2024 June 24 - دوشنبه 04 تير 1403
سخنراني در همايش حكمت مطهر در استان سيستان و بلوچستان
کد مطلب: ٥٦٣٢ تاریخ انتشار: ١٦ ارديبهشت ١٣٨٧ تعداد بازدید: 4614
سخنراني ها » عمومي
سخنراني در همايش حكمت مطهر در استان سيستان و بلوچستان

شبهات و فعالیت های وهابیت علیه شیعه
پاسخ به شبهات 87/02/16

تاریخ : 16 / 02 / 87

استاد حسيني قزويني

ضمن عرض تسليت و بزرگداشت ايام شهادت شهيد مطهري، اين بزرگوار با آنكه چند سال بيشتر انقلاب اسلامي را درك نكرد، ولي در مورد گسترش انقلاب اسلامي ايران و افزايش شبهات يك پيش بيني كرد و آن اينكه:

با توجه به عظمت اين انقلاب و گسترشي كه در آينده براي فرهنگ شيعه خواهد شد، سيل عظيم شبهات متوجه جهان شيعه خواهد شد. من به طلبه ها توصيه مي كنم كه 20 برابر گذشته كار كنند و و مباني استدلال و برهان را آموزش ببينند و خودشان را از الآن مجهز كنند براي پاسخگوئي به سيل عظيم شبهات كه در آينده نه چندان دور متوجه شيعه مي شود.

به حق ما امروز مي فهميم كه اين مرد بزرگ و متفكر عاليقدر و فقيه فرزانه و عارف واصل و فيلسوف كم نظير عصر، چه زيبا آينده نگري كرد و چه زيبا مطالب را در همان آغاز شكوفايي حكومت جمهوري اسلامي مبتني بر تفكرات شيعي پيش بيني كرد.

الآن ما مشاهده مي كنيم كه دورنگري و پيش بيني علامه شهيد مطهري، چگونه در جامعه ما تحقق يافته و دشمنان فرهنگ شيعه و أهل بيت (عليهم السلام) كه تاب و توان درخشش فرهنگ شيعه را نمي توانستند و نمي توانند تحمل كنند، با تمام توان به ميدان آمده و از همه ظرفيت ها، در راستاي به انزوا كشيدن فرهنگ نوراني شيعه استفاده مي كنند.

امروز دشمنان فرهنگ نوراني شيعه، با اينكه در طول تاريخ، سابقه زيادي و به شدت نگران كننده اي در هجمه به فرهنگ شيعه داشتند و حتي از همان آغاز نبوت نبي مكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) و حديث الدار كه اميرالمؤمنين (عليه السلام) را براي تصدي جانشيني بعد از نبي مكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) منصوب مي كند، هجمه را آغاز كردند:

يضحكون و يقولون لأبي طالب قد أمرك أن تسمع لابنك و تطيع

تاريخ طبري، ج2، ص63 - الكامل في التاريخ، ج2، ص63 - البداية و النهاية، ج3، ص53 - كنز العمال، ج13، ص133

هجمه و مسخره و استهزاء در اولين جلسه براي معرفي علي (عليه السلام) براي ولايت و جانشيني آغاز مي شود و بعد از آن در قضيه:

سد الابواب إلا باب علي

مستدرك حاكم، ج3، ص125 - مجمع الزوائد، ج9، ص114 - فتح الباري، ج7، ص13 - سنن كبري نسائي، ج5، ص18 - معجم كبير طبراني، ج12، ص78 - سنن ترمذي، ج5، ص305 - مسند احمد، ج4، ص369

همچنين در قضيه تزويج صديقه طاهره (سلام الله عليها) و فتح يمن و ... هرچه جلوتر مي رويم، در 23 نبوت پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم)، آثار اين هجمه ننگين عليه ولايت را به وضوح مي بينيم.

بعد از نبي مكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) در عصر خلفاء راشدين، به تعبير علامه شهيد مطهري، آنانكه حق مسلم علي (عليه السلام) را به تاراج بردند و تراث واقعي علي (عليه السلام) را ربودند، از هر گونه تهاجم به مكتب ولايت و امامت دريغ نورزيدند. از هجوم به بيت نبوت و ضرب و شتم تنها يادگار نبي مكرم (صلي الله عليه و آله و سلم)، صديقه طاهره (سلام الله عليها) آغاز كردند تا كشاندن اجباري علي (عليه السلام) به مسجد براي اخذ بيعت اجباري و حتي محروميت و ممنوعيت اقتصادي و مصادره اموالي كه در اختيار اميرالمؤمنين (عليه السلام) و حضرت فاطمه زهراء (سلام الله عليها) و أهل بيت (عليهم السلام) بود، از ترس اينكه فردا روزي از اين امكانات اقتصادي براي براندازي حكومت نامشروع مي توانند استفاده كنند يا براي جذب نيروهاي امدادي بكار گيرند، كليه درآمدهاي متعلق به بيت نبوت را مصادره كردند.

كار به جايي بردند كه طرح ترور اميرالمؤمنين (عليه السلام) را در مسجد پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) توسط خالد بن وليد طراحي كردند و جالب اينكه در بعضي از منابع أهل سنت هم آمده كه وقتي خليفه اول متوجه شد كه اگر اين قضيه ترور و نابودي علي (عليه السلام) عملي شود، امكان بهم ريختن جامعه اسلامي و قتل و خونريزي و برادركشي در جامعه آغاز مي شود و با توجه به مخالفت هايي كه برخي اقوام و قبائل با حكومت مركزي دارند، به صلاح نيست.

با اينكه تصميم گرفته بودند در لحظات پاياني نماز جماعت، به مجرد اينكه خليفه اول از نماز جماعت بيرون آمد، خالد بن وليد ترور علي (عليه السلام) را آغاز كند و مسجد را بهم بريزند و قاتل و عامل ترور علي (عليه السلام) هم شناخته نشود، خليفه اول در نماز به اين فكر افتاد كه اين امر، به صلاح جامعه امروز نيست، در لحظات پاياني نماز، جملات پاياني نماز را چند بار تكرار مي كرد تا به خالد اعلام كند كه از اين طرح منصرف شود تا مجبور شد قبل از سلام نماز بگويد كه:

يا خالد لا تفعل ما أمرتك، السلام عليكم و رحمة الله

اي خالد آنچه را كه گفته بودم انجام نده.

معجم رجال الحديث خوئي، ج9، ص160 - جامع احاديث الشيعه، ج25، ص119 - تفسير نورالثقلين، ج4، ص189

اميرالمؤمنين (عليه السلام) كمربند خالد را گرفت و بلند كرد و بر زمين زد و گفت اين چه قضيه اي بود؟ خالد گفت به من دستور داده بودند كه به مجرد خروج خليفه اول از نماز، با اين شمشير گردنت را بزنم.

اين اوج جنايت در حق اميرالمؤمنين (عليه السلام) است كه اينها وجود علي (عليه السلام) را در جامعه اسلامي نمي توانند تحمل كنند. او را از حق مسلم خود محروم كردند. دست او را از منابع اقتصادي قطع كردند. درآمدهاي او را به طرف خودشان سرازير كردند. همسر او را جلوي چشمش كتك زدند. كشان كشان او را به مسجد بردند براي بيعت گرفتن از او. او را خانه نشين كردند. يعني وجود او در جامعه براي آنان اصلا قابل تحمل نبود.

با اينكه بني اميه روي كار آمدند، مظلوميت أهل بيت (عليهم السلام) بيشتر نمايان شد و هجمه ها با صورت هاي ديگري در جامعه تجلي كرد. به تعبير سيوطي يكي از انديشمندان بزرگ أهل سنت كه از استوانه هاي علمي آنان است، در دوران بني اميه در بالاي 70 هزار منبر در طول هشتاد سال، علي (عليه السلام) را لعن و ناسزا مي گفتند و كار را به جايي رساندند كه اگر يك شيعه را زنديق و يهودي ملقب مي كردند بهتر بود تا اينكه او را به تشيع منتسب كنند. اينها بي حيائي را به جايي رساندند كه اگر نوزادي را علي مي ناميدند، او را مهدور الدم و واجب القتل مي دانستند.

كانت بني اميه اذا سموا مولودا اسمه علي قتلوه

تهذيب الكمال مزي، ج20، ص429 - سير أعلام النبلاء، ج5، ص102 و ج7، ص281 - تاريخ الاسلام ذهبي، ج7، ص427 - تاريخ دمشق، ج41 ، ص481

اين مسائل گذشت و در طول تاريخ به تعبير سلمان فارسي، كردند آنچه را كردند.

تاريخ تشيع فراز و نشيب هاي زيادي را در طول اين 14 قرن ديد. هجمه هاي سنگيني را تحمل كرد و به تعبير يكي از انديشمندان بزرگ أهل سنت كه مي گويد:

هجمه و فشاري كه در طول تاريخ بر شيعه وارد شده، به هر مذهبي از مذاهب وارد مي شد، هيچ اثري و خبري از او باقي نمي ماند.

ولي از آنجائي كه خداوند اراده كرده است تا نور أهل بيت (عليهم السلام) همواره درخشان بماند:

يُرِيدُونَ أَنْ يُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَي اللَّهُ إِلَّا أَنْ يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ توبه/32 چراغي را كه ايزد بر فروزد هر آنكس پف كند ريشش بسوزد

آنهايي كه تحكم مي كردند و بر حكومت چند روزه دنيا مي باليدند، كجا رفتند؟ يزيديان و سفيانيان كجا رفتند و آثارشان كجاست؟ در همين سوريه و شام كه مقر حكومت بني اميه بود، بزرگان آنها كجا رفتند؟ در محل شام، در جائي كه 80 سال بالاي منبرهاي شام به علي (عليه السلام) ناسزا گفتند، يك دختر سه ساله آثار و حرمش مثل يك ماه مي درخشد. بزرگان و شخصيت ها و امراء و فرماندهان مي آيند و در اطراف قبر كوچك اين دختر سه ساله پروانه وار مي چرخند و به او عشق مي روزند و از ساحت مقدس او طلب حاجت مي كنند؛ ولي فخر دودمان بني اميه كجاست؟

يكي از اساتيد رفته بود سوريه و مي گفت با چه زحمتي قبر معاويه را در آنجا پيدا كرديم. مي گفت ديديم روي قبر مملو از خار و خاشاك و بعضي از كثافات بود و يك پيرمردي هم آنجا بود و مي گفت من هر روز اينجا را پاك مي كنم، ولي تا ظهر، پرنده ها و گربه ها با كثافات خود اينجا را آلوده مي كنند، نمي دانيم چه سري است؟

اين هجمه ها همچنين استمرار داشت تا از فرزندان علي (عليه السلام)، فردي كه ذخيره شده بود براي آخر الزمان و قرار بود در نزديكي حكومت ولي عصر (ارواحنا لتراب مقدمه الفداه) بدنيا بيايد و با تفكر خودش و ايجاد انقلابش و تأسيس حكومت اسلاميش، تاريخ اسلام را از مسير بيراهه اي كه داشت مي رفت، به سمت ديگري بكشاند و با انقلابش جهان را متلاطم كند و انديشمندان جهاني و سياستمداران عالم را متوجه فرهنگ غني اسلام برخواسته از أهل بيت عصمت و طهارت (عليهم السلام) كند. مردي كه از كنز هاي خداي عالم بود كه نصيب ما كرد و اين انقلاب پر شكوه اسلامي را پايه ريزي و مهندسي نمود.

شايد ما در داخل كشور، نه قدر امام (ره) و نه قدر نظام و انقلاب را آنگونه كه زيبنده است ندانيم. بنده به كشورهاي مختلفي رفته ام و با جوانان و دانشجويان و اساتيد، حتي در خود عربستان سعودي و با شخصيت هاي الجزاير و مصر، جلسات متعددي داشتم. اينها وقتي نام امام خميني (ره) را مي شنوند، قطرات اشكشان جاري مي شود.

من در كنار بيت الله الحرام با تعدادي از جوانان مصري و الجزايري نشستي داشتيم. مي گفتند كه خوشا به حال شما كه رهبري همانند امام خميني (ره) و آيت الله خامنه اي داريد و اينها در برابر استكبار جهاني مثل شير مي غرند و از هيچ چيزي واهمه ندارند؛ ولي بزرگان و دولتمردان ما با كوچك ترين تشري كه از استكبار جهاني مي آيد، هر سانتيمتر سوراخ موش را به ميليون ها دلار مي خرند. بارها اين جملات را من شنيده ام كه مي گويند خدا را شكر كنيد كه خداوند، رهبران آگاه و متدين نصيب شما كرده است.

اما به موازات گسترش فرهنگ اسلامي، هجمه هاي عليه اسلام رشد فزاينده اي داشت. ما ديديم كه اينها از تمام ابزار و امكانات موجود در عصر ارتباطات براي منزوي كردن نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و فرهنگ شيعه و ائمه (عليهم السلام) استفاده مي كنند. در حوزه نشريات، بعضي از كتاب هاي ضد شيعي، مثل كتاب الشيعة و التصحيح كه نويسنده اين كتاب، دكتر موسي موسوي، نوه مرحوم حضرت آيت الله سيد ابوالحسن اصفهاني است. صدام در يكي از سخنراني هاي خود گفته بود كه اگر جنگ 8 ساله با ايران، هيچ فايده اي نداشت جز اينكه اين كتاب نوشته شود و فرهنگ شيعه را مورد تاخت و تاز قرار داد، براي ما بس است. همين كتاب را در سال 1385 در سودان، در 8 ميليون تيراژ چاپ و در كشورهاي اسلامي منتشر كردند.

كتاب الفكر السياسي، الشيعة من السقيفة إلي ولايت الفقيه (فكر سياسي شيعه از سقيفه تا ولايت فقيه) كه نويسنده اش احمد كاتب، يكي از طلبه هاي حوزه عليمه قم و مدرسه حجتيه بود، وقتي اين كتاب را نوشت و برد در لندن چاپ كنند، دولتمردان انگليس گفتند كه ما در قضيه آيات شيطاني، يك غلطي كرديم و براي 70 نسل ما بس است، ما دنبال دردسر نمي گرديم. به آمريكا برد تا چاپ كند، چاپ نكردند؛ ولي اين كتاب را آورد در عربستان و چاپ كردند. شما اگر در سايت هاي وهابيت برويد، متن عربي و فارسي و انگليسي آن را خواهيد يافت.

كتاب لله ثم للتاريخ يكي از كتاب هايي است كه واقعا بصورت هجو و زشت و زننده، عقائد شيعه را مورد تاخت و تاز قرار داده، نسبت به ائمه (عليهم السلام) جسارت كرده، مراجع عظام تقليد شيعه را مورد حمله قرار داده، از هرگونه افتراء و تهمت و بهتان حتي نسبت به مراجع عظام هم خودداري نكرده است. اين كتاب در عربستان بصورت ميليوني چاپ شد. يكي از علماء شيعه در منطقه قطيف عربستان مي گفت كه اين كتاب را با كاميون آوردند و در منطقه شيعه نشين قطيف و أحصاء و ... در ميان جوانان شيعه منتشر مي كردند. فقط در همين كويت، در چاپ اول 100 هزار تيراژ چاپ كردند؛ حتي در صف هاي نانوائي اين كتاب را پخش مي كردند. نماينده مقام معظم رهبري در كويت به دولت كويت اعلام خطر كرد كه اگر اين كتاب را جمع نكنيد، كويت به لبنان دوم مبدل خواهد شد و آنها هم از ترسشان اين كتاب را جمع آوري كردند و عوامل پخش آن را گرفتند. از اين قضايا زياد است.

در حوزه ماهواره، ماهواره هايي به زبان هاي مختلف، شبانه روز عليه شيعه فعاليت مي كنند. اخيرا يك سري از ماهواره هايي كه در لس آنجلس پخش مي شد و توسط ضد انقلاب ها و اپوزسيون ها اداره مي شد، وهابيت اينها را خريده و مطالبي را كه از حلقوم كثيف وهابيت عليه فرهنگ شيعه خارج مي شد، از زبان بچه شيعه ايراني خارج مي شود. الان حدود 45 شبكه ماهواره اي ضد شيعه و ضد انقلابي در آمريكا در حال فعاليت هستند، حدود 30 شبكه در طول اين چند ماهه برگشته اند و عليه شيعه شبهه افكني مي كنند.

در حوزه اينترنت، جديدترين آماري كه بنده دارم، حدود 40 هزار سايت اينترنتي وهابيت عليه شيعه فعاليت مي كنند. با اينكه مجموع تمام سايت هاي شيعه به تمام زبان ها دنيا، به مرز 5هزار سايت نمي رسد. من در اينجا از عزيزان حاضر در اين مجلس اين تقاضاي عاجزانه را دارم كه امروز وظيفه همه ماست تا از حريم ائمه (عليهم السلام) دفاع كنيم. مشروعيت نظام ما بستگي دارد به بقاي فرهنگ أهل بيت (عليهم السلام) و وجود ولي فقيه. اينها سرچشمه را بمب باران مي كنند و جوانان را به عقائد اسلامي و شيعي و فرهنگ أهل بيت (عليهم السلام) بدبين مي كنند. اينها كاري انجام مي دهند تا آن قداست مذهبي و عقائد پاك جوانان را نسبت به أهل بيت (عليهم السلام) سست كنند. ما اگر بخواهيم دفاع كنيم، نيازي به هزينه آنچناني نيست. من ديروز هم در حوزه علميه امام صادق (عليه السلام) عرض كردم كه ما بايد بيش از 20 ميليون سايت و وبلاگ داشته باشيم براي دفاع از حريم ولايت. يك سايت يا وبلاگ راه انداختن، هزينه اي ندارد. در دروس حوزوي هم گفته ام اين را كه اگر كسي از علم كامپيوتر بي اطلاع باشد، بيسواد است. امروز اگر كسي وارد اينترنت نشود و از اخبار موجود سياسي و فرهنگي و اقتصادي جهان آگاهي نداشته باشد، نمي تواند موضعگيري صحيحي در حوزه سياسي و فرهنگي و عقيدتي داشته باشد. بنده در خدمت مسئولين عقيدتي و سياسي بسيج هم كه بودم گفتم يكي از كارهائي كه بسيج بايد انجام دهد، اين است كه تمام پايگاه هاي بسيج سراسر كشور مجهز به رايانه باشند و تمام بسيجيان ما حداقل يك وبلاگ در عرصه اينترنت براي دفاع از حريم ولايت و أهل بيت (عليهم السلام) داشته باشند. يعني اگر در جايي به حوزه سياسي و اعتقادي شيعه يا نظام هجمه شد، در يك لحظه 20 ميليون سايت و وبلاگ به دفاع برخيزند. وقتي دشمنان ببينند كه ميليون ها پايگاه اينترنتي در برابر اينها ايستاده اند، به وحشت مي افتند. اسلام آنطوري كه با ترساندن و ارعاب جلو رفته:

تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُمْ (أنفال/60)

با كشتار جلو نرفته است.

شما تمام جنگ هاي دوران پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) را ملاحظه كنيد. در اين 84 جنگ و غزوه و سريه، آمار كشته شده هاي طرفين، از مرز 800 نفر تجاوز نمي كند.

آخرين تحقيقي كه يكي از انديشمندان أهل سنت انجام داده، مثلا در جنگ بدر چند نفر از مسلمانان و چند نفر از مشركين كشته شده اند و در فلان جنگ و ...، مجموع آماري كه اينها گرفته اند، حتي با احتساب جنگ با يهوديان بني نظير، حدود 1400 كشته از طرفين داشته است. اينهايي كه گفته اند اسلام با زور شمشير پيشرفت كرده، اين ياوه است كه از اين ياوه سرايان تراوش مي كند. لذا يك سبب از آنچه كه توانست اسلام را موفق كند و جلو ببرد، ترساندن و ايجاد رعب و وحشت در ميان مشركان و مخالفان بود.

عزيزان آمار دقيق را داشته باشند كه كليه كساني كه در اين 84 غزوه و سريه در عصر پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) كشته شدند، مجموعا حدودا 748 نفر بوده است. إن شاء الله آمارهاي ديگري از اين تعداد كشته ها را در همين هفته در مجله حوزه و افق حوزه در پاسخ به مصاحبه آقاي واعظ زاده خراساني ملاحظه خواهيد كرد.

آنچه كه امروز با آن مواجه هستيم، جديدترين شبهات وهابيت عليه شيعه است.

از يكي از شخصيت هاي طراز اول عربستان، عبد الرحمن براج كه از مفتيان شماره دو است سؤال كردند كه آيا امكان جهاد بين گروه هاي اسلامي هست يا نه؟ جواب داد:

إن كان لأهل السنة دولة و قوة و أظهر الشيعة بدعهم، و شركهم، و اعتقاداتهم، فإن علي أهل السنة أن يجاهدوهم بالقتال.

اگر أهل سنت داراي دولت مقتدر و توانائي باشد و شيعه به توسل و دفاع از أهل بيت (عليهم السلام) و عقائد خود بپردازد، بر دولت هاي اسلامي واجب است كه اعلان جهاد بر ضد شيعه كنند و آنها را قلع و قمع كنند.

يعني اگر امروز اينها با شيعه سر و كاري ندارند و بصورت گسترده متعرض شيعه نمي شوند، امكان و توانائي آن را ندارند. ما با بدنه اصلي أهل سنت مشكلي نداريم. با أهل سنت با همه اختلافاتي كه در حوزه عقائدي با آنها داريم، مشكلي نداريم. آنها را برادران خود مي دانيم و خودمان را برادر آنها مي دانيم. مشكل اصلي ما با 5% از أهل سنتي است كه در دامان وهابيت سقوط كرده اند و بجاي اينكه سخنان رهبر فرزانه انقلاب را الگوي خود قرار بدهند، همواره دستور از آن سوي آب ها مي گيرند و در سخنراني ها و خطبه هاي نماز جمعه، بجاي اينكه حرف هاي خود را مستند به امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري بكنند، مي گويند ما در جلسه اي كه در عربستان داشتيم اينگونه به ما گفتند و اينطوري بايد انجام دهيم و... . اينها اعلام خطر است عزيزان.

در سال گذشته آقاي حسيني بوشهري مديريت حوزه علميه قم، از بوشهر به من زنگ زد و گفت تعدادي از اين وهابي ها كه در دبي و امارات دوره ديده اند، آمده اند اينجا و نزديك 300 نفر از جوانان شيعه را آلوده كرده اند. رهبران اينها را گرفته اند و زنداني كرده اند و در زندان هم دنبال "هل من مبارز" هستند و مي گويند اگر شما راست مي گوئيد بيائيد با ما مناظره و بحث كنيد؛ شما حرفي براي زدن نداريد و مذهبتان باطل است. خيلي عجيب است كه در داخل حكومت جمهوري اسلامي ايران آمده اند اينگونه تحدي مي كنند و "هل من مبارز" مي گويند. جناب آقاي حسيني بوشهري از بنده خواستند تا با سه نفر از اينها كه براي مناظره آماده بودند مناظره كنم. ما هم فكر كرديم كه علي آباد هم شهري است و اينها هم كسي. چند نفر از اساتيد توانمند حوزه در بحث و مناظره را با خود به آنجا برديم. رفتيم در يك مجلسي و آن سه نفر در يك طرف و ما سه نفر هم در يك طرف. ديديم يكي از اينها كلاس پنجم ابتدائي، ديگري دوم راهنمائي، ديگري هم طلبه پايه 3 هستند و الفبا را بلد نبودند و وقتي مي خواستند وهابيت را بنويسند نمي دانستند كه چگونه بنويسند. آمدند چند آيه قرآن را خواندند و با همين كارشان در آن منطقه 300 جوان شيعه را شستشوي مغزي داده و وهابي كردند. كار را به جايي رساندند كه بچه شيعه مي گويد كه اين عزاداري براي امام حسين (عليه السلام) شرك است و يا علي و يا حسين گفتن شما شرك است. مهرهاي مسجد را كه روي برخي نام الله و برخي ائمه (عليهم السلام) است برداشته و همه را داخل دستشوئي انداخته است ؛ چرا؟ چون اينها از مظاهر شرك است. با اينها كه صحبت كرديم، ديديم اينها عددي نيستند كه مناظره كنيم. فقط حدود 5 دقيقه حرف براي زدن داشتند و بعد از آن حرفشان تمام شد. رهبر اصليشان گفت كه فلاني، اگر روز اول، كسي مثل شما مي آمد با ما بحث مي كرد، اينطور آيات قرآن و روايات را براي ما مي خواند، ما دچار فتنه نمي شديم. ما اينجا ميدان را آزاد ديديم و كسي هم در برابرمان نبود، هم خودمان بيچاره شديم و هم ديگران را بيچاره كرديم. شما راهنمائي كنيد كه چگونه از اين فتنه اي كه درست كرديم بيرون بيائيم.

اينها وقتي داخل لايه هاي جامعه ما مي آيند، برايشان فرقي نمي كند چه شيعه باشد و چه سني. دنبال اين هستند كه جوان را شستشوي مغزي داده و به يك مرحله اي برسانند كه آماده باشند كمربند و جليقه انفجاري را ببندند و وارد جامعه شيعي بشوند و هم خود را به درك واصل كند و هم عده اي از عزيزان ما را به خاك و خون بكشاند. ما اينچنين پديده اي را در هيچيك از اقليت هاي مذهبي نداشتيم. حتي شما تاريخ بهائيت را مشاهده كنيد، اينها همچنين قضيه اي را نداشتند كه يك انسان را از نظر شستشوي مغزي به حدي برسانند كه حاضر باشد خودش را نابود كند براي خدمت به عقيده خودش؛ اما وهابيت اينچنين است.

اينها جنايتي كه در اين 10، 12 سال اخير انجام دادند، والله روي حجاج بن يوسف ثقفي را سفيد كرده اند. كارهايي كه اينها انجام دادند بقدري وحشتناك و ضد انساني و بشري است كه برايش هيچ اسمي نمي توان گذاشت. حدود 40 فيلم را به سختي جمع كرديم از نمونه هاي جنايات وهابيت كه اينها چقدر خشن و كثيف اند و اخلاق و انسانيت ندارند. در هنگام كشتن شيعيان، شعار لا إلا إلا الله را مي گويند. سي دي جنايات خود را براي ايجاد رعب و وحشت ميان مردم پخش مي كنند. روي برخي بنزين مي ريزند و آتش مي زنند. برخي را مانند گوسفند سر مي برند. نمونه اي از جنايات وهابيت را در افغانستان و پاكستان و الجزاير و مسكو و آمريكا و عربستان و ... بدست آورده ايم. آئين وهابيت غير از آدمكشي و نسل كشي در جهان، چيز ديگري ندارد. الان هم تعدادي از جوانان و انديشمندان غربي كه به اسلام بدبين شده اند، بخاطر جنايات وهابيت در عرصه بين الملل است.

لذا، تقاضاي ديگري كه از شما و روحانيون حاضر در جلسه دارم، همان تعبير مقام معظم رهبري است كه براي معرفي وهابيت، از هيچ كوششي نبايد دريغ كرد. ما هم حاضريم هفته اي يكبار از عقائد كثيف وهابيت و شبهات را به همراه پاسخ آنها، بصورت جزوه بنويسيم در خدمت عزيزان قرار دهيم و شما در بيرون منتشر كنيد.

آن عبارت حضرت امام خميني (ره) همواره نصب العين ما باشد كه فرمود:

وهابيت، مروج اسلام ابو سفياني و اسلام آمريكائي است.

ما در هر سخنراني و جزوه، بايد اين سخن امام خميني (ره) را يادآور شويم.

لذا اگر ما اطلاع رساني نكنيم، يك وقت چشم باز مي كنيم و مي بينيم كه كلاهمان پس معركه است. اگر اينها در لابلاي شيعه يا نظاميان نفوذ كنند، به تعبير امام موسي صدر (ره):

به هر كس كه نسيم وهابيت وزيده شده باشد، ديگر راه خلاصي و رستگاري براي هميشه به روي او بسته مي شود.

يعني اينها افرادشان را چنان بار مي آورند كه به حرف احدي گوش نمي كنند. يكي از وهابي ها چندي پيش در اينترنت جمله اي گفته بود كه:

اگر پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) از قبر زنده بشود و بگويد كه سخنان وهابيت نادرست است و توسل به پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) اشكال ندارد، ما از او هم قبول نمي كنيم.

اين نهايت وقاحت و بي حيائي است كه اگر پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) هم بگويد راه شما باطل است، نمي پذيريم.

يكي از بزرگان أهل سنت عربستان، كتابي نوشته به نام داعية و ليس نبيا. محمد بن عبد الوهاب مؤسس وهابيت، اصلاح گر بوده و پيامبر نبوده است؛ ولي شما مقام او را تا حد پيامبري بالا برده ايد.

سؤالات

سؤال:

با توجه به تفكرات شديد وهابيت در ميان أهل سنت اين استان و همجواري با پاكستان، چه اقداماتي شده و راه هاي مقابله چيست؟

جواب:

در استان شما با يك اقليت محدود 5 درصدي از أهل سنت روبرو هستيم كه سر در آخور وهابيت كرده اند و 95% أهل سنت استان شما، مخالف با تفكر وهابيت هستند. ولي اينها امكانات ندارند و احتياج به حمايت و سازماندهي دارند. با شخصيت هاي برجسته در اين استان مرتبط هستيم و حتي يك از علماء بزرگ أهل سنت استان شما، كتابي در رد وهابيت نوشته و چاپ شده است. ولي متأسفانه اينها سازماندهي و حمايت نشدند و اين 5% در استان شما جولان مي دهند. در سايت هاي اينترنتي حرف هاي وهابيت را مي گذارند و عملا بصورت وقيحانه، كتاب ها و مقالاتي كه شيعه را مهدورالدم مي داند مي گذارند و از آدم كشي و تروريست، علنا دفاع مي كنند. در حاشيه همايش هاي ساليانه خود سي دي هاي بن لادن قهرمان و صدام شهيد را پخش مي كنند. در برخي از مجلات و كتاب هاي خود، همان عقائد وهابيت مبني بر جهاد عليه شيعه را ترويج مي كنند. يكي از كارهايي كه در اين استان ضرورت دارد و هيچ راه گريزي ندارد، اين است كه ملتمسانه تقاضا مي كنم كه اين علماء أهل سنت را كه با تفكر وهابيت 100% مخالفند را به صحنه بكشانيد و از اينها پشتيباني و حمايت كنيد و امكانات بدهيد. خدا مي داند كه اگر يك روحاني سني وارد ميدان شود و با اين وهابي ها در بيفتد، شايد از هزار نفر امثال ما روحاني شيعه تأثيرگذارتر باشد. اين 5% اگر هجمه شديد آن 95% را ببينند حساب خود را مي كنند؛ ولي متأسفانه به تعبير اميرالمؤمنين (عليه السلام):

تعجب مي كنم از اهل باطل كه در مسير باطلش آنهمه منسجم و متحد و منظم، ولي اهل حق در مسيرشان بي برنامه و نامنظم و نامنسجم عمل مي كنند.

براي مقابله با وهابيت، هيچ چيزي به اندازه اطلاع رساني اثر گذار نيست. به تعبير آيت الله مصباح يزدي، بعضي از افراد هستند كه نه عقيده محكمي دارند كه جلوي خلاف شرع و قانونشان را بگيرد، نه به قيامت آنچنان ايمان دارند كه ترس از قيامت اينها را از گناه و خلاف بازدارد، ولي از آبرويشان مي ترسند. اگر ما اطلاع رساني كنيم و كارهاي اينها را به نمايش بگذاريم و به مردم نشان بدهيم، بخاطر حفظ آبروي خودشان عقب نشيني مي كنند.

ما همان تعبير مقام معظم رهبري را استفاده مي كنيم كه فرمود:

در معرفي چهره هاي وهابيت و عوامل وهابيت در داخل كشور، كوچكترين كوتاهي نكنيد.

بهترين راه، اطلاع رساني است.

سوال:

در حال حاضر خطر انجمن حجتيه خطرش از وهابيت كمتر نيست. چرا فكري نمي شود؟ ولايت فقيه را زير سؤال مي برند.

جواب:

ما با هيچكس تعارف نداريم. ملاك براي ما، خط أهل بيت (عليهم السلام) است. امروز كسي كه پرچمدار دفاع از أهل بيت (عليهم السلام) است، ولي فقيه ماست. هر كسي، در هر لباسي و در هر چهره اي و در هر سازماني بيايد و با خط فكري رهبري كه نماد خط أهل بيت (عليهم السلام) است مخالفت كند، ما در برابرش مي ايستيم. ولو اينكه فرزند مسئولين بلند مرتبه باشد. الان گروه هايي كه در كشور فعاليت مي كنند، چه بهائي و مسيحي و يهودي و دراويش، لازم است كه در برابر تمام اينها جبهه بگيريم. خط ما، خط ولايت فقيه است. هر كس با اين خط، كج باشد، آن را راست مي كنيم. ولي امروز خطر وهابيت، خطر جدي است و هيچيك از اين گروه و فِرَق، اينطور وقيح نيستند كه يك بچه شيعه و سني را به اين حد برساند كه يك جليقه انفجار به خود ببندد و خودش و ديگران را هلاك كند. ما اينچنين پديده اي را هم حتي در ميان صهيونيزم نداشتيم و نداريم. اين وهابيت داخل كشور از جمله عبد المالك ريگي رئيس آنها، مي گويند كه حكومت جمهوري اسلامي ايران، حكومت شرك است و ما بايد با اين شرك، مسلحانه بجنگيم و هيچ تعارفي هم نداريم؛ اگر كسي اينها را بكشد، چنين و چنان است و وعده بهشت هم مي دهند. يعني همان كاري كه عمر سعد در كربلا انجام داد و گفت كه اي لشكريان خدا، سوار بر اسب شويد كه حوريان بهشتي در انتظار شما هستند. همان روش را امروز وهابيت تكرار مي كنند.

سؤال:

الان در مسجد مكه، علنا نرم افزارها و نشريات عليه تشيع توزيع مي شود. جهت خنثي سازي اين فكر نكرديد؟

جواب:

ما بارها در سخنراني ها و سايت ها و جلساتمان گفتيم كه براي ما فرقي نمي كند كه مسجد مكه باشد يا مسجد مدينه. هر حزب و گروهي كه باشد، ملاك براي ما أهل بيت (عليهم السلام) است. ما تكليف داريم كه با اينها مبارزه كنيم و در چهارچوب رهنمودهاي ولي فقيه و رهبري عمل كنيم و جلوتر نرويم. افراط و تفريط هم گاهي كار را خراب مي كند. بايد نداي رهبري را با جان و دل لبيك بگوئيم و راه كارهاي ايشان را در رابطه با وهابيت عملي سازيم.

در جلسه اي كه با مسئولين نظامي داشتيم، نماينده مقام معظم رهبري گفت كه ايشان دستور داده در برخورد با هر گروه و فرقه اي، از دست زدن به خشونت خودداري كنيد و مبارزه فرهنگي كنيد و فقط كساني كه با ما جنگ مسلحانه مي كنند و به فكر كشتن جوانان ما هستند، مهدورالدم هستند. غير از كساني كه جنگ مسلحانه عليه ما مي كنند، ديگران را مسلمان مي دانيم.

اين را هم عزيزان بدانيد كه، 5% آنان خشونت طلب هستند. بارها گفته ام كه حتي در خود عربستان، 95% وهابيت با اين خشونت و ترور و آدم كشي مخالف هستند. تعداد انگشت شماري از آخوندهاي خودفروخته وهابي هستند مثل بن جبرين و عبدالرحمن براج و شيخ صالح فوزان و ... كه اين تفكر خشن و تند را دارند.

بنده در مكه مكرمه با خيلي از سران وهابيت، مثل دكتر ابوسليمان و ... رابطه دارم و شايد بيش از 200 جلسه در منازل ايشان صحبت كرديم. خدا را شاهد مي گيرم كه دكتر ابوسليمان كه عضو هيئت كبار علماء وهابيت است مانند شوراي عالي انقلاب فرهنگي كشور ما، ادب و احترام و دفاع ايشان به شيعه را كسي ندارد و از خيلي از روحانيون أهل سنت داخل هم محترمانه تر است. در جلسه اي كه دو سه سال قبل به ايران آمده بود، نزديك يك هفته در ايران بود، واقعا انسان از احترام و ادب ايشان لذت مي برد. ما با وهابيت تكفيري مخالف هستيم.

سؤال:

آيا صحيح است بيان شود كه دست بسته نماز خواندن أهل سنت، از زمان خليفه دوم رواج پيدا كرده و در زمان خليفه اول نبوده است؟

جواب:

بنده اين طور اختلافات را صلاح نمي بينم كه بحث شود. مشكل امروز ما اين نيست. مشكل ما اين است كه استكبار جهاني آمده است در منطقه و مي خواهد اسلام را از بين ببرد و براي او شيعه و سني فرقي نمي كند. در فلوجه، سني ها را و در شهرك صدر، شيعه ها را نابود مي كند. در افغانستان سني ها را بمب باران مي كند و در نجف و كربلاء، شيعه ها را. ما اينطور مسائل اختلافي فقهي را در غير از جلسات درس فقهي و علمي، به صلاح نمي بينيم كه طرح شود. ملاك ما هم عمل پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) است نه ديگري. پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) در اتاق مخصوص و پنهاني كه وضو نمي گرفت و نماز نمي خواند و همه ديده بودند عمل ايشان را. ايشان در طول اين 23 سال چگونه نماز مي خواند، اين براي ما ملاك است. اگر ثابت شد كه ايشان دست بسته نماز مي خواند ما هم اينگونه عمل مي كنيم؛ چون ملاك ما عمل پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) است و أهل بيت (عليهم السلام) و اگر دست باز نماز مي خواند ما هم بدان عمل مي كنيم.

سؤال:

لطفا تاريخچه دست بسته نماز خواندن را بيان كنيد.

جواب:

مرحوم صاحب جواهر در قسمت نماز آورده كه وقتي اسراي ايراني را خدمت خليفه دوم مي آورند، ديد كه آنها دست بسته در مقابل او ايستاده اند و گفت اين چه عملي است؟ گفتند كه ما در ايران در برابر بزرگان خود، به نماد احترام، دست بسته مي ايستيم. مي گويند كه بعد از آن، جناب خليفه دوم دستور داد كه به احترام خدا، در نماز اينگونه باشيم. البته قضيه خيلي فراتر از اينهاست.

سؤال:

كشورهاي تأمين كننده مالي اين تفكر وهابيت، چه كشورهايي هستند؟

جواب:

اين خيلي روشن و واضح است كه امروز مركز وهابيت، عربستان است و تمام اين پشتيباني مالي توسط عربستان صورت مي گيرد و حتي در سال گذشته در برخي سايت هاي خبري آمد كه اينها 36% درآمد عربستان را براي تبليغ تفكر وهابيت اختصاص داده اند و اينها در سراسر جهان نمايندگي دارند. حتي در خود دبي، يك مدرسه 12 هزار نفري تأسيس كرده اند و در پاكستان، بيش از 10 هزار حوزه علميه تأسيس كرده اند. اينها از امكاناتي كه خودشان دارند يا آمريكا در اختيار اينها قرار داده، براي تبليغ وهابيت استفاده مي كنند. البته اين را هم بدانيد كه هر چه وهابيت اين تبليغ و هجمه را بيشتر كرده، نتيجه معكوس داده و الان در خود عربستان، اكثريت أهل سنت و وهابيت، با اين تفكر مخالف هستند. الان خود حكومت عربستان، دو طيف شده اند؛ يك طيف اصلاح طلبان با رهبري آقاي ملك عبدالله كه در تلاش هستند تا عربستان را به يك كشور آمريكا پسند و اروپا پسند تبديل كنند و يك عده راديكال ها هستند كه همين القاعده و بن لادن و ترورهايي كه در عربستان صورت مي گيرد، توسط آنهاست. حتي سال گذشته مفتي اعظم عربستان، شيخ عبدالعزيز آل شيخ، يك اطلاعيه خيلي مهمي داد بر ضد وهابيت تندرو و در همين آبان1386 همايشي در مكه بود و در آنجا يك بيانيه صادر شد كه در آن بيانيه، وهابيت تكفيري و تندرو را را كاملا محكوم كرده بودند. متأسفانه اين دو بيانيه را نه صدا و سيماي ما تحت پوشش قرار داد و نه رسانه ها و نه جرايد. جا داشت كه ما اين دو بيانيه را هفته ها تحت پوشش خبري قرار مي داديم و تبليغ و ترويج مي كرديم. البته بخش مهمي از صحبت هاي آنها را در سايتمان گذاشته ايم. گرچه هنوز هم دير نشده است و مي توان تكه هاي مهمي از اين بيانيه و سخنراني هاي آنها را براي مردم منتشر كرد تا بدانند كه وهابيت نه تنها پديده ضد شيعي، بلكه ضد ديني است.

سؤال:

تا كي باشد شاهد شيعه كشي در اين استان باشيم؟

جواب:

اين وظيفه ما نيست. وظيفه ما اطلاع رساني در حوزه فرهنگي و افشاء ماهيت وهابيت است.

سؤال:

آيا نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران يك شبكه ماهواره اي جهت پاسخگويي به شبهات مطرح شده از سوي وهابيون افراطي، راه اندازي كرده يا نه؟

جواب:

دو سه ماهواره به زبان عربي داريم و تا حدودي اينگونه برنامه ها را تحت پوشش قرار داده اند. حتي در خود عراق هم دو سه ماهواره توسط شيعيان عراق تأسيس شده و آنها هم جواب مي دهند. ماهواره اي هم در لس آنجلس به نام سلام راه اندازي شده است. البته بنده هم با دو شرط با اين شبكه همكاري مي كنم. يكي اينكه نبايد كوچكترين اهانتي به عزيزان أهل سنت داشته باشند و دوم اينكه نبايد كوچكترين جسارتي عليه نظام جمهوري اسلامي ايران بكنند و تا حدود زيادي هم اين شروط را عملي كرده اند.

««« و السلام عليكم و رحمة الله و بركاته »»»Share
1 | نو/.م/. | | ١٢:٠٠ - ٢٧ ارديبهشت ١٣٨٧ |
برايم مطالب نابتان را بفرستيد
2 | مجيد م علي | | ١٢:٠٠ - ٢٧ ارديبهشت ١٣٨٧ |
با سلام
سخنراني بسيار خوبي هست مثل هميشه .
لطفا اقدام به پخش انها از شبكه سلام بفرمائيد حتي اگر فقط ضبط صوتي باشد .
در ثاني اين وهابي جاهل كه گفته است :
اگر پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) از قبر زنده بشود و بگويد كه سخنان وهابيت نادرست است و توسل به پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) اشكال ندارد، ما از او هم قبول نمي‌كنيم.
هم به دين مبين و حق اسلام كفر ورزيده هم به مذهب ضاله (ارث شجره ملعونه ) وهابيت كه اعتقادي به رجعت بعد از وفات ندارند و هر زنده ئي نعوذ بالله بهتر از انبيا يا اوصيا ميباشد .
لعنه الله و نبينا و اوصيانا عليهم اجمعين
و السلام عليكم و رحمة الله و بركاته
3 | گنجي | Iran - Tehran | ١٢:٠٠ - ١٥ اسفند ١٣٨٧ |
چرا گروه اصلاح طلب نسبت به ولايت فقيه بي تفاوتند؟
   
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها