2024 April 24 - چهار شنبه 05 ارديبهشت 1403
افسران جنگ نرم، آماده به خط، برای پاسخگویی به شبهات مهدویت!
کد مطلب: ١٣٩٣٠ تاریخ انتشار: ٣٠ اسفند ١٣٩٩ - ١٤:٢٧ تعداد بازدید: 3041
سخنراني ها » عمومي
افسران جنگ نرم، آماده به خط، برای پاسخگویی به شبهات مهدویت!

سخنرانی عمومی 99/12/30

بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ: 99/12/30

موضوع: افسران جنگ نرم، آماده به خط، برای پاسخگویی به شبهات مهدویت!

سخنرانی در حرم حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها)

فهرست مطالب این برنامه:

«عید نوروز» در لسان و مَنظر اهلبیت (علیهم السلام)

ترک گناه و معصیت، اولین قدم در سیر و سلوک عرفانی!

نقشه و برنامه ویژه دشمن برای جریان مهدویت!

جایگاه منتظِر امام زمان (سلام الله علیه) از زبان امام سجاد (سلام الله علیه)

افسران جنگ نرم، آماده به خط، برای پاسخگویی به شبهات!

توقیع ناب حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) برای «شیخ مفید»!

شیرینی زندگی دنیا، با ارتباط با حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه)

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

تقدیم به پیشگاه مقدس و باعظمت حضرت بقیة الله الأعظم (اروحنا لتراب مقدمه الفداء) صلواتی عنایت فرمایید.

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین و هو خیر ناصر و معین الحمدلله و الصلاة علی رسول الله و علی آله آل الله لاسیما علی مولانا بقیة الله و اللعن الدائم علی اعدائهم اعداء الله إلی یوم لقاء الله الحمدلله الذی هدانا لهذا و ما کنّا لنهتدی لولا أن هدانا الله

قبل از آغاز سخن اعیاد شعبانیه، به ویژه میلاد مولایمان حضرت بقیة الله الأعظم که امسال هم اوایل سالمان منور به میلاد آن بزرگوار است و هم پایان سال ما متبرک به میلاد اوست را به همه شما گرامیان و عزیزان تبریک و تهنیت می گویم.

خدا را به آبروی مادرش حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) سوگند می‌دهم که امسال را سال فرج موفور السرورش قرار بدهد و همه ما را از یاران خاص و سربازان فداکارش قرار بدهد، ان شاءالله.

همچنین فرارسیدن سال جدید و عید نوروز را هم به شما بزرگواران تبریک عرض می‌کنم. خدا را به آبروی حضرت محمد و آل محمد و کریمه اهلبیت سوگند می‌دهم امسال سالی خوش و سلامتی و عافیت و رفع گرفتاری و قضای حوائج برای همه ما و شما و بینندگان بدهد، ان شاءالله.

«عید نوروز» در لسان و مَنظر اهلبیت (علیهم السلام)

بنده قبل از آنکه عرایضم را که عمدتاً بناست در رابطه با موضوع مهدویت هست بیان کنم، به نکته‌ای اشاره کنم.

غالباً هرسال در آستانه عید نوروز در شبکه‌های وهابی تکفیری و بعضی از متحجرین عید نوروز را «عید بدعت» و «عید آتش پرستان» معرفی می‌کنند. در اینجا آنچه برای ما ملاک هست، عمل اهلبیت (علیهم السلام) است. ما در زیارت آل یاسین می‌خوانیم:

«وَ الْمَعْرُوفُ مَا أَمَرْتُمْ بِهِ وَ الْمُنْکرُ مَا نَهَیتُمْ عَنْه»

الإحتجاج علی أهل اللجاج، نویسنده: طبرسی، احمد بن علی، محقق / مصحح: خرسان، محمد باقر، ج 2، ص 494، باب ذکر طرف مما خرج أیضا عن صاحب الزمان ع من المسائل الفقهیة و غیرها فی التوقیعات علی أیدی الأبواب الأربعة و غیرهم

«مرحوم شیخ صدوق» متوفای 381 هجری روایتی را در کتاب «من لا یحضره الفقیه» که یکی از کتب اربعه شیعه هست جلد سوم صفحه 300 نقل کرده است. ایشان از قول امام صادق (علیه السلام) می‌نویسد:

«وَ أُتِی عَلِی ع بِهَدِیةِ النَّیرُوزِ»

در زمان خلافت امیرالمؤمنین برای حضرت هدیه عید نوروز آوردند.

همانطور که عزیزمان هم اشاره کردند، یکی از آداب عید نوروز هدیه دادن و هدیه گرفتن است.

«فَقَالَ ع مَا هَذَا»

حضرت فرمود: این چه هدیه‌ای است که آورده‌اید؟

«قَالُوا یا أَمِیرَ الْمُؤْمِنِینَ الْیوْمُ النَّیرُوزُ»

اصحاب عرضه داشتند: یا أمیرالمؤمنین! امروز روز نوروز است.

«فَقَالَ ع اصْنَعُوا لَنَا کلَّ یوْمٍ نَیرُوزا»

امیرالمؤمنین فرمود: هر روزتان نوروز باد.

من لا یحضره الفقیه، نویسنده: ابن بابویه، محمد بن علی، محقق / مصحح: غفاری، علی اکبر، ج 3، ص 300، ح 4073

حضرت پاسخ شیرینی دادند که دو جور می‌توان این عبارت را معنا کرد. معنای اول این است که حضرت فرمودند: هر روزتان نوروز باد! این ترجمه با سیاق عبارت بیشتر سازگار است.

شاید مراد حضرت این باشد که فرموده باشند: هر روز نوروزی باشد که برای ما هدیه‌ای بیاورید و به این واسطه اصحاب را به هدیه دادن تشویق کرده باشند.

عزیزمان بین الصلاتین اشاره کردند که «مرحوم نوری» در کتاب «مستدرک الوسائل» جلد 6 صفحه 154 از قول امیرالمؤمنین نقل می‌کنند که حضرت فرمودند:

«الْیوْمَ لَنَا عِیدٌ»

امروز برای ما عید است.

در اینجا حضرت عید نوروز را به خودشان نسبت می‌دهند و می‌فرمایند: این روز برای ما عید است. حضرت در ادامه فرمودند:

«وَ غَداً لَنَا عِیدٌ وَ کلُّ یوْمٍ لَا نَعْصِی اللَّهَ فِیهِ فَهُوَ لَنَا عِید»

هر روزی که انسان در آن روز گناه نکند و معصیت به جای نیاورد، آن روز برای او عید است.

مستدرک الوسائل و مستنبط المسائل، نویسنده: نوری، حسین بن محمد تقی، محقق / مصحح: مؤسسة آل البیت علیهم السلام، ج 6، ص 154، ح 6679

ترک گناه و معصیت، اولین قدم در سیر و سلوک عرفانی!

یکی از راه‌های رسیدن به کمالات و قله‌ها و اوج معنویت، مرتکب نشدن گناه و معصیت است. عرفا و بزرگان و اساتید سیر و سلوک به صراحت می گویند با وجود گناه و معصیت، تقرب به الی الله و الی المعصوم از محالات است، زیرا هر گناهی انسان را قدم‌ها و کیلومترها و فرسنگ‌ها از معنویت دور می‌کند.

اولین قدم برای سیر و سلوک و رسیدن به مقامات والا و معنویت، ترک گناه و ترک معصیت است. در بعضی از روایات داریم:

«لَرَدُّ دَانِقٍ مِنْ حَرَامٍ یعْدِلُ عِنْدَ اللَّهِ سَبْعِینَ أَلْفَ حَجَّةٍ مَبْرُورَة»

ترک یک حرام نزد خداوند عالم معادل هفتاد هزار حج مقبول شده است.

مستدرک الوسائل و مستنبط المسائل، نویسنده: نوری، حسین بن محمد تقی، محقق / مصحح: مؤسسة آل البیت علیهم السلام، ج 12، ص 105، ح 13639

عبادت با وجود گناه فایده‌ای ندارد. شخصی نزد «مرحوم ملأ حسینقلی همدانی» یکی از عرفای بزرگ، غیبتی مرتکب شد. «مرحوم همدانی» به او گفت: خدا خانه‌ات را ویران کند که تا چهل شبانه روز خانه مرا ویران کردی!!

اطرافیان عرضه داشتند: مگر چه اتفاقی افتاده است؟! ایشان گفتند: مگر ما در روایت نداریم؛

«مَنِ اغْتَابَ مُسْلِماً أَوْ مُسْلِمَةً لَمْ یقْبَلِ اللَّهُ صَلَاتَهُ وَ لَا صِیامَهُ أَرْبَعِینَ یوْماً وَ لَیلَةً إِلَّا أَنْ یغْفِرَ لَهُ صَاحِبُه»

بحار الأنوار، نویسنده: مجلسی، محمد باقر بن محمد تقی، محقق / مصحح: جمعی از محققان، ج 72، ص 258، ح 53

طبق این روایت اگر یک غیبت از انسان سر بزند، تا چهل شب نماز او قبول نیست و تا چهل سحرگاه دعای او به اجابت نمی‌رسد.

ما به فکر خودمان باشیم که روزی چند غیبت از ما سر می زند یا چندین غیبت می‌شنویم. هم غیبت کننده و هم غیبت شنونده هردو در گناه سهیم هستند.

حضرت امام خمینی در کتاب «چهل حدیث» تعبیری دارد و می‌نویسد: اگر در یک مجلس غیبتی می‌کنند، اگر می‌توانید جلوی غیبت را بگیرید و اگر نمی‌توانید واجب هست مجلس را ترک کنید. نشستن در مجلس غیبت، گناه و معصیت است.

این مقدمه کوتاهی بود که من لازم دیدم آن را اشاره کنم. نکته دیگر در رابطه با موضوع مهدویت است. البته در حوزه مهدویت سخنان زیادی هست، اما من به دو سه نکته‌ای که شاید ضرورت دارد امروزه به آن توجه داشته باشیم اشاره می‌کنم.

نقشه و برنامه ویژه دشمن برای جریان مهدویت!

نکته اول اهمیت قضیه مهدویت از دیدگاه دشمنان دین و اسلام است. همانگونه که ما می دانیم، ابرقدرت‌ها قطعاً به این نتیجه رسیده‌اند و در کتب خود خوانده‌اند و کسانی که در بالای قله‌های ریاضت بودند پیشگویی‌هایی کردند که برای آنها یقین آمده است.

آن‌ها به یقین رسیده‌اند روزی خواهد آمد که یکی از نواده‌های رسول اکرم قیام می‌کند و تمام ابرقدرت‌ها را سرنگون خواهد کرد و حکومت عدل الهی را در کره زمین ایجاد خواهد کرد.

«دکتر هانتینگتون» بزرگ نظریه پرداز کاخ سفید مقاله‌های متعددی دارد، به طوری که صدا و سیما چندین جلسه نقد افکار او را گذاشته‌اند. ایشان در رابطه با رمز انقلاب اسلامی ایران سخنان مفصلی دارد که بنده تنها به بخشی از آن اشاره می‌کنم.

ایشان می‌نویسد: رمز موفقیت شیعه در طول تاریخ سه مسئله بوده است. مسئله اول نفوذ مرجعیت و روحانیت در هدایت مردم. علی رغم اینکه «صدام» تمام دشمنانش را سرنگون کرد، اما در برابر مرجعیت نجف شکست خورد.

اگر ما بخواهیم انقلاب اسلامی ایران را با شکست مواجه کنیم، باید هدف اصلی مرجعیت و رهبری باشد. مادامی که نفوذ رهبری در جامعه هست و همانند شیر می‌غرد، برای آمریکا در خاورمیانه جایی نیست.

بنده در اینجا پرانتزی باز کنم. دلیل اینکه دشمنان ما این چنین مرجعیت بالاخص مقام معظم رهبری را هدف قرار داده‌اند، جای تعجب نیست. در غیر این صورت باید تعجب می‌کردیم.

در مقابل بعضی از وطن فروشان داخلی و بعضی از کسانی که افکار دینی را مشتبه متوجه شده‌اند و نسبت به رهبری مطالب زشت و وقیح مطرح می‌کنند جای تعجب است.

این که این افراد بلندگوی استکبار جهانی شده‌اند، جای تعجب است. این که این افراد می گویند رهبری چه فایده‌ای دارد و باید در قانون اساسی بازنگری شود، جای تعجب هست.

اگر مقام معظم رهبری نبود و غرّش‌های شیرگونه این فرزند حضرت فاطمه زهرا نبود، نه تنها ما باید با داعش در کردستان و همدان می‌جنگیدیم بلکه امنیت ما و امنیت ناموس ما هم به باد می‌رفت.

من در جلسات قبل هم گفتم در یک برنامه زنده تلویزیونی شخصی از عراق زنگ زد و جمله‌ای گفت که الآن هم که این مطالب را عرض می‌کنم، خدا می‌داند بدنم می‌لرزد!

ایشان گفت: همسرم، دخترم و عروسم را چند ماهی است داعشی ها برده‌اند و از سرنوشت آنها خبر ندارم. ایشان این مطالب را گفت و های های گریه کرد.

بنده از گفتن این مطالب معذرت می‌خواهم اما اگر رهبری خردمندانه این سید نبود، ناموس همین آقایانی که امروز رهبری را مورد هدف قرار داده‌اند باید هر روز با چندین داعشی جهاد نکاح به عمل می‌آوردند!!

آقای «هانتینگتون» می‌گوید: اگر ما بخواهیم جمهوری اسلامی را شکست بدهیم، باید در مرتبه اول رهبری را مورد هدف قرار بدهیم.

مسئله دوم این است که شیعه در طول تاریخ دو رمز دارد که این دو رمز مایه جاودانگی شیعه شده است. رمز اول عزاداری برای نوه پیغمبر و ماه محرم و صفر است.

امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) در این رابطه فرمودند: این عزاداری‌هاست که اسلام را زنده نگهداشته است.

رمز دوم مسئله انتظار و مهدویت است. شیعه همواره در انتظار آمدن بزرگ مردی است که خواهد آمد و تمام حکومت‌های باطل را سرنگون می‌کند و حکومت عدل الهی جهانی را جایگزین می‌کند. ما باید تلاش کنیم این دو رمز موفقیت را از دست شیعه بگیریم.

در سال 1986 میلادی فردی به نام آقای «فرانسیس فوکویاما» که مدتی هم معاون سازمان سیا آمریکا بود، در سخنرانی خود گفت: شیعه دارای دو بال توانمند است. اگر ما بخواهیم شیعه را شکست بدهیم، باید دو بال او را قطع کنیم.

بال سرخ شهادت که از کربلای امام حسین گرفته‌اند و بال سبر انتظار!! ایشان در ادامه جمله جالبی دارد و می‌گوید: شیعه در انتظار عدالت به سر می‌برد، امیدوار است و انسان امیدوار شکست ناپذیر است.

بنابراین دشمنان به دنبال این قضیه هستند که این دو بال سرخ شهادت و سبز انتظار ما را از ما بگیرند.

ما باید تلاش کنیم با تمام توان در صحنه حضور داشته باشیم و در فضای مجازی که به تعبیر مقام معظم رهبری به قتلگاه جوانان تبدیل شده است، از این دو بال سنگین و فاخر حمایت کنیم.

شبهاتی که امروز دشمنان ما در داخل و خارج بر ضد این دو بال افتخار آفرین مطرح می‌کنند، جانانه جواب بدهیم.

نکته دوم این است عزیزانی که اخیراً به مکه مشرف شده‌اند، دیده‌اند در کنار بیت الله الحرام یک برج‌های بلندی ساخته شده است.

ساخت این برج‌ها در سال 2001 میلادی شروع شد در سال 2002 میلادی توسط کارشناسان آلمانی با مدیریت «أسامه بن لادن» و اطرافیان او تمام شد.

بد نیست بدانید این برج که برج سلطنتی ساعت مکه یا ابراج البیت نام دارد، ششصد و یک متر طول دارد و یک میلیون و پانصد هزار متر مساحت دارد.

افراد بسیاری بر این عقیده هستند که این برج را ساخته‌اند تا وقتی حضرت ولی عصر (ارواحنا لتراب مقدمه الفداء) که قرار است از کنار بیت الله الحرام ظهور کند آمدند، از همین بالای برج او را مورد هدف قرار دهند؛ اما بی خبرند:

(وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ کرِهَ الْکافِرُون)

ولی خدا نور خود را کامل می‌کند هر چند کافران خوش نداشته باشند!

سوره صف (61): آیه 8

اجداد آنها «فرعون» هزاران هزار کودک را کشت تا حضرت موسی به دنیا نیاید، اما خداوند عالم با قدرتش حضرت موسی را در دامن فرعون بزرگ کرد و وبال گردنش شد.

جایگاه منتظِر امام زمان (سلام الله علیه) از زبان امام سجاد (سلام الله علیه)

نکته سوم این است که ما در دوران انتظار به سر می‌بریم. اصلاً انتظار به چه معناست؟! این همه فضیلتی که برای انتظار آمده است، برای چیست؟! امام صادق (علیه السلام) می‌فرمایند:

«مَنْ مَاتَ مِنْکمْ وَ هُوَ مُنْتَظِرٌ لِهَذَا الْأَمْرِ کمَنْ هُوَ مَعَ الْقَائِمِ فِی فُسْطَاطِه»

هرکسی از شما در حال انتظار ظهور حضرت مهدی از دنیا برود، همچون کسی است که در خیمه و معیت آن حضرت در حال جهاد به سر می‌برد.

بحار الأنوار، نویسنده: مجلسی، محمد باقر بن محمد تقی، محقق / مصحح: جمعی از محققان، ج 52، ص 126، ح 18

آیا شما ثوابی بالاتر از این می‌توانید تصور کنید؟! آیا پاداشی بالاتر از این می‌توانید تصور کنید؟! طبق این روایت ثواب کسانی که در حال انتظار از دنیا می‌روند، همان کسی است که در رکاب حضرت به درجه شهادت برسد.

شما هر فضیلتی را تصور کنید، این فضیلت بالاتر از آن است. این برای چیست؟! همین که ما بگوییم ما منتظر او هستیم کافی است؟!

بنده یک مثال ساده می‌زنم. به عنوان مثال اگر شما منتظر آمدن یک مهمان یا منتظر آمدن عزیزتان از سفر هستید، چکار می‌کنید؟! آیا تنها استراحت می‌کنید؟!

مثلاً اگر قرار است مهمانتان ساعت 9 بیاید، ساعت 9 بلند می‌شوید آبی به صورتتان می‌زنید و در را باز می‌کنید و او را به داخل خانه دعوت می‌کنید؟!

آیا چنین نیست که قبلاً خانه را آماده می‌کنید و غذا و میوه و چایی تهیه می‌کنید؟! شما برای یک مهمان عادی چقدر تلاش می‌کنید؟! منتظر باید این چنین باشد!

منتظر باید هم خود را بسازد و به درجه‌ای برساند که بتواند در رکاب آن حضرت باشد، نه اینکه خدای ناکرده در اثر گناه و معصیت در صف مخالف حضرت باشد.

خداوند آیت الله العظمی بهجت را بیامرزد. بنده توفیق داشتم یک سال در جلسه خصوصی این بزرگوار حضور داشتم.

ایشان این جمله را زیاد تکرار می‌کردند و می‌فرمودند: هروقت برای فرج امام زمان دعا می‌کنید، برای خودتان هم دعا کنید.

هرگاه از خدا فرج امام زمان را می‌خواهید، از خداوند بخواهید شما را از یاران آن بزرگوار قرار بدهد. معلوم نیست بعد از آمدن آن حضرت ما چه سرنوشتی خواهیم داشت.

بنابراین اگر الآن حضرت بیایند، آیا ما آن صلاحیت و شایستگی که در رکاب حضرت باشیم را داریم یا نداریم؟! اگر ما وجدان خود را قاضی قرار بدهیم، وجدان ما بهترین قاضی و بهترین پاسخگوی این سؤال ماست.

یکی از عرفای بزرگ می‌گوید: روزی عصبانی شدم و سر همسرم فریاد زدم. در عالم معنا به من گفتند بیست سال از کمالات عقب افتادی و از معنویت دور شدی! اینکه می گویند پل صراط از مو باریک‌تر و از شمشیر برّنده تر هست، همین است.

«حاج احمد خمینی» بعد از رحلت امام خمینی ایشان را در خواب دیده بودند. امام خمینی به پسرشان فرمودند: در قبر دلیل تکان دادن دستت را هم از تو سؤال می‌کنند و می‌پرسند که به چه نیت دست تکان دادی!! قضیه به این سادگی نیست که ما تصور می‌کنیم.

روایتی از امام سجاد (علیه السلام) نقل شده است که قطعاً این روایت را زیاد شنیده‌اید. «ابو خالد کابلی» یکی از اصحاب خاص امام سجاد (علیه السلام) بود. حضرت در صحبت با ایشان وقتی به دوران غیبت حضرت ولی عصر و مردمان زمان غیبت می‌رسد، می‌فرماید:

«یا أَبَا خَالِدٍ إِنَّ أَهْلَ زَمَانِ غَیبَتِهِ الْقَائِلِینَ بِإِمَامَتِهِ وَ الْمُنْتَظِرِینَ لِظُهُورِهِ أَفْضَلُ مِنْ أَهْلِ کلِّ زَمَانٍ»

ای ابو خالد! مردم زمان غیبت فرزندم مهدی که معتقد به امامت او و منتظر ظهور او هستند، بافضیلت تر از مردم تمام زمان‌ها هستند.

حضرت در پایان روایت، جمله زیبایی دارد و می‌فرماید:

«أُولَئِک الْمُخْلَصُونَ حَقّاً»

آن‌ها مخلصان حقیقی هستند.

کمال الدین و تمام النعمة، نویسنده: ابن بابویه، محمد بن علی، محقق / مصحح: غفاری، علی اکبر، ج 1، ص 320، ح 2

میان «مخلِص» تا «مخلَص» زمین تا آسمان تفاوت است. «مخلِص» کسی است که تمام کارش برای خدا باشد، به این معنا که خود را نبیند و نفسش را بکُشد.

دوستان خطبه 220 «نهج البلاغه» را مطالعه کنند که در رابطه با سیر و سلوک و کسانی است که می‌خواهند تهذیب نفس کنند و به الله و مقامات والا برسند. شاعر می‌گوید:

رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند

بنگر که تا چه حد است، مقام آدمیت

و:

بار دیگر از ملک پرّان شوم

آنچه در وهم تو ناید آن شوم

امیرالمؤمنین دو جمله دارد و می‌فرماید:

«أَحْیا عَقْلَهُ وَ أَمَاتَ نَفْسَه»

عقل خودش را زنده می‌کند و نفسش را می‌کشد.

نهج البلاغة، نویسنده: شریف الرضی، محمد بن حسین، محقق / مصحح: صالح، صبحی، ص 337، خ 220

چنین شخصی وقتی نماز می‌خواند و عبادت می‌کند نه برای ترس از جهنم و رسیدن به بهشت است، بلکه برای رضای خدا انجام می‌دهد.

چنین شخصی برای رضای خدا می‌خوابد، برای رضای خدا می‌خورد، برای رضای خدا حرف می زند و اصلاً نفسی در کار نیست. این شخص نفس را به طور کامل می‌کشد و نابود می‌کند. اگر ما به اینجا رسیدیم مخلص هستیم، به طوری که تمام اعمال و حرکات ما برای رضای خداست.

رسول گرامی اسلام به «ابوذر» می‌فرماید:

«یا أَبَا ذَرٍّ لِیکنْ لَک فِی کلِّ شَی‌ءٍ نِیةٌ حَتَّی فِی الْأَکلِ وَ النَّوْم»

ابوذر! تلاش کن تمام کارهایت برای خدا باشد، حتی خوردن و خوابیدن.

مجموعة ورّام، نویسنده: ورام بن أبی فراس، مسعود بن عیسی، ج 2، ص 58، باب الجزء الثانی

غذا خوردن ما هم باید برای خدا باشد و بگوییم: خدایا برای رضای تو غذا می‌خورم تا نیرویی داشته باشم و به تکالیفی که بر عهده‌ام گذاشتی عمل کنم. اگر چنین بودید، «مخلِص» هستید.

حال می‌خواهیم ببینیم «مخلَص» چه معنایی دارد. «مخلَص» معانی زیادی دارد، اما یکی از معانی ساده و عوام فهم آن این است که اگر من عملم را خالص برای خدا کنم، این خلوصم را هم خالص برای خدا کنم. در این صورت اخلاص من هم برای خداست!!

اگر به خداوند می گویم برای رضای تو نماز می‌خوانم، اینکه گفتم برای رضای تو نماز می‌خوانم هم برای رضای توست. حضرت می‌فرماید:

«أُولَئِک الْمُخْلَصُونَ حَقّاً وَ شِیعَتُنَا صِدْقاً وَ الدُّعَاةُ إِلَی دِینِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ سِرّاً وَ جَهْراً»

آن‌ها مخلصان حقیقی و شیعیان راستگوی ما هستند که مردم را به طور آشکار و نهان به دین خدا می‌خوانند.

کمال الدین و تمام النعمة، نویسنده: ابن بابویه، محمد بن علی، محقق / مصحح: غفاری، علی اکبر، ج 1، ص 320، ح 2

افسران جنگ نرم، آماده به خط، برای پاسخگویی به شبهات!

به تعبیر «شهید مطهری» امروز دشمنان ما سیل شبهات را متوجه جهان تشیع کرده‌اند. به تعبیر مقام معظم رهبری افسران جنگ نرم باید در صحنه حضور داشته باشند و فرصت را از شبهه افکنان بگیرند.

بنده تمامی شبهاتی که علیه شیعه بوده است را با همکاری مرکز ابحاث عقائدیه که زیر نظر آیت الله العظمی سیستانی است، جمع کردیم.

در حال حاضر در همین لب تابی که دوستان می‌بینند، حدود ده هزار شبهه جمع آوری شده است به طوری که هر صد مورد آن به یک شبهه نمی‌ارزد.

الحمدلله رب العالمین به قدری مذهب شیعه متقن و برخاسته از قرآن و منطبق با سنت راستین محمدی (صلی الله علیه و آله و سلم) و سیره اهلبیت هست که هیچ شبهه‌ای بی پاسخ نمی‌ماند.

بنده بارها گفتم که بیش از دویست جلسه مناظره با وهابیت در خاک عربستان سعودی داشتم. همچنین نزدیک به بیست سال است در رسانه‌ها با وهابیت سروکله می‌زنم.

من در این شب در محضر بی بی حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) به والله تالله بالله قسم می‌خورم که تا به حال اتفاق نیفتاده وهابیت یک شبهه مطرح کنند و ما جوابی برای گفتن نداشته باشیم.

این افتخار شیعه است! شیعه باید سرش را بلند کند و به وجود این فرهنگ غنی و منطبق با عقل و فطرت و منطق افتخار کند. ما باید در فضای مجازی و رسانه حضور داشته باشیم و به شبهات پاسخ بدهیم.

بنده تنها در حوزه مهدویت نزدیک به ششصد شبهه و دقیقاً پانصد و پنجاه و دو شبهه از طریق وهابیت جمع کردم. حال پانصد و چهل شبهه به کنار، اما ده الی دوازده شبهه می‌ماند که ما باید به آنها پاسخ بدهیم.

این شبهات اذهان جوانان ما را مشوش می‌کند و جوانان وهابیت را به سوی ما جری می‌کند. بنابراین ما باید در این حوزه کار کنیم. افسران فضای نرم باید از این فضای گسترده‌ای که تمام دنیا را به صورت یک خانه مبدل کرده است، حداکثر استفاده را بکنند.

توقیع ناب حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) برای «شیخ مفید»!

مشاهده کنید در توقیعی که از حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) برای «شیخ مفید» صادر شده است، نکته زیبایی آمده است. در ابتدای توقیع آمده است: "بسم الله الرحمن الرحیم، سلام الله علیک. این نامه امام زمان به «شیخ مفید» است."

خیال نکنید «شیخ مفید» چهار چشم داشت، اما بنده و جنابعالی دو چشم داریم. «شیخ مفید» اعضا و جوارحی بیشتر از ما نداشت، بلکه مثل ما بود. «شیخ مفید» چه ویژگی داشت که حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) به ایشان نوشت:

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ»

به نام خداوند بخشنده مهربان.

«سَلَامُ اللَّهِ عَلَیک أَیهَا النَّاصِرُ لِلْحَقِّ»

سلام خدا بر تو باد که حق را یاری می‌کنی.

«الدَّاعِی إِلَیهِ بِکلِمَةِ الصِّدْق»

و با سخنان صادقانه از ولایت ما دفاع می‌کنی.

«وَ نَحْنُ نَعْهَدُ إِلَیک أَیهَا الْوَلِی الْمُخْلِصُ الْمُجَاهِدُ فِینَا الظَّالِمِین»

و ما با تو عهد می‌بندیم ای دوست و مخلص و مجاهدی که در برابر ظالمین ما جهاد می‌کنی.

«شیخ مفید» اسلحه دست نگرفته بود تا به میدان نبرد برود، بلکه در همین فضای شبهات فعالیت می‌کرد و پاسخ می‌داد. بنابراین حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) می‌فرماید:

«وَ نَحْنُ نَعْهَدُ إِلَیک أَیهَا الْوَلِی الْمُخْلِصُ الْمُجَاهِدُ فِینَا الظَّالِمِین»

دوستان اگر این توقیع را صدبار هم مطالعه کنید، والله کم است. به قدری مطالب زیبا و تکان دهنده در این توقیع هست که واقعاً بدن انسان را به لرزه درمی آورد!!

بنده تنها یک جمله دیگر هم بخوانم و عرایضم را خاتمه دهم. حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) می‌فرماید:

«وَ لَوْ أَنَّ أَشْیاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَی اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِی الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَیهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْیمْنُ بِلِقَائِنَا»

اگر شیعیان ما در راه ایفای پیمانی که بر دوش دارند هم دل می‌شدند، میمنت ملاقات ما از ایشان به تأخیر نمی‌افتاد.

مراد از فرمایش حضرت بقیة الله الأعظم این است که می‌فرماید: اگر شیعیان ما به عهد و پیمان الهی و واجبات عمل می‌کردند و از محرمات اجتناب می‌کردند، خداوند یوم لقاء و تشرف به ملاقات ما را از آن‌ها نمی‌گرفت.

«وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعَادَةُ بِمُشَاهَدَتِنَا»

و سعادت دیدار ما زودتر نصیب آنان می‌گشت.

«عَلَی حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِهَا مِنْهُمْ بِنَا»

دیداری برمبنای شناختی راستین و صداقتی از آنان نسبت به ما.

الإحتجاج علی أهل اللجاج، نویسنده: طبرسی، احمد بن علی، محقق / مصحح: خرسان، محمد باقر، ج 2، ص 498، باب ذکر طرف مما خرج أیضا عن صاحب الزمان ع من المسائل الفقهیة و غیرها فی التوقیعات علی أیدی الأبواب الأربعة و غیرهم

حال بعضی افراد از گوشه و کنار می گویند که مگر در زمان غیبت می‌توان به خدمت حضرت مشرف شد؟! ظاهراً این آقایان خیلی از قضیه دور هستند.

حضرت در میان ما هستند و زندگی می‌کنند. ما در روایت داریم وقتی حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) تشریف می‌آورند، همه مردم می گویند: ما این آقا را در حرم، مسجد، عزاداری، فلان خیابان یا فلان مغازه دیدیم. چه بسا ما بارها حضرت را دیده باشیم.

بنده تنها جمله‌ای از بزرگواری بگویم که از دنیا رفته است و شاید زن و فرزندان ایشان هم از این قضیه خبر نداشته باشند.

آیت الله حائری شیرازی (رضوان الله تعالی علیه) یکی دو سال قبل از وفاتشان همین جا کنار قبر «مرحوم علامه طباطبایی» نزدیک یک ساعت و نیم با حضرت ولی عصر ملاقات داشتند، سؤالاتی پرسیدند و از حضرت جواب‌هایی گرفتند.

هرکه را اسرار حق آموختند

قفل کردند و دهانش دوختند

سینه بنده در این زمینه اسرار زیادی دارد که گفتنی نیست. شاید بعد از مرگ ما بعضی مسائل را مطرح کنند.

روایت صریح از حضرت ولی عصر این است که می‌فرماید: اگر شیعیان ما به واجبات عمل کنند و محرمات را ترک کنند، از یمن ملاقات ما و تشرف به ملاقات ما محروم نخواهند شد.

«فَمَا یحْبِسُنَا عَنْهُمْ إِلَّا مَا یتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَکرَهُهُ وَ لَا نُؤْثِرُهُ مِنْهُمْ»

علت مخفی شدن ما از آنان چیزی نیست جز آنچه از کردار آنان به ما می‌رسد و ما توقع انجام این کارها را از آنان نداریم.

الإحتجاج علی أهل اللجاج، نویسنده: طبرسی، احمد بن علی، محقق / مصحح: خرسان، محمد باقر، ج 2، ص 498، باب ذکر طرف مما خرج أیضا عن صاحب الزمان ع من المسائل الفقهیة و غیرها فی التوقیعات علی أیدی الأبواب الأربعة و غیرهم

اگر یک شیعه به واجباتش عمل کند و از محرمات اجتناب کند، همواره در خدمت حضرت است.

شیرینی زندگی دنیا، با ارتباط با حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه)

مرحوم آیت الله العظمی بهجت تعبیری داشتند و می‌فرمودند: وقتی «یا صاحب الزمان» می گویید، قبل از آنکه این جمله را گوش شما بشنود حضرت ولی عصر آن را می‌شنود.

فاصله دهان شما با گوش شما چهار انگشت است. بنابراین قبل از اینکه «یا مهدی» بگویید و گوشتان بشنود، حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) این کلمه شما را می‌شنود. اینطور معرفت داشته باشید. اینطور تلاش کنید نسبت به حضرت ولی عصر اظهار ارادت کنید.

مرحوم علامه مجتهد بیدآبادی که در تخت فولاد اصفهان دفن است، می‌گفتند: ما باید تلاش کنیم همواره خود را در محضر حضرت ولی عصر بدانیم. حضرت بقیة الله الأعظم فرمودند:

«فَإِنَّا یحِیطُ عِلْمُنَا بِأَنْبَائِکمْ وَ لَا یعْزُبُ عَنَّا شَی‌ءٌ مِنْ أَخْبَارِکم»

ما احاطه علمی بر تمامی کارهای شما داریم و چیزی از شما بر ما پوشیده نیست.

بحار الأنوار، نویسنده: مجلسی، محمد باقر بن محمد تقی، محقق / مصحح: جمعی از محققان، ج 53، ص 175، ح 7

نسبت به حضرت ولی عصر این چنین باشیم. مرحوم آیت الله قاضی طباطبایی تعبیری دارند و می‌فرمایند: تمام فیوضات از کانال حضرت سیدالشهدا به خلائق می‌رسد.

بنده جمله‌ای بگویم که از من یادگاری داشته باشید. یکی از کسانی که تشرفات زیادی خدمت حضرت ولی عصر داشتند، «مرحوم سید بحرالعلوم» متوفای 1212 هجری است.

ایشان نقل می‌کند که من داشتم به مسجد سهله می‌رفتم و در این فکر بودم که اینکه می گویند: "هرکسی برای امام حسین قطره‌ای اشک بریزد، خداوند تمام گناهانش را می‌بخشد" حقیقت دارد یا خیر.

در خصوص زیارت امام حسین در روایت دیگری آمده است: "هرکسی برای زیارت امام حسین یک قدم بردارد، خداوند عالم ثواب هفتاد حج به او می‌دهد."

ایشان نقل می‌کرد که من تعجب کرده بودم و با خود می‌گفتم مگر می‌شود یک قدم ثواب هفتاد حج را داشته باشد!!

یک لحظه دیدم آقایی کنار من ایستاد و فرمود: «سید بحرالعلوم» در چه فکری هستی؟ بنده گفتم: آقاجان! در ذهنم آمد که مگر می‌شود یک قطره اشک این همه ثواب داشته باشد؟ یا یک قدم، ثواب چندین حج داشته باشد؟!

حضرت فرمود: من مثالی برای تو می‌زنم. پادشاهی با خدم و حشم خود برای صید رفته بودند، اما راه را گم کردند. پادشاه در شب تار گرسنه و تشنه می‌ماند تا به خیمه‌ای می‌رسد. صاحب خیمه که پادشاه را نمی‌شناسد، از تمام دارایی دنیا تنها یک بز داشت به طوری که با شیر او امرار معاش می‌کرد.

به دلیل اینکه عرب خیلی غیور است و به مهمان مقید است، این بز را می‌کشد و گوشت این بز را برای او کباب می‌کند و پادشاه در خیمه این شخص می‌ماند.

زمانی که پادشاه برمی گردد، از یارانش سؤال می‌کند که من چکار کنم تا کار این عرب را جبران کنم؟ اطرافیان هرکدام پیشنهادی دادند. یکی گفت: صد رأس گوسفند به او بدهید. دیگری گفت: صد رأس بز به او بدهید.

پادشاه گفت: او تمام هستی خود را برای من داد، حال من تنها صد گوسفند به او بدهم؟!! اگر من تمام تاج و تختم را به او بدهم، تازه با او بی حساب شده‌ام.

حضرت بقیة الله الأعظم فرمودند: سید بحرالعلوم! امام حسین همه چیز خود را در راه خدا داد. حضرت خود و اهل و عیال و تمام هست و نیست خود را در راه خدا داد.

اگر خداوند هرچه دارد را به امام حسین بدهد، خدایی‌اش را نمی‌تواند به امام حسین بدهد. اگر خداوند تمام نعمت و قدرت خود را در حق امام حسین بدهد، کم کرده است.

بنابراین امیدواریم ان شاءالله عزیزان دقت کنند. «مرحوم قاضی» می‌گوید: همه فیوضات از کانال امام حسین می‌رسد و قبل از آن به پیشکار امام حسین حضرت قمر بنی هاشم می‌رسد. قمر بنی هاشم دربان امام حسین است.

مرحوم آیت الله رفیعی قزوینی استاد امام خمینی در فلسفه جمله‌ای دارد. ایشان می گوید فردای قیامت تمام انبیاء خدمت رسول گرامی اسلام می‌رسند و عرضه می‌دارند: یا رسول الله! عرصات بر ما تنگ شده است. بیایید برای ما شفاعت کنید تا خداوند عالم اینقدر بر ما سخت نگیرد.

رسول گرامی اسلام حرکت می‌کند، در حالی که تمام انبیاء الهی پشت سر حضرت هستند و به خیمه‌ای می‌رسد که حضرت زهرای مرضیه در آنجاست. حضرت زهرا به استقبال پدر می‌آید.

پیغمبر اکرم می‌فرمایند: زهراجان! انبیاء الهی به در خانه ما آمدند. برای امروز نزد خداوند عالم چه شفیعی تهیه کرده‌ای؟!

حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) می‌فرمایند: یا رسول الله! من دو دست بریده فرزندم عباس را نزد خداوند شفیع و وسیله می‌برم.

ألا لعنة الله علی القوم الظالمین و سیعلم الذین ظلموا أی منقلب ینقلبون

اجازه بدهید من دعایی هم کنم. ان شاءالله با این قلب‌های شکسته و چشمان اشک آلود آمین بگویید.

خدایا تو را به دست بریده قمر بنی هاشم سوگند می‌دهیم فرج امام زمان نزدیک بگردان. خدایا انقلاب ما را به انقلاب جهانی حضرت بقیة الله الأعظم متصل بفرما.

خدایا بدخواهان انقلاب ما چه در داخل و چه در خارج اگر قابل هدایت نیستند، محو و نابود و مضمحل بگردان.

خدایا به آبروی حضرت قمر بنی هاشم خیر دنیا و آخرت به ما کرم نما و شرّ دنیا و آخرت را از ما دور بگردان. خدایا به حق حضرت قمر بنی هاشم در دنیا و آخرت ما را از حضرت محمد و آل محمد به قدر یک چشم بهم زدن جدا نفرما.

هدیه به ارواح پاک انبیاء، اولیاء، شهدا، صدیقین، صالحین بالأخص امام راحل صلوات غرائی ختم بفرمایید.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاتهمطالب مرتبط:
مهدویت، اساسی ترین موضوع همه ادیان آسمانی!لزوم مسلّح شدن طلاب به پاسخگوئی به شبهات مهدویترابطه‌ی مهدویت و انقلاب اسلامیمباحث مهدويت در قرآن و روايات
Share
1 | رستمی | | ٢٣:٤٤ - ٢٩ فروردين ١٤٠٠ |
با سلام
در مورد سخنان فوکومایا حرف و حدیث زیاد هست بنده با تحقیقاتی که کردم تا الان چیزی که فوکومایا گفته ندیدم
برای توضیحات بیشتر این ادرس رجوع کرد
https://pasokhgoo.ir/node/94836
   
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها