2020 October 22 - پنج شنبه 01 آبان 1399
ازدواج پدر با دختر!
کد مطلب: ٦٢١٨ تاریخ انتشار: ٣٠ بهمن ١٣٨٧ تعداد بازدید: 38182
فتنه وهابیت » فتاوای شنیعه
ازدواج پدر با دختر!

فتواي امام مالك و به تبع او شافعي در حلال بودن ازدواج پدر با دخترش كه از طريق غير مشروع يعني زنا به دنيا آمده باشد و همچنين با خواهر و دختر پسر و دختر دخترش كه به همين روش به دنيا آمده باشند از فتواهاي نادر روزگار است و دليلي كه بر جواز آن نيز آورده است نادر تر از خود حكم و شنيدني است.
وي مي گويد: به اين دليل نكاح جايز است كه اين پدر و دختر شرعاً با يكديگر نسبتي ندارند و بيگانه هستند و چون از راه غير مشروع متولّد شده است ارث نمي برد و نفقه او هم واجب نيست.


متن عربي:

حلية الزواج مع البنت من الزنا

(أفتي المالك) بحلية الزواج من بنته من الزنا ، ومن أخته وبنت ابنه ، وبنت بنته، وبنت أخيه وأخته من الزنا ، مستدلا بأنها أجنبية منه ، ولا تنتسب إليه شرعا ، ولا يجري التوارث بينهما ، ولا تعتق عليه إذا ملكها ، ولا تلزمه نفقتها ، فلا يحرم عليه نكاحها كسائر الأجانب.
المغني لابن قدامة 7 / 485 .
و أفتي الشافعي بحلية الزواج من بنته من الزنا ، ومن أخته وبنت ابنه ، وبنت بنته ، وبنت أخيه وأخته من الزنا ، مستدلا بنفس دليل الإمام مالك في هذه المسألة كما مر آنفا.
المغني لابن قدامة 7 / 485 .
وهذه المسألة ذكرها الفخر الرازي في مناقب الشافعي مسلما بها ومدافعا فيها عنه.
مناقب الإمام الشافعي ،ص 532 .
إليها أشار الزمخشري في الأبيات المتقدمة بقوله : فإن شافعيا قلت قالوا بأنني أبيح نكاح البنت والبنت تحرم.
المغني لابن قدامة 11 / 34، المحلي 6 /
Share
41 | مجيد م علي | , امارات متحده عربی | ١٢:٠٠ - ٠٤ شهریور ١٣٨٨ |
با سلام
اقاي فرهاد كريمي , قدري مطالعه , قدري انصاف .
ميخواهم ازت بپرسم اگر ما بخواهيم به عقب برگرديم كي ميتونه جلوي ما را بگيرد , شما ناراحتيد كه چرا ما بيشتر به اسلام گرايش پيداكرديم .
ايا يادت رفته او افلقي ملعون بعد از اينكه ما اون طاغوت را بيرون انداختيم چگونه بر عليه ما حركت كردو هم مذهبيتان غير از يك عدد قليل با او و شيطان همكاري نكردند .
فاش ميگويم هركس كه بخواهد اسلام را به همان صورتي كه دومي انتشار داد انتشار بدهد از جانب ما ملعون ميباشد . اما اگر كسي بتواند اسلام را بمانند علي ( ص ) انتشار بدهد بمانند اسلام اوردن مردم يمن از جانب ما مورد تكريم و دعا قرار ميگيرد .
در مورد اينكه ما بعضي از اعياد ملي خود را پاس ميداريم اين از نظر ديني اشكال ندارد اما اينكه شما اول سال خود را مطابق سنت كفار قبل از اسلام جشن ميگيريد جاي سوال است .
اخه ادم حسابي به چه دليل ماه محرم كه مال كفار بوده را اول سال قرار داديد . فروردين ماه اول بيداري زميينه يعني قدرت الله سبحان تعالي .

اين هم از سخنان ائمه عليهم السلام در باره نوروز و بدان حرف علماي فاسق وهابيت در اين مورد براي ما هيچ ارزشي ندارد .

شيخ صدوق نقل مى كند: «وأتي علي عليه السلام بهدية النيروز ، فقال عليه السلام : ما هذا؟»
خدمت حضرت امير (ع) هديه اى آوردند، حضرت فرمود اين چه هديه اين است؟ پاسخ دادند: «يا أمير المؤمنين اليوم النيروز» اين هديه روز نوروز است، حضرت هديه را پذيرفت و فرمود «اصنعوا لنا كل يوم نيروزا». شما هر روز را براى ما نوروز قرار دهيد. (هر روزتان نوروز باد). من لا يحضره الفقيه، ج 3، ص 300، ح 4073 .
از اين روايت استفاده مى شود كه حضرت هيچگونه مخالفتى با عيد نوروز نفرمودند، بلكه فرمودند هر روزتان نوروز باد.
و در روايت ديگرى حضرت امير عليه السلام فرمود: «اليوم لنا عيد ، وغدا لنا عيد ، وكل يوم لا نعصي الله فيه فهو لنا عيد
امروز براى ما عيد است و فردا هم عيد ما هست و هر روز كه خدا را معصيت نكنيم آن روز عيد ما است.
مستدرك الوسائل، ج 6، ص 154، ح 6679.
شيخ طوسى در مصباح از امام صادق (ع) نقل كرده كه حضرت به معلى بن خنيس فرمودند: «إذا كان يوم النيروز فاغتسل والبس أنظف ثيابك ، وتطيب بأطيب طيبك ، وتكون ذلك اليوم صائما
روز نوروز غسل كن و پاكيزه ترين لباست را بپوش و خود را خوشبو نما و اين روز را روزه بگير و بعد از نماز ظهر و عصر چهار ركعت نماز (با آداب خاصى) بجاى آور و دعا كن «يغفر لك ذنوب خمسين سنة». خداوند گناه پنجاه سال تو را مى آمرزد.
وسائل الشيعة (آل البيت)، ج 8، ص 172 - 173، ح 10338، مصباح المتهجد : 790.
ابن فهد حلى در مهذب نقل كرده كه امام صادق (ع) به معلى بن خنيس فرمود: «إن يوم النيروز هو اليوم الذي أخذ فيه النبي ( صلى الله عليه وآله ) لأمير المؤمنين ( عليه السلام ) العهود بغدير خم فأقروا له بالولاية ، فطوبى لمن ثبت عليها ، والويل لمن نكثها»
روز نوروز همان روزى است كه پيامبر اكرم صلّى اللّه عليه وآله در غدير خم، از مردم نسبت به امير مؤمنان (ع) عهد و پيمان گرفت. و در اين روز با ولايت على (ع) تجديد پيمان نماييد، خوشا به حال كسى كه در ولايت على (ع) ثابت قدم بماند و واى به حال كسى كه پيمان شكنى كند.
و حضرت در ادامه فرمود: «وما من يوم نيروز إلا ونحن نتوقع فيه الفرج ، لأنه من أيامنا حفظه الفرس وضيعتموه».
ما در روز نوروز انتظار فرج داريم، زيرا آن روز از روزهاى ويژه ما اهل بيت است كه شما آن را ضايع كرديد ولى فارسها آن را حفظ كردند.
المهذب : 194، وسائل الشيعة (آل البيت)، ج 8، ص 173 ، ح 10339، والبحار 59 : 119.

يا علي
42 | فرهاد كريمي | , ایران | ١٢:٠٠ - ٠٤ شهریور ١٣٨٨ |
واقعا نميدونم هدف شما از اين کار چيه .ولي هر چه فکر ميکنم جز تفرقه به ذهنم نميرسه . اولا همانطور که وهابيت از سني جدا شده بهائيت هم از شيعه جدا شده البته ما سني ها با وهابيت مشکلي نداريم ،چند وقت پيش سايت هايي که در مورد بهائيت بود مرور ميکردم ودر آنجا هم ازدواج با محارم را ديدم که از نظر بهائيت مجاز خوانده ميشد اين سايت مربوط به مخالفان بهائيت بود در حالي که سايتهاي موافقان اين مسئله را به شدت رد ميکردند ،البته منم نميدونم کدوم درسته ولي در مورد وهابيت مطمئنم شما داريد شايعه پراکني ودروغ پردازي ميکنيد و وهابيت را در جلو و تسنن را در کنار آنها قرار ميدهيد . باي بد نام کردن .از توهين به خلفا هم ابايي نداريد مگر همين خليفه دوم حضرت عمر شما زرتشتيان را مسلمان کرد . حالا شديد کاسه داغتر از آش يا اينکه ناراحتيد که از دين زرتشت برگشتيد که البته مرام زرتشت رو هنوز به دنبال داريد واز اعياد آنها به نام اعياد ملي واز مراسم آتش پرستيشان به مراسم ملي خود ياد ميکنيد . اگر قدر شناسيد واز مسلمان بودن خود به خود ميباليدو باور داريد که خلييفه دوم شما رو از آتش پرستي به اسلام فرا خوانده پس چرا حالا اينقدر نمک نشناسيد .
خدا هدايتتان کند
43 | مجيد م علي | , امارات متحده عربی | ١٢:٠٠ - ٠٧ شهریور ١٣٨٨ |
با سلام

اقاي فرهاد توانگر عده قليلي از اهل سنت اين فرقه ضاله "" وهابي "" را در كنار خود و بعضاً امام خودشان كرده اند و دنبال رو انها ميباشند .
اما ما در لعن كردن بهائيان و دوري جستن از انها هيچ شكي بخود راه نميدهيم . اگر قدري در مورد بوجود امدن اين دو فرقه ضاله نگاه كنيد خواهيد فهميد كه مصدر هر دوي انها يكي است حال بهائيت بوسيله ما شيعيان چنان رسوا و ترد شد كه پوسته ظاهري خودش را بيرون انداخت و خود را بعنوان يك دين جديد معرفي كرد كه بر همگان اشكار است مركزشونهم از شيراز بردند حيفا و لندن .
اما اهل سنت نتوانستند دل خود را صاف كنند و حقيقت را در مورد اين فرقه ضاله دومي ابراز كنند و حالا هم بنحوي انها را رهبر فكري و عملي خودشان قلمداد ميكنند تا عذاب انفجاري سراغشان نيايد .

يا علي
44 | مجيد م علي | , امارات متحده عربی | ١٢:٠٠ - ٠٩ شهریور ١٣٨٨ |
برادر عزيز جناب فرهاد
با سلام دوست عزيز با عرض معذرت شما در جائي ميفرمائيد :
1 ) البته ما سني ها با وهابيت مشکلي نداريم ,,,,,
2 ) در جائي ميفرمائيد : ما خود را از وهابيت و يا در کنار آنها نمدانيم لطفا اين وصله ها را به ما نچسبانيد ,,,,,
كدام حرف شما را باور كنيم ؟؟؟؟
اما فرموديد كه: واقعا نميدونم هدف شما از اين کار چيه .ولي هر چه فکر ميکنم جز تفرقه به ذهنم نميرسه ....
جواب بنده را به برادر خوب و صادقم جناب اقاي سيد درويش بخوانيد ان شاء الله راضي شويد
http://valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=question&id=1748 ......نظر شما 43 .
مقصر اصلي را نويسنده اين مقاله دانستيد چرا ايا تحريفي انجام شده و :
اولا نسبت بچه ئي كه از طريق زنا متولد ميشود با ان شخص زنا كار چيست , ايا غير از پدر فرزنديست ؟؟
ثانياً ايا در اصل فتوا شك داريد ؟؟ فكر ميكنيد كه از مالك و شافعي نيست , لطفاً با دلايل خوب شك خود را اثبات كنيد بسيار خوشحال ميشوم جوابتان را ببينم .
از برادران گروه پاسخ به شبهات خواهش ميكنم كه بهترين ترجمه ممكنه را از اين فتوا ارائه بفرمايند تا براي برادران عمق فاجعه در اين فتوا مشخص شود .
در نهايت شما فرموديد كه "" ..... بدونين که اينا فقط دنبال تفرقه اند ....... " كدام اتحاد و كدام تفرقه , كدام وقت شما از علماي اهل سنت شنيده ايد كه بايد با برادران اهل شيعه متحد بود و اقدامي در اين مورد كرده باشند , در نماز جمعه ئي , در سخنراني , در اينهمه كشتارهائي كه از مسلمانان ميشود و ........
خدا را شكر ميكنم كه در نهايت از وهابيت برائت جستيد و ان شاء الله در دفاع از اسلام عزيز برادران اهل سنت را در مورد اين فرقه ضاله و بدعتهايشان روشن بفرمائيد .

يا علي
45 | فرهاد | , ایران | ١٢:٠٠ - ٠٩ شهریور ١٣٨٨ |
برادر عزيز مجيد م علي، ما خود را از وهابيت و يا در کنار آنها نمدانيم لطفا اين وصله ها را به ما نچسبانيد اتفاقا من نوشته بودم طراحان اين سايت وهابيت را در جلو قرارداده و سني ها را هم در جوار آنها و هر چه دلشان ميخواهد به نام وهابيت به سني ها ميچسبانند. اما مطمئن باشيد مذهب تندرويي چون وهابيت که خيلي پايبند به سنتها هست هم هيچوقت ازدواج با دختر را مجاز نميشمارد
البته مقصر اصلي نويسنده است که ابتدا در تيتر مينويسد ازدواج پدر با دختر که يک لحظه ذهن را منحرف ميکند بعد به شرح ميپردازد که اگر مثلا دختر از پدري ديگر و.......
ضمنا برادران عزيز هرچه که بقيه ميگن باور نکنيد اگه واقعا کسي به چيزي اعتقاد داره که اونو نفي نميکنه بدونين که اينا فقط دنبال تفرقه اند و همه اوناميخواهند سپاه اسلام متحد نباشد تا بهتر بتوانند ضربه بزنند
46 | البرز | , ایران | ١٢:٠٠ - ١٨ شهریور ١٣٨٨ |
فقط امام زمانمان مي تواند در مقابل چنين فتنه هايي به فريادمان برسد .اللهم عجل لوليك الفرج
47 | حسن خطير آقاجاني | , ایران | ١٢:٠٠ - ٢٠ شهریور ١٣٨٨ |
خدا را شكر كه در دين مبين اسلام اسلامي كه پيامبر صلي الله بوجود آورد هستيم خدا را شكر اين مفتي ها بيكارند و ديوانه و مردم را گول مي زنند خدا عاقبت آنها را ختم به خير كند.
48 | قائد | , آمریکا | ١٢:٠٠ - ٢٧ شهریور ١٣٨٨ |
اشکال اصلي ازشيعيان است که اينقدر ازعلي تعريف و بگونه اي رياکارانه بزرگنمايي ميکنند که ديگران رابه اشتباه مياندازد برادران شيعي دشمن تراشي نکنيد لطفا
49 | مجيد م علي | | ١٢:٠٠ - ٢٨ شهریور ١٣٨٨ |
با سلام
جناب فائد , اشكال اصلي اين است كه ما مسلمانان از علي ( ص ) كم تعريف ميكنيم جداً چه شيعه و چه سني .
ببين ام المومنيين عايشه ( رض ) در مورد حضرت علي چي گفته :
•:عن هشام بن عروة،عن ابيه،عن عائشة قالت:قال رسول الله صلى الله عليه وآله و سلم :ذكر على عبادة.
هشام بن عروه از پدرش،از عايشه روايت مى‏كند كه گفت:رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم فرمود:ياد كردن على عبادت است.
1 ـابن مغازلى در حديث 243 از مناقب،ص 206،ط .1
ـابن عساكر در شرح حال امام على عليه السلام از تاريخ دمشق،ج 2،ص 408،حديث 914 شرح محمودى .
ـابن كثير در البداية و النهاية،ج 7،ص 358،و متقى هندى در كنز العمال،ج 11،ص .601
ـسيوطى در تاريخ الخلفاء،ص .172
ـشيخ سليمان قندوزى حنفى در ينابيع المودة،باب مناقب السبعون،ص 281،حديث 46 و نيز ص .312

•:عن عائشة،ان رسول الله صلى الله عليه و آله و سلم خرج و عليه مرط مرجل من شعر أسود،فجاء الحسن فأدخله،ثم جاء الحسين فأدخله،ثم فاطمة،ثم على،ثم قال:«انما يريد الله ليذهب عنكم الرجس أهل البيت».
از عايشه روايت شد كه رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم بيرون آمد در حالى كه عباى منقوش را كه از موى سياه بود،بر تن خود داشت.پس حسن عليه السلام آمد و پيامبر صلى الله عليه و آله و سلم او را داخل آن‏كساء كرد.سپس حسين عليه السلام آمد و آن حضرت حسين عليه السلام را نيز داخل كساء نمود،آنگاه فاطمه عليها السلام و بعد على عليه السلام آمدند و داخل كساء شدند.سپس رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم (اين جملات قرآن كريم را بيان) فرمود:انما يريد الله ليذهب عنكم الرجس اهل البيت.
2ـزمخشرى در تفسير كشاف،ج 1،ص 369،ذيل آيه 61 از سوره آل عمران،فمن حاجك...،

•:عن عائشة...قالت:رحم الله عليا لقد كان على الحق...
،«عايشه گفت:خدا على را رحمت كند كه حقيقتا بر حق بود...»
3ـابن كثير در البداية و النهاية،ج 7،ص 305،حديث .14

•:عن جميع بن عمير قال دخلت على عائشة،فقلت لها:من كان احب الناس الى رسول الله صلى الله عليه و آله و سلم،قالت:أما من الرجال فعلى،و أما من النساء ففاطمة
جميع بن عمير گويد كه بر عايشه وارد شدم،پس به او گفتم:محبوبترين مردم نزد پيامبر اكرم صلى الله عليه و آله و سلم چه كسى است؟گفت:اما از مردان پس على و اما از زنان پس فاطمه . (نزد پيامبر صلى الله عليه و آله و سلم محبوبترند)
4ـحاكم در المستدرك،ج 3،ص 154 و .157
ـشيخ سليمان قندوزى حنفى در ينابيع المودة باب 55،ص 202 و .241
ـابن عساكر در شرح حال امام على عليه السلام از تاريخ دمشق،ج 2،ص 167،شرح محمودى.
ـابن كثير در البداية و النهاية،ج 7،ص 355 و ديگران.

•:عن شريح بن هانى،عن ابيه،عن عائشة،قالت :ما خلق الله خلقا كان احب الى رسول الله صلى الله عليه و آله و سلم من على. (5)
شريح بن هانى از پدرش روايت مى‏كند كه عايشه گفت:خلق نكرد خداوند آفريده‏اى را كه نزد رسول اكرم صلى الله عليه و آله و سلم محبوبتر از على عليه السلام باشد.
5ـابن عساكر در شرح حال امام على عليه السلام از تاريخ دمشق،ج 2،ص 162،حديث 648،شرح محمودى.

•:عن عطاء قال:سألت عائشة عن على عليه السلام،فقالت:ذاك خير البشر لا يشك فيه الا كافر .
عطا گفت از عايشه در مورد على عليه السلام سؤال كردم،عايشه گفت:او بهترين انسان است،و در اين مطلب شك و ترديد نمى‏كند مگر كافر.
6ـابن عساكر در شرح حال امام على عليه السلام از تاريخ دمشق،ج 2،ص 448،حديث .972
ـشيخ سليمان قندوزى حنفى در ينابيع المودة باب مودة،الثالثة،ص .293

•:عائشة رفعته:ان الله قد عهد إلى من خرج على على فهوكافر فى النار،قيل:لم خرجت عليه؟ !قالت:أنا نسيت هذا الحديث يوم الجمل حتى ذكرته بالبصرة و أنا استغفر الله.
عايشه به حديث مرفوع (از پيامبر اكرم صلى الله عليه و آله و سلم) روايت كرد كه:همانا خداوند مقرر نمود كه هر كس بر على،خروج كند،كافر و در آتش دوزخ است. (وقتى عايشه اين حديث را بيان كرد به او) گفته شد:چرا تو بر على خروج كردى؟عايشه گفت:من اين حديث را در جمل فراموش كرده بودم تا آنكه در بصره به يادم آمد و توبه كردم.
7ـشيخ سليمان قندوزى حنفى در ينابيع المودة،باب مودة الثالثة،ص .294

•:عن عطاء بن ابى رباح،عن عائشة،قالت:على بن ابى طالب اعلمكم بالسنة.
عطا پسر ابى رباح،از عايشه روايت كرد كه گفت:عالمترين شما به سنت پيامبر صلى الله عليه و آله و سلم،على بن ابى طالب است.

ـ8ـسيوطى در تاريخ الخلفاء،ص 171،و شيخ سليمان قندوزى حنفى در ينابيع المودة،فصل سوم ص 343،و ابن عبد البر در استيعاب،اواسط شرح حال على عليه السلام ج 3،ص‏1104،روايت 1855 (به همين مضمون) و ابن عساكر در شرح حال امام على عليه السلام از تاريخ دمشق،ج 3،حديث 1079،ص 48 (شرح محمودى) و بلاذرى در حديث 86 از شرح حال على عليه السلام از انساب الاشراف،ج 2،ص 124 ط 1 بيروت و ديگران
•:عن عطاء عن عائشة قالت:على اعلم اصحاب محمدصلى الله عليه (و آله) و سلم.
از عطا روايت شد كه عايشه گفت:داناترين اصحاب محمد صلى الله عليه و آله و سلم،على عليه السلام است.
9 )«بوستان معرفت»ص 658،به نقل از حسكانى در شواهد التنزيل جزء اول،ص 35،حديث .40

•:عن عائشة،قالت:قال رسول الله صلى الله عليه و آله و سلم،و هو فى بيتها لما حضره الموت :ادعوا لى حبيبى‏[قالت‏]فدعوت له ابو بكر فنظر اليه ثم وضع رأسه ثم قال:ادعوا لى حبيبى .فدعوا له عمر،فلما نظر اليه وضع رأسه،ثم قال:ادعوا لى حبيبى،فقلت:ويلكم ادعوا له على بن ابى طالب،فوالله ما يريد غيره‏[فدعوا عليا فأتاه‏]فلما أتاه أفرد الثوب الذى كان عليه ثم أدخله فيه فلم يزل يحتضنه حتى قبض و يده عليه.
از عايشه روايت است كه گفت،رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم به هنگام رحلت و احتضار در خانه او بود و فرمود:حبيب مرا نزدمن فرا خوانيد پس ابو بكر را فرا خوانديم،حضرت نگاهى به او كرد و سپس سر خود را برگرداند و فرمود:حبيب مرا نزد من فراخوانيد،پس عمر را فراخوانديم،وقتى حضرت به او نگاه كرد سر خود را برگرداند و فرمود:حبيب مرا نزد من فراخوانيد،پس من گفتم :واى بر شما،على بن ابى طالب را براى او فراخوانيد،به خدا سوگند غير از على را اراده نفرموده است،پس على را فراخواندند وقتى آن حضرت آمد،رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم پارچه‏اى را كه روى خود داشت،كنار زد،پس على عليه السلام را داخل آن پارچه نمود،و او را از خود جدا نكرد تا رحلت نمود،در حالى كه دست پيامبر بر بدن على عليه السلام بود .
10ـ ابن كثير در البداية و النهاية،ج 7،ص 360 (عن عبد الله بن عمر) .
ـ نيز ابن عساكر در شرح حال امام على عليه السلام از تاريخ دمشق،ج 3،ص 14،حديث 1027 (شرح محمودى) عين روايت.
ـحاكم در المستدرك،ج 3،ص 138 و 139 (اشارتى به اين موضوع) .
ـذهبى در ميزان الاعتدال،ج 2،ص 482،در شماره .4530
ـ سيوطى در اللئالى المصنوعه،ج 1،ص 193،ط 1،و مناقب خوارزمى،ج 1،ص 38،فصل .4

•:عن عائشة قالت:رأيت النبى صلى الله عليه و آله و سلم التزم عليا و قبله و[هو]يقول :بابى الوحيد الشهيد،بأبى الوحيد الشهيد.
عايشه گويد كه پيامبر اكرم صلى الله عليه و آله و سلم را ديدم ملتزم و همراه على بود و او را بوسيد و مى‏فرمود:پدرم فداى شهيد تنها،پدرم فداى شهيد تنها.
11ـ هيثمى در مجمع الزوائد،ج 9،ص 138،و ابن عساكر در شرح حال امام على عليه السلام از تاريخ دمشق،ج 3،ص 285،حديث 1376 (شرح محمودى) .
ـ و نيز قندوزى در ينابيع المودة،باب 59،ص 339 (...يقول:يا ابا الوحيد الشهيد،...) .
ـ متقى هندى در كنز العمال،ج 11،ص 617 (بيروت،چاپ پنجم) «يأتى الوحيد الشهيد».

تازه رابطه ايشان را با اهل بيت حتماً ميدانيد " البته خودش ميگويد كه در مورد خطاهايشان به حضرت علي ( ص ) توبه كرده اند والله چي بگم , اما ما بايد هر روز از اين كم كاريمان در مورد ايشان و اهل بيت حضرت محمد ( ص ) هم توبه كنيم هم سعي كنيم كه علم خود را در مورده اين خانواده كه همان سفينه نجات هستند بيشتر كنيم

>>>>>>>>>کتاب فضل تو را آب بحر کافي نيست****^^^^**** که‏تر کنم سرانگشت و صفحه بشمارم<<<<<

ابن عباس مي‏گويد پيامبر اکرم(ص) فرمود: «لو انّ الفياض اقلام و البحر مدادٌ و الجنّ حسّابٌ و الانس کتابٌ مااحصوا فضائل عليّ بن ابي طالبٍ؛( اگر انبوه درختان (و باغها) قلم، و دريا مرکب، و تمام جنّيان حسابگر، و تمام انسان‏ها نويسنده باشند قادر به شمارش فضائل علي بن ابي طالب نخواهند بود» المناقب، الموفق بن احمد الخوارزمي، قم، جامعه مدرسين، چاپ چهارم، ص 32، ابن شاذان، مأة منقبه، قم مدرسةالامام المهدي(ع)، ص 177، حديث 99، اين حديث را منابع متعدد اهل سنت مانند، عسقلاني، لسان الميزان، ج 5، ص 62، ذهبي، ميزان الاعتدال، ص 467و...نقل نموده است.

در اخر ازت متشكرم كه بهانه اي بمن دادي كه كمي در مورد مولا بخوانم بنويسم و تفكر كنم كه خود بهترين عبادت است .
يا علي
50 | سيد رياس الدين برزنجي | , ایران | ١٢:٠٠ - ٠٥ مهر ١٣٨٨ |
برادران وخواهران شيعي وسني من .درود خدا برشما باد .من لازم ميدانم نکاتي قابل توجهي خدمت تان عرض نمايم اميد آن را دارم با عقل وداريت کامل به اين موضوع بينديشد.هيچي فکر ميکنيد کساني که در اين موضوعات مذهبي شرکت ميکنند از نظر مالي ثروتمند هستند يا فقير .در دنيا بشر افرداي که اسباب فتنه را فراهم ميکنند مردم فقير هستند .وتعداي از افراد ثروتنمد با مل خودشان براي گذران زندگي اين مردم را اسباب والات دست خود ميکنند بخداي بزرگ قسم اينها همش دروغند من بعنوان يک مسلمان که سني هستم وبه خداي واحد وقرآن مجيد وپيامبر ورسول خدا اعتقاد کامل دارم حاضرم در يک برنامه با علماي شيعي وسني به گفتگو بشينم وقانعشان کنم بسياري از مطالب در مورد اختلافات دروغ و بي اساس است البته علماي سني حقيقتا به خداوند نزديکترند حال شما که اين مطالب را ميخوانيد شايد فکر کنيد من طرفداري کردم نه بخدا اين علماي اهل سنت به جز تعريف وتجمجيد از مولا علي واحترام به امامت هيچگونه مطالب ديگري نميگويند ولي اطلاعات اهل تشيع در بسياري ازموراد اختلاف زا است ودروغ اگر اختلافاتي بر سر امامت آن زمان بود که هردو به پيامبر از من تو نزديکتر بودند و....اما برادران اهل تشيع وتسنن .خدواند را شاهد ميگيرم عاقبت همه ما در گرو برادري وبرابري انسان دوستي با هم بودن است از شما دوستان عزيزم خواهش ميکنم الگوي محبت وانسان دوستي در بين مردم باشيد

پاسخ:
با سلام
دوست گرامي
اگر گمان مي‌كنيد كه مطالب ذكر شده دروغ است ، بهتر است به ادرس ذيل (در مورد ارتباطات بين خلفا) مراجعه كرده و مدارك را در كتب اهل سنت جستجو كنيد ! تا با كمال تعجب متوجه شويد كه همه اين به قول شما دروغ‌ها را علماي بزرگ اهل سنت نقل كرده‌اند :
http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=question&id=1312
موفق باشيد
گروه پاسخ به شبهات
51 | momen abdullah | , مالزی | ١٢:٠٠ - ٠٦ مهر ١٣٨٨ |
به! جناب سيد رياس الدين برزنجي شما کجا بوديد اين همه مدت؟ بنده انبوه سوالات از قرآن از خدمت شما دارم. چرا شما نيامده بوديد که بنده را از «نفس کثيف» علما نجات دهيد؟ خداوند در سوره شريفه هود مي‌فرمايد: «وَهُوَ الَّذِي خَلَق السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ فِي سِتَّةِ أَيَّامٍ وَكَانَ عَرْشُهُ عَلَى الْمَاء» جناب سيد رياس عزيز. همانطور که مي‌دانيد کره زمين نقطه بسيار بسيار کوچکي از دنيا قابل مشاهده است. علاوه بر آن آب فقط بخشي از آن را تشکيل مي‌دهد. مي‌توانيد لطف کنيد و بفرماييد چگونه ممکن است عرش خداوند علي و اعلي خالق ميلياردها کهکشان بر روي آب باشد؟؟؟؟ از کسب حلال سخن گفته ايد: فرض کنيد شخصي سه دختر و يک زن دارد و پدر و مادرش زنده هستند. اين شخص از دنيا مي‌رود: سه دختر مطابق آيه يازده سوره شريفه نسا کلا دو سوم (هرکدام دو نهم) سهم دارند والدين داغديده مطابق آيه يازده سوره شريفه نسا نيز يک سوم بيوه زن محترم نيز مطابق آيه دوازدهم سوره شريفه نسا يک هشتم سهم دارد. يک سوم و دو سوم و يک هشتم که بيش تر از يک مي‌شود؟؟؟؟؟؟؟؟ تکليف چيست؟؟؟ راستي منظور از «وجه الله» چيست که در قرآن آمده است؟ مگر نغوذ بالله خداوند کله دارد؟؟؟؟ از اصالت انسان سخن گفته ايد. سوالي از خدمت شما داشتم. امروزه روشي آمده براي درمان به نام «ژن درماني». که اگر فردي فاقد ژن سالم بود اين ژن سالم را ار فرد ديگري به او تزريق مي‌کنند. اين ژن ها برروي بيست و سه کروموزم در هر سلولي پخش شده اند. شما به عنوان يک پدر حاضر هستيد،خداي نکرده در صورت بيماري کودکتان، چند کروموزم از بدن يک مرد غريبه در اوول والده کودکتان قرار داشته باشد؟ براستي مرز پدر بودن کجاست؟ علي ولي الله
52 | مجيد م علي | , امارات متحده عربی | ١٢:٠٠ - ٠٦ مهر ١٣٨٨ |
با سلام
جناب برادر بزرگوارم اقاي سيد رياس الدين برزنجي بسيار متشكرم از جواب سريع و قاطع شما . از اينكه بنده اين سوال را از شما كردم به اين دليل بود كه شما خود را از اهل سنت معرفي كرديد """ من بعنوان يک مسلمان که سني هستم """". و اين بمعناي اينه كه شما بايد به احاديث اعتقاد داشته باشيد .
بهر حا خواهشمندم كه ايه زير را براي من تفسير كنيد
«واعتصموا بحبل الله جميعا و لا تفرقوا» آل عمران /103 اين حبل الهي چيه
با تشكر
يا علي
53 | سيد رياس الدين برزنجي | , ایران | ١٢:٠٠ - ٠٦ مهر ١٣٨٨ |
برادر بزرگوارم .متاسفانه يا خوشبختانه بايد يک نکته اي را خدمت عرض نمايم انچه چيزي را که من خدمت تان عرض نمودم يک مطلب کلي در مورد موضوعات روز بود من بجز به قران وتفسير وبررسي موضوعات قراني به کتاب به خصوصي تا به حال مراجعه نکرده ام من به حقيقتي اعتقاد دارم که سند ي باشد معتبر وبراساس سنت رسول خدا.بهتر است خدمت تان عرض نمايم اگر پيگير همين احاديث وموضوعات مي شدم که صحبت از انسان دوستي نميکردم هر سوالي که از باب قرآني باشد پاسخگو هستم برادر بزرگوارم ما تا زماني که دنبال ذهنيت هاي کورکورانه باشيم فقط سرکوب خواهيم شد خواهش ميکنم موضوعات من باب برادري وبرابري براي مردم بيان کنيد از فلسفه انسانيت وبرادري بگوييد سعي کنيد در همين برنامه ها از تجارت حلال صحبت کنيد در ميان مردم بلوچ وکرد .ترک وعرب وغيره حس برادري ايجاد کنيد نقش کثيف علماي را که با اصالت انسان مي جنگند چه سني وچه شيعي وچه وهابيت مبارزه کنيد
54 | مجيد م علي | , امارات متحده عربی | ١٢:٠٠ - ٠٦ مهر ١٣٨٨ |
با سلام برادر عزيز جناب اقاي سيد رياس الدين برزنجي برادر اهل سنت عزيز حرف شما خيلي خوبه اماچندين سوال منو بفكر انداخته حالا از شما سوال ميكنم اميدوارم كه جواب خوب و قانع كننده اي بدهيد : برداشت خود را از اين حديث بفرمائيد : « فلمّا توفّي رسول اللّه - صلى اللّه عليه وسلّم - قال أبو بكر : أنا وليّ رسول اللّه ، فجئتما . . . فرأيتماه كاذباً آثماً غادراً خائناً . . . ثمّ‏توفّي أبوبكر فقلت : أنا وليّ رسول‏اللَّه - صلى اللّه عليه وسلّم - ووليّ أبي بكر ، فرأيتماني كاذباً آثماً غادراً خائناً » صحيح مسلم ، ج 5 ، ص 152 ، كتاب الجهاد ، باب 15 ، حكم الفئ حديث 49 . . با تشكر يا علي
55 | momen abdullah | , مالزی | ١٢:٠٠ - ١٣ مهر ١٣٨٨ |
جناب سيد رياس الدين برزنجي

ادعاي اولت که چون صنم «لات» شکست و فرو ريخت.
«هر سوالي که از باب قرآني باشد پاسخگو هستم ---> جواب سوال مجيد م علي نمي دانم»

حال چون ادعاي اهل تجارت و سياست بودن مي‌کني از تو سوالاتي مي‌کنم:

-۱- آن کدام رئيس جمهور آمريکا بود که بر سنگ قبرش نوشته اند «من بانک را کشتم»؟ و چرا؟
-۲- بانک مرکزي در آمريکا چه ناميده مي‌شود و آيا ارگان دولتي است و يا خصوصي؟
-۳- پسر اولين انساني را با طياره از اقيانوس اطلس گذشت را چه کساني کشتند؟
-۴- تمام نسخ و تئوري ها و حتي نظامات اقتصادي نوين ايران وارداتي است. وقتي که جنسي وارداتي باشد پيش از ايران در جايي اجرا شده است.
لطفا بفرماييد «انقلاب سفيد» قبل از ايران کجا پياده شده بود؟ آيا مي‌داني سرنوشت اجرا کننده اين سياست در آمريکا «گلوله جادويي» بود؟
-۵- فيلم (Soldier of Orange) در باره چه بود؟ اين فيلم براي پوشاندن کدام حقيقت ساخته شده است؟ چه ارتباطي بين اين فيلم و تمايلات سياسي دوران دانشجويي فرح در فرانسه است؟

هرگاه پاسخ اين سوالات را دانستي آنگاه خواهي فهميد که چرا «دانشمندان» علم «اقتصاد کلان» اکثرا يهودي هستند. براستي که در اقتصاد کلاني که تئوريسين هاي آن يهودي هستند «کسب حلال» چگونه ممکن است؟

تو واقعا فکر کردي که امثال مجيد علي از سر بيکاري از سرور خود حضرت امير المومنين (عليه السلام) دفاع مي‌کنند؟
اگر چشمان نابيناي تو نبرد حضرت اميرالمومنين (عليه السلام) و کفر را در جهان کنوني نمي‌بيند مشکل از احاطه اوهام بر عقلت است.
حداقل در اين نکته فکر کن که چرا بشري که زماني چند زني را حرام کرد و زماني ديگر سنت الهي و آسماني و نوراني «متعه» را، اکنون به مانند حيوانات جفت گيري مي‌کند؟؟؟

علي ولي الله
علي حجة الله
علي وصي رسول الله

56 | سيد رياس الدين برزنجي | , ایران | ١٢:٠٠ - ١٣ مهر ١٣٨٨ |
جواب سوال مجيد م علي نمي دانم شما مرا با ديگران کساني که وقت خودت را تلاف ميکننند وبا شما تبادل نظر ميکنند اشتباه گرفتي يا بحثي ديگري است من تمام نظرات شما را در اين سايت درباره تمام موضوعات خواندم وبايد در جواب شما بگويم تمام مطالب شما از اساس دروغه .فريب خورده هستيد . بيکار هستيد برادرانه خدمت تان عرض ميکنم سني نيستيد وبه مکتب تشيع هم اعتقادي نداري .خواستي اينجا براي خودت نامي پيدا کني که کاملا در اشتباهي تو جرات نداري حتي اسم خودت را هو دقيق بنويسي مشکل شما حل ميشه فقط بايد به تو کار بدهند وبچسبي به کار زندگي تا به کار وبار روزمره مشغول شوي در اين مورد به سايت برادرت مراجعه کن من حتما راهکارهاي زندگي را خدمت تان عرض مي نمايم ومطمن باش بعدا لذت زندگي را خواهي فهميد خدا نگهدار
WWW.RBARZANJI.COM

57 | momen abdullah | , مالزی | ١٢:٠٠ - ١٤ مهر ١٣٨٨ |
جناب مجيد شما ما را متهم به تفرقه مي‌کنيد. لطفا در گوگل کلمه «متعه» را سرچ کنيد. هزاران سايت دقيقا مانند شما رکيک ترين و زشت ترين و متعفن ترين الفاظ را به قرآن خداي عز و جل نسبت مي‌دهند. آيا ما عامل تفرقه هستيم؟ يا شما؟ براستي آيا ادعاي شما مبني بر اينکه متعه شريف و نوراني باطل است جز مايه خنده و شرم ساري است: «ترى المذاهب الفقهية الأربع لأهل السنة أنها كانت حلالا فنسخت وحرمت ثم أحلت يوم فتح مكة ثم حرمت مرة أخرى»(صحيح مسلم - باب النكاح - فصل نكاح المتعة) آيا ممکن است چيزي همانند ازدواج يک بار حلال شود و بعد حرام شود و دوباره حلال شود و بعد دوباره حرام شود!!!! http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=maghalat&id=93 پس اگر نمي‌داني بدان که ما مفتخريم به متعه و ما فرزندان متعه هستيم و ادامه دهنده راه متعه هستيم. ما براي امر خدا بر متعه جان مي‌دهيم و از کيان متعه دفاع مي‌کنيم که متعه نشانه وجود خدا است و امر رب العالمين. شما هم افتخار کن به آن کودک عقلي که فکر کرد اگر از منبر سرور انبيا و اوليا جناب عقل کل ، صاحب و داناي علوم الهي، محمد مصطفي (صلي الله عليه و آله)، بالا رود جايگزين او خواهد بود!!!!! آري. اگر کودکي با زدن عينک بر چشم پروفسور فارغ التحصيل از پرينستون شد، ابوبکر هم با بالا رفتن از منبر صاحب علم و حکمت شد!!! علي ولي الله علي حجة الله علي وصي رسول الله
58 | مجيد م علي | , امارات متحده عربی | ١٢:٠٠ - ١٤ مهر ١٣٨٨ |
با سلام برادر عزيز جناب اقاي سيد رياس الدين برزنجي متشكرم كه بنده را قابل جواب دادن ديديد , خدا را شكر كه در اين سايت وزين مجال جوابگوئي هست . خدا را شكر شما تمامي نظرات مرا تا بحال خوانده ايد . * بنده بشما نگفتم كم من اهل سنتم بلكه منظور اين بود كه شما اقرار كرده ايد كه از اهل سنت ميباشيد " نظر شماره 50 , خط 4 , كلمات 7 تا 13 . ** اعلام تشيع هم نكرده ام بلكه گفته ام از محبان اهل بيت ( ع ) و محبان شيعيانشان هستم و رافض خليفه بودن 1,2,3 هستم و به اين اعتقادم افتخار ميكنم و اي كاش ميتوانسم بگويم شيعه علي ( ص ) هستم . *** نميدانم كدام حرف شما را باور كنم اينكه اسمم حقيقي نيست " " نظر شماره 55 , خط 4 , كلمات 2 تا 10 " يا اينكه فرموديد ميخواهم براي خودم نامي پيدا كنم "نظر شماره 55 , خط 3 , كلمات 16 تا 23 " ****حضرتعالي فرموديد كه از روي بيكاري ,,,,,, نه خير قربان شايد اگر بخواهم شرح بدهم وقت نشود اما اين شعر را كه من هميشه زمزمه ميكنم برايتان نقل ميكنم شايد بفهميد چرا نظرات خودم را در اين سايت ميگذارم . *******ديد مجنون را يکي صحرانورد **** در ميان باديه بنشسته فرد . . . ******* ساخته بر خاک ز انگشتان قلم ، *** مي زند حرفي به دست خود رقم . . . *******گفت اي مفتون شيدا ! چيست اين ؟ *** مي نويسي نامه ! سوي کيست اين ؟ *******کـِـي به روي خاک باقي ماندش ؟ *** تا کسي ديگر پس از تو خواندش ! ******* گفت : مشق نام ليلي مي کنم . . . *** خاطر خود را تسلي مي کنم . . . *******مي نويسم نامش اول از وفا . . . *** مي نگارم نامه ي عشق و صفا . . . *******نيست جز نامي از او در دست ِ من . . . *** زان بلندي يافت جان ِ مست ِ من . . . ******* ناچشيده جرعه اي از جام او ، **** عشقبازي مي کنم با نام او . . . حالا او( مجنون ليلي ) بر روي شن مينوشتو ,,,,, من ( مجنون علي ) كه در يكي از پربينده ترين سايتهاي اسلامي نظر ميدهم اشتباه است؟؟؟؟ بهر حال اگر جوابهاي من را ميدادي خوشحال ميشدم . خوشا بحال شيعيان خوشا بحال شيعيان خوشا بحال شيعيان ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, أحمد بن محمد، عن محمد بن الحسن، عن محمد بن عيسى بن عبيد، عن محمد بن شعيب، عن عمران بن إسحاق الزعفراني، عن محمد بن مروان، عن أبي عبد الله عليه السلام قال: سمعته يقول: إن الله خلقنا من نور عظمته، ثم صور خلقنا من طينة مخزونة مكنونة من تحت العرش، فأسكن ذلك النور فيه، فكنا نحن خلقا وبشرا نورانيين لم يجعل لاحد في مثل الذي خلقنا منه نصيبا، وخلق أرواح شيعتنا من طينتنا و أبدانهم من طينة مخزونة مكنونة أسفل من ذلك الطينة ولم يجعل الله لاحد في مثل الذي خلقهم منه نصيبا إلا للانبياء،,,,,,,,, امام صادق (عليه‌السلام) مي فرمايد: خداوند ارواح شيعيان ما را از گِل ما آفريد و بدنها يشان را از گِلي که در زير عرش پنهان بود (شکل داد) و خدا آنچنان که آنها را آفريد هيچ خلق ديگري را نيافريد مگر پيامبران و مرسلين را. از برادران , momen abdullah و سعيد حسيني تشكر ميكنم يا علي
59 | مجيد | , ایران | ١٢:٠٠ - ١٤ مهر ١٣٨٨ |
يه نگاهي به دور و ورت بنداز کمي فکر کن ببين اين کاري که ميکني چه نتيجه اي ميتونه داشته باشه اميدوارم کساني که اين صفحه را مي خوانند اين محملات را باور نکنن به خدا قسم دروغ ميگه به نظر شما اسلام اينو قبول ميکنه باز برام آدرس کتاب و سايت نده يا دروغه يا راهي براي بد نام کردن يه سني هم ميتونه خودشو يه شيعه معرفي کنه و کلي اراجيف بگه هر چه باشه دروغه تازه با مسئله صيغه اي که شما داريد و معلوم نيست کي به کيه اين اتفاق ممکنه بيفته اسلام دينيه که مو ،لا درزش نميره ولي اگه احتمال فوق يک در ميليارد هم که باشه مو، لا درزش ميره اميدوارم منظورمو بفهمي نمي خاستم توهين کنم ولي تو رو به خدا اگه به خدا اعتقاد داري از تفرقه دست بردار انشا الله هدايت شوي خداوند تنها نگهدار عالميان نگهدار همه کسانيکه در حفظ امت اسلامي ميکوشند باشد يا حق
60 | مجيد | , ایران | ١٢:٠٠ - ١٤ مهر ١٣٨٨ |
هر چي دلت ميخاد توهين کن تو رو به خدا واگذار ميکنيم براي ما هم دليل و مدرک نيار مدارکت هم دروغه مگر ميشه کسي اعتقادي داشته باشه ولي اونو نفي کنه اگه هم کسي چيزي مينويسه چه سني و چه شيعه با اصل اسلام منافات داره و اينو بدون مثل خودت هدف تفرقه داره
61 | سعيد حسيني | , ایران | ١٢:٠٠ - ١٤ مهر ١٣٨٨ |
سلام عليکم
جناب سيد رياس الدين برزنجي
راستش دلم نميخواست ما بين بحث سه نفره شما و برادرانم اقا مجيد و آقا مون وارد شوم
اما چيزي که مرا بر آن داشت تا چند سطري براي شما بنويسم اين است:
در کامنت 55 نوشتي تمام مطالبي که ما گفتيم از اساس دروغه
ضمن اينکه براي تهمتي که زدي هيچ دليلي ازت نميخوام، اما بهتره دوباره بخواني . به مصدر مطلب نگاه کني و ببيني که اين مطلبي که ميگي دروغه از کيست؟؟؟!!!!!
آيا اين مطلب يا مطالبي که شما ميگيد دروغه از علماي ما شيعيان است؟؟؟؟
اگر ندانسته گفته ايد که واي بر شما؟؟؟؟
اگر دانسته ميگيد که منافقيد.
که در هر دو صورت مشکل از طرف شماست.
آيا اين نوع قضاون را از قرآن آموخته ايد که ادعا برو سواد قرآني خود داريد؟؟؟!!!!!
چرا هميشه همه ي شماها براي اثبات عقايد باطل و دروغ و منافقانه يتان خود را به قرآن ميچسبانيد؟؟؟؟!!!!!
ما نيز چون شما مطالب علماي شما را صحيح نميدانيم
اما تعجب ما اينجاست که چطور شما آن مجموعه را صحيح ((صحاح سته)) مي دانيد اما در عمل صحيح نميخوانيد!!!!!!!!!
اصولا براي صحيح جلوه دادن آن مطالب آن مجموعه کتبتان را صحيح ناميده ايد.
حال چ شده که برعکس آن مطالب عمل مي کنيد؟؟؟؟!!!!!
بالاخره تکليف خود و ما را روشن کنيد آيا مطالب علماي خودتان که در کتب شما موجود هست را قبول داريد يا نه؟؟؟؟!!!!!
با توجه به اينکه خيلي مطالب از کتب و علماي خودتان جهت ارائه دارم و بيان آن بسادگي ميسر است اما چون خود شما آنها را قبول نداريد از بيان آنها صرف نظر ميکنم.
سئوال آخر
اقاي سيد رياس الدين عزيز چطور است که شما آن مطالب را اکنون نميپذيري و بعنوان سند قبول نداري ، اما از رهبران همان مکتب پيروي ميکني؟؟؟!!!!!
نميدانم چه بگويم
در مورد شما فقط مي توانم!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟
ان الله يحب التوابين
يا علي مدد.
62 | حميد حسيني | , ایران | ١٢:٠٠ - ١٦ آذر ١٣٨٨ |
سلام -ما بايد به عنوان شيعه همه گروه اهل سنت در مقابل خود قرار ندهيم بلكه جبهه اهل سنت را از وهابيت كافر وبي دين جدا كنيم . تازه به برادران اهل سنت نيز اين آگاهي را بدهيم كه با توجه به وجوه شباهتي كه با فرقه ضاله وهابيت دارند ولي اختلاف عقايدشان خيلي بيش از وجه شباهتشان است -
سوال : آيا وهابيت فرقه است ؟ شيوه تبليغي وهابيت دفاعي است يا تهاجمي؟
63 | mohammad .dalirian | , ایران | ١٢:٠٠ - ٠٦ دي ١٣٨٨ |
سلام.برادرهاي مسلمان چرا اهل سنت وقتي نماز ميخوانند دست هارا جلوي شکم نگه ميدارند چون عمر شکمي خيلي بزرگ داشت و براي نگه داشتن شکم وقت نماز از دستان خود استفاده ميکرد واينک اهل سنت اين حقيقت را نمي دانند ودستان را جلوي شکم نگه ميدارند و حال فاش کنيد اين حقيقت را خداوند يارتان باشد
64 | وحيد عشقي | , ایران | ١٢:٠٠ - ٢٣ دي ١٣٨٨ |
سلام اين فتوا هم بر ميگرده به شجره نامه ؟؟؟؟ كه را بطه بين پدر و دختر - پسر و مادر - ... را كاملا براي اهل سنت مجاز و مباح ميكنه نوش جانشان
65 | مهدي فاطمي | , ایران | ١٢:٠٠ - ١٦ بهمن ١٣٨٨ |
حرامزادگي كه شاخ و دم نداره...
66 | احمد | , ایران | ١٢:٠٠ - ١٩ بهمن ١٣٨٨ |
السلام علي الحسين(ع) و علي علي ابن الحسين(ع) و علي اولاد الحسين(ع) و علي اصحاب الحسين(ع) الذين بذلوا مهجهم دون الحسين(ع) اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و ال محمد و اخر تابع له علي ذلک، اللهم العن العصابه التي جاهدت الحسين و شايعت و بايعت و تابعت علي قتله اللهم العنهم جميعا خداوند را سپاس که ما شيعيان را بر ما منت نهاد و ولايت علي و آل علي را سرلوحه زندگي و ثمره عمرمان قرار داد خداوند همه ي دشمنان اهل بيت را به عذابي دردناک وعده داده است، انشاالله آخرين ذخيره خود را براي نابودي اين يزيديان زمان، هرچه زودتر عنايت کند و ظهور آن سرور عاشقان را نزديک گرداند. با تشکر از شما دست اندرکاران پيروز و موفق و سربلند باشيد يا حق . . .
67 | عمو امير.پ | , ایران | ١٢:٠٠ - ٢١ بهمن ١٣٨٨ |
خيلي متاسف شدم از اين بابت که چنين مطلبي را مطالعه کردم.خدا به دادشان برسد.
68 | ميلاد مسرور | , ایران | ١٢:٠٠ - ١١ اسفند ١٣٨٨ |
به ديوانه گفتن برو کنار که شيطان داره مي ياد به شيطان گفتن برو کنار که وهابيت ومد
69 | مهران دهقاني | , ایران | ١٢:٠٠ - ١١ اسفند ١٣٨٨ |
از ديوانه ها جز اين بر نمي آيد
70 | فاطمه ايزدي | , ایران | ١٢:٠٠ - ٢٦ اسفند ١٣٨٨ |
؟؟؟ سلام. بهتر نيست دست از لجبازي و جهل برداريد و اين همه به القاب و عناوين وابسته نباشيد و سعي کنيد رهرو اسلام واقعي باشين؟؟؟ موحد باشين بندگان خدا اون دنيا مي خوايد چي جواب بدين؟ مطالعه اين کتاب ها رو به همه حق جويان توصيه ميکنم. ؟؟؟
71 | م ر | , ایران | ١٢:٠٠ - ٠٨ فروردين ١٣٨٩ |
خاك برسرهرچه وهابيه
72 | علي باراني | , ایران | ١٢:٠٠ - ٠٩ فروردين ١٣٨٩ |
با عرض سلام و خسته نباشيد به شما عزيزاني كه سوتي هاي وهابيت را جمع آوري و در معرض ديد مردم مي گذاريد اين ها واقعا بي شعور هستند در غير اين صورت اين صحبت ها و فتوا ها بي معنا مي باشد.
73 | علي | , ایران | ١٢:٠٠ - ٠٧ ارديبهشت ١٣٨٩ |
به نظر من شما با وهابيها كل كل نكنيد هر كسي رو توي گور خودش ميخوابونن
74 | زهرا و مجتبي | , چین | ١٢:٠٠ - ٠٩ ارديبهشت ١٣٨٩ |
........
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما دوستان عزيز.
آقا از نظر ما خيلي پستن.اسب به اين حيوونيش اين نكته رو درك كرده.با اين وجود به انسان بودن اينها بايد شك كرد!
75 | رضا ابراهيمي | , ایران | ١٢:٠٠ - ٢٢ ارديبهشت ١٣٨٩ |
با عرض سلام وخسته نباشي خدمت شما .وهابيت يك دين وآيين ساختگي است وتمامي اينها زير سر استكبار جهاني (آمريكا واسراييل )است .و جالب است بدانيد كه ميدانند حق با چه كسي است اما افكارشان را چنان مسخ نموده اند كه خودشان هم نمي دانند چرا دارند اين چنين كارهايي را انجام مي دهند استكبار فكر وروح اينها را چنان در اختيار جود گرفته كه نمي توانند از آن رهايي يابند .كلماتي مثل (برتر بودن ‘حقبودن‘ومانند اينها هم بي اثر نبوده است .حتي اينها اجازه خواندن كتاب هاي مذهبي مثل قران ونهج البلاغه را ندارند .اينها نه به قران ونه به سنت عمل ميكنند پس از اهل سنت نيز بدور هستند چرا كه اهل سنت به قران عمل مي كنند ولي اين دين ميخواهد با كمك استكبار بين شيعه وسني را برهم زند كه به حول وقوه الهي چنين غلطي را نمي توانند بكنند زيرا شيعه وسني مانند يك برادر در كنار هم ايستاده اند .
76 | كسري | , ایران | ٢٠:٢٨ - ٠١ خرداد ١٣٨٩ |
ميخواستم فقط به اون افغاني بدبخت بگم خاك تو سر تو و لعنت بر امامان ؟؟؟
77 | محمد | , ایران | ١٨:٠٠ - ١٧ خرداد ١٣٨٩ |
امان از بي سوادي.سران اين فرقه حتما با اسلام دشمني دارن ولي دنباله رواشون بيسوادن
78 | بهار | , آمریکا | ١٤:٤٧ - ١٨ خرداد ١٣٨٩ |
باورم نميشه حتي از نظر طبيعيون که اعتقادات ديني ندارند هم چنين چيزي ممکن نيست چون باعث نقص شديد زنتيکي خواهد شد چه برسه به اينکه اعتقادات ديني هم داشته باشيم و همچين نظراتي رو قبول کنيم!!!! گيريم که فرزند حاصل رابطه نامشروع باشه ايا خون رو ميشه انکار کرد؟؟! واقعا که اين فتواها باعث خجالته!
79 | حميد احمدي | , ایران | ٠٩:٥٨ - ٢٦ خرداد ١٣٨٩ |
از خداوند ميخوام که برادران وخواهران شيعه را به راه راست هدايت کنه وعقلشون رو دست کسي مثل مسئول اين سايت ندهند.
80 | momen abdullah | , مالزی | ١١:٤٠ - ٢٦ خرداد ١٣٨٩ |
جناب حميد احمدي
چرا شما اهل سنت و جماعت يک سگ باز دائم الخمري که با محارمش را زنا مي‌کرد را تا اين حد دوست داريد که او را امير المومنين مي‌ناميد؟
http://islamicweb.com/arabic/shia/yazid.htm
براستي اين چه مذهبي است که شما اتخاذ کرده‌ايد که در آن سگ بازي نشانه ايمان است؟؟

يا علي
  بعدی [1] [2] [3] [4]   قبلی
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | فروشگاه | طرح پرسش | گنجینه ولایت | نسخه موبایل | آثار و تألیفات | العربیة | اردو | English | پخش زنده