2021 October 17 - يکشنبه 25 مهر 1400
رژیم آل سعود در پی تخریب مسجد امام حسین(ع) در عوامیه
کد مطلب: ١٣٦٤٨ تاریخ انتشار: ١٢ آذر ١٣٩٩ - ١٥:٠٦ تعداد بازدید: 18342
اخبار » عمومي
رژیم آل سعود در پی تخریب مسجد امام حسین(ع) در عوامیه

یک فعال سعودی از تصمیم مقامات آل سعود برای تخریب مسجد امام حسین در منطقه شیعه نشین العوامیه خبر داد.

«عادل السعید» یک فعال عربستانی با اشاره به دستور مقامات آل سعود برای تخریب مسجد امام حسین (ع) در شهر العوامیه، افزود: از آنجا که شهید شیخ نمر باقر النمر امام جماعت و خطیب این مسجد بود، مسجد امام حسین به یک نماد تبدیل شده است.

سعید تاکید کرد: مقامات آل سعود جنگ وحشیانه‌ای را علیه شیعیان در منطقه القطیف به راه انداخته اند. آن‌ها می‌خواهند هر چیزی را که با شهید النمر مرتبط است ریشه کن و نابود کنند، اما هر کار هم کنند این شهید حتی در مزار ناپیدای خود همچنان الهام بخش آزادگان خواهد بود.

سعید افزود: تخریب مسجد العوامیه در چارچوب طرح حکومت برای تخریب ده‌ها ساختمان در خیابان انقلاب مرکز شروع قیام دوم قطیف صورت می‌گیرد. وی در ادامه به طرح ادعایی دولت برای تخریب اماکن (نمادهای) القطیف یا بقایای آن با فرآیند تخریب، خصومت ورزی و اقدامات تعرض آمیز حکومت برای انتقام گرفتن از جنبش انقلابی، مطالبه گرایانه و مسالمت آمیز در این منطقه اشاره کرد.

سعید با اشاره به موج بازداشت‌های گسترده روحانیون این منطقه به دست مقامات آل سعود در هفته‌های گذشته، افزود: این اقدام در چارچوب هدف قرار دادن ریشه تفکرات شیخ شهید و دانش آموزان و طرفداران او صورت گرفته است.Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها