2021 May 7 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
"همزمان با سالروز میلاد حضرت عباس علیه السلام در شهر قم"
کد مطلب: ١٣٨٩٢ تاریخ انتشار: ٢٨ اسفند ١٣٩٩ - ١٧:٥٧ تعداد بازدید: 318
اخبار » عمومي
"همزمان با سالروز میلاد حضرت عباس علیه السلام در شهر قم"

دیدار عضو قرارگاه کلام حوزه علمیه خراسان با آیت الله حسینی قزوینی

آیت الله شیخ محمد مروارید عضو قرارگاه کلام حوزه علمیه خراسان به همراه اعضاء و اساتید مرکز آموزش و پژوهش کلام و معارف اهل بیت علیهم السلام  خراسان در این دیدار گزارشی از فعالیت های این موسسه و حوزه فعالیت را تشریح داشتند .

در این دیدار که همزمان با سالروز میلاد حضرت قمربنی هاشم (ع)  در شهر مقدس قم برگزار شد ، حضرت استاد حسینی قزوینی ضمن خوش آمد گویی از زحمات و تلاش های این موسسه نسبت به برگزاری دوره دانش افزایی فاطمی و دوره دانش افزایی حسینی که با مشارکت موسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر (عج) برگزار شد قدردانی داشتند .

در ادامه این نشست رئیس شبکه جهانی حضرت ولیعصر (عج) با بیان نقل خاطراتی از مناظرات خود در عربستان به اهمیت نخبه پروری و لزوم توجه حوزه های علمیه به این مقوله مهم پرداختند .

ایشان افزودند : در حال حاضر آنچه که مسلم است ، راهبرد دشمنان در مواجه با حوزه های علمیه جذب نخبگان با هدف تخریب حوزه و ساحت روحانیت است . همه ی معاندین به این رسیده اند که از طریق مباحث علمی نمی توانند مذهب جعفری را مورد هجمه قرار بدهند ، و از طرق دیگر ، که یکی از آنان جذب اساتید نخبه هست . لذا بنده هشدار می دهم ، باید روحانیون ، اساتید و طلاب به این موضوع نگاه تکلیفی داشته باشند .

معظم له در ادامه فرمودند : بنده و اعضای علمی و اساتید موسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر (عج) آمادگی هر گونه همکاری با حوزه های علمیه کشور ، جهت برگزاری دوره های آموزشی تخصصی کلام و پاشخ به شبهات را داریم و امیداوم حوزه علمیه خراسان مثل گذشته نسبت به این جریان با همت مضاعفی  در ادامه مسیر موفق باشد .

آیت الله حسینی قزوینی در این دیدار از حضور ارزشمند این استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان تشکر فرمودند و اظهار امیدواری کردند با راهبری ونظارت عالمانی همچون ایشان ، حوزه علمیه خراسان همچون گذشته در پاسخ گویی و نخبه پروری به این تکلیف به نحو احسن عمل نماید .

حضرت آیت الله حاج شیخ محمد مرواید در این نشست ضمن تقدیر مجاهدت های علمی این عالم برجسته ، با بیان دغدغه های حوزه علمیه خراسان ، از آیت الله حسینی قزوینی جهت حضور مستمر در حوزه علمیه خراسان و جمع حوزوی و دانشگاهی دعوت بعمل آوردند .

تصاویر این دیدار در ادامه خواهد آمد ...

 
 
 
 
 
 
 
 
 


Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها