2024 July 14 - يکشنبه 24 تير 1403
پانزده سؤال بی پاسخ، از کارشناسان هتاک وهابی!
کد مطلب: ١١٠٨٩ تاریخ انتشار: ١٧ ارديبهشت ١٣٩٦ - ١٧:٥٩ تعداد بازدید: 5050
حبل المتین » وهابیت
پانزده سؤال بی پاسخ، از کارشناسان هتاک وهابی!

شخصیت و مقام علی اکبر، تکفیر صحابه توسط ابن تیمیه و محمد بن عبدالوهاب وسوالاتی درمورد بغض بعضی از صحابه به امیرالمؤمنین علیه السلام
حبل المتین 96/02/17

بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ : 96/02/17

مجری:

بسم الله الرحمن الرحیم

این گل که شکفته عطر جنت دارد

اندازه فردوس طراوت دارد

از یمن شکفتن علی اکبر

ارباب به خانه‌اش ضیافت دارد

«السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی أولاد الحسین و علی اصحاب الحسین»

سلام و درود به پیشگاه مهربان و باصفا و دوست داشتنی شما بینندگان عزیز و گرامی «شبکه جهانی ولایت» و برنامه زنده «حبل المتین». امیدوارم خوب و خوش و سلامت باشید.

ان‌شاءالله زیر سایه اهلبیت (علیهم السلام) به ویژه مولود امشب زندگیتان پر از شادی و نشاط و معنویت باشد. امشب شب ولادت باسعادت پیامبر کربلا حضرت علی اکبر أشبه الناس خَلقا و خُلقا و منطقاً به رسول الله (صلی الله علیه و آله) است.

این ولادت باسعادت را به محضر آقاجانمان سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) تبریک عرض می‌کنیم، زیرا خداوند متعال امشب دسته گلی به نام علی به ایشان عنایت کرده است.

امام حسین (علیه السلام) فرمود: اگر خداوند ده‌ها پسر به من عنایت کند، نامشان را علی می‌گذارم.

امام حسین (علیه السلام) نام اولین پسر خود را علی گذاشتند که مشهور و ملقب به علی اکبر هست. حرم مقدس حضرت علی اکبر (سلام الله علیه) زیر پای سید الشهدا (علیه السلام) است.

الهی به حق مولود امشب خداوند متعال زیارت کربلا را نصیب شما کند تا شش گوشه حرم أبا عبدالله الحسین را زیارت کنید.

خیلی خوشحالیم که امشب خداوند متعال به ما عمر و توفیقی داد تا خدمت شما رسیدیم. ما منتظر پیام‌های شما هستیم. عزیزان خوب بیننده «شبکه جهانی ولایت» در ایران اسلامی و فراتر از این مرزها هرکجای این کره خاکی هستید با گوشی همراهتان به ما پیام بدهید.

سامانه پیام کوتاه ما «30001203» یادتان هست؛ همچنین شماره دیگری برای شما زیرنویس شده است که از این طریق می‌توانید در فضای مجازی که در اختیار همه قرار دارد با برنامه‌های واتس آپ، تلگرام و وایبر برای ما پیام بدهید و با ما مرتبط باشید.

امشب می‌توانید به ما پیام بدهید و از مولود امشب بگویید، از شادی دلتان و شادی دل اهلبیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) بگویید، زیرا ماه شعبان ماه شادی اهلبیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) است.

حکایت طولانی است که اصلاً سیدالشهدا (علیه السلام) با این عالم چکار کرده است که در ماه شعبان که ماه ولادت امام حسین (علیه السلام) است، ما مناسبت غم و شهادت و وفات نداریم. ماه شعبان سراسر ماه شادی است.

همچنین ماه محرم که ماه عزای سیدالشهدا و شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) است، ما جشن، شادی و مولود نداریم. این تقارن ویژه نشان از جایگاه ویژه حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) است.

پیشاپیش ولادت باسعادت آقاجانمان امام زمان (ارواحنا له الفداه) را هم به شما تبریک عرض می‌کنم. ما منتظر هستیم تا پیام‌های شما به دست ما برسد. هرچه دل تنگتان می‌خواهد بسم الله.

امشب هم توفیق داریم در محضر استادمان حضرت آیت الله دکتر حسینی قزوینی باشیم. استاد علیکم و رحمة الله، اعیاد مبارک شعبانیه بر شما مبارک باشد.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته؛ بنده هم خدمت همه بینندگان عزیز و گرامی و دوست داشتنی که در هرکجای این گیتی پهناور بیننده این برنامه هستند و ما را مهمان کانون گرم و باصفای خانواده خودشان قرار دادند خالصانه‌ترین سلامم را تقدیم می‌کنم.

اعیاد شعبانیه را خدمت همه شما گرامیان تبریک عرض می‌کنم. خدا را قسم می‌دهم به آبروی موالید این ماه مبارک حوائج ما را برآورده کند.

امشب که فرزند بزرگوار حضرت سیدالشهدا و نوه حضرت صدیقه طاهره فاطمه و حضرت امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) دیده به جهان خواهند گشود، خدا را قسم می‌دهیم فرج مولایمان حضرت بقیة الله الأعظم را نزدیک نمود و قلب نازنینش از ما خوشنود بگرداند.

در این شب عزیز از خداوند متعال می‌خواهیم ما را از یاران خاص حضرت بقیة الله الأعظم (ارواحنا له الفداه) و از سربازان فداکارش قرار بدهد.

از خداوند متعال می‌خواهیم دغدغه‌های دنیوی، اخروی، ظاهری، باطنی، جسمی و روحی ما را برطرف سازد. از خداوند می‌خواهیم حوائج همه ما و شما گرامیان را برآورده سازد و دعاهای ما را به اجابت برساند، ان‌شاءالله.

همان‌طوری که عزیزم اشاره کردند امشب، شب میلاد حضرت علی اکبر فرزند باوفای حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) و بزرگواری است که می‌گویند در میان اصحاب و یاران و عزیزان امام حسین در ادب سرآمد همه بوده است.

در مسیر میان مکه تا کربلا حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) در بالای مهمل خوابشان برد و زمانی که بلند شدند استرجاع گفتند. از میان صحابه و عزیزان حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) اولین کسی که جلو آمد و علت استرجاع را پرسید حضرت علی اکبر بود.

حضرت علی اکبر جلو آمدند و از حضرت سید الشهدا (علیه السلام) پرسیدند:

«مِمَّ حَمِدْتَ اللَّهَ وَ اسْتَرْجَعْتَ»

حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) در جواب فرمودند: بر روی مهمل خوابم برد که در خواب دیدم منادی ندا می‌کند که این قافله هرچه جلوتر می‌رود، مرگ به استقبال آن‌ها می‌آید. اولین جمله‌ای که حضرت علی اکبر بعد از این سخن پدر فرمود، این بود:

«أَ لَسْنَا عَلَی الْحَقِّ»

ما به حق نیستیم؟!

«قَالَ بَلَی»

پدر جواب داد: بله.

حضرت علی اکبر در ادامه فرمودند:

«إِذاً مَا نُبَالِی أَنْ نَمُوتَ مُحِقِّینَ»

اگر ما به حق هستیم، چه ابایی از مرگ داریم؟

بحار الأنوار، نویسنده: مجلسی، محمد باقر بن محمد تقی، محقق / مصحح: جمعی از محققان، ج 44، ص 379، ح 2

ادب حضرت علی اکبر بالاترین درجه معرفت و ادب است، زیرا اولاً حضرت علی اکبر از میان تمامی صحابه و یاران تنها کسی است که با پدر سخن می‌گوید و ثانیاً می‌فرمایند که اگر ما به حق هستیم دیگر مرگ معنایی ندارد.

بنده چندین سال قبل شعری در رابطه با حضرت علی اکبر (سلام الله علیه) خواندم که بعد از آن عزیزی از آمریکا زنگ زده بود و درخواست کرد این شعر را از طریق ایمیل برای من ارسال کنید.

من این شعر را خیلی دوست دارم و اولین بار این شعر را سال 1346 یا 1347 در مدرسه سردارین قزوین دیدم و همیشه زمزمه می‌کردم. این شعر که خیلی عبارت‌های زیبا و دلنشینی دارد منسوب به ناصر الدین شاه است.

حال ما نمی‌دانیم واقعاً این شعر منسوب به ناصر الدین شاه است یا نه، زیرا معمولاً سلاطین سرقت فرهنگی انجام می‌دادند. مضمون این شعر چنین است:

یم فاطمی، در سرمدی، گل احمدی، مه هاشمی

ز سرادقات محمدی، طَلَعَت ظُهُورُ جَلالَتی

به سما قمر، به نبی ثمر، به فاطمه در، به علی گهر

به حسن جگر، به حسین پسر، چه نجابتی، چه اصالتی

به ملک مطاع، به خدا مطیع، به مرض شفا، به جزا شفیع

چه مقام بندگیش منیع به چه بندگی و اطاعتی

خم زلف او چه شکر شکن، به مثال نقرهٔ فام تن

سپری به کتف و کفن به تن به چه قامتی چه قیامتی

با اینکه شب میلاد است، اما باید بگویم که بنی امیه نگذاشتند که عیدی برای شیعه و اهلبیت (علیهم السلام) باقی بماند. عید مسلمانان و شیعیان روزی است که حضرت مهدی (ارواحنا له الفداه) بیاید و انتقام خون شهیدان کربلا را بگیرد.

ز جلو نظر سوی قبله گه، ز قفا نظر سوی خیمه گه

که نموده شه به قدش نظر به چه حسرتی و چه حالتی

ز قفا دو زن شده نوحه گر، یکی عمه گفت و یکی پسر

که نما به جانب ما نظر به اشارتی و نظارتی

خدا را قسم می‌دهیم به آبروی نوجوانی که در چنین شبی زندگی امام حسین (علیه السلام) را مسرور و باطراوت کرد، همه زندگی‌ها را با طراوت کند.

از خداوند متعال می‌خواهیم به برکت حضرت نور پاک حسینی (سلام الله علیهما) غم و غصه و بیماری را از همه مسلمانان و بینندگان عزیز مخصوصاً ولایت یاوران گرامی و دست اندرکاران «شبکه جهانی ولایت» و این حقیر برطرف کند.

مجری:

استاد خیلی ممنونم. در ابتدای برنامه خیلی استفاده کردیم و لذت بردیم. صلواتی به روح مطهر و پاک و نورانی و ملکوتی حضرت علی اکبر (سلام الله علیه) هدیه می‌کنیم.

کسانی که نام زیبایشان علی اکبر است، امشب به صورت ویژه برای ما پیام بدهند. نام علی زیاد وجود دارد و بنده هم با افتخار اعلام می‌کنم که علی اسماعیلی در خدمت شما هستم. ببینیم علی اکبرها امشب چکار می‌کنند!

هرجای ایران اسلامی در شمال و جنوب و شرق و غرب یا هرکجای این کره خاکی اگر نام زیبایتان علی اکبر هست، یک پیام تبریک بدهید تا من اسمتان را اینجا در برنامه زنده «حبل المتین» بخوانم تا ببینیم چقدر بیننده با نام علی اکبر داریم. یا علی

به سراغ بحث اصلی برنامه می‌رویم؛ هفته‌های گذشته در خدمت استاد بودیم، امشب هم می‌خواهیم ان‌شاءالله بحثمان را ادامه بدهیم.

حضرت استاد شبکه‌های شیطانی وهابی صهیونیستی واقعاً تلاش و کوشش می‌کنند میان شیعه و اهل سنت ایجاد اختلاف کنند. وهابیت انگار اصلاً کار دیگری ندارند و تنها برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان خلق شده‌اند!!

وهابیت مرتب از اهانت شیعه نسبت به صحابه حرف می‌زنند و ادعا می‌کنند که شیعیان به صحابه توهین و اهانت و جسارت می‌کنند.

امشب می‌خواهیم قدری در مورد اهانت‌هایی که سران وهابی - سلفی نسبت به صحابه به ویژه حضرت امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) دارند برای ما سخن بگویید. امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) بهترین صحابه هستند. از شما تقاضا داریم به این موضوع اشاره‌ای بفرمایید تا تکلیف روشن شود.

اهانت‌هایی از سوی سران وهابی، به برترین صحابه پیغمبر

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین و هو خیر ناصر و معین الحمد الله و الصلوة علی رسول الله و علی آله آل الله لا سیما علی مولانا بقیة الله و اللعن الدائم علی اعدائهم اعداء الله الی یوم لقاء الله افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر رب أدخلی مدخل صدق و أخرجنی مخرج صدق و أجعل لی من لدنک سلطانا نصیرا

همان‌طوری که حضرتعالی اشاره کردید، شبکه‌های شیطانی وهابی تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا میان امت اسلامی اختلاف ایجاد کنند.

ما نمی‌دانیم این افراد چه سودی از اقدامات خود می‌برند، اما آنچه محرز است این است و اربابان شومشان اعم از استکبار جهانی و صهیونیسم و همچنین عربستان سعودی که مرکز شرارت جهان اسلام است به دنبال ایجاد اختلاف میان شیعه و اهل سنت است.

تمام تلاش این افراد برای ایجاد اختلاف است و در طول حدود 9 سالی که این شبکه‌ها تأسیس شده است مرتباً به دنبال همین مسئله هستند. بعضی دوستان ما می‌گویند که شبکه‌های شیطانی شبهه جدیدی ندارند و به همین خاطر مرتباً حرف‌های گذشته را با عبارت‌های مختلف تکرار می‌کنند.

بنده خدایی به مشاعره رفته بود و وقتی نوبت به این شخص رسید قرار شد شعری بگوید که با میم شروع شود. این شخص گفت:

میازار موری که دانه کش است

که جان دارد و جان شیرین خوش است

بعد از مدتی نوبت به الف رسید و قرار شد شعری بگوید که با الف شروع شده باشد. او گفت:

آ میازار موری که دانه کش است

که جان دارد و جان شیرین خوش است

بعد از مدتی نوبت به دال رسید و قرار شد شعری بگوید که با دال شروع شده باشد. او گفت:

د میازار موری که دانه کش است

که جان دارد و جان شیرین خوش است

بعد از مدتی نوبت به نون رسید و قرار شد شعری بگوید که با نون شروع شده باشد. او گفت:

نگفتم میازار موری که دانه کش است

که جان دارد و جان شیرین خوش است

این آقایان وهابی هم شبهاتی کلیشه‌ای طراحی کرده‌اند که مرتباً همان را تکرار می‌کنند، تنها کاری که می‌کنند این است که ابتدای آن را تغییر می‌دهند تا مخاطب تصور کند که این افراد مطلب جدیدی بیان می‌کنند.

دوستان عزیز اگر به مباحث پنج سال قبل ما در این برنامه، برنامه «سراب وهابیت» یا «راه بی‌راه» یا دیگر برنامه‌ها نگاه کنند متوجه صدق گفتار ما خواهند شد.

دوستان ما مطالب بیان شده از سوی کارشناسان وهابی را هر روز پیاده سازی می‌کنند. بنده نگاه می‌کنم و می‌بینم تنها توهین‌ها و ناسزاهای این افراد جدید است که آن هم در شأن خودشان است، زیرا:

از کوزه برون همان تراود که در اوست

اگر این افراد فحش نمی‌دادند، ما در مورد اینکه این افراد از دودمان بنی امیه هستند شک می‌کردیم. این افراد با این حرف‌های خود باید ثابت کنند که از اتباع و اولاد بنی امیه؛ این شجره ملعونه در قرآن کریم هستند.

ما در گذشته اشاره کردیم یکی از حربه‌های وهابیت این است که ادعا کنند شیعه با صحابه بنای ناسازگاری دارد. آن‌ها ادعا می‌کنند شیعیان به صحابه فحش و ناسزا می‌دهد و آن‌ها را لعن می‌کند. وهابیت ادعا می‌کنند که شیعه معتقد است که تنها چندین نفر از صحابه سلامت دینی دارند و مابقی واجب اللعن هستند. ما در جلسات گذشته به طور مفصل به این شبهات پاسخ دادیم.

امام صادق (علیه السلام) فرمودند: دوازده هزار نفر از صحابه و اصحاب رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) وجود داشتند که دچار خطا و انحراف نشدند.

در این رابطه شیخ الطائفه «شیخ طوسی» می‌گوید: ما همان‌طور که از رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) انتظار شفاعت داریم، از صحابه پیغمبر اکرم هم انتظار شفاعت داریم. ما طبق فرموده قرآن کریم اعتقاد اهل سنت مبنی بر:

«والصحابة کلهم عدول»

صحابه همگی عادل هستند.

المجموع، نویسنده: النووی، ج 1، ص 62، فصل الحدیث المرسل

و یا:

«الصحابة کلّهم من أهل الجنة قطعاً»

قطعاً تمام صحابه اهل بهشت هستند.

الإصابة فی تمییز الصحابة، المؤلف: أحمد بن علی بن حجر العسقلانی (المتوفی: 852 هـ)، تحقیق: عادل أحمد عبد الموجود وعلی محمد معوض، الناشر: دار الکتب العلمیة – بیروت، الطبعة: الأولی - 1415 هـ، ج 1، ص 163، الفصل الثالث

را قبول نداریم. ما نمی‌توانیم علی‌رغم فرمایش قرآن کریم مبنی بر:

(یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ جاءَکمْ فاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَینُوا أَنْ تُصِیبُوا قَوْماً بِجَهالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلی ما فَعَلْتُمْ نادِمِین)

هان ای کسانی که ایمان آورده‌اید اگر فاسقی خبری برایتان آورد تحقیق کنید تا مبادا ندانسته به قومی بی گناه حمله کنید و بعداً که اطلاع یافتید از کرده خود نادم شوید.

سوره حجرات (49): آیه 6

بگوییم این افراد اهل بهشت هستند. همچنین افرادی که واقعاً راه نفاق و انحراف را پیش گرفتند و قلب رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) را به درد آوردند همین صحابه بودند.

تعدادی از صحابه بعد از رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) با ابوبکر جنگیدند و مرتد شدند. آیا ما می‌توانیم این افراد را بهشتی و عادل بخوانیم؟! اگر این افراد عادل بودند، چرا ابوبکر با آن‌ها جنگید و آن‌ها را کشت؟!

منطق شیعه در مورد صحابه منطق قرآن کریم و سنت است و با واقعیت تاریخی هم تطبیق می‌کند.

بزرگان ما از جمله «شیخ مفید»، «سید مرتضی»، «علامه حلی» و مراجع بزرگوار ما از جمله «علامه امینی»، «مرحوم کاشف الغطاء»، «مرحوم شرف الدین» و دیگران این عقیده شیعه را با صدای بلند اعلام کردند که عبارات آن را قبلاً به طور مفصل بیان کردیم.

این در حالی است که «ابن تیمیه» و «محمد بن عبدالوهاب» توهین‌هایی به صحابه کردند که شاید احدی حتی منافقین و یهودی‌ها در حق صحابه چنین توهین‌هایی نکردند!

ما قبلاً این مطالب را به طور مفصل بیان کردیم، اما به عنوان خلاصه به بخشی از آن‌ها اشاره می‌کنم تا بینندگان عزیز این افراد را بهتر بشناسند.

در کتاب «کشف الشبهات» اثر «محمد بن عبدالوهاب» صفحه 42 ذیل آیه 74 از سوره مبارکه توبه که در حق منافقین نازل شده است، می‌نویسد:

«أما سمعت الله کفرهم بکلمة مع کونهم فی زمن رسول الله - صلی الله علیه وسلم - ویجاهدون معه ویصلون ویزکون ویحجون ویوحدون»

خداوند عالم در این آیه صحابه را تکفیر کرده است، با اینکه در زمان پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله) بودند و با ایشان جهاد می‌کردند و نماز می‌خواندند و زکات می‌پرداختند و حج می‌رفتند و موحد بودند.

چه کسی گفته منافق موحد است؟! او در ادامه می‌نویسد:

«فهؤلاء الذین صرح الله فیهم أنهم کفروا بعد إیمانهم وهم مع رسول الله - صلی الله علیه وسلم - فی غزوة تبوک»

این افراد بعد از اینکه مؤمن بودند کافر شدند، درحالی‌که در غزوه تبوک با رسول الله (صلی الله علیه و آله) بودند.

او در ادامه می‌نویسد:

«تکفرون من المسلمین أناسا یشهدون أن (لا إله إلا الله) ویصلون ویصومون»

اگر ما هم مسلمانان را تکفیر می‌کنند و آن‌ها را واجب القتل می‌دانیم، در حقیقت برگرفته از آیه قرآن کریم است و کسی نباید به ما ایراد بگیرد.

«وقول أناس من الصحابة: «اجعل لنا ذات أنواط»»

تعدادی از صحابه به پیغمبر اکرم گفتند: برای ما بتی همانند بتی که بنی اسرائیل از حضرت موسی تقاضا کرده بودند بیاور.

کشف الشبهات، المؤلف: محمد بن عبد الوهاب بن سلیمان التمیمی النجدی (المتوفی: 1206 هـ)، الناشر: وزارة الشؤون الإسلامیة والأوقاف والدعوة والإرشاد - المملکة العربیة السعودیة، الطبعة: الأولی، 1418 هـ، ج 1، ص 42 و 43، الفصل الثانی عشر

من نمی‌دانم این مطالب چقدر با واقعیت تطبیق دارد. ما خیلی نمی‌خواهیم روی این مسائل مانور بدهیم، زیرا قبلاً در این مورد توضیحاتی بیان شده است. همچنین «ابن تیمیه» در کتاب «مجموع الفتاوی» جلد 27 همین تعبیر را به کار می‌برد، اما با به کار بردن عبارت:

«بَعْضُ النَّاسِ»

با تعابیر بازی می‌کند. او می‌نویسد:

«فَقَالَ بَعْضُ النَّاسِ: یا رَسُولَ اللَّهِ اجْعَلْ لَنَا ذَاتَ أَنْوَاطٍ کمَا لَهُمْ ذَاتُ أَنْوَاطٍ»

بعضی از مردم گفتند: یا رسول الله بت‌هایی همانند بت‌های مردم برای ما درست کن.

«قُلْتُمْ: کمَا قَالَ قَوْمُ مُوسَی لِمُوسَی {اجْعَلْ لَنَا إلَهًا کمَا لَهُمْ آلِهَةٌ}»

رسول الله فرمودند: این حرف شما همانند حرف بنی اسرائیل است که از حضرت موسی درخواست کردند بت‌هایی برای آن‌ها درست کند.

در ادامه رسول گرامی اسلام می‌فرماید: هرچه در امت گذشته اتفاق افتاده است، در امت من هم اتفاق خواهد افتاد. بینندگان عزیز قضاوت با شماست؛ شما ادب و معرفت «ابن تیمیه» از به کار بردن این عبارت بسنجید، زیرا در ادامه می‌گوید:

«لَوْ أَنَّ أَحَدَهُمْ جَامَعَ امْرَأَتَهُ فِی الطَّرِیقِ لَفَعَلْتُمُوهُ»

اگر یکی از بنی اسرائیل با همسر خود در راه همبستر شده باشد، در امت من هم چنین اتفاقی خواهد افتاد.

مجموع الفتاوی، المؤلف: أحمد بن عبد الحلیم بن تیمیة الحرانی (المتوفی: 728 هـ)، المحقق: عبد الرحمن بن محمد بن قاسم، الناشر: مجمع الملک فهد لطباعة المصحف الشریف، المدینة النبویة، المملکة العربیة السعودیة، ج 27، ص 137

من از تمام عزیزان، خواهران، مادران، دختران من که در پای تلویزیون هستند معذرت می‌خواهم، اما این مطالب را بیان کردم تا ادب «ابن تیمیه» را مشاهده کنید. این مطالب نظرات «محمد بن عبدالوهاب» و «ابن تیمیه» نسبت به تمامی صحابه بود.

ما بارها گفتیم که شیعه و اهل سنت امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) را دوست دارند. شیعیان امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) را به عنوان امام اول قبول دارند و برای آن هم ادله قطعی و قاطع از قرآن کریم و سنت دارند.

ما در این خصوص بارها مطالبی بیان کردیم، حتی غنچه‌های ولایت ما هم در برنامه اثبات امامت الهی و خلافت بلافصل امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) این مطالب را در عرض چند دقیقه به نمایش گذاشتند.

ما در حال حاضر می‌شنویم در مدارس همین دانش آموزان هفته‌ای یک یا دو مرتبه در برنامه صبحگاهی پشت بلندگو حرف‌هایی که از «شبکه جهانی ولایت» یاد گرفته بودند برای معلمان و دانش آموزان می‌خوانند و به فضای مدرسه صفا بخشیدند.

امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) برای شیعیان به عنوان امام الهی و منسوب از طرف خداوند عالم و همچنین خلیفه بلافصل رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) است.

امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) همچنین برای اهل سنت به عنوان خلیفه چهارم و صحابه رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله)، مهاجرین اولین و فدایی رسول اکرم مطرح هستند.

شما شمار اندکی از وهابیان پلید را کنار بگذارید، اما من گمان نمی‌کنم بتوانید یک شخص سنی پیدا کنید که ارادتش نسبت به امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) به اندازه یک سر سوزن مخدوش شده باشد.

بنده عرض کردم شیعه و اهل سنت هرکدام نسبت به امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) نگاه جداگانه‌ای دارند، اما اهل سنت در محبت و علاقه به آن بزرگوار دوشادوش شیعه در طول تاریخ وجود داشته است.

ما بارها از سران وهابی سؤالی پرسیدیم که تاکنون هیچ جوابی به آن ندادند. در کتاب «منهاج السنة» اثر «ابن تیمیه» جلد 7 صفحه 137 ذکر شده است:

«فان کثیرا من الصحابة و التابعین کانوا یبغضونه»

بسیاری از صحابه و تابعین بغض علی بن أبی طالب را در دل داشتند.

آقایان اهل سنت و عزیزانی که فریب وهابیت را خورده‌اند و ادعا می‌کنند که ما روشنفکر هستیم و به همین خاطر سلفی شدیم و زمانی که نام «ابن تیمیه» به میان می‌آید او را (رحمه الله) خطاب می‌کنید به این مطالب پاسخ بدهید.

شبکه‌های شیطانی وهابی از پاسخ به این سؤال عاجز هستند، زیرا تا به حال ما چندین مرتبه این سؤال را مطرح کردیم و ندیدم آن‌ها یک مرتبه به این سؤال پاسخ داده باشند. «ابن تیمیه» می‌گوید:

«فان کثیرا من الصحابة و التابعین کانوا یبغضونه و یسبونه و یقاتلونه»

بسیاری از صحابه و تابعین بغض علی بن أبی طالب را در دل داشتند و به او ناسزا می‌گفتند و با او قتال می‌کردند.

منهاج السنة النبویة، اسم المؤلف: أحمد بن عبد الحلیم بن تیمیة الحرانی، دار النشر: مؤسسة قرطبة - 1406، الطبعة: الأولی، تحقیق: د. محمد رشاد سالم، ج 7، ص 137

حال ما نمی‌دانیم قضیه‌ای که ایشان مطرح می‌کند چقدر ارزش دارد. او همچنین در صفحات بعد می‌نویسد:

«و قد علم قدح کثیر من الصحابة فی علی»

معلوم شده است بسیاری از صحابه نسبت به علی بن أبی طالب طعنه می‌زدند.

منهاج السنة النبویة، اسم المؤلف: أحمد بن عبد الحلیم بن تیمیة الحرانی أبو العباس، دار النشر: مؤسسة قرطبة - 1406، الطبعة: الأولی، تحقیق: د. محمد رشاد سالم، ج 7، 147

معنای این عبارت این است که بسیاری از صحابه امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) را تضعیف می‌کردند و به آن بزرگوار اشکال وارد می‌کردند؛ بنابراین ایشان مورد قبول بسیاری از صحابه نبود. آیا واقعاً این مطالب صحیح است؟!

او همچنین در جای دیگری به صراحت می‌نویسد:

«أن الذین قاتلوه ولعنوه وذموه من الصحابة والتابعین وغیرهم هم أعلم وأدین من الذین یتولونه ویلعنون عثمان»

از میان صحابه و تابعین کسانی که با علی بن أبی طالب جنگیدند و او را مذمت کردند، اعلم‌تر و با دیانت‌تر از کسانی هستند که ولایت علی بن أبی طالب را داشتند و عثمان را لعن می‌کردند.

منهاج السنة النبویة، اسم المؤلف: أحمد بن عبد الحلیم بن تیمیة الحرانی أبو العباس، دار النشر: مؤسسة قرطبة - 1406، الطبعة: الأولی، تحقیق: د. محمد رشاد سالم، ج 5، 10

بنده تصمیم دارم روی این مسئله چندین هفته بحث کنیم و بعد از آن بحث مهدویت را داشته باشیم. ما پیرامون این مسئله حدود 15 سؤال مطرح می‌کنیم و کارشناسان وهابی باید به سؤالات ما پاسخ بدهند.

آیا «ابن تیمیه» که معتقد است بسیاری از صحابه بغض امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) را داشتند، به ایشان ناسزا می‌گفتند و آن بزرگوار را لعن می‌کردند، راست است یا دروغ است؟! اگر «ابن تیمیه» دروغ گفته است، در حقیقت به صحابه افترا بسته است.

سؤال اول اینکه در اینجا باید بپرسیم که حکم دروغ گفتن از نظر سنت چیست. در این باره روایتی وارد شده است که می‌گوید:

«آیةُ الْمُنَافِقِ ثَلَاثٌ إذا حَدَّثَ کذَبَ وإذا وَعَدَ أَخْلَفَ وإذا أؤتمن خَانَ»

الجامع الصحیح المختصر، اسم المؤلف: محمد بن إسماعیل أبو عبدالله البخاری الجعفی، دار النشر: دار ابن کثیر, الیمامة - بیروت - 1407 - 1987، الطبعة: الثالثة، تحقیق: د. مصطفی دیب البغا، ج 1، ص 21، ح 33

سؤال دوم اینکه باید ببینیم حکم دروغ بستن به صحابه چیست. آیا «ابن تیمیه» راست می‌گوید؟! اگر او راست می‌گوید طرفداران «ابن تیمیه» باید به ما جواب بدهند که اصلاً نظر اهل سنت و «ابن تیمیه» نسبت به کسانی که به خلفای راشدین ناسزا می‌گویند چیست!؟

این افراد باید به ما جواب بدهند که نسبت به افرادی که بغض خلفای راشدین را دارند و خلفای راشدین را لعن می‌کنند چه نظری دارند؟

سؤال سوم اینکه باید بپرسیم نسبت به سنت رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) کسی که به پیغمبر اکرم ناسزا بگوید چه حکمی دارد؟! رسول گرامی اسلام فرمودند:

«ولا تسبوا علیا فإن من سب علیا فقد سبنی ومن سبنی فقد سب الله»

به علی ناسزا نگویید، زیرا هرکسی به علی ناسزا بگوید به من ناسزا گفته است و کسی که به من ناسزا بگوید به خداوند ناسزا گفته است.

تاریخ مدینة دمشق وذکر فضل‌ها وتسمیة من حل‌ها من الأماثل، اسم المؤلف: أبی القاسم علی بن الحسن إبن هبة الله بن عبد الله الشافعی، دار النشر: دار الفکر - بیروت - 1995، تحقیق: محب الدین أبی سعید عمر بن غرامة العمری، ج 14، ص 132، ح 1566

حالا آقایان اهل سنت می‌توانند این روایت را با حرف «ابن تیمیه» تطبیق بدهند، یا نمی‌توانند؟! این در حالی است که رسول گرامی اسلام می‌فرماید: هرکسی به من ناسزا بگوید به خداوند متعال ناسزا گفته است.

با تمام این اوصاف حکم کسی که به امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) ناسزا بگوید چیست؟! سب امیرالمؤمنین همانند سب پیغمبر اکرم و سب رسول الله همانند سب خداوند متعال است.

سؤال چهارم اینکه ما از اهل سنت می‌پرسیم: "ما هو حکم سب النبی فی السنة؟!"؛ حکم کسی که به پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله) ناسزا بگوید چیست؟!

سؤال پنجم حکم کسی که به خداوند متعال ناسزا بگوید چیست؟! رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) فرمودند:

«من سب علیا فقد سبنی ومن سبنی فقد سب الله»

طبق این روایت حکم کسی که به پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله) و بعد از آن به خداوند متعال ناسزا بگوید چیست؟!

سؤال ششم اینکه اصلاً ما تصور می‌کنیم که امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) نه امام بودند و نه خلیفه بودند؛ آیا صحابه پیغمبر اکرم بودند یا نبودند؟! کسی که به صحابه پیغمبر اکرم ناسزا بگوید، صحابه را لعنت کند و بغض صحابه را در دل داشته باشد چه حکمی دارد؟!

سؤال هفتم اینکه فرض می‌کنیم که امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) نه امام بودند، نه خلیفه بودند و نه صحابه بودند. آیا ایشان مسلمان بودند یا نبودند؟! حکم کسانی که مسلمان را سب کنند چیست؟! به ما بگویند: "ما هو حکم من سب مسلماً؟!"

سؤال هشتم اینکه ما کاری نداریم بنی امیه در زمان امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) چکار کردند، اما بعد از اینکه امیرالمؤمنین از دنیا رفت بنی امیه تا سال 100 هجری بعد از نماز به امیرالمؤمنین ناسزا گفتند.

بر فرض امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) نه امام هستند، نه خلیفه و نه صحابی هستند. آیا امیرالمؤمنین مسلمان بودند یا نبودند؟!

سؤال نهم برفرض نستجیر بالله امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) مسلمان هم نباشند، انسان هستند یا نه؟! به ما بگویید: "ما هو حکم من سب رجلا؟!" اصلاً به ما بگویید حکم سب کافر چیست؟!

رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) مردم را از ناسزا گفتن به کفار نهی کردند، زیرا اگر ناسزا بگویید فرزندان کفار ناراحت خواهند شد.

در روایتی که بعداً آن را خواهم خواند وارد شده است که روزی رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) با صحابه از مکانی می‌گذشتند. ابوبکر با دیدن قبر یکی از مشرکین شروع کرد به صاحب قبر لعنت فرستاد.

پسر صاحب قبر با دیدن این صحنه به «ابوقحافه» لعنت فرستاد. سپس:

«فَقَالَ رَسُولُ اللهِe لاَ تَسُبُّوا الأَمْوَاتَ فَتُؤْذُوا الأَحْیاءَ»

رسول الله (صلی الله علیه و آله) فرمودند: اموات را سب نکنید، زیرا باعث رنجش خاطر بازماندگانشان خواهد شد.

بغیة الباحث عن زوائد مسند الحارث، اسم المؤلف: الحارث بن أبی أسامة / الحافظ نور الدین الهیثمی، دار النشر: مرکز خدمة السنة والسیرة النبویة - المدینة المنورة - 1413 - 1992، الطبعة: الأولی، تحقیق: د. حسین أحمد صالح الباکری، ج 2، ص 832، ح 874

سؤال دهم بر فرض امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) اصلاً امام، خلیفه، صحابه و مسلمان نبودند؛ حکم سب اموات چیست؟!

سؤال یازدهم بعد از شهادت امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) عده‌ای از صحابه و تابعین به آن حضرت ناسزا می‌گفتند!! به ما بگویید: "حکم من سب میتا مؤمنا کان أو کافرا؟!"

طبق روایات متعددی که از «ابن عباس» و دیگران به دست ما رسیده است، بنی امیه بعد از شهادت امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) به ایشان ناسزا می‌گفتند و عده‌ای به آن‌ها اعتراض می‌کردند که علی بن أبی طالب پیش خداست، چرا به او ناسزا می‌گویید؟!

آیا این روایات به دست صحابه و تابعین که «ابن تیمیه» می‌گوید به امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) ناسزا می‌گفتند نرسیده است؟! «ابن تیمیه» می‌نویسد:

«فان کثیرا من الصحابة و التابعین کانوا یبغضونه و یسبونه و یقاتلونه»

سؤال دوازدهم به ما بگویید: "ما هو حکم من أبغض علیا فی السنة"؛ حکم کسی که بغض امیرالمؤمنین را در دل داشته باشد چیست؟! این در حالی است که در کتاب «صحیح بخاری» وارد شده است:

«لَا یحِبُّهُمْ إلا مُؤْمِنٌ ولا یبْغِضُهُمْ إلا مُنَافِقٌ»

الجامع الصحیح المختصر، اسم المؤلف: محمد بن إسماعیل أبو عبدالله البخاری الجعفی، دار النشر: دار ابن کثیر, الیمامة - بیروت - 1407 - 1987، الطبعة: الثالثة، تحقیق: د. مصطفی دیب البغا، ج 3، ص 1379، ح 3572

آیا می‌توانید روایت «بخاری» را با روایت «ابن تیمیه» تطبیق بدهید؟! آیا اهل سنت این روایت را با عقیده‌ای که در رابطه با صحابه دارند می‌توانند تطبیق بدهند یا نه؟!

سؤال سیزدهم «ابن تیمیه» معتقد است کسانی که علی بن أبی طالب را لعن می‌کردند متدین‌تر از کسانی هستند که ولایت علی بن أبی طالب را دارند و یا عثمان را لعن می‌کردند!! به ما بگویید: "ما هو حکم من لعن علیا (سلام الله علیه)؟!"

این در حالی است که امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) طبق نص صریح قرآن کریم در آیه شریفه:

(فَقُلْ تَعالَوْا نَدْعُ أَبْناءَنا وَ أَبْناءَکمْ وَ نِساءَنا وَ نِساءَکمْ وَ أَنْفُسَنا وَ أَنْفُسَکمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَی الْکاذِبِین)

به ایشان بگو بیائید ما فرزندان خود، و شما فرزندان خود را، ما زنان خود و شما زنان خود را، ما نفس خود، و شما نفس خود را بخوانیم و سپس مباهله کنیم و دوری از رحمت خدا را برای دروغگویان که یا مائیم، یا شما، درخواست کنیم.

سوره آل عمران (3): آیه 61

نفس پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله) است و برای اثبات نبوت پیغمبر اکرم برای مباهله حاضر شدند؛ همو که رسول گرامی اسلام در حق ایشان فرمود:

«علی مع القرآن والقرآن مع علی لن یتفرقا حتی یردا علی الحوض»

المستدرک علی الصحیحین، اسم المؤلف: محمد بن عبدالله أبو عبدالله الحاکم النیسابوری، دار النشر: دار الکتب العلمیة - بیروت - 1411 هـ - 1990 م، الطبعة: الأولی، تحقیق: مصطفی عبد القادر عطا، ج 3، ص 134، ح 4628

حکم چنین مردی چیست؟! آیا مردم باید چنین مردی را لعنت کنند؟! اصلاً بر فرض امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) خلیفه و امام نبودند و آیه تطهیر و آیه مباهله درباره او نیامده است.

سؤال چهاردهم آیا صحابه بودند یا نبودند؟! کسی که به صحابه لعنت کند چه حکمی دارد؟! به ما بگویید: "ما هو حکم من لعن الصحابة؟!"

سؤال پانزدهم آیا امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) مسلمان بودند یا نبودند؟! به ما بفرمایید: "من لعن مسلماً فما هو حکمه؛ حکم لعنت کردن یک مسلمان چیست؟!"

شاید در ذیل این مباحث سؤالات دیگری هم مطرح شود، اما بنده فعلاً همین تعداد سؤال را مطرح می‌کنم و اهل سنت باید به این سؤالات ما پاسخ بدهند.

ما به حول قوه الهی در خدمت بینندگان عزیز هستیم و همه این سؤالات را با سند صحیح از کتب اهل سنت با نشان دادن جلد و صفحه کتاب برای بینندگان عزیز پاسخ خواهیم داد.

«ابن تیمیه» می‌گوید: کسانی که امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) را لعنت می‌کنند، متدین‌تر از کسانی هستند که ایشان را به ولایت قبول دارند و عثمان را لعنت می‌کنند. به ما بفرمایید: چه کسانی عثمان را کشتند؟! چه کسانی گفتند:

«اقتلوا نعثلا فقد کفر»

تاریخ الطبری، اسم المؤلف: لأبی جعفر محمد بن جریر الطبری، دار النشر: دار الکتب العلمیة – بیروت، ج 3، ص 12، باب قول عائشة رضی الله عنها والله لأطلبن بدم عثمان

چه کسانی بودند آب را به روی عثمان بستند؟! چه کسانی بودن که ادعا کردند ما 9 ضربه بر بدن عثمان زدیم، 4 ضربه به خاطر دیانت و 5 ضربه به خاطر کینه‌ای که داشتیم؟! آیا این افراد یهودی بودند؟! مسیحی بودند؟! منافقین بودند؟! چه کسانی بودند؟!

این مطالب باید روشن شود تا ببینیم چرا «ابن تیمیه» این‌طور امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) را با عثمان مقایسه می‌کند.

ما بارها گفتیم هرگونه اهانت به مقدسات اهل سنت را نادرست می‌دانیم، زیرا این اهانت‌ها موجب اختلاف و فتنه می‌شود و فتنه هم جزای سنگین‌تری از قتل دارد.

کارشناسان وهابی اخیراً قضایایی نسبت به این شخص ایجاد کردند و به قول یکی از بزرگان معلوم است که این افراد در طول این هفت سال تا به حال نتوانستند یک جمله توهین از «شبکه جهانی ولایت» نسبت به صحابه و ابوبکر، عمر، عثمان و عایشه پیدا کنند.

اگر کارشناسان وهابی تا به حال یک مورد اهانت از «شبکه جهانی ولایت» نسبت به صحابه پیدا می‌کردند قیامت به راه می‌انداختند، فتنه ایجاد می‌کردند و اهل سنت را بر علیه شیعیان تحریک می‌کردند.

چند روز قبل کلیپی دیدم که خیلی جالب بود. امروز صبح خدمت آقای مکارم رسیدم و جریان این کلیپ را مطرح کردم، ایشان خندید و گفت: زمانی که این افراد دستشان خالی است باید این کار را بکنند.

من در رابطه با «ابو لؤلؤ» گفتم: «ابو لؤلؤ» که قاتل عمر بود در مدینه کشته شد و در قبرستان بقیع هم دفن شد. مرحوم «علامه مجلسی» در کتاب «بحارالأنوار» جلد 33 صفحه 33 و 34 این ماجرا را به طور مفصل بیان کرده است.

«ابو لؤلؤ» که در کاشان مدفون است، شخص متدین و عابد و زاهدی بوده است و به جهت اینکه با قاتل عمر شباهت اسمی دارد مردم به او احترام می‌گذاشتند و او را مورد تکریم قرار دادند.

کارشناسان وهابی از من کلیپی منتشر کردند، صحبت‌های میانه را حذف کردند و ادعا کردند که من گفته‌ام قاتل عمر انسان متدین و عابد و زاهدی بوده است!! بینندگان عزیز مشاهده کنید این افراد به قدری مفلس هستند که جز تقطیع کردن کار دیگری ندارند.

همچنین بنده در رابطه با عایشه مطالبی را نقل کردم و حتی گفتم کسانی که نسبت نادرست به همسران پیغمبر اکرم از جمله عایشه یا همسران دیگر پیامبران الهی بدهد، اگر موجب ایذاع پیغمبر الهی شود طبق آیه شریفه:

(إِنَّ الَّذِینَ یؤْذُونَ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ لَعَنَهُمُ اللَّهُ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَةِ وَ أَعَدَّ لَهُمْ عَذاباً مُهِیناً)

خدا آن کسانی را که او و پیامبرش را اذیت می‌کنند، در دنیا و آخرت لعنت کرده، و عذابی خوار کننده برای ایشان مهیا نموده.

سوره احزاب (33): آیه 57

همچنین اگر موجب ایذاع نباشد و تنها موجب اهانت به پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله) باشد ارتدادآور است. بعد از آن در رابطه با فرمایش امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) در خصوص روایت:

«الْمَرْأَةُ شَرٌّ کلُّهَا وَ شَرُّ مَا فی‌ها أَنَّهُ لَا بُدَّ مِنْهَا»

نهج البلاغة، نویسنده: شریف الرضی، محمد بن حسین، محقق / مصحح: صالح، صبحی، ص 510، ح 238

گفتیم که فلان عالم چنین و فلان عالم چنان گفته است، عقاید علما را نقل قول کردم و در نهایت نظر خود را بیان کردم.

وهابیت اول و آخر مطالب ما را حذف کردند و به اندازه یک کلیپ از ما درست کردند و ادعا کردند که ما گفتیم عایشه شر است. من تنها نظر علما را نقل قول کردم و در نهایت گفتم این عقیده ما نیست.

الآن من از «ابن تیمیه» نقل قول می‌کنم و می‌گویم: بسیاری از صحابه و تابعین بغض علی بن أبی طالب را در دل داشتند، به ایشان ناسزا می‌گفتند و با ایشان قتال می‌کردند.

عده‌ای می‌توانند ابتدا و انتهای این صحبت را حذف کند و ادعا کند که آقای قزوینی می‌گوید بسیاری از صحابه بغض امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) را در دل داشتند، به ایشان ناسزا می‌گفتند و با ایشان قتال می‌کردند.

بنابراین دوستان عزیز ما دقت کنند شبکه‌های شیطانی مأموریت دارند تا میان مسلمانان ایجاد اختلاف کنند.

این افراد در عراق و سوریه فریاد می‌زنند که حکومت «بشار أسد» جائر است، چرا جمهوری اسلامی از حکومت جائر دفاع می‌کند؟!! چرا از حکومت عراق دفاع می‌کند؟! مشاهده کنید در بحرین حکومت جائر، فاسق و فاسد وجود دارد یا ندارد؟!

چند وقت پیش در تهران ساختمان پونک را ادغام کردند و تغییر کاربری دادند و تنها دستشویی این ساختمان را تخریب کردند. وهابیت در پی این ماجرا غوغا به راه انداختند و عکس‌های سی سال قبل فلسطین را به نام ساختمان پونک منتشر کردند.

آن‌ها تصاویر بولدوزرهای فلسطین را منتشر کردند و ادعا کردند که این بولدوزرها متعلق به جمهوری اسلامی ایران است و دارند مسجد اهل سنت را خراب می‌کنند. آن‌ها در پی ماجرای مسجد حاج فیض هرسال غوغا به راه می‌اندازند و اشک تمساح می‌ریزند.

حال دقت کنید در حال حاضر 60 درصد مردم بحرین شیعه هستند و چه ظلم‌ها و جنایاتی در حق آنان صورت می‌پذیرد. حکومت فاسد دودمان نحس بنی امیه و دودمان نحس آل سعود اخیراً برای سرکوبی شیعیان ارتش می‌فرستد.

اگر یک هزارم این حوادث در ایران اتفاق افتاده بود وهابیت چکار می‌کردند؟! عزیزان اهل سنت شما بیدار باشید. رهبر این کشور شیعه است و صحبت‌های او را هم مرتب پخش می‌کنند. او زمانی به مردم دستور می‌دهد که به خیابان‌ها بریزید و قیام کنید.

بر فرض هم اگر رهبر این کشور دستور به قیام بدهد همانند رهبر داعش است که دستور می‌دهد علیه «بشار اسد» قیام کنید.

چطور اگر داعش دستور بدهد علیه «بشار اسد» قیام کنید قیام او عین جهاد است، اما اگر شیعیان بحرین بگویند علیه دودمان آل خلیفه مستبد قیام کنید قیام او عین ظلم و عین تروریست است؟! وهابیت امروز چکار می‌کنند؟!

همچنین اگر یک هزارم مصیبتی که امروز عربستان سعودی بر سر شیعیان می‌آورند در ایران اتفاق می‌افتاد چه بساطی به پا می‌کردند و چه غوغایی راه می‌انداختند.

بنده از عزیزان شیعه تقاضا می‌کنم تلاش کنند مطالبی را نگویند که احساسات و عواطف اهل سنت را جریحه‌دار کند. بنده به عنوان یک برادر کوچک‌تر از عزیزان اهل سنت تقاضا می‌کنم مطالبی نگویند که احساسات و عواطف شیعه را جریحه‌دار کند.

در کشور ما خانواده‌های زیادی وجود دارد که یکی از طرفین شیعه و دیگری اهل سنت است. اگر دوستان بتوانند در این زمینه یک مستندی هم تهیه کنند خیلی خوب است.

بنده از همین جا تقاضا می‌کنم آن دسته از عزیزانی که در داخل کشور زندگی می‌کنند و زن یا شوهر و بالعکس شیعه و اهل سنت هستند به ما پیامک بدهند یا حداقل با گوشی‌های هوشمند فیلمی تهیه کنند تا ما در اینجا پخش کنیم.

مردم دنیا باید بدانند که در داخل کشور ایران شیعه و اهل سنت با هم به صورت مسالمت آمیز زندگی می‌کنند و محرومیتی هم ندارند. یکی از عزیزان اهل سنت دیروز همین جا می‌گفت محرومیت هم در مناطق سنی نشین و هم در مناطق شیعه نشین وجود دارد.

این‌طور نیست که اگر در مناطق سنی نشین محرومیت بود غوغا راه بیندازیم، اما اگر در مناطق شیعه نشین بود ادعا کنیم که مستحق این محرومیت هستند و باید بدتر از این هم مصیبت بکشند!!

امروزه امنیت در داخل کشور اساس کار است. تعدادی از عزیزان اهل سنت در داخل کشور وجود دارند که فریب وهابیت را خورده‌اند و به عنوان روشنفکر خود را سلفی خطاب می‌کنند.

گرچه تعداد این افراد بسیار اندک است و عددی به شمار نمی‌آیند، اما باید بدانند که اگر امنیت کشور ایران به هم بریزد همین افراد قبل از شیعیان قربانی ناامنی خواهند شد.

در کشور عراق عزیزان اهل سنت ما بیش از شیعیان متضرر شدند. استان‌های شیعه نشین هیچ مشکلی نداشتند، اما استان‌های سنی نشین ویران شدند. همچنین در کشور سوریه بخش‌های شیعه نشین به اندازه بخش‌های سنی نشین ویران نشدند.

والله العلی الأعلی وهابیت و تکفیری‌ها نه به شیعه رحم می‌کنند و نه به اهل سنت رحم می‌کنند و یقین داشته باشید که حتی به روشنفکران سلفی هم رحم نخواهند کرد. همچنان که می‌بینید این افراد در سوریه و عراق بر سر قدرت با همدیگر به کشت و کشتار می‌پردازند.

برای این افراد نه وهابی مطرح است، نه سنی مطرح است و نه سلفی مطرح است. برای این افراد رسیدن به قدرت مطرح است و بس. ببخشید که صحبت‌های ما طولانی شد.

بخشی از پیامک‌های بینندگان برنامه:

مجری:

استاد خیلی متشکرم، از شما ممنونم. ما از عزیزان خواستیم علی اکبرها برای ما پیام بدهند و تعدادی از آن‌ها لطف کردند و برای ما پیام دادند.

آقای علی اکبر قاسمی از میاندوآب سلام کردند و گفتند: علی آقا امروز تولد من هم هست. ایشان التماس دعا داشتند و ما هم به ایشان به خاطر ولادت حضرت علی اکبر و جشن تولد خودشان تبریک عرض می‌کنیم.

عزیزی گفتند: نام پدر مرحوم من علی اکبر زاهدیان بوده است و اتفاقاً امشب سی و پنجمین سالگرد فوتشان است. من از دوست‌داران و طرفداران برنامه شما هستم.

از شما ممنونم، ای کاش خودتان را هم معرفی می‌فرمودید. ان‌شاءالله روح پدرتان شاد بشود. چقدر خوب است که به یاد پدرشان هستند.

آقای علی اکبر رضازاده گفتند: 6 سالم هست از بابل به همراه پدر و مادر و خواهر بیننده همیشگی «شبکه جهانی ولایت» هستیم.

آقای کرمی از شهرک ارم واقع در فردیس گفتند: من و پسرم محمد امین طرفدار پر و پا قرص استاد قزوینی هستیم، سلام برسانید.

عباس آقا از شهرستان اقلیم هم پیام فرستادند و تبریک گفتند.

خانواده محترم زمانی گفتند: دربست حواسمان به شما هست و گوش به سخنان شما می‌دهیم. از شما ممنونیم.

آقای علی دلشادی از تبریز و دوستان دیگری هم پیام دادند که همیشه لطف و مرحمتشان همیشه شامل «شبکه جهانی ولایت» و برنامه زنده «حبل المتین» بوده و هست.

امشب شب ولادت آقاجان حضرت علی اکبر جوان رعنای سیدالشهدا است. آقایی که نامشان علی است و اصلاً هرکسی نامش علی است جایگاه ویژه‌ای در پیشگاه پیامبر اکرم و اهلبیت (علیهم السلام) دارد.

همان‌طور که به شما گفتم خدا به امام حسین (علیه السلام) سه پسر عنایت کرد و نام شریف هر سه پسر را علی گذاشتند. علی اکبر، علی أوسط و علی اصغر؛ درود خدا بر جوان رعنای سیدالشهدا حضرت علی اکبر (سلام الله علیه).

این شب بسیار بسیار مبارک بر شما مبارک باد.

الله اکبر به علی اکبر؛ دیدید وقتی قد و بالای یک جوان را می‌بینند و می‌خواهند قد و بالا و اندام و کرامات و فضایل او را تحسین کنند، می‌گویند: الله اکبر از این جوان!

الله اکبر واقعاً شایسته و زیبنده حضرت علی اکبر (سلام الله علیه) جوانی است که در کربلا اشبه الناس به پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) هست.

امام حسین و اهلبیت (علیهم السلام) فرمودند: هروقت دلمان برای پیامبر اکرم تنگ می‌شد، قد و بالای علی اکبر را نگاه می‌کردیم و یاد پیامبر اکرم می‌افتادیم.

ان‌شاءالله حاجت روا باشید و دلتان به واسطه شادی دل اهلبیت (علیهم السلام) در این شب‌ها و این روزها شاد باشد.

تماس بینندگان برنامه:

از این لحظه به بعد می‌خواهیم تلفن‌های شما عزیزان را پاسخ بدهیم. دوستان خوب شیعه و اهل سنت بزرگواری بفرمایید اگر روی خط ارتباطی ما می‌آیید رعایت وقت و رعایت ادب در گفتار و کلام را بفرمایید. البته بینندگان عزیز همیشه بزرگواری کردند و رعایت فرمودند.

ان‌شاءالله بتوانیم پاسخگوی سؤالات شما باشیم. آقای جامی از تربت جام از برادران اهل سنت ما پشت خط ارتباطی ما هستند. آقای جامی سلام به شما:

بیننده (آقای جامی از تربت جام – اهل سنت):

با عرض سلام و ادب خدمت مجری محترم آقای اسماعیلی و همچنین عرض سلام و ادب خدمت حاج آقای قزوینی بزرگوار.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

سلام علیکم. جناب آقای جامی ما از شما متشکریم که هروقت تلفن کردید با ادب و متانت خود صفای خاصی به برنامه ما دادید.

بیننده:

آقای قزوینی وظیفه هر شخص مسلمانی که خود را مسلمان خطاب می‌کند، این است که احترام طفل دو ساله تا شخص صد ساله را رعایت کند، حال هر شخصی که می‌خواهد باشد.

در مورد حضرت علی (رضی الله عنه) روز جمعه اهل سنت خطبه‌ای از اهلبیت (علیهم السلام) بیان کردند. خداوند متعال و ملائک «ابن ملجم مرادی» پست، «ابو لؤلؤ» مجوسی و «یزید» ملعون را لعنت کند.

ما اهل سنت از جان و مال و سایر دارای خود می‌گذریم، اما از حضرت ختمی مرتبت پیغمبر مؤمنین و اصحاب و اهلبیت پیغمبر اکرم (علیهم السلام) نمی‌گذریم.

خداوند آن سنی را لعنت کند که کوچک‌ترین بی‌احترامی به اهلبیت پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله) کند.

مجری:

آقای جامی از شما ممنونیم. اگر سؤال یا مطلبی دارید مقداری تندتر بیان کنید.

بیننده:

در آخر شعری برای شما می‌خوانم و ارتباط خود را با شما قطع می‌کنم.

مجری:

ارتباط ما قطع شد. آقای جامی از شما خیلی تشکر می‌کنیم، لطف کردید، شب شما بخیر باشد. آقای اعظمیان از اصفهان سلام به شما، شب شما بخیر، اعیاد بر شما مبارک باشد:

بیننده (آقای اعظمیان از اصفهان – شیعه):

السلام علیکم و رحمة الله محضر حاج آقای اسماعیلی و همچنین محضر حضرت آیت الله قزوینی سلام عرض می‌کنم، اهلا و سهلا، خدا قوت.

مجری:

سلامت باشید، در خدمت شما هستیم.

بیننده:

ان‌شاءالله که خداوند متعال در زیر سایه اهلبیت (علیهم السلام) با ذکر یک صلوات بر محمد و آل محمد که ان‌شاءالله بتوانیم دهانمان را خوشبو بکنیم و ان‌شاءالله از مرام اهلبیت (علیهم السلام) فیض ببریم.

امشب هم شب میلاد باسعادت حضرت علی اکبر (سلام الله علیه) است. رشادت‌ها و جوانمردی‌های حضرت علی اکبر در صحرای کربلا یک اصلاح‌گر نموده از ایشان ساخت تا اسیر بدعت‌های زمانه خود نشود از سنت اصیل پیغمبر اکرم تا آخرین نفس دفاع کند.

حضرت علی اکبر جانانه به درجه رفیع شهادت رسیدند و میراث گرانبهای شهادت و فرهنگ اصیل ایثار و از خود گذشتگی را از خود به ارمغان گذاشتند.

افتخار ما شیعیان است که اهلبیت (علیهم السلام) را داریم که به دنبال یک سری اعتقادات راسخ و دنبال پیاده کردن سنت اصیل پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله) هستند.

یک سؤال محضر حضرت استاد و یک توضیح مختصر در رابطه با وقایع اخیر داشتم. مطلبی را خدمت شما عرض می‌کنم و آن اینکه در «شبکه جهانی ولایت» مطالبی پیرامون «مولانا عبدالحمید» مطرح شد و در پی آن موضع بسیار سختی در شبکه‌های ناصبی گرفته شد.

حضرت استاد بعد از آن با زیرکی ویژه برنامه گذاشتند و آن را «حدیث همدلی» نامیدند و عذرخواهی کردند.

یکی از افتخارات شیعه است که برای همدلی، وحدت و انسجام خود حتی اگر تقصیر کار هم نبوده است و تنها به خاطر جوسازی‌هایی که علیه شبکه و علیه کارشناس محترم این شبکه صورت گرفته است عذرخواهی کند.

سؤال من این است که مدت‌هاست کارشناسان وهابی در شبکه‌های خود به شیعیان توهین می‌کنند. آیا شخصی نیست که به این افراد بفهماند نباید به مقدسات شیعیان توهین کنند.

امروزه مراجع عظام تقلید ما سپر بلا شدند و حضرت آیت الله دکتر قزوینی و دیگر اساتید «شبکه جهانی ولایت» هم جایگاه خاص خود را دارند.

من می‌خواهم بگویم به مقدس‌ترین مقدسات ما توهین می‌شود، همزمان با سالروز ولادت باسعادت امام زمان (ارواحنا له الفداه) به مادر بزرگوار حضرت بقیة الله الأعظم توهین می‌شود، مباحثی در رابطه با مهدویت بیان می‌شود که هیچگونه سند علمی ندارد.

چه کسی باید در دهان وهابیت بزند؟! چه کسی باید جلوی وهابیت را بگیرد؟! این افراد ادعا می‌کنند که منتسب به اهل سنت هستند. همچنین عده‌ای از مخاطبین آن‌ها تماس می‌گیرند و متأسفانه با این افراد همراهی می‌کنند. دلیل این اهانت‌ها چیست؟!

آیا این افراد منتسب به اهل سنت هستند؟! حاشا و کلاً که منتسب به اهل سنت نیستند، اما چرا موضع‌گیری نمی‌شود؟! چرا در برخی موارد حق و باطل در درون این شبکه‌ها تصدیق پیدا می‌کند؟!

مگر حضرت استاد در ‌«شبکه جهانی ولایت» عذرخواهی نکردند؟! مگر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بیانیه صادر نکردند؟! مگر این موارد مطرح نشد تا جلوی نفاق گرفته شود؟!

هرچند این افراد تقصیر کار هم نبودند، اما من می‌خواهم ببینم باید با این موارد چکار کنیم؟! این افراد در حوزه امنیتی به شدت خط نفاق را پیگیری می‌کنند. کدام اهل سنت است که بخواهد جلوی این افراد را بگیرد؟!

سؤال دوم من این است که ما همیشه به دنبال حق بودیم و حق طلبی را از مسیر اهلبیت (علیهم السلام) یاد گرفتیم. شیر بچه‌های ولایت در فضای مجازی آنقدر در دهان وهابیت زدند که حتی کانالشان را هم تعطیل کردند.

من می‌خواهم بگویم همه ما آماده رزم هستیم و لباس شهادت برای مسیر اهلبیت (علیهم السلام) پوشیدیم، اما برخی واقعیت‌ها و حقیقت‌ها دل انسان را به درد می‌آورد. چرا این‌قدر به مقدسات ما باید توهین شود؟!

مباحث علمی جلو بیاید و مطرح شود مشکلی نیست، اما تا چه زمانی به این اهانت‌ها نباید پاسخ داده شود؟! ممنونم.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

آقای اعظمیان عزیز از شما متشکرم. ببینید برادر بزرگوارم از کوزه برون همان تراود که در اوست!!

ماجرای توهین به مقدسات شیعه مربوط به الآن نیست، بلکه از زمان رسول گرامی اسلام این توهین‌ها شروع شد و بعد از آن بزرگوار هم ادامه یافت.

چه کسانی به منزل حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (سلام الله علیها) هجوم بردند؟! حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) محترم‌تر است، یا حضرت نرجس خاتون محترم‌تر است؟!

چه کسانی نسبت به امام حسن (علیه السلام) چنین جسارت کردند؟! چه کسانی امام حسین (علیه السلام) را با آن وضع به شهادت رساندند؟! شهادت امام حسین (علیه السلام) بر تمام زمین و زمان گران آمد و زمین و زمان در مصیبت او خون گریه کرد.

چه کسانی امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) را به شهادت رساندند؟! چه کسانی ائمه طاهرین (علیهم السلام) را آنطور مظلومانه شهید کردند؟! چه کسانی نزدیک 80 ماه بر بالای منابر به امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) ناسزا گفتند؟!

آقای اعظمیان و عزیزان دیگر در حقیقت این قضایا تاریخ است که دومرتبه در حال تکرار شدن است و مطلب جدیدی نیست. این افراد ماهیت پلید خود را نشان می‌دهند.

ما بارها گفته بودیم که اگر در «شبکه جهانی ولایت» توهینی صورت بگیرد، این شهامت را داریم که عذرخواهی کنیم.

این شبهه یا به حق بود و یا به نا حق بود، ما به جهت اینکه فتنه ایجاد نشود و یک سری وابستگان به صهیونیست و آل سعود امنیت کشور را به هم نزنند ما موضع‌گیری کردیم و مرجعیت ما هم قاطعانه و محکم موضع‌گیری کرد.

بعد از این ماجرا همگان صداقت شیعه و صداقت مرجعیت شیعه را دیدند. از طرف دیگر بعضی افراد فرومایه در شبکه‌های شیطانی مصاحبه می‌کنند و با آن‌ها صحبت می‌کنند.

افرادی با کمال وقاحت و بی‌حیایی با شبکه‌هایی که به مقدس‌ترین مقدسات شیعه بی‌احترامی می‌شود، تماس می‌گیرند.

حتی در یکی از مصاحبه‌های اخیر به مقدسات شیعه، رهبری و نظام بدترین اهانت‌ها صورت گرفت، اما آقایان به هیچ وجه عکس العمل نشان ندادند.

آقای اعظمیان ما فعلاً انتخابات را در پیش رو داریم و بحث امنیت برای ما مهم‌ترین مسئله است. ان‌شاءالله بعد از اینکه انتخابات سپری شود، حرف برای گفتن زیاد داریم.

ما همان‌طور که با شهامت از قضیه‌ای که وهابیت جوسازی کرده بودند عذرخواهی کردیم، روی دیگر خود را هم نشان خواهیم داد. دشمنان خواهند دید که ما به حول قوه الهی چکار خواهیم کرد.

این افراد هرچه توانستند ماهیت خود را نشان دادند، بیانیه صادر کردند، صحبت کردند. همان‌طور که امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) 25 سال سکوت کردند، ما هم یک ماه یا چهل روز سکوت می‌کنیم.

به حول قوه الهی و به عنایت حضرت امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) نوبت بیانیه و خطبه شقشقیه ما هم خواهد رسید. دشمنان در آینده خواهند دید که حق پیروز است یا باطل پیروز است.

«إِنَّ لِلْحَقِّ دَوْلَةً وَ لِلْبَاطِلِ دَوْلَة»

الکافی، نویسنده: کلینی، محمد بن یعقوب، محقق / مصحح: غفاری علی اکبر و آخوندی، محمد، ج 2، ص 447، ح 12

الحمدلله رب العالمین ما معتقدیم که مذهب ما برخاسته از متن قرآن کریم و سنت راستین محمدی (صلی الله علیه و آله) است.

خداوند ان‌شاءالله به ما توفیق بدهد تا پرورش یافته مکتب اهلبیت (علیهم السلام) باشیم. ما تلاش می‌کنیم آنچه اهلبیت (علیهم السلام) به ما توصیه کردند، در این شبکه به نمایش بگذاریم.

مردم هم برخورد ما را می‌بینند و هم برخورد کارشناسان وهابی را می‌بینند، سپس قضاوت می‌کنند.

الحمدلله رب العالمین ما معتقدیم که شیعه و اهل سنت از نظر درک و شعور در یک حد بالایی هستند که احتیاجی به توضیح من و امثال من ندارند. مسلمانان خود بهترین داور و بهترین قضاوت کنند هستند.

مجری:

از آقای اعظمیان از اصفهان تشکر می‌کنیم. به دیار آبادان برویم، آقای علیزاده پشت خط ارتباطی ما هستند. آقای علیزاده سلام علیکم:

بیننده (آقای علیزاده از آبادان – شیعه):

سلام علیکم و رحمة الله خدمت شما مجری محترم و دکتر قزوینی.

مجری:

سلامت باشید، در خدمت شما هستیم.

بیننده:

میلاد امشب را خدمت شما تبریک عرض می‌کنم. بنده سه مطلب داشتم که به صورت کوتاه برای شما بیان می‌کنم. کتاب «اسرار العباداة و حقیقة الصلاة» صحفه 23 مطلبی وارد شده است.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

این کتاب اثر چه کسی است؟!

بیننده:

داخل کتاب «اسرار الصلاة» اثر امام خمینی (رحمة الله علیه) وارد شده است. می‌خواستم این مطلب را برای بینندگان عزیز بگویید، همچنین یک جمله جزئی هم می‌خواستم مطرح کنم.

مجری:

آقای علیزاده در چه موردی برای بینندگان بگوییم؟! خود کتاب را توضیح بدهیم؟!

بیننده:

نه می‌خواستم در یک جمله بگویم که سر در ورودی حرم نوشته «حُسَینٌ مِنِّی وَ أَنَا مِنْ حُسَین» که شاید مراد حضرت علی اکبر باشد.

مجری:

در مورد کتابی که گفتید منظورتان چی بود؟ نکته جدیدی وجود دارد؟!

بیننده:

«و علی قام الصلاة».

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

«و علی قامت الصلاة».

مجری:

این مطلب در آنجا آمده است؟!

بیننده:

بله. من می‌خواستم بگویم همه وقایع و حوادث عاشورا یک طرف و اینکه می‌گویند: «خده علی خد» یک طرف. من نمی‌خواستم امشب روضه بخوانم و خواستم همین مطلب را بگویم. یا علی مدد

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

دست شما درد نکند.

مجری:

آقای علیزاده از شما متشکرم، برای ما هم دعا کنید. همین جا هم یک درود و سلام به همه آبادانی‌های عزیز با آن لهجه شیرینشان عرض می‌کنم. آقای محمدی از پاکستان بیننده بعدی ما هستند. آقای محمدی سلام به شما:

بیننده (آقای محمدی از پاکستان – شیعه):

با عرض سلام خدمت مجری گرامی و استاد محترم.

مجری:

آقای محمدی سلامت باشید، در خدمت شما هستیم.

بیننده:

آیت الله قزوینی حالتان خوب است؟!

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

الحمدلله رب العالمین، متشکرم.

بیننده:

خیلی ممنون. استاد در مورد وهابیت می‌خواستم چند نکته بیان کنم. نکته اول اینکه وهابیت توسل را قبول ندارند و خود را به نام اهل سنت می‌نامند.

در پاکستان بسیاری از زیارت‌ها هست، البته زیارت شیعه خیلی کم هستند و در حد یک یا دو درصد هستند، اما اهل سنت زیارت‌های زیادی دارند. بنده خودم وارد جایی در سند شدم که تقریباً چهار روز در آنجا بودم.

در آنجا زیارتی مخصوص اهل سنت عزیز به نام «سید موصانی» بود. آن‌ها خیلی به توسل عقیده داشتند و خیلی عذر و زاری می‌کردند تا حاجتشان را بگیرند و حاضرم این را با قسم بگویم.

در کویته زیارتی است به نام «مقام مولا علی» که جایگاه دست حضرت مولا علی است. به غیر از این زیارت بنده اطلاعی ندارم که زیارتی مخصوص شیعیان باشد. هر زیارتی است از اهل سنت عزیز است.

لعنت خداوند بر وهابیانی که توسل را قبول ندارند و منافق هستند، اما خود را به نام اهل سنت عزیز معرفی می‌کنند.

نکته دوم می‌خواستم به اهل تشیع کسانی که جاهل هستند بگویم شما را به خدا به صحابه، خلفا و امهات المؤمنین از جمله عایشه توهین نکنید، زیرا اهلبیت (علیهم السلام) دوست ندارند.

زمانی که عایشه علیه حضرت امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) قیام کرد، حضرت امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) لشکری از زنان بردند و به دلیل اینکه عایشه همسر نبی گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) بود او را با احترام به خانه‌اش منتقل کردند.

امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) به احدی اجازه تعرض به عایشه را ندادند. اگر پیرو مولا علی هستید، هرچه امیرالمؤمنین انجام دادند را انجام دهید و چون و چرا نگویید که چرا این کار را کرد و چرا آن کار را نکرد.

ما طبق فتوای مرجع عالیقدرمان حضرت آیت الله العظمی سیستانی ما اهل سنت را عزیز خود می‌دانیم. خیلی ممنونم.

مجری:

آقای محمدی عزیز که در پاکستان هستید از شما به خاطر این نگاه بازتان تشکر می‌کنم. واقعاً باید همین‌طور باشد؛ باید این محبت و دوستی میان شیعه و اهل سنت باشد.

ضمن اینکه اعتقادات هرکسی برای خودش ارزشمند و مقدس است، اما با توهین و جسارت کردن قطعاً به نتیجه نمی‌رسیم. در کشوری مثل پاکستان واقعاً نیاز است که شیعه و سنی این چنین در کنار هم باشند.

وهابیت هم به دنبال تفرقه هستند و کار خود را انجام می‌دهند. استاد اگر نکته‌ای مدنظرتان دارید بفرمایید.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

این عزیزمان بیان کردند که وهابیت منکر توسل هستند. باید بگوییم وهابیت منکر چه چیزی نیستند؟! این افراد منکر خدا هستند؛ خدایی که آن‌ها معرفی می‌کنند خدایی است که می‌تواند هزاران خدا همانند خود را خلق کند.

کفار قریش هم چنین خدایی را قبول نداشتند، کفار قریش هم قبول نداشتند که خدا می‌تواند هزاران خدا همانند خود را خلق کند. خدای وهابیت می‌تواند خودکشی کند، می‌گوید قیامتی در کار نیست، به پیغمبرش اسلحه بدهد تا او را بکشد.

این افراد نسبت به خداوند متعال پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله) جسارت‌های زیادی مرتکب شدند. طبق همان مثالی که ما زدیم در مورد شعر:

میازار موری که دانه کش است

که جان دارد و جان شیرین خوش است

این افراد فقط سعی می‌کنند صورت مسئله را کمی تغییر بدهند. بنده در اینجا می‌خواهم تنها یک جمله به عزیزان اهل سنت و کسانی که این مباحث را می‌شنوند بیان کنم. در کتاب «صحیح بخاری» وارد شده است:

«أَنَّ عُمَرَ بن الْخَطَّابِ رضی الله عنه کان إذا قَحَطُوا اسْتَسْقَی بِالْعَبَّاسِ بن عبد الْمُطَّلِبِ»

سپس دارد که:

«فقال اللهم إِنَّا کنا نَتَوَسَّلُ إِلَیک بِنَبِینَا فَتَسْقِینَا وَإِنَّا نَتَوَسَّلُ إِلَیک بِعَمِّ نَبِینَا فَاسْقِنَا قال فَیسْقَوْنَ»

عمر بن خطاب می‌گوید: خدایا ما صحابه به پیغمبر متوسل می‌شدیم و او را واسطه بین خود و تو قرار می‌دادیم.

الجامع الصحیح المختصر، اسم المؤلف: محمد بن إسماعیل أبو عبدالله البخاری الجعفی، دار النشر: دار ابن کثیر, الیمامة - بیروت - 1407 - 1987، الطبعة: الثالثة، تحقیق: د. مصطفی دیب البغا، ج 1، ص 342، ح 964

ما در اینجا سؤال می‌کنیم که آیا خلیفه دوم و صحابه می‌دانستند خدا شنونده‌تر است یا پیغمبر اکرم شنونده‌تر است؟! آیا قدرت خداوند متعال بیشتر است، یا قدرت پیغمبر اکرم بیشتر است؟! خداوند متعال فرموده است:

(ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکم)

مرا بخوانید تا استجابت کنم.

سوره غافر (40): آیه 60

بنابراین چرا عمر بن خطاب نمی‌گوید «اللهم اسقنا»، بلکه می‌گوید: «اللهم إِنَّا کنا نَتَوَسَّلُ إِلَیک بِنَبِینَا».

مجری:

این ماجرا هم بعد از رحلت رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) است.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

بله. آیا توحید این آقایان ناقص بوده است و به اندازه وهابیت خداشناس نبودند؟! آیا این افراد نمی‌دانستند که قدرت خداوند متعال بالاتر از قدرت پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله) است؟! آیا نمی‌دانستند که خداوند عالم مهربان‌تر و شنواتر از پیغمبر اکرم است؟!

چرا این افراد به پیغمبر اکرم متوسل می‌شدند؟! وهابیت به ما جواب بدهند. خیلی واضح و روشن است که وهابیت با این طرح سؤال و اقدامات خود قداست صحابه را زیر سؤال می‌برند.

اگر واقعاً توسل شرک است، آیا نتیجه این شرک دامان صحابه را نمی‌گیرد؟! همان‌طور که «ابن تیمیه» و «محمد بن عبدالوهاب» کفر بعضی از صحابه را ثابت می‌کند این افراد هم با این کار خود شرک صحابه را ثابت می‌کنند.

جالب‌تر این است که در کتاب «أسد الغابة فی معرفة الصحابة» وارد شده است در زمان حیات پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله) مردم نماز استسقاء می‌خواندند و متوسل می‌شدند. بعد از رحلت رسول گرامی اسلام به عباس عموی پیغمبر اکرم متوسل می‌شدند.

«فقال عمر: هذا والله الوسیلة إلی الله، والمکان منه»

عمر بن خطاب گفت: به خدا قسم عباس وسیله ما نزد خداوند عالم است.

الکتاب: أسد الغابة، المؤلف: ابن الأثیر، ج 2، ص 77، باب عباس بن مرداس السلمی

آیا وهابیت حرف عمر بن خطاب را قبول دارند یا ندارند؟! ما در توسل می‌گوییم:

«یا وَجِیهاً عِنْدَ اللَّهِ اشْفَعْ لَنَا عِنْدَ اللَّه»

بحار الأنوار، نویسنده: مجلسی، محمد باقر بن محمد تقی، محقق / مصحح: جمعی از محققان، ج 99، ص 249، ح 8

اگر ما از امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) درخواست می‌کنیم که حاجت ما را بدهد، بر این عقیده هستیم که خداوند عالم به امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) این قدرت را داده است. همان‌طور که شخصی نزد حضرت عیسی می‌آید و عرض می‌کند: یا عیسی! فرزند من را دوباره زنده کن. خداوند عالم قدرت احیای اموات را به حضرت عیسی داده است.

مجری:

اگر قدرتی هم دارند از خداوند متعال است.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

بله قدرت او هم از خداوند متعال است. بنی اسرائیل خدمت حضرت موسی می‌آیند و عرضه می‌دارند:

(لَئِنْ کشَفْتَ عَنَّا الرِّجْزَ لَنُؤْمِنَنَّ لَک)

اگر این عذاب از ما بر داری قطعاً به تو ایمان می‌آوریم.

سوره اعراف (7): آیه 134

خداوند عالم نفرموده است به دلیل اینکه از حضرت موسی درخواست کردید، کافرتر و مشرک‌تر شدید. خداوند عالم می‌فرماید: قدرت موسی قدرت ماست.

(فَلَمَّا کشَفْنا عَنْهُمُ الرِّجْزَ إِلی أَجَلٍ هُمْ بالِغُوهُ إِذا هُمْ ینْکثُون)

و چون این عذاب‌ها را برای مدتی که به سر بردند از آن‌ها برداشتیم آن وقت پیمان‌شکنی کردند.

سوره اعراف (7): آیه 135

بنی اسرائیل نگفتند از خدا بخواه، بلکه درخواست کردند که حضرت موسی عذاب را از آن‌ها بردارد. واضح و روشن است که وهابیت با این کارهای خود کفر انبیاء را تثبیت می‌کنند، کفر صحابه را تثبیت می‌کنند، قرآن و سنت را انکار می‌کنند و اسم خود را هم موحد گذاشتند.

اگر آقایان وهابی راست می‌گوید از خدای الاغ سوارشان و خدایی که می‌تواند هزار خدا همانند خود بیافریند مراقبت کنند. ما نمی‌دانیم هزار خدایی که او می‌خواهد بیافریند را آفریده است، یا نه.

وهابیت به مردم توضیح بدهند و مردم هم از آن‌ها سؤال کنند خدایی که هزار خدا همانند خود می‌توانند بیافریند و سنگی بیافریند که نتواند بلند کند چگونه است و آن‌ها هم باید درس خدا شناسی برای موحدینشان بدهند.

وهابیت لازم نیست درباره توسل نظری بدهند و تنها زمانی که هزار خدا درست کردند مردم به عبادت هزار خدا مشغول می‌شوند تا خدای اولی استراحت کند.

مجری:

استاد فرصتمان تمام شد، آقای علیزاده به کتاب «اسرار الصلاة» اثر «میرزا جواد آقا ملکی تبریزی» استاد حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) اشاره کردند. در این مورد توضیح مختصری بدهید.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

ببینید ما در زیارتنامه ائمه طاهرین (علیهم السلام) می‌خوانیم:

«أَشْهَدُ أَنَّک قَدْ أَقَمْتَ الصَّلَاةَ»

اقامه نماز به برکت و واسطه شما بوده است.

الکافی، نویسنده: کلینی، محمد بن یعقوب، محقق / مصحح: غفاری علی اکبر و آخوندی، محمد، ج 4، ص 570

نماز واقعی و حقیقی و نمازی که قرآن کریم می‌فرماید:

(إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهی عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْکر)

نماز به پادار که نماز از فحشاء و منکرات جلوگیری می‌کند.

سوره عنکبوت (29): آیه 45

و نمازی که معراج المؤمن نامیده شده است، توسط امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) و اهلبیت (علیهم السلام) اقامه شده است. طبق فرموده امام صادق (علیه السلام):

«بِنَا عُبِدَ اللَّهُ وَ بِنَا عُرِفَ اللَّهُ وَ بِنَا وُحِّدَ اللَّهُ»

الکافی، نویسنده: کلینی، محمد بن یعقوب، محقق / مصحح: غفاری علی اکبر و آخوندی، محمد، ج 1، ص 145، ح 10

توحید و عبادت الهی از کانال ائمه معصومین (علیهم السلام) بوده است. بنابراین اگر کسی بخواهد خدا را عبادت کند و نماز بخواند، باید نمازی بخواند که امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) خوانده است.

همان‌طور که بعد از جنگ جمل زمانی که امیرالمؤمنین نماز خواندند، صحابه گفتند:

«ذَکرَنَا هذا الرَّجُلُ صَلَاةً کنا نُصَلِّیهَا مع رسول اللَّهِ»

نماز این مرد یادآور نمازی بود که ما با رسول الله می‌خواندیم.

الجامع الصحیح المختصر، اسم المؤلف: محمد بن إسماعیل أبو عبدالله البخاری الجعفی، دار النشر: دار ابن کثیر, الیمامة - بیروت - 1407 - 1987، الطبعة: الثالثة، تحقیق: د. مصطفی دیب البغا، ج 1، ص 271، ح 751

این عبارت واضح و روشن است.

مجری:

خیلی ممنونم، استاد دعا بفرمایید.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

خدایا تو را قسم می‌دهیم به آبروی محمد و آل محمد و به آبروی حضرت امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) فرج مولای ما حضرت بقیة الله الأعظم (ارواحنا له الفداه) را نزدیک بگردان، قلب نازنینش با ظهورش مسرور بگردان.

خدایا رفع گرفتاری از همه گرفتاران بنما. خدایا به آبروی حضرت علی اکبر از عزیزان ما که در بحرین، عراق، سوریه، یمن و هرکجای این عالم شیعه و اهل سنت حتی اتباع دیگر ادیان ابراهیمی گرفتارند، رفع گرفتاری بنما.

خدایا حوائج حاجت مندان روا فرما. خدایا به آبروی حضرت علی اکبر حوائج ما، حوائج دست اندرکاران «شبکه جهانی ولایت»، حوائج بینندگان عزیز مخصوصاً مخصوصاً حوائج عزیزان ولایت یاور برآورده نما، دعاهای ما را به اجابت برسان.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

مجری:

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

خیلی ممنونم از توجه و عنایت شما که امشب هم برنامه زنده «حبل المتین» را همراهی فرمودید. یادی می‌کنیم از عزیزان معدن‌چی‌مان در استان گلستان که تعدادی از آن‌ها به رحمت خدا رفتند و جانشان را از دست دادند و تعدادی از آن‌ها هم هنوز گرفتار هستند.

ان‌شاءالله به حق حضرت علی اکبر و اهلبیت عصمت عصمت و طهارت (علیهم السلام) ان‌شاءالله سالم باشند و عزیزان پرتلاش ما در واحد امداد بتوانند آن‌ها را به سلامت از معدن خارج کنند.

اگر هم خدای نکرده اتفاقی برایشان افتاده است، ان‌شاءالله شرایطی مهیا شود تا به زودی بتوانند جنازه‌های این عزیزان را از آنجا خارج کنند.

به هر صورت آرزوی علو درجات داریم برای این عزیزانی که جانشان را از دست دادند. عرض تسلیت به خانواده‌های این عزیزان داریم و آرزوی صبر و استقامت برایشان داریم.

خیلی ممنونم که امشب هم همراه ما بودید، باز هم ولادت حضرت علی اکبر (سلام الله علیهما) پیامبر کربلا را خدمت شما تبریک عرض می‌کنم.

یا علی مدد، خدانگهدارShare
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب