2022 December 9 - جمعه 18 آذر 1401
هی الحقیقة
کد مطلب: ٩٨٠٠ تاریخ انتشار: ٢٠ مرداد ١٣٩٥ - ١٨:٥٥ تعداد بازدید: 1112
کتابخانه » عمومي
هی الحقیقة

نام کتاب: هی الحقیقة

مولف: قاسم عبد السلام کِتِمْبُو

ناشر: مركز ابحاث العقائدية، قم

سال چاپ: 1431 هـ.ق.

« هی الحقیقة» عنوان كتابی است که توسط مستبصر ارجمند، جناب آقای قاسم عبدالسلام كتمبو نوشته شده است.

« قاسم عبدالسلام كتمبو» در سال 1973 در کشور اوگاندا، در شهر «جينجا» در خانواده ای شافعی مذهب به دنیا آمد. «قاسم عبد السلام» تحصیلات خود را در همان کشور ادامه داد و امام جمعه ي مسجدی در شهر «بووين گی» شد. وی در سال 1989 در موسسه «اهل البیت» علیهم السلام ثبت نام نمود تا تحصیلات خود را به اتمام برساند. در این بین عده ای از شیعیان در «جينجا» موسسه ای به نام «التوحید» تاسيس نموده و در راستای نشر معارف اهل بیت علیهم السلام تلاش می کردند. پس از تحرکات وهابیان و نگرانی این گونه گروهک های انحرافی از ایجاد پایگاهی شیعی در آن منطقه، سوالات و نامه های زیادی به «قاسم عبدالسلام» نوشته و از این حرکت شیعیان بسیار ابراز نگرانی می کردند. عمده نامه هایی که به وی می رسید، شامل تکفیر شیعه، تهمت هایی عجیب به شیعیان، تحریف قرآن نزد شیعه و.. بود.

«قاسم عبدالسلام» در آن زمان امام جمعه بود، اما چون اطلاعی پیرامون شیعه نداشت، با تمسک به آیه ي قرآن که خداوند مي فرمايد: از آنچه به آن آگاهى ندارى، پيروى مكن، به نامه هاي وهابیان پاسخ نمی داد. وی بعد از مدتی کوتاه عازم «جينجا» شد تا از نزدیک در جریان فعالیت های این موسسه قرار بگیرد. شیخ عباس، مدیر موسسه «التوحید» با روی باز از وی استقبال کرد. در این دیدار «قاسم عبدالسلام» سوالاتی که وهابيان برايش فرستاده بودند، مطرح و درخواست پاسخ داشت.

شیخ عباس به سوالات و شبهات او پيرامون: معنای شیعه، چه کسانی شیعه دوزاده امامی هستند، عقیده شیعه پیرامون تحریف قرآن و ... بر اساس منابع مهم پاسخ داد كه ايم امر مورد توجه «قاسم عبدالسلام» قرار گرفت. در پایان این دیدار، شيخ عباس تعدادی از کتابهاي شیعه را به وی هديه داد.بعد از این ماجرا و با توجه به تحصیلات چند ساله او در موسسه اهل البیت علیهم السلام و برخورد با دوستان شیعه ي خود، «قاسم عبدالسلام» در فکری عمیق پیرامون برتری اهل بیت سلام الله علیهم اجمعین فرو رفت و در ذهنش این سوال نقش بست: براستی تنها فرقه ي اسلامي كه بر اساس فرمايش پيامبر صلي الله عليه وآله اهل نجات است کدام فرقه می باشد؟ همچنین روايتي ذهنش به ذهنش خطور كرد که رسول خدا صلی الله علیه و آله اهل بیت عليهم السلام را به کشتی نوح تشبیه کرده و تصریح کرده اند که هرکسی سوار بر این کشتی شود نجات یافته و هر كسي از آن تخلف نموده، هلاک خواهد شد.

وي مي گويد: در این فکر بودم که کم کم با سوالات بیشتری مواجه شدم و با دوستان به بحث و گفتگو می پرداختم. مدتی بعد با مکتب اهل بیت علیهم السلام بیشتر آشنا شدم و تنها راه هدايت را در پيروي از مذهب شيعه يافتم.کتاب «هی الحقیقة» شامل مجموعه ي سوالات «قاسم عبدالسلام» و دوستانش در زمان تحصیل مي باشد كه منجر به شيعه شدن او شده است.


دانلود کتاب با فرمت PDFShare
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها