2020 February 24 - دوشنبه 05 اسفند 1398
طوفاني كه بعد از پيامبر (ص) برخاست
کد مطلب: ٦٠٢١ تاریخ انتشار: ٠٤ آبان ١٣٩٨ تعداد بازدید: 1837
يادداشت » عمومي
طوفاني كه بعد از پيامبر (ص) برخاست

«فلما اختار اللّه لنبيه [صلي اللّه عليه و آله]دار انبيائه و ماؤي اصفيائه، ظهر فيكم حسيكة النفاق، و سمل جلباب الدين، و نطق كاظم الغاوين و نبغ خامل الاقلين و هدر فنيق المبطلين، فخطر في عرصاتكم، و اطلع الشيطان رأسه من مغرزه، هاتفا بكم، فالفاكم لدعوته مستجيبين ،و للغرة فيه ملاحظين، ثم استنهضكم فوجدكم خفافاً و احمشكم فالفاكم غضاباً، فوسمتم غير ابلكم، و اوردتم غير شربكم، هذا و العهد قريب، و الكلم رحيب، و الجرح لما يندمل، و الرسول لما يقبر، ابتداراً زعمتم خوف الفتنة،

«الا في الفتنة سقطوا و ان جهنم لمحيطة بالكافرين» فهيهات منكم؟ و كيف بكم؟ واني تؤفكون؟ و كتاب اللّه بين اظهركم امروره زاهرة [ظاهرة]و اعلامه باهرة، و زواجره لايحة، و او امره واضحة، قد خلفتموه و راء ظهوركم ارغبة عنه تريدون؟ ام به غيره تحكمون؟ بئس للظالمين بدلا. «و من يتبع غير الاسلام ديناً فلن يقبل منه و هو في الاخرة من الخاسرين»

ترجمه:

اما هنگامي كه خداوند سراي پيامبران را براي پيامبرش برگزيد، و جايگاه برگزيدگانش را منزلگاه او ساخت، ناگهان كينه هاي دروني و آثار نفاق در ميان شما ظاهر گشت، و پرده دين كنار رفت، و گمراهان به صدا درآمدند، و گمنامان فراموش شده سربلند كردند، نعره هاي باطل برخاست و در صحنه اجتماع شمابه حركت در آمدند.

شيطان سرش را از مخفيگاه خود بيرون كرد و شما را به سوي خود دعوت كرد، وشما را آماده پذيرش دعوتش يافت و منتظر فريبش!

سپس شما را دعوت به قيام كرد و سبكبار براي حرك يافت! شعله هاي خشم و انتقام را در دل هاي شما بر افروخت، و آثار غضب در شما نمايان گشت.

و همين امر سبب شد بر غير شتر خود علامت نهيد، و در غير آبشخور خود وارد شويد، - و به سراغ چيزي رفتيد كه از آن شما نبود و در آن حقي نداشتيد و سرانجام به غصب حكومت پرداختيد.

در حالي كه هنوز چيزي از رحلت پيامبر نگذشته بود، زخم هاي مصيبت ما وسيع و جراحات قلبي ما التيام نيافته، و حتي هنوز پيامبر(ص) به خاك سپرده نشده بود. بهانه شما اين بود كه «مي ترسيم فتنه اي برپا شود!» و چه فتنه اي از اين بالاتر كه در آن افتاديد؟ و همانا دوزخ به كافران احاطه دارد. چه دور است اين كارها از شما! راستي چه مي كنيد؟ و به كجا مي رويد؟

غير از ساده لوحان و بيمار دلان، گروه ديگري به عنوان اينكه مي ترسيم اگر سخني بگوئيم اختلاف و نفاقي روي دهد، مهر سكوت بر لب زدند، و تماشاگر صحنه شدند، و يا با آن هماهنگي كردند، تا اختلافي بروز نكند در حالي كه اين خود بزرگ ترين اختلاف و انحراف بود!

با اينكه كتاب خدا قرآن در ميان شماست، همه چيزش پرنور نشانه هايش درخشنده، نواهيش آشكار، اوامرش واضح، اما شما آن را پشت سر افكنده ايد!.

آيا از آن روي برتافته ايد؟ يا به غير آن حكم مي كنيد آه كه سمتكاران جانشين بدي را براي قرآن برگزيدند. و هركسي آئيني غير از اسلام را انتخاب كند از او پذيرفته نخواهد شد و در آخرت از زيانكاران است.

تفسير :

حركت هاي مشكوك و خطوط انحرافي

بانوي اسلام(س) در اين بخش از سخنان به بازماندگان احزاب جاهلي و منافقين اشاره مي كند كه در زمان حيات پيامبر(ص) عرصه بر آنها تنگ شده بود و سر در لاك هاي خود فرو برده، و در لانه هاي خود خزيده بودند.

اما ناگهان اين حشرات الارض با مرگ پيامبر خدا(ص) از لانه ها سر برآوردند، و خفاشاني كه در برابر مهر فروزنده وجود پيامبر(ص) تاب خودنمائي نداشتند بازيگران ميدان شدند!، و حركت هاي مشكوك آغاز شد و خطوط انحرافي آشكار گشت و بازيگران سياسي وارد معركه شدند!

- گروهي به دعوت شيطان لبيك گفتند!

عميق دختر پيامبر(ص) از اينجا شروع ميشود كه چگونه جمعيت كثيري به دعوت شيطان لبيك گفتند، و به آواي شوم جغدها به حركت در آمدند، آلت دست منافقان كور دل، و حزب شيطان شدند، و با اينكه هنوز آب كفن پيامبر(ص) نخشكيده بود و صداي اذان مؤذنش در گوش و بانگ تكبيرش در دل ها طنين افكن بود، حركت هاي ارتجاعي آغاز شد.

غير از ساده لوحان و بيمار دلان، گروه ديگري به عنوان اينكه مي ترسيم اگر سخني بگوئيم اختلاف و نفاقي روي دهد، مهر سكوت بر لب زدند، و تماشاگر صحنه شدند، و يا با آن هماهنگي كردند، تا اختلافي بروز نكند در حالي كه اين خود بزرگ ترين اختلاف و انحراف بود!

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | فروشگاه | طرح پرسش | گنجینه ولایت | نسخه موبایل | آثار و تألیفات | العربیة | اردو | English