2024 May 26 - يکشنبه 06 خرداد 1403
«پاسخ به شبهه ولادت حضرت مهدی صلوات الله علیه»
کد مطلب: ١٢٨٥٨ تاریخ انتشار: ١٥ اسفند ١٣٩٨ - ١٢:٤٠ تعداد بازدید: 4377
سخنراني ها » بررسی شبهات مهدویت
«پاسخ به شبهه ولادت حضرت مهدی صلوات الله علیه»

بررسی شبهات مهدویت 98/02/06

بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ: 98/02/06

موضوع: «پاسخ به شبهه ولادت حضرت مهدی صلوات الله علیه»

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین و هو خیر ناصر و معین الحمدلله و الصلاة علی محمد رسول الله و علی آله آل الله لاسیما علی مولانا بقیة الله واللعن الدائم علی اعدائهم اعداء الله إلی یوم لقاء الله، الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي هَدَانَا لِهَذَا وَمَا كُنَّا لِنَهْتَدِي لَوْلَا أَنْ هَدَانَا اللَّهُ.

خدا را بر تمام نعمت‌هایش بویژه نعمت ولایت سپاس می‌گوییم و قبل از آغاز سخن به دنبال بحث جلسه گذشته‌مان پیرامون شبهات مهدویت قضیه‌ی اعدام و شهادت جانسوز بیش از 30 نفر از شیعیان منطقه‌ی قطیف و احساء توسط حکومت جبار، مستبد و خونخوار آل سعود که ریشه آنان به یهود خیبر برمی‌گردد، را به پیشگاه مقدس حضرت مولایمان بقیة الله الاعظم و همه شیعیان و مسلمانان و مظلومان و آزاد اندیشان تسلیت می‌گوییم و خدا را به آبروی صدیقه طاهره قسم می‌دهیم که فرج مولایمان ولیعصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) نابود کننده حکومت جباران و مؤسس حکومت عدل الهی و منتقم خون شهیدان را سریعا برساند. قضیه اعدام این چند نفر لکه‌ی ننگی نه تنها بر دامن آل سعود است، بلکه قبل از آن لکه ننگی بر دامن مدعیان حقوق بشر و مستبدان طراز اول جهان مثل «آمریکا» و «کشورهای اروپایی» است؛ زیرا به مجرد این‌که یک نفر به جرم توطئه علیه نظام جمهوری اسلامی در ایران زندانی می‌شود فریاد آنان به آسمان بلند می‌شود؛ ولی در برابر این جنایت کم نظیر، همه سکوت کرده‌اند و کوچک‌ترین اشاره‌ای هم نداشته‌اند. روزی مولای ما خواهد آمد و به این‌ها خواهند فهماند که حقوق بشر یعنی چه و به نام حقوق بشر، حقوق بشر را نابود کردن یعنی چه؟

بحث ما در جلسه گذشته در رابطه با شبهات مهدویت بود، اشاره کردیم از مجموع شبهاتی که جمع شده بیش از پانصد شبهه توسط وهابیت و بعضی از معاندین فقط در حوزه مهدویت مطرح کرده‌اند که بخشی از این شبهات مربوط به ولادت مولایمان بقیة الله الاعظم (ارواحنا لتراب مقدمه الفداء) است.

ما در جلسه گذشته عبارتی را از ابن تیمیه و طرفدارانش نقل کردیم که می‌گوید اصلا به نقل «طبری» امام عسکری فرزندی نداشت و ما تحدّی کردیم و گفتیم اگر چنین عبارتی از کتاب‌های «طبری» کسی پیدا کند ما در حد توان‌مان هم جایزه می‌دهیم و هم حاضریم مسلک و مذهب آن‌ها را بپذیریم؛ ولی نه تنها کوچک‌ترین پاسخی ما در طول این 20 – 25 سالی که با این‌ها درگیر هستیم نشنیده‌ایم بلکه چنین دروغ‌ها شیطنت‌ها برای این‌ها یک مسئله‌ی عادی شده است و از کنارش به سادگی رد می‌شوند. نهایتا می‌گویند بله «ابن تیمیه» اشتباه کرده است! دیگر بالاتر از این ندارند، آیا اشتباه به این بزرگی و افترائی به این بزرگی؟!

نکته‌ای دیگر که امروز در فضای مجازی و سایبری و در رسانه‌هایشان مطرح می‌کنند در حوزه ولادت حضرت ولیعصر (ارواحنا لتراب مقدمه الفداء) است، از «ابن تیمیه» گرفته تا «قفاری» و «احسان الهی ظهیر» و بعضی از این نوچه‌های وهابیت در داخل کشورمان مثل «ابوالفضل برقعی» و «سید مصطفی طباطبایی» نوه‌ی «میرزا مهدی آشتیانی صاحب حاشیه‌ی بر رسائل» و مثل «قلمداران» یا امثال «خالصی زاده‌ها» امروز دارند این شبهات را در فضای مجازی مطرح می‌کنند که امام عسکری (سلام الله علیه) نه تنها فرزندی به نام حضرت مهدی نداشت، اصلا بعد از او چون فرزندی نداشت تمام ماترک و اموال او بین مادر و برادرش جعفر تقسیم شد!

اگر فرزندی داشت نوبت به وراث طبقه دو یعنی برادرش نمی‌رسید. جالب اینکه برای ادعاهای دروغ و شیطانی خودشان به بعضی از کتاب‌های شیعه استناد می‌کنند مثلا مطلبی شیخ مفید نقل می‌کند و رد می‌کند، نقل مطلب را می‌گیرند ولی رد مطلب را نمی‌گیرند. نوبختی مطلبی نقل می‌کند و بعد این را به قدرت تمام رد می‌کند. مطلبی را که نوبختی نقل کرده این‌ها در رساله‌هایشان در ماهواره‌هایشان شبانه روز در این ایام نیمه شعبان از یکی دو هفته قبل شروع کردند هنوز هم دارند ادامه می‌دهند.

یا مرحوم «اشعری» صاحب «المقالات» مطلبی می‌آورد و بعد نظر خودش را نقل می‌کند، مطلب را می‌آورند و نظریه خود مؤلف را که بعد مطرح می‌کند و آن نظریه‌ی اقوال باطل و مدعیان دروغ را رد می‌کند این‌ها را نادیده می‌گیرند اصلا این روش و اسلوب وهابیت است.

من در سال 89 در مکه با یکی از اساتید بزرگ «دانشگاه ام القری» آقای پروفسور «غامدی» یک جلسه مناظره چهار ساعته داشتم از دوستان ایران هم در آن‌جا زیاد بودند، جناب اقای دکتر «مبلغی» رئیس دانشگاه «مذاهب و ادیان» تشریف داشتند آقای دکتر «معارف» عضو هیئت علمی دانشگاه تهران بود و هفت - هشت نفر از دوستان در آن‌جا بودند، موضوع بحث ایشان این بود که شما شیعه‌ها اهل‌سنت را نجس و کافر می‌دانید، با این که من این موضوع را بارها با ایشان بحث کرده بودم و رد کرده بودم گفت من مدرک و دلیل محکم دارم که شما اهل‌سنت را نجس می‌دانید.

گفتم شما مدرک تان را ارائه بدهید، دیدم یک فتوکپی آورد و گفت ببینید این فتوکپی مال «امام رضوان الله تعالی علیه» در کتاب «بیع» ایشان می‌گوید تمام اهل‌سنت کافر و نجس هستند، من هم کامپیوتر جلویم بود، دوستان هم همه نشسته بودند، آقای دکتر «زمانی» از «بعثه مقام معظم رهبری» در حوزه اهل‌سنت بودند و ایشان دستی در این قضایا دارند، جستجو زدم عبارت «امام» آمد گفتم آقای «غامدی» اگر یک شتر چران بیابان‌های ریاض چنین حرفی بزند ما گلایه نمی‌کنیم، شمایی که عنوان پروفسور مملکت «عربستان سعودی» را دارید بیش از 22 سال در مقطع دکترا تدریس دارید، این حرف از شما بعید است. گفت مگر دروغ است؟! گفتم ببینید این کتاب «امام» است ایشان این عبارت را از بعضی از بزرگان مثل «صاحب حدائق» نقل می‌کند و با تندی تمام رد می‌کند و نقد می‌کند، چطور شما نقل را می‌بینید؛ ولی نقد را نمی‌بینید؟ أمن الانصاف یابن الطلقاء؟ گفت حالا این را قبول کردیم، آقای خویی را چه می‌گویید؟

دیدم باز از کتاب «شرح عروه» ایشان یک فتوکپی گرفته، گفتم اشکال ندارد همین عبارت را هم سرچ می‌کنیم، شما می‌بینید که این نرم افزارهای کامپیوتری امروز در خیلی‌ از جاها معجزه می‌کند، عبارت را سرچ زدم و گفتم بفرمایید، همان‌طور که «امام راحل رضوان الله تعالی علیه» عبارت را از بعضی اخباریین نقل می‌کند که چنین عقیده‌ای دارند و به این‌ها حمله‌ شدید می‌کند، و می‌گوید نظر این‌ها نسبت به اهل‌سنت هم خلاف قرآن است و هم خلاف سنت مسلمه است و هم خلاف سیره ائمه است و خلاف سیره علمای ما «سلف عن سلف» است، دیدم که سرش را پایین انداخت و هیچ جوابی نداشت بدهد!

بعد دیدم در یکی از شبکه‌های وهابی ایشان یک برنامه‌ای دارد و عینا دوباره همان حرف‌ها را تکرار می‌کند! واقعا من تأسف خوردم، این‌ها دنبال چه هستند، اگر دنبال حقیقت هستند، وقتی حقیقت روشن می‌شود، دیگر نباید انسان این‌قدر عناد داشته باشد و اگر دنبال عناد هستند، بگویند ما اصلا کاری به حقیقت نداریم، ما دنبال این هستیم که اختلاف بین شیعه و سنی ایجاد کنیم و اهل‌سنت را علیه شیعه بشورانیم. این مسائل است، در همین قضیه اجازه بدهید من یکی دو نمونه از اقوال این‌ها را با تصویر کتاب‌شان خدمت شما عرض کنم.

«احسان الهی ظهیر» از وهابی‌های شاخدار «پاکستان» بود، توسط بعضی از عزیزان شیعه به درک واصل شد، ایشان چند تا کتاب علیه شیعه نوشته و تمام کتابهایش، ضد شیعه و تحریک اهل‌سنت علیه شیعه و فحاشی رکیک علیه شیعه است، یکی از کتاب‌های ایشان «الشیعه والتشیع» است ایشان می‌آید در رابطه با حضرت امام عسکری (سلام الله علیه) می‌‌گوید که بعد از شهادت امام عسکری همسر ایشان که یک جاریه‌ و کنیز بود ظاهرا باردار بود؛ ولی بعدا روشن شد که باردار نیست یا سقط کرد!

ببینید یک مطلبی که در قوطی حتی عطاری‌ها هم پیدا نمی‌شود، این خیلی جالب است می‌گوید:

«کما ذکره الکلیني»!

خیلی جالب است! می‌گوید این را که ما داریم می‌گوییم کلینی در یک روایت طولانی از «احمد ابن عبید الله خاقان» نقل کرده است، که البته این «احمد ابن عبید الله خاقان» از سرشناسان نواصب عصر امام عسکری و همدست جعفر کذاب، برای تقسیم میراث امام عسکری (سلام الله علیه) بوده است. ما با این خیلی کار نداریم که چه است؟

باز در کتاب دیگرش «الشیعة واهل البیت» این آدم فاسد می‌گوید از اکاذیب شیعه این است که اقوال و روایاتی را در رابطه با حضرت مهدی از اولاد امام عسکری نقل می‌کنند

«الذی لم یولد لهُ مطلقا»

به هیچ وجه فرزندی نداشت!

«قفاری» که از اساتید برجسته «دانشگاه محمد ابن سعود ریاض» است تقریباً می‌شود گفت اولین دانشگاه لیدر پرور و ایدئولوگ پرور وهابی است. ایشان هم در کتاب «اصول مذهب الشیعة الامامیه» -که متأسفانه این کتاب، کتاب درسی «دانشگاه اسلامی مدینه» است و به دستور «ملک فهد» این کتاب چاپ شده است - در جلد 2، صفحه 828 می‌گوید: بعد از وفات امام یازدهم‌شان در سال 260 فرزندی برای او دیده نشد و تمام میراثش توسط برادرش «جعفر» و مادرش تقسیم شد جالب این است که می‌گوید:

«كما تعترف بذلك كتب الشيعة»!

أصول مذهب الشعية الإمامية الإثني عشرية عرض ونقد - (ج 2 / ص 819)

اصلا کتاب‌های شیعه این را می‌گوید! ما که نمی‌گوییم! در پاورقی هم «المقالات والفرق» «سعد ابن عبدالله اشعری (رضوان الله تعالی علیه)» متوفای 301 و «فرق الشیعه» «نوبختی» را ذکر می‌کند. کسی که این کتاب را می‌خواند اعتمادی که به مؤلف دارد، این‌که «مَلِک» یک مملکت دستور می‌دهد این کتاب درسی دانشگاه بشود، اصلاً به ذهنش هم خطور نمی‌کند که چنین چیزی در کتاب‌های شیعه نباشد.

«برقعی» (علیه ما علیه) که از اساتید «حوزه علمیه قم» و یکی از بهترین اساتید درس مکاسب بوده که در زمان آیت‌الله العظمی «بروجردی» مطالب بی‌ادبانه‌ای نسبت به ساحت مقدس مرجعیت گفت و او را از «قم» بیرون کردند و رفت، ایشان تنها کسی است که کتاب «منهاج السنه» ابن تیمیه را به فارسی ترجمه کرده است تا به حال حتی خود وهابی‌های «افغانستان» که معمولاً کتاب‌های وهابی را ترجمه می‌کنند ، این کتاب را ترجمه نکرده‌اند!

متأسفانه به قول معروف از ماست که بر ماست!

دوستان عزیزان در حوزه یک سری مسائلی است که البته خیلی زیاد نمی‌خواهم مسئله را مو شکافی کنم، این یا به خاطر جهل و عدم آگاهی به مبانی اعتقادی شیعه است، یا به خاطر بعضی از هوا و هوس‌ها، همانند «بلعم باعورا» که:

«أَخْلَدَ إِلَى الْأَرْضِ وَاتَّبَعَ هَوَاهُ فَمَثَلُهُ كَمَثَلِ الْكَلْبِ...»

(او را به حال خود رها کرديم) و او به پستي گراييد، و از هواي نفس پيروي کرد! مثل او همچون سگ (هار) است...

سوره اعراف (7): آیه176

البته من معتقدم تعبیر این‌ها به «مَثَلُهُ كَمَثَلِ الْكَلْبِ» شاید به سگ توهین باشد؛ چون سگ، در نزد این افراد خیلی شرافت دارد برای این‌ها بگوییم:

«كَالْأَنْعَامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ»

آنها همچون چهارپايانند؛ بلکه گمراهتر!

سوره اعراف (7): آیه179

کلمه «اضلّ» لایق این‌ها است. شما ببینید ایشان مطالبی را مطرح کرد الان هم بعد از این، یک سری افرادی مثل «مصطفی طباطبائی» دارد مطرح می‌کند در «اصفهان»، «غروی» مطرح کرد و الان پسرش که در دانشگاه‌ها مطرح می‌کند. «عابدینی»، استاد «حوزه علمیه» است مطرح می‌کند.

این فسادهای درون شیعی در زمان «رضا خان» علیه ما علیه اول توسط «احمد کسروی» بنیانگذاری شد که خدای عالم به اشدّ عذاب او را گرفتار کند، البته توسط «فدائیان» به درک واصل شد. بعد از او، «شریعت سنگلجی» میدان آمد که از علمای «حوزه علمیه قم» بود. آقای «حکم آبادی» طلبه‌ی «مدرسه رضوی خیابان آذر» بود، کتاب «اسرار هزار ساله» را نوشت که امام «رضوان الله تعالی علیه» در جوابش «کشف الاسرار» نوشت.

متأسفانه من احساس می‌کنم یک مقداری حوزه‌های ما در برابر این مفسدین درون مذهبی ساکت یا بی‌تفاوت هستند، الان این‌ها در حال رشد هستند این را من خدمت عزیزان و همه طلبه‌های بزرگوار اعلام می‌کنم، این‌ها در فضای مجازی یک بستر تفکرات ضد شیعی در حوزه امامت، در حوزه عصمت، در حوزه مهدویت دارند منتشر می‌کنند و قطعاً هم این‌ها با وهابیت، مرتبط هستند.

حضرت امام (رضوان الله تعالی علیه) گرچه در کتاب «کشف الاسرار» اسرار هزار ساله «حکم آبادی» را نقد کرد؛ ولی در یک بخش عظیمی از این کتاب، به تفکرات ضد اسلامی وهابیت پرداخت. ایشان به صراحت گفت امثال «قلمداران»، «حکم آبادی»، «شریعت سنگلجی»، «کسروی‌»ها و غیره همه نیم خورده‌های وهابیت را مطرح و نشخوار می‌کنند. لذا ما باید یک مقداری دقت کنیم خدای نکرده در حوزه‌های ما این‌چنین افکار فاسد رشد نکند.

قضیه «احمد بصری» هم از همین قبیل است جدای از این‌ها نیست. شما اگر بررسی بکنید تمامی این تفکرات ضد شیعی به نوعی به وهابیت تکفیری برمی‌گردد. البته من در این زمینه حرف زیاد دارم و درد هم زیاد دارم و دارم می‌سوزم. بنده در این 20- 25 سالی که با وهابیت بحث و جدل و مناظره داشتم تصور نمی‌کردم یک روزی بیایم در حوزه با یک استاد حوزوی شروع به بحث و جدل و مناظره کنم، یا به شبهاتی که توسط بعضی از حوزوی‌ها مطرح می‌شود جواب بدهیم خدا می‌داند برای من خیلی درد است! در هر صورت شاید هم این امتحانی است برای ما.

برقعی به صراحت همین مباحث را مطرح می‌کند که حضرت امام عسکری (سلام الله علیه) در «سُرَّ من رای» از دنیا رفت:

«ولم يعرف له ولد ظاهر، فاقتسم ما ظهر من ميراثه أخوه جعفر وأمّه»

أصول مذهب الشعية الإمامية الإثني عشرية عرض ونقد - (ج 2 / ص 819)

ببینید همان حرفی که «ابن تیمیه»، «احسان الهی ظهیر» و دیگران مثل «ناصر الدین قفاری» می‌زنند این شخص به عنوان یک روحانی شیعه می‌زند! این خبیث نزدیک به 46 کتاب ضد شیعه نوشت، آخر عمرش هم توبه فرعونی کرد وقتی فرعون داشت غرق می‌شد گفت:

(إِنِّي تُبْتُ الْآنَ)

خدایا من الان توبه کردم!

تا الان کفر ورزیدی و جنایت کردی الان داری توبه می‌کنی؟!

(وَلَيسَتِ التَّوْبَةُ لِلَّذِينَ يعْمَلُونَ السَّيئَاتِ حَتَّى إِذَا حَضَرَ أَحَدَهُمُ الْمَوْتُ قَالَ إِنِّي تُبْتُ الْآنَ)

و توبه کساني که گناه مي‏کنند تا وقتي که مرگ يکي از ايشان دررسد مي‏گويد اکنون توبه کردم

سوره نساء (4): آیه 18

(إِنَّمَا التَّوْبَةُ عَلَى اللَّهِ لِلَّذِينَ يعْمَلُونَ السُّوءَ بِجَهَالَةٍ ثُمَّ يتُوبُونَ مِنْ قَرِيبٍ)

توبه نزد خداوند تنها براي کساني است که از روي ناداني مرتکب گناه مي‏شوند سپس به زودي توبه مي‏کنند.

سوره نساء (4): آیه 17

یک چیزی هم در آخرش عمرش نوشت که من اشتباه کردم معتقد به امامت امیر المؤمنین و ائمه یازده گانه هستم، البته آن را هم فرزند ناخلفش را مخفی کرد و به هیچ کس نشان نداد الان هم حرف‌ها و نوارهای ضد شیعی این آدم هر شب در شبکه‌های وهابی پخش می‌شود. وصیت کرد من را در امامزاده روستای «کن» اطراف «تهران» آن‌جا دفن کنید بلکه به شفاعت این‌ها برسم.

ما نمی‌خواهیم برای خدای عالم، تعیین تکلیف کنیم؛ ولی یک کسی که این‌چنین جنایت و بدعت و این‌چنین جسارت و وقاحت و بی‌حیائی نسبت به ائمه کرده همان‌طوری که ما در دعای افتتاح هم خواهیم خواند:

« أَيْقَنْتُ أَنَّكَ‏ أَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ فِي‏ مَوْضِعِ‏ الْعَفْوِ وَ الرَّحْمَةِ وَ أَشَدُّ الْمُعَاقِبِينَ فِي مَوْضِعِ النَّكَالِ وَ النَّقِمَة»

با این حرف‌هایش قلب حضرت زهرا را به درد آورد، آن هم اگر واقعاً یکی دو ماه قبل از مرگش و به درک واصل شدنش توبه می‌کرد یک چیزی می‌نوشت و سخنرانی می‌کرد می‌آمد می‌گفت حرف‌هایی که علیه شیعه، علیه اهل‌بیت و علیه حضرت زهرا و حضرت امیر زدم پشیمان هستم همه دروغ بوده باز هم یک جایی برای توبه کردن بود!

یکی از وهابی‌های معاصر ما «علی الکاش» کتابی دارد به نام «اغتیال العقل الشیعی» شیعه عقلش را از دست داده، ایشان هم همین تعبیر را دارد، دکتر «علی احمد سالوس» اهل «کویت» کتابی به نام «مع الاثنی عشریه فی الاصول والفروع» همین حرف را دارد «وجیه قانسو» از علمای وهابی عصر ما اهل «عربستان سعودی» کتابی دارد مثل همین حرف‌ها را دارند امروز مطرح می‌کنند.

تعجب این است که خیلی از این مطالب در «عربستان سعودی»، «کویت»، «امارات»، «بحرین» و «اردن» به صورت رساله ارشد یا دکترا در می‌آید و مناقشه می‌شود و بالاترین نمره را هم به این‌ها می‌دهند! و غالب این رساله‌ها را در سایت‌های مختلف هم به صورت وُرد و هم به صورت پی دی اف می‌گذارند!

روز گذشته یکی از طلبه‌های ما جناب آقای «ابو القاسمی» رساله سطح چهار دکترای خودش را با نمره 20 دفاع کرد. الحمد لله چهار تا استاد داور و بنده که راهنما بودم نمره دادیم همان‌جا هم من مطرح کردم این رساله‌هایی که در حوزه نوشته می‌شود و در اتاق‌های مرکز مدیریت خاک می‌خورد، این‌ها را در سایت‌های مختلف بگذارید مردم بدانند «حوزه علمیه» هم در موضوعات مختلف چه در ارشد، چه در دکترا سطح 3، سطح 4 مطالب جدید، زیبا و قابل عرضه دارند.

بنده شاید بیش از 150 مورد یا استاد داور یا استاد راهنما بودم یا استاد مشاور در رساله‌های دکترا و ارشد بوده ام ولی هیچ کدام از این‌ها را من ندیدم در اینترنت باشد که اگر یک کسی از من سوال می‌کند در یک موضوعی بخواهد کار کند بگویم فلان آقا هم در این موضع یک رساله‌ای داشته است می‌توانید به آن‌جا مراجعه کنید.

این‌ها بحث‌هایی است که مطرح می‌کنند من فقط در پاسخ این آقایانی که گفتند مرحوم «شیخ مفید» چنین حرفی زده از «ارشاد» هم نقل می‌کنند عرض می‌کنم عزیزان عبارت «شیخ مفید» را به همراه دروغ‌های این‌ها دقت کنند، این کتابی را که شما مشاهده می‌فرمایید کتاب «ارشاد» مرحوم «شیخ مفید» است، ابتدای کلام شیخ در جلد 2، صفحه 336 این است:

«وَ خَلَّفَ ابْنَهُ (امام عسکری) الْمُنْتَظَرَ لِدَوْلَةِ الْحَق‏»

مفيد، محمد بن محمد، الإرشاد في معرفة حجج الله على العباد، 2جلد، ج‏2 ؛ ص336، كنگره شيخ مفيد - قم، چاپ: اول، 1413 ق.

آیا «شیخ مفید» می‌گوید امام عسکری فرزندی نداشت؟ من نمی‌دانم این‌ها را از کجا جور می‌کنند؟ آدرس هم می‌دهند همین صفحه را آدرس دادند خیلی جالب است می‌گویند «شیخ مفید» در «ارشاد» جلد 2، صفحه 336 می‌گوید امام عسکری فرزندی نداشت! 90 درصد کسانی هم که این کتاب را می‌خوانند کتاب «ارشاد»، «شیخ مفید» را یا ندارند یا حوصله خواندنش را ندارند، یا بخاطر اعتمادی که به آن مؤلف وهابی دارد مطلب دروغ او را به عنوان یک امر مسلم می‌داند!

باز مرحوم «شیخ مفید» در صفحه 340 همین کتاب یعنی در چهار صفحه‌ی بعد دارد:

«وَ كَانَ الْإِمَامُ بَعْدَ أَبِي مُحَمَّدٍ (علیه السلام) ابْنَهُ الْمُسَمَّى بِاسْمِ رَسُولِ اللَّهِ (صلی الله علیه واله وسلم) ... وَ كَانَ مَوْلِدُهُ (علیه السلام) لَيْلَةَ النِّصْفِ مِنْ شَعْبَانَ سَنَةَ خَمْسٍ وَ خَمْسِينَ وَ مِائَتَيْنِ وَ كَانَ سِنُّهُ عِنْدَ وَفَاةِ أَبِي مُحَمَّدٍ خَمْسَ سِنِينَ »

...شب ولادتش نیمه شعبان، سال 255 و در هنگام وفات پدرش 5 سال داشت

«آتَاهُ اللَّهُ فِيهَا الْحِكْمَةَ وَ فَصْلَ الْخِطابِ‏ ... وَ جَعَلَهُ إِمَاماً فِي حَالِ الطُّفُولِيَّة»

مفيد، محمد بن محمد، الإرشاد في معرفة حجج الله على العباد، 2جلد، ج‏2 ؛ ص339، كنگره شيخ مفيد - قم، چاپ: اول، 1413 ق.

«شیخ مفید» به چه زبانی بگوید! «شیخ مفید» این‌طوری معتقد بود، امروز بازار دروغ داغ است دوستان عزیز ما در خواب هستیم عزیزان ما غفلت دارند، وهابی‌ها هر روز سنگر به سنگر با دروغ‌های‌شان جلوتر می‌آیند.

والله، تالله، بالله همه این‌ها دروغ دارند می‌بندند. حتی بعضی از طلبه‌های ما دچار شک و تردید می‌شوند!!

یا در عبارتی که از «نوبختی» آوردند، کتاب «فرق الشیعه» نوبختی» مرحوم «نوبختی» در صفحه 96 همین آدرس را هم دادند «قفاری» همین آدرس را داده «ابن تیمیه» و «سالوس» و غیره همه‌شان همین آدرس را می‌دهند.

نوبختی فرقه‌های انحرافی را مطرح می‌کند به فرقه دوازدهم که فرقه امامیه می‌رسد

«الفرقةُ الثانیة عشر منهم وهم الامامیة، لیس القول کما قال هٰولاء»

فِرَق انحرافی که نسبت به مهدویت مشکل دارند این‌ها دروغ می‌گویند فرزند امام عسکری (سلام الله علیه)، «حجة الله» است

«وامر الله بالغ وهو وصی لابیه قائم بالامر بعده هادٍ للامة»

ببینید:

«فنحن متمسّکون لامامة الحسن بن علی معترفون بأن له خلفا من صلبه وأن خلفه هو الامام من بعده»

این فرمایش «نوبختی» است، من شاید بیش از 50 کتاب از سرشناسان وهابی در کامپیوترم دارم که می‌گویند «نوبختی» می‌گوید امام عسکری فرزندی نداشت! عقیم از دنیا رفت! (این هم عبارت «نوبختی» است که دروغ وهابی‌ها را بر ملا می‌کند.)

عبارت مرحوم «سعد ابن عبدالله اشعری» در کتاب «المقالات والفرق» دارد فرزند امام عسکری:

«قائم بامره من ولد الحسن مبلغ عن آبائه مودع عن اسلافه خلف لأبیه وصی له قائم بالامر بعده»

آیا از این روشن‌تر و واضح‌تر می‌شود درباره با رابطه حضرت ولیعصر، حضرت مهدی حرف زد؟! دارند می‌گویند «سعد ابن عبدالله» که از علمای بزرگ شیعه است می‌گوید امام عسکری فرزندی نداشت!

دوستان عزیز ما موظف هستیم و تکلیف داریم. این‌که (بعضی می‌گویند) ما به حق هستیم باید ما ساکت باشیم خدا کمک‌مان می‌کند، پیغمبر اکرم همچنین تصوری نداشتند، اگر حق بودن ملاک پیروزی است و ما هیچ حرکتی نباید بکنیم اولین اشکال به رسول اکرم، امیر المؤمنین و اشکال به دیگر ائمه است.

قرآن می‌گوید:

(وَأَنْ لَيسَ لِلْإِنْسَانِ إِلَّا مَا سَعَى)

و اينکه براي انسان جز حاصل تلاش او نيست

سوره نجم (53): آیه 39

هر کس به اندازه سعی خودش به جایی می‌رسد، «معاویه» نیرو و آدم داشت تبلیغ کرد تا جایی رسید که امیر المؤمنین می‌گوید:

«الدهر انزلنی حتی یقال معاویة وعلی»

الاردبیلی، احمد بن محمد، (متوفای 993هـ)،حدیقة الشیعة، ج1، ص208، تصحیح: حسن زاده، صادق، انتشارات انصاریان، سال چاپ:1377ش.

من را با «معاویه» یکسان قرار دادند! من حاضر هستم 20 تا از یاران خودم را بدهم یکی از یاران «معاویه» را بگیرم!

سال 85 یا 84 در «مکه» مناظره‌ای با یکی از مهندسین «ایران ناسیونال» داشتیم که طلبه هم نبود، خدا می‌داند دیدم این جوان به قدری به منابع شیعه مسلّط است «کافی» این را گفت «علامه مجلسی» این را گفته «امام خمینی» این را گفته این با قرآن و فلان آیه مغایرت دارد، دیدم مثل بلبل تمام این شبهات را مثل حمد و سوره حفظ کرده است.

آن زمان ما در حوزه «رجال» تدریس می‌کردیم حدود 400- 500 تا طلبه داشتیم، گفتم این‌که امیر المؤمنین می‌فرمود من 20 تا از شما را بدهم یکی از یاران «معاویه» را بگیرم دوستان اگر بدتان نیاید اگر این 400- 500 نفر فرزند خود من بودند حاضر بودم 400 نفر از این‌ها بدهم یکی از این جوان‌های وهابی را بگیرم خدا شاهد است!

بعضی وقت‌ها آدم با این‌ها بحث و جدل می‌کند این‌ها در فن مناظره، سرآمد هستند، در تسلط به منابع شیعه مسلط هستند، در این‌که شبهه مطرح کنند مسلط هستند. عجیب بود من به این شخص در «مکه» گفتم جواب شبهه شما این است گفت بله «علامه امینی» در «الغدیر» این جواب شما را داده، «علامه عسکری» در فلان کتاب این را گفته؛ ولی جوابش هم این است دیدم حتی جواب علمای ما را خوانده‌اند و جوابِ جواب را هم آماده کرده‌اند!

جناب آقای «نواب» مسئول «بعثه مقام معظم رهبری» می‌گفت فلانی ما می‌ترسیم بر این‌که سه چهار نفری که هم اتاقش هستند، این‌ها را وهابی کند! یک پیر مرد تقریباً 60 ساله‌ای هم اتاقش بود گفت حاج آقا ایشان از آسانسور می‌خواهد بالا بیاید همان‌جا اگر دو سه نفر است تبلیغ وهابیت می‌کند، از همین چند ثانیه هم حاضر نیست صرف نظر کند.

من به دوستان همیشه می‌گویم یکی از فنون مناظره این است که اگر طرف یک سوال مطرح می‌کند و شما جواب می‌دهید، نباید اجازه بدهید طرف سوال دوم مطرح کند. ما می‌گوییم آسیاب به نوبت! سوال بعدی را ما مطرح می‌کنیم. گفتم برادر من! چند تا سوال مطرح کردی، حالا سوال اول من را جواب بده گفت نمی‌دانم، سوال دوم، سوال سوم، چهار پنج تا سوال کردم یک دانه‌اش را نتوانست جواب بدهد!

دیدم هم اتاقی‌اش لنگه کفش را برداشت افتاد به جانش که فلان فلان شده تو هر شب تا صبح نمی‌گذاری ما بخوابیم چنین و چنان می‌گویی، چرا جواب این سید را نمی‌دهی؟!

عزیزان و بزرگواران! من دست تک‌تک شما را می‌بوسم. زمان ما، زمان سختی است همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمود فضای مجازی، قتلگاه جوان‌ها شده؛ لذا یک مقداری دقت کنیم ببینیم که در اطراف ما چه می‌گذرد؟ فردا خدای نکرده فرزندمان، برادرمان گرفتار شد گلایه نکنیم، بستگانمان جذب وهابیت شدند جذب «احمد بصری» و دجال‌ها شدند گلایه نکنیم!

سخن امیرالمؤمنین (علیه السلام) است که می‌فرماید:

«مَنْ‏ نَامَ‏ لَمْ‏ يُنَمْ‏ عَنْه‏»

آن‌که خوابیده به او بگویید دشمنش نخوابیده او بیدار است و کار می‌کند.

شريف الرضى، محمد بن حسين، نهج البلاغة (للصبحي صالح)، 1جلد، ص452، هجرت - قم، چاپ: اول، 1414 ق.

«مَنْ‏ نَامَ‏ عَنْ‏ عَدُوِّهِ‏ أَنْبَهَتْهُ [نَبَّهَتْهُ‏] الْمَكَايِد»

تميمى آمدى، عبد الواحد بن محمد، تصنيف غرر الحكم و درر الكلم، 1جلد، ص334، دفتر تبليغات - ايران ؛ قم، چاپ: اول، 1366ش.

هر کس از دشمن غافل است و به خواب رفته به او بگویید یک وقتی از خواب بیدار می‌شوی می‌بینی دشمن اطرافت را گرفته فرزندت، دخترت، خواهر و برادر و بستگانت آلوده به این شبهات شدند، نه راه گریز و نه راه مقاومت دارید، عزیزان این شبهات به تعبیر «امام موسی صدر» وقتی می‌آید در یک دقیقه و دو دقیقه می‌آید ولی وقتی که می‌نشیند به این سادگی حرکت نمی‌کند، خیلی سخت است شبهه که آمد، شبهه را از ذهن بیرون کرد.

روزی در حرم حضرت امیر بودم، تقریباً یک متری ضریح مشغول دعا بودم دیدم یک جوان حدود 35- 40 ساله آمد پیشانی و دست من را بوسید گفت فلانی شما حق حیات به گردن من دارید گفتم چطور؟ گفت من چند شبی شبکه‌های وهابی را تماشا کردم یقین کردم مذهب شیعه، باطل است! یعنی به این‌جا رسیدم بعد بحث‌های شما را در «شبکه ولایت» یکی دو هفته گوش کردم آن شبهات از ذهن من رفت.

گفتم شما زائر هستید؟ گفت نه، من این‌جا در «کنسولگری» هستم . فارغ التحصیل «دانشگاه امام صادق» هستم! خدمت مدیر دانشگاه بودیم گفت نه آقا! همچنین چیزی نیست گفتم بفرمایید این هم عکس و شماره تلفنش!

عزیزان! وقتی شبهات می‌آید در ذهن می‌نشیند به این سادگی حاضر نیست برود، ولذا ما باید تلاش کنیم هم خودمان آگاهی‌مان را بالاتر ببریم هم اطلاع رسانی کنیم، هم برای خودمان بصیرت افزایی داشته باشیم هم برای دیگران!

امیدوارم که ان شاء الله عزیزان ما مخصوصاً‌ در این ماه مبارک رمضان که برای تبلیغ تشریف می‌برند افزون بر مباحث اخلاقی که از ضروریات یک منبر است به مباحث اعتقادی و برخی از شبهات بدون این‌که اصلاً نام شبهه کننده را مطرح کنند بعضی از شبهات را به صورت سوال جواب در بیاورند، ذهن جوان‌های ما آماده بشود که یک دفعه با این شبهه مواجه شدند قبل از مواجه شدن، جواب شبهه دست‌شان باشد.

خدایا تو را قسمت می‌دهیم به آبروی زهرای مرضیه فرج مولای ما بقیة الله الأعظم نزدیک بگردان. ما را از یاران خاص و سربازان فداکار و شهدای رکابش قرار بده. انقلاب ما را به انقلاب جهانی‌اش متصل بفرما. خدمتگزاران به اسلام و قرآن و اهل‌بیت در هر لباس و منصبی هستند، بالأخص مقام معظم رهبری موفق و مؤید بدار. رفع گرفتاری از همه گرفتاران بنما. عزیزان ما در یمن خدایا به حق زهرای مرضیه پیروزی نهایی نصیب‌شان بگردان. به همه مجاهدین راه حق و حقیقت و فضیلت در هر کجای دنیا مشغول جهاد هستند خدایا به آبروی حقیقت امیر المؤمنین آنان را بر دشمنان‌شان پیروز بگردان. حوائج ما را بر آورده نما. دعاهای ما به اجابت برسان.

هدیه به ارواح پاک انبیاء، اولیاء، صدیقین و صالحین بالاخص «امام راحل» صلوات ختم بفرمایید.

ٱللَّٰهُمَّ صَلِّ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍمطالب مرتبط:
راه کار اصلی در مقابله با طرفداران فرقه احمدالحسنپاسخ اجمالی به شبهه عدم ولادت حضرت مهدی (ارواحنا فداه)علائم ظهور «خروج سفیانی»یمانی در روایات اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام)
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب