2024 May 20 - دوشنبه 31 ارديبهشت 1403
اختلاف الفقهاء في تركة سيد الأنبياء
کد مطلب: ١٠٧٧٩ تاریخ انتشار: ٢٣ بهمن ١٣٩٥ - ١١:١٧ تعداد بازدید: 2158
کتابخانه » عمومي
اختلاف الفقهاء في تركة سيد الأنبياء

نام كتاب: اختلاف الفقهاء في تركة سيد الأنبياء

نويسنده: محمد الصغير الطيب السندي

معرفي اجمالي: كتاب «اختلاف الفقهاء في تركة سيد الأنبياء» نوشته ي محمد الصغير الطيب السندي؛ ايشان در سال 1957 میلادی در شهر سند كشور تونس در خانواده ای مالکی مذهب به دنیا آمد. از آن جا که خانواده ی او بسیار مذهبی بودند، وی از همان کودکی در فضایی دینی رشد و نمو یافت و همواره در جلسات سخنرانی و درس برادرش که از علمای شهرشان به شمار می رفت شرکت می کرد.

شرکت مستمر وی در جلسات اعتقادی و فقهی برادرش و سایر علمای شهر باعث شد تا اشتیاقی جدی به مطالعه و بررسی هر چه بیشتر مطالب دینی داشته باشد و از این جا بود که مطالعات شخصی خود را آغاز نمود.

«محمد الطیب» می گوید : در همان ایام بود که برای دیدن یکی از دوستان ، به خانه ی ایشان که در نزدیکی شهرمان بود رفتم و چند روزی را در خانه ی آنان گذراندم.در طول این چند روز تقریبا تمامی ساعاتی که با یکدیگر بودیم به بحث بر سر مسائل اعتقادی و دینی گذشت و چیزی که باعث تعجبم شده بود، تحول فکری یکی از عزیزترین دوستانم بود به گونه ای که برخلاف گذشته، انتقاداتی جدی نسبت به برخی از روایات و کتاب های حدیثی و فتاوای فقهی داشت. صحبت های آن چند روز ما، مقدمه ای شد برای تحقیق هر چه بیشتر و از آن روز به بعد، مطالعه ی کتاب های سایر مذاهب اسلامی و کتاب های منتقدین مذهبی را نیز در برنامه ی خود گنجاندم. رفته رفته تفکراتم شبیه آن دوست صمیمی ام شده بود و به همین دلیل سعی می کردم با او بیشتر در ارتباط باشم.

بعد از مدتی وی – که بعدا متوجه شدم شیعه شده است - مرا به مذهب شیعه ی امامیه راهنمایی کرد و من که تا آن روز چیز زیادی در این مورد نشنیده بودم و ندیده بودم، دعوت وی را اجابت کردم و به تحقیق مفصل در مورد این مذهب پرداختم.

پس از ماه ها تحقیق و بررسی، مکتب تشیع را به عنوان مذهب خویش برگزیدم.

«محمد الطیب» در این کتاب به مساله ی میراث رسول الله (صلي الله عليه وآله) پرداخته و بحث مفصلی پیرامون مساله ی فدک را طرح کرده و در طی شش فصل و با ذکر دلايل متعدد به اثبات ارث بردن حضرت زهرا (سلام الله عليها) از پیامبر (صلي الله عليه وآله) و بطلان دلايل مخالفان شيعه در اين زمينه پرداخته است.

لینک دانلود کتاب با فرمت PDFShare
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها