2024 May 22 - چهار شنبه 02 خرداد 1403
محاکمه ناعادلانه کودکان شیعه بازداشت شده در بحرین
کد مطلب: ١٥٤٢٧ تاریخ انتشار: ١١ اسفند ١٤٠١ - ١٦:١٤ تعداد بازدید: 2368
اخبار » عمومي
محاکمه ناعادلانه کودکان شیعه بازداشت شده در بحرین

چهار نفر از بازداشت شدگان به جز کاظم، زیر سن قانونی بودند و دادگاه آنها را به طور غیابی به دلیل شرکت در تظاهرات مسالمت آمیز علیه عادی سازی با رژیم اشغالگر محاکمه کرد. همچنین دادگاه آنها را به اجتماع غیرقانونی و داشتن مواد منفجره به حبس محکوم کرد.

 به گزارش «شبکه جهانی حضرت ولی عصر عج »، گزارشگران سازمان ملل خواستار پاسخ رژیم بحرین به سوالات خود در مورد سابقه و شرایط بازداشت کودکان زیر سن قانونی و نقض حقوق آنها شدند.

سه نهاد حقوق بشری سازمان ملل متحد در 16 فوریه 2023 نامه ای به دولت بحرین ارسال کردند و در آن نگرانی خود را در مورد دستگیری 4 شهروند در اکتبر 2021، از جمله سه کودک و محاکمه های ناعادلانه آنها ابراز کردند که مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند. بازداشت شدگان عبارتند از: یوسف احمد حسن کاظم، جعفر حبیب کاظم، سید علی مکی حسن و حسین عرفات مکی نیسر.

این نامه توسط گزارشگر ویژه در مورد حقوق آزادی اجتماعات مسالمت آمیز، گزارشگر ویژه در مورد آزادی عقیده و بیان و گزارشگر ویژه در مورد وضعیت مدافعان حقوق بشر ارسال شده و نگرانی خود را در مورد اتهاماتی که نقض فاحش حقوق بشر است ابراز کردند.

چهار نفر از بازداشت شدگان به جز کاظم، زیر سن قانونی بودند و دادگاه آنها را به طور غیابی به دلیل شرکت در تظاهرات مسالمت آمیز علیه عادی سازی با رژیم اشغالگر محاکمه کرد.

آنها در طول مدت تحقیقات از حق تعیین وکیل محروم شدند و این سه نفر که زیر سن قانونی مورد بازجویی قرار گرفتند بدون حضور سرپرست خود بودند و مورد بدرفتاری قرار گرفته‌‌اند.

در 31 مه 2022، دادگاه آنها را به اجتماع غیرقانونی و داشتن مواد منفجره به حبس محکوم کرد. آنها به یک سال زندان و 500 دینار بحرین جریمه نقدی محکوم شدند.

این سه گزارشگر از دولت بحرین خواستند اطلاعات و پاسخ به سؤالات خود را در مورد این چهار زندانی ارائه کند و نگرانی جدی خود را در مورد بازداشت خودسرانه این چهار شهروند از جمله سه کودک بدون صدور حکم بازداشت یا ذکر دلیل بازداشت اعلام کردند.

علیرغم سن آنها از حق بهره مندی از حضور قیم یا مشاور حقوقی خود در جریان تحقیقات محروم بوده و در معرض بدرفتاری قرار گرفته‌اند. همچنین محکومیت ها به صورت غیابی صادر شد، که وکلا را از تهیه دفاع قضایی کافی مطابق با قوانین و استانداردهای بین المللی مرتبط با یک دادرسی عادلانه بازداشت.

آنها همچنین از دولت بحرین خواستند که به این تخلفات پایان دهد و عاملان آن را بر اساس توافقنامه ها و قوانین بین المللی مربوطه که در پایان به آنها اشاره می کنید، بازخواست کند.

انتهای پیامShare
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها