوری که این مجسمه‌ها مورد عبادت بوده است این قبرها مورد عبادت کفار و مشرکین بوده است.

ایشان در آخر روایت می‌گوید:

«ولأن بناء القبور واتخاذ القباب علیها من وسائل الشرک بأهلها، فیجب سد الذرائع الموصلة للشرک.»

هر قبری که بخواهند روی آن ضریح بسازند و بر بالای آن گنبد بسازند از وسایل شرک است و واجب است تمام سبب‌ها و واسطه‌هایی که ما را به شرک می‌رساند را نابود کنیم.

فتاوی اللجنة الدائمة للبحوث العلمیة والإفتاء، المؤلف: أحمد بن عبد الرزاق الدویش، الناشر: الرئاسة العامة للبحوث العلمیة والإفتاء، ج 9، ص 177، سؤال 8263.

آن‌ها معتقدند: حرم‌ها و ضریح‌ها و گنبدها مردم را به شرک می‌رساند و نابود کردن این ضریح و گنبدها واجب است. در همین کتاب جلد نهم صفحه 255 در فتوای 4150 می‌گوید:

«الصلاة فی مسجد فیه قبر هل تجوز؟ اشرحوا بدقة؛ لأن البعض یستدلون بکون قبره صلی الله علیه وسلم فی مسجده النبوی. إذا کان لا تجوز الصلاة فماذا نفعل، فهل لنا إخراج المیت حتی عظامه؟»

آیا نماز خواندن در مسجدی که داخلش قبر وجود دارد صحیح است؟ لطفاً توضیح بدهید زیرا برخی می گویند که شما می‌گویید نماز در مسجدی که در آن قبر وجود دارد جایز نیست پس در مسجد النبی هم قبر پیغمبر اکرم و هم قبر دو تن از صحابه در آن وجود دارد. حکم چیست؟

جواب دادند:

«لا تجوز الصلاة فی المساجد التی فی‌ها قبر أو قبور»

نماز در مسجدی که یک قبر یا قبرهای زیادی در آن وجود دارد جایز نیست.

در کنار بیت الله الحرام که ان‌شاءالله روایت آن را خواهیم خواند قبر بیش از سیصد پیغمبر در آنجا وجود دارد؛ قبر حضرت ابراهیم آنجاست، قبر مادر حضرت اسماعیل در حجر اسماعیل و همچنین قبور انبیاء متعدد در آنجا وجود دارد.

با این شرایط و قبوری که در کنار بیت الله الحرام وجود دارد اینکه شما می‌گویید: نماز در کنار بیت الله الحرام باطل است صحیح است؟!

مجری:

اگر در کنار بیت الله الحرام نماز باطل است چرا خودشان آنجا نماز می‌خوانند؟!

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

جالب است که می‌گوید:

«لعن الله الیهود والنصاری اتخذوا قبور أنبیائهم مساجد»

خداوند یهود و نصاری را لعنت کند که قبور انبیائشان را مسجد قرار دادند.

این هم از آن حدیث‌های خنده‌دار است و باید آن را به عنوان جوک قرن مطرح کنند! قرآن در چندین آیه آورده است:

(وَ قَتْلَهُمُ الْأَنْبِیاء)

انبیاء را بنا حق کشتند

سوره آل عمران (3): آیه 181.

آن‌وقت این آقا می‌گوید: خداوند یهود را لعنت کند که قبر پیامبرانشان را زیارتگاه و مسجد قرار می‌دادند. سپس می‌گوید:

«ویجب علی ولی أمر المسلمین أن یهدم ما بنی علی القبور من المساجد»

بر ولی امر مسلمین واجب است تمام این ضریح‌ها و گنبدهایی که بر بالای قبور است را نابود کند.

«وأن ینبش من دفن فی المسجد بعد بنائه، ویخرج جثته من المسجد حتی عظامه ورفاته لاعتدائهم بالدفن فیه»

و تمام افرادی که در مسجد دفن شدند را باید نبش کنند و این جنازه‌ها را ببرند و اگر جثه و بدنشان سالم است را از قبر دربیاورند و اگر استخوانشان است و اگر گردی از بدنش مانده است را از قبر بیرون بیاورند

«وینقل رفاته إلی المقبرة العامة»

و ببرند در بیرون دفن کنند.

فتاوی اللجنة الدائمة للبحوث العلمیة والإفتاء، المؤلف: أحمد بن عبد الرزاق الدویش، الناشر: الرئاسة العامة للبحوث العلمیة والإفتاء، ج 6، ص 414، س 4150.

مجری:

استثنائی هم نیاورده است؟!

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

استثناء هم نیاورده است که قبر پیغمبر اکرم باشد، قبر ابوبکر و عمر باشد یا قبر دیگران باشد. این مطالب است که تروریست‌ها را وحشی‌تر از وحشی بار می‌آورد نه حرف شیعیان که می‌گویند: ان‌شاءالله آل یهود در آینده سقوط می‌کند!

این آقا دعایی کرد؛ دست‌هایش را بلند و گفت: خدایا تمام کسانی که بنیانگذار داعش بودند و کسانی که به این تروریست‌ها کمک می‌کنند که اهل هدایت نیستند نابودشان کن!

ما هم می‌گوییم: خدایا به حق محمد و آل محمد تمام کسانی که بنیانگذار داعش و دیگر فرقه‌های تروریستی بودند و الان هم به این افراد امکانات می‌دهند، آن‌ها را تحریک می‌کنند و در شبکه‌هایشان از این‌ها دفاع می‌کنند رسوا و مذمحل و نابود بگردان!

دعایی بود که تمام مردم باید به آن آمین بگویند؛ امیدواریم این لعن و نفرین به حق حضرت زهرا (سلام الله علیها) اول دامنگیر خودشان بشود زیرا خودشان اقرار کردند که دفاعی که این آقایان از داعش داشتند هیچکس نداشت.

او در فتوای وقیحی می‌گوید: جسدی که در این قبر وجود دارد باید نبش بشود، اگر جسدش آنجاست جسدش را بیرون بیاورند، اگر استخوانش آنجا وجود دارد استخوانش را بیرون بیاورند و اگر گرد و خاکی از او مانده است باید این گرد و خاک را بیرون بیاورند و در جای دیگر دفن کنند.

آیا توهینی بالاتر از این وجود دارد؟! آیا حرف زشت و وقیحی بالاتر از این می‌شود بزنند؟! او دارد با مقدسات تمام مذاهب اسلامی بازی می‌کند؛ قبر «ابوحنیفه»، قبر «شافعی»، قبر «بخاری» و غیره در آنجا وجود دارد و مردم برای زیارت به آنجا می‌روند و در آنجا نماز می‌خوانند.

اینکه ایشان چقدر بیننده داشتند ما کار نداریم؛ من از تمام بیننده‌های عزیز که صدای ایشان را شنیدند و نفرین ما را هم شنیدند خواهش می‌کنم از صمیم قلب آمین بگویند تا تمام کسانی که ناامنی در کشورهای اسلامی و غیر اسلامی ایجاد می‌کنند نابود شوند.

ما نباید تنها دعا کنیم تا ناامنی کشورهای اسلامی برطرف شود؛ کسانی که در اروپا و آمریکا زندگی می‌کنند هم برادر ما هستند. امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) می‌فرماید:

« فَإِنَّهُمْ صِنْفَانِ إِمَّا أَخٌ لَكَ فِي الدِّينِ وَ إِمَّا نَظِيرٌ لَكَ فِي الْخَلْق‏ »

ای مالک! مردم دو قسم هستند. یا برادر دینی تو هستند و یا برادر خلقتی تو هستند.

نهج البلاغه (للصبحی صالح)؛ ص 427

خداوند به حق حضرت زهرا (سلام الله علیها) تمام افرادی که در کره زمین ناامنی ایجاد می‌کنند که در رأس آن وهابیت پلید و شبکه‌های شیطانی قرار دارد در اسرع وقت این‌ها را نابود و مذمحل کند و مسلمانان و مردم کره زمین را از شر این افراد حفظ کند.

مجری:

استاد من داشتم فکر می‌کردم این دعایی که آقای «هاشمی» کردند تا این افراد نابود شوند خود او هم جزو این نابود شده‌هاست؛ بالاخره اگر دعای آن چهل میلیون نفری که می‌گوید به استجابت برسد یا خودش مشمول این نابودی می‌شود یا کسانی که پشت پرده این افراد را حمایت می‌کنند.

مشخص است همان کسانی که داعش را درست کردند همان افراد هم این شبکه‌ها را راه انداختند و این مطلب خیلی روشن و واضح است. ما آرزو می‌کنیم به همین زودی دعایی که ایشان کرد مستجاب بشود.

نتیجه دعای ایشان این است که هم خود این شخص و هم افرادی که از او حمایت می‌کنند و همچنین افرادی که پشت پرده هستند همگی نابود می‌شوند. اگر این دعا به درجه استجابت برسد هم آن‌ها خوشحال می‌شوند و هم ما خوشحال می‌شویم.

استاد سؤال دیگری هم بپرسم؛ لجنه افتاء عربستان و نظر البانی و ابن تیمیه را فرمودید. می‌خواهیم در دوران معاصر نگاهی داشته باشیم و ببینیم نظر مفتیان معاصر عربستان در خصوص تخریب حرم و گنبد مطهر پیامبر اکرم چیست و آن‌ها چه نظری دارند؟!

نظر مفتیان معاصر عربستان در خصوص تخریب حرم و گنبد پیغمبر و اولیاء الهی!

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

شما در اینجا دست روی درد دل من گذاشتید؛ فتوای «ابن تیمیه» را دیدید، فتوای «ابن قیم» و دیگران را دیدید، لجنه دائم افتاء را هم دیدید. من گمان می‌کنم این فتواها قلب هر بیننده‌ای را به درد می‌آورد.

گاهی اوقات وجدانم اجازه نمی‌دهد بیشتر این مطالب را شرح دهم؛ تنها ترجمه می‌کنم و می‌گذرم. در کتاب « تیسیر العزیز الحمید فی شرح کتاب التوحید» که شرح کتاب «التوحید» اثر شیخ الاسلام «محمد بن عبدالوهاب» و تألیف «عبد المنعم ابراهیم» است، این مسئله وارد شده است که:

«وقال ابن القیم یجب هدم القباب آلتی علی القبور لأنها أسست علی معصیة الرسول»

ابن قیم می‌گوید: نابود کردن ضریح‌هایی که بر روی قبرها هست واجب است زیرا بر معصیت رسول بنیانگذاری شده است.

«وقال أبو حفص تحرم الحجرة بل تهدم فإذا کان هذا کلامه فی الحجرة فکیف بالقبة»

و ابو فحص می‌گوید: حجره نبوی باید سوزانده بشود و باید آن را آتش بزنند بلکه نابود کنند

«فإذا کان هذا کلامه فی الحجرة فکیف بالقبة»

اینکه می‌گوید حجره و ضریح را باید آتش بزنند و نابود کنند نسبت به گنبد چه باید کرد

تیسیر العزیز الحمید فی شرح کتاب التوحید، اسم المؤلف: سلیمان بن عبد الله بن محمد بن عبد الوهاب، دار النشر: مکتبة الریاض الحدیثة - الریاض، ج 1، ص 289، باب ما جاء من التغلیظ فیمن عبد الله عند قبر رجل صالح فکیف اذا عبده.

یک دانشجوی وهابی در دانشگاه‌هایی همانند دانشگاه «أم القری» یا دانشگاه «محمد بن سعود ریاض» وقتی که این لاطائلات را می‌خواند چه حالی به او دست می‌دهد و چه برنامه‌ای اجرا می‌کند؟!

مورد دوم روایتی در کتاب «تحفة المجیب» اثر آقای «مقبل بن هادی الوادی» است که در این روایت می‌گوید:

«و انه یجب علهیم ازالة تلک القبة آلتی اصبح کثیر من القبورین یحتجون بها»

نابود کردن گنبدها و ضریح‌هایی که بر روی قبور است بر مسلمانان واجب است

«فجدیر بنا معشر المسلمین ان نعمد الی تلک القباب المشیدة علی القبور فنجتثها من علی الارض»

بر تمام ما مسلمانان واجب است که همه حمله کنیم و حرکت کنیم بر روی این ضریح‌هایی که بر روی قبور است و تمام این‌ها را از روی زمین برداریم.

او علناً دارد دستور حمله می‌دهد؛ می‌گوید: ما باید حرکت کنیم و این ضریح‌ها و گنبدها را نابود کنیم و از روی زمین برداریم.

«ابن جبرین» که همین چند سال قبل به هلاکت رسید وقتی به قبور انبیاء می‌رسد به صراحت می‌گوید:

«و کذلک سبب هدمها و ازالتها لیکون الطلاب علی معرفة بتاریخها و لسبب المنع من بقائها»

دانشجویان ما در دانشگاه‌ها باید بدانند که این بناها و قبورها در بلاد مسلمین از مقدمات شرک است و ما را از خدا دور می‌کند و باید این‌ها را نابود کنیم.

آقای «عبدالرحمن براک» از مفتیان شماره دو عربستان سعودی است که می‌گوید:

«فبناء المساجد و القباب علی قبور الانبیاء و الصالحین من الصحابة و التابعین و أهل البیت المکرمین لقرابتهم من سید المرسلین صلی الله علیه و سلم بناؤها من المحدثات فی الدین»

تمام مساجد و ضریح‌ها و گنبدهایی که بر قبور انبیاء و صالحین و تابعین و صحابه و اهلبیت است از بدعت‌هایی است که بعداً درست شده است.

او می‌گوید: قضیه گنبد حضرت رسول اکرم هم در دولت آل بویه رافضیه درست شد و بعد از آن هم فرقه‌های رافضیه آمدند بر روی قبور ائمه واقعی و خیالی خودشان گنبد و ضریح ساختند. قبر امام حسین در کربلا، قبر امام کاظم در کاظمین

«و ما یعرف بقبر السیدة زینب فی سوریا، الی غیر ذلک»

آنچه می‌گویند قبر زینب در سوریه است.

آقای «خدمتی» بی‌عقل می‌گوید: این افراد که سوریه می‌روند اصلاً حضرت زینب در مدینه دفن شده است و به اشتباه به سوریه می‌روند! من نمی‌دانم این مطلب را از کیسه کدام یک از کارخانه‌های حدیث سازی و امثال این‌ها آورده است.

سپس می‌گوید: این بدعت‌ها از رافضه به فرقه‌های صوفیه در عالم اسلامی منتقل شده است و این منکر عظیم و شر دامنگیر تمام مسلمانان را فراگرفته است که جز تعداد اندکی از مسلمین گرفتار شدند تا جایی که مکه و مدینه که از افضل بلاد الله هستند:

«قد کانت فیه القباب علی بعض القبور فی البقیع و المعلاة»

تمام ضریح‌ها و گنبدها در خود مدینه منوره هم وجود دارد

«ولکن الله طهرهما من معالم البدعة و الوثنیة علی ید الدولة السعودیة السنیة السلفیة»

ولی این بدعت‌ها و بت‌کده‌ها به دست دولت نحس آل سعود و آل یهود در نیمه اول قرن سیزدهم و چهاردهم نابود شدند.

ان‌شاءالله ما در جلسه بعدی به حول قوه الهی به جنایاتی که این افراد در هشتم شوال سال 1344 در مدینه منوره انجام دادند اشاره خواهیم کرد.

آن‌ها در سال 1344 قبور مطهر ائمه بقیع (علیهم السلام) نابود کردند، قبر «عثمان» و «مالک» را نابود کردند و همچنین در قسمت احد قبر حمزه سیدالشهداء را نابود کردند و تصمیم داشتند قبر پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) را نیز نابود کنند.

در آن زمان دولت ایران مقتدر بود و اولتیماتوم داد و گفت: اگر چنانچه به قبر پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) دست بزنید تمام کشورهای اسلامی علیه شما بسیج خواهند شد؛ آن‌ها نیز از ترس اینکه به کشورشان حمله نشود و ریشه نحس این افراد کنده نشود دست به قبر مطهر پیغمبر اکرم نزدند و این قبور به همین شکل باقی مانده است.

جالب است در حرم مطهر رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) بعد از ضریح که به طرف شمال می‌آیید با فضای بازی روبرو می‌شوید که سقف ندارد؛ در این حاشیه‌ها نام صحابه نوشته شده است:

ابوبکر، عمر، عثمان، طلحه، زبیر بعد از آن امیرالمؤمنین علی (علیه السلام)، امام حسن (علیه السلام)، امام حسین (علیه السلام)، امام سجاد (علیه السلام) تا حضرت مهدی (ارواحنا لتراب مقدمه الفداه)!

به کوری چشم وهابیت که امروز نمی‌توانند مسئله مهدویت را تحمل کنند نام مقدس امام زمان (ارواحنا فداه) در مرکز کفر، شرک، ترور، فساد و ناامنی در عربستان سعودی در کنار مرقد مطهر رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) در کتیبه‌ها نوشته شده است.

خداوند عالم چشم این افراد را کور و عقل این افراد را زایل کرده است و جرئت نکردند نام آن حضرت را پاک کنند و تنها در این چند سال اخیر «الحی» را از اسم «محمد المهدی» پاک کردند که در جلسه آینده این تصویر را به شما نشان خواهم داد.

مجری:

استاد خیلی از شما متشکرم؛ از توجه تمام بینندگان گرامی هم سپاسگذارم. برنامه زنده «حبل المتین» را همراهی می‌فرمایید، ما تا ساعت 10:30 شب به وقت ایران اسلامی در خدمت شما هستیم.

ما را همراهی کنید تا حال و هوای دلمان را عوض کنیم و مدح و منقبت مولایمان، آقا و نور چشممان حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) را بشنویم و لذت ببریم و جگرمان خنک بشود. بعد از برنامه برمی‌گردیم تا صدای گرم شما و مطالبی که بیان می‌فرمایید را بشنویم.

علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را

که به ما سوا فکندی همه سایه هما را

الحمدلله و خدا را شکر می‌گوییم که با شنیدن مدح و منقبت و منزلت مولا امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) حال و هوای دلمان هم عوض شد. در این ایامی که عید فطر و عید بندگی است شنیدن مدح و منقبت و ذکر آقا امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) خیلی لذت‌بخش و شیرین است.

ان‌شاءالله همیشه وجودتان مملو از عشق و ارادت و محبت به ساحت نازنین آقایمان امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) باشد!

تماس بینندگان برنامه:

در این چند دقیقه‌ای که از برنامه باقی مانده است می‌خواهیم به تلفن‌های بینندگان پاسخ بدهیم. بزرگواری بفرمایید صدای گیرنده را ببندید و تنها از طریق تلفن صدای ما را بشنوید، ما در خدمت عزیزان شیعه و اهل سنت هستیم تا مطالب خودشان را بیان کنند.

اولین بیننده ما آقا رضا از زاهدان از برادران اهل سنت ما هستند، آقا رضا سلام علیکم:

بیننده (آقا رضا از زاهدان – اهل سنت):

سلام عرض می‌کنم خدمت شما و آقای قزوینی، استاد قزوینی بنده یک سؤال داشتم. در کتب شیعه وارد شده است: پیامبر به حضرت علی (علیه السلام) دستور داده است که قبور را خراب کنید و با خاک یکسان کنید. شاید اولین کسی که قبور را خراب کرده حضرت علی (علیه السلام) باشد.

این مطلب را چطور توضیح می‌دهید؟!

مجری:

آقا رضا استاد در فرمایشاتشان توضیح دادند دقت نکردید؟!

بیننده:

نه من الان رسیدم و تلویزیون را روشن کردم.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

این روایات با صرف نظر از مسائل سندی عرض کردم که پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) را کی و کجا فرستاده است؟ می‌توانید بفرمایید؟!

مجری:

فکر می‌کنم ایشان را به یمن فرستاده است.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

اولاً اینکه این روایت مربوط به مدینه است؛ از امیرالمؤمنین روایت داریم: پیغمبر اکرم من را به مدینه فرستاده. این فرمایش حضرتعالی اشتباه است، یمن نیست. بر فرض که یمن باشد؛ آنجا قبرستان مسلمانان بوده است یا قبرستان کفار بوده است؟!

بیننده:

ببخشید استاد این روایت در اصول کافی، جلد ششم، صفحه 528 و همچنین وسائل الشیعه، جلد دوم، صفحه 870 است؛ اگر ما این استدلال شما را در نظر بگیریم آیا روایتی هم داریم مبنی بر اینکه حضرت علی (علیه السلام) یا پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) گفته باشند: بعد از وفات یا شهادت من روی قبر من ضریح بسازید؟!

مجری:

آقا رضا بگذارید یکی یکی جلو برویم؛ اول نکته‌ای که در مورد یمن بیان کردید را مطرح کنیم درحالی که آن بحث در مورد مدینه است.

بیننده:

ببخشید شما اگر می‌توانید به کتاب اصول کافی، جلد ششم، صفحه 528 یا کتاب وسائل الشیعه، جلد دوم صفحه 870 مراجعه کنید.

مجری:

در این روایات چه مطلبی بیان شده است؟

بیننده:

در این روایات وارد شده است که پیغمبر اکرم به حضرت علی (علیه السلام) دستور دادند که قبرها را ویران کنند؛ البته الان سیستم در دسترس ندارم اما کلیت روایت به این صورت بوده است.

مجری:

این قبور به مسلمانان تعلق داشته است یا به کفار تعلق داشته است؟!

بیننده:

اگر ما با این استدلال در نظر بگیریم خوب حرف شما درست است و شاید آن زمان مسلمانان قبر نداشتند.

الان من می‌گویم: آیا حضرت حمزه سیدالشهداء که در زمان پیغمبر اکرم شهید شدند یا حتی خود پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) آیا وصیت یا روایتی مبنی بر اینکه گفته باشند: "بعد از وفات من برایم ضریح بسازید" دارند؟!

تمجید پیامبر از تعمیر و بنای بر قبور اهلبیت(علیهم السلام)

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

این روایت را الان خدمت حضرتعالی نشان می‌دهم؛ برادر بزرگوارم این روایت در کتب شیعه موجود است. در کتاب «تهذیب الاحکام» اثر «شیخ طوسی» است که روایت از نظر سند هم هیچ اشکالی ندارد. در این روایت وارد شده است:

«عَلِی أَنَّ النَّبِی قَالَ لَهُ وَ اللَّهِ لَتُقْتَلَنَّ بِأَرْضِ الْعِرَاقِ وَ تُدْفَنُ بِهَا»

رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) به امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) فرمودند: به خدا تو در سرزمین عراق شهید می‌شوی و در آنجا دفن می‌شوی.

«قُلْتُ یا رَسُولَ اللَّهِ مَا لِمَنْ زَارَ قُبُورَنَا وَ عَمَرَهَا وَ تَعَاهَدَهَا»

حضرت علی فرمودند: ای رسول الله! کسی که قبر ما را زیارت کند و قبور ما را تعمیر و بنا کند و با قبور ما عهد و پیمان ببندد چه پاداشی دارد؟

«فَقَالَ لِی یا أَبَا الْحَسَنِ إِنَّ اللَّهَ جَعَلَ قَبْرَک وَ قَبْرَ وُلْدِک بِقَاعاً مِنْ بِقَاعِ الْجَنَّةِ وَ عَرْصَةً مِنْ عرصات‌ها وَ إِنَّ اللَّهَ جَعَلَ قُلُوبَ نُجَبَاءَ مِنْ خَلْقِهِ وَ صَفْوَتِهِ مِنْ عِبَادِهِ تَحِنُّ إِلَیکم»

پیغمبر اکرم فرمود: یا علی! خداوند عالم قبر تو و قبر فرزندانت را بقاع و باغی از باغ‌های بهشت و عرصه‌ای از عرصات بهشت قرار داده است و قلب نجباء خلقش و انتخاب شده‌های بندگانش به طرف تو بال می‌زنند.

تا جایی که می‌فرمایند:

«وَ لَکنَّ حُثَالَةً مِنَ النَّاسِ یعَیرُونَ زُوَّارَ قُبُورِکمْ بِزِیارَتِکمْ کمَا تُعَیرُ الزَّانِیةُ بِزِنَاهَا»

اما یک تعدادی انسان پست و رذل زائرین قبر شما را مذمت می‌کنند همان‌طوری که زناکار را از کارش مذمت می‌کنند.

روایتی از «البانی» یا «براک» وارد شده است که در آن روایت می‌گوید: کسانی که قبرها را بنا می‌کنند گناهشان بیشتر از زانی‌های است که زنا می‌کند!

پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) 1400 سال قبل پیش بینی کردند و فرمودند:

«أُولَئِک شِرَارُ أُمَّتِی لَا نَالَتْهُمْ شَفَاعَتِی وَ لَا یرِدُونَ حَوْضِی»

آن‌ها شرورترین امت من هستند، شفاعت من به این‌ها نخواهد رسید. و بر حوض من وارد نخواهند شد.

تهذیب الأحکام (تحقیق خرسان)، نویسنده: طوسی، محمد بن الحسن، محقق / مصحح: خرسان، حسن الموسوی، ج 6، ص 22، ح 50

برادر بزرگوارم در روایت کاملاً مشخص است پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) کسانی که قبرها را بنا و تعمیر می‌کنند و گنبد و بارگاه می‌سازند را به این صورت «لِمَنْ زَارَ قُبُورَنَا وَ عَمَرَهَا وَ تَعَاهَدَهَا» بیان فرموده است.

بیننده:

پس این روایت کافی جلد ششم با حدیثی که شما الان خواندید کمی در تضاد است؛ ما کدام را قبول کنیم؟!

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

برادر بزرگوارم من خدمت شما عرض کردم آن روایتی که در کتاب کافی جلد ششم صفحه 528 وجود دارد این است:

«عَلِی بْنُ إِبْرَاهِیمَ عَنْ أَبِیهِ عَنِ النَّوْفَلِی عَنِ السَّکونِی عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ قَالَ قَالَ أَمِیرُ الْمُؤْمِنِینَ »

اولاً در اینجا نوفلی و سکونی اهل سنت هستند و ما زمانی که عدالت و وثاقت آنان ثابت نشود ما قبول نمی‌کنیم و به فتوای بسیاری از مراجع ما، اشکال سندی دارد. گذشته از آن می‌گوید:

«بَعَثَنِی رَسُولُ اللَّهِ إِلَی الْمَدِینَةِ فَقَالَ لَا تَدَعْ صُورَةً إِلَّا مَحَوْتَهَا وَ لَا قَبْراً إِلَّا سَوَّیتَهُ وَ لَا کلْباً إِلَّا قَتَلْتَهُ.»

امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) می‌فرماید: رسول اکرم من را به مدینه فرستادند و فرمودند تمام مجسمه‌ها را نابود کن و تمام قبرها را با زمین یکسان کن و تمام سگ‌های مدینه را هم بکش.

الکافی؛ کلینی، محمد بن یعقوب، ج 6، ص 528، ح 14

شما یمن فرمودید اما این روایت در مدینه است؛ البته این اشتباهات طبیعی است. برادر بزرگوارم من اصلاً به این حرف‌ها کاری ندارم؛ پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) امیرالمؤمنین را از مکه به مدینه فرستادند که برود سگ‌ها را بکشد؟!

آیا حضرت علی (علیه السلام) قبل از اینکه پیغمبر اکرم از مکه به مدینه بیاید به مدینه آمده بودند؟! شما یک روایت دروغ و جعلی از کتب شیعیان و اهل سنت به من نشان بدهید که امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) قبل از پیغمبر اکرم به مدینه آمده است!

بیننده:

استاد من با کلیات این حدیث مشکل ندارم؛ من می‌خواستم ببینم شما این حدیث را اصلاً قبول دارید یا ندارید؟!

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

نه ما این حدیث را قبول نداریم! وقتی می‌گوید:

«وَ لَا کلْباً إِلَّا قَتَلْتَهُ»

ما اگر این را به صورت مطلق بگیریم سگ چه گناهی دارد که امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) از مکه به مدینه بروند تا سگ‌ها را بکشند؟!!

در این روایت نگفته است قبرها را ویران کنید بلکه گفته است: قبرها را با زمین یکسان کنید. نمی‌گوید ضریح‌ها و گنبدها را نابود و ویران کنید!

بیننده:

وقتی با خاک یکسان بشود ضریح نمی‌ماند.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

آقای رضا دقت کنید بر فرض هم آمده باشد قبر مسلمانان نبوده است بلکه قبر کفار بوده است. قبل از اینکه پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) به مدینه بیاید قبر کفار بوده است و نسبت به قبر کفار هم شما اگر سوره مبارکه:

(أَلْهاکمُ التَّکاثُر حَتَّی زُرْتُمُ الْمَقابِرَ)

مسابقه و مفاخره در داشتن مال و نفرات بیشتر شما را از سعادت واقعیتان به خود مشغول کرد تا آنجا که برای شمردن نیاکان خود به قبرستان رفتید.

سوره تکاثر (102): آیه 1 و 2.

متوجه می‌شوید که عرب‌ها می‌آمدند قبر بزرگانشان را به صورت کوهان شتر درست می‌کردند و به پدران و اجداد خود افتخار می‌کردند و همانجا جنگ و جدال درست می‌کردند.

بر فرض هم اگر این روایت درست باشد مربوط به کفار و کسانی است که به قبر بزرگانشان فخرفروشی می‌کردند و زمینه کشت و کشتار و جنگ و جدال درست می‌شد.

برادر بزرگوارم! ما برای شعور بینندگان عزیزمان مخصوصاً عزیزان اهل سنت خیلی احترام قائل هستیم؛ معتقدیم فرهنگ مردم و مخصوصاً کسانی که چند سال است «شبکه جهانی ولایت» را دیده باشند بسیار بالاست که اگر روایت را بخواند حتی به سند آن نگاه نمی‌کند و به مضمون آن توجه می‌کند.

شما در میان اهل سنت قاعده‌ای دارید مبنی بر اینکه اگر روایت از نظر سندی کاملاً صحیح باشد اما شاذ و مخالف مشهور باشد این روایت را قبول نمی‌کنید و به آن عمل نمی‌کنید؛ حال آنکه این روایت اصلاً با فطرت سازگار نیست.

به علاوه همان‌طوری که من خواندم ما روایات متعددی داریم مبنی بر اینکه که اگر بنا باشد هرکسی به قبرستان برود و روی قبر پدر و اجدادش ضریح بگذارد و گنبد درست کند تمام بیابان‌ها به صورت قبرستان درمی‌آید اما قبور ائمه (علیهم السلام) و بزرگان استثناست!!

شما بینید در سراسر مصر ده یا بیست ضریح و بارگاه درست شده است یا قبر «ابوحنیفه» همان‌طوری که من به شما نشان دادم زیارتگاه عموم مردم است. اگر بنا باشد پیغمبر دستور داده باشند حضرتعالی حاضر هستید بروید قبر «ابوحنیفه» را خراب کنید؟! قبر «امام شافعی» را خراب کنید؟! قطعاً این‌طور نیست.

مجری:

آقا رضا از شما ممنون و متشکریم؛ چون ما فرصت کمی داریم ان‌شاءالله پاسخ را دریافت کردید. بیننده دیگری از عزیزان اهل سنت پشت خط هستند؛ آقا عبدالله از افغانستان سلام به شما:

بیننده (آقا عبدالله از افغانستان – اهل سنت):

سلام علیکم جناب آقای اسماعیلی و دکتر قزوینی.

مجری:

سلامت باشید، بفرمایید.

بیننده:

آقای اسماعیلی من امشب زنگ زدم یک گلایه کنم. ما چند شب در پالتاک مناظره راه انداختیم. یک سری کارشناس آوردیم و آمدیم با یک سری از جوانان که اصلاً معلوم نیست این جوانان چه کسانی هستند صحبت می‌کنیم.

آن‌ها یک موقع به علمای ما کافر می‌گویند و یک موقع به علمای ما مشرک می‌گویند. دیشب من مناظره را گوش می‌دادم توهین بسیار بزرگی به علمای ما کرد و گفت: "ما اصلاً به نسب «محمد عمر سربازی» شک داریم!"

این آقا نسب خودش را از کجا آورده است که می‌آید به نسب علمای ما شک می‌کند؟! ما واقعاً از شما خواهش می‌کنیم و از شما گله‌مندیم! اگر شما می‌خواهید مناظره راه بیندازید بیایید با علما و بزرگان و کسانی که همه آن‌ها را می‌شناسند مناظره راه بیندازید نه یک سری جوان‌هایی که ما اصلاً نمی‌دانیم این افراد چه کسانی هستند!!

ما حقیقتاً این‌ها را اهل سنت نمی‌دانیم! این‌ها با معاویه که می‌آید علمای ما را تکفیر می‌کند که «صوفی» این کار را کرد و فلان آقا آن کار را انجام داد.

مجری:

آقا عبدالله چه کسی به علمای شما توهین کرده است؟!

بیننده:

دیشب جوانی به نام «خالص» بود که ما اصلاً نمی‌دانیم چه کسی بود، می‌گوید: ما اصلاً نسب «محمد عمر سربازی» را قبول نداریم. او خودش چه کسی است و نسب خودش را از کجا آورده است که این حرف را می‌زند و چرا باید این حرف را بزند؟!

من خودم کتاب‌هایی فراوان از آقای «محمد عمر سربازی» خواندم و شخصی عالم و فرزانه است؛ آن‌وقت این آقا به نسب این شخص توهین می‌کند. شما چرا با علمای ما مناظره نمی‌کنید و با جوانانی مناظره می‌کنید که اصلاً معلوم نیست این جوانان چه کسانی هستند مناظره می‌کنید؟!

مجری:

ما که حرفی نداریم، علما و بزرگواران تشریف بیاورند به صورت حضوری و تلفنی کارشناسانی هستند که با آنان مناظره کنند.

بیننده:

بارها علمای ما مثل آقای «محمد عبدالرحیم ملازاده» گفتند: "بیایید ما مناظره می‌کنیم" شما چرا حاضر نمی‌شوید؟! شما آمدید با جوانانی که اصلاً معلوم نیست این افراد چه کسانی هستند مناظره می‌کنید و این اصلاً درست نیست.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

آقا عبدالله خدمت شما عرض کنم اولاً این افراد روحیه خود بزرگ بینی دادند؛ من آن دفعه هم گفتم: گربه جلوی آینه خود را شیر می‌بیند! این افراد ابتدا می‌گویند: ما می‌خواهیم با کارشناسان «شبکه جهانی ولایت» مناظره کنیم.

اصلاً ارتباطی به ما ندارد؛ «ندای شیعه» تشکیلات مخصوص به خودشان را دارند! بچه‌هایی که آنجا هستند بچه‌های خیلی خوبی هستند و ما آن‌ها را از هر جهت قبول داریم و موفقیت آن‌ها را از خداوند آرزومندیم.

ما قول دادیم که شکست آن افراد را شکست خودمان بدانیم و این حرف را بارها تکرار کردیم و روی حرفمان هم هستیم. آقا عبدالله نکته زیبایی فرمودید؛ آن‌ها نسب امام زمان (ارواحنا له الفداه) را زیر سؤال بردند و نسبت به مادر امام زمان وقیح‌ترین جسارت را انجام دادند!

من ایشان را محکوم می‌کنم؛ او واقعاً شخص پست و رذلی است که به مقدسات پانصد میلیون شیعه اهانت می‌کند. از طرف دیگر از دوستان خودمان گلایه دارم زیرا نباید روی مقدسات اهل سنت بروند.

اینکه بگویند: عایشه و ابوبکر و عمر چگونه بوده‌اند و به آن‌ها توصیه می‌کنم به جای این به «ابن تیمیه» را نقد کنند که اصلاً «ابن تیمیه» پدر داشته یا بچه کنار خیابان بوده است!! «محمد بن عبدالوهاب» که طبق عبارت صریح بزرگان اهل سنت نسل شیطان بوده است؛ این افراد را ملاک قرار بدهند.

من خدمت شما عرض کنم که در هر بحثی هم نقاط مثبت و هم نقاط منفی وجود دارد، اما اینکه ایشان می‌خواست نسب امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را زیر سؤال ببرد این طرف شیعه گفت:

«ملأ محمد عمر سربازی» می‌گوید: نسب ما به حضرت مهدی می‌رسد و مادر مطهر حضرت مهدی نرجس خاتون بوده است. اگر واقعاً نرجس خاتون را زیر سؤال ببرید نسب «ملأ محمد عمر سربازی» زیر سؤال می‌رود.

ایشان به صراحت و با کمال وقاحت گفت: نسب این افراد هم به باد برود! ببینید ایشان جسارت وقیحی به تمام فرقه نقشبندیه انجام داد!! من خیلی عذر می‌خواهم او گفت: تمام این افراد نسبی ندارند!!

من نمی‌خواهم این تعبیر را به عنوان زنا ببرم اما تقاضا دارم همانطور که آقا عبدالله عزیز می‌گوید فردا خود آقای «مولوی عبدالرحمن سربازی» موضع بگیرد و دیگر بزرگان اهل سنت یا فرزند «ملأ محمد عمر سربازی» اصلاً نسب این‌ها را زیر سؤال برد و حرمت تمام نقشبندیه و صوفیه را زیر سؤال برد.

او از شیخ الشیطان «ابن تیمیه» تجلیل کرد؛ و از «محمد بن عبدالوهاب» که به تصریح بزرگان اهل سنت از نسل شیطان است دفاع کرد.

آقا عبدالله عزیز ما از شما تشکر می‌کنیم و بارها هم گفتیم: اگر این آقایان آماده باشند ما آماده مناظره هستیم. شما اسم آقای «ملازاده» را آوردید که باید بگویم: این شخص هتاک است و اصلاً نه قوانین مناظره را بلد است و نه سواد مناظره دارد و آقای «شریفی» هم برای ایشان خیلی زیاد است.

اگر دیگر بزرگان همانند آقای «مولوی گرگیج» و غیره بیایند ما آماده هستیم تا ایشان را دعوت کنیم یک روز، دو روز یا ده روز در رابطه با موارد اختلافی شیعه و وهابیت، بحث توسل، زیارت قبور، بنای قبور و شفاعت بحث کنیم.

اگر لازم باشد ما یک ماه هم اینجا تشریف بیاورند ما احترامشان را حفظ می‌کنیم و قدمشان روی چشم ماست زیرا مهمان ماست و ما آماده هستیم تا دوستانه و بدون توهین به مقدسات یکدیگر با هم مناظره کنیم.

ما به کارشناسان شبکه‌های شیطانی از جمله «آقای خدمتی» گفتیم: هرروز آماده هستیم و یکی از بیننده‌های ما گفت: اگر کسی آقای خدمتی را آماده مناظره کند 14 میلیون تومان می‌دهم به او جایزه می‌دهم.

این افراد چرا نمی‌آیند؟! چند بار بگوییم؟! ما از آقا عبدالله عزیز تشکر می‌کنم و اگر سوءتفاهمی بوده است من از حضرت‌عالی و تمام عزیزان اهل سنت مخصوصاً از عزیزان نقشبندیه معذرت می‌خواهم.

من از جناب «مولوی عبدالرحمن سربازی» و دیگر عزیزان منتسب به آقای «ملأ محمد عمر سربازی» به خاطر بی‌حرمتی که این وهابی هتاک دیشب به این افراد وقیحانه جسارت کرد معذرت می‌خواهم و پوزش می‌طلبم.

مجری:

آقا عبدالله خیلی متشکریم؛ این توهین و جسارت از سمت دوستان کانال «ندای شیعه» نبوده است بلکه از سمت آن وهابی بود که درواقع به آن شکل مطرح شد. استاد دعا بفرمایید تا حسن ختام برنامه ما باشد.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

خدایا تو را قسم می‌دهیم به آبروی محمد و آل محمد فرج مولای ما امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) نزدیک بگردان، ما را از یاران ویژه آن بزرگوار قرار بده.

خدایا به حق محمد و آل محمد قلب نازنینش را از ما راضی بگردان، ما را مشمول عنایات ویژه آن بزرگوار قرار بده، تمام حرکات و سکنات و اعمال ما از جمله اعمال ظاهری، باطنی، دنیوی و اخروی ما را مورد رضایت آن بزرگوار قرار بده.

خدایا به حق محمد و آل محمد رفع گرفتاری از همه گرفتاران بنما، عزیزان ما در عراق، سوریه، یمن، بحرین، عربستان سعودی، میانمار، پاکستان، افغانستان، تاجیکستان، ترکیه و هرکجایی که گرفتارند به آبروی محمد و آل محمد از همه آنان رفع گرفتاری بنما.

خدایا حوائج حاجت مندان روا نما، خدایا به حق محمد و آل محمد حوائج ما و حوائج دست اندرکاران «شبکه جهانی ولایت» و حوائج بینندگان عزیز مخصوصاً ولایت یاوران گرامی به حق محمد و آل محمد برآورده نما، دعاهای ما را به اجابت برسان.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

مجری:

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

از توجه و عنایت شما دوستان خوب بیننده ممنون و سپاسگذارم. به لحظات پایانی برنامه زنده «حبل المتین» رسیدیم، یکشنبه شب آینده باز این برنامه ادامه پیدا خواهد کرد. با توجه به ایامی که در پیش رو داریم و سالروز تخریب قبور مظلوم و غریب ائمه بقیع (علیهم السلام) است باز بحثمان را در این زمینه ادامه خواهیم داد.

فردا هم روز جمعه و متعلق به وجود نازنین آقا و مولایمان امام زمان (علیه السلام) است که برای ظهور و فرجشان دعا می‌کنیم.

اللهم عجل لولیک الفرج

یا علی مدد، خدانگهدارتانShare
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب