2024 June 22 - شنبه 02 تير 1403
محمد عمر سربازی و استمداد از رسول خدا (ص)، اجنه و…
کد مطلب: ٧١٧١ تاریخ انتشار: ٢٦ فروردين ١٣٩٤ - ١٣:٤٣ تعداد بازدید: 17843
فتنه وهابیت » شناخت وهابیت
محمد عمر سربازی و استمداد از رسول خدا (ص)، اجنه و…

از دیدگاه وهابی‌ها، هر نوع استغاثه و طلب کمک از غیر خداوند؛ کفر و شرک اکبر به شمار می‌رود؛ اما محمد عمر سربازی، در کتاب‌های خود بارها به غیر خداوند استغاثه کرده و آن را به پیروانش آموزش داده است

بسم الله الرحمن الرحیم

از دیدگاه وهابی‌ها، هر نوع استغاثه و طلب کمک از غیر خداوند؛ چه پیامبر باشد و چه ملائکه یا اجنه و … کفر و شرک اکبر به شمار می‌رود .

ابن تیمیه حرانی در مجموع فتاوای خود می‌نویسد:

فمن جعل الملائکه والأنبیاء وسائط یدعوهم ویتوکل علیهم ویسألهم جلب المنافع ودفع المضار مثل أن یسألهم غفران الذنب وهدایه القلوب وتفریج الکروب وسد الفاقات فهو کافر بإجماع المسلمین.

«هرکس ملائکه و انبیاء را به عنوان واسطه قرار دهد و آن‌ها را بخواند، به آن‌ها توکل کند، از آن‌ها بخواهد منفعتی به او برساند یا ضرری از او دفع کنند؛ مثلا بخواهد که گناهانش بخشیده شود، قلب‌ها هدایت شود، گرفتاری‌ها پایان پذیرد؛ او به اجماع مسلمانان کافر است»

مجموع الفتاوى ، ج۱، ص۱۲۴

و محمد بن عبد الوهاب در الرسائل الشخصیه نقل می‌کند:

إجماع المذاهب کلهم على أن من جعل بینه وبین الله وسائط یدعوهم أنه کافر مرتد حلال المال والدم.

«تمام مذاهب اجماع دارند که اگر کسی بین خود و خدای خود واسطه‌های قرار دهد و آن‌ها را بخواند، کافر و مرتد است و مال و خون او حلال است»

الرسائل الشخصیه ، ج۱، ص۱۴۷


الرسائل الشخصیه ـ محمد بن عبد الوهاب . جلد

الرسائل الشخصیه ـ محمد بن عبد الوهاب . ص۱۴۷

اما مولوی محمد عمر سربازی امام جمعه سابق چابهار و رئیس حوزه علمیه اهل سنت در این شهر که از او با عناوین قطب الأقطاب بلوچستان ، احیاگر دین در قرن چهاردهم ، شیخ التفسیر والحدیث یاد کرده‌اند ، در موارد متعدد تصریح به جواز استغاثه کرده و حتی در مواردی خودش آن را به پیروان و دوست‌دارانش آموزش داده است. کتاب‌ها و نوشته‌های سربازی سرشار از این قضیه است که ما در این مقاله به چند مورد بسنده می‌کنیم.

وی در کتاب گنجینه ادعیه و اوراد (کنز الدارین) که در مقدمه آن گفته : «این رساله ی مختصری است در مورد بعضی اذکار و دعاهای مأخوذه از قرآن و حدیث شریف» می‌گوید:

«برای جمیع مهمّات دینی و دنیوی اگر سوره ی یس را هفت بار بخواند و بعد از هر بار این دعا را هم یک بار بخواند همه مهمّات و مشکلات او به حکم خداوند متعال حل می گردند. دعا این است:

«یا ایها الجماعه المسخرون المطیعون بهذه السوره المبارکه بحرمه أنبیاء الله تعالی وأولیاءه وبإذن خالقکم اجعلوا کلمتی ساریه وقولی مسموعا مقبولا اکفوا فی مهماتی وامددونی واعینونی فی الأمور کلها الکلیه والجزئیه بحق إِنَّهُ مِنْ سُلَیْمانَ وَ إِنَّهُ بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم‏ الوحا العجل الساعه»

ای جماعت تسخیر شده و مطیع این سوره مبارکه، به حرمت پیامبران خدا و اولیاء او و با اجازه خالق تان، کلمه مرا جاری و سخنم را شنیده شده و مقبول قرار بدهید. حاجاتم را کفایت کنید. در تمام کارها؛ چه جزئی و چه کلی مرا یاری و همکاری کنید، به حق «این نامه از سلیمان است، و چنین مى‏باشد: به نام خداوند بخشنده مهربان‏» فوری و همین ساعت.

گنجینه دعا و اوراد، صفحه ۵۴


گنجینه دعا و اوراد ـ محمد عمر سربازی . جلد

گنجینه اوراد و دعا ـ محمد عمر سربازی . صفحه اول

گنجینه اوراد و دعا ـ محمد عمر سربازی . صفحه مشخصات

گنجینه دعا و اوراد ـ محمد عمر سربازی ـ صفحه مقدمه


حال سؤال این جا است که این گروه که با سوره یس تسخیر شده‌اند ، چه کسانی هستند؟ قطعا خداوند نمی‌تواند باشد؛ پس مقصود یا اجنه است یا ملائکه که گزینه اول محتمل‌تر به نظر می‌رسد.

و در صفحه ۷۸ از همین کتاب می‌نویسد:

«برای هلاکی ظالم و شریر مستحق از روز یک شنبه روزه گیرد و در همین روز یک عدد نان را بردارد و آن را پنج تکه کند برابر برابر و بر هر تکه از این حرف «ا ـ ج ـ ه ـ ز ـ ط» یکی بنویسد، سپس همان تکه که بر آن الف نوشته است را گرفته بر آن سوره ی «رعد» یک مرتبه خوانده، دم زند و بعد از فراغت بگوید: «یا حرف الألف خذوا فلان بن فلانه؛ ای حرف‌های الف! فلانی پسر فلان زن را بگیرید».

روشن است که این «حروف الف»، غیر از خداوند هستند که قطب الأقطاب بلوچستان، استمداد و یاری از آن‌ها را به پیروانش آموزش داده است.


گنجینه دعا و اوراد ـ محمد عمر سربازی ـ ص ۵۴


و بازهم در صفحه ۷۹ می‌نویسد:

«برای معزول کردن حکومت ظالم از ریاست خود، شب جمعه بعد از نماز عشاء در خلوت رود با وضو هزار بار این درود را بخواند: «اللهم صل علی سیدنا محمدن النبی الأمی وعلى آله وصحبه وسلم» و بعد از هر صد بار بگوید : «یا رسول الله إنی استجیر بک من ظلم فلان بن فلانه فخذلی حقی منه ؛ ای رسول خدا من به تو پناه می‌برم از ظلم فلانی فرزند فلان زن؛ پس حق مرا از او بگیر» انشاء الله ظلم زود معزول می‌گردد».

گنجینه دعا و اوراد ـ محمد عمر سربازی ـ ص ۷۸

گنجینه دعا و اوراد ـ محمد عمر سربازی ـ ص۷۹


در این بخش، صراحتا محمد عمر سربازی، به رسول خدا صلی الله علیه وآله پناهنده شده و از او طلب یاری می‌کند تا آن حضرت حقش را از ظالم بگیرد.


محمد عمر سربازی در کنار مولوی عبد الحمید اسماعیل زهی


آیا محمد عمر سربازی ، کافر و مرتد شده و خون و مالش برای وهابی‌ها حلال بوده است؟


Share
1 | علی | France - Roubaix | ١٥:٤٢ - ٢٦ فروردين ١٣٩٤ |
16
 
6
پاسخ نظر
مگر مرادزهی و سربازی سنی نیستند؟ به نظر ما باید بین اهل تسنن و وهابیها تفاوت قائل شویم.
2 | علی | Iran - Gorgan | ١٧:٥١ - ٢٧ فروردين ١٣٩٤ |
17
 
27
پاسخ نظر
تمام مخالفت وهابی های یهودی بااصل توسل ریشه دربغض وکینه ی آنها نسبت به آقایم علی است.به خدا اگر به ابن تیمیه ومحمدبن عبدالوهاب توسل بشه،عین توحید است.همان طور که استادان عزیزشبکه ی ولایت فرمودند،مردم به شپش وطناب وآب غسل ابن تیمیه تبرک می نمودند عیب وایرادوشرک نیست امااگر به فرزندان حضرت صدیقه ی طاهره وشاه نجف ورسول الله توسل وتبرک شود شرک می باشد.دراین نوشته دیدیم که برادران عزیز اهل سنت توسل وزیارت راقبول دارندومن خودم هم بارهادیده ام.اهل سنت رادر آرامگاه خالدنبی وبایزیدوابوالحسن خرقانی و......فراوان می بینیم وحتی ازحوزه های علمیه ی اهل سنت.این جماعت مخالف وهابی ویهودی هستندکه پشت اهل سنت قایم شده اند.
3 | سید حسین باب المراد | Iran - Tehran | ٠١:٥٨ - ١١ شهریور ١٣٩٤ |
سلام علیکم،لطفا تصاویر کتاب فتاوی منبع العلوم رو هم مانند این تصاویری که گذاشتید اضافه کنید،ویا حد اقل به صورت فایل زیپ بزارید اگه حجمشون زیاده،متشکر

پاسخ:
باسلام
دوست گرامی
فتوای ملا عمر سربازی در خصوص توسل این چنین نقل شده است
حکم وسيله اين است که نزد جمهور اهل سنت و جماعت توسل به قرآن و انبيا و صلحا جايز بلکه موجب مقبوليت دعا و مستحسن است علامه ابن تيميه و محمد بن عبد الوهاب به همراه معتقدين خود خلاف جمهور رفته‌اند مستدل جمهور در مورد اين گونه توسل، تصريحات و اشارات قرإن و حديث اند
فتاوای منبع العلوم ج 1 ص 162
موفق باشید
گروه پاسخ به شبهات
4 | یحیی بلوچ از چابهار | Iran - Zahedan | ١٠:٤٨ - ٢٦ مرداد ١٣٩٥ |
این ها همه دروغ است مولانا هیج وقت این ها را نمیگه شما از خودتان می گویید

پاسخ:
با سلام
دوست گرامی
پس بهتر است خود شما به کتابخانه و یا کتاب فروشی های های محل خود رفته و آدرس مطالبی که از کتابهای ملا عمر سربازی نقل کردیم را مشاهده کنید تا مشخص شود که ما دروغگو هستیم یا شما,؟!! در ضمن اگر به کتابخانه رفتید از کتاب فتاوای منبع العلوم ج 1 ص 162 ایشان نیز تحقیقی بکنید تا حقیقت برای شما روش شود
در ضمن بعد از مراجعه، منتظر نتیجه تحقیق شما هستیم
موفق باشید
گروه پاسخ به شبهات
5 | علی | Iran - Tehran | ٠٧:٥١ - ٠٤ آذر ١٣٩٥ |
خوب خود شما اینجا اعتراف کردید که تفکر اهل سنت ایران با وهابی ها مخالف و متناقض است
پس چرا با بهانه هایی چون وهابیت مارا سرکوب میکنید چرا این عالم ربانی محمد عمر سربازی را که در یک کوه افتاده بود و مشغول هدایت مردم بود را به قتل رساندید؟

پاسخ:
باسلام
دوست گرامی
این مطلب شما که ما را چرا سرکوب می کنید، معلوم است که شما در سنی بودن خود راستگو نیستد والا چنین حرف بدون دلیل و بدون مدرک نمی زدید چون اهل سنت به راحتی دارند زندگی می کنند و از نظر حقوقی هیچ فرقی با شیعه در نظام ندارند اگر واقعا چنین است که کشتن عمر سربازی را به ما نسبت می دهید البته این شایعه ای است که دشمن به آن دامن زده و شما نیز مبلغ این شایعه شده اید، در این صورت چرا قاتلین مولوی ها و ماموستاهای دیگر را همین نظام اعدام کرد؟!!! اگر حرف شما درست باشد باید هیچ کاری نسبت قاتلین آنها نمی کردند پس معلوم است شما یا از واقعیت خبر ندارید و یا دچار یک سری شایعات بی اساسی شده اید که دشمن دارد با این روش بین اهل سنت و شیعه اختلاف بیندازد
موفق باشید
گروه پاسخ به شبهات
6 | الیاس | Iran - Tehran | ٠١:٥٨ - ٢٩ دي ١٣٩٦ |
سلام علیکم
من از اهل سنت و جماعت هستم
اهل سنت هیچ کس یا هیچ چیز را بین الله جل جلاله و خود واسطه قرار نمیدهد
و اگر کسی هم این کار را بکند.
از اهل سنت و جماعت نیست یا گمراه است
عالم باشد یا عابد
سلام علیکم

پاسخ:
با سلام
دوست گرامی
از نظر شما پس اکثر علمای اهل سنت گمراهند قفط شما هدایت شده هستید؟!!!
موفق باشید
گروه پاسخ به شبهات
7 | آیدول برِکِر | United States - Fremont | ٠٧:٣٥ - ١١ فروردين ١٣٩٧ |
هر کس غیرِ الله را فرا بخواند کافر است و در کفرش هیچ شکّی نیست و هر کس هم اینها را تکفیر نکند و یا در کفرِ اینها شک کند، او نیز کافر است. این اجماعِ امّتِ اسلامی است و هر کس خلافِ این را برود سر و کاری با دین ندارد و بهره‌ای از اسلام نبرده است. اسلام برای احیایِ زندگان و پیوندِ آنان با سعادت آمد نه برای آبادسازی قبور و اضرحه و خرافات و شرکیات.
عُمر سربازی که سهل است، اگر پدر و مادر و آباء و اجداد و نیاکان و نسل اندر نسلِ عمر سربازی هم قائل به استغاثه به محمّد نبی و انبیاء و یا اولیای خدا و صالحین و یا فرشتگان و اجنّه باشند، بی‌شک کافرند و هر کس هم در کفرِ این افراد شک کند نیز کافر می‌شود.
دینِ به این زیبایی را منبعِ درآمد و دکّانِ خرافات کردید و توحیدتان مسخ گشت و اخلاقتان رو به افول نهاد و ایمانتان محنط گشت و اعمالتان محبط.
غرب کرّات را فتح نمود و در تسهیلِ زندگانی دست به ابداعات و اختراعات زد و شما هنوز به پرستشِ اصنام و ازلام و اکواب و اشجار و اضرحه و قبور و گنبد و بارگاه و مرقد و سنگ و پارچه مشغول هستید و امامان را موردِ پرستش قرار می‌دهید و در حقِّ آنها غلو و افراط می‌کنید، حال آنکه محمّد نبی هم می‌فرمود: إنّما أنا بشر مثلکم (من جز بشری همانندِ شما نیستم).
سبحانه وتعالی عمّا یشرکون علوّاً کبیراً
1 |امیدرضا|Germany - Falkenstein |٠٨:٤٠ - ٢٢ مرداد ١٤٠٢ |
2
 
0
بر طبق گفته‌ شما فرزندان حضرت یعقوب همگی کافرند!(یا أبانا استغفر لنا)
خود حضرت یعقوب هم طبق فرمایش شما بایدکافر باشد!(قال سوف استغفر لکم ربی)
عثمان بن حنیف هم لا بد کافر بوده که به مردی اینچنین تعلیم داده:((اللهم انی اسئلک و اتوجه الیک بنبینا محمد(ص)نبی الرحمه.یا محمد انی اتوجه بک الی ربی لتقضی حاجتی))(مسند احمد‌ ج۴ص۱۳۸،سنن ترمذی ج۱۳ص۸۰-۸۱ کتاب الدعوات،سنن ابن ماجه ص۴۴۱ح۱۳۸۵)
بر طبق نظر شما تمامی اینها کفاری بودند که دین را دکان خرافات کرده بودند و توحیدشان مسخ شده بود.
اما درباره‌ی زیارت قبور و تبرک به آنها،باید عرض کنم تبرک به اشیاء الهی اشکالی ندارد.
اگر تبرک به قبور انبیاء و اولیاء شرک باشد بزرگترین شرک مقام ابراهیم است.(واتخذوا من مقام ابراهیم مصلی)
سعی صفا و مروه هم شرک است؟؟!!!(فمن حج البیت او اعتمر فلا جناح علیه ان یطوف بهما)(بخاری ج۲ص۱۵۸)
لابد پیراهن یوسف هم شرک است؟؟!(فلما أن جاء البشیر ألقاه علی وجهه فارتد بصیرا)
بدون علم لطفا به کسی تهمت نزنید.اینها نمونه هایی از قرآن و سنت هستند که برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به کتابهایی همچون معالم المدرستین مراجعه بفرمایید.
و السلام علی من اتبع الهدی.
   
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها