2024 May 29 - چهار شنبه 09 خرداد 1403
ناگفته های مناظره المستقله
کد مطلب: ١٠٨٢٥ تاریخ انتشار: ٠٨ اسفند ١٣٩٥ - ١٨:١٨ تعداد بازدید: 5058
سخنراني ها » پاسخگویی به شبهات
قسمت اول
ناگفته های مناظره المستقله

هدف از ایجاد شبکه المستقله ، علت حضور آیت الله قزوینی در مناظره در مورد حضرت زهرا ، اثبات هجوم و آتش زدن در خانه حضرت زهرا سلام الله علیها

حسيني:

بسم الله الرحمن الرحيم اللهم صلي علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم

عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت شما بينندگان عزيز و ارجمند، بنده حسيني به همراه جناب آقاي فرشيد شرفي در خدمت شما هستيم با ويژه برنامه‌اي که قرار است بپردازيم به مناظراتي که در شبکه المستقله با موضوع زندگي حضرت صديقه طاهره سلام الله عليها برگزار شد.

ان شاءالله مطالبي درباره مناظراتي که در المستقله برگزار شده است، را تقديم حضورتان مي‌کنيم که براي شما روشنگري بشود.

جناب آقاي شرفي سلام عليکم و رحمۀ الله

شرفی:

وعليكم السلام ورحمة الله بسم الله الرحمن الرحيم و به نستعين انه خير ناصر و معين

عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت شما بينندگان عزيز، ان شاءالله که بتوانيم برنامه‌اي را تقديم حضورتان کنيم که درخور‌ شأن حضرت صديقه طاهره سلام الله عليها باشد.

حسيني:

يک توضيحي مختصري در مورد شبکه المستقله داشته باشم.

در حول و حوش سال 2008-2007 ميلادي شبکه‌ای تحت عنوان المستقله در رسانه‌‌‌ها ظاهر شد و مدعی بود که اين شبکه، شبکه مستقلي است و به دنبال برگزاري گفتگو و مناظره بين شيعه و ‌‌‌اهل‌ سنت است. آنچه که ظاهر اين قضيه بود برگزاري مناظراتي بود که در مواضعي اختلافات شيعه و ‌‌‌اهل‌ سنت مطرح مي‌شود و آنها به تبادل مسائلي که در مورد اختلافاتي که در مورد شيعه و سني است مي‌پرداختند. اما بعد از اينکه مدتي از برگزاري مناظرات در المستقله گذشت، همه متوجه شدند که پشت پرده برگزاري مناظرات در شبکه المستقله ايجاد فتنه است و نه رسيدن به حقيقت و واقعيت. شبکه المستقله در خلال مناظراتي که داشت، چند شب موضوع زندگي حضرت زهرا سلام الله عليها را مطرح کردند که از طرف شيعه و ‌‌‌اهل‌ سنت افرادي آمدند که خيلي قابل تأمل بود. آن افرادي که ‌‌‌به ‌عنوان ‌‌‌اهل‌ سنت در استوديو حاضر بودند افرادي بودند که وهابي بودند و برخي‌هايشان وهابي شناسنامه‌دار و با سابقه‌اي که مبلغين وهابي بودند، در استوديو المستقله از اين اشخاص استفاده کرده بودند. و از طرف ديگر افرادي را که ‌‌‌به ‌عنوان شيعه آورده بودند چه در داخل استوديو و چه به صورت تلفني روي خط آورده بودند، يا شيعياني بودند که در تشيع‌شان شک و ترديد وجود داشت، چون مطالبي را در مناظرات مطرح مي‌کردند که اينها عقائد شيعه را زيرسؤال مي‌برد و مطالبش خلاف اعتقادات شيعيان بود. يا گاهاً از عباراتي استفاده مي‌کردند که اين عبارات تند بود، گزنده بود و منطقي که بحث مي‌کردند بر اساس منطق شيعيان نبود. بخاطر همين مراجع عظام تقليد براي اينکه هم جلوي فتنه گرفته بشود و هم اعتقادات شيعيان با منطق و روش صحيح در شبکه المستقله مطرح بشود، به آيت الله حسيني قزويني دستور دادند که در اين مناظرات شرکت بکنند، البته نه حضور فزيکي، اما ايشان در اين مناظرات حضور تلفني داشتند.

در شب‌‌‌هاي چهارم، ششم، و هشتم آيت الله قزويني به صورت تلفني در شبکه المستقله به بحث و گفتگو در مورد حضرت زهرا سلام الله عليها پرداختند. بحث مهم، پشت پرده اين شبکه‌‌‌هاي وهابي بود، آيت الله قزويني وقتي حضور پيدا کردند در دو امر مهم توانستند تأثيرگذار باشند.

يکي اينکه جلوي فتنه و مطالب تندي که ممکن بود احياناً مطرح بشود را گرفتند، به هرحال ايشان آگاه و بصير به اتفاقاتي که در منطقه افتاده و به آنچه که خواسته مراجع عظام تقليد بود کاملاً واقف بودند

و اینکه براي همگان واضح و مشخص است جايگاه ايشان از لحاظ علمي و صلاحيت و شأنيت اظهار نظر ‌‌‌به ‌عنوان نماينده فکر شيعيان و مراجع عظام تقليد در مورد حضرت زهرا سلام الله عليها به صورت کامل دارا هستند، به خاطر يد طولايي که در بحث و گفتگو در موضوعات علمي با وهابیت دارند.

ولي به هرحال باز هم در حضور آيت الله قزويني آنچه که هدف شبکه المستقله بود که مناظرات به سمت و سوي برود که ايجاد اختلاف بين شيعه و سني و یا ايجاد فتنه بکند

شرفي:

بله! کاملاً صحيح است و مطالبي که ما اينجا در مورد آن صحبت خواهیم کرد، در مورد اينکه هدف اصلي شبکه‌‌‌هاي وهابی و به خصوص اين شبکه‌ی المستقله، هدف اصلي اينها ايجاد فتنه هست. ايجاد فتنه‌‌‌هاي قومي و سياسي و هم فتنه‌‌‌هاي مذهبي و اصلاً براي ايجاد فتنه‌‌‌هاي مذهبي اين مناظرات را در موضوعات مختلف عقيدتي و مذهبي برگزار کردند. اما اين فقط ادعاي بزرگان و علماي شيعه و ما نيست، حتي بسياري از بزرگان ‌‌‌اهل‌ سنت و علماي ‌‌‌اهل‌ سنت و محققين ‌‌‌اهل‌ سنت که الآن هم بسيارشان حي و حاضر هستند، برنامه درس و بحث و برنامه‌‌‌هاي تلويزيوني دارند، آنها هم آمدند و تصريح کردند که اصلاً اولاً حضور پيدا نکنيد، يا اين مناظرات را مشاهده نکنيد زیرا اينها به دنبال حق و حقيقت نيستند،

و اينکه يکسري پشت پرده‌‌‌هاي سياسي و اقتصادي در مورد شبکه‌‌‌هاي وهابي مثل شبکه المستقله. و يکي از اين افراد آقاي عدنان ابراهيم که ايشان آمدند و توضيحات بسيار بسيار شفاف کننده‌اي در مورد شبکه المستقله دادند ايشان فردي هستند که منتقد حتي به مباني شيعه هستند و مباني شيعه را هم نقد مي‌کنند، اما در مورد شبکه المستقله با انصاف برخورد کردند. يک کليپي آماده هست که ايشان توضيح مي‌دهند هم در مورد پشت پرده اقتصادي اين شبکه و هم اينکه از بحث‌‌‌هاي عقيدتي و ديني که شبکه المستقله چه چيزي را دنبال مي‌کرد؟

پخش کليپ: سخنان عدنان ابراهيم

عدنان ابراهيم: ماشاء الله! ماشاء الله! امروز ما شيعه و سني و زيدي و اباضي و فرقه‌‌ها و طوائف مختلف هنوز مي‌جنگيم و مي‌خواهند که ما با يگديگر بجنگيم، در ضمن بين پرانتز اين را بگويم که من از کساني هستم که در اين موارد صحبت مي‌کنم. در مورد فرقه‌‌ها صحبت مي‌کنم، در مورد شيعه و سني و زيدي و اباضي هميشه صحبت مي‌کنم و هدف من کاملاً روشن است. من بسيار اهل تسامح هستم، من ضد تکفير هستم. من مخالف درگيري و لشکرکشي هستم. من مخالف فتاواي کشتن و ذبح ديگران هستم، در حالي که افرادي هستند که چنين کاري را انجام مي‌دهند. و سالانه در شبکه‌‌هاي ماهواره‌اي‌شان بيش از 100 ميليون دلار دريافت مي‌کنند. شبکه‌‌هاي ماهواره‌اي در انگليس، برادران من، گزارش‌‌هاي مکتوب به زبان انگليسي آنها را مفتضح ساخته است. آنها مي‌دانند که ما اين گزارش را نمي‌خوانيم، مشايخ ما اين گزارش‌‌ها را مي‌خوانند اما هيچ کسي ديگر نمي‌خواند. و هيچ کسي توجه نمي‌کند. چه کسي به اين موضوع اهميت مي‌دهد؟ اي برادرانم مؤسسه راند، معروف است، يک مؤسسه‌اي راند و پشت پرده صهيونيستي ـ صليبي آن، امسال در گزارش خودش نوشته است ما امسال 700 ميليون دلار داده‌ايم، 300 براي شبکه فلان و 100 ميليون دلار براي شبکه فلان در انگليس داده‌ايم. اين شبکه ماهواره‌اي چه کار مي‌کند؟ من شما را شش هفت سال پيش از اين تريبون به فضل الهي از اين شبکه برحذر داشته‌ام. به شما گفتم که اين شبکه ماهواره‌اي خيلي واضح است که تظاهر مي‌کند به اينکه مي‌خواهد بين شيعه و سني گفت و گو برگزار کند.

شرفي:

اين آقاي عدنان ابراهيم که خيلي واضح هم کمک‌‌‌هاي چند صد ميليون دلاري به اين شبکه و هم اينکه خود ايشان گفتند من خودم مکاتب مختلف و مذاهب مختلف را نقد مي‌کنم، اما به شاگردانم و کساني که اين مباحث را دنبال مي‌کنند ، توصيه‌ام اين بود که نرويد دنبال اين مناظرات همه را برحذر داشتم و اين مناظرات را دنبال نکنيد، چون واقعاً هدف اينها تحريک احساسات شيعه و تحريک احساسات ‌‌‌اهل‌ سنت است و جالب است که در کنار همه اين مسائل، فردي مثل آقاي ملک سلمان، ايشان فعلاً پادشاه عربستان سعودي هستند، آن زمان امير منطقه رياض بودند، نامه‌اي به اين شبکه المستقله نوشتند، نامه تقدير و تشکر و حتي گفتند ما تقدير مي‌کنيم که افرادي را به اين شبکه دعوت کنيد که تخصص بيشتري دارند و خيلي واضح است منظور حکومتي مثل حکومت عربستان سعودي، يعني آل سعود از تشويق بيشتر براي حضور کارشناسان و کساني که علم بالاتري دارند، يعني کساني که بتوانند با مهارت بيشتري ايجاد فتنه بکنند، ايجاد فتنه‌‌‌هاي قوميتي، ايجاد فتنه‌‌‌هاي مذهبي که باعث تجزيه کشورها در منطقه بشود، باعث اين بشوند که شيعه و سني به جان هم بيفتند و اين آتش فتنه در منطقه شعله‌ور تر بشود.

حسيني:

بله جناب آقاي شرفي اين سخنان آقاي عدنان ‌‌‌به ‌عنوان سني مذهب بود. اما در همان سالها، حول و حوش سالهاي 2008 میلادی بود مقام معظم رهبري مد ظله العالی، در ديداري که با مردم در روز عيد غدير داشتند، نکاتي را گفتند که مطرح کردند اين موضوعات و اين نکات رهبری مصادف با برگزاري آن مناظرات در شبکه المستقله بود، ايشان فرمودند که:

در يک کشور اروپايي غيراسلامي دشمن تاريخي و بنيادين با کشورهاي اسلامي، شما مي‌بينيد توي تلوزیون‌‌هايشان مناظره شيعه و سني راه مي‌اندازند، يکي را از شيعه دعوت مي‌کنند، يکي را از سني دعوت مي‌کنند که شما بياييد توي اين تلويزيون با هم مناظره کنيد! مقصودشان چيست؟ يک کشور مسيحي، يک کشور استعمارگر با سابقه سياه، مناظره شيعه و سني با چه مقصود راه مي‌اندازند؟ مي‌خواهند حقيقت معلوم بشود؟ مي‌خواهند در بين مناظره و مباحثه مستمعين و مخاطبين‌شان حق را بفهمند؟ يا مي‌خواهند از اين گفتگوها و آنچه که در خلال اين گفتگوها ممکن است از کسي سر بزند، اين آتش اختلاف را تشديد کند؟

و ايشان هم اشاره دارند به اينکه برگزاري اين مناظرات در پس پرده‌اش بحث فتنه ‌انگيزي است، به خصوص در آن دوره و آن برهه که خاورميانه در شرائط خاصي وجود داشت و بيش از پيش نياز بود که جوامع اسلامي با همديگر متحد بشوند، که يکباره مي‌بينيم شبکه المستقله مباحث اختلافی را بیان می‌کند و از افرادي هم استفاده مي‌کنند که اينها عموماً عالم نيستند، به جز موارد خاصي که به آنها در خلال برنامه‌‌‌هاي‌مان اشاره خواهيم کرد.

اما يکي از نکات اين موضوع است که جناب آقاي الهاشمي الحامدي رئيس شبکه المستقله خودشان مجري مناظرات المستقله هم بودند. اگر ما به سايت شبکه المستقله مراجعه بکنيم، همينطوري که در تصوير ملاحظه مي‌فرماييد در سمت راست تصوير هم تصوير جناب آقاي الهاشمي الحامدي را ملاحظه مي‌فرماييد، نکته‌اي در سايت ايشان آمده در مورد يک شبکه ديگر به اسم شبکه الدمقراطيه، در سايتش که

قناة الديمقراطية قناة شقيقة لقناة المستقلة

شبکه المستقله و شبکه الدمقراطيه با همديگر کار مي‌کنند.

البته آن موقع بيشتر مسائل سياسي را واگذار مي‌کرد به شبکه الدمقراطيه و شبک المستقله بيشتر به مباحث مذهبي می‌پرداخت. پس رئيس اين دو شبکه يکي هستند و منهج‌شان هم در مباحث و موضوعات يکي هست. براي نمونه ببنييم که روش بحث و گفتگو و هدفي که اينها از بحث و گفتگو و مناظره در شبکه‌هايشان دارند به چه صورت و به چه کيفيت است؟ يک کليپي را تقديم حضور شما مي‌کنيم براي نمونه که ببينيد روش بحث و گفتگوي اينها آيا واقعا منطقي است و براي کشف حقيقت هست يا خير؟!

پخش کليپ:

نمونه‌اي از روش مناظره در اين شبکه ها!!!

دعوا و زد و خورد در بين کارشناسان

حسيني:

ملاحظه فرموديد! آيا واقعاً اين منطق و اين روش براي کشف حقيقت هست؟ شبکه‌‌‌هایي که با اين روش مي‌آيند بحث و گفتگو مي‌کنند، هدف‌شان اين است که همين درگيري‌‌‌ها را به سطح جوامع اسلامي بکشند، همين درگيري‌‌‌ها را در بين مسلمان‌‌‌ها راه بيندازند و اين فتنه‌اي که در پس پرده برگزاري مناظرات المستقله خوابيده را مي‌توانستيم در اين کليپ ببينيم که نتيجه و نهايتش به چه صورت هست.

شرفي:

اما يکي از نکات بسيار جالب توجه حضور چهره آشنا براي بسياري از شما بينندگان عزيز هست، فردي به نام آقاي عبدالرحيم ملازاده که همه ما ديگر ايشان را مي‌شناسيم، بسياري‌‌‌ ايشان را با حرکات عجيب و غريب و رفتارهاي عجيب‌شان و کلمات و عبارات عجيب‌شان مي‌شناسند. بسياري هم ايشان را به هتاکي و آن فحاشي‌هايشان در شبکه‌‌‌هاي وهابي سياسي و عقيدتي مي‌شناسند.

ايشان در شبکه المستقله هم حضور داشتند، و حضور فعال هم داشتند. اما حضور ايشان يک فراز و فرودي داشت، يک زماني ايشان در اوج بودند در شبکه وهابي المستقله، و يک زماني هم سقوط کردند. و زماني که ايشان حضور فعال داشتند، آن برنامه‌‌‌ها را اگر بيننده دنبال مي‌کرد، اين احساس به او دست مي‌داد که با رئيس شبکه وهابي المستقله يعني آقاي الهاشمي الحامدي ايشان روابط‌شان را در نهايت صميميت روز به روز تقويت مي‌کنند، تا جايي که برخي از اوقات بحث علمي يا آن بحث سياسي را که داشتند تعطيل مي‌کردند و شروع مي‌کردند به شعر خواني، شروع مي‌کردند به آواز خواندن، شروع مي‌کردند به نشيد خواندن و بيننده اين احساس به او دست مي‌داد که چقدر اينها با هم متحد هستند، چقدر اينها با همديگر همدل هستند؟! حالا يک کليپي را به صورت مختصر ما آماده کرديم که فکر مي‌کنم با همديگر ببينيم و بعد از آن ان شاءالله توضيحات بيشتر را خدمت شما بينندگان عزيز عرض خواهم کرد.

پخش کليپ:

نشيد خواندن الهاشمي و ملازاده در شبکه المستقله

شرفي:

خب اين از حضور آقاي ملازاده در زماني که در شبکه وهابي سياسي المستقله در فراز بودند و خيلي روابط خوبي البته علي الظاهر با آقاي الهاشمي الحامدي رئيس آن شبکه داشتند، اما کار به جايي رسيد که همين آقاي ملازاده که با اين احساسات و با اين شور و شعف حضور داشتند در اين شبکه و بحث مي‌کردند و خيلي نشاط و فعاليت خاصي را داشتند، ايشان از اين شبکه اخراج شدند. يعني يک زماني ايشان اينطور آواز مي‌خواندند و اينطور نشيد مي‌خواندند، اينطور با رئيس شبکه شاد بودند، اما ايشان از همين شبکه اخراج و حذف شدند و کنار گذاشته شدند. و خود ايشان بارها در اين مورد صحبت کردند که يک نمونه‌ کليپش را آماده کرديم، از زبان خود ايشان بشنويم که اعتراف مي‌کنند و تصريح مي‌کنند که ممنوع التصوير شدند و اخراج شدند، کليپ را با همديگر ببينيم، در خدمت شما خواهيم بود.

پخش کليپ:

ملازاده: من را از شبکه المستقله ممنوع التصوير کرد.

ملازاده: در شبکه المستقله اعلام شد بنده بعد از 5 سال که در تلويزيون المستقله ممنوع بودم، رفتم فقط به خاطر همين! قبول کردم که بروم البته و يک مدتي هم ممنوع بودم، يک مدتي خودم قبول نکردم.

شرفي:

خب ديديم آقاي عبدالرحيم ملازاده گفتند مدتي ممنوع التصوير بودند و مدتي هم خودشان نرفتند. يعني خيلي روابط ظاهراً تيره و تار شد، از آن نوک قله ايشان سقوط کردند و آمدند پايين و واقعاً چه نزول بدي هم بود، چه سقوط بدي هم بود؟! که يک زماني آن روابط صميمانه و يک زمان هم کار به جاي رسيد که خود ايشان هم حتي حضور پيدا نکردند، برخلاف اينکه جوازش ظاهراً صادر شده بود که يعني شما حق داريد بياييد برنامه برويد و در موضوعات ديني و موضوعات سياسي در شبکه برنامه اجرا بکنيد، اما خودشان گفتند من نرفتم.

ممکن است اين سؤال براي بينندگان مطرح بشود که چرا آقاي ملازاده اينطور يک زماني روابط بسيار صميمانه داشتند و يک زماني اينطور روابط‌شان تيره و تار شد با مديران و عوامل اجرايي شبکه المستقله؟! يعني در حقيقت اينجا يک حلقه مفقوده ما داريم، علت اخراج آقاي ملازاده و علت حذف ايشان، علت کنارگذاشتن ايشان از شبکه المستقله چه هست؟ اگر مراجعه کنيم به برنامه‌هاي خود ايشان در شبکه المستقله، از لابلاي حرف‌هايشان مي‌شود اين را تشخيص داد که علت اصلي چه بود. خب آقاي ملازاده شخصيتي هستند که خيلي اوقات وقتي که عصباني مي‌شوند يک‌سري حقائقي را هم بهش اعتراف مي‌کنند. يا وقتي که با يک فردي دچار اختلاف مي‌شوند، به يک حقائقي اعتراف مي‌کنند. در اينجا هم همين مسأله ثابت هست، يعني علت اصلي اين بود که در برنامه‌‌‌هاي شبکه المستقله زماني که ايشان در اوج آن حرارت و در اوج آن عصبانيت، يکسري حقائقي را بهش اعتراف کردند. با همديگر ببينيم آن کليپ را که ايشان چه اعترافاتي کردند و در چه موضوعاتي آمدند صحبت کردند که به ضرر وهابي‌‌‌ها تمام شد؟

پخش کليپ:

ملازاده: اي ‌‌‌اهل‌ سنت بيدار شويد! اي ‌‌‌اهل‌ سنت از اين خواب عميق بيدار شويد! و الا مغول جديد شيعه مي‌آيد و آن چيزي که در عراق اتفاق افتاد رخ مي‌دهد. برادران وهابي ما در خوابند! نسبت به عقيده‌‌تان غيرت داشته باشيد. نسبت به دين‌‌تان غيرت داشته باشيد! نسبت به دنياي‌‌تان غيرت داشته باشيد! اي صاحبان مال و اي اصحاب عقيده به فکر دنياي‌‌تان باشيد، به فکر جايگاه و صندلي‌‌تان باشيد! به فکر کوتاهي‌‌تان باشيد، عراق کجا رفت؟ افغانستان کجا رفت؟

شرفي:

خب اين هم صحبت‌‌‌هاي پرشور و حرارت جناب آقاي ملازاده در شبکه المستقله بود. و ايشان را ديديم که به دو نکته مهم اشاره داشتند و همين باعث شد که از اين شبکه حذف بشوند، يکي اعتراف ايشان به وجود وهابيت که خب همين الآن اگر ما برويم از آقاي ملازاده بپرسيم آيا چيزي به نام وهابيت وجود دارد؟ ايشان مي‌گويند نه اصلاً چيزي به نام وهابيت نداريم. اما خود ايشان يعني واقعاً حواس‌شان هم شايد نبود و به اين مسأله اعتراف کردند. نکته ديگر اشاره‌اي که خيلي خيلي مهم و کليدي است براي ما، در حقيقت گفتند به فکر دنياي خودتان باشيد، يعني مضمون کلام آقاي ملازاده اين بود که خطاب به وهابي‌‌‌ها مي‌گفت که فکر حکومت‌‌تان را بکنيد، فکر آن ميزتان، فکر اموال‌‌تان را داشته باشيد، که ممکن است به هرجهت آن مناطقي که در دست شما هست مثل آل سعود سقوط کند و شما اموال‌‌تان را از دست بدهيد، آن ميزها و آن مناصب سياسي و مقام‌‌‌هاي خودتان را از دست بدهيد. و به همين دليل ايشان از شبکه المستقله حذف و ممنوع التصوير شدند و خود ايشان هم مدتي به خاطر روابط بدي که داشتند با مديران و عوامل اجرايي شبکه، حضور پيدا نکردند.

حسيني:

حالا شبکه المستقله با تمام اين حواشي که داشت و اهدافي که در پس پرده برگزاري مناظراتش بود، مناظراتش برخي از بخش‌هايش ترجمه شد و در شبکه‌‌‌هاي وهابي فارسي زبان پخش شد. بالتبع شبکه‌‌‌هاي وهابي فارسي زبان شروع کردند يک فضاسازي کاذبي را ارائه بدهند در مورد آن مناظراتي که در آنجا بوده است. يکي از اين مناظرات و از مهمترين مناظرات المستقله هم بود، حضور آيت الله حسيني قزويني در شبکه المستقله بود. مجموعه مناظراتي که با موضوع زندگي حضرت زهرا سلام الله عليها برگزار شد 8 شب بود، آيت الله حسيني قزويني در 3 شب، يعني شب چهارم، ششم و هشتم مناظرات حضور پيدا کردند، شبکه‌‌‌هاي وهابي فارسي زبان دچار توهم شدند در اين مورد و نکاتي را گفتند و ادعاهايی را مطرح کردند که من خواهش مي‌کنم از شما عزيزان، بدون هيچ تعصبي ادعاهايی اينها را بشنويد، نقد ما را هم بشنويد و خودتان در اين مورد قضاوت بکنيد. يکي از ادعاهايی که انجام دادند در خصوص تأثيرگذاري مناظرات در جهت تقويت فکر وهابيت در مناطقي از ايران بوده است. کليپ را با همديگر ببينيم بعد ان شاءالله بر مي‌گرديم و در موردش گفتگو خواهيم کرد.

پخش کليپ:

احراري: حتي بعد از جريان مناظره شبکه مستقله امروز ما شاهد بيش از 2 تا 5/2 ميليون ‌‌‌اهل‌ سنت در استان خوزستان هستيم.

حسيني:

بله ادعايي را مطرح کردند که بعد از مناظرات المستقله 2 تا 5/2ميليون نفر از شيعيان خوزستان سني شدند، ولي ما بشنويم وهابي شده‌اند. چون اينها هدف‌شان وهابيت است. حتي در المستقله مناظره بين ‌‌‌اهل‌ سنت و وهابيت هم برگزار کردند. ما مي‌خواهيم يک دو دو تا چهار تاي ساده بکنيم

اگر شخصي در خوزستان باشد و تحت تأثير شبکه المستقله و مناظراتش مذهب تشيع را رها کرده باشد و وهابي شده باشد، بايد چند تا ويژگي داشته باشد. يکي اينکه ايشان عرب بايد باشد، چون مناظرات المستقله به زبان عربي بود، فارسي يا به زبان ديگر نبوده، مناظراتي که برگزار کردند عربي بود. نکته دوم اينکه ايشان شيعه باشد، از ‌‌‌اهل‌ سنت نباشد. نکته بعدي اين است که در استان خوزستان باشد و نه از جاي ديگري. و نکته بعد اين است که بيننده برنامه‌‌‌هاي شبکه المستقله باشد که تحت تأثير آن بخواهد مذهبش را تغيير بدهد. ما مي‌خواهيم اين چارچوب را ببينيم 5/2 ميليون نفر تحت تأثير امکان دارد قرار گرفته باشند يا خير؟ اين چارچوب‌‌‌ها را برداريم، ما بياييم بگوييم اصلاً هر عرب زباني که در ايران زندگي مي‌کند ولو اينکه در خوزستان نباشد، اصلاً کاري نداريم که جمعيت خوزستان چند درصد فارسي زبان، چند درصد عرب زبان، چند درصد بختياري و غيره هستند. هر عربي که در ايران زندگي مي‌کند، جمعيت را نگاه بکنيم به چه صورت است، بعد ببينيم با اين آماري که اينها درباره خوزستان داده‌اند، جور در مي‌آيد يا خير؟

چند تا مقدمه من خدمت‌‌تان عرض بکنم. نکته اول اين است که اين مناظرات در سال 2008 برگزار شد، جمعيت ايران در سال 2008 چقدر بوده؟ جمعيت خوزستان بر اساس آنچه که سايت رسمي آمار مطرح کرده است حدوداً 5/4 ميليون نفر بوده. جمعيت کل کشور را مي‌گيرم 80 ميليون نفر، که جمعيت فعلي است. فرض مي‌کنيم در همان سال 2008 که اين مناظرات برگزار شده است، جميعت کل ايران 80 ميليون نفر بوده است، اغماض مي‌کنيم در مورد جمعيت. چند درصد از جمعيت کل ايران عرب زبان هستند؟ ما مراجعه مي‌کنيم به برخي سايت‌ها، چون در ايران آمار رسمي گرفته نمي‌شود از اقوام و مذاهب آمار دقيقي در دست نيست، ولي مراجعه مي‌کنيم به برخي از سايت‌ها، مثلاً سايت لوک لکس، يک سايتي است که در مورد کشورها، اديان و مذاهب يکسري اطلاعات را مي‌گذارد. وقتي که مراجعه مي‌کنيم به سايت لوک لکس در مورد ايران، ايشان آماري را دارد که مطرح کرده درصد عرب‌‌‌هاي ايران به نسبت سائرين 2/2% است. پس آنچه که براساس دانشنامه لوک لکس ما مي‌فهميم اين است که درصد عرب‌‌‌هاي کل ايران 2/2% است. البته اين آمار مي‌تواند آمار خيلي دقيقي نباشد و اين را هم ما بايد عرض بکنيم خدمت شما بينندگان عزيز کثرت جمعيت يا قلت جمعيت نه دال بر حقانيت هست و نه دال بر باطل بودن هست. و به هرحال همه مي‌دانند که عزيزان عرب زبان ايران از غيورترين مردم ايران هستند و اين شبکه‌‌‌هاي وهابي مي‌خواهند از عرب زبان‌‌‌هاي ايران در جهت دفاع از عقائد خودشان سوء استفاده بکنند. 2/2% جمعيت عرب‌‌‌هاي ايران هست. جمعيت را هم ما در هنگام برگزاري مناظرات تخمين نمي‌زنيم، اصلاً جمعيت حال حاضر ايران را مي‌گيريم که حول و حوش 80 ميليون نفر است. حالا ما مي‌خواهيم نگاه بکنيم، اغماض مي‌کنيم 3% بگيريم، 3% از 80 ميليون نفر چقدر مي‌شود؟ مي‌توانيد به من کمک بکنيد، ماشين حساب داريد؟

شرفي:

اين خيلي ساده هست با ذهن هم مي‌شود آدم محاسبه کرد، ولي ما مي‌خواهيم با ماشين حساب خيلي خيلي دقيق است، 3% از 80 ميليون می‌شود 2 ميليون و 400 هزار نفر مي‌شود

حسيني:

2 ميليون و 400 هزار نفر! بينندگان عزيز يعني اگر در حال حاضر هم جمعيت نه فقط اعراب خوزستان بلکه اعراب کل کشور را در نظر بگيريم، و جمعيت حال حاضر ايران را در نظر بگيريم، نه در مورد سال 2008 و بگوييم تمام اين جمعيت هم شيعه بوده‌اند که وهابي شده‌اند، باز آماري که اينها مطرح کرده‌اند با حقيقت سازگار نيست. با اين چشم پوشي و اغماض ما، اختلاف جمعيت وجود دارد. شما بينندگان عزيز به راحتي ديگر در اين مورد مي‌توانيد اظهارنظر بکنيد حالا ديگر که آيا واقعاً اينها راست مي‌گويند؟ 5/2 ميليون نفر در خوزستان بخاطر مناظرات المستقله وهابي شده‌اند يا خير؟

شرفي:

اين يک دروغي بود در مورد جمعيت و آمار و ارقام که خيلي ما راحت مي‌توانيم مراجعه بکنيم و يک محاسبات ساده که انجام بشود، دروغ اينها ثابت مي‌شود.

اما اينها شروع کردند به گفتن يکسري دروغ‌‌‌هاي ديگر، مثلاً يکي از اين آقاياني که ادعا هم دارد و در واقع يک عرب زبان هست و در اين شبکه‌‌‌هاي هم ايشان حاضر مي‌شود و بحث‌‌‌هاي سياسي براي ايجاد تفرقه‌‌‌هاي قوميتي مطرح مي‌کند، ايشان آمدند گفتند که اصلاً زماني که حضرت آيت الله قزويني در مناظرات شبکه وهابي المستقله حضور پيدا کردند، يک سري مسائل را منکر شدند که از عقائد شيعي هست. ‌‌‌به ‌عنوان مثال ايشان گفتند حضرت آيت الله قزويني اصلاً و اساساً منکر مظلوميت حضرت زهرا سلام الله عليها شدند. خب اين يک مسأله خيلي خيلي غیر قابل باور و غير ملموس و عجيبي هست. يعني هر شيعه‌اي اگر بشنود که يک عالم شيعه، يک محقق شيعه منکر چنين مسأله‌اي است، يا باور نمي‌کند يا اگر هم باور کند در عين بهت و ناباوري دنبال اين مسأله مي‌گردد که آيا واقعاً همچنين چيزي بوده، همچنين چيزي نبوده، آن درست هست يا درست نيست؟ ما اول برويم ببينيم که خود آقاي اسدي نيا، از زبان خود ايشان بشنويم که چه ادعاي را مطرح کردند، چه ادعاي دروغي را مطرح کردند؟ و بعد از آن ان شاءالله در خدمت شما بينندگان خواهيم بود.

پخش کليپ:

اسدي نيا: من از خود آقاي آيت الله قزويني در برنامه بحث و گفتگو بود به زبان عربي در کانال المستقله ايشان نفي کرد که به حضرت فاطمه زهرا ستم شده است

شرفي:

خب اين از ادعاي آقاي اسدي نيا، يک فردي که ادعاي عرب زبان بودن دارند در اين شبکه‌‌‌ها و گفتند که حضرت آيت الله قزويني منکر مظلوميت حضرت صديقه طاهره سلام الله عليها شدند! اما آيا واقعاً چنين ادعا کردند و چنين مطلبي را گفتند آيت الله قزويني در زمان مناظرات يا اينکه خلاف اين را اصلاً آمده بودند در اثبات مظلوميت حضرت صديقه طاهره سلام الله عليها مناظره بکنند؟ يعني طبق آن چيزي که در عنوان مناظرات هم مشخص است و مشهود هست، اين است که حضرت آيت الله قزويني براي دفاع از شيعه حاضر شدند و طبيعتاً بايد مدافع مظلوميت حضرت فاطمه سلام الله عليها باشند. برويم يک بخش و يک مقطع از کلمات و عباراتي که ايشان استفاده کردند و به ‌کار بردند ‌‌‌به ‌عنوان عقيده شيعه، با همديگر ببينيم از خود آيت الله قزويني و ان شاءالله برنامه را ادامه خواهيم داد.

پخش کليپ:

آيت الله قزويني: و در همان ديدار از من خواستند تا اين جمله را براي بينندگان عزيز نقل کنم، و اين عبارت يکي از مراجع عظام تقليد هست، گفت: مسأله اعتقاد به مورد ظلم قرار گرفتن زهرا سلام الله عليها مسأله‌اي ثابت شده با سندهاي صحيح در کتابهاي مورد اعتماد ماست، و قضيه‌اي جديد و تازه مطرح شده نمي‌باشد. بلکه همواره و از قديم الايام در بين عموم شيعيان و مراجع آنها مطرح بوده است، و اين کار با اظهار علايم حزن و بر افراشتن پرچم سياه و برپايي مجالس عزاداري صورت مي‌گرفته است و براي اين کار خود، ادله خود را دارند، اين سخن از اين مرجع بزرگ است. و در رابطه با قضيه زهرا سلام الله عليها که چند شبي است که در شبکه المستقله مطرح مي‌شود، برادران عزيز من! اعتقاد به شهادت زهرا سلام الله عليها، نزد پيروان مذهب تشيع از امور تازه و يا از اختراعات متأخرين نيست. بلکه اين قضيه بسيار ديرينه است و شيعه از قديم معتقد بوده است که فاطمه زهرا سلام الله عليها مظلوم و شهيد از دنيا رفته است و از صدها سال قبل در سال روز شهادت آن بانو در مساجد و حسينه‌‌هاي خود اقامه عزا مي‌نموده‌اند.

از همه برادران شیعه در سراسر جهان که صدای مرا می‌شنوند تقاضا دارم به این نکته از کلام امام کاظم عليه السلام با سند صحیح در کتاب کافی و نهج البلاغه توجه لازم را داشته باشند.

چون طرح این موضوع موجب ایجاد دشمنی بین امت اسلامی می‌شود ولی شما با اجتهاد خود این گفتگو را آغاز کردید شما هر شب این جمله را تکرار می‌کردید که شیعه حتی یک حدیث صحیح در این قضیه ندارد من خواستم این را ثابت کنم که روایات صحیحی از علمای اهل سنت وجود دارد که من آنها را نقل کردم و از علمای شیعه روایتی نیاوردم

من در سخنان خود روایاتی از کتب اهل سنت ارائه نمودم و صحیح بودن آن را طبق رجالی اهل سنت ثابت نمودم، جواب شرکت کنندگان در قسمت قبلی برنامه این بود که من نستجیر بالله با این روایات به اهل سنت اهانت کرده‌ام

اما در کتب معتبر شیعه همانطور که آیت الله العظمی شیخ مکارم شیرازی فرمودند و من عبارات ایشان را برای شما ذکر کردم و همچنین دیگر علمای شیعه، آیت الله العظمی تبریزی این قضیه را ذکر کرده‌اند‌،این قضیه نزد ما ثابت و متواتر است این سخن آیت الله میرزا جواد تبریزی است

شرفي:

بسيارعالي، اين هم کلام حضرت آيت الله قزويني در اثبات مظلوميت حضرت طاهره سلام الله عليها و تأکيد بر مظلوميت‌شان خلاف آن چيزي که شبکه‌‌‌هاي وهابي فارسي زبان به دروغ ادعا کردند و ما اينجا درخواست مي‌کنيم از شبکه‌‌‌هاي وهابي کليپي دارند از حضرت آيت الله قزويني چه در زمان حضورشان در شبکه المستقله، چه در شبکه‌‌‌هاي ديگر، چه در برنامه‌‌‌هاي ديگر، که ايشان منکر مظلوميت شده‌اند، خب پخش کنند. ما آماده هستيم اگر کليپي هست پخش بکنند، ما آماده هستيم و اعتراف خواهيم کرد که اينها راست گفته‌اند، در حالي که اينها خيلي صريح و واضح مي‌آيند در شبکه‌هايشان دروغ مي‌گويند.

حسيني:

آقاي شرفي حالا اين نمونه‌اي بود که شما فرموديد در خصوص مناظره المستقله ادعاهایی که مطرح کرده بودند، شخص ديگري در اين شبکه‌‌‌هاي وهابي فارسي زبان آمده ادعا کرده است که آيت الله قزويني در شبکه المستقله منکر وجود روايت صحيح در موضوعاتي مثل هجوم وغيره شده‌اند. با همديگر اين ادعا را هم ببينيم بعد ان شاء الله بر مي‌گرديم در خدمت‌‌تان هستيم

پخش کليپ:

ترشابي: بحث تاريخي را نمي‌خواهيم بکنيم، گرچه آقاي قزويني هم در واقع در شبکه مستقله گفتند در کتب ‌‌‌اهل‌ سنت در آنجا که در برابر ‌‌‌اهل‌ سنت قرار گرفتند، اعتراف کرده‌اند که هيچ روايت صحيحي در اين زمينه در کتب ‌‌‌اهل‌ سنت وجود ندارد.

حسيني:

اين ادعاي اين وهابي بود در شبکه‌‌‌هاي فارسي زبان که گفتند: بله، آيت الله قزويني روايت صحيحي در موضوع هجوم و غيره وجود ندارد و آن هم در شبکه المستقله. البته جناب آقاي شرفي من فکر مي‌کنم از يک ديد نگاه بکنيم يک جورايي راست گفتند، چرا؟ چون آن مناظره‌اي که در شبکه‌‌‌هاي وهابي فارسي زبان پخش شده است، بسياري از سخنان آيت الله قزويني در آنها سانسور و حذف شده است. ان شاءالله در برنامه بعد ما مي‌خواهيم به موضوع سانسورهايی که اعمال شده در موضوع مناظره المستقله بپردازيم به صورت مفصل اما با همديگر ببينيم قسمت‌‌‌هايی از سخنان آيت الله قزويني را در شبکه المستقله و تأکيد ايشان بر ثابت بودن قضاياي مثل هجوم در خصوص حضرت زهرا سلام الله عليها که البته اين قسمت سانسور شده از مناظره آنها، ما زيرنويس کرديم و به سمع و نظر شما مي‌رسانيم

پخش کلیپ

آيت الله حسيني قزويني: هجوم به منزل حضرت زهرا سلام الله عليها و تهديد به آتش زدن، در کتب ‌‌‌اهل‌ سنت روايات صحيحي وجود و اين قضيه ثابت است.

حسيني:

بله ديديد که آيت الله قزويني قضيه هجوم را چقدر اصرار مي‌کردند و ثابت مي‌دانستند و صحيح مي‌دانستند، اما اين را وهابي‌‌‌ها آمدند و سانسور کردند. البته من اين را هم لازم است که خدمت شما اينجا عرض بکنم، قسمت‌‌‌هايی که ما براي شما از مناظرات المستقله پخش مي‌کنيم و زيرنويس بک سبز رنگ دارد، از شبکه وهابي فارسي زبان کلمه است و ترجمه متعلق به آنهاست، ولي بخش‌‌‌هايی که سانسور شده است مثل کليپي که الآن ملاحظه فرموديد، خود ما ترجمه کرديم، به سمع و نظر شما عزيزان مي‌رسانيم، تا براي‌‌تان حقيقت بهتر مشخص و روشن بشود. واقعاً سؤال است که چرا اين بخش از سخنان آيت الله قزويني بايد حذف بشود؟

جناب آقاي شرفي چرا واقعاً بايد بيايد اين عبارات آيت الله قزويني حذف بشود که البته ما بخشي از آن را پخش کرديم و ايشان قضايايي که در اثبات قضيه هجوم داشتند، بررسي‌‌‌هاي سندي از کتب شيعه آورده بودند، همه حذف شده است. واقعاً انسان وقتي که فکر مي‌کند شايد به اين نتيجه برسد که اينها، شبکه‌‌‌هاي وهابي فارسي زبان به فکر مستمعين خودشان بودند. چون اگر بيايند و اين عبارات را از آيت الله قزويني پخش بکنند، خب آن مستمع منتظر اين است که رد قانع کننده از طرف‌‌‌هاي وهابي در موضوع هجوم و غيره دريافت بکنند. چون آن رد و ردود در مناظرات المستقله در ضد آيت الله قزويني وجود ندارد، يا آن استدلال‌ها کافي نيست يا منطقي نيست و يا پاسخ‌‌‌هاي شان علمي نيست، مجبور شده‌اند صورت مسأله را حذف بکنند، اين قسمت از سخنان آيت الله قزويني را حذف کردند.

شرفي:

بله همينطور هست جناب آقاي حسيني عزيز و به قدري اين مسأله واضح بود که حتي همين مناظرات در شبکه المستقله برگزار مي‌شد، يکي از کارشناسان وهابي که در آنجا حضور داشت، خود ايشان گفتند جناب آيت الله قزويني به دنبال اين هستند که ثابت کنند اين قضيه هجوم صحيح است و رخ داده است. يعني از يک طرفي يک کسي مثل اسدي نيا مي‌گويد حضرت آيت الله قزويني منکر مظلوميت‌اند، خلاف اين را ثابت مي‌کنند، آقاي ترشابي مي‌آيند مي‌گويند که حضرت آيت الله قزويني منکر هجوم‌اند، گفته‌اند سند صحيح ندارند، در حالي که خلاف اين ثابت است. اما وقتي که مراجعه بکنيم به مناظراتي که در آنجا برگزار شد، در همان سال 2008 ميلادي و حدود 87 شمسي، مي‌بينيم که خود اينها خلاف آن را خطاب به حضرت آيت الله قزويني در آن شبکه مي‌گويند. ‌‌‌به ‌عنوان نمونه در بحث مظلوميت که با هم کليپش را ديديم،الان هم در بحث هجوم برويم از يکي از کارشناسان وهابي کليپش را با هم ببينيم.

پخش کلیپ:

برادران عزيز در ابتدا تشکر مي‌کنيم از آيت الله قزويني براي نکاتي که در اين برنامه بيان داشتند ولي همچنان ايشان را مي‌بينيم که اصرار بر اثبات زشت‌ترين تهمت‌‌‌ها به صحابه پيامبر اکرم دارند و آن تهمت تعدي به فاطمه زهرا رضي الله عنها است و که درود خدا بر پدرش و آل و اصحاب او باد.

شرفي:

آقاي ابوشوارب يکي از وهابي‌‌‌هايی حاضر در همان مناظره بودند. ايشان گفتند "انا اراه مصراً، يا اني اراه مصراً" يعني من دارم مي‌بينم که حضرت آيت الله قزويني يک اصرار عجيبي دارند که ثابت کنند هجوم صورت گرفته است. خلاف ادعاي شبکه‌‌‌هاي وهابي و حتي ادعاهايی ديگري هم مطرح شد، يعني اينها اول از مظلوميت شروع کردند که حضرت آيت الله قزويني منکر مظلوميت هست، بعد آمدند سراغ هجوم و الان آمدند سراغ احراق بيت، و همان آقاي اسدي نيا که آن دروغ را گفتند و با هم ديديم، ايشان آمدند و گفتند که حضرت آيت الله قزويني در احراق بيت تشکيک کردند، گفتند که حالا معلوم نيست که احراق بيت و سوزاندن خانه حضرت صديقه طاهره سلام الله عليها انجام شده، انجام نشده و ايشان ادعا داشتند که مناظرات را هم ديدند. حالا کليپ ادعاي آقاي اسدي نيا را با هم ببينيم و ان شاءالله توضيحات را خدمت‌‌تان عرض خواهم کرد.

پخش کليپ:

اسدي نيا: در خانه را آتش زدند! آن بزرگ شما که آقاي آيت الله قزويني است در برنامه المستقله من خود مستقيم مي‌ديدم برنامه را، گفت نه حالا در اين شک است که آتش زده است... نه آتش زده است، خب چه؟ بعد کجا؟ چه شد؟

شرفي:

آقاي اسدي نيا گفتند مناظرات را ديده‌اند و ادعاي عرب زبان بودن دارند، دروغ‌‌‌هاي متعددي گفتند و اين هم يک دروغ ديگر! چرا ما مي‌گوييم دروغ؟ چون کليپ داريم، کليپ‌‌‌هاي متعدد که يکي از آنها را مي‌خواهيم پخش بکنيم از حضرت آيت الله قزويني که ايشان در مورد احراق بيت و سوزاندن خانه حضرت زهرا سلام الله عليها چه گفتند؟ آيا تشکيک کردند؟ گفتند دروغ است؟ گفتند صحيح است؟ گفتند متواتر است و يقيني؟ چه گفتند بالاخره؟ با همديگر اين کليپ را از حضرت آيت الله قزويني ببينيم،

پخش کليپ:

آيت الله حسيني قزويني: در مورد آتش زدن خانه، ما روايت ابن شيبه را قبول داريم، اما بقيه را نه، چون ممکن است خود راوي اضافه کرده باشد.

شرفي:

ديديم حضرت آيت الله قزويني حفظه الله ايشان فرمودند که ما براي ثابت کردند سوزانده شدن بيت حضرت صديقه طاهره سلام الله عليها روايت مصنف ابن ابي شيبه را داريم و ايشان از زبان آن وهابي‌‌‌هاي که آنجا حاضر بودند مي‌خواستند اعتراف بگيرند، ايشان گفتند اين روايت که در کتب ‌‌‌اهل‌ سنت وارد شده است اين مسأله را ثابت مي‌کند. يعني حتي از زبان خودشان هم نگفتند، يعني گفتند ما استناد مي‌کنيم به روايت و مباحث علمي را مطرح مي‌کنيم. حالا آقاي اسدي نيا يک دروغي را نسبت داد که ديگر ثابت شد ايشان واقعاً دروغ گفتند.

حسيني:

ملاحظه فرمودید بينندگان عزيز که اينها چگونه سعي کردند با يک ايجاد فضاي منفي در مورد مناظرات المستقله ذهن مستمعين و مخاطبين خودشان را تغيير بدهند در مورد اين مناظرات و طوري وانمود کنند که انگار حضرت آيت الله قزويني رفته آنجا که شهادت، مظلوميت، احراق بيت، هجوم و اينها را زيرسؤال ببرد. در حالي که اگر واقعاً فلسفه حضور آيت الله قزويني در شبکه المستقله اين بود که اينها را قبول نکنند و اينکه بگويند سند صحيح ندارند، پس چرا 3 شب در آنجا حاضر شدند؟ خب در همان شب اول مي‌توانستند بگويند نه خير اينها صحيح نيست و ديگر نيازي به حضور در شب ششم و هشتم مناظرات وجود نداشت.

اين بار جناب آقاي هاشمي شبکه‌‌‌هاي وهابي فارسي زبان، يک ادعايی را مطرح کردند در مورد آيت الله قزوينی و ايشان نقل مي‌کنند که آيت الله قزويني در شبکه المستقله گفته سند صحيح در مورد شهادت حضرت زهرا سلام الله عليها وجود ندارد! کليپ را با هم ببينيم چه ادعايي را مطرح کرده‌اند، پاسخش را بشنويم.

پخش کليپ

هاشمي: شخصي به نام قزويني در شبکه مستقله شرکت مي‌کند و در آن شبکه مي‌گويد که ما روايتي نداريم در مورد شهادت حضرت زهرا. اين آقاي قزويني گفتند همان چيزي که شما گفتيد همان نظر من است به اينکه هيچ روايت صحيحي در کتب ‌‌‌اهل‌ سنت وجود ندارد مبني بر شهادت حضرت زهرا. همين روحاني زماني که مصاحبه مي‌دهد با شبکه‌‌هاي عربي خارج از ايران، مي‌گويد نه خير ما هيچ روايتي نداريم که شهادت حضرت زهرا را ثابت کند.

حسيني:

ديديد چه ادعايي را مطرح کردند؟ گفتند که آيت الله قزويني گفته است روايت شهادت حضرت زهرا سلام الله عليها سند صحيح ندارد، يا روايت با سند صحيح در اين مورد وجود ندارد. خب حالا ما دوست داريم ببينيد بينندگان عزيز که آيت الله قزويني چه گفته‌اند در شبکه المستقله که اينها دارند اينگونه خلافش را به دروغ به شما مي‌گويند؟ کليپ بعدي برخي از سخنان آيت الله قزويني در خصوص شهادت حضرت زهرا سلام الله عليها را با هم ببينيم

پخش کلیپ:

آيت الله حسيني قزويني: برادران عزيز من! اعتقاد به شهادت حضرت زهرا سلام الله عليها نزد پيروان مذهب تشيع از امور تازه و يا از اختراعات متأخرين نيست، بلکه اين قضيه بسياري ديرينه است و شيعه از قديم معتقد بوده است که فاطمه زهرا سلام الله عليها مظلوم و شهيد از دنيا رفته است و از صدها سال قبل، در سال‌روز شهادت آن بانو در مساجد و حسينه‌‌هاي خود اقامه عزا مي‌نموده‌اند.

حسيني:

ديديد بينندگان عزيز آيت الله قزويني چگونه اصرار داشتند بر شهادت حضرت زهرا سلام الله عليها و اينکه برگزاري مراسم عزاداري براي شهادت حضرت چيز جديدي نيست و ساليان سال است که شيعيان و علماي شيعه اين کار را مي‌کنند.

ديديد چگونه شبکه‌‌‌هاي وهابي در اين مورد هم دروغ گفتند؟ اما ادعا در شبکه وهابي فارسي زبان توسط جناب آقاي عقيل هاشمي مطرح شد. دوست داريم برگرديم و برويم سراغ الهاشمي که مجري شبکه المستقله است. آقاي هاشمي گفتند آيت الله قزويني منکر شهادت شدند، ببينيد آقاي الهاشمي در خصوص عباراتي که آيت الله قزويني در مناظرات المستقله ‌‌‌به‌ کار بردند چه نتيجه گيري را کردند و چه گفتند؟ کسي که در آن مناظرات خودش حاضر بوده و مجري مناظرات بوده است.

پخش کليپ:

الهاشمي: شما گفتيد که قضيه هجوم و شکستن پهلو و سقط جنين ثابت هست، آيا مي‌توان گفت که دخالت ابوبکر و عمر نيز در آن امر ثابت است؟

حسيني:

ملاحظه فرموديد مجري مناظره مي‌گويد نه تنها بحث شهادت را آيت الله قزويني قبول دارند و بر آن مصر هستند، بلکه قضايايي مثل هجوم، مثل اسقاط جنين و همچنين قضيه شکستن پهلوي حضرت صديقه طاهره سلام الله عليها را آيت الله قزويني در آنجا مطرح کردند و گفتند ثابت است و صحيح است. آقاي هاشمي که ادعا مي‌کني آيت الله قزويني منکر اين قضايا شده است، مجري مناظره مي‌گويد آيت الله قزويني اينها را مطرح کرده است به کرات و معتقد است و ثابت مي‌داند. چرا شما دروغ مي‌گوييد به ديگران به اينکه ذهن‌هايشان را از آنچه که در مناظره المستقله و حقيقت آن مناظره بوده است، دور بکنيد.

شرفي:

اما فقط يک مشکل اينجا وجود دارد! بازهم حالا از الهاشمي شبکه المستقله، بياييم سراغ آقاي هاشمي شبکه وهابي کلمه، ايشان گفتند ما يک کليپي داريم که ادعاي‌مان را ثابت مي‌کند و گفتند کليپ هم از خود شبکه المستقله و همان مناظرات هست و کليپي را پخش کردند و گفتند که ثابت می‌کنند که این ادعاي ما درست هست که مي‌گوييم حضرت آيت الله قزويني منکر حالا شهادت يا تفاصيل و جزئيات مسأله شهادت حضرت صديقه طاهره سلام الله عليها بودند. ما با همديگر اين کليپ را ببينيم و ببينيم چه پخش کردند که گفته‌اند اين ثابت کننده ادعاي‌شان هست؟ کليپ جالبي هم هست، فکر مي‌کنم بينندگان هم با دقت دنبال بکنند، خيلي خيلي قابل استفاده خواهد بود که ثابت مي‌کند که وهابيت هميشه در ادعاهايش اينطور رفتار مي‌کند. يعني کاملاً متناقض.

پخش کليپ:

رسوا شدن وهابيت در استناد به سخنان آيت الله قزويني در مناظره المستقله

هاشمي: آقاي جناب قزويني که شما فرموديد که در شبکه‌‌هاي خارج از کشور مي‌رود و در آنجا مي‌گويد که نه شهادت حضرت زهرا يک افسانه‌اي است، فقط يک جا در کتب ‌‌‌اهل‌ سنت آمده است، بله ايشان در داخل ايران بلبل زبان و به هرصورت همه اين مطالب يک و دو سه و صدتا رديف مي‌کند. خارج از کشور اينها خيلي بلدند، آن شهاته بنده خدا هم متوجه نمي‌شد، آنجا مي‌رفت، خارج از کشور بد و بيراه مي‌گفت. خب مي‌آمد توي ايران شبکه‌‌ها همه در اختيارش بود، هر نحو فحش، فحش‌‌هاي مدرن، تخصصي و غير تخصصي هر طور مي‌توانست به زنان پيامبر به ياران پيامبر، اصلاً مهم نبود. اما خارج از کشور بايستي مانند ايشان باشد، اين کليپ را من هم پخش خواهم کرد، ببينيد به زبان عربي در شبکه المستقله عربي صحبت مي‌کند و آنجا مي‌گويد به هيچ عنوان، ما يک روايت، فقط يک کتاب هست و اين کتاب هم نيازي به بررسي دارد و اين حديث هم به هرصورت جعلي است. اگر اتاق فرمان تصوير را به ما بدهيد ما اين را پخش کنيم، قبل از تماس با استاد عبدالله حيدري. اتاق فرمان، خب بله گويا صدا...

آيت الله قزويني: و در رابطه با قضيه زهرا سلام الله عليها که چند شبي است که در شبکه المستقله مطرح مي‌شود، برادران عزيز من! اعتقاد به شهادت زهرا سلام الله عليها، نزد پيروان مذهب تشيع از امور تازه و يا از اختراعات متأخرين نيست. بلکه اين قضيه بسيار ديرينه است و شيعه از قديم معتقد بوده است که فاطمه زهرا سلام الله عليها مظلوم و شهيد از دنيا رفته است و از صدها سال قبل در سالروز شهادت آن بانو در مساجد و حسينه‌‌هاي خود اقامه عزا مي‌نموده‌اند. شيعيان در تمامي مجالس برگزاري ماتم براي فاطمه سلام الله عليها هرگز صحابه را سب و شتم نمي‌کنند.

هاشمي: خب پس اين باشد براي يک وقت ديگر، من عذر مي‌خواهم چون وقت ما پنج دقيقه بيشتر به پايان برنامه وقت نداريم، ارتباط ما با استاد عبدالله حيدري هم برار شده است و جناب قزويني در اين مستند در اين برنامه مي‌گويد که در کتب ‌‌‌اهل‌ سنت فقط يک کتاب ما داريم که آمده و اين را ارائه داده است.

شرفي:

خب با همديگر ديديم کليپي که پخش کردند اين بود، واقعاً نهايت مدارک علمي‌شان، يعني اين آخر آخر مدرک بود! يعني يک کليپي را پخش کردند دقيقاً خلاف آن چيزي که ادعا مي‌کردند، کاملاً خلاف ادعاي‌شان. در اين کليپ حضرت آيت الله قزويني داشتند دفاع مي‌کردند از مظلوميت‌‌‌ها و عقائد شيعه و بعد هم خود اينها هم ظاهراً متوجه شدند و گفتند ديگر وقت نداريم که کليپ را پخش کنيم، مي‌خواهيم برنامه را تمام کنيم يا برويم سراغ يک کارشناس ديگر و سريع برنامه‌شان متوقف شد و رفتند سراغ يک مورد ديگر. يعني کليپي که اينها دارند، يا کليپ‌‌‌هاي که دارند احياناً و با آنها ادعا مي‌کنند حضرت آيت الله قزويني منکر مظلوميت و همه اين مسائل شده‌اند، از اين دست هست و از اين جنس هست. بنده ديگر توضيحي ندارم و فقط يک سؤال را مطرح مي‌کنم و ان شاءالله در خدمت شما خواهم بود، و سؤالم اين است که علت اين همه دروغگويي، نسبت‌‌‌هاي دروغ به حضرت آيت الله قزويني که حضور داشتند در اين مناظرات چه هست؟ واقعاً هر فرد منصفي اين سؤال را مطرح کند و خودش به هر پاسخي رسيد، قطعاً برايش حجت خواهد بود.

حسيني:

بله اين سؤال شما و 10 سؤال بي پاسخ ديگر واقعي است در مورد مناظرات المستقله و اميدواريم که اگر شبکه‌‌‌هاي وهابي خواستند بيايند پاسخ بدهند، هرچند مي‌بينيم واقعاً پاسخي وجود ندارد، مطالبي را که در اين قسمت ما مطرح کرديم سؤالات مهم و اساسي از آن استخراج مي‌شود، واقعاً چرا شخصي حتي مثل آقاي ملازاده از شبکه المستقله اخراج مي‌شود و ممنوع التصوير مي‌شود؟ در پس پرده شبک المستقله چه هست؟ چرا مؤسسه راند که به گفته جناب آقاي عدنان ابراهيم يک مؤسسه صهيونيستي انگليسي است، دارد مسائل مالي شبکه المستقله را براي‌شان تأمين مي‌کند و پوشش مي‌دهد؟ چرا اينها آمدند و گفتند حضرت آيت الله قزويني منکر مظلوميت حضرت زهرا سلام الله عليها شده است، در حالي که هيچ ادله‌اي براي اين قضيه نداشتند و ما خلافش را ثابت کرديم و آيت الله قزويني اينقدر مصر بر اثبات مظلوميت حضرت زهرا سلام الله عليها بودند. چرا آمدند گفتند آيت الله قزويني منکر وجود روايت صحيح در مورد هجوم شده است، در حالي که خود کساني که آنجا بودند در شبکه وهابي المستقله، تصريح کردند که آيت الله قزويني مصر بر اثبات وجود هجوم با سند صحيح هست؟ چرا اينها آمدند ادعا کردند بعد از مناظرات المستقله بيش از 5/2 ميليون نفر در خوزستان وهابي شدند، در حالي که جمعيت تمام اعراب ايران بر اساس آنچه که در سايت‌‌‌ها وجود دارد، در حال حاضر حتي ممکن است به 5/2 ميليون نفر ممکن است نرسد، اين ادعاي کذب را چرا آمدند و مطرح کردند؟ چرا آمدند سخنان آيت الله قزويني را سانسور کردند، در جايي که تأکيد داشتند بر صحت سند روايات هجوم؟ و چرا آقاي هاشمي در زماني که مي‌خواست سندي ارائه بدهد مبني بر اثبات حرف خودش، دال بر اينکه آيت الله قزويني منکر هجوم و منکر مظلوميت و اينها شده است، کليپي را پخش کرد که آيت الله قزويني در آنجا به دنبال اثبات قضيه هجوم و شهادت حضرت زهرا سلام الله عليها بودند؟

ممنونيم از شما عزيزان که با ما همراه بوديد و ان شاءالله که قسمت‌‌‌هاي بعدي اين ويژه برنامه‌‌‌ها را هم ببينيد، برنامه‌اي که تحت عنوان بررسي مناظرات المستقله با حضور آيت الله قزويني به سمع و نظر شما عزيزان مي‌رسد. ممنونيم از شما جناب آقاي شرفي عزيز!

شرفي:

بنده هم تشکر مي‌کنم و ان شاءالله که اين برنامه مورد توجه شما بينندگان عزيز قرار گرفته باشد.

حسيني:

التماس دعا دارم از همه شما خوبان، يا علي مدد، خدانگهدار!مطالب مرتبط:
تحریف و سانسور مناظره المستقله توسط شبکه های وهابی(1) افشاگری در مورد کلیپ پخش شده از آیت الله قزوینی توسط وهابیت از مناظرات المستقلهبررسی نقل شهرستانی در مورد شهادت حضرت زهرا(س)بررسی روایت جوینی در اثبات شهادت حضرت زهرا(س) بررسی روایت پشیمانی ابوبکر از هجوم به منزل حضرت زهرا(س) بررسی روایت طبری و بلاذری در مورد هجوم به منزل حضرت زهرا(س)بررسی روایت ابن ابی شیبه در مورد هجوم به منزل حضرت زهرا(س)بررسی روایات شیعه در مورد شهادت حضرت زهرا(س) تحریف و سانسور مناظره المستقله توسط شبکه های وهابی(2) اثبات دروغ بستن وهابیت در استناد به منابع شیعه
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها