2024 June 23 - يکشنبه 03 تير 1403
بهترين روش برخورد با تهاجم وهابيت
کد مطلب: ٥٦٤٢ تاریخ انتشار: ٢٧ بهمن ١٣٨٦ تعداد بازدید: 9133
سخنراني ها » وهابیت
بهترين روش برخورد با تهاجم وهابيت

وهابیت ساخته استعمار و روش برخورد
پاسخ به شبهات 86/11/27

بسم الله الرحمن الرحيم
تاریخ : 86/11/27
استاد حسيني قزويني

امسال توسط ولي امر مسلمين مقام معظم رهبري، سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي معرفي شد. تمام تلاش ها و سعي ها از اول سال جاري به طرف انسجام اسلامي و تقريب مذاهب اسلامي به همديگر، حركت كرد. همايش ها، سخنراني ها، جزوات و غيره، از اول امسال در جامعه منتشر شد تا بتوانند فاصله بين شيعه و سني و افراد ديگر كه در اقليت هستند، كم كنند. مسئله وحدت ميان امت اسلامي، مسئله اي نيست كه امسال توسط مقام معظم رهبري براي اولين بار اعلام شده باشد، بلكه پيام مقام معظم رهبري در حقيقت بازگو كردن نداي قرآن بود به سوي وحدت با صداي رساي:

وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَ لَا تَفَرَّقُوا. (آل عمران/103)

و نبي مكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) در طول 23 سال رسالتش، بزرگترين دغدغه اش اين بود كه ميان قبائل و طوائف مختلف أعراب، وحدت ايجاد كند و هرگونه كدورت و ناراحتي را از ميان مردم مسلمان بردارد. گفتني است كه يكي از علل روي آوردن مردم مدينه به سمت اسلام، كه مقدمه اي بر هجرت نبي مكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) شد، دعوت نبي مكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) بر اتحاد و جلوگيري از اختلاف ميان قبيله اوس و خزرج بود. اوس و خزرج دو قبيله بزرگ مدينه بودند كه بيش از 120 سال ميان آنها، جنگ و درگيري حاكم بود. همه از اين درگيري ها و آدمكشي و نسل كشي، به ستوه آمده بودند. وقتي نداي ملكوني نبي مكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) را كه به طرف وحدت دعوت كرد و مردم را از هرگونه كينه توزي اجتناب داد، شنيدند، گويا اينها گمشده خود را پيدا كردند و به طرف نبي مكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) در مكه مكرمه حركت كردند و او را به مدينه دعوت نمودند و با آمدن نبي مكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) جنگ 120 ساله بين اين دو قبيله براي هميشه پايان گرفت، ميان اين دو قبيله، برادري و صفا و صميمت حاكم شد. شايد اين يكي از نقاط عطف تاريخ اسلام باشد. در طول مدتي كه نبي مكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) در مدينه بود، گاهي يهود كه به تعبير قر آن، دشمن سرسخت جامعه اسلامي است:

لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِينَ آَمَنُوا الْيَهُودَ (مائده/82)

تلاش مي كردند كه دوباره بين اين دوقبيله، آتش فتنه و جنگ را شعله ور كنند. گاهي هم موفق مي شدند، ولي نبي مكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) همينكه شنيد باز هم ميان اين دو قبيله، آتش كينه و عداوت در حال شعله ور شدن است، تمام كارها را كنار گذاشت و بلا فاصله در جمع اين دو قبيله حضور يافت و به آنها گوشزد كرد كه مگر شما به بركت اسلام برادر نشديد؟

وَ اذْكُرُوا نِعْمَةَ اللَّهِ عَلَيْكُمْ إِذْ كُنْتُمْ أَعْدَاءً فَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِكُمْ فَأَصْبَحْتُمْ بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا

(آل عمران/103)

بياد آوريد كه به بركت اسلام آن عداوت 120 ساله بين شما كنار رفت و برادري ميان شما حاكم شد. دوباره مي خواهيد به زمان دوران جاهليت رجوع كنيد؟ اين دو قبيله، با شنيدن سخنان رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم)، همديگر را در آغوش كشيدند و با خوشي به خانه هاي خود بازگشتند. شايد اگر ما ادعا كنيم كه يكي از بزرگترين دغدغه هاي نبي مكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) در طول 23 سال رسالت خود، ايجاد وحدت و يكپارچگي در امت اسلامي بود، سخن به گزاف نگفته باشيم. بطوريكه مي گويد اگر ميان دو برادر ديني، بيش از سه روز قهر باشد، دعاي اين دو به اجابت نمي رسد و پاداش آن كسي بيشتر است كه در صلح پيش قدم باشد. شايد در ميان اعمال، براي كسي است كه ميان دو برادر ديني، صلح و آشتي ايجاد كند، از ده ها هزار مرتبه رفتن به زيارت خانه خدا ارزشش بالاتر است. اين قضيه در طول تاريخ، همواره مورد توجه بزرگان دين و رهبران سياسي جهان اسلام بود. امروز در يك برهه اي از جهان زندگي مي كنيم كه بيش از هر زماني، جامعه اسلامي نياز به وحدت و يكپارچي دارد. امروز دشمنان دست به دست هم داده اند تا بتوانند ميان ملت اسلامي تفرقه ايجاد و آنان را به اختلاف وادارند.

در قضيه جنگ 6 روزه اعراب با اسرائيل، مسيحيان با يهوديان كنار هم نشستند و عداوت بيش از 2 هزار ساله را كنار گذاشتند؛ با اينكه يكي از عقائد مسيحيان اين است كه مسيح توسط يهود به دار آويخته شد. همواره در ميان مسيحيان، كينه و عداوت يهوديان، سراسر وجودشان را فرا گرفته بود؛ ولي براي اينكه بتوانند در برابر مسلمانان اتحاد ايجاد كنند، رهبران مسيحي اعلام كردند ما از اين اصل كه يكي از اساسي ترين اصول ماست، مي گذريم و ديگر در هيچ كتاب و مقاله اي، سخن از كشته شدن مسيح به دست يهود نخواهيم گفت، تا مسيحيت بتواند همراه با يهود، همانند دولبه قيچي، مسلمانان را از بين ببرد.

در نظريه اي كه يكي از نظريه پردازان بزرگ كاخ سفيد به نام دكتر هانگتينگتون، در كتاب خود به نام برخورد تمدن ها، صراحتا مي گويد:

امروز در دنيا، ديگر زمان برخورد نظامي، سپري شده و نبايد سردمداران آمريكا اين فكر را در سر بپرورانند كه با تشكيلات نظامي بتوانند بر يك كشوري مسلط شوند. امروز زمان برخورد تمدن هاست. اگر آمريكا مي خواهد بر جهان استيلاء يابد و بر خاورميانه موفق شود و ليبراليسم آمريكائي را در جامعه پياده كند، هيچ راهي ندارد جز از طريق برخورد تمدن و تهاجم فرهنگي.

بعد ايشان تمدن هاي مختلف را بررسي مي كند و مي گويد:

هيچ كدام از اينها در مقابل ليبراليسم آمريكائي، عددي نيستند كه مقاومت كنند، تنها تمدني كه امروز مي توان در مقابل آمريكا قد علم كند و حرف براي گفتن دارد، تمدن اسلامي است.

بعد تمدن اسلامي را هم دسته بندي مي كند تمدن اسلامي عربستان و پاكستان و كشورهاي حاشيه خليج فارس و ... و مي گويد:

اينها هم عددي نيستند كه بتوانند در برابر ما عرض اندام كنند و با تهديد و تطميع مي توانيم اينها را صيد كنيم. تنها تمدن اسلامي كه امروز براي آمريكا خطرساز است، تمدن اسلامي به رهبري ايران است، تنها خطر جدي براي آمريكا، فرهنگ اسلامي يا همان فرهنگ تشيع است كه مي تواند در برابر آمريكا مشكل ساز باشد. آمريكا بايد تمام توان خود را استفاده كند تا بتواند بر اين تمدن شيعي اسلامي به رهبري ايران فائق آيد.

جالب اين است كه ايشان در يكي از مقالاتش مي گويد:

در دست شيعيان، دو پرچم، يكي به رنگ سرخ و ديگري به رنگ سبز قرار دارد. مادامي كه اين دو پرچم در دست شيعيان است، ما نمي توانيم بر شيعيان پيروز شويم. پرچم سرخ، پرچم شهادت و برگرفته از شهداي كربلاء و حماسه فرزند علي (عليه السلام) نوه رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) است. مردم هر سال در ايام ماه محرم با شركت حماسي در مراسم سوگواري امام حسين (عليه السلام)، به ميدان مي آيند و پاي سخن سخنوران مي نشينند و روحيه ايثار و از خودگذشتگي در آنها بالنده مي شود و بي مهابا وارد ميدان مي شوند. با الهام از مكتب خونين حسين (عليه السلام)، جوانان شيعه سر از پا نمي شناسند. پرچم سبز، پرچم انتظار است. شيعيان بر اين عقيده هستند كه روزي فردي به نام مهدي آل محمد (ارواحنا لتراب مقدمه الفداه) خواهد آمد و تمام حكومت هاي جهان را از بين خواهد برد و حكومت واحد اسلامي در جهان برپا خواهد نمود. جوانان شيعه به اين اميد زندگي مي كنند و با استكبار مبارزه مي كنند كه بتوانند زمينه تحقق حكومت جهاني امام زمان (عجل الله تعالي فرجه الشريف) را فراهم كنند. مادامي كه اين پرچم سبز انتظار و پرچم سرخ شهادت، در دست شيعيان است، آمريكا نمي تواند موفق شود و ما بايد تلاش كنيم با تهاجم فرهنگي، ايجاد اختلاف و ايجاد تشتت، اين دو پرچم را از دست جوانان شيعه بگيريم.

دكتر مايكل، معاون سابق سازمان سياي آمريكا، مصاحبه اي داشته كه مي گويد:

آمريكا در برخورد و استيلاء بر خاورميانه، بويژه در حكومت شيعي ايران، راه هاي زيادي رفت، ولي همه با شكست مواجه گرديد.

آمريكا از روزهاي آغازين پيروزي انقلاب، طرح هاي مختلفي براي براندازي حكومت ايران انجام داد ولي موفق نشد. ايشان مي گويد:

رمز موفقيت حكومت شيعي ايران، بر چند نكته خلاصه مي شود. اگر آمريكا مي خواهد موفق شود، بايد نقاط حساس و ركن جهان جهان تشيع را بمباران فرهنگي كند. نقطه اول اين موفقيت شيعيان در جهان، روحانيت و مرجعيت است. يك مرجع مي تواند با يك خط اعلاميه دادن، مردم را، چه پير و جوان و چه كوچك و بزرگ، همه را به خيابان ها بريزد و مردم در پاسخ به نداي رهبر و مرجعشان، سر از پا نمي شناسند. ما بايد تلاش كنيم با تبليغ عليه روحانيت و مرجعيت، اين رمز پيروزي را از دست شيعيان بگيريم. رمز موفيت دوم، بهره برداري شيعيان از عزاداري نوه رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) است. اينها در ايام عاشوراء و ماه محرم و صفر، با شركت در عزاداري ها، روحيه حماسه و شهادت و ايثار و انتهار، در وجودشان فوران مي كند و ما بايد بعضي از خطباي بي سواد و بعضي از مداحان دنياپرست را در اختيار بگيريم و اينها مطالب خرافي و بي پايه و اساس از قيام امام حسين (عليه السلام) براي مردم بگويند و جوانان را به فرهنگ عاشوراء بدبين كنند و در ميان مردم تبليغ كنيم كه اين عزاداري ها، جز مزاحمت براي شما، چيز ديگري ندارد.

الان كه آمريكا در منطقه خاورميانه حضور يافته ، عمدتا بر تفكر دكتر هانگتينگتون است و طرح هاي اورا پياده مي كند. اينها در به در دنبال حكومت جهاني آقا ولي عصر (ارواحنا لتراب مقدمه الفداه) هستند. فراموش نمي كنيم كه آنها حدود اسفند 79، در عراق يك سيد روحاني را دستگير كردند و به اتهام اينكه اين همان مهدي موعود است، حدود 6 ماه او را به زندان انداختند و گفتند ما همه ويژگي هايي كه در كتاب،هاي شيعه ديديم، در وجود تو مي بينيم و تو همان مهدي هستي، اتفاقا نامش در شناسنامه اش هم مهدي بود. هر چه او گفت كه پدرم فلاني است و مادرم فلاني است و فلان جا درس خوانده ام و ... باور نكردند. بعد از حدود 6 ماه كه پذيرائي مفصل از او كردند، از او تعهد گرفتند كه اگر بر محل اختفاي آن مهدي كه قرار است بيايد و حكومت جهاني را برقرار كند، آگاهي يافتي، به ما اطلاع بده و ما سريعا او را دستگير كنيم؛ او هم گفت چشم، شما هر چه بنويسيد من امضاء مي كنم. ببينيد، اينها تا اين اندازه حساس اند.

اخيرا هم اگر شنيده باشيد، آقاي بوش يك هيئت علمي را معين كرد تا در رابطه با ويژگي حضرت مهدي (ارواحنا لتراب مقدمه الفداه) و حكومت و قيام او تحقيق كنند و گزارش نهائي را به او بدهند تا جهت مبارزه با حكومت جهاني مهدي (ارواحنا لتراب مقدمه الفداه)، راهكارهاي اساسي را بكار بگيرد. ولي بي خبر از آنكه:

چراغي را كه ايزد بر فروزد هر آنكس پف كند، ريشش بسوزد

فرعون، سال ها جنايت كرد و انسان هايي را كشت، طفل ها را از بين برد تا حضرت موسي (عليه السلام) بدنيا نيايد، ولي حكمت إلهي بر اين تعلق گرفت كه حضرت موسي (عليه السلام) در درون خانه فرعون بزرگ شود و تحت تربيت او بالا بيايد تا حكومت فرعون را سرنگون كند. اينها خيلي زياد با تشكيلات إلهي آشنايئ و آگاهي ندارند.

امروز دشمنان ما، عمدتا تلاششان بر اين است كه در ميان امت اسلامي، وحدت و اتحاد صورت نگيرد. تلاش مي كنند مردم را به طرف اختلاف و درگيري و بدبيني نسبت به همديگر دعوت كنند. يكي از سياست هاي اخير آمريكا اين است كه ميان شيعه و سني، تفرقه ايجاد كند؛ در ايران و پاكستان و افغانستان و عراق. روي اين جهت مقام معظم رهبري، براي به خاك ماليدن بيني آمريكا، امسال را سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي ناميد و تمام گروه هاي اسلامي به ايشان لبيك گفتند غير از فرقه وهابيت.

وهابيت يك فرقه و مذهبي است كه در قرن دوازدهم هجري در عربستان سعودي توسط محمد بن عبدالوهاب پايه گذاري شد. با تماس هائي كه جاسوسان انگليسي با او داشتند، او را وارد ميدان كردند و او پس از پيمان نظامي و فرهنگي كه با محمد بن سعود، جد اعلاي ملك فهد و ملك عبدالله، پادشاه فعلي عربستان بست، در منطقه درعيه، اطراف رياض، حكومتي به نام حكومت وهابيت را سال 1157 تأسيس كردند. اساس تفكر و عقائد اينها اين بود كه تمام مسلمانان، غير از وهابيت، همه مشرك و كافر و قتلشان واجب و مصاره اموالشان جائز است. محمد بن عبد الوهاب شيعه و سني را مشرك و كافر دانست و رسما اعلام كرد، هر كس بخواهد وارد آئين وهابيت شود بايد دوباره شهادتين را به زبان جاري كند. يكي از متفكران بزرگ وهابي و مفتي مكه مكرمه كه از أهل سنت و علماء طراز اولشان است به نام احمد زيني دهلان متوفاي 1305 هجري، كتابي دارد به نام الدرر السنية، در ج1، ص46صراحت دارد كه مي گويد:

محمد بن عبد الوهاب مي گفت اگر كسي بخواهد وارد آئين وهابيت شود، اول بايد شهادت به وحدانيت خدا و رسالت رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) بدهد. هر كسي كه مي گفت من مكه رفتم، نماز مي خوانم، روزه مي گيرم، مي گفت چون وهابي نبودي، نمازت باطل است، حجي كه رفتي بيهوده بوده و بعد از وهابي شدن، تازه مسلمان مي شوي و بعد از مسلمان شدن دوباره بايد به حج بروي. بعد از شهادتين، بايد شهادت سوم بدهي كه قبل از وهابي شدن، كافر بوده اي و با ورودت به آئين وهابيت مسلمان شده اي. بايد شهادت چهارم بدهي كه پدرت و مادرت در حال كفر از دنيا رفته اند، چون توفيق ورود به آئين وهابيت را نداشتند و در حال كفر هم از دنيا رفته اند، حق طلب مغفرت براي آنان نداري. شهادت پنجم هم بايد بدهي كه تمام علماء اسلام به حال كفر از دنيا رفته اند و حق طلب مغفرت براي آنها نداري. اين سخن يك عالم سني برجسته و مفتي مكه مكرمه است به نام زيني دهلان. اين كتاب در سايت هاي اينترنتي هست. اگر كسي اين پنج شهادت را مي داد، او را به عنوان مسلمان مي پذيرفتند و اگر نمي گفت، او را گردن مي زدند. اولين شاكله و شاخصه تفكر وهابي، حكم به كفر تمام جامعه اسلامي است. دومين شاخصه تفكر وهابي اين بود كه هر كس وارد آئين وهابيت نشود، قتلش واجب است و در همان منطقه درعيه، مسلمانان را به جرم اينكه وهابي نيستند، از لب شمشير گذراندند و زنانشان را به اسيري گرفتند و اموالشان را به عنوان غنائم جنگي تصرف كردند.

در سال 1216 هجري به كربلاي معلي هجوم آوردند. در يك روز، 30هزار شيعه را كربلاء سر بريدند. حرم مطهر امام حسين (عليه السلام) را ويران كردند و ضريحش را تكه تكه كردند. هرچه اموال قيمتي در حرم بود، حدود 500 شتر طلا و جواهرات و اموال گران بهاء از كربلاء برداشتند و به طرف منطقه درعيه رفتند.

در سال 1217 به طائف حمله كردند. در آنجا يك نفر هم شيعه نبود، ريختند مسجد و مردمي كه در حال نماز بودند، همه را از دم، قتل عام كردند و در طائف، جز پيرمردها و پيرزن هاي زمين گير، همه را كشتند. حتي همين آقاي زيني دهلان، در همين كتاب خود صفحه 45 مي گويد:

كانوا يذبحون الصغير،علي صدر أمه

طفل شيرخوار را در دامن مادرش سر بريدند.

اين تفكر وهابي است.

در سال 1218 وارد مكه مكرمه شدند. هزاران عالم سني را بدون گناه اعدام كردند. تمام آثار اسلامي را در كه نابود كردند. خانه خديجه كبري أم المؤمنين را كه مدتي محل نزول وحي و حضرت جبرئيل بود، ويران كردند. دكتر رفاعي يكي از شخصيت هاي برجسته سني كويت است، كتابي دارد به نام نصيحتي لإخواننا أهل النجد و مي گويد:

آقايان وهابي ها، از خدا و پيغمبر خدا شرم و حياء نكرديد؟ به فكر روز قيامت نيستيد؟ با چه قساوتي آمديد خانه وحي را به ويرانه تبديل كرديد؟ چه جوابي داريد؟

محل ولادت رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) را خراب كردند و به محل خريد و فروش گاو و شتر و الاغ مبدل كردند. بعدها يك خيّري آمد و اين محل را خريد و به كتابخانه مبدل كرد.

در سال 1219 وارد مدينه شدند و جنايتي آفريدند كه روي چنگير مغول ها و هيتلرها و حجاج ثقفي ها را سفيد كردند.

شاخصه ديگر وهابيت، مبارزه با هرگونه گراميداشت رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) و أهل بيت (عليهم السلام) و صحابه است. دستور دادند كه در هر كجا كه زيارتگاه است، بايد با خاك يكسان شود. در مدينه منوره، در قبرستان بقيع، ائمه (عليهم السلام) بارگاه داشتند و محل زيارت شيعه و سني بود، در 8 شوال 1344، آنجا را با خاك يكسان كردند. بارگاه شهداي احد را هم ويران كردند. در خود منطقه درعيه، برادر خليفه دوم، زيد بن خطاب بارگاهي داشت، آنجا را هم ويران كردند. يعني تنها حرم ائمه شيعه نبود، اگر بزرگان أهل سنت هم در جايي بارگاه داشتند ويران مي كردند. در قبرستان بقيع، همسران رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم)، براي خود گنبد و بارگاهي داشتند، آنجا را هم ويران كردند. خواستند حرم رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) را هم ويران كنند، دولت هاي اسلامي اولتيماتوم دادند كه اگر دست بزنيد به حرم رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم)، ما اعلان جنگ عليه دولت آل سعود مي كنيم. اگر ترس از كشورهاي اسلامي نبود، حرم مطهر رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) را هم از بين مي بردند.

همانگونه كه شنيديد، مفتيان سعودي، دو سال قبل فتوا دادند كه هر كجا حرم ائمه شيعه هست، بايد با خاك يكسان شود، به دنبال آن حرم عسكريين را ويران كردند. در انفجار دوم، مفتيان عربستان سعودي به هم تبريك گفتند. حتي در برخي بيانيه هايشان هم آمد كه بايد حرم اميرالمؤمنين (عليه السلام) و امام حسين (عليه السلام) و حضرت عباس (عليه السلام) و حضرت زينب (سلام الله عليها) در شام را هم بايد ويران كرد؛ چون تمامي اينها مظاهر شرك و كفر است.

ديگر شاخصه وهابيت، دست گذاشتن در دست استعمار غرب و يهود است. پيدايش وهابيت با پيشنهاد جاسوسان بريتانيا در عربستان سعودي انجام گرفت. مستشاران نظامي انگليس، در تمام حمله هايي كه وهابيت عليه مسلمانان مي كردند، از نيروي وهابيت حمايت مي كردند و آنها را آموزش مي دادند. در برخي عمليات ها، فرماندهي عمليات به عهده نظاميان انگليس بود. سال گذشته هم كه همه ديديد، در جنگ 33 روزه حزب الله با صهيونيزم، (همان صهيونيزمي كه در جنگ 6 روزه با اعراب، تمام دولت هاي اسلامي با هم بودند و نه تنها عليه اسرائيل نتوانستند كاري بكنند، بلكه بخشي از سرزمين اردن و مصر و سوريه را تصرف كردند و الان هم با گذشت سي سال هنوز در تصرف آنهاست) كه حزب الله با دست خالي و حداقل امكانات، آنچنان ضرب شستي نشان دادند و آنچنان لرزه بر پيكره دولت صهيونيزم انداختند كه هنوز با گذشت حدود 17 ماه، دولت صهيونيزم به خودش مي لرزد؛ در اين جنگ 33 روزه، تمام كشورهاي اسلامي، حتي دانشگاه الأزهر كه بزرگترين پايگاه أهل سنت در كره زمين است، آمد به ميدان و از موضع حزب الله حمايت كرد؛ غالب مفتيان در سودان و سوريه و كشورهاي حاشيه خليج فارس در پاكستان و هند از حزب الله حمايت كردند؛ ولي مفتيان وهابي، چه كار كردند؟ فردي به نام شيخ عبدالله بن جبرين كه از مفتيان طراز دوم عربستان است، فتوا صادر كرد كه اينهائي كه به نام حزب الله با اسرائيل مي جنگند، حزب الله نيستند، حزب شيطان هستند و هرگونه مساعدت حزب الله و دعا كردن براي پيروزي حزب الله هم حرام است. يكي از بزرگترين مانع براي ايجاد وحدت و اتحاد ميان ملت اسلامي، همين علماي وهابيت است. بعد از آقاي بن جبرين، مفتي ديگري به نام عبدالرحمان براج، او هم همين فتوا را صادر كرد. بعد از او هم شخصيت سومي آمد و همين فتوا را داد. همين بن جبرين، فتوا داد كه شيعيان كافر هستند و هيچگونه وحدتي ميان ما و شيعيان امكان پذير نيست، همانگونه كه ميان ما و يهود و نصاري، اتحاد امكان پذير نيست.

شوراي عالي افتاء عربستان سعودي كه در رأسش آل شيخ است، حدود 6،7 سال قبل فتوا صادر كرد كه ميان وهابيت و شيعيان، امكان اتحاد نيست، چون فرهنگ شيعه برگرفته از آئين يهود است؛ شيعه قرآن را قبول ندارد، أهل سنت را نجس مي دانند، ائمه (عليهم السلام) را خدا مي دانند، رفتن به زيارت امام حسين (عليه السلام) را واجب مي دانند و رفتن به حج لازم نيست، به زيارت امام رضا (عليه السلام) مي روند و بجاي اينكه رو به قبله نماز بخوانند، رو به حرم امام رضا (عليه السلام) مي خوانند. وهابيت يك سري از اين مزخرفات را درست كرده اند كه آدم مبهوت مي ماند. در اين دنياي ارتباطات، آن هم مفتيان طراز اول، اين چنين بگويند. مثلا بن جبرين كه شخصيت علمي طراز دوم عربستان است، سايتي دارد كه رسما فتوا داده كه شيعيان ما أهل سنت را نجس مي دانند و اگر با ما مصافحه كنند، دستشان را آب مي كشند. چه دروغ شاخ داري؟!

دكتر ناصر غفاري از اساتيد دانشگاه هاي مدينه و از شخصيت هاي علمي است، كتابي نوشته به نام اصول مذهب شيعه كه الان كتاب درسي دانشگاه هاي مدينه است، در اين كتاب ، ج3، ص1885 مي گويد:

در جمهوري اسلامي ايران، مردم ايران، هنگام أذان گفتن، نام امام خميني (رضوان الله تعالي عليه) را بر نام رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) مقدم مي كنند.

اگر اين حرف را يك شترچران بيابان هاي عربستان بزند، يك چوپان و آدم بي فرهنگ پشت كوه بزند، ما گلايه اي نمي كنيم؛ يك استاد دانشگاه، آن هم در كتاب درسي دانشگاه همچنين خرافاتي را مي گويد.

دكتر عبدالله محمد غريب از وهابي هاي مصر است، كتابي نوشته به نام جاء دور المجوس، در اين كتاب صراحتا مي گويد كه:

إن ثورة الخمينية، ثورة مجوسية و ليست اسلامية، شطروية و ليست بمحمدية، أعجمية و ليست بعربية، ... ، إن خطر حكام تهران، أشد علي الإسلام من خطر اليهود؛

اين انقلاب امام خميني (رضوان الله تعالي عليه) در ايران، يك انقلاب مجوسي است نه اسلامي، به طرف شاهنهشاهي و كسروي دعوت مي كنند نه به طرف رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم)، اينها دنبال نژادپرستي هستند نه دنبال اسلام، ... ، خطر حكام تهران از خطر حكام يهود بر اسلام بيشتر است.

من با چند تا از اين دانشجويان دانشگاه أم القرا در كنار بيت الله الحرام با هم بحث مي كرديم، همين حرف را زدند و گفتند شماها خطرتان براي اسلام چنين است. گفتم: اگر هيچ افتخاري جمهوري اسلامي ايران نداشته باشد، فقط در همين 22 بهمن 1357 كه انقلاب اسلامي پيروز شد، روز 23 بهمن درب سفارت اسرائيل در تهران تخته شد و به جاي آن سفارت فلسطين گشوده شد و الآن شماها يك هزارم يا يك ميليونيوم غم آوارگان مردم فلسطيني را كه ايرانيان مي خوردند، نمي خوريد. شعار دادن چيز خوبي است، ولي عمل شما چگونه است؟

اين خلاصه اي از نقش وهابيت در ممانعت از وحدت و اتحاد و عقائد و ارتباط آنها با استعمار غرب بود. استكبار جهاني هم، همين چيزها را مي خواهند.

أما موضع گيري علماء شيعه و أهل سنت در برابر تفكر وهابيت. عزيزان اين را بدانند، آنقدر كه علماء أهل سنت در مبارزه با وهابيت پيشتاز بودند، قاطعانه مي گويم كه شايد علماء شيعه آنچنان نبودند؛ چون مباني تفكر و اعتقاي وهابيت برمي گردد به قرن 7، 8 هجري كه فردي به نام ابن تيميه در سرزمين شام. او شروع كرد عليه مسلمانان و شيعيان مطالبي را پخش كردن، رفتن به زيارت رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) و امامزادگان را گناه و بدعت دانست، توسل به رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) و اولياء خدا را شرك و حرام دانست، عامل اينكار خونش حلال است، اگرتوبه نكرد، بايد گردن او را زد.

علماء و بزرگان استوانه هاي علمي أهل سنت مثل حصني دمشقي، سُبكي، سمهودي، ابن حجر عسقلاني، كتاب هاي مفصلي نوشت در رد عقائد ابن تيميه و وهابيت نوشتند. آقاي ابن حجر عسقلاني در كتاب الدرر الكامله، ج1، ص154 مي گويد:

مردم مسلمانان و علماء اسلام، نظرشان نسبت به ابن تيميه، بعضي مي گويند او زنديق و ملحد و بي دين و برخي مي گويند او منافق است؛ چون نسبت به ساحت اميرالمؤمنين (عليه السلام) جسارت و حرف هاي بي ربط زده است.

در رابطه با محمد بن عبد الوهاب، مؤسس وهابيت، اولين كسي كه موضع گرفت در برابر او، پدرش عبدالوهاب بود و مي گفت در اين پسر من، نشانه هاي بي ديني و گمراهي و گمراه گري را مي بينم؛ و به مردم مي گفت مواظب باشيد كه پسرم شما را گمراه نكند. اولين كتابي كه عليه محمد بن عبد الوهاب نوشته شد، برادرش سليمان بن عبد الوهاب نوشت و بعد از او صدها نفر از بزرگان أهل سنت در اين زمينه كتاب و مقاله نوشتند. شخصيت هاي برجسته أهل سنت، چه در داخل كشور و چه در خارج، عليه وهابيت كتاب ها و مقالات نوشته اند. در رسانه هاي جمعي، سخنراني ها و ميزگردهاي متعدد در نقد عقائد وهابيت دارند. چون همه فهميده اند كه وهابيت، فتنه اي است كه دامنگير جامعه اسلامي شده است. فتنه وهابيت از شرق عالم تا غرب عالم را فرا گرفته است. در هر كجاي دنيا، انفجاري صورت مي گيرد، يك طرف سر نخ آن، به القاعده، نيروي نظامي وهابيت متصل است. اينها در خود شوروي، حدود 22 عمليات انفجاري انجام داده اند و در خود آمريكا، الجزاير، سودان. حتي در خود عربستان، عليه حكومت آل سعود اعلام موضع كرده اند. بارها شنيده ايد و خوانده ايد از رسانه ها، كه در خود مكه مكرمه، در جده و رياض، توسط گروه القاعده، افراطيون و تكفيري هاي وهابيت، انفجارهايي صورت مي گيرد. امروز در داخل كشورمان، در شرق، انفجارهاي متعدد، كشتارهاي فراوان، كه يكي از آنها، قضيه تاسوكي بود كه وسط عبدالمالك ريگي، رهبر نظاميان وهابيت در ايران، 22 نفر از عزيزان را شبانه كشتند و يكي را سر بريدند و فيلمش را با سي دي در ميان مردم براي ايجاد رعب و وحشت پخش كردند. الان قضيه وهابيت در داخل كشور در شرق، به يك معضل جدي عليه نظام در آمده است.

بنده در بيرجند بودم، حدود 300 نفر از علماي استان را جمع كرده بودند و ما يك بحثي داشتيم در رابطه با آشنائي با وهابيت و شبهات آنان. مي گفتند كه هفته به هفته، مبلغان وهابي از طرف زاهدان و پاكستان مي آيند و در روستاها تبليغ وهابيت مي كنند. در استان گلستان بودم، نماينده مقام معظم رهبري در استان و حدود 250 نفر از علماء منطقه بودند، مي گفتند هفته به هفته، مبلغان وهابيت از شرق كشور مي آيند و در گرگان واطراف آن و آق قلا، تبليغ وهابيت مي كنند. حدود دو سه ماه قبل، رضوان شهر استان گيلان بودم، اين را باور نمي كرديم، امام جمعه محترم آنجا و مسئولين سازمان تبليغات مي گفتند: مبلغين وهابي هفته به هفته مي آيند رضوان شهر و اسالم و خلخال و شهرها و روستاها تحت پوشش تبليغات فراوان خود قرار مي دادند. يكي از آقايان از يكي از روستاهاي دور دست خلخال به خود من مي گفت: مبلغين وهابي هفته به هفته مي آيند آنجا و مي گويند اين عزاداري ها چيست؟ اينها كهنه شده؛ امام حسين (عليه السلام) هزار سال قبل از دنيا رفته، براي يك مرده يك، دو، سه سال عزاداري مي كنند نه هزار سال. چرا براي اموات مجلس ختم مي گيريد، اينها بدعت و حرام است. چند روز پيش تعدادي از دوستان از استان اروميه آمدند قم و مي گفتند: هفته به هفته، ماه به ماه، مبلغين از شرق كشور مي آيند تا اروميه و نقده، شهر و روستا مورد پوشش تبليغات فراوان خود قرار مي دهند.

روز گذشته، فرمانده لشكر 22 كردستان، آمده بود مؤسسه و ما يك ساعت در خدمتشان بوديم. مي ناليد از تبليغ وهابيت در منطقه كردستان. ما ها در خواب رفته ايم اينها كار خود را انجام مي دهند.

چهار ماه قبل در زاهدان يك همايشي بود به نام ختم صحيح بخاري. مردم ختم قرآن مي گيرند، آنها ختم صحيح بخاري مي گيرند. اين كتاب، روائي است و مملو است از خرافات. در اين همايش كه 150 هزار نفر شركت كرده بودند، در حاشيه همين همايش، سي دي به عنوان صدام شهيد و صدام قهرمان، خريد و فروش مي شد. سي دي بن لادن قهرمان هم همينطور. البته بد نيست بدانيد كه بعد از به درك واصل شدن صدام، سايت اينترنتي حوزه علميه دارالعلوم مكي زاهدان، عنوان صدام شهيد را چند روزي در سايت خود نوشتند و بعدا حذف كردند. در اين همايش، رئيس محكمه مدينه به نام دكتر محمد ابراهيم را آوردند براي سخنراني، گفت تمام آنهائي كه به ائمه (عليهم السلام) متوسل مي شوند، همه مشرك هستند.

بايد گفت إنا لله و إنا إليه راجعون. اين براي صد سال پيش نيست، براي چند ماه پيش است.

مي گفت رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) با كساني كه متوسل به بت ها مي شدند، اعلان جهاد كرد.

كتابي روي سايت أهل سنت بود و ما هم خيلي داد و بيداد كرديم و با استاندار محترم زاهدان آقاي دكتر دهمرده صحبت كرديم و بعد از حدود دو ماه برداشتند آن را. كتابي بود به نام نواقض الإسلام، در صفحه 5 و 7 اين كتاب، نوشته است كه:

آنهائي كه به رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) متوسل مي شوند و يا علي و يا حسين مي گويند، قتلشان واجب است، چون مهدور الدم والمال هستند.

من عين كتاب را از اينترنت گرفتم، هم فايلش را و هم چاپ شده اش را. البته اين را هم بگويم كه ما با أهل سنت ايران مشكلي نداريم، عزيزان ما در استان كردستان و اروميه و گلستان و خراسان و ... ، در خط نظام و انقلابند، ما اينها را برادر خودمان مي دانيم. خيلي از أهل سنت از شيعيان زن گرفته اند و برعكس. ولي يك دسته معدودي از أهل سنت كه در دامن وهابيت سقوط كرده اند و مبلغ وهابيت در كشورمان هستند، ما اينها را خطر جدي براي فرهنگ شيعه و نظام مقدس جمهوري اسلامي و خون شهداء و خانواده هاي آنها مي دانيم.

بنده خودم در عربستان، بيش از 300 جلسه بحث و مناظره با علمائ وهابيت داشتم، در خيلي از شبكه هاي ماهواره مثل سلام و المستقله، ده ها بحث و مناظره داشتم. مي توانم ادعا كنم كه اگر در سطح كشور، 4 نفر ماهيت وهابيت را شناخته باشند، يكي از آنها بنده هستم، 25 سال از عمرم را روي شناخت اينها گذاشته ام، به عنوان يك فردي كه تخصص دارد عرض مي كنم: اينها يك خطر جدي براي جامعه هستند. وقتي يك سني يا شيعه را وهابي مي كنند، او را به ستون پنجم مبدل مي كنند. الفباي تفكر وهابيت اين است كه حكومت شيعي، حكومت كفر و شرك است و از واجبات اوليه شان مي دانند مبارزه با حكومت شيعي را.

يكي از اساسي ترين كارهايي كه ما مي توانيم انجام دهيم اين است كه هر كس به توان خودش، در افشاء گري ماهيت اينها بايد تلاش كند و عقائد فاسد و ضد قرآني و ضد اسلامي اينها بايد بازگو كند. در معرفي مبلغين اينها كه در گوشه و كنار ايران، مي لولند، جوانان ما را منحرف مي كنند، بايد تلاش كنيم.

ديشب يكي از عزيزان از يكي از دانشگاه هاي بزرگ تهران به من زنگ زده بود. مي گفت يكي از مسئولين آموزشي دانشگاه، در خوابگاه، ميان دانشجويان، كتاب هاي وهابي توزيع مي كند. اينها درد است. در اين تهراني كه شما زندگي مي كنيد، اينها نماز جمعه دارند؛ درآن به مقدسات شيعه توهين مي كنند، به حضرت فاطمه زهراء (سلام الله عليها) اهانت مي كنند، به آقا ولي عصر (ارواحنا لتراب مقدمه الفداه) حرف هاي نادرست و ركيك مي زنند. من بخشي از دستخط اينها را توسط حضرت آيت الله خزعلي، خدمت مقام معظم رهبري فرستادم، و يك پرونده 200 صفحه اي خدمت آقاي مرتضوي دادم. البته اين عزيزمان، نهايت تلاش را در متلاشي كردن پايگاه هاي فرهنگي وهابيت در تهران انجام داده اند و من اين مرد عزيز را همواره دعا مي كنم. همين الان كه در خدمت شما هستم، در منطقه نارمك و فلكه دوم صادقيه، وهابيت روزهاي جمعه، نماز جمعه دارند. يكي از دوستان گزارش دادند كه بقدري جمعيت آمده بود كه هنگام سجده، روي پشت نفر جلويي مي گذاشتيم، يعني جا نبود كه سرمان را روي زمين بگذاريم، يعني سجده صف دوم، روي كمر صف اولي ها بود. ما بارها به مسئولين گفتيم، ولي كو گوش شنوا.

إن شاء الله اميدواريم كه، عزيزان، هر كس در حوزه خودش و در توانِ بُرد تبليغاتي خودش، به برادر و خواهر و رفيقش، خطر اين جرثومه هاي فساد را قبل از اينكه فراگير شود و كشور ما را فرا بگيرد، اين را اعلام كنند و چهره كثيف اينها را بازگو كنند و نگذارند جوانان ما آلوده به تفكر مسموم وهابيت شود.

سؤال كردند كه كتاب معرفي كنيد براي شناخت ماهيت وهابيت، بنده دو كتاب براي شناخت ماهيت پليد وهابيت معرفي مي كنم كه در اينترنت هم هست و دانلود كنيد:

1- وهابيت، مباني ديني و كارنامه عملي حضرت آيت الله سبحاني

2- وهابيت بر سر دوراهي حضرت آيت الله مكارم شيرازي

بنده خودم هم يك جزوه اي دارم به نام وهابيت از منظر شرع و عقل كه محصول 25 تلاشم را روي اين كتاب گذاشته ام و آماده چاپ است، در سايت هم گذاشته ام و قابل استفاده است.Share
1 | صادق راستگو | | ١٢:٠٠ - ٠١ ارديبهشت ١٣٨٧ |
استاد ارجمند و گرامي حضرت آيت الله دكتر سيد محمد قزويني با سلام و تحيت وآرزوي توفيق الهي در خدمت باسلام و مسلمين جسارتا" معروض ميدارد
حضرتعالي در كتاب خودتان كه حاصل 25 سال تلاش و اهتمامتان ميباشد به اظهار نظر ذهبي كه از دانشمندان بلند آوازه اهل سنت و هم عصر و رفيق -شفيق ابن تيميه ميباشد اشاره فرموده ايد ( اي بيچاره ، آنان كه از تو تبعيت ميكنند در پرتگاه زندقه و كفر و نابودي قرار دارند . نه اين است كه عمده -پيروان تو عقب مانده ، گوشه گير ، سبك عقل ، عوام ، دروغگو ، كودن ، بيگانه ، فرومايه ، مكار ، خشك ، ظاهرالصلاح و فاقد فهم هستند . اگر سخن مرا
قبول نداري آنان را امتحان كن و با مقياس عدالت بسنج . . . تو با من كه دوستت هستم اين چنين برخورد مي كني پس با دشمنانت چه خواهي كرد . )
وقتي نظر دوست صميمي اينگونه باشد آنهم دوست دانشمند مسلما" مشخص است كه نظر ديگران علي الخصوص انسانهاي عالم . منطقي و بي حب
و بغض چگونه خواهد بود . بنابراين بطور يقين مشخص ميشود كه اين فرقه ضاله همانند فرقه ضاله بهائيت در ايران ساخته و پرداخته انگليس جنايتكار و -
دشمنان خدا و پيغمبر ميباشد فلذا سئوال اينجاست كه با اين اوصاف چگونه بايد با آنان برخورد كرد ؟ با آناني كه يار صميمي اسرائيل جنايتكار و محمود عباس بهائي هستند و كتابهائي نظير (آنگاه كه صحابه را شناختم - تاليف دروغين سيد مرتضي عسكري ) چاپ و در تيراژ بسيار توزيع و تبليغات الي
ماشااللة در سراسر دنيا دارند ، چگونه بايد مبارزه كرد ؟ بنظر حقير با راه اندازي يك سايت و يك تلويزيون ( سلام تي وي ) و تشكر بچه مسلمانهاي شيعه
نميشود با انان مبارزه كرد و بايد در غيبت امام زمان عج فكر اساسي كرد . من نميدانم چه فكري ولي حاضرم در ركاب رهبرانم انجام وظيفه نمايم تا
انشالله صاحب الزمان ظهور نمايند . والسلام

پاسخ:
دوست گرامي ! استاد عصام العماد كه خود از وهابيون متعصب بوده و بعد شيعه شده است ، كتابي دارد به نام «روشي نو و صحيح در گفتگوي اعتقادي با وهّابيت» . فكر مي‌كنم خواندن اين كتاب به شما كمك بسياري بنمايد .
انشاء الله كه با ظهور حضرت ولي عصر عجلي الله تعالي فرجه الشريف ، تمامي اين بحث‌ها پايان يابد .
موفق باشيد
گروه پاسخ به شبهات
2 | سيستانيان | | ١٢:٠٠ - ٠٧ آبان ١٣٨٧ |
آيا جمهوري اسلامي ايران اقدامي براي مبارزه با وهابيت در ايران و بخصوص جماعات تبليغي آنان درزاهدان انجام داده است
3 | ح م رفسنجان | Iran - Shahrestān-e Bandar-e Māhshahr | ١٢:٠٠ - ٢٨ دي ١٣٨٧ |
با سلام خدمت جناب اقاي دكتر قزويني خداوند شما را براي اسلام وشيعه نگهدارد من مدت زيادي نيست با شما از طريق تلويزيون و اينترنت اشنا شده ام ولي همين مدت كم هم خيلي چيزها ياد گرفته ام ما مردم عادي همراه با شما علما شيعه بايد بسيج شويم بر عليه فرقه ضاله وهابيت خداوند وسيله نابودي انها به دست خودشان فراهم كرده خداوند در قران فرموده است كه من دشمنان شما را از احمق ترين انسانهاي روي زمين قرار ميدهم انها با اين فتواهاي مسخره خودشان زمينيه نابودي خودشان را فراهم ميسازند ولي ما نيز نبايد بي تفاوت باشيم بايد جهت مقابله با انها چاره اي بينديشيم
4 | Farial Karimian | | ١٢:٠٠ - ٢١ اسفند ١٣٨٧ |
Salam aleykom Mr. Hosseini Ghazvini
Thank you so much for all the information. I would like to know about Salafi . If Salafi is different from Vahhabies. What is Shiie's point of view about salafi. If there is any information about Salafi that you can reffer it to me. I really appriciate and I enjoy every second of your show in salam Tv.God bless you.
sincerely
Farial Karimian
5 | طلحه | | ١٢:٠٠ - ٢٢ اسفند ١٣٨٧ |
امريكا دنبال اشتراكات ميان شيعه و مسيحيت است تا با ايران متحد شود عليه اسلام و قرآن
و مطمئنا متحد خواهد شد
و نهضت بازگشت مجدد به قرآن هم ( به قول شيعه ها وهابيت ) كار خود را شروع خواهد كرد.

6 | مرتضي رحماني فرد رودان | | ١٢:٠٠ - ٢٣ فروردين ١٣٨٨ |
آيا ازاقدامات صوفييان و بهايت و وهابيت در شهرستان شيعه پرور رودان در استان هرمزگان كه اقدام به مهاجرت به عنوان زابلي و افغاني به عنوان كارگر نموده اند و در واقع هدف انها خريد زمين ملك و املاك تاخود را به عنوان شهروند روداني جا بياندازند و اين شهر رااز حالت شيعه بودن در بياورند دولت در اين زمينه چه اقداماتي انجام داده است
7 | شيعه كوچولو : به طلحه ! | | ١٢:٠٠ - ٢٣ فروردين ١٣٨٨ |
اگر منظورت از اشتراکات آمريکا و .......... . حضور پايگاههاي آمريکايي و غربي ( مسيحي - يهودي - صهيونيستي ) در خاک عربستان است .
گفته شما تاييد ميشود !!!
هههههههههههههههههههه
8 | خوش نظر | | ١٢:٠٠ - ٢٢ ارديبهشت ١٣٨٨ |
به نام خدا با سلام و تشکر لطفاً لينک کتاب وهابيت، مباني ديني و كارنامه عملي حضرت آيت الله سبحاني را که فرموديد در اينتر نت هست بگذاريد يا به ايميل بنده ارسال فرماييد. بسيار متشکرم خدا اجرتان دهد.

پاسخ:
با سلام
دوست گرامي
تمام كتب حضرت آيت الله سبحاني در آدرس ذيل موجود است :
http://www.imamsadeq.org/html/book/index_h.htm
موفق باشيد
گروه پاسخ به شبهات
9 | جواد | | ٠٢:٠٤ - ١٦ فروردين ١٣٩٢ |
از علماي عزيزمون خواهش ميكنم با اين فرقه ضاله ساخت دست انگليس ملعون مبارزه كنن تا دير نشده
   
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب