2024 July 21 - يکشنبه 31 تير 1403
نقد و بررسی ریشه های انفجار و تخریب قبر پیامبر اسلام، انبیاء و اولیای الهی (4)
کد مطلب: ٩٧٨٩ تاریخ انتشار: ٢٧ تير ١٣٩٥ - ١٥:٠٠ تعداد بازدید: 5087
حبل المتین » وهابیت
نقد و بررسی ریشه های انفجار و تخریب قبر پیامبر اسلام، انبیاء و اولیای الهی (4)

قبور پیامبران الهی نزد وهابیت و اهل سنت
حبل المتین 95/04/27

بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ : 95/04/27

خلاصه آنچه در این برنامه خواهید دید...

هشدار به وهابیت پلید عربستان!: چندی پیش در عربستان سعودی در کنار مسجد النبی (صلی الله علیه و آله وسلم)، در طائف و جده کشتاری انجام شد؛ پس از آن قضایایی در کشور فرانسه رخ داد که یک صد نفر از شهروندان آن کشور را به کام مرگ فرستاد و همچنین دو شب قبل، انفجاری در کشور ترکیه اتفاق افتاد. تمامی قضایای اخیر نشانگر این است که وهابیت با دشمنان اسلام از جمله بی‌دینان، مسیحیت، یهود و صهیونیسم دست به دست هم داده‌اند تا مردم دنیا را به اسلام بدبین کنند. به مجرد اینکه ترور یا کشتاری در گوشه و کنار این دنیا صورت می‌گیرد موج اسلام هراسی فضای آن کشور یا آن قاره را فرا می‌گیرد و همه را به حساب اسلام می‌گذارند.

بنی امیه پلید و شجره ملعونه در قرآن به تعبیر امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) نتوانستند نبی گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) را به شهادت برسانند و انتقام او را از اهلبیتش گرفتند. پیروان بنی امیه انتقام نیاکان خود را امروز از شیعیان می‌گیرند و از طرف دیگر زمینه بدبینی مردم را به اسلام محمدی فراهم می‌کنند.

نکته دیگر این است که «الأزهر» شریف که ما برای او احترام زیادی قائل هستیم، او را نماد تفکر اهل سنت می‌دانیم و «شیخ الأزهر» را محترم می‌شماریم؛ اما فکر می‌کنیم پول‌های عربستان سعودی روی آن‌ها اثرگذارتر است!! دانشگاه بزرگ «الأزهر» آبروی هزار ساله خود را با ریال‌ها و دلارهای سعودی معامله می‌کند!!

عربستان سعودی یک سری تحرکات شیطنت‌آمیز انجام می‌دهد و با این بهانه که چند کشور را همراه خود کرده است بادی در سر «محمد بن سلمان» داده است و این جوان خام، نفهم و بیشعور که همانند یک گرگ درنده به جان مسلمانان افتاده است به دنبال تحرکاتی است. ارباب شما آمریکا هیچ کاری نتوانست بکند؛ شما هم که به بال اربابتان می‌بالید هیچ غلطی نمی‌توانید بکنید، جز اینکه آبروی خودتان را ببرید و زمینه نابودی آل سعود و تخریب

خلاصه بحث جلسه گذشته: یکی از فاجعه‌هایی که دولت عربستان مرتکب شدند و الان هم مفتیان آن‌ها نسبت به آن ماجرا در گوشه و کنار زمزمه‌های حیوانی می‌کنند، این است که می‌گویند: تخریب قبور و حرم رسول گرامی اسلام و ائمه طاهرین (علیهم السلام) واجب است.

مفتیان عربستان به استناد روایات جعلی و ضعیف که کاملاً نقش بنی امیه در جعل این روایات مشخص است؛ استدلال می‌کنند که تخریب قبور حرم ائمه طاهرین واجب است!

این افراد نسبت به قبر رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) فتواهایی جعل کرده‌اند که می‌گوید: حجره نبوی باید آتش زده بشود، ویران شود و با خاک یکسان شود. آن‌ها معتقدند: باید تمام قبور شکافته بشود و اگر اثری از جنازه‌ها، استخوان یا حتی خاکستر باقی مانده باشد باید به جای دیگری منتقل کنند.

ما در جلسات گذشته روایت این مطالب را به طور مفصل بیان کردیم؛ همچنین در جلسه گذشته روایت «ابو الهیاج» از کتاب «صحیح مسلم» حدیث 2287 برای عزیزان خواندیم. و اثبات کردیم که راوی حدیث «وکیع بن جراح» است. کار «وکیع بن جراح» شتم و سب «سلفی‌ها» بوده است؛ این شخص آلوده به نبیذ و شرب خمر بوده است. روایاتی بیان کردیم مبنی بر اینکه آقایان گفتند: نبیذ نجس است و همانند شراب است، بلکه مستی آن بالاتر از شراب است.

راوی بعدی این روایت «سفیان بن ابی عیینه» است که در روایات «تدلیس» می‌کرده است و همچنین روایاتی از نظر علمای اهل سنت را بیان کردیم. راوی سوم «حبیب بن ابی ثابت» است که نظر علمای اهل سنت در مورد ایشان این بوده است که ایشان «مدلس» است. راوی بعدی «ابی وائل» است که از جمله خوارج و دشمن اهلبیت (علیهم السلام) بوده است.

اگر امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) به «ابو الهیاج» مأموریت تخریب قبور دادند؛ چرا تخریب قبور در زمان خلافت خلفای ثلاثه انجام نگرفته است؟! اگر بنای قبور خلاف شرع، بدعت و حرام بوده است چرا خلفا ساکت نشستند و اقدامی نکردند؟!

استناد وهابیت برای تخریب قبور ائمه و بزرگان اسلام، به روایت پیغمبر اکرم! این روایت در کتاب «صحیح بخاری» وارد شده است؛ دقت کنید: «قال فی مَرَضِهِ الذی مَاتَ فیه لَعَنَ الله الْیهُودَ وَالنَّصَارَی اتَّخَذُوا قُبُورَ أَنْبِیائِهِمْ مَسْجِدًا» رسول اکرم در آخرین لحظات زندگی فرمودند: خداوند لعنت کند یهود و نصاری را که قبور پیامبرانشان را مسجد قرار دادند.

من سؤالی از علمای اهل سنت دارم و آن این است که قرآن کریم در چند آیه مطرح کرده است که کار یهودیان قتل پیامبرانشان بوده است! در سوره مبارکه آل عمران آیه 181؛ آیا زمانی که آنان می‌خواستند مسجد درست کنند و در آنجا عبادت کنند می‌گفتند: پیامبران را بکشیم تا قبور آنان را مسجد درست کنیم و در آنجا عبادت کنیم؟! عقل هم چیز خوبی است!

جالب است که «ابن قیم جوزیه» شاگرد «ابن تیمیه» متوفای 751 در کتاب «هدایة الحیاری فی أجوبة الیهود و النصاری» ذیل آیه شریفه (وَ قَتْلَهُمُ الْأَنْبِیاءَ بِغَیرِ حَقٍّ) می‌گوید: «وَقَتْلُهُمُ الْأَنْبِیاءَ بِغَیرِ حَقٍّ حَتَّی قَتَلُوا فِی یوْمٍ وَاحِدٍ سَبْعِینَ نَبِیا فِی أَوَّلِ النَّهَارِ» یهود انبیاء را به ناحق می‌کشتند و در یک روز اول صبح هفتاد پیغمبر را به قتل رساندند. «وَأَقَامُوا السُّوقَ آخِرَهُ کأَنَّهُمْ جَزَرُوا غَنَمًا» سپس در بازار مشغول خرید و فروش شدند گویا هفتاد گوسفند سر بریدند.

این مطالب اگر در کتب شیعه بود قطعاً می‌گفتم این مطالب جزو جعلیات و اسرائیلیات است؛ اما این آقا آورده است. افرادی که این‌قدر منحرف هستند که در یک روز هفتاد پیغمبر را می‌کشند، قبور انبیاء را مسجد قرار می‌دهند؟!

نکته دوم این است که آقایانی که آمدند خواستند این روایت را معنا کنند نیامدند بگویند: قبور انبیاء را حرم ساختند؛ نه! «اتَّخَذُوا قُبُورَ أَنْبِیائِهِمْ مَسْجِدًا»؛ آن‌ها قبور پیامبرانشان را قبله قرار دادند و به طرف او نماز می‌خواندند!

بر فرض اینکه بگوییم این آقایان پیامبران را می‌کشتند و برای اینکه نمازشان قبول شود قبر آن‌ها را قبله درست می‌کردند و می‌گفتند: خدایا ما می‌خواهیم عبادت کنیم پیغمبرت را می‌کشیم و قبر او را قبله قرار می‌دهیم تا نماز ما بهتر قبول شود!

البته آقای «ابن حجر عسقلانی» مقداری انصاف به خرج داده است و در ادامه گفته است: «فأما من أتخذ مسجدا فی جوار صالح وقصد التبرک بالقرب منه لا التعظیم له ولا التوجه نحوه فلا یدخل فی ذلک الوعید» اگر کسی مسجدی در جوار یک صالحی، پیغمبر یا امامی بسازد و قصد کند فقط به این قبر صالح تبرک کند و او را تعظیم نکند و به طرف او نماز نخواند، لعنت خدا بر یهود و نصاری در این فرمایش پیغمبر داخل نمی‌شود. فتح الباری شرح صحیح البخاری، اسم المؤلف: أحمد بن علی بن حجر أبو الفضل العسقلانی الشافعی، دار النشر: دار المعرفة - بیروت، تحقیق: محب الدین الخطیب، ج 1، ص 525، ح 417

قبور انبیاء الهی کنار بیت الله الحرام، سندی بر کذب ادعای وهابیت!: با اینکه وهابی ها می‌گویند: پیغمبر اکرم فرموده است قبرها را نابود کنید؛ اما خود نبی مکرم اسلام 13 سال کنار خانه خداوند نماز خوانده است و آنجا طواف کرده‌اند!

در همین جایی که رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) طواف کرده و نماز خوانده‌اند، بسیاری از قبور انبیاء آنجا قرار دارد!

« وَتُوُفِّيَ إِسْمَاعِيلُ بَعْدَ أَبِيهِ فَدُفِنَ دَاخِلَ الْحِجْرِ» حضرت اسماعیل بعد از حضرت ابراهیم از دنیا رفت و او را داخل حجر اسماعیل دفن کردند. « مِمَّا يَلِي الْكَعْبَةَ مَعَ أُمِّهِ هَاجَرَ» او و مادرش هاجر را در کنار کعبه دفن کردند. الطبقات الکبری، اسم المؤلف: محمد بن سعد بن منیع أبو عبدالله البصری الزهری، دار النشر: دار صادر – بیروت، ج 1، ص 52، باب ذکر اسماعیل علیه السلام

این مکان مورد طواف تمام مسلمانان و انبیاء بزرگ بعد از حضرت ابراهیم بوده است؛ همچنین رسول گرامی اسلام دور این مکان طواف می‌کردند، مسلمانان نیز بعد از فتح مکه این مکان را طواف می‌کردند.

آقای «بدرالدین عینی» متوفای 855 در «شرح صحیح بخاری» جلد پانزدهم می‌گوید: «قبر هود وصالح وشعیب ونوح، علیهم الصلاة والسلام، بین زمزم والرکن والمقام» قبر حضرت هود و حضرت صالح و حضرت شعیب و حضرت نوح، کسانی که خداوند در قرآن به آنان سلام فرستاده است و انبیاء مورد عنایت خداوند بوده است بین زمزم و رکن و مقام قرار دارد.

حرم مطهر سیدالشهدا (علیه السلام) زیارتگاه تمام مذاهب و ادیان!: حرم مطهر سیدالشهدا (علیه السلام) امروز به زیارتگاه شیعه، سنی، مسیحی، یهودی و دیگر مذاهب و ادیان تبدیل شده است! سال گذشته در ایام اربعین جمعیتی بالغ بر 23 میلیون نفر حدود 90 کیلومتر راه را پیاده‌روی کردند.

زنی مسیحی از فرانسه در پیاده روی اربعین شرکت کرده بود و زمانی که دلیل آمدن او را پرسیدند گفت: سال 2003 که برای اشغال عراق آمده بودیم، پیرزنی داشت پیاده می‌رفت. از او سؤال کردم برای چه پیاده می‌روی؟! گفت: من بیماری داشتم و نذر کردم اگر بیماری‌ام برطرف بشود اربعین بین نجف و کربلا پیاده روی کنم! زن مسیحی می‌گفت: این مطلب در ذهن من باقی ماند تا زمانی که فرانسه برگشتیم؛ به سرطان سینه مبتلا شدم. همانجا نذر کردم اگر شفا پیدا کنم عراق می‌روم و بین نجف و کربلا را پیاده‌روی می‌کنم.

همسر یکی از منسوبین نزدیک ما سال گذشته سرطان گرفته بود و تمام دکترها از او ناامید شده بودند. این شخص همسرش را کربلا برد و 24 ساعت با ویلچر پیاده‌روی کردند. اما زمانی که برگشت تمام بیماری او برطرف شده بود و سه چهار ماه قبل خدا به آنان یک فرزند دوقلو داد و الان هم سالم و سلامت زندگی می‌کند.

امام حسین (علیه السلام) این‌قدر عظمت دارد؛ حالا اگر شما شعور ندارید و نمی‌فهمید گناه ما چیست؟!

آیا خواندن «زیارت عاشورا» حرام است!؟ ما مطلبی را سال گذشته در رابطه با پخش زیارت عاشورا در «شبکه جهانی ولایت» بیان کرده بودم و گفته بودم: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفته‌اند پخش زیارت عاشورا از رسانه درست نیست و مطلب آن را هم نقل کرده بودیم. این اولین مرتبه‌ای نیست که پخش زیارت عاشورا از رسانه ممنوع می‌شود؛ امام راحل هم بیست روز بعد از پیروزی انقلاب به صدا و سیما دستور اکید دادند که کسی حق ندارد زیارت عاشورا را از رسانه پخش کند.

این آقا در سخنرانی ده بار بیان کرده است: "می‌گویند خواندن زیارت عاشورا حرام است!" برادر بزرگوارم چه کسی گفته است خواندن زیارت عاشورا حرام است؟! مقداری فهم و شعور داشته باشید و از احساسات پاک مخاطبین سوءاستفاده نکنید! زمانی که چند نفر اطرافتان می‌بینید جوگیر می‌شوید یا چند نفر خناس مطلبی برای شما نقل می‌کنند باور می‌کنید.

اگر ما شکایت شما را به حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) کنیم کمرتان را می‌شکند و گردنتان را می‌زند که این‌طور جوسازی می‌کنید!

آیت الله العظمی مکارم شیرازی هرروز مقید به خواندن زیارت عاشورا هستند. امام راحل هرروز مقید به خواندن زیارت جامعه کبیره و زیارت عاشورا بودند. بارها از من سؤال می‌کنند: در استان‌های سنی نشین می‌توانیم زیارت عاشورا را از بلندگو پخش کنیم؟! می‌گوییم: نه؛ خلاف شرع و حرام است! سؤال می‌کنند: می‌توانیم در مسجد بخوانیم؟! می‌گوییم: بله در مسجد می‌توانید بخوانید! زیارت عاشورا در حقیقت با فطرت و اعتقاد شیعیان عجین شده است. من گمان نمی‌کنم در این 30 الی 40 سال اخیر کسی به اندازه ما از زیارت عاشورا دفاع کرده باشد.

حدود 15 سال پیش آقایی در جامعة الزهرا گفته بود: خواندن زیارت عاشورا حرام است!؛ من در مدرسه فیضیه، دو یا سه جلسه حرف این آقا را رد کردم و آقایان به خاطر این موضوع جو شدیدی علیه ما در حوزه راه انداختند.

در آن زمان تنها کسی که در برابر این آقایان ایستاد بنده بودم. زمانی جو درست کردند که سند زیارت عاشورا ضعیف است؛ اولین کسی که سه سند از زیارت عاشورا بررسی کرد و ثابت کرد سند زیارت عاشورا صحیح است من بودم که الان هم در سایت موجود است!

بنده توفیق داشتم از 14 سالگی بر خودم واجب کردم که خودم و خانواده‌ام هر روز زیارت جامعه کبیره و زیارت عاشورا را بخوانیم و مقید هستیم. ما همان‌طوری که به نماز خواندن مقید هستیم، به همان صورت به خواندن زیارت عاشورا مقید هستیم. بنده به شخصه از خواندن زیارت عاشورا برکاتی مشاهده کردم که گفتنی نیست؛ اگر بنا باشد این قضایا گفتنی باشد اگر صلاح بود بعدها خواهم گفت.

تماس بینندگان برنامه:

بیننده (آقای علیدوستی از ورامین – شیعه): خدمت مجری عزیز و حاج آقای قزوینی سلام عرض می‌کنم؛ خیلی خیلی خوشحالم که می‌خواهم با حاج آقا قزوینی صحبت کنم. درخواست اولی که از شما دارم این است که دیگر «سید عقیل بی‌عقل» نگویید، بلکه «سید عقیل داعشی» بگویید! نکته دوم این است که من خیلی برنامه‌های آقای «خدمتی» را می‌بینم و هرجایی که ببینم دارند نسبت به ائمه اطهار (علیهم السلام) و امامان ما بی‌احترامی می‌کنند سریعاً روی خط ارتباطی آن‌ها می‌روم و اظهارنظر و اعتراض می‌کنم.

خیلی خوشحالم که شما یک تنه دارید با وهابیت مبارزه می‌کنید؛ از شما ممنون و سپاسگذارم، همچنین تقاضا دارم با همین قوت به مبارزه ادامه بدهید. این افراد هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند و فقط شما به فعالیت خودتان ادامه بدهید.

بیننده (علی آقا از شیراز – شیعه): سلام عرض می‌کنم خدمت آقای اسماعیلی و فخر شیعه حضرت آیت الله قزوینی؛ استاد بزرگوار جناب آقای قزوینی بنده صحبتی داشتم؛ مطلب اول اینکه بنده ولایت یاور هستم و با اینکه کارگر هستم و حقوق ناچیزی دارم اما ماهیانه مبلغی را به این شبکه کمک می‌کنم. همچنین می‌خواستم به تمام کسانی که صدای بنده را می‌شنوند عرض کنم هر چقدر که می‌توانید از حقوقتان به این شبکه کمک کنید. مطمئن باشید که برکت آن را در زندگیتان خواهید دید؛ دستگاه اهلبیت (علیهم السلام) دستگاهی نیست که این اقدامات در آن گم شود.

بیننده (محمد آقا از مهاباد – اهل سنت): سلام علیکم خسته نباشید؛ در رابطه با سخنان آقای قزوینی که اشاره فرمودند: در نزدیکی مسجد الحرام قبر پیغمبران وجود دارد می‌خواستم بگویم: این مباحثی که فرمودید خرافاتی بیش نیست، این روایات جعلی و ساخته خودتان است!

آیت الله دکتر حسینی قزوینی: آقای «حلبی» از علمای ماست؟! آقای «ابن حجر» از علمای ماست؟! آقای «قرطبی» از علمای ماست؟! این مطالب روایات نیست؛ بلکه به عنوان مسئله ثابت نقل شده است. شما چرا نمی‌خواهید بیدار شوید؟! مذهب شما چیست؟!

الان حرم «امام شافعی» در مصر که به زیارتگاه مسلمانان تبدیل شده است را ما ساختیم یا شما ساختید؟! ما بارگاه «ابوحنیفه» را نساختیم بلکه اهل سنت خودشان ساختند. قبر «امام شافعی» در مصر است که دارای ضریح و بارگاه است.

تفصیل مطالب این برنامه

مجری:

بسم الله الرحمن الرحیم

عمری است که دم به دم علی می‌گویم

در حال نشاط و غم علی می‌گویم

تا حال علی گفته‌ام ان‌شاءالله

تا آخر عمر هم علی می‌گویم

الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة مولانا امیرالمؤمنین و الأئمة المعصومین (علیهم السلام).

سلام و درود به روح پاک نبی گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله وسلم) و اهلبیت پاک و نورانی آن بزرگوار؛ سلام به محضر شما دوستان خوب بیننده، عزیزان همراه «شبکه جهانی ولایت».

در یک یکشنبه شب تابستانی دیگر با برنامه زنده «حبل المتین» به خانه‌های شما آمدیم تا این برنامه را تقدیم کنیم؛ ان‌شاءالله خوب و خوش و سلامت باشید و کانون خانواده‌هایتان همانند این روزها و شب‌ها که حسابی گرمِ، گرم باشد.

امیدوارم عزیزانی که در ایران اسلامی برنامه ما را می‌بینند همچنین دوستان خوب بیننده ما که در جای جای این کره خاکی بزرگواری می‌کنند و نگاه مهربانشان را به برنامه ما هدیه داده‌اند در کنار خانواده زندگی سرشار از نور و معنویت داشته باشید.

اگر می‌خواهید با ما ارتباط داشته باشید آقا کیا زحمت می‌کشند همین الان راه‌های ارتباطی پیامی را برای شما زیرنویس می‌کنند. سامانه پیام کوتاه ما «30001203» زیرنویس شده است.

همچنین شماره دیگری در اختیار عزیزان بیننده قرار دارد که از طریق فضای مجازی با برنامه‌های واتس آپ، تلگرام و وایبر پیام‌های صوتی، تصویری و متنی برای ما بفرستید.

عزیزان می‌توانند از طریق راه‌های ارتباطی که بیان شد در مورد تخریب قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) که چند هفته‌ای است بحث را آغاز کردیم برای ما پیام بفرستید.

بینندگان عزیز همچنین می‌توانید از عشق و ارادت و محبتتان به ساحت آقای نازنینمان امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) بگویید تا ما هم لذت ببریم و با شنیدن نام زیبا امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) دلمان جلا پیدا کند و جگرمان خنک شود.

اگر آقای موسوی پیام‌های بینندگان عزیز برنامه را برای من ارسال کنند خیلی خوشحال می‌شویم در طول برنامه پیام‌های شما بینندگان عزیز را بخوانیم.

امشب هم توفیق داریم در محضر استاد بزرگوارمان حضرت آیت الله دکتر حسینی قزوینی باشیم. استاد سلام علیکم و رحمة الله:

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته؛ بنده هم خدمت همه بینندگان عزیز، گرامی و دوست داشتنی که در هرکجای این گیتی پهناور بیننده برنامه ما هستند و ما را مهمان کانون گرم و باصفای خانواده خودشان قرار دادند خالصانه‌ترین سلامم را همراه با آرزوی موفقیت تقدیم می‌کنم.

خدا را به آبروی محمد و آل محمد قسم می‌دهم فرج مولای ما بقیة الله الأعظم را نزدیک نموده، همه ما را از یاران، سربازان و مدافعین ذات مقدسش قرار بدهد، به ما توفیق و لیاقت شهادت در رکابش را نصیب کند، حوائج همه ما را برآورده کند و دغدغه‌های فکری ما را برطرف سازد، دعاهای ما را به اجابت برساند ان‌شاءالله.

مجری:

خیلی ممنون و سپاسگذارم. ما هفته‌های گذشته اگر در ذهن شریف شما دوستان خوب بیننده هم باشد به مناسبت فرارسیدن سالروز تخریب قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) بحثی را پیرامون تخریب قبور مطرح کردیم و از محضر استاد گرامی مطالب زیبایی شنیدیم.

دوستان اگر به یاد داشته باشید استاد جلسه گذشته راجع به استناد وهابیت و آنچه که خودشان عمل می‌کنند و اینکه قبور ائمه (علیهم السلام) را تخریب می‌کنند مطالبی بیان فرمودند و سپس پیرامون استناد وهابیت به روایت «ابو الهیاج» پیرامون تخریب قبور ائمه بقیع صحبت کردند.

استاد به ذهنم رسید برای شروع، خلاصه‌ای از مباحث گذشته را بفرمایید تا سؤالات جدید را مطرح کنیم.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین و هو خیر ناصر و معین الحمد الله و الصلوة علی رسول الله و علی آله آل الله لا سیما علی مولانا بقیة الله و اللعن الدائم علی اعدائهم اعداء الله الی یوم لقاء الله افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر.

قبل از آنکه سؤال آقای اسماعیلی را پاسخ بدهم؛ لازم می‌دانم چند نکته را به عنوان مقدمه عرض کنم.

هشدار به وهابیت پلید عربستان!

«شبکه جهانی ولایت» شبکه‌ای سیاسی نیست؛ اما با بعضی از قضایایی که در جهان معاصر و به ویژه در کشورهای اسلامی توسط وهابیت پلید صورت می‌گیرد نمی‌توانیم بی‌تفاوت باشیم.

ما تمام کشتاری که در سوریه، عراق، یمن، بحرین و سایر بلاد اسلامی و غیر اسلامی انجام می‌گیرد و تمام این کشتار هم توسط وهابیت پلید انجام می‌گیرد و رد پای آن‌ها در آنجا یافت می‌شود را محکوم می‌کنیم.

چندی پیش در عربستان سعودی در کنار مسجد النبی (صلی الله علیه و آله وسلم)، در طائف و جده کشتاری انجام شد؛ پس از آن قضایایی در کشور فرانسه رخ داد که یک صد نفر از شهروندان آن کشور را به کام مرگ فرستاد و همچنین دو شب قبل، انفجاری در کشور ترکیه اتفاق افتاد.

تمامی قضایای اخیر نشانگر این است که وهابیت با دشمنان اسلام از جمله بی‌دینان، مسیحیت، یهود و صهیونیسم دست به دست هم داده‌اند تا مردم دنیا را به اسلام بدبین کنند.

به مجرد اینکه ترور یا کشتاری در گوشه و کنار این دنیا صورت می‌گیرد موج اسلام هراسی فضای آن کشور یا آن قاره را فرا می‌گیرد و همه را به حساب اسلام می‌گذارند.

بنی امیه پلید و شجره ملعونه در قرآن به تعبیر امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) نتوانستند نبی گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) را به شهادت برسانند و انتقام او را از اهلبیتش گرفتند. پیروان بنی امیه انتقام نیاکان خود را امروز از شیعیان می‌گیرند و از طرف دیگر زمینه بدبینی مردم را به اسلام محمدی فراهم می‌کنند.

نکته دیگر این است که «الأزهر» شریف که ما برای او احترام زیادی قائل هستیم، او را نماد تفکر اهل سنت می‌دانیم و «شیخ الأزهر» را محترم می‌شماریم؛ اما فکر می‌کنیم پول‌های عربستان سعودی روی آن‌ها اثرگذارتر است.

دانشگاه بزرگ «الأزهر» آبروی هزار ساله خود را با ریال‌ها و دلارهای سعودی معامله می‌کند؛ آن‌ها برای 300 نفر از مسلمانان شیعه و سنی که در بغداد به شهادت رسیدند هیچ اطلاعیه‌ای ندادند گویا اصلاً این قضیه را نشنیدند.

ماجرای انفجار در کنار مسجد النبی و شهادت چند نفر که از طرف ایادی وهابیت بود بلافاصله از سوی «دانشگاه الأزهر» طی بیانیه‌ای محکوم شد که این برخوردهای دوگانه آبرو و حیثیت هزارساله این دانشگاه را به باد می‌دهد!

مردم دنیا از جمله تحصیل‌کرده‌ها، فرهنگیان و همچنین توده مردم آگاه هستند و بحمدالله شعور مردم به حد بالایی رسیده است. بسیاری از تحلیل‌گران بر این عقیده هستند که ماجرای کودتای اخیر کشور ترکیه طراحی آقای «اردوغان» بوده است تا محبوبیت خود را بیشتر کند.

ارتش ترکیه چندین سال است با نیروهای «پ‌ک‌ک» که احزاب کارگر کردستان ترکیه هستند مبارزه می‌کنند نمی‌توانند بر آن‌ها پیروز شوند؛ آن‌وقت چطور امکان دارد بتواند بر کودتایی با این وسعت که نیروی هوایی و انتظامی هم درگیر بودند مسلط شود و آن‌ها را سرکوب کند؟!

ما با این مسائل کار نداریم، زیرا دنیا آزاد است و هرکسی می‌تواند نظر بدهد؛ اما این قضیه صحت دارد و شکی در آن نیست که عربستان سعودی و قطر و آمریکا در این ماجرا درگیر بودند و حتی خود آقایان هم اظهار کردند که پشت این قضیه دست‌های نامرئی بسیاری وجود داشته است.

رئیس جمهور مصر در مصاحبه‌ای گفته بود: "دست خود آقای «اردوغان» در ماجرا دخیل بود که این کودتا را به وجود آورد!" دخالت‌های ایشان در سوریه و کشت و کشتاری که در سوریه صورت گرفت و همچنین حمایت ایشان از گروهک‌های تروریستی زمینه را فراهم کرد که این قضیه صورت بگیرد.

ما به عزیزان مسلمان کشور ترکیه از جمله شیعه، سنی و علویه سلام و درود می‌فرستیم زیرا امنیت تمام کشورهای اسلامی برای ما محترم است. اگر کسی از ناامنی‌های کشورهای اسلامی منطقه متأثر نشود و عکس العمل نشان ندهد باید به انسانیت او شک کرد.

اگر کسی از جنگ و کشتار در کشورهای اسلامی اظهار خوشحالی کند؛ به جرئت می‌توان گفت که این شخص از انسانیت بهره‌ای نبرده است و مصداق آیه شریفه است که فرمود:

(أَمْ تَحْسَبُ أَنَّ أَکثَرَهُمْ یسْمَعُونَ أَوْ یعْقِلُونَ إِنْ هُمْ إِلاَّ کالْأَنْعامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ سَبیلاً)

آیا می‌پنداری بیشترشان می‌شنوند یا می‌فهمند؟ که آن‌ها جز به مانند حیوانات نیستند بلکه روش آنان گمراهانه‌تر است.

سوره فرقان (25): آیه 44

از مردم ترکیه خواهش می‌کنم ضمن اینکه واقعاً در صحنه حضور دارند و احترام به آراء مردم را محترم می‌شمارند، برای دولت‌ها بیان کنند که الان نه اسرائیل می‌تواند از شما حمایت کند و حمایت هم نخواهد کرد؛ زیرا:

(لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَداوَةً لِلَّذِینَ آمَنُوا الْیهُود)

هر آینه می‌یابی یهود و مشرکین را دشمن‌ترین مردم نسبت به کسانی که ایمان آوردند.

سوره مائده (5): آیه 82

این منطق قرآن است؛ مگر اینکه ملت ترکیه این آیه را از قرآن کریم حذف کند و به آن توجه نکند. آمریکا به هیچ وجه خیرخواه کشورهای اسلامی نبوده، نیست و نخواهد بود بلکه کشورهای اسلامی باید غم یکدیگر را بخورند، به فکر همدیگر باشند و از یکدیگر حمایت کنند.

آقایانی که در این قضایا با ایران بنای ناسازگاری گذاشتند؛ در قضیه سوریه نصیحت‌های مسئولین را نادیده گرفتند در این وقایع اولین کشوری که از آن‌ها حمایت کرد و در برابر کودتا به میدان آمد جمهوری اسلامی ایران بود.

عربستان سعودی یک سری تحرکات شیطنت‌آمیز انجام می‌دهد و با این بهانه که چند کشور را همراه خود کرده است بادی در سر «محمد بن سلمان» داده است و این جوان خام، نفهم و بیشعور که همانند یک گرگ درنده به جان مسلمانان افتاده است به دنبال تحرکاتی است.

عزیزان در هر فضایی که حضور دارید اعلام کنید که ما به هیچ وجه راضی نیستیم حتی از دماغ وهابیت تکفیری هم خون بیاید؛ زیرا مقر به شهادتین است. هرکسی که شهادتین بگوید برای ما محترم است!

ما کشتن یک تکفیری که شمشیر و سلاح به دست گرفته است و می‌خواهد ما را بکشد را واجب می‌دانیم؛ اما بعد از کشته شدن کفن و دفن و نماز او را هم لازم می‌دانیم.

این مطلب را اعلام کنید و به این جوان خام و به تعبیر قرآن شخص پست‌تر از حیوان که در رأس حکومت عربستان سعودی قرار گرفته است بفهمانید که اگر بخواهند پا را از حدود خود فراتر بگذارند کشور ایران در عرض نیم ساعت می‌تواند او و کشورهای حاشیه خلیج فارس را نابود کند!

ارتش ایران تفنگداران ارباب شما آمریکا را که به آن می‌نازید را اسیر گرفت و آمریکا هم جز ذلت هیچ کار نتوانست انجام دهد!

من اواخر سال گذشته در جلسه‌ای در بندرعباس بودیم که فرمانداران و «سردار فدوی» هم در آن جلسه حضور داشتند؛ بنده در آن جلسه به اصرار گفتم: شما گفتید ما یک سری فیلم‌هایی داریم که اگر پخش بشود ذلت آن برای آمریکا از ذلت تفنگداران آمریکایی بیشتر است؛ آن فیلم‌ها در چه موردی بودند؟!

فرماندهان برای ما توضیح دادند که در مورد چه قضایایی بوده است؛ به جرئت می‌توان گفت: اگر آن فیلم‌ها منتشر شود ذلت آن برای آمریکا بسیار بالاتر از ذلتی است که تا به حال نشان داده شده است.

ارباب شما آمریکا هیچ کاری نتوانست بکند؛ شما هم که به بال اربابتان می‌بالید هیچ غلطی نمی‌توانید بکنید، جز اینکه آبروی خودتان را ببرید و زمینه نابودی آل سعود و تخریب تأسیسات زیربنایی خودتان را فراهم کنید!!

کله این افراد به قدری باد دارد که حرف مسئولین جمهوری اسلامی ایران را گوش نمی‌دهند، اما از مردم و بینندگان عزیز تقاضا دارم این مطالب را در فضای مجازی منتشر کنند تا شاید این افراد مقداری سر عقل بیایند. حضور و اعلام خطر مردم در صحنه برای این افراد بسیار مهم و اساسی است.

خلاصه بحث جلسه گذشته:

در رابطه با سؤال جناب آقای اسماعیلی که یکی از فاجعه‌هایی که دولت عربستان مرتکب شدند و الان هم مفتیان آن‌ها نسبت به آن ماجرا در گوشه و کنار زمزمه‌های حیوانی می‌کنند، این است که می‌گویند: تخریب قبور و حرم رسول گرامی اسلام و ائمه طاهرین (علیهم السلام) واجب است.

این افراد جزو کسانی هستند که قرآن در مورد آنان فرموده است:

(صُمٌّ بُکمٌ عُمْی فَهُمْ لا یعْقِلُونَ)

کر و گنگ و کورند و در نتیجه راهی برای تعقل ندارند.

سوره بقره (2): آیه 171

این افراد حرف را نمی‌شنوند و همانند کسی است که سوره یاسین بخوانند و در گوش آن‌ها نرود! مفتیان عربستان به استناد روایات جعلی و ضعیف که کاملاً نقش بنی امیه در جعل این روایات مشخص است؛ استدلال می‌کنند که تخریب قبور حرم ائمه طاهرین واجب است!

این افراد نسبت به قبر رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) فتواهایی جعل کرده‌اند که می‌گوید: حجره نبوی باید آتش زده بشود، ویران شود و با خاک یکسان شود. آن‌ها معتقدند: باید تمام قبور شکافته بشود و اگر اثری از جنازه‌ها، استخوان یا حتی خاکستر باقی مانده باشد باید به جای دیگری منتقل کنند.

ما در جلسات گذشته روایت این مطالب را به طور مفصل بیان کردیم؛ همچنین در جلسه گذشته روایت «ابو الهیاج» از کتاب «صحیح مسلم» حدیث 2287 برای عزیزان خواندیم.

ما در جلسه گذشته اثبات کردیم که راوی حدیث «وکیع بن جراح» است و طبق عبارتی که «ذهبی» و دیگران دارند ایشان در مورد 500 روایت به خطا رفته است و از کجا معلوم این روایت جزو خطاهای ایشان نباشد؟!

کار «وکیع بن جراح» شتم و سب «سلفی‌ها» بوده است؛ این شخص آلوده به نبیذ و شرب خمر بوده است. روایاتی بیان کردیم مبنی بر اینکه آقایان گفتند: نبیذ نجس است و همانند شراب است، بلکه مستی آن بالاتر از شراب است.

راوی بعدی این روایت «سفیان بن ابی عیینه» است که در روایات «تدلیس» می‌کرده است و همچنین روایاتی از نظر علمای اهل سنت را بیان کردیم که گفتند:

«التدلیس أخو الکذب»

راوی سوم «حبیب بن ابی ثابت» است که نظر علمای اهل سنت در مورد ایشان این بوده است که ایشان «مدلس» است. راوی بعدی «ابی وائل» است که از جمله خوارج و دشمن اهلبیت (علیهم السلام) بوده است.

این مطالب کاملاً واضح و مشخص است؛ از نظر دلالت هم ما بیان کردیم که این روایت به ضرر خلفاست و کار خلفای ثلاثه قبل از امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) را زیر سؤال می‌برد.

اگر امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) به «ابو الهیاج» مأموریت تخریب قبور دادند؛ چرا تخریب قبور در زمان خلافت خلفای ثلاثه انجام نگرفته است؟! اگر بنای قبور خلاف شرع، بدعت و حرام بوده است چرا خلفا ساکت نشستند و اقدامی نکردند؟!

از سال 11 هجری تا سال 35 هجری خلفای ثلاثه سر کار بودند چرا این کارها را انجام ندادند و قبور را تخریب نکردند؟! این قبرها که در زمان پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) کشف شده بود؛ ولی امر مسلمین مبسوط الید بوده و کار آنان کشورگشایی بوده است؛ چرا قبور را تخریب نکردند؟!

براساس روایت «ابو الهیاج» عمل خلفای سه‌گانه زیر سؤال می‌رود؛ اما اگر این قبور در زمان امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) فتح شده بود قبور مشرکین است و امیرالمؤمنین دستور فرموده‌اند که قبور مشرکین را خراب کنند.

در روایت دیگری پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) را فرستاده‌اند تا قبور مشرکین را خراب کنند؛ این کار هیچ ارتباطی به قبور مسلمانان از جمله قبر نبی مکرم اسلام و ائمه طاهرین (علیهم السلام) ندارد. این مطالب خلاصه بحث جلسه گذشته بود!

مجری:

متشکرم، خیلی بزرگواری فرمودید. بنابراین روایت «ابو الهیاج» روایتی بود که وهابیت در زمینه تخریب قبور به آن استناد می‌کنند؛ استاد هفته گذشته به طور مفصل در مورد این روایت توضیح دادند و این هفته خلاصه مطالب را بیان کردند.

استاد وهابیت به دنبال سند و مدرکی برای جنایات خودشان به ویژه قبور ائمه (علیهم السلام) که نزدیک 94 سال پیش اتفاق افتاد هستند. آن‌ها در این زمینه به روایت پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) که فرمود:

«لَعَنَ اللَّهُ الْیهُودَ وَ النَّصَارَی اتَّخَذُوا قُبُورَ أَنْبِیائِهِمْ مَسَاجِد»

استناد می‌کنند؛ در این زمینه چه توضیحاتی می‌فرمایید؟!

استناد وهابیت برای تخریب قبور ائمه و بزرگان اسلام، به روایت پیغمبر اکرم!

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

وهابیت عقل و شعور ندارند و از حیوان هم پست‌تر هستند و به تعبیر قرآن کریم (بَلْ هُمْ أَضَلُّ) هستند؛ اما من از علمای بزرگوار اهل سنت گلایه دارم و تقاضا دارم که مقداری بیشتر به روایات دقت کنند.

این روایت در کتاب «صحیح بخاری» وارد شده است؛ دقت کنید:

«قال فی مَرَضِهِ الذی مَاتَ فیه لَعَنَ الله الْیهُودَ وَالنَّصَارَی اتَّخَذُوا قُبُورَ أَنْبِیائِهِمْ مَسْجِدًا»

رسول اکرم در آخرین لحظات زندگی فرمودند: خداوند لعنت کند یهود و نصاری را که قبور پیامبرانشان را مسجد قرار دادند.

الجامع الصحیح المختصر، اسم المؤلف: محمد بن إسماعیل أبو عبدالله البخاری الجعفی، دار النشر: دار ابن کثیر, الیمامة - بیروت - 1407 - 1987، الطبعة: الثالثة، تحقیق: د. مصطفی دیب البغا، ج 1، ص 446، ح 1265

این مطلب بسیار واضح و روشن است که پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) این مطلب را فرموده است. من سؤالی از علمای اهل سنت دارم و آن این است که قرآن کریم در چند آیه مطرح کرده است که کار یهودیان قتل پیامبرانشان بوده است!

خداوند متعال در سوره مبارکه آل عمران آیه 181 می‌فرماید:

(لَقَدْ سَمِعَ اللَّهُ قَوْلَ الَّذِینَ قالُوا إِنَّ اللَّهَ فَقِیرٌ وَ نَحْنُ أَغْنِیاءُ سَنَکتُبُ ما قالُوا وَ قَتْلَهُمُ الْأَنْبِیاءَ بِغَیرِ حَقٍّ وَ نَقُولُ ذُوقُوا عَذابَ الْحَرِیق)

هر آینه خدا شنید سخن جاهلانه آن کسان را که (چون دستور آمد که به خدا قرض الحسنه بدهید)، (آن‌ها به تمسخر) گفتند پس خدا فقیر است و ما دارا، البته ما گفتارشان را ثبت خواهیم کرد با این گناه بزرگ که انبیاء را بنا حق کشتند و (در روز کیفر) گوئی‌ام بچشید عذاب آتش سوزان را.

سوره آل عمران (3): آیه 181

ببینید عبارت (وَ قَتْلَهُمُ الْأَنْبِیاءَ) در چند جای قرآن آمده است و اشاره به این مطلب دارد که کار یهود کشتن پیامبران بوده است. این آیه به این معناست که یهودیان پیامبران را می‌کشتند زیرا به آنان علاقه داشتند و قبور آنان را امامزاده درست می‌کردند؟!

آیا زمانی که آنان می‌خواستند مسجد درست کنند و در آنجا عبادت کنند می‌گفتند: پیامبران را بکشیم تا قبور آنان را مسجد درست کنیم و در آنجا عبادت کنیم؟! عقل هم چیز خوبی است!

جالب است که «ابن قیم جوزیه» شاگرد «ابن تیمیه» متوفای 751 در کتاب «هدایة الحیاری فی أجوبة الیهود و النصاری» ذیل آیه شریفه (وَ قَتْلَهُمُ الْأَنْبِیاءَ بِغَیرِ حَقٍّ) می‌گوید:

«وَقَتْلُهُمُ الْأَنْبِیاءَ بِغَیرِ حَقٍّ حَتَّی قَتَلُوا فِی یوْمٍ وَاحِدٍ سَبْعِینَ نَبِیا فِی أَوَّلِ النَّهَارِ»

یهود انبیاء را به ناحق می‌کشتند و در یک روز اول صبح هفتاد پیغمبر را به قتل رساندند.

«وَأَقَامُوا السُّوقَ آخِرَهُ کأَنَّهُمْ جَزَرُوا غَنَمًا»

سپس در بازار مشغول خرید و فروش شدند گویا هفتاد گوسفند سر بریدند.

در این زمینه مطالب زیادی وجود دارد؛ اما من فقط عبارت «ابن قیم» را آوردم تا عزیزان بیشتر دقت کنند. یهود در یک روز اول صبح هفتاد پیغمبر را سر بریدند و تصور کردند هفتاد گوسفند سر بریدند و سپس در بازار مشغول خرید و فروش شدند!

«وَقَتْلُهُمْ یحْیی بْنَ زَکرِیا، وَنَشْرُهُمْ إِیاهُ فِی الْمِنْشَارِ»

یهودیان حضرت یحیی بن زکریا را کشتند؛ سپس او را لای درخت گذاشتند و با اره قطعه قطعه کردند.

«وَإِصْرَارُهُمْ عَلَی الْعَظَائِمِ، وَاتِّفَاقُهُمْ عَلَی تَغْییرِ کثِیرٍ مِنْ أَحْکامِ التَّوْرَاةِ»

یهود بر گناهان بزرگ اصرار می‌کردند و بسیاری از احکام تورات را تغییر دادند.

«وَرَمْیهُمْ لُوطًا بِأَنَّهُ وَطِئَ ابْنَتَیهِ وَأَوْلَدَهُمَا»

یهودیان می‌گویند: حضرت لوط با دو دخترش نزدیکی کرد و از آن‌ها صاحب فرزند شد.

هدایة الحیاری فی أجوبة الیهود والنصاری، المؤلف: محمد بن أبی بکر بن أیوب بن سعد شمس الدین ابن قیم الجوزیة (المتوفی: 751 هـ)، المحقق: محمد أحمد الحاج، الناشر: دار القلم- دار الشامیة، جدة – السعودیة، الطبعة: الأولی، 1416 هـ - 1996 م، ج 2، ص 466، [المسألة الثالثة]

این مطالب اگر در کتب شیعه بود قطعاً می‌گفتم این مطالب جزو جعلیات و اسرائیلیات است؛ اما این آقا آورده است. افرادی که این‌قدر منحرف هستند که در یک روز هفتاد پیغمبر را می‌کشند، قبور انبیاء را مسجد قرار می‌دهند؟!

به گمانم اگر یک بچه پنج ساله که ترجمه قرآن بلد باشد و یک بار ترجمه قرآن را خوانده باشد، اگر این مطالب را کنار هم بگذارد می‌گوید دروغ است! ولو در «صحیح مسلم» یا در کتاب «کافی» آمده باشد.

پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) فرمودند: اگر روایتی از من شنیدید که مخالف قرآن بود، آن را قبول نکنید و به دیوار بکوبید و دور بیندازید! این مطلب برای کسانی که مقداری تدبر دارند نکته اساسی است.

وهابیت حرفی برای زدن ندارند، زیرا عقلی برای تعقل و فکری برای تدبر ندارند! اگر می‌توانند به این مطالب جواب بدهند، زیرا گاهی اوقات ممکن است از زبان شیطان هم یک حرف درست دربیاید.

نکته دوم این است که آقایانی که آمدند خواستند این روایت را معنا کنند نیامدند بگویند: قبور انبیاء را حرم ساختند؛ نه! «اتَّخَذُوا قُبُورَ أَنْبِیائِهِمْ مَسْجِدًا»؛ آن‌ها قبور پیامبرانشان را قبله قرار دادند و به طرف او نماز می‌خواندند!

بر فرض اینکه بگوییم این آقایان پیامبران را می‌کشتند و برای اینکه نمازشان قبول شود قبر آن‌ها را قبله درست می‌کردند و می‌گفتند: خدایا ما می‌خواهیم عبادت کنیم پیغمبرت را می‌کشیم و قبر او را قبله قرار می‌دهیم تا نماز ما بهتر قبول شود!

توجیهات آقایان واقعاً خنده‌دار است؛ من از علمایی امثال «قرطبی»، «ابن حجر» و دیگران تعجب می‌کنم! در کتاب «تفسیر قرطبی» که مربوط به قرن 6 یا 7 هجری است از «ابی مرثد غنوی» آوردند که می‌گوید:

«(لا تصلوا إلی القبور ولا تجلسوا علیها) لفظ مسلم أی لا تتخذوها قبلة فتصلوا علیها أو إلیها»

قبور انبیاء را همانند یهود قبله‌گاه قرار ندهید که بر قبور انبیاء سجده کنید یا به طرف آن‌ها نماز بخوانید.

«کما فعل الیهود والنصاری فیؤدی إلی عبادة من فیها»

وقتی به طرف قبر پیغمبری نماز می‌خوانند و او را قبله قرار می‌دهند منجر به این می‌شود که صاحب قبر را عبادت کنند.

الجامع لأحکام القرآن، اسم المؤلف: أبو عبد الله محمد بن أحمد الأنصاری القرطبی، دار النشر: دار الشعب – القاهرة، ج 10، ص 380

این مطلب خیلی مسخره است و من از علمایی همانند «قرطبی» تعجب می‌کنم که چنین حرفی می‌زند؛ یا ما حرف او را متوجه نمی‌شویم! اگر دوستان اهل سنت در فرمایش جناب «آقای قرطبی» تدبر کردند توضیح بدهند، ما حرفی نداریم.

همچنین آقای «ابن حجر عسقلانی» در کتاب «فتح الباری» جلد اول با تعلیق آقای «بن باز» مفتی اعظم سابق عربستان سعودی در ذیل این روایت از «بیضاوی» نقل می‌کند:

«وقال البیضاوی لما کانت الیهود والنصاری یسجدون لقبور الأنبیاء:»

بیضاوی می‌گوید: یهود و نصاری برروی قبر انبیاء سجده می‌کردند و سجده‌گاه آنان بوده است.

یهود پیغمبران را می‌کشتند، آن‌ها را زیر خاک دفن می‌کردند و بر روی قبر او سجده می‌کردند تا نمازشان صددرصد قبول شود.

«تعظیما لشأنهم ویجعلونها قبلة یتوجهون فی الصلاة نحوها واتخذوها أوثانا لعنهم»

در این قسمت از روایت به صراحت بیان کرده است که یهودیان پیغمبران را بت قرار می‌دادند.

ای کاش آقایان «ابن حجر»، آقای «بیضاوی»، آقای «قرطبی» و «ابن کثیر» نمونه‌ای می‌آوردند که مثلاً در فلان برهه‌ای از تاریخ یهودیان فلان پیغمبر را که کشته بودند و دفن کرده بودند بر روی قبر او سجده کردند و قبر او را قبله‌گاه قرار دادند.

برای ما یک نمونه بیاورند نه اینکه به صورت کلی بیان کنند. من خیلی تعجب می‌کنم؛ زیرا قرآن کریم می‌فرماید: پیامبران را می‌کشتند، اما این آقا می‌گوید: بر قبر پیامبران سجده می‌کردند.

البته آقای «ابن حجر عسقلانی» مقداری انصاف به خرج داده است و در ادامه گفته است:

«فأما من أتخذ مسجدا فی جوار صالح وقصد التبرک بالقرب منه لا التعظیم له ولا التوجه نحوه فلا یدخل فی ذلک الوعید»

اگر کسی مسجدی در جوار یک صالحی، پیغمبر یا امامی بسازد و قصد کند فقط به این قبر صالح تبرک کند و او را تعظیم نکند و به طرف او نماز نخواند، لعنت خدا بر یهود و نصاری در این فرمایش پیغمبر داخل نمی‌شود.

فتح الباری شرح صحیح البخاری، اسم المؤلف: أحمد بن علی بن حجر أبو الفضل العسقلانی الشافعی، دار النشر: دار المعرفة - بیروت، تحقیق: محب الدین الخطیب، ج 1، ص 525، ح 417

آقایان وهابی گوششان را باز کنند، گرچه باز شدنی نیست زیرا خداوند عالم گوش وهابیت را کر کرده است! دسته‌ای که مفتون وهابیت شدند به معنی روایت توجه کنند؛ البته این عبارت از خود «ابن حجر» نبود و از قول آقای «بیضاوی» نقل کرده بود اما در اصل قضیه فرقی نمی‌کند.

این مطالب خیلی واضح و روشن است!

مجری:

استاد بر فرض بپذیریم که اصلاً همچنین حدیثی وجود داشته باشد؛ اما این فتوای وهابیت و اسناد به این روایت با نزدیک به 70 قبوری که در کنار بیت الله الحرام وجود دارد منافات ندارد؟!

قبور انبیاء الهی کنار بیت الله الحرام، سندی بر کذب ادعای وهابیت!

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

به نکته زیبایی اشاره کردید؛ این آقایان می‌گویند که پیغمبر فرمود:

«لَعَنَ الله الْیهُودَ وَالنَّصَارَی اتَّخَذُوا قُبُورَ أَنْبِیائِهِمْ مَسْجِدًا»

یا اینکه می‌گویند: پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) فرموده است قبرها را نابود کنید؛ اما خود نبی مکرم اسلام 13 سال کنار خانه خداوند نماز خوانده است و آنجا طواف کرده‌اند!

در همین جایی که رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) طواف کرده و نماز خوانده‌اند، بسیاری از قبور انبیاء آنجا قرار دارد! آقایانی که معتقدند: اگر در کنار مسجدی قبری وجود دارد باید آن قبر را بشکافند و اثر قبر را نابود کنند؛ جواب این فعل پیامبر را بدهند!!

در کتاب «طبقات کبری» اثر آقای «ابن سعد» متوفای 230 هجری است؛ ایشان در جلد اول می‌گوید:

« أَوْحَى اللَّهُ إِلَى إِبْرَاهِيمَ صلّى الله عليه وسلم أَنْ يَبْنِيَ الْبَيْتَ وَهُوَ يَوْمَئِذٍ ابْنُ مِائَةِ سَنَةٍ وَإِسْمَاعِيلُ يَوْمَئِذٍ ابْنُ ثَلَاثِينَ سَنَةً فَبَنَاهُ مَعَهُ»

خداوند عالم به ابراهیم وحی کرد که خانه خدا را بسازد، آن زمان حضرت ابراهیم صد ساله بود و حضرت اسماعیل سی ساله بود و با همدیگر مسجد را ساختند.

« وَتُوُفِّيَ إِسْمَاعِيلُ بَعْدَ أَبِيهِ فَدُفِنَ دَاخِلَ الْحِجْرِ»

حضرت اسماعیل بعد از حضرت ابراهیم از دنیا رفت و او را داخل حجر اسماعیل دفن کردند.

« مِمَّا يَلِي الْكَعْبَةَ مَعَ أُمِّهِ هَاجَرَ»

او و مادرش هاجر را در کنار کعبه دفن کردند.

الطبقات الکبری، اسم المؤلف: محمد بن سعد بن منیع أبو عبدالله البصری الزهری، دار النشر: دار صادر – بیروت، ج 1، ص 52، باب ذکر اسماعیل علیه السلام

این مکان مورد طواف تمام مسلمانان و انبیاء بزرگ بعد از حضرت ابراهیم بوده است؛ همچنین رسول گرامی اسلام دور این مکان طواف می‌کردند، مسلمانان نیز بعد از فتح مکه این مکان را طواف می‌کردند.

آقایان یک مرتبه نگفتند: اینجا قبر و خانه خداست و نباید اینجا طواف شود! ما در کره زمین مسجدی به اهمیت و احترام خانه خدا نداریم و قرآن کریم نسبت به این مکان می‌فرماید:

(إِنَّ أَوَّلَ بَیتٍ وُضِعَ لِلنَّاسِ لَلَّذِی بِبَکةَ مُبارَکاً وَ هُدی لِلْعالَمِینَ)

اولین خانه عبادتی که برای مردم بنا نهاده شد، آن خانه‌ای است که در مکه واقع است، خانه‌ای پر برکت که مایه هدایت همه عالمیان است.

سوره آل عمران (3): آیه 96

سپس ایشان قضایای دیگری نقل می‌کند؛ همچنین آقای «بدرالدین عینی» متوفای 855 در «شرح صحیح بخاری» جلد پانزدهم می‌گوید:

«قبر هود وصالح وشعیب ونوح، علیهم الصلاة والسلام، بین زمزم والرکن والمقام»

قبر حضرت هود و حضرت صالح و حضرت شعیب و حضرت نوح، کسانی که خداوند در قرآن به آنان سلام فرستاده است و انبیاء مورد عنایت خداوند بوده است بین زمزم و رکن و مقام قرار دارد.

قبر این انبیاء جایی است که مردم در آنجا نماز می‌خوانند، طواف می‌کنند و سعی بین صفا و مروه انجام می‌دهد؛ همچنین زمانی که نماز جماعت شروع می‌شود تمام آن منطقه به عبادتگاه مسلمانان تبدیل می‌شوند.

جالب است که می گوید:

«وقال ابن کثیر: وأما قبره فروی ابن جریر والأزرقی: أنه فی المسجد الحرام، وهذا أقوی وأثبت»

ابن کثیر می‌گوید: قبر حضرت نوح در مسجد الحرام است و داخل مسجد الحرام دفن شده است، این مطلب قوی و اثبات شده است.

عمدة القاری شرح صحیح البخاری، اسم المؤلف: بدر الدین محمود بن أحمد العینی، دار النشر: دار إحیاء التراث العربی – بیروت، ج 15، ص 217، بابٌ الأرْوَاحُ جُنُودٌ مُجَنَّدَةٌ

آقایان «بن باز»، «بن جبیر» و «براک» که می‌گویید: "حجره پیغمبر اکرم را باید آتش بزنند و قبر را بشکافند و آثار قبر را به جای دیگر منتقل کنند" جواب این روایات را بدهید!

آقایان که می‌گویند: "اگر مسجد اول بند شده است و سپس قبر در آنجا ایجاد کرده‌اند، باید قبرها را بشکافند؛ اما اگر اول قبر بوده است و سپس مسجد بنا شده است باید مسجد را خراب کنند" به ما بفرمایید: بیت الله الحرام قبل از پیامبران بوده است یا بعد از پیامبران بوده است؟!

این سؤال است و سؤال پرسیدن جرم نیست! حضرت ابراهیم این قضیه را متوجه نشدند، پیغمبر اکرم هم این قضیه را متوجه نشدند، صحابه هم این مطلب را متوجه نشدند؛ حال شما وهابیت که متوجه این قضیه شدید که پیامبران اشتباه کردند!

حضرت ابراهیم خانه خدا را ساخته است و قبل از بنای آنجا قبر حضرت نوح آنجا بوده است، قبر حضرت لوط آنجا بوده است، حضرت صالح و حضرت شعیب و باقی پیامبران آنجا بودند. طبق فتوای وهابیت باید خانه خدا ویران شود؛ چرا این کار را انجام نمی‌دهند؟!

آقایان وهابیت اگر مطالب شما صحیح است چرا حکم الهی را انجام نمی‌دهید؟! شما تنها زورتان به حرم امیرالمؤمنین علی (علیه السلام)، به حرم امام حسین (علیه السلام) و به حرم عسکریین (علیهم السلام) می‌رسد؟!

وهابیت حرمین عسکریین (علیهم السلام) را خراب کردند و به کوری چشم آنان مخلصین امام عسکری (علیه السلام) به بهترین وجه آنجا را بنا کردند؛ اگر باز هم آنجا را خراب کنید باز هم بنا می‌کنند.

اجداد پلید و کثیف وهابیت که حرم سید الشهدا (علیه السلام) را در سال 1216 هجری ویران کردند چه غلطی توانستند انجام دهند؟!

«یزید بن معاویه» جد پلید شما دستور داد بدن مطهر امام حسین (علیه السلام) و شهدای کربلا را با نعل تازه اسب تکه تکه کنند تا آثاری از آن حضرت باقی نماند؛ قبر آن ملعون در کجاست و چه آثاری از او باقی مانده است؟!

حرم مطهر سیدالشهدا (علیه السلام) زیارتگاه تمام مذاهب و ادیان!

حرم مطهر سیدالشهدا (علیه السلام) امروز به زیارتگاه شیعه، سنی، مسیحی، یهودی و دیگر مذاهب و ادیان تبدیل شده است! سال گذشته در ایام اربعین جمعیتی بالغ بر 23 میلیون نفر حدود 90 کیلومتر راه را پیاده‌روی کردند.

در میان زائران اربعین حسینی پیرمردان قد خمیده، شخص معلولی که یک پا بیشتر ندارد تمام مسیر را به عشق امام حسین (علیه السلام) طی می‌کند.

زنی مسیحی از فرانسه در پیاده روی اربعین شرکت کرده بود و زمانی که دلیل آمدن او را پرسیدند گفت: سال 2003 که برای اشغال عراق آمده بودیم، پیرزنی داشت پیاده می‌رفت. از او سؤال کردم برای چه پیاده می‌روی؟! گفت: من بیماری داشتم و نذر کردم اگر بیماری‌ام برطرف بشود اربعین بین نجف و کربلا پیاده روی کنم!

زن مسیحی می‌گفت: این مطلب در ذهن من باقی ماند تا زمانی که فرانسه برگشتیم؛ به سرطان سینه مبتلا شدم. همانجا نذر کردم اگر شفا پیدا کنم عراق می‌روم و بین نجف و کربلا را پیاده‌روی می‌کنم.

زن مسیحی به برکت امام حسین (علیه السلام) شفا پیدا کرده بود، پرچم فرانسه در دست داشت و خوشحال بود که به نوعی می‌توانست عشق و علاقه خودش را به امام حسین (علیه السلام) نشان بدهد.

همسر یکی از منسوبین نزدیک ما سال گذشته سرطان گرفته بود و تمام دکترها از او ناامید شده بودند. روزی منزل ما بود و پیش خودم می‌گفتم: امروز یا فردا از دنیا می‌رود و زمانی که به ما زنگ می‌زدند خیال می‌کردم خبر مرگ همسرش را برای ما می‌آورد.

این شخص همسرش را کربلا برد و 24 ساعت با ویلچر پیاده‌روی کردند. شاید نام بردن این شخص به صلاح نباشد؛ اما زمانی که برگشت تمام بیماری او برطرف شده بود و سه چهار ماه قبل خدا به آنان یک فرزند دوقلو داد و الان هم سالم و سلامت زندگی می‌کند.

امام حسین (علیه السلام) این‌قدر عظمت دارد؛ حالا اگر شما شعور ندارید و نمی‌فهمید گناه ما چیست؟! من از بعضی از عزیزان مقداری گلایه دارم؛ چند روز پیش نواری را از یکی از منبری‌هایی که به ایشان ارادت دارم گوش می‌دادم.

آیا خواندن «زیارت عاشورا» حرام است!؟

ما مطلبی را سال گذشته در رابطه با پخش زیارت عاشورا در «شبکه جهانی ولایت» بیان کرده بودم و گفته بودم: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفته‌اند پخش زیارت عاشورا از رسانه درست نیست و مطلب آن را هم نقل کرده بودیم.

ما گفته بودیم: این اولین مرتبه‌ای نیست که پخش زیارت عاشورا از رسانه ممنوع می‌شود؛ امام راحل هم بیست روز بعد از پیروزی انقلاب به صدا و سیما دستور اکید دادند که کسی حق ندارد زیارت عاشورا را از رسانه پخش کند.

این آقا در سخنرانی ده بار بیان کرده است: "می‌گویند خواندن زیارت عاشورا حرام است!" برادر بزرگوارم اگر دیگر برنامه‌هایت هم به این صورت است باید بگوییم: «علی الاسلام السلام»!!

چه کسی گفته است خواندن زیارت عاشورا حرام است؟! مقداری فهم و شعور داشته باشید و از احساسات پاک مخاطبین سوءاستفاده نکنید! زمانی که چند نفر اطرافتان می‌بینید جوگیر می‌شوید یا چند نفر خناس مطلبی برای شما نقل می‌کنند باور می‌کنید.

کلیپ را ببینید؛ بدون اینکه مطلب را بشنوید قضاوت نکنید! لعنت خدا بر کسی که بگوید: زیارت عاشورا حرام است! لعنت خدا بر شما که بدون تحقیق جوسازی می‌کنید! لعنت خدا بر کسانی که برای شما مطلب دروغ نقل می‌کنند.

این آقا پارسال یک روز 17 یا 18 بار به من زنگ زده بود و من نبودم؛ وقتی آمدم به این آقا زنگ زدم و ایشان گفتند: شما در یک کلیپ این مطلب را بیان کردید. من گفتم: کلیپ را باز کنید تا من بشنوم. گفت: الان کامپیوتر دم دستم نیست؛ وقتی کامپیوتر دم دستم بود زنگ می‌زنم.

الان تقریباً حدود یک سال و نیم است که قرار است این آقا پشت سیستم برود تا کلیپ ما را به ما نشان دهد! برادر عزیزم مقداری به حرف‌هایی که می‌زنید دقت کنید؛ فردای قیامت مسئول هستید!

اگر ما شکایت شما را به حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) کنیم کمرتان را می‌شکند و گردنتان را می‌زند که این‌طور جوسازی می‌کنید!

آیت الله العظمی مکارم شیرازی هرروز مقید به خواندن زیارت عاشورا هستند. امام راحل هرروز مقید به خواندن زیارت جامعه کبیره و زیارت عاشورا بودند. بارها از من سؤال می‌کنند: در استان‌های سنی نشین می‌توانیم زیارت عاشورا را از بلندگو پخش کنیم؟! می‌گوییم: نه؛ خلاف شرع و حرام است!

سؤال می‌کنند: می‌توانیم در مسجد بخوانیم؟! می‌گوییم: بله در مسجد می‌توانید بخوانید! زیارت عاشورا در حقیقت با فطرت و اعتقاد شیعیان عجین شده است. من گمان نمی‌کنم در این 30 الی 40 سال اخیر کسی به اندازه ما از زیارت عاشورا دفاع کرده باشد.

حدود 15 سال پیش آقایی در جامعة الزهرا گفته بود: خواندن زیارت عاشورا حرام است! نمی‌دانم این آقایان آن زمان کجا بودند که یک نفرشان حرف نزدند؛ من در مدرسه فیضیه، دو یا سه جلسه حرف این آقا را رد کردم و آقایان به خاطر این موضوع جو شدیدی علیه ما در حوزه راه انداختند.

من به جو کار نداشتم و گفتم: اینکه شما می‌گویید "زیارت عاشورا حرام است!" از کجا آوردید؟ اگر در جلسه‌ای شیعه و سنی به نسبت برابر هستند؛ خواندن زیارت عاشورا در این مکان‌ها حرام است زیرا لعن‌های صریحی نسبت به معاویه و غیره دارد و صلاح نیست خوانده شود!

در آن زمان تنها کسی که در برابر این آقایان ایستاد بنده بودم. زمانی جو درست کردند که سند زیارت عاشورا ضعیف است؛ اولین کسی که سه سند از زیارت عاشورا بررسی کرد و ثابت کرد سند زیارت عاشورا صحیح است من بودم که الان هم در سایت موجود است!

آقایی در دانشکده مذاهب گفت: عبارت «اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ» در نسخه «شیخ طوسی» نبوده است و بعداً به آن اضافه کردند.

بنده ایشان را از لواسان به قم کشاندم و در حضور معاونت بین الملل حوزه «دکتر زمانی» و همچنین مرحوم آیت الله «خزعلی» همانجا اثبات کردم که این نظریه تو باطل است و در کتاب «شیخ طوسی» هم وجود داشته است و در کتاب‌های بعد از ایشان هم موجود است.

فیلم این مناظره هم‌اکنون هم موجود است. اگر شما بگویید: در جاهایی رعایت تقیه مطرح شود، آن بحث دیگری است؛ اما اینکه شما بخواهید به سند زیارت عاشورا و متن زیارت عاشورا را زیر سؤال ببرید ما ساکت نمی‌نشینیم.

بنده توفیق داشتم از 14 سالگی بر خودم واجب کردم که خودم و خانواده‌ام هر روز زیارت جامعه کبیره و زیارت عاشورا را بخوانیم و مقید هستیم. ما همان‌طوری که به نماز خواندن مقید هستیم، به همان صورت به خواندن زیارت عاشورا مقید هستیم.

بنده به شخصه از خواندن زیارت عاشورا برکاتی مشاهده کردم که گفتنی نیست؛ اگر بنا باشد این قضایا گفتنی باشد اگر صلاح بود بعدها خواهم گفت.

من از بعضی بزرگواران و منبری‌ها تعجب می‌کنم که تقوایشان کجا رفته است؟! ما که برای مردم می‌گوییم:

« الْبُهْتَانُ عَلَى الْبَرِي‏ءِ أَعْظَمُ مِنَ السَّمَاء»

بهتان از آسمان سنگین‌تر است.

بحارالأنوار(ط - بیروت)؛ ج 75، ص 31، ح 99

اگر عوام الناس به مغازه‌دار یا امثال خودشان بهتان بزنند حرف دیگری است؛ اما این آقایان برای افرادی که امروز تنها افرادی هستند که در برابر هجمه وهابیت ایستاده‌اند این حرف را بزنند من واقعاً تعجب می‌کنم و برای این بزرگواران تأسف می‌خورم.

ان‌شاءالله از خداوند می‌خواهیم از گناهان ما و از تقصیرات این آقایان بگذرد.

مجری:

استاد قبور انبیاء کنار بیت الله الحرام را جمع‌بندی بفرمایید؛ زیرا اگر بنا باشد وهابیت اقدامی کنند با آنچه فتوا می‌دهند و به آن روایت استناد می‌کنند منافات دارد.

بنای کار وهابیت، عداوت با اهلبیت(علیهم السلام)!

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

در کتاب «سیره حلبیه» اثر آقای «حلبی» متوفای 1044 است؛ در جلد اول صفحه 206 روایت جالبی وارد شده است که می‌گوید:

«إن بین المقام والرکن وزمزم قبر تسعة وتسعین نبیا»

بین مقام ابراهیم و رکن یمانی و زمزم قبر نود و نه پیغمبر قرار دارد.

«وجاء إن حول الکعبة لقبور ثلثمائة نبی»

در اطراف بیت الله الحرام قبر سیصد پیغمبر وجود دارد.

«وإن ما بین الرکن الیمانی إلی الرکن الأسود لقبور سبعین نبیا»

بین رکن یمانی و حجر الاسود قبر هفتاد پیغمبر قرار دارد.

سپس می‌گوید:

«وإن قبر هود وصالح وشعیب وإسماعیل فی تلک البقعة»

قبر هود و صالح و شعیب و اسماعیل در آنجا قرار دارد.

السیرة الحلبیة فی سیرة الأمین المأمون، اسم المؤلف: علی بن برهان الدین الحلبی، دار النشر: دار المعرفة - بیروت – 1400، ج1، ص 250

کنار بیت الله الحرام قبر سیصد پیغمبر وجود دارد؛ شما که می‌گویید اگر مسجدی در کنار قبور ساخته شود باید مسجد را خراب کنند یا قبرها را نبش کنند و آثار گرد و غبار اموات را بردارند بفرمایید این کار را انجام دهید!

شما خودتان در کنار بیت الله الحرام نماز می‌خوانید یا نمی‌خوانید؟! آقای «بن جبرین»، آقای «بن باز»، آقای «براک» شما که همچین فتوایی صادر می‌کنید یا بگویید بزرگان ما همه دروغ گفتند و یا اینکه حداقل خودتان به فتواهایتان عمل کنید!

عزیزان مقداری دقت داشته باشد خمیرمایه وجودی وهابیت با سب و عداوت اهلبیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) عجین شده است؛ اگر این آقایان توان داشته باشند قبر تمامی اصحاب رسول الله را همانند قبر «حجر بن عدی» ویران می‌کنند.

«حجر بن عدی» چه گناهی داشت که قبر او را در سوریه آن‌طور ویران کردند؟! گناه او این بود که تابع امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) بوده است و به جهت اینکه به امیرالمؤمنین ناسزا نگفت سر او را بریدند و مظلومانه به شهادت رساندند.

از طرف دیگر قبر «خالد بن ولید» برای آنان مقدس است و اگر خمپاره‌ای کنار قبر او بخورد فریادشان به آسمان می‌رود؛ اما خودشان قبر «حجر بن عدی» را می‌شکافند. ما نمی‌دانیم این آقایان با جنازه‌ای که آنجا پیدا کردند چکار کردند؟!

بنای کار وهابیت عداوت با اهلبیت (علیهم السلام) است و به جهت اینکه امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) در جنگ بدر، جنگ احد و دیگر جنگ‌ها اجداد این‌ها را به درک واصل کرده است؛ کینه از دل این آقایان بیرون نمی‌رود!

طبق همان تعبیری که ما از عثمان نقل کردیم:

«ما ذنبی إن لم تحبک قریش: وقد قتلت منهم سبعین رجلا کأن وجوههم سیوف الذهب؟»

گناه من چیست که قریش تو را دوست ندارد و تو در یک روز هفتاد نفر از قریش را به درک واصل کردی که این‌ها همه شخصیت‌های برجسته و سیمای نورانی داشتند.

معرفة الصحابة، اسم المؤلف: لأبی نعیم الأصبهانی، ج 1، ص 86، ح 338

وهابیت کینه اجدادشان از دلشان بیرون نرفته است و امروز همان کینه را بروز می‌دهند. من در خدمت شما هستم.

مجری:

استاد خیلی متشکرم؛ اگر اجازه بدهید به همین مقدار اکتفا کنیم و دقایق پایانی برنامه را در خدمت عزیزان بیننده هم باشیم. برنامه زنده «حبل المتین» را در یک یکشنبه شب دیگر از «شبکه جهانی ولایت» تقدیم حضور شما می‌کنیم.

الهی دلتان پر از عشق و ارادت و محبت به مولا امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) و اهلبیت عصمت و طهارت بشود. الهی کور شود هرکسی که نمی‌تواند عشق و ارادت و محبت به ساحت نبی گرامی و اهلبیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) را ببیند.

ان‌شاءالله خداوند عالم به همگی ما در هرکجای عالم هستیم به ویژه دوستان خوب بیننده توفیق بدهد تا لحظه آخر عشق و ارادت و محبت در دل‌هایمان باشد؛ مخصوصاً لحظه آخر که می‌گویند: هرکسی بمیرد وجود نازنین آقا امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) را می‌بیند!

آن لحظه چقدر برای ما محبان و عاشقان و شیعیان مولا امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) لذت‌بخش است که قد و بالای مولایمان را ببینیم و بعد جان بدهیم! می‌خواهیم مدح و منقبت نبی گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) را ببینیم و بشنویم و دل‌هایمان جلا پیدا کند.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

الهی روزی نابودی آل سعود و آل یهود ظالم و ستمکار که در هرکجای عالم جنایاتی انجام می‌دهند را شاهد این باشیم و با امنیت کامل کنار مضجع شریف نبی گرامی اسلام و گنبد خضرای نبوی و قبرستان ائمه بقیع (علیهم السلام) عرض ادب کنیم.

تماس بینندگان برنامه:

ما از این لحظه در خدمت دوستان خوب بیننده هستیم و می‌خواهیم صدای گرمشان را بشنویم، سؤالاتشان را مطرح کنند و ما هم پاسخ بدهیم. عزیزانی که ارتباطشان با ما برقرار می‌شود بزرگواری بفرمایند مختصر و صحبت کنند.

مثل همیشه کمبود وقت داریم؛ ان‌شاءالله با ملاحظه وقت از طرف بینندگان عزیز بتوانیم تلفن‌های بیشتری را پاسخ بدهیم. آقای علیدوستی از ورامین پشت خط هستند، خدمت شما سلام عرض می‌کنم شب شما بخیر:

بیننده (آقای علیدوستی از ورامین – شیعه):

خدمت مجری عزیز و حاج آقای قزوینی سلام عرض می‌کنم؛ خیلی خیلی خوشحالم که می‌خواهم با حاج آقا قزوینی صحبت کنم. درخواست اولی که از شما دارم این است که دیگر «سید عقیل بی‌عقل» نگویید، بلکه «سید عقیل داعشی» بگویید!

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

اسم او را عوض کردند و «هاشم عقیلی» گذاشتند.

بیننده:

اگر «سید عقیل داعشی» بگوییم خیلی بهتر است. این شخص خیلی روی بحث مقبره حضرت زینب (سلام الله علیه) که می‌گویند: سنی مذهب است و این مقبره برای حضرت زینب (سلام الله علیه) نیست؛ خیلی مانور می‌دهد.

نکته دوم این است که من خیلی برنامه‌های آقای «خدمتی» را می‌بینم و هرجایی که ببینم دارند نسبت به ائمه اطهار (علیهم السلام) و امامان ما بی‌احترامی می‌کنند سریعاً روی خط ارتباطی آن‌ها می‌روم و اظهارنظر و اعتراض می‌کنم.

بنده خوابی دیده بودم؛ اما قبل از اینکه خواب خود را بگویم آقای «خدمتی» خواب‌های دیگر را جواب داد، اما در مورد خواب من چون در ارتباط با حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بود گفت: از خواب بیدار شوید!

من می‌خواستم بگویم: شما باید از خواب بیدار شوید، زیرا شما هستید که به خواب می‌روید. نکته دیگر این است که حاج آقا قزوینی به قرآن قسم می‌خورم از زمانی که من شبکه‌های وهابی را دیدم اعتقاد و ایمانم نسبت به ائمه اطهار (علیهم السلام) بیشتر شده است.

خیلی خوشحالم که شما یک تنه دارید با وهابیت مبارزه می‌کنید؛ از شما ممنون و سپاسگذارم، همچنین تقاضا دارم با همین قوت به مبارزه ادامه بدهید. این افراد هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند و فقط شما به فعالیت خودتان ادامه بدهید.

من می‌خواستم با شما صحبتی خصوصی داشته باشم.

مجری:

دوستان در اتاق فرمان شرایط را مهیا می‌کنند و اگر لازم شد تلفن شما را می‌گیرند تا بعداً تماس برقرار شود.

بیننده:

خیلی متشکرم؛ مسئله‌ای هست و می‌خواستم حاج آقا قزوینی را در مورد خوابم در جریان بگذارم. از برنامه خوب و عالی شما خیلی ممنونم.

مجری:

متشکرم، خدانگهدارتان باشد و از تماس شما ممنونم. علی آقا از دیار شاه چراغ شیراز تماس گرفتند. علی آقا سلام به شما:

بیننده (علی آقا از شیراز – شیعه):

سلام عرض می‌کنم خدمت آقای اسماعیلی و فخر شیعه حضرت آیت الله قزوینی؛ الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة مولانا امیرالمؤمنین علی (علیه السلام)

استاد بزرگوار جناب آقای قزوینی بنده صحبتی داشتم؛ مطلب اول اینکه بنده ولایت یاور هستم و با اینکه کارگر هستم و حقوق ناچیزی دارم اما ماهیانه مبلغی را به این شبکه کمک می‌کنم.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

احسنت به شما.

بیننده:

خواهش می‌کنم؛ همچنین می‌خواستم به تمام کسانی که صدای بنده را می‌شنوند عرض کنم هر چقدر که می‌توانید از حقوقتان به این شبکه کمک کنید. مطمئن باشید که برکت آن را در زندگیتان خواهید دید؛ دستگاه اهلبیت (علیهم السلام) دستگاهی نیست که این اقدامات در آن گم شود.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

خدا جزای خیر به شما بدهد.

مجری:

علی آقا ممنونیم، نکته دیگری ندارید؟!

بیننده:

می‌خواستم از برنامه خوبتان تشکر کنم؛ زیرا شما یک تنه در مقابل تمام شبکه‌های وهابی ایستادید. نکته‌ای که به نظرم خیلی جالب است اینکه زبان ما فارسی است و با زبان قرآن که عربی است فرق دارد.

وهابیت که زبانشان با زبان قرآن یکی است؛ پروردگار متعال در سوره مبارکه کهف آیه 21 صریحاً دستور ساخت مسجد را برای اصحاب کهف داده است.

همچنین در سوره توبه آیه 84 به اصطلاح زمانی که خداوند می‌خواهد منافقین را از جامعه ترک کند خطاب به پیامبر اکرم می‌فرماید: ای پیامبر در سر قبر آنان نایست!

برای ما خیلی جالب است زبان قرآن که عربی است و زبان خود این افراد است این آیات را نمی‌خوانند یعنی این‌قدر کور هستند؟!

مجری:

علی آقا از تماس شما خیلی ممنونم، موفق باشید، التماس دعای خیر دارم. بیننده بعدی ما از برادران اهل سنت ما هستند، محمد آقا از مهاباد سلام به شما:

بیننده (محمد آقا از مهاباد – اهل سنت):

سلام علیکم خسته نباشید؛ در رابطه با سخنان آقای قزوینی که اشاره فرمودند: در نزدیکی مسجد الحرام قبر پیغمبران وجود دارد می‌خواستم بگویم: این مباحثی که فرمودید خرافاتی بیش نیست، این روایات جعلی و ساخته خودتان است!

این روایات با روایات شما فرق دارد و فرق آن هم در این است که شما مستقیماً روی قبرهایتان بارگاه می‌سازید و آن‌ها را زیارت می‌کنید!

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

آقای «حلبی» از علمای ماست؟! آقای «ابن حجر» از علمای ماست؟! آقای «قرطبی» از علمای ماست؟!

بیننده:

شما فقط به روایات جعلی استناد می‌کنید.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

این مطالب روایات نیست؛ بلکه به عنوان مسئله ثابت نقل شده است. شما چرا نمی‌خواهید بیدار شوید؟! مذهب شما چیست؟!

بیننده:

من اهل سنت و شافعی مذهب هستم.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

الان حرم «امام شافعی» در مصر که به زیارتگاه مسلمانان تبدیل شده است را ما ساختیم یا شما ساختید؟! به تلویزیون نگاه کنید که تصویر حرم «ابوحنیفه» در بغداد را نشان داده است. ما می‌خواهیم با هم دوستانه صحبت کنیم و با هم دشمنی نداریم.

الان حدود 60 تا 65 درصد از اهل سنت دنیا «حنفی مذهب» هستند؛ ما بارگاه «ابوحنیفه» را نساختیم بلکه اهل سنت خودشان ساختند. قبر «امام شافعی» در مصر است که دارای ضریح و بارگاه است و هم اکنون تصویر آن را مشاهده می‌کنید؛ آنجا را ما نساختیم.

بیننده:

شما خودتان مستقیماً بارگاه درست می‌کنید و به آن‌ها می‌چسبانید!

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

خوب چکار کنیم؟! عزیز من هم اکنون عکس حرم «امام شافعی» که شما آن را قبول دارید را روی تلویزیون می‌بینید که دارای ضریح و بارگاه است و مردم آنجا نماز می‌خوانند؛ در عکس مشاهده کنید که سجاده‌ها پهن است. چه جوابی برای این حرف دارید؟! حرم و بارگاه و نماز خواندن مردم در این مکان خلاف شرع و حرام است یا نیست؟!

بیننده:

هرجایی که باشد خلاف قرآن و خلاف شرع است زیرا خداوند متعال در قرآن چند جا فرموده است.

مجری:

نام سوره و آیه مورد نظر را بگویید.

بیننده:

الان در ذهنم نیست.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

ممنونم، هروقت آیه یادتان آمد زنگ بزنید از شما متشکرم. هروقت آیه یادت آمد به این معناست که تمام شافعی‌هایی که دارند این مطالب را نگاه می‌کنند همگی مشرک هستند.

اضافه بر این قبر آقای «بخاری» را در تصویر مشاهده می‌کنید که مورد تأیید تمام اهل سنت از جمله «حنفی‌ها»، «مالکی‌ها»، «شافعی‌ها» و «حنبلی‌ها» است و همه آن را قبول دارند. ما همه این مطالب را با سند صحیح نشان دادیم و حرف مبهمی باقی نمانده است.

از شما تقاضا دارم که از خواب بیدار شوید؛ وهابیت دین شما را به غارت بردند حداقل تلاش کنید عقل شما را به غارت نبرند. ما دلمان برای شما می‌سوزد!

مجری:

توجیه درستی ندارند! اگر ضریح و بارگاه حرام است و اشکال دارد ضریح و بارگاهی که برای امامان اهل سنت بنا شده است و زیارتگاه پیروان آن‌هاست را چطور توجیه می‌کنید؟! اگر روی هوا جواب بدهید و بدون سند و مدرک از قرآن دلیل بیاورید درست نیست؛ باید نام سوره و آیه مورد نظر را هم بگویید.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

می‌گوید: یادم نیست! شما باید اول مطالعه می‌کردید بعد روی خط می‌آمدید. ما این عزیزان را دوست داریم و به این عزیزان و برادرانمان احترام می‌گذاریم و همین‌قدر که به شبکه ما زنگ می‌زنند به وجودشان افتخار می‌کنیم.

بنای بر قبور، طبق اعتقاد دو نفر از مفسرین نامی اهل سنت:

برادر بزرگوارم آقای «زمخشری» در کتاب «الکشاف» ذیل آیه 21 سوره مبارکه کهف روایتی دارد که هفته آینده مفصل در مورد آن صحبت خواهیم کرد. قرآن کریم می‌فرماید:

(إِذْ یتَنازَعُونَ بَینَهُمْ أَمْرَهُمْ فَقالُوا ابْنُوا عَلَیهِمْ بُنْیاناً رَبُّهُمْ أَعْلَمُ بِهِمْ قالَ الَّذِینَ غَلَبُوا عَلی أَمْرِهِمْ لَنَتَّخِذَنَّ عَلَیهِمْ مَسْجِداً)

وقتی که میان خویش در کار آن‌ها مناقشه می‌کردند، گفتند بر غار آن‌ها بنائی بسازید پروردگار به کارشان داناتر است، و کسانی که در مورد ایشان غلبه یافته بودند گفتند: بر غار آن‌ها عبادت‌گاهی خواهیم ساخت.

سوره کهف (18): آیه 21

ببینید این آیه قرآن است که اشاره به بنای مسجد دارد! ما پرسیدیم: کدام آیه مدنظر شماست؟ شما گفتید: یادم نیست! آقای «زمخشری» می‌گوید:

«علی باب کهفهم. لئلا یتطرّق إلیهم الناس ضناً بتربتهم ومحافظة علیها کما حفظت تربة رسول الله صلی الله علیه وسلم بالحظیرة»

همان‌طوری که برای قبر مطهر پیغمبر اکرم ضریح و بارگاه ساختند تا قبر مطهرشان در امان بماند شبیه همین کار را مسلمانان روی قبر اصحاب کهف انجام دادند.

الکشاف عن حقائق التنزیل وعیون الأقاویل فی وجوه التأویل، أبو القاسم محمود بن عمر الزمخشری الخوارزمی، سنة الولادة 467/ سنة الوفاة 538، تحقیق عبد الرزاق المهدی، الناشر دار إحیاء التراث العربی، سنة النشر، مکان النشر بیروت، ج 2، ص 665

مجری:

استاد این آیه به بحث بناسازی و مسجدسازی بر روی قبور اشاره دارد؛ و قرآن حتی بحث بنای مساجد را هم مطرح می‌کند.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

جالب است که ایشان به صراحت می‌گوید: مردم گفتند ما می‌خواهیم بر روی قبر اصحاب کهف مسجد بسازیم و بر قبور این‌ها تبرک بجوییم!

ما این مطالب را هفته آینده به صورت مفصل بیان خواهیم کرد. همچنین در کتاب «فتح القدیر» اثر آقای «شوکانی» وارد شده است:

«قال الذین غلبوا علی أمرهم لنتخذن علیهم مسجدا (ذکر اتخاذ المسجد یشعر بأن هؤلاء الذین غلبوا علی أمرهم هم المسلمون»

اینکه آن‌ها می‌گویند: می‌خواهیم بر روی قبر آنان مسجد بسازیم نشانگر این است که آنان مسلمان بودند.

فتح القدیر الجامع بین فنی الروایة والدرایة من علم التفسیر، اسم المؤلف: محمد بن علی بن محمد الشوکانی، دار النشر: دار الفکر – بیروت، ج 3، ص 277

مضمون حرف آقای «شوکانی» این است: بنای مساجد نشانگر این است که آنان مسلمان بودند و کفار که مسجد نمی‌سازند! ان‌شاءالله شب جمعه آینده بیننده برنامه ما باشید؛ ما این بخش که اصلاً تفکر جنابعالی 500 درصد ضد قرآن است را به طور مفصل بیان خواهیم کرد.

تفکر شما مخالف سیره همه مسلمانان است؛ «امام شافعی» ضریح و بارگاه دارد که زیارتگاه مسلمانان است، «ابوحنیفه» ضریح و بارگاه دارد و زیارتگاه مسلمانان است، «احمد بن حنبل» ضریح و بارگاه دارد که زیارتگاه مسلمانان است و «مالک» هم ضریح و بارگاه دارد که زیارتگاه وهابیان است.

از دیدگاه شما پیروان تمام مذاهب اهل سنت کافر هستند؛ اما تنها دو سه میلیون وهابی که اصلاً نه عقل دارند، نه شعور دارند و به قول آقای «ذهبی» فاقد عقل و شعور هستند مسلمان هستند!

شما دارید با این حرفتان به یک میلیارد و پانصد میلیون مسلمان توهین می‌کنید! شما ببینید محل ولادت «محمد بن عبدالوهاب» الان به زیارتگاه تبدیل شده است، قبر «ابن تیمیه» کاملاً مشخص است و آنجا را حفظ کردند.

برای اینکه احترام شما را داشته باشم تصویر قبر «ابن تیمیه» را به شما نشان می‌دهم. تصویری که ملاحظه می‌کنید متعلق به قبر «ابن تیمیه» در دمشق است که اطراف آن را به صورت ضریح درست کردند و حتی از زمین بلندتر است.

مجری:

استاد آقای علیدوستی یک سؤال پرسیدند و گفتند: وهابیت می‌گویند حرمی که در دمشق وجود دارد حرم حضرت زینب (سلام الله علیها) نیست و به یک سنی تعلق دارد! توضیحی در این زمینه بفرمایید.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

اگر آنجا به یک سنی تعلق داشته باشد هم تبدیل به زیارتگاه شده است.

مجری:

اگر سنی است چرا می‌خواهند آنجا را خراب کنند؟!

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

اگر واقعاً راست می‌گویید که قبرسازی و گنبدسازی شرکت محسوب می‌شود؛ اگر جرئت دارید قبر «ابوحنیفه» را خراب کنید! اگر جرئت دارید نسبت به قبر «امام شافعی» جسارت کنید تا «شافعی‌ها» پدرتان را دربیاورند!

اگر راست می‌گویید به قبر «احمد بن حنبل» که به قول آقای «طیب» که می‌گوید: "وهابی‌ها مذهب «احمد بن حنبل» را با این تفکرات باطل خودشان نجس کردند" جسارت کنید! اگر راست می‌گویید قبر «امام بخاری» را در «خرتنگ» خراب کنید! اگر راست می گوئید قبر «خالد بن ولید» را در «حمص» خراب کنید یا قبر «ابو هریره» را خراب کنید!

این موارد یکی دوتا نیست؛ ما آن شب به طور مفصل تمام این موارد را آوردیم. در رابطه با قضیه حرم حضرت زینب (سلام الله علیها) و حضرت رقیه (سلام الله علیها) باید عرض کنم حرم این بزرگواران خار چشم وهابیت است و آن‌ها نمی‌توانند این مکان مقدس را تحمل کنند!

اگر آقای «هاشمی» طبق نسب‌نامه «هاشمی» توانست نسب خودش را ثابت کند بعد بیاید در رابطه با حضرت زینب (سلام الله علیها) یاوه‌سرایی کند! ان‌شاءالله جواب این حرف آنان را جلسه آینده به طور مفصل بیان خواهیم کرد.

مجری:

استاد خیلی متشکرم و همچنین از توجه و عنایت دوستان خوب بیننده سپاسگذارم. استاد حسن ختام جلسه چند دعا بفرمایید.

آیت الله دکتر حسینی قزوینی:

خدایا تو را قسم می‌دهیم به آبروی محمد و آل محمد (علیهم السلام) فرج مولای ما امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را نزدیک بگردان، ما را از یاران ویژه آن بزرگوار قرار بده، قلب نازنینشان را از ما راضی بگردان، ما را مشمول دعاها و عنایات ویژه آن حضرت قرار بده.

خدایا رفع گرفتاری از گرفتاران بنما، خدایا شر اشرار به ویژه شر وهابیت پلید را از کشورهای اسلامی و کشورهای جهان معاصر کوتاه بگردان.

خدایا افرادی که فریب وهابیت را خورده‌اند به حق محمد و آل محمد اگر قابل هدایت هستند هدایت و بیدارشان بگردان و اگر قابل هدایت نیستند زمینه نابودی این افراد را به حق محمد و آل محمد فراهم بگردان و مسلمانان را از شر این افراد نجات بده.

خدایا به حق محمد و آل محمد حوائج ما و حوائج دست اندرکاران «شبکه جهانی ولایت» و حوائج بینندگان عزیز ما مخصوصاً حوائج ولایت یاوران عزیزرا برآورده نما، دعاهای ما را به اجابت برسان.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

مجری:

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

از نگاه‌های مهربان و توجهتان خیلی ممنونم، در پناه حضرت و حق زیر سایه مرتضی علی باشید.

خدانگهدارShare
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب