2021 June 20 - يکشنبه 30 خرداد 1400
* مناظره آيت الله دكتر حسيني قزويني در شبكه المستقله
کد مطلب: ٤٦٥٥ تاریخ انتشار: ١٢ تير ١٣٨٧ تعداد بازدید: 21265
اخبار » عمومي
* مناظره آيت الله دكتر حسيني قزويني در شبكه المستقله

شبكه ماهواره اي «المستقله» انگلستان، شبكه اي است كه با عنوان دفاع از عقائد اهل سنت تشكيل شده و تاكنون با ترتيب دادن چندين مناظره جنجالي، كه به ادعاي مسؤلان اين شبكه بييندگان آن به حدود پنجاه ميليون نفر رسيد، تلاش در بر هم زدن روابط برادرانه بين شيعه و سني داشته است .
چندي پيش اين شبكه با اعلام موضوعي جديد براي مناظره از شيعيان دعوت كرده و ادعا نمود كه در صدد است تا وجود نداشتن هرگونه روايت صحيحي در منابع شيعه و سني در شهادت و مظلوميت حضرت زهرا را ثابت نموده و به زعم خويش يك بار و براي هميشه به پرونده شركت هر ساله و پرشور شيعيان در عزاداري فاطميه را مختومه سازد...
بزرگان شيعه كه از سوء سابقه اين شبكه در تحريك عواطف مذهبي شيعه و سني با اطلاع بودند، ابتدا دستور به عدم شركت شيعيان در اين مناظره نمودند؛ اما از آن جا كه اين شبكه بناي ايجاد تفرقه ميان شيعه و سني را داشت و با دعوت رسمي از شيخ جناحي از علماي عراق و نيز از صباح الخزاعي به عنوان متفكري شيعه روش جديدي را در پيش گرفت و آن استفاده از عدم تخصص جناب آقاي جناحي در زمينه بحث هاي كلام جديد و نيز ادعاي دروغين صباح الخزاعي در مورد شيعه بودن خويش و منكر شدن بسياري از اصول ثابته نزد شيعه بود .
همان گونه كه در متن مناظره هم مطرح مي گردد، عده اي از مراجع و بزرگان حوزه از جمله حضرت آيت الله العظمي مكارم شيرازي به محض اطلاع و آگاهي از اين موضوع با جناب دكتر آيت الله حسيني قزويني تماس حاصل نموده و از ايشان مي خواهند تا با شركت در اين مناظره توطئه جديد وهابيت در ايجاد اختلاف ميان شيعه و سني را خنثي نموده و روايات موجود در اثبات شهادت حضرت صديقه طاهره سلام الله عليها را در آن برنامه در معرض ديد تمامي مسلمانان عالم قرار دهند.
از سوي ديگر آيت الله كوراني با اين شبكه تماس گرفته و با معرفي جناب دكتر حسيني قزويني به اين شبكه اعلام مي دارد در صورتي كه بناست نظرات واقعي شيعيان در اين برنامه و مناظره مطرح گردد بايد از ايشان در اين برنامه دعوت به عمل آيد.
حضور و شركت جناب دكتر حسيني قزويني در اولين شب مناظره كه مصادف با چهارمين شب آغاز اين مناظره بود در حالي صورت گرفت كه در شب هاي قبل، اين شبكه با زير نويس و مانور هاي مداوم مجري اين برنامه (دكتر الهاشمي) همواره بر اين نكته تأكيد مي كرد كه شيعه در ادعاي خود مبني بر جسارت خلفا به حضرت زهرا هيچ مدرك صحيحي حتي در كتاب هاي خود ندارند.
اما با حضور جناب دكتر حسيني قزويني در اولين شب مناظره ورق برگشته و داستان دقيقا بر خلاف روند مورد نظر و نتيجه اي كه از آن مورد انتظار بود رقم خورده و به صورت ديگري ادامه و ختم گرديده است. يعني نه تنها فتنه ايجاد اختلاف و درگيري مذهبي بين شيعه و سني از بين رفت، بلكه با مطرح شدن روايات اهل سنت در مورد هجوم خلفا به خانه حضرت زهرا سلام الله عليها و نيز روايات صحيحه شيعه، سبب آگاهي بسياري از مردم و اهل سنت را فراهم آورد.
سخنان و روشنگري هاي جناب دكتر حسيني قزويني در اين مناظره سبب شد تا شركت كنندگان سني و مجري اين برنامه رفته، رفته از ادعاي خود عقب نشيني نموده و زيرنويس هاي برنامه عوض شده و با دست برداشتن از هياهو و جنجال هاي چند شب قبل، اصل هجوم و اسقاط جنين و شكستن پهلو و شهادت حضرت محسن عليه السلام را پذيرفته و فقط به همين مقدار بسنده كنند كه عمر و ابوبكر به طور مستقيم در اين اقدام شركت نداشته اند.
در اين مناظره كه با وجود نابرابر بودن نيروهاي موجود در آن و مقابله تمامي افراد حاضر در مناظره از جمله دكتر الحسيني از اهل سنت بحرين، دكتر ابوشوارب از اهل سنت مصر و خود دكتر الهاشمي مدير سنّي اين مناظره و نيز صباح الخزاعي كه در اصل سنّي ولي به دروغ خود را شيعه معرفي كرده بود، اما با هوشياري جناب دكتر آيت الله حسيني قزويني اين ادعا باطل گرديد و حقانيت نظر شيعه در اين زمينه بر حق جويان ثابت گرديد و تريبوني كه براي ترويج درگيري ميان شيعه و سني در نظر گرفته شده بود، وسيله اي براي بيان مظلوميت حضرت زهرا با روايات فريقين گرديد.
اين عمل ايشان سبب تغيير يافتن جوّ مناظره و برخوردهاي غير معقول مدير مناظره - دكتر الهاشمي- گرديد كه خود به خوبي بيانگر ناراحتي مسئولين مناظره از اثرات آن بود اما اين برخوردهاي غير معقول نيز با لطف الهي ناكام ماند و شيعه سر افراز از اين مناظره بيرون آمد.
در پي اين پيروزي شيعه، حضرت آيت الله العظمي مكارم از جناب آيت الله قزويني تشكر كرده و فرمودند: «برخوردهاي اخير عده اي از بزرگان اهل سنت در مواجهه با شهادت حضرت زهرا به خوبي نشانگر استيصال ايشان و سبب مشخص شدن نقطه ضعف ايشان گرديده است كه بايد از اين نقطه كمال استفاده را نمود.»
همچنين پس از اين مناظره علما و بزرگان حوزه علميه قم با تشكر از جناب آيت الله قزويني از حضور ايشان در اين مناظره ابراز خرسندي نمودند.
لازم به ذكر است كه پس از اين مناظره تماس هاي بسياري از اهل سنت كشورهاي مختلف از جمله عربستان، عراق، آلمان و... با اين موسسه و جناب آيت الله قزويني صورت گرفت و عزيزان اهل سنت در آن با اشاره به مظلوميت حضرت زهرا سلام الله عليها، تقاضاي آشنايي هرچه بيشتر با مذهب شيعه را داشته و ابراز داشتند كه به رغم تلاش هاي مسئولين شبكه المستقله، در سال آينده نه تنها شيعيان كه حتي اهل سنت نيز براي حضرت زهرا مراسم عزاداري برپا خواهند داشت.
از اتفاقات ديگري كه در پي اين مناظره اتفاق افتاد حضور يكي از سرشناس ترين خانواده هاي كشور امارات و تشرف به مذهب تشيع بود.
نكته لازم به ذكر اين است كه ترجمه فارسي، كاملاً مطابق با متن عربي آن كه پياده شده از فيلم ويديويي آن مي باشد صورت پذيرفته است و اين خود بهترين شاهد و گواه براي اثبات موفقيت جناب دكتر حسيني قزويني در اين مناظره است؛ اقدامي كه هيچ يك از سايت هاي وهابي تاكنون به هيچ شكل جرئت به اقدام آن ننموده اند.
در پايان خوانندگان عزيز را توصيه مي نماييم تا متن مناظره را با دقت هرچه تمام تر و تا جمله پاياني آن مورد مطالعه قرار دهند.
 
 


Share
1 | علي110 | | ١٢:٠٠ - ١٢ تير ١٣٨٧ |
1-با وجود تمام حقه هاي تلويزيوني از جمله پايين بودن صداي تلفن دکتر حسيني و از طرف ديگر صداي بسيار بلند افراد درون استوديو باز هم حق چون روز مي درخشيد.
2-مشت گره شده دکتر هاشمي با حالت هجومي که بطور اتفاقي هنگام پاسخ دادن دکتر حسيني در فيلم افتاد از موارد جالب توجه بود
3-ماجراي هجوم به خانه ام الائمه (ع) که در دو نوبت قبل کاملا دروغ خوانده مي شد در نوبت سوم بعنوان يک پيش فرض بي چون و چرا پذيرفته شده بود
2 | اصفهان | | ١٢:٠٠ - ١٢ تير ١٣٨٧ |
سلام
به اقاي قزويني بگوييد تمام اصفهاني ها دربست به شما ارادت خاص دارند.
انشا الله كه هميشه پاينده باشيد و متن مناظره زود در سايت قرار د اده شود تا ما هم از علم آقاي قزويني استفاده ببريم
3 | علي | | ١٢:٠٠ - ١٣ تير ١٣٨٧ |
سلام عليكم
اقاي قزويني ايا در مناظراتي كه قرار است در ماه رمضان بين شيعه , سني و شيعه زيدي در شبكه المستقله برگزار شود شركت ميكنيد؟؟

پاسخ:
دوست گرامي ! هنوز اعضاي مناظره كننده در ماه رمضان مشخص نيست .

موفق باشيد

گروه پاسخ به شبهات
4 | علي | | ١٢:٠٠ - ١٣ تير ١٣٨٧ |
سلام عليكم
در يكي از قسمتهاي مناظره وقتي اقاي قزويني اين جمله را "" در كتاب صحيح مسلم و بخاري دلايل بر كشته شدن حضرت زهرا (س) وجود دارد """ گفتند مجري برنامه سريعا گفت كه "" اقاي قزويني شما خودتان و هم بينندگان ميدانيد كه در اين كتب هيچ دليلي نيست" بعد از ان اقاي قزويني هيچ حرفي شما درباره اين حرف مجري برنامه نزديد؟؟
و در قسمت اخر براي نتيجه گيري وقتي مجري برنامه از شما پرسيد كه "" با اجتهاد خودتان و با توجه به احاديپي كه گفتيد ايا قبول داريد كه ابوبكر و عمر اين كار را كرده اند"" شما چرا يك جواب بله را نگفتيد ؟؟؟ و جوابهايي ميداديد كه مجري برنامه چندين بار مجبور شد كه اين سوال را از شما بپرسد؟؟؟

پاسخ:
دوست گرامي !
دكتر هاشمي ، در آن برنامه اصلاً اجازه نمي‌دادند كه استاد سخن خود را به طور كامل بيان كنند و بارها با قطع كلام ايشان سعي مي‌كردند كه به اهدافشان برسند .
استاد قزويني دلايلي از غضب فاطمه زهرا و ناراحتي آن حضرت از شيخين از كتاب مسلم و بخاري آوردند ؛ ولي هاشمي با هوشياري گفتند كه در اين دو كتاب هيچ دليلي مبني بر كسر ضلع و اسقاط فرزند وجود ندارد كه اين مطلب درستي است . كسي انتظار ندارد كه بخاري و مسلم چنين مطالبي را در كتاب‌هايش بياورد كه در آن صورت نام صحيح را بر روي آن‌ها نمي‌گذاشتند .
اما همين كه در اين دو كتاب دلائلي بر غضب فاطمه سلام الله عليها بر شيخين نيز وجود دارد ، براي اثبات بسياري از مسائل ؛ از جمله اثبات عدم مشروعيت خلافت شيخين ، عدم اجماع مسلمين بر خلافت آن‌ها و ... كفايت مي‌كند . متأسفانه دكتر هاشمي اجازه نمي‌دادند كه استاد قزويني جوابش را بدهد و مرتب سخنانش را قطع مي‌كرد .
اما در مورد سؤال دوم شما : اصلاً هدف اصلي برگزاري اين مناظره همين بود كه آن‌ها مي‌خواستند از زبان يكي از بزرگان شيعه اين مطلب را بشنوند كه عمر و ابوبكر قاتل فاطمه زهرا هستند و بعد با استفاده از اين مطلب بلواي برپا كرده و همانند گذشته شيعيان مظلوم را در سرتاسر جهان آزار و اذيت و قتل عام نمايند . اصرار بيش از حد هاشمي نيز به همين خاطر بود .
استاد قزويني چون از هدف آن‌ها آگاه بود ، نظر شخصي خود را در اين باره ابراز نكردند و فقط از منظر روايات اهل سنت ، مطلب را بررسي كردند .
و ديديم كه اين مسأله به نفع شيعه تمام شد . بسياري از مردم شيعه و سني اصلا خبر نداشتند كه چنين روايات صحيح السندي حتي در كتاب‌هاي اهل سنت مبني بر تهديد به سوزاندن ، پشيماني ابوبكر از ورود زوركي به خانه فاطمه ، شكسته شدن ضلع آن حضرت و .. وجود داشته باشد .
بعد از اين مناظره بود كه تماس‌هاي تلفني بسياري از سراسر جهان داشتيم كه ما اصلاً چنين مطلبي را باور نمي‌كرديم و حالا كه چنين رواياتي وجود دارد ، سالهاي بعد شهادت حضرت زهرا سلام الله عليها را بيش از پيش گرامي خواهيم داشت و عزاداري خواهيم كرد .
حتي يكي از بزرگان امارات سه روز بعد از آن آمد و رسماً در مؤسسه ولي عصر (عج) به مذهب حقه شيعه گرويد و يكي از دلايل آن را نيز همين مناظرات و وجود رواياتي مبني بر ظلم به فاطمه از كتاب‌هاي اهل سنت بيان كرد .

موفق باشيد

گروه پاسخ به شبهات
5 | شاهين مقيم | | ١٢:٠٠ - ١٣ تير ١٣٨٧ |
بسم الله الرّحمن الرّحيم
اللـّهمّ صلّ علي محمّد وآل محمّد
برادران و خواهران گرامي
السّلام عليکم و رحمة الله و برکاته
با تبريک پيروزي مجدد و تشکر از سرور گرامي استاد قزويني .بنده اين مناظره را نديدم ولکن تعدادي از سني ها ادعاي ديگري داشتند.لذا ممنون ميشوم چنانچه کل فيلم مناظره ، و يا مناظرات مربوطه را روي سايت بگذاريد تا اينکه آنرا تکثير و توزيع نمائيم .اجرکم عند الله .
والسلام عليکم و رحمة الله وبرکاته
6 | حقيقت | | ١٢:٠٠ - ١٣ تير ١٣٨٧ |
سلامبراي پيشبرد اهداف شيعيان در سراسر دنيا ارزوي موفقيت مي كنم. شهرستان كنگان
7 | احمد | | ١٢:٠٠ - ١٣ تير ١٣٨٧ |
من قسمتهائي از اين مناظره را که به زبان عربي بود ديدم گرچه بعضي از آنرا متوجه شدم نکته جمع بندي بعد از مناظره بود که يکي از شرکت کنندگان نتيجه گرفت صرفنظر از اختلاف بر سر مسائل مربوط به حضرت زهرا و صحابه شيعيان بي دين هستند.
در حين بحث هم مجري سعي ميکرد عقيده آقاي قزويني را راجع به بعضي از روايات بداند که در صورت اعتقاد حکم آن معلوم است. به نظر من نتيجه ميز گرد مثبت نيست.
8 | زاهد حسين | | ١٢:٠٠ - ١٣ تير ١٣٨٧ |
سلام
جزاك الله خيرا اي اقاي دكتر قرويني سلامت باشيد.دلمان را شاد كرده ايد.
شما در سايه ام الائمه س باشيد.
9 | سيد ساسان عسگري | | ١٢:٠٠ - ١٣ تير ١٣٨٧ |
اين مناظره بار ديگر ثابت كرد كه منطق علمي شيعه تا چه حد نيرومند است و در عصر ارتباطات ديگر افراطيون وهابي قادر نخواهند بود كه به ضرب و زور تازيانه و سرنيزه مردم خود را از مفاهيم متعالي و چشمه جوشان معارف شيعه و مذهب اهل بيت (عليهم السلام)دور نگهدارند و از سويي لزوم مطالعه و تحقيق را حتي براي مردم عادي روشن ميسازد تا درصورت مقابله بتوانيم در حد توان خودمان از مذهبمان دفاع كنيم و به قول بزرگي كه ميفرمودند بايد ما شيعيان تعصب علمي داشته باشيم.
10 | مجيد م علي | | ١٢:٠٠ - ١٣ تير ١٣٨٧ |
با سلام
در مورد نظر اقاي علي 110 ابن تيمه و امثالش نيز نتوانستند اين هجوم را دروغ بداند فقط سعي كردند كه به ان مشروعيت بدهند ذهي خيال باطل بمانند ايمانشان به مقالات همين سايت مراجعه كنيد كه در مورد اين هجوم نوشته شده است كافي است يكي از سندها را با دليل و مراجعه به كتابهاي مذكوره رد كنيد كه با سند چيزي اثبات كنيد والله اراجيف شبكه مستقله كه در كيسه هر يهودي صفت پيدا ميشود
11 | علي110 | | ١٢:٠٠ - ١٣ تير ١٣٨٧ |
من تا اينجا مناظره را نگاه كردم آقاي قزويني حرفي براي گفتن نداشت وهمش حديثهاي دروغين بيان مي كرد.

پاسخ:
جناب علي 110 ، لطف كنيد يكي از اين روايت‌ها را كه فكر مي كنيد دروغين بوده ، براي ما بنويسيد . علماي شما در شبكه المستقله كه نتوانستند اين مطلب را ثابت كنند .

والسلام علي من اتبع الهدي

گروه پاسخ به شبهات
12 | سيد محمد | | ١٢:٠٠ - ١٣ تير ١٣٨٧ |
خداوند به شما جزاي خير دهد
13 | مجيد م علي | | ١٢:٠٠ - ١٣ تير ١٣٨٧ |
با سلام
من از برادران اصفهاني تشكر ميكنم
ما ايرانيهاي حق دوست و حق شناس بوجود اقاي دكتر قرويني و تمامي علمايمان افتخار ميكنيم كه براي تبليغ در مورد دينمان و مذهبمان بدروغ متوسل نميشوند .
اصلا شبكه منافقين ( مستقله ) هيچگونه صلاحيتي در اين رابطه ندارند .
سوال بنده از منافقين شبكه مستقله اين است اگر اين واقعه شوم افسانه بود اولا چرا انرا بحث كرديد .
ثانيا چرا بسياري از محققين اهل سنت ( بايد بگويم كه بنده از كلمه عالم و علما در مورد اين افراد نميتوانم استفاده كنم بدليل اينكه اگر عالم باشند اقلاً در حق خودشان بخطا نميرفتند و نميگفتند فلان ( رضي آ,,,, عنه ) مسبب حمله به خانه بانوي دو عالم . (ام ابيها . ام الائمه . سبب خلقت عالم هستي وووووووو فاطمه الزهرا ) بود كه سبب شهادت ايشان و فرزندشان بودند چگونه ميتوان گفت رضي الله عنه ) در مورد صحت وقوع اين حادثه غم انگيز قلم زده اند ) .
14 | محصل | | ١٢:٠٠ - ١٤ تير ١٣٨٧ |
به نام خدا
کاش فيلم مناظره را هر چه زود تر در سايت قرار دهيد تا ما هم از بزرگان خود اخلاق صحيح بحث هاي علمي را ياد بگيريم.
اگر هم حديث هايي که از کتب صحيح بيان مي شود دروغ است پس اين همه پافشاري براي صحيح دانستن آن چيست؟
در مورد نتيجه بحث نيز وجدانهاي پاک و بيدار خود قضاوت خواهد کرد.

پاسخ:
دوست گرامي ! دوستان عزيز مشغول پياده كردن مطالب اين مناظره هستند كه انشاء الله به زودي فيلم آن به همراه متن روي سايت گذاشته خواهد شد .

موفق باشيد

گروه پاسخ به شبهات
15 | ابوذر | | ١٢:٠٠ - ١٤ تير ١٣٨٧ |
با سلام محضر استاد علامه دکتر قزويني و با تشکر از تلاشهايتان در راستاي احياي معارف والاي مذهب اهل بيت عليهم السلام
از نظر طولاني بنده که مستند و حاوي درخواست دوستان براي گذاشتن فيلم مناظره است، خبري نيست؟
چون احتمال دارد که به دست گراميتان نرسيده باشد دوباره آن را مي گذارم!
×××
اين مطلب مستند موجب زيادگي ايمان به قدرتمندي و پيروزي حضرت استاد دکتر قزويني دامت برکاته مي شود.
آدرس:
www.youtube.com/watch?v=lrjpfYn2Cds4s&feature=related
نام:امانت علمي آيت الله قزويني
زمان:2:52 دقيقه
توضيحات: از بازديدکنندگان خواهش مي کنم قبل از خواندن ترجمه کليپ اين چند نکته را هم بخوانند، توضيحات ديگر را در ترجمه داخل [] ذکر کرده ام.
1- الملل والنحل کتابي است از محمد بن عبدالکريم شهرستاني متوفي 548هـ که در بيان عقايد اديان و فرقه هاي مختلف است.
2- ابراهيم بن سيار النظام (متوفي 231هـ ) فيلسوف معتزلي است که شاعر و اديب هم بوده است و نظريات شاذي است و غريبي که بعضي از آنها را شهرستاني در کتاب مذکور آورده است و به سبب آنها وي را زنديق خوانده اند. فرقه نظاميه از معتزله به وي منسوبند.
3- شهرستاني در کتاب مذکور در هنگام سخن از ابراهيم نظام مي گويد: «ابراهيم نظام کتاب فلاسفه را مطالعه کرد و سخنانشان را با سخن معتزله در هم آميخت و در مسايلي از يارانش جدايي اختيار کرد از آن جمله است:
............
يازدهم:گرايش وي به رفض و بدگويي از اصحاب؛ .... او به عمر تهمت شک در دين زد ...... و سپس در افتراي خود افزود و گفت: عمر فاطمه را مورد ضرب قرار داد به طوري که جنينش را سقط کرد».
شهرستاني اعتراضات «نظام» را به جمعي ديگر از صحابه هم در همان جا ذکر مي کند، چنانکه مي گويد: «او [نظام] بر خفت خود اين را هم اضافه کرد که از علي و ابن مسعود [رضي الله عنهما] به سبب اين سخنشان ايراد گرفت: "أقول فيها برأيي" با نظر خود درباره آن حکم مي کنم [اشاره به مسئله اي داشتند]».
------------- ترجمه---------------------
سيد حسن الحسيني: سخن من درباره آيت الله قزويني بود، گفتم: تمام دلايلي که ديروز آورده بود، منقطع، نادرست وساختگي بود، برگرفته از کتابهايي که اصلا داراي سند نيستند و بعضي از آنها در قرن هشتم هجري نوشته شده است، چگونه از قرن اول سخن مي گويند؟!
ليکن مشکل اينجاست که زماني که آيت الله قزويني از آوردن يک روايت صحيح هم عاجز ماند، متاسفانه شروع به قطع وبريد وفريب کاري کرد و بدينگونه دست به يک جنايت علمي بزرگ زد، هنگامي که موضوع قصه را به کتاب «الملل والنحل» شهرستاني ارجاع داد، گفتم:
عبارت را بياور؛ الآن من عبارتش آورده ام؛ ببينيد شهرستاني در کتاب «الملل والنحل» چه مي گويد؟
او در هنگام رد بر ابراهيم بن سيار النظام وبرشمردن افکار گمراهانه او مي گويد: «از آن افکار گرايش او به «رفض» است و بدگويي او از بزرگان صحابه است... [آنگاه شهرستاني تعدادي ديگر از افکار ضاله او را بر مي شمارد وسپس مي گويد] او افتراءاتش را [بر عمر رضي الله عنه] افزود» ببينيد شهرستاني چگونه اين سخن را مردود مي داند که مي گويد: «او افتراءاتش را افزود و گفت: عمر [رضي الله عنه ] در روز بيعت بر شکم فاطمه [رضي الله عنها] کوفت به طوري که جنينش را سقط کرد» او سپس سخنش را ادامه مي دهد و مي گويد: «و ديگر تهمت هاي شرم آور به صحابه رضي الله عنهم به جز اينها».
ببينيد برادران من! شهرستاني اين روايت را [از قول نظام گمراه نقل کرده و آن را]رد کرده است اما آيت الله قزويني [با بريدن و نقل آن] بينندگان را فريب مي دهد.
حال عزيزان من! بعد از اين، فردا که با آيت الله قزويني با ما خواهد بود به او بگوييد براي اين پاسخي آماده کند؛ آري جوابي براي اين خيانت علمي و قطع و بريد و فريب کاري و دروغ گويي آماده کند و من بعد از اين قطع و بريد و تقلب و دروغ گويي او، ديگر اعتماد به نقل هايش ندارم؛ حال او ميان دو قضيه قرار دارد، يا در برابر مردم از اين دروغ گويي وتدليس بر علماء اهل سنت معذرت بخواهد زيرا او با روايات دروغين بريده شده به ابوبکر وعمر[رضي الله عنهما] توهين کرده است. چه کسي به چنين کاري دست مي زند، مي دانيد چه کسي؟ شخص ناتواني که دليلي نمي يابد به دروغ و فريب کاري پناه مي برد.
آيا مذهب تو اينگونه ضعيف است که به دروغ و فريب و پنهان کاري پناه برده اي؟
حال يا جلوي همه مردم از اين دروغ گويي و فريب کاري وافترا پوزش مي خواهي يا با آبروانه عقب نشيني مي کني و کسي ديگر که دانش و مرجعيتش بالاتر از توست مي آيد و ما با در اين مورد به گفتگو مي نشينيم.
ببين حکمت خداوند را اي آيت الله قزويني! خواستي تا صحابه را مجرم نشان دهي پس خداوند جرم و جنايتت را آشکار ساخت. هم اينک تو در قفس اتهام قرار داري. فردا خود را براي بحث درباره اين قضيه آماده کن. سخن گفتن ابوبکر و عمر و زهرا [رضي الله عنهم] را بگذار، از امانت علمي(!) و دروغ گويي و فريب کاري خود سخن بگو. غفرالله لک.

پاسخ:
دوست گرامي ! جواب شما در اين آدرس داده شده است :

http://valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=notepad&id=69

موفق باشيد

گروه پاسخ به شبهات
16 | مهدي احمدي | | ١٢:٠٠ - ١٤ تير ١٣٨٧ |
جناب اقاي دكتر حسيني قزويني با كمال افتخار و اطمينان و نهايت سرافرازي از تمامي مردمان يزد كه شما را مي شناسند اين پيروزي را به شما عزيز و جگر گوشه حضرت زهرا و فرزند برومند اميرمومنان,اسدالله الغالب, يدالله, عين الله,اذن الله ولينعمت شيعيان و مومنان عالم علي ابن ابيطالب عليه السلام و همچنين مولاي عالم امكان حجت ابن الحسن المهدي(عج) تبريك و تهنيت مي گوييم.و بنده به عنوان جيره خوار در اين خانه دست پر مهر شما را به عنوان دستي پدرانه مي بوسم.و اميدوارم توفيق زيارت شما شامل حال بنده بشود.
17 | ابوذر | | ١٢:٠٠ - ١٥ تير ١٣٨٧ |
بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله والصلاة والسلام علي سيدنا محمد و آله الطيبين الطاهرين
متشکرم از حضرت استاد دکتر قزويني مد ظله که براي بار دوم که توانستند چند سطري به عنوان پاسخ به شبهه سيد الحسيني آماده کنند، نظر اين شاگرد کوچکشان را هم گذاشتند، که خود ميزاني براي سنجش ميزان علم وآگاهي بسياري خواهد بود که اينجا نظر مي دهند!
(13) گروه پاسخ به شبهات متاسفانه با انحراف در بحث پاسخي بي ربط داده است، که مطلقا اشاره اي به اعتراض الحسيني ندارد. (صفحه مذکور را هم ببينيد.)
-----------------------------------
(17) بلبل پور؛ نه عزيز من، حقانيت که چيز بس شيريني است و اثبات آن مطلقا ترسي ندارد؛ ليکن گذاشتن هشت جلسه مناظره چند ساعته در توان ما نبود، فقط مي خواستيم ببينيم نظر استاد ما درباره اتهام بي اساس «الحسيني» چيست؟!
------------------------------------
(20)باوي؛
عزيزم، اولا- متوجه شدم انسان بسيار باهوشي هستي زيرا از فهميده اي که من نامم را اظهار نکرده ام و همچنين روحاني هستم از نوع وهابي، فتبارک الله أحسن الخالقين!! از مسولين سايت مي خواهم درشت بنويسند «ابوذر» تا جناب باوي عزيز ببينند، اين توضيح را نيز ازين ارادتمند داشته باشند، که اگر کسي نامش را اظهار نکرد، زود اين نتيجه هاي حيرت انگيز را که نشانگر ذکاوت خارق است، بيان نکنيد تا در فضيلتتان شکي نباشد!.
ثانيا-
ثالثا- براي بنده نيز «جناب سيد عظيم الشأن علامه روزگار دکتر حسيني قزويني به تنهائي يک امت است»، البته ما شيعه ايشان نيستيم بلکه شيعه محمد (ص) و علي(ع) و ديگر ائمہ هداة مهتدين هستيم.
رابعا- من انسان تنهايي هستم ورفقا که هيچ يک رفيق هم ندارم تا ظالم و غاصب باشد، ادامه جملات در اين فقره کمي به هم ريخته بودند، توصيه مي کنم با حفظ آرامش وتسلط بر اعصاب اين جمله را دوباره بنويسيد: «جناب سيد قزويني را با گدائي قيامتي شفيع خواهي خواست». همچنين مع حمد لله علي نعمة الإيمان، اين بنده بت نمي پرستم بلکه مومنم، به علاوه در طبقات ابن سعد کلمه «مأبون» را نديدم، نمي دانم مگر در شهر شما قاموس يافت نمي شود، که معني چنين کلماتي را از بنده مي پرسيد(!)، به هر حال عرض مي کنم که اين کلمه معني زيبايي ندارد، بهتر از يکي ديگر بپرسيد(!)، ضمن اينکه براي بت هم به کار نمي رود.!!!
خامسا- «ابوذر دروغين» سخن بي ربط ودليلي به نظر مي رسد واصولا پرداختن به شخصيت (نام و هويت و...) کار شايسته اي نيست و در شمار سفسطه ؟؟؟ است در هر حال خداوند متعال تفوق علمي و قلبي(!) و غيره شما را در اروپا زيادگي دهد که بي شک موجب فرح ما خواهد بود.
والسلام علي من اتبع الهدي، ابوذر، غير عرب اهوازي!، ساکن آرمانشهر، يا الله.
18 | سعيد ن | | ١٢:٠٠ - ١٥ تير ١٣٨٧ |
بسيار از اين موضوع خوشحال شدم و خسته نباشيد ميگم به تمام دست اندر کاران مخصوصا جناب آقاي آيت الله قزويني .
اميدوارم که در پناه حق و از دوستداران حقيقي امام زمانمان باشيم.
متن اين مناظره را اگر در اين سايت قرار دهيد بسيار ممنون ميشم.
19 | عباس سالاري | | ١٢:٠٠ - ١٥ تير ١٣٨٧ |
بسمه تعالي
سلام عليكم
همه عزيزان از مراجع تقليد تا برسد به عزيز خوب ومهربان که خدا هميشه پشت وپناهشان باشد اقاي قزويني که شيعه را به حول قوه الهي سربلند وسرافزار گردانيد خدايا بحق امام علي المرتضي وحضرت فاطمه زهرا اين عزيز را پشتيبان باش وهمه بلاها وافتهاي روزگار از اين عزيز وعزيزان ديگر دور بگردان
20 | مجيد م علي | | ١٢:٠٠ - ١٥ تير ١٣٨٧ |
با سلام
برادر عزيز اقاي رضا
از اينكه اشتباه من را تصحيح كرديد بسيار متشكرم .
بنده ضمن معذرت خواهي از تمامي يهودياني كه ازاد فكر و فارغ از افكار صهيونيستي ميباشند در تصحيح مطلب خود واژه صهيونيستي صفت منظور بوده .كه مصدر هر دوي اين جماعت يكي است
21 | صادق راستگو | | ١٢:٠٠ - ١٥ تير ١٣٨٧ |
باسلام و تحيت و آرزوي توفيق الهي براي دكتر قزويني و اداره كنندگان سايت وليعصر عج , در پاسخ به ابوذر ( 13 ) عرض ميكنم :
تو كه در مناظره شركت نداشتي ؟ اگر داشتي چرا مطلب خودت را در آنجا نگفتي تا حضرت استاد پاسخ دهد .
اگر نداشتي پس نميتواني به مناظره ايرادي وارد كني آنهم با طرح سوال و ادعاي كذب .
حداقل شهامت داشته باش و سوال خودت را بصورت معمول بپرس كه مطمنا" حضرت استاد پاسخ خواهند داد همانطور كه داده اند .
اگر تو آدم صادقي بودي ميرفتي نمايندگان مذهب خودت را آگاه ميكردي تا بتوانند در مناظره كم نياورند نه اينكه بيايي بصورت مجرد طرح سوال كني و براي پاسخش هم عجله ؟ ؟ !
هر چند كه نماينده شيعيان در مناظره المستقله بخوبي به روش شما اگاه هستند و سالهاست كه پاسخ شبهات شمارا ميدهند اما كو گوش شنوا .
متاسفانه شما نميخواهيد منطق صحيح را قبول كنيد و همانند صهيونيستها فقط طرح سوال ميكنيد و غوغا به راه مياندازيد كه . . . اگر صادق بوديد به تاسي از دكتر عصام العماد (وهابي سابق ) و حرف حق را ميپذيرفتيد .
22 | محمد علي باوي | | ١٢:٠٠ - ١٥ تير ١٣٨٧ |
بسم الله الرّحمن الرّحيم
اللـّهمّ صلّ علي محمّد وآل محمّد
السلام عليکم ورحمة الله وبرکاته
اميد است آن کسي که خود را ابوذر ناميده / شماره 13 را ميگويم / ، به اين چند سطر بنده عنايت فرمايند.
ببين اسم من همانست که مي بيني ، عرب اهوازي هستم و ترسي از اظهار اسمم نداشته و ندارم .و اما شروع ميکنم ؛
اولا: شما يک باصطلاح روحاني هستيد آنهم از نوع وهابي آن ،ولي شجاعت و شهامت آوردن نام مبارکت را نداشتي بدلائل زير ؛
الف: مذهب تو برحق نيست .
ب: خوف شديد داري.
ج:فريبکار و دغل باز هستي .
ثانيا: آدرس يو تيوب که داده ايد دروغي است مانند وجود خودت ، حق جويان با يک کليک مراجعه کنند ، سپس خواهند دانست .
ثالثا:براي من و امثال من جناب سيد عظيم الشأن علامه روزگار دکتر حسيني قزويني به تنهائي يک امت است ، و بدان و بدانيد ما شيعه ايشان بوده و هستيم تا زمانيکه از محمد و آل محمد دفاع ميکند ، که البته بر اين منهج با جدش ديدار خواهد کرد ، إنشاء الله تعالي .
رابعا: مگر انسان چيزي جزء قلب سليم و امانتداري ميتواند داشته باشد؟ اينرا از رفقايت که غاصب و ظالم بودند در برزخ مشترکتان خواهي پرسيد و سپس بر انگشتان خود گاز مجکمي خواهيد گرفت ، و جناب سيد قزويني را با گدائي قيامتي شفيع خواهي خواست.خواهيم ديد.
لطفا جوابم را بده ، در ضمن معني کلمه " مأبون " را که ابن سعد در مورد يکي از بتهايت گفته چيست؟
خامسا: بنده از عوام هستم و در آلمان زندگي ميکنم ، بيا و ببين تمام معادلات دلاري سعودي ها و مزدورانشان بهم ريخته ، از سوئي قرار بر اين بود که سنيها را بجنگ شيعيان بفرستند و البته اينکار را کردند ولي هر سني که بطرف ما ميآمد يا شيعي ميشود يا حداقل بيطرف ميشود و ميگويد : بابا ما که همه مسلمانيم وحدت لازمه ! .خلاصه آنها را به جنگ ما ميفرستند و آخرش با زور از چنگ برادرانه ما ميخواهند بربايند .
بهرحال ميخواستم اين مژده را به تو اي ابوذر دروغين داده باشم که حتي در اروپا خداوند متعال ما را تفوق علمي و قلبي و غيره داده ،و عوام فريبي حضرتعالي با دادن يک آدرس يو تيوب بدرد همقطاران تو ميخورد.زيرا شماها هستيد که چشم و گوش بسته از کنار حق ميگذريد و.... . ادامه اش را در کتب صحيحت خواهي خواند.
والسلام علي من إتـّبع الهدي ، محمّد علي باوي ، عرب اهوازي ؛ ساکن شهر بوخوم در آلمان ، يــــــــــــــــــا علـــــــــــــــــــي
23 | رضا | | ١٢:٠٠ - ١٥ تير ١٣٨٧ |
فقيه پاك و عادل مثل دكتر قزويني كم است.
برخي از ??? امروز در ايران بجاي اينكه خود سمبل عدالت و ساده زيستي باشند رفته اند تو كار تجارت شكر و غيره.
فويلُ للمصلين الذين هم عن صلاتهم ساهون الذين هم يراعون
24 | رضا | | ١٢:٠٠ - ١٥ تير ١٣٨٧ |
جناب مجيد م علي
چرا مي گوييد يهودي صفت؟!
چرا با اين حرف به هموطنان يهودي خود و همه يهوديان دنيا توهين مي كنيد؟
مگر يهوديان خداپرست نيستند؟
مگر قرآن تورات را تائيد نكرده؟
مگر موسي پيامبر بزرگ خدا نبود؟
آيا فقط شيعيان حق مطلق هستند و يهوديان هيچ بهره اي از حق نبرده اند؟!
از اينها كه بگذريم آيا مگر يهوديان انسان نيستند؟
امام علي در نامه اش به مالك مي نويسد:" مردم يا برادر ديني تو هستند يا در آفرينش همزاد تو..."
در جايي ديگر هم مي گويد :" در حكومت تو كفار هم بايد بهره مند باشند".
پس اگر خود را شيعه مي داني به سنت علي عمل كن و در رفتارت تجديد نظر كن.
25 | محمدرضا بلبل پور | | ١٢:٠٠ - ١٥ تير ١٣٨٧ |
اين جناب ابوذر چرا فقط قسمتي از مناظره رو اعلام كرده؟؟؟
چيه از الباقي ترسيده كه حقانيت اثبات بشه؟؟؟؟
26 | محمدرضا بلبل پور | | ١٢:٠٠ - ١٥ تير ١٣٨٧ |
خبر اين مناظره در پايگاه خبري شيعه به نقل از مؤسسه تحقيقاتي ولي عصر(عج) درج شد.
http://pakhsh-iran.com
27 | صادق راستگو | | ١٢:٠٠ - ١٥ تير ١٣٨٧ |
باسلام و تحيت و ارزوي توفيق الهي براي دكتر قزويني و همه دست اندركاران سايت وليعصر عج در پاسخ به احمد ( 9 ) بايد عرض كنم گرداندگان شبكه المستقبله هم بدنبال آدمهائى مثل شما هستنند كه بدون داشتن بار علمي , بصراحت نتيجه مناظره را منفي ميدانيد .
خير اينطور نيست اگر شيعه آل محمدي كه متاسفم برايت و اگر سني هستي كه بنده خدا تو هم مثل مديران شبكه المستقبله نمي خواهيد سخن حق را بپذيريد .
پس اعلام كن كه ديگران بدانند سني وهابي هستي ديگه كاري بكارت نداريم .
28 | هادي هدايت | | ١٢:٠٠ - ١٦ تير ١٣٨٧ |
به نام خداوند حکيم
با عرض سلام وادب ساحت پربرکت جناب آية الله قزويني دامت برکاته
حقانيت مذهب شيعه، اظهرمن الشّمس است لکن گردو غبار عصبيت بر افکار اهل سنت چنان نشسته و عنکبوت جهل، تارش را بر اذهان جُهَلاءِ عالم نماي آنان تنيده که حق را کج فهميده و در جهل خويش به سر برده و مصداق آيہ شريفہ 179 سوره اعراف که مي فرمايد:
« به درستي که بسياري از جن وآدم را براي جهنم، خلق کرده ايم براي اين که آن ها دلهايي دارند که با آن نمي فهمند و ديدگاني دارند که [حقيقت را] نمي بينند و گوشهايي دارند که با آن،[حقايق را] نمي شنوند؛ آنان مانند دام ها هستند بلکه از دام ها هم گمراه ترند آنان غافلان هستند »
و همچنين از مصاديق آيات 44 فرقان و 22 انفال مي باشند!... جز اين انتظاري از آنان نيست.
اين پيروزي را بر همہ آزادمردان جهان به خصوص استاد گرانقدرمان حضرت آية الله حسيني قزويني تهنيت مي گويم.
مدير وبلاگ " گفتگوي صميمي با وهابيان "
ضمناً با عنوان " به کدام عُمَر، مباهات مي کنيد؟!..." به روزم.
29 | احمد عليزاده | | ١٢:٠٠ - ١٦ تير ١٣٨٧ |
هوالحق
باعرض سلام و احترام خدمت دست اندرکاران مؤسسہ حضرت وليعصر(عج)
بالخص محضر پربرکت استادم حضرت آية الله حسيني قزويني دامت افاضاته
با اطلاع از خبر فوق الذکر ، چنان خرسند شدم که به وصف نمي آيد. به احترام زحمات تحقيق و تأليف براي پاسداري از حريم پاک اهلبيت نبي گرامي اسلام ومذهب تشيّع ، از دور ، بوسه بر دست هاي جناب دکتر قزويني زده و از خداي منان توفيقات روزافزون بر آن حضرت والامقام مسئلت مي دارم. ومن الله التوفيق
30 | عبدالحيدر الكرار | | ١٢:٠٠ - ١٦ تير ١٣٨٧ |
جناب آقاي حسيني قزويني اي ؟؟؟ تبارك الله
شيعه بوجود شما مي بالد و افتخار مي كند
اجرتان با حضرن مولا اميرمومنان علي بن ابيطالب
31 | ايوب احمدي | | ١٢:٠٠ - ١٦ تير ١٣٨٧ |
به وجود افرادي مثل استاد قزويني افتخار ميکنم و برايش آرزوي سلامتي و بهروزي ميکنم.
خدا را شاکرم که توسط ايشان ايمانم را قوي کرد.
32 | ر.م | | ١٢:٠٠ - ١٧ تير ١٣٨٧ |
از استادي همچون قزويني بعيد نيست كه در مناظرات تلويزيني توطئه گراني كه تربيت يافته مستر همفرها هستند غالب ايد .
برادران عزيز اهل سنت به خوبي ميدانند كه هدف وهابيون برهم زدن روابط مسلمانان است .
33 | مهرداد | | ١٢:٠٠ - ١٧ تير ١٣٨٧ |
عجب مسخره بازي در اوردند برخي
اينکه استاد به اسم آنها اشاره کرده يا نه اصلا چه حاصلي مي تونه داشته باشه؟ اصلا مگر استاد براي امر ديگري به آن مناظره تن داده بودند؟!
الله اکبر
يک چيز را اهل سنت بسيار خوب وارد هستند و ان اينکه خوب مي توانند مردم را فريب بدهند و اين از شيطان صفتي برخي از اينهاست چرا که اصولا هر کسي به هر اندازه که از خداوند دور تر بشه به همان اندازه بهتر مي تونه مردم رو فريب بده چون به همون اندازه به شيطان نزديک شده
من از شما مي پرسم: چه فرقي است بين اينکه استاد به اسم مي گفتند يا نمي گفتند ؟!
اصلا از موضوع مناظره مشخص هستش که استاد نظرشون چي بوده ؟! اينطور نيست؟!
بنده به شخص پاي مبارک اين استاد عظيم الشان را غرق بوسه مي کنم که در اين اوضاع نابسامان مدافع حقيقت شده اند قطعا امام زمان (عج) که هزاران بار بر رهش تکه تکه شويم عنايات خاصي نسبت به ايشان دارند ان شاا...
ا...هم عجل لوليک الفرج
34 | ر.م | | ١٢:٠٠ - ١٧ تير ١٣٨٧ |
سلام بر استاد فرزانه آقاي قزويني
خداوند بر عزت شما بيفزايد خوشا به حال آنانكه مناظره شما را از شبكه مستقله مشاهده نموده و حقيقت را بدون هيچ گونه تعصب بيجا با جان و دل پذيرفتند آنان پيروز ميدانند . بي صبرانه منتظر نوار مناظره شما هستيم
35 | ر.م | | ١٢:٠٠ - ١٧ تير ١٣٨٧ |
لحظه اي كه خبر مناظره آقاي حسيني در سايت مشاهده كردم به وجود آقاي قزويني به خود باليدم .
اميدوارم ازدست جده اش شربت بهشتي بنوشند امروز يكي از برادران اهل سنت كه خودش نظاره گر مناظره بوده اند از كشف حقيقت و واقعييت ها سخن مي گفتند و شخصيت علمي اقاي قزويني را مي ستود و بسيار متاثر بودند خدا را سپاس كه روشنفكران بخود ميايند .
36 | مختار رمضاني | | ١٢:٠٠ - ١٧ تير ١٣٨٧ |
خيلي خوب
37 | عبدالزهرا | | ١٢:٠٠ - ١٧ تير ١٣٨٧ |
بسم الله الرحمن الرحيم
الحمد لله رب العالمين وصلاة وسلام علي سيدنا محمد واله الطاهرين وبعد از زحمات شما ومراجع عظام كه زندگي خود را براي ترويج مكتب اهل بيت قرار داده اند تشكر مي كنم واز شما سوال مي كنم
آيا نبايد مكتب شيعه كه مستدل ترين مذهب جهان است بايد ساير فرق جهاني را در مكاني حاضر كند و حقيقت مذهبمان وبطلان مذهبشان را ثابت كند ؟ چرا در حكومتي كه اغلبيت شيعه هستند افكار آل الله مهجور بماند ؟ (حتي براي خودمان)
چرا بر روي ماهواره نيل ست كه اغلب مسلمان شبكه هاي اين ماهواره را تماشا مي كنند كه به جراٌت مي توانم بگوييم كه در حدود 15الي 20 شبكه سني و وهابي هستند كه ترويج مذهبشان رامي كنند ؟
(شبكه هاي مانند اقرا و مستقله وامثال اين ها حتي به زبان انگليسي)
مامنكر آن نيستيم كه 3 شبكه شيعي عربي زبان وجود دارد كه به نظر من آن قدر اين شبكه ها قادر به اظهار حقايق نيستند چرا نبايد شبكه سلام بر روي اين ماهواره باشد و از عقايد شيعه دفاع كند ؟
چرا شيعه نبايد حتي از لحاظ تبليغات و رسانه ها و ارز لحاظ هر چيزي غالب باشد ؟
مگر خدا نمي گويد الا حزب الله هم الغالبون؟ حداقل سعي كنيد كه شبكه سلام بر روي اين ماهواره بيايد و از عقايد شيعه دفاع كند
و صلي الله علي محمد وآل محمد
38 | مجتبي | | ١٢:٠٠ - ١٧ تير ١٣٨٧ |
با تشكر از آقاي قزويني
متاسفانه دسترسي به ديدن اين مناظره از تلوزيون! را نداشتم . ولي از نظراتي كه در بالا داده شده بود كساني كه برنامه را ديده بودند مشخص شد مناظره خوبي بوده است. و اما در جواب دوستمان كه سوال كرده بود چرا آقاي قزويني اسم ابوبكر و عمر را نياوردند؟ و جواب شما را خواندم. جواب شما متاسفانه براي ما قانع كننده نبود كه چرا ايشان اسامي را نگفتند. بالاخره در مناظره بايد مشخص بشود حمله با چه كسي بوده با توجه به نامه عمر به معاويه كه در سايت به نمايش گذاشته بوديد و اسنادي كه در كتب خودشان هست پس بايد با همان اسناد خودشان كه اسم برده اند ذكر ميشد كه اهل عالم بفهمند. درباره جان شيعه ايشان كه نميخواستند كه در آن لحظه مصاحبه به آنها لعن كنند. ببخشيد
با تشكر
يا علي مدد

پاسخ:
دوست گرامي ! استاد قزويني فقط از منظر روايات اهل سنت به سؤال پاسخ دادند كه در روايات آن‌ها تصريح شده بود كه عمر و ابوبكر مسبب آتش زدن خانه وحي بوده‌اند ؛ ولي دكتر هاشمي با زرنگي خاص مي‌خواست نظر شخصي استاد را بپرسند كه استاد با توجه به اين كه منظور او را خوب فهميده بود ، از جواب دادن صريح خودداري كردند و ديديم كه اين مسأله خيلي به نفع شيعيان تمام شد .

موفق باشيد

گروه پاسخ به شبهات
39 | ساعدي | | ١٢:٠٠ - ١٨ تير ١٣٨٧ |
سلام عليكم، من با انتقادهاي بجا و درست حزين الزهراء مؤافقم.
عمر و ابوبكر قاتل حضرت بودند و آقاي قزويني فرصت خوبي داشت كه موضع حقه شيعه را اعلام ميكرد اما با مجامله كويي و تعارف در نمايندكي كردن از عقائد شيعي ناكام ماند.
حقيقت امر اينست كه آقاي قزويني معلومات ديني اش خوب است اما بخاطر اينكه هيج كاه در جامعه سني مذهب زندكي نكرده ملكه جدلش ضعيف است.
دوست عزيز حزين الزهراء خسته نباشيد.
40 | اصفهان | | ١٢:٠٠ - ١٨ تير ١٣٨٧ |
چقدر گير داده ايد به آوردن اسم ابوبكر و عمر
عزيز من وقتي مي گويد كه ابوبكر دستور آتش زدن را داد و عمر آتش زد كافي نيست . حزين الزهرا مي خواستي اول آقاي قزويني 5دقيقه به ابوبكر و عمر لعنت مي فرستاد و بعد قضايا را تعريف مي كرد كه در كتب اهل سنت چه چيزي ذكر شده است تا مناظره سقيفه نشود .
اگر اقاي قزويني اشتباه كرده بود كه اولا تعدادي شيعه نمي شدند ثانيا در بوق اين مناظره را هم سايت هاي اهل سنت و هم شبكه هاي آنها نشان مي دادند.
براي فرج دعا كنيد آنگاه كه يوسف فاطمه بيايد انتقام سيلي مادرش زهرا را ازغاصبين مي گيرد و آنوقت دل شيعيان آرام مي شود .
اللهم عجل لوليك الفرج
  بعدی [1] [2] [3]  
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها