2022 November 30 - چهار شنبه 09 آذر 1401
ديدار با نخبگان استان سيستان و بلوچستان
کد مطلب: ٥٦٣٣ تاریخ انتشار: ١٥ ارديبهشت ١٣٨٧ تعداد بازدید: 4723
سخنراني ها » وهابیت
ديدار با نخبگان استان سيستان و بلوچستان

خطر وهابیت علیه اسلام و مسلمین
پاسخ به شبهات 87/02/15


لينک دانلود

بسم الله الرحمن الرحيم

تاریخ : 15 / 02 / 87

استاد حسيني قزويني

موضوعاتي كه امروز مطرح است و دغدغه بزرگان، بويژه مقام معظم رهبري است، بحث تهاجم فرهنگي است. گرچه شيعه از ديرباز همواره مورد هجمه دشمن بوده و با اين تهاجم دست و پنجه نرم كرده و با تأليف كتاب هاي گرانسنگ و يا حضور در عرصه هاي مبارزاتي و غيره، توانسته اند فرهنگ نوراني شيعه را حفظ كنند و به دست ما برسانند و ما هم وظيفه داريم از اين فرهنگ نوراني أهل بيت (عليهم السلام) پاسداري كنيم و به دست نسل هاي آينده برسانيم.

مقام معظم رهبري مدتي در سخنان زيباي خودشان، مسئله تهاجم فرهنگي را مطرح كردند و گوشزد مي كردند كه در برابر اين تهاجم فرهنگي نبايد كوتاهي كرد و آرام نشست. بعد از مدت ها، واژه تهاجم فرهنگي به شبيخون فرهنگي تبديل شد و بعد به قتل عام فرهنگي و أخيرا هم تعبير ايشان ناتوي فرهنگي بود.

اين نشان مي دهد كه اين رهبر دورانديش و فرزانه، حقائق اين هجمه را كاملا درك مي كند و در هر برهه به تناسب خطر برخواسته از اين هجمه، واژه متناسب آن را بكار مي گيرد تا ما بتوانيم نداي ايشان را به جان و دل بشنويم و به مقتضاي وظيفه قيام كنيم.

اين تهاجم، بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران، رنگ و بوي ديگري گرفت. آنهايي كه در طول اين 14 قرن، بويژه بعد از پيدايش وهابيت، از قرن 8 به بعد و دراوج وهابيت از قرن 12 به بعد، مذهب شيعه را يك مذهب برخواسته از آئين يهود و يك مذهب آميخته به شرك معرفي مي كردند؛ فلسفه نشأت شيعه را، مبارزه با اسلام راستين معرفي مي كردند. با پيروزي انقلاب اسلامي ايران و حضور ميليون ها شيعه با پاسخ به نداي رهبرشان و حضور در صحنه مبارزه، توانست دشمن مقتدر تا به دندان مسلح و با حمايت شرق و غرب و با قدمت 2500 ساله را از پاي دربياورد و براي هميشه در زباله دان تاريخ دفن كند و به جاي آن حكومت اسلامي با گرايش شيعي و فرهنگ أهل بيت (عليهم السلام) تأسيس كند و هر روز كه از عمر اين نظام و حكومت اسلامي مبتني بر فرهنگ شيعي مي گذشت ، ديدند كه بر شكوفائي و گسترش آن در أقصي نقاط جهان افزوده مي شود. لذا اينها با توجه به گستره فرهنگ شيعه در عرصه بين الملل، روش هاي متناسب با فرهنگ شيعه را در هجمه عوض كردند.

در يكي از مراكز پژوهشي حوزه علميه قم به نام مركز الأبحاث العقائدية، به اين فكر افتادند كه كتاب هايي كه در طول تاريخ عليه شيعه نوشته شده را جمع آوري كنند و زحمت زيادي هم كشيده شد و بيش از 50، 60 نفر از محققان حوزه را بكار گرفتند و كتاب هاي ضد شيعي را از داخل و خارج جمع كردند و حتي بعضي از كتاب ها نسخه اي در بازار نداشت و از آنها تصويربرداري كردند و تا حدود 5 هزار عنوان كتاب ضد شيعي جمع شد. از كتاب جاحظ متوفاي 255 هجري كه اولين كتاب ضد شيعي است گرفته تا كتاب هاي وهابيت معاصر، بويژه ليدرها و ايدئولوژيك هاي آنان، مثل عثمان الخميس و عبدالرحمن دمشقيه و دكتر قفاري و ... كه امروز در عرصه بين الملل پرچم دفاع از وهابيت و هجمه عليه شيعه بدست اينهاست، همه جمع آوري شد.

مسئول اين مؤسسه به من گفت: ما بررسي هايي كه داشتيم، ديديم كه بين 70 تا 75% اين كتاب ها بعد از انقلاب اسلامي ايران چاپ و منتشر شده است. يعني طي اين 30 سال، 5/2 برابر 14 قرن، عليه شيعه كتاب نوشته شده است.

اگر به سايت هاي وهابيت گذري داشته باشيد، خصوصا سايت فيصل نور (FNOOR.COM) كه از قوي ترين و مقتدرترين سايت هاي وهابيت است، سال گذشته ما تصميم گرفتيم بعضي از كتب اين سايت را، دانلود كنيم، به دليل سرعت كم اينترنت در ايران، حدود 4 شبانه روز طول كشيد تا اين سايت را دانلود كرديم. ديديم كه اين سايت حدود 25 هزار عنوان كتاب و مقاله بر ضد شيعه دارد. 99% اين كتاب ها بدون پاسخ مانده است. الآن هم كتاب هايي كه عليه شيعه نوشته شده و روي اين سايت قرار گرفته، نه از سوي حوزه هاي علميه و نه از سوي دانشگاه ها، پاسخي به اين اباطيل داده نشده است.

مثلا يكي از همين كتاب ها كه امروز در عربستان روي آن خيلي مانور مي دهند، كتاب اصول المذهب الشيعة الإثنا عشرية در سه جلد و نوشته دكتر عبدالله قفاري است كه در حقيقت اين رساله دكتراي ايشان بود و بالاترين نمره و امتياز را در عربستان آورد و توسط ملك فهد از مؤلف تقدير شد و در اين 8 سال، شايد نزديك 15 بار اين كتاب تجديد چاپ شده و الآن 7 سال است كه كتاب درسي دانشگاه بين المللي مدينه قرار گرفته و در 3 سال كارشناسي ارشد تدريس مي شود.

حضرت آيت الله فاضل لنكراني (ره) دو سال قبل امر فرمودند و بنده خدمت ايشان رسيدم و فرمود كه من اين كتاب را مطالعه كردم و خيلي ناجوانمردانه عقائد شيعه را مورد تاخت و تاز قرار داده و مؤلفش خيلي عجيب به كتب شيعه تسلط داشته و من تاكنون چنين كتاب ضد شيعي نديده بودم. خدمت ايشان عرض كردم كه بنده هم با 25 سال سابقه در حزوه پاسخ به شبهات وهابيت بر اين عقيده هستم كه در اين 14 قرن كتابي به اين تفصيلي عليه شيعه نوشته نشده است. فرمود كه الآن 8 سال است كه اين كتاب چاپ شده و تاكنون نه حوزه و نه دانشگاه، به اين كتاب پاسخ ندادند. من با برخي ازعلماء صحبت كردم و عذر آوردند كه به خاطر اشتغالات زيادي كه دارند، نمي توانند براي اين كتاب پاسخ بنويسند. حضرت آيت الله فاضل لنكراني با آن لطفي كه نسبت به بنده داشتند فرمود بخاطر دفاع از جده ات حضرت فاطمه زهراء (سلام الله عليها) هم كه باشد، آستين را بالا بزنيد و با بعضي از دوستاني كه با شما همكاري مي كنند، براي اين پاسخ محكمي را بنويسيد. البته ما هم به دعاي اين بزرگوار و عزيزان ديگر، در ظرف اين دوسال و نيم، تلاش كرديم و تقريبا دو جلد از پاسخ به اين كتاب را آماده كرديم كه إن شاء الله به حول و قوه إلهي، شايد دو جلد آن را تابستان امسال منتشر كنيم.

امروز وهابيت جنگ تمام عيار فرهنگي را عليه شيعه اعلام كرده و از تمام ظرفيت ها هم در اين زمينه استفاده مي كند؛ چه ماهواره و چه اينترنت و چه انتشارات و ... . استكبار جهاني هم امروز دنبال ايجاد فتنه در كشورهاي اسلامي و روشن كردن آتش فتنه عليه شيعه است و تلاش مي كند از اين گروه هاي ضد شيعي به هر نحوي كه شده حمايت كند.

يكي از بزرگ نظريه پردازان كاخ سفيد به نام دكتر هانتينگتون كه امروز آمريكا در خاورميانه، عمدتا دنبال پياده كردن طرح هاي شوم ايشان است؛ البته در اين چند سال اخير، در صدا و سيما نقدهاي متعددي در مورد نظريه هاي ايشان مطرح شده و كتابي دارد ايشان به نام برخورد تمدن ها كه به فارسي ترجمه شده؛ ايشان صراحتا اعلام مي كند آنچه كه براي آمريكا حائز اهميت است، عبارت است از برخورد فرهنگي و برخورد با تمدن هاي موجود در عرصه بين الملل. اگر دولتمردان آمريكا بر اين باورند كه مي توانند با برخورد نظامي جلو بروند و بر دنيا استيلاء پيدا كنند، اشتباه مي كنند. دوران برخورد و غلبه نظامي سپري شده و تاريخ هم نشان داده كه دنياي امروز دنياي برخورد نظامي نيست. اگر آمريكا مي خواهد تمدن ليبراليسم بين الملل آمريكايي را در جهان و بويژه در خاورميانه پياده كند، هيچ راه گريزي ندارد كه تمدن هاي موجود را از عرصه بين الملل حذف كند.

بعد ايشان تك تك اين تمدن ها را مورد بررسي قرار مي دهد و مي گويد اينها عددي نيستند كه بخواهند در برابر فرهنگ ليبراليسم غرب تقابل كنند و تنها فرهنگ و تمدني كه ما احساس خطر مي كنيم، تمدن و فرهنگي اسلامي است. آمريكا بايد براي اين چاره اي بينديشد. بعد تمدن اسلامي را تقسيم بندي مي كند و تمدن اسلامي به رهبري پاكستان و عربستان و ... را نام مي برد و مي گويد كه اينها را هم مي شود يا با تطميع و يا با تهديد در كنار خودمان جمع كنيم.

تنها تمدني كه امروز خطر جدي براي آمريكا است، تمدن اسلامي به رهبري ايران است. ما بايد تمام توانمان را بكار بگيريم و اين تمدن اسلامي را يا در عرصه بين الملل بي محتوا كنيم و از نفوذ و تأثير آن بكاهيم و اگر بتوانيم، براي هميشه او را از عرصه بين الملل حذف كنيم.

يكي ديگر از نظريه پردازانشان رسما اعلام كرد:

اگر بخواهيم تمدن شيعي به رهبري ايران را در عرصه بين الملل به زاويه بياندازيم و مردم را به او بدبين كنيم، هيچ راه چاره اي نداريم جز اينكه تمام فِرَقي كه با شيعه بناي ناسازگاري دارند را تقويت كنيم و اينها را تحريك كنيم كه شيعه را يك فرهنگي ضد اسلامي و ضد قرآني معرفي كنند. جوان ها را نسبت به فرهنگي شيعه بدبين كنند و از نفوذ روحانيت و مرجعيت بكاهند. از عزاداري كه هر سال مردم شيعه براي نوه پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) مي كنند و مردم را براي ايثار و شهادت و انتحار آماده مي كنند، با استخدام آخوندهاي بي سواد و مداحان دنياپرست، مطالب خرافي را در ميان مردم منتشر كنيم تا مردم بويژه جوان ها را به آنان بدبين كنيم.

اين سياست استكبار جهاني است. در داخل خاورميانه هم، امروز تنها عاملي كه در پي اجراي اين مقاصد و اهداف شوم استكبار جهاني است، وهابيت است.

اينها رسما فتوا دادند بر اينكه شيعيان كافر و مشرك هستند. هرگونه تعامل با آنان حرام است. حتي هيئت عالي إفتاء عربستان فتوا داد بر اينكه تزويج و تزوّج با شيعه باطل است و اگر كسي از روي ندانستن مسئله با شيعه ازدواج كند، احتياجي به طلاق ندارد و بايد از هم جدا بشوند.

من در سال 1383 يك جلسه مفصلي داشتم با مفتي اعظم عربستان، شيخ عبدالعزيز بن عبدالله آل شيخ كه از نواده هاي محمد بن عبد الوهاب است. ايشان يك دوره كتاب به ما داد به نام فتاوي اللجنة الدائمة للإفتاء در 20 جلد. در جلد 18، ص295 تا ص214 نزديك 40 استفتاء شده كه آيا با شيعه مي شود ازدواج كرد؟ آيا گوسفند ذبح شده شيعه را مي شود خورد؟ و ... . فتوا دادند: خير؛ ازدواج با شيعه باطل و ذبيحه شيعه حرام و نجس است و ... . جالب اينكه در همين جلد18، ص314 سوال كردند كه آيا ازدواج با يهود و نصاري جائز است؟ فتوا دادند: هيچ اشكالي ندارد!!!

اين درد است! يهودي كه قرآن مي گويد:

وَ قَالَتِ الْيَهُودُ عُزَيْرٌ ابْنُ اللَّهِ

عزير پسر خداست.

وَ قَالَتِ النَّصَارَي الْمَسِيحُ ابْنُ اللَّهِ

مسيحيان مي گويند كه مسيح پسر خداست. (توبه/30)

آن وقت اينها تزويجشان بلا مانع و جائز؛ ولي شيعه حرام. به چه جرمي؟ به جرم اينكه:

يدعون عليا و الحسين و يتوسلون بأهل بيت و هذا شرك أكبر يخرجهم من الدين.

شيعيان يا علي و يا حسين مي گويند و به أهل بيت (عليهم السلام) متوسل مي شوند. اين بزرگترين شرك است و آنها را از دين خارج مي كند.

از آقاي بن جبرين كه بعد از مفتي اعظم، شخصيت شماره دو عربستان است سؤال شده كه آيا مي شود به فقراء شيعه زكات داد يا نه؟ عزيزان مستحضر باشند كه حدود 30% عربستان شيعه هستند؛ در مدينه و قطيف و احصاء و ... . جواب داده كه ما به چهار دليل شيعه را كافر مي دانيم. زكات دادن به فقراء شيعه، يعني مبارزه با اسلام و تقويت هدم دين. اين تفكر وهابيت است نسبت به شيعه.

در قضيه جنگ 33 روزه حزب الله با اسرائيل، همين آقاي بن جبرين گفت هرگونه مساعدت و دعا براي پيروزي حزب الله حرام است. جالب اينكه بلافاصله يكي از شخصيت هاي علمي وهابيت، شيخ عبدالرحمن البراج هم همين فتوا را داد و ديگري ... . همين ها سال گذشته فتوا بر تخريب حرم ائمه (عليهم السلام) دادند و گفتند چون محل پرستش بت است و ويران كردنش واجب. حرم عسكريين (عليهم السلام) را به انتساب به همين فتواي بن جبرين ويران كردند. در سال گذشته بخاطر ويران شدن گلدسته هاي حرم عسكريين (عليهم السلام) و تخريب سرداب مقدسه، اين مرد خبيث، رسما در سايت خود تبريك گفت. اينها 38 تن از اساتيد دانشگاه هاي خود را تحريك كردند و نامه نوشتند بر وجوب جهاد بر ضد شيعه و تخريب اماكن مقدسه شيعه.

يك خبري در سايت ها آمده از قول ملك عبدالله پادشاه عربستان كه گفت ما در جنگ 8 ساله عراق و ايران، 20 ميليارد دلار خرج كرديم. براي خلاصي كويت از دست صدام، 40 ميليارد دلار خرج كرديم. حاضريم براي مقابله با شيعه و سقوط دولت مالكي عراق، 250 ميليارد دلار هزينه كنيم. الان هم اين خبر در سايت ها هست و اگر جستجو كنيد پيدا مي كنيد و ما هم در سايت خودمان گذاشته ايم.

اين نگاه برون مرزي بود.

اما نگاه درون مرزي.

اينها در داخل كشور براي نشر تفكر وهابيت، از هيچ كوششي دريغ نمي كنند. بنده سال گذشته در بيرجند بودم. دوستان مي گفتند كه هفته به هفته از حوزه علميه زاهدان، نيروهاي تبليغي مي آيند در خود بيرجند و روستاها و شهرهاي تابعه، تبليغ وهابيت مي كنند. در استان گلستان بودم و تمام طلبه ها و روحانيون، به اتفاق آراء گفتند كه هفته به هفته نيروي تبليغي از زاهدان مي آيد و در گرگان و گنبد و آق قلا و ...، تبليغ فرهنگ وهابيت مي كنند. در رضوان شهر استان گيلان بودم و اين را باور نمي كردم و واقعا براي من خيلي جاي تعجب بود. در خدمت امام جمعه محترم آنجا بودم و روحانيون فعالي هم آنجا بودند و مي گفتند كه مرتب از زاهدان نيروهاي تبليغي مي آيند و از فروشگاه ها كالا تهيه مي كنند و به بهانه دادن خدمات مالي، تبليغ فرهنگ وهابيت مي كنند. يكي از دوستان مي گفت كه در يكي از روستاهاي خلخال، اينها مي آيند و تبليغ مي كنند كه عزاداري براي امام حسين (عليه السلام) چيست؟ 1400 سال پيش كشته شده و اينكه نزديكانتان مي ميرند و براي آنها ختم مي گيريد، اشتباه است. مي گفت اين باعث شده كه مراسم هاي مذهبي در روستاهاي خلخال كم رنگ شود.

قبل از عيد نورز امسال كه در مدرسه فيضيه قم جلسه اي داشتيم با علماء و فضلاي استان آذربايجان غربي، آقايان هم مي گفتند كه هفته به هفته از زاهدان مي آيند و در اروميه و نقده و ...، تبليغ تفكر وهابيت مي كنند. نمي دانم چه وضعي است؟ ما خوابيم يا بيدار؟ چه مي كنيم؟ اينها زنگ خطر است.

در استان شما (زاهدان) هم فقط در همايش صحيح بخاري كه از خود مسئولين استان شنيديم، سي دي صدام شهيد و بن لادن قهرمان توزيع مي شد. اين مايه ننگ است و خيانت به خانواده شهداء. اينها اينقدر بايد بي حيا باشند؟! وقتي رئيس محكمه مدينه را مي آورند اينجا و گويا هيچ مشكلي در جهان اسلام نيست، جز توسل به ائمه (عليهم السلام). ايشان در آن 15 دقيقه صحبت خود مطرح كرد كه توسل به أهل بيت (عليهم السلام) شرك است و پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) هم براي مبارزه با مشركان زمان خودش اعلان جهاد كرد. اين چه پيامي دارد؟! بنده نديدم، نه از مسئولين فرهنگي استان و نه از مسئولين فرهنگي كشور و نه ديگر عزيزان كه در برابر اين حرف هاي، ياوه عكس العمل نشان بدهند.

كتاب هايي كه از وهابيت روي سايت أهل سنت زاهدان مي گذارند؛ رساله اي از محمد بن عبد الوهاب، رساله اي از ابن تيميه و بن جبرين كه شيعه را كافر مي داند و كسي هم نيست اعتراض كند. قبلا هم كتاب هايي را گذاشتند روي سايت كه وقتي ما اعتراض كرديم در رسانه ها و شبكه ماهواره اي سلام، برخي از آنها را برداشتند. به تعبير يكي از علماء بزرگوار كه مي فرمود بعضي هستند كه نه عقيده راسخي دارند و نه ايمان محكمي دارند كه بترسند و گناه نكنند، ولي از آبروي خودشان مي ترسند و اگر ما اطلاع رساني كنيم و حقائق را به مردم برسانيم، اينها عقب نشيني مي كنند. بنده از اين سياست خيلي استفاده كردم. ما فقط بايد اطلاع رساني نَرم كنيم و از تندروي و خشونت پرهيز كنيم؛ چون اينها در صورت ديدن خشونت، از مظلوم نمائي خود حداكثر استفاده را مي كنند. لذا من از عزيزان تقاضا مي كنم اگر مي خواهيم فرهنگ شيعه را معرفي كنيم يا در برابر مخافان شيعه هجمه داشته باشيم از منطق:

قُولُوا لِلنَّاسِ حُسْنًا (بقره/83)

و

فَقُولَا لَهُ قَوْلًا لَيِّنًا (طه/44)

بايد وارد شويم. اگر ما هجمه را با زبان خشن و اهانت بيان كنيم، قطعا اثر معكوس مي گذارد.

اين را من در جاهاي مختلف گفته ام كه امروز اهانت به مقدسان أهل سنت، گناه نابخشودني است و توهين به أهل سنت، خيانت به شيعه است. خيلي ها از خدا مي خواهند كه ما برخي الفاظ تند و خشن و توأم با اهانت را بيان كنيم و آنها عليه ما استفاده كنند. هر كس كه مي تواند نرم برخورد كند و با اهانت هايي كه مي كنند از كوره در نرود و عصباني نشود، بايد وارد ميدان شود؛ وگر نه اينها ضررشان به فرهنگ شيعه بيش از نفعشان است. حتي در بحث ها اگر فحش ناموسي به ما دادند، بايد بخاطر اميرالمؤمنين (عليه السلام) از كنار اين لغويات كريمانه عبور كنيم:

إِذَا مَرُّوا بِاللَّغْوِ مَرُّوا كِرَامًا (فرقان/72)

با توجه به بعضي از مسائل، نه تنها در اينجا، در همين تهران هم وهابي ها فعاليت و تبليغ مي كنند. همين مصطفي طباطبائي ناصبي و خبيث را در تهران جلسات تفسير قرآن و نماز جمعه و ... برگزار مي كنند. من از همه عزيزان تقاضاي عاجزانه دارم كه در برابر اين هجمه قيام كنيم و لجنه هاي علمي تشكيل بدهيم و مطالب سخيفي كه اينها در سايت ها و مجلاتشان عليه شيعه دارند را پاسخ بدهيم. اساتيد دانشگاهي و حوزه هاي علميه را فراخواني كنيم و جلسات نقد تشكيل دهيم. حقائق اينها را روشن كنيم. يك اقليت كوچكي كه در دامن وهابيت سقوط كرده اند و اينهمه سر و صدا مي كنند، اگر در برابر اينها نايستيم، فرداي قيامت در پيشگاه ائمه (عليهم السلام) و ولي عصر (ارواحنا لتراب مقدمه الفداه) و امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري و شهداء پاسخگو هستيم.

من با تجربه 25 ساله و بيش از 300 جلسه مناظره و بحث علمي، بر اين عقيده هستم كه بايد در سه محور كار كنيم؛ در غير اينصورت فايده اي ندارد؛ حتي اگر امام جمعه و روحاني ما مي خواهد سخنراني كند، اگر اين سه محور را رعايت نكند، كلاهمان پس معركه است.

محور اول: معرفي فرهنگ شيعه. همان تعبير امام رضا (عليه السلام) كه فرمود:

فإن الناس لو علموا محاسن كلامنا لا تبعونا.

وسائل الشيعه (چاپ آل البيت)، ج27، ص92

أدله محكم و قوي قرآني و روائي را براي حقانيت شيعه و دفاع از مظلوميت علي (عليه السلام)، بدون تقيه و مسامحه بايد براي عموم بويژه تحصيلكرده ها بيان كرد.

محور دوم: شبهاتي كه اينها به عقائد شيعه دارند، بايد خوب و زيبا و مستدل جواب بدهيم. اگر مثلا بنده مي خواهم درباره دلالت آيه ولايت بر ولايت آقا اميرالمؤمنين (عليه السلام) بحث كنم يا حديث غدير را مطرح كنم، بايد جواب هاي كوبنده بدهم.

محور سوم: محور هجمه است. ما در طول اين 14 قرن، يكي از اشتباهاتمان اين بود كه همواره در سنگر دفاع بوديم و در سنگر هجمه نبوديم. نيامديم اشكالاتي كه آنها داشتند را رو كنيم و فقط اشكالاتي را كه به ما مي كردند را جواب مي داديم. شما ببينيد كتاب هايي را كه در طول تاريخ نوشته شده است، همه جوابيه و رديه و دفاعيه بر كتاب هايي است كه هجمه وارد كرده اند و كتابي بصورت جدا كه هجمه وارد كرده باشد نداريم. اگر هم تهاجمي بوده، بقدري ناچيز بوده كه ملحوظ نيست. بايد در محور سوم اگر آنان در فرهنگ شيعه 10 شبهه مطرح مي كنند، ما بايد در برابر آنها 10هزار شبهه مطرح كنيم و واقعا هم فرهنگ اينها اينقدر شبهه را دارد. بايد پاسخ اين شبهات را از منابع خودشان به شكل زيبا و خوش بيان كنيم. جوان هاي ما بايد جرأت داشته باشند و جلو بروند تا اينها اينقدر پرروئي نكنند جلوتر نيايند. ما بايد از لحاظ علمي و فرهنگي جلو برويم و كارهاي سياسي را به سياست مردان واگذار كنيم.

امروز حساب وهابيت از منافقين و بهائيت و مسيحيت جداست. اينها دارند كار مي كنند و اين جوان شيعه را تا مرحله انتحار آماده مي كنند. شما در هيچ ديني سراغ نداريد كه يك جوان را به قدري شستشوي مغزي بدهند كه اين جوان بيايد با كمربند و جليقه انفجار، هم خودش را به كشتن بدهد و هم چند نفر ديگر را. همان تعبيري كه امام خميني (ره) داشتند در آن اطلاعيه اي كه براي شهداي مكه دادند و فرمودند:

وهابيت مروج اسلام ابو سفياني و آمريكايي است.

مقام معظم رهبري هم در سخنراني خود فرمودند و بارها تأكيد كردند:

در رابطه با وهابيت كوتاه نيائيد و اينها را به مردم معرفي كنيد و فرهنگ خبيث اينها را براي مردم بازگو كنيد.

البته امروز با توجه به تعاملي كه ايران با عربستان دارد و ساير كشورها دارد، از اين تعبير مقام معظم رهبري هم تعجب كردم. ولي ايشان وقتي مي بيند كسي وارد عرصه نمي شود، خودش مجبور است اينچنين وارد شود و نسبت به وهابيت اعلام خطر كند.

««« و السلام عليكم و رحمة الله و بركاته »»»Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب