2024 May 22 - چهار شنبه 02 خرداد 1403
بیت العنکبوت
کد مطلب: ١٠٠٢٣ تاریخ انتشار: ١٦ شهریور ١٣٩٥ - ١٧:٥٨ تعداد بازدید: 3495
کتابخانه » عمومي
بیت العنکبوت

نام کتاب: « بَیْتُ الْعَنْکَبُوْتْ »

مولف: احمد راسِم النَفِیْسْ

ناشر: دار المحجة البيضاء

سال چاپ: 1430 هـ.ق.

« بیت العنکبوت» عنوان کتابی است که به وسیله ی مُسْتَبْصِرِ مشهور دکتر «احمد راسِم النَفِیْسْ» تالیف شده است.

دکتر احمد راسم النفیس در سال 1952 ميلادي در شهر «اَلْمَنْصُورَه» كشور مصر متولد شد. ایشان برای ادامه ی تحصیل در دانشگاه رشته یِ پزشکی را انتخاب کرده و نهایتا در سال 1992 به درجه یِ تخصص در غُدَدْ دست یافتند. وی در حال حاضر به تدریس در دانشگاه المنصوره مشغول است. تالیفات این دانشمند مصری در مسائل اعتقادی و دفاع از مکتب اهل بیت به 30 عنوان کتاب می رسد که می توان کتاب " اَلطَّرِیْقْ اِلی مَذْهَبِ اَهلِ الْبَیْتْ " را مشهور ترینِ آنها دانست. نکته ی قابل توجه آن که پدربزرگ ایشان از علمای سابق الازهر بوده است.

دکتر احمد راسم النفیس در مورد چگونگی تَشَیُّعَشْ می گوید :

در تابستان سال 1984 میلادی با خانواده ام به مسافرت رفته بودیم که در طول سفر و در یکی از کتابخانه هایی که در مسیرمان قرار داشت نگاهم به کتابی با عنوان « لِمَاذَا اِخْتَرْتُ مَذْهَبَ اَهلِ الْبَيْتْ؟» اثر «محمد مَرْعِيْ الأمين الأنْطَاكِيْ» افتاد و آنچه باعث تعجب من شد،‌ آن بود که مولف این اثر عالمی از علمای اَلْاَزْهَرْ بود که پس از بررسی و تحقیقات فراوان مکتب اهل بیت علیهم السلام را اختیار کرده بود. کتاب را به سرعت مطالعه کردم؛ پس از مطالعه يِ آن، دور نمایی از مکتب اهل بیت علیهم السلام در ذهنم نقش بست. در همان کتابخانه، کتاب دیگری نیز توجهم را به خود جلب کرد که «خُلَفَاءُ الرَّسُول اَلْاِثْنَا عَشَرْ» نام داشت. از مسول کتابخانه اجازه گرفتم و کتاب را برای مدتی کوتاه به امان گرفتم. با مطالعه ی این کتاب احساس کردم که به معارف و آموزه هایِ مکتبِ اهلِ بیت علیهم السلام نزدیک تر شده ام.

چند سالی از آن ماجرا گذشت تا این که روزی در دانشگاه المنصوره نمایشگاه کتابی برگزار شد و در آن نگاهم به کتابی با عنوان « اَلْاِمَام جعفرِ الصَّادِق» اثر «عَبْدُ الْحَلِیْمْ الجُنْدِیْ» از نویسندگان سنی مذهب مصری افتاد. با مطالعه ی این کتاب به نکاتی پی بردم که تاکنون آن را از هیچ کس نشنیده بودم و مطالب این کتاب به شکل عجیبی در من تاثیر گذاشت و باعث شد تا به نکاتی که از دو کتاب قبلی یادداشت کرده بودم رجوع کنم. با مطالعه ی هر نکته ای که برایم جدید و یا عجیب بود به منبع اصلی آن از کتاب هايِ اهل سنت مراجعه می کردم و وقتی همان مطلب را بدون هیچ کم و کاستی در كتاب هايمان می دیدم بر تعجبم افزوده می شد و از این که بسیاری از این حقایق را سال های سال از ما پنهان کرده اند ناراحت و عصبی می شدم. این جا بود که تحقیقات و مطالعاتم وارد مرحله ای جدید شد و پس از چند هفته با خیالی آسوده و به شکل رسمی مکتب اهل بیت علیهم السلام را انتخاب کردم.

دکتر احمد راسم النفیس در کتاب " بیت العنکبوت " ابتدا به برخی نظرات غُلُوْ آمیز در مورد کتابِ صحیح بخاری اشاره کرده و سپس به نقش بنی امیه و حاکمان اُمَوِیْ در ایجاد بِدْعَتْ ها و انحرافات پس از پیامبر ( صلي الله عليه وآله) می پردازد.

دانلود کتاب با فرمت PDFShare
1 | هادی حسین‌پور | Iran - Mashhad | ٢٣:٤٠ - ٢٠ شهریور ١٣٩٥ |
باسلام و خسته نباشید خدمت همه شماعزیزان از زحمات شما عزیزان کمال تشکر رادارم بیزحمت اگه در توزیح کتابها به ترجمه کتاب هم پرداخته بشه ممنون میشم من تسلتی به زبان عربی ندارم ولی از قسمت کتابخانه کتابهای زیادی دانلود کردم وخیلی به دردم خورده....اجـــــرتان با آقا امیـــــرمومنـــــان ع
   
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها