2019 March 18 - دوشنبه 27 اسفند 1397
آيا نظرات علمي جديد مي تواند رد كلمات ائمه (عليهم السلام) باشند ؟
کد مطلب: ٥٢٠٧ تاریخ انتشار: ١٥ دي ١٣٨٦ تعداد بازدید: 5837
پرسش و پاسخ » عقائد شيعه
آيا نظرات علمي جديد مي تواند رد كلمات ائمه (عليهم السلام) باشند ؟

 

توضيح سؤال :

سؤال كننده : احمدي

حاج آقاي قزويني سلام . امام جعفر صادق عليه السلام در زمينه علومي همچون نجوم ، شيمي و بيولوژي دانشمند و صاحب نظر بودند و تئوري ها و نظرهاي هم در اين مورد داده اند كه بعضي غلط و بعي درست است . آيا اين كه بعضي از نظرها و تئوريه ايشان در مورد اين علوم كه در زمان خودشان درست بوده و الآن معلوم شده كه غلط است نظريه ايشان را در مورد مسائل اسلامي مذهبي زير سؤال نمي برد و امكان اين نيست كه ايشان در اين مورد ها هم اشتباه كرده باشند . ممنون مي‌شوم اگر جواب اين را براي من ايميل كنيد .

پاسخ:

عصمت ائمه عليهم السلام و ارتباط ايشان با سرچشمه زلال الهي ، براي ما با دليل قطعي ثابت شده است . پس تمامي مطالبي كه ايشان آن را نقل نمايند مانند كلام رسول خداست كه :

« وَمَا يَنطِقُ عَنِ الهَوَي إن هُوَ إلَّا وَحيٌ يُوحَي» سوره نجم آيه 3و4

و او از سر هوس سخن نمي گويد . اين سخن به جز وحيي كه فرستاده مي شود نيست .

وهمانطور كه در وحي و كلام رسول خدا صلي الله عليه وآله وسلم هيچ خطايي نيست در كلام ايشان نيز خطا يافت نمي شود .

با اين پيش فرض ، درمورد رواياتي كه از ائمه معصومين عليهم السلام در مورد علوم مختلف ذكر شده است دو نكته را بايد مورد توجه قرار داد :

1- سند روايات : چون تا سند صحيح نباشد ، استناد مطلب به معصوم درست نيست ونمي توان آن را به معصوم نسبت داد.

2- احتمال اشتباه در نظريه جديد: تا حدود 30 سال پيش نظريه داروين در مورد تكامل بين انواع مختلف جانداران (نه در بين افراد يك گونه خاص) بسيار رواج داشت . اين نظريه ، مورد توجه بسياري از محافل علمي بود و بسياري از دانشمندان غربي با استناد به آن منكر صحت كلام خدا در قرآن مبني بر خلقت آدم از خاك شدند و ادعا نمودند كه انسان نمونه تكامل يافته انسان نئاندرتال و آن هم نمونه تكامل يافته شامپانزه است .

اما با پيشرفت علم مشخص شد كه نظريه تكامل داروين ، نظريه اي اشتباه است و مدعاي ايشان مبني بر وجود اشكال در قرآن ، باطل است .

در مورد نظريات علمي ائمه نيز همين مطلب صادق است .

موفق باشيد

گروه پاسخ به شبهات

مؤسسه تحقيقاتي حضرت ولي عصر (عج)

 

 

Share
1 | مهدي .الف | , ایران | ١٢:٠٠ - ١٥ آذر ١٣٨٧ |
با سلام
اصولا به دانشي از دانشها علم مي گويند كه تغيير نكند يا نقض نشود. چه بوسيله دانشمندان آن دانش چه بوسيله دانشمندان شاخه هاي ديگر. بطور مثال زبان (اعم از فارسي و انگليسي و...) بدليل تغيير قواعد دستوري و بياني در آن علم محسوب نمي شود. زيرا اساتيد زبان به بررسي قواعد جاري زبان مي پردازند. كه بسياري از آنها در گذشته به گونه اي ديگر بوده اند و اكنون تغيير كر ده اند.
يا مثلا پزشكي دانش است زيرا مثلا دارويي را روي گروهي از بيماران تست مي كنند و اگر طبق قواعد آنها مفيد بود (البته دقت زيادي در كشف عوارض و نتايج آن دارو اعمال مي شود ) تاييد و تجويز مي شود و ممكن است بعد از مثلا 50 سال به عوارض نهفته آن پي ببرند و از تجويز آن خودداري كنند.
يا در برخي دانشهاي اجتماعي يا حتي فقهي. زيرا مجتهدين در محكمات و واجبات تقريبا يكسان حكم مي كنند ولي در احكام نوين و در برخي مسايل ديگر با روشهاي اجتهادي يكسان به نتايج متفاوتي مي رسند كه هم شرعا و هم عقلا براي آن دليل دارند.( البته و صد البته اگر در هر دانشي نظر معصوم (ع) مطرح بشود قطعا علم است زيرا نظر درست همان است)
اما در علوم رياضيات وفيزيك و شيمي و مهندسي بدليل اينكه احكام موجود در آنها با استفاده از نظمي كه خداوند در عالم هستي قرار داده كشف شده اند و تنها كاري كه دانشمندان اين علوم كرده اند كشف اين روابط بوده نه وضع آنها: تغيير ناپذيرند.
البته دقت مي كنيد كه عرض كردم احكام اين علوم تغيير ناپذيرند. در اين علوم حكم در واقع جمله يا گزاره اي است كه با استفاده از روشهاي عقلي دقيق ثابت مي شود. ما در زندگي روزمره از اين احكام استفاده مي كنيم. ساختماني كه در آن زندگي مي كنيم اتومبيل و هواپيما و... كه سوار مي شويم و هزاران وسيله ديگر كه بر مبناي همين احكام كه از نظم حاكم بر جهان بدست آمده اند ساخته شده اند.
نظريه داروين يك نظريه تكويني است (درعلوم ياد شده نظريه: جمله يا گزاره اي است كه هنوز اثبات يا رد نشده است و بنابراين ارزش استنادي ندارد ) يعني قايل به تكوين همه موجودات از موجودات تك سلولي ابتدايي مي باشد .
2 نكته در اينجا وجود دارد 1- نظريه داروين نمي گويد كه همان تك سلولي ها از كجا امده اند؟( جز اينست كه خلق شده اند؟) 2-اگر نظريه داروين را بپذيريم كه تك سلولي ها تبديل به اين همه موجودات متنوع شده اند اين خود به حكمت متعالي خداوند صحه مي گذارد كه يك تك سلولي را به موجودي به اين پيچيدگي يعني انسان تبديل كرده.
اما اين يك نظريه است و نمي توان به آن استناد كرد . شواهدي بر اثبات آن وجود دارد و شواهدي بر رد آن.اينكه آدم (ع) از خاك خلق شده از نظر علمي حتي از نظريه داروين نيز قابل اثبات است. تمام عناصر تشكيل دهنده بدن انسان اعم از اكسيژن و هيدروژن و كربن و .... در خاك كره زمين وجود دارد. حتي تمام عناصر تشكيل دهنده آن تك سلولي هاي جناب داروين هم در خاك كره زمين موجود است به همين راحتي!!!
اما درباره نظرات امام صادق (ع):
از علماي رجال يا حديث نيستم كه درباره صحت حديث يا راويان آن صحبت كنم فقط يك مورد از اين نظريات علمي آن امام را در فيزيك بيان ميكنم و درباره آن صحبت مي كنم :
شخصي از امام صادق پرسيد خورشيد از چيست؟( از چه چيزي تشكيل شده است؟) امام صادق (ع) فرمودند : من فكر مي كنم آن ( خورشيد) از بخار باشد.
مجددا 2 نكته متذكر مي شوم : 1- تمامي دانشمندان علوم ذكر شده در پاسخ به يك سوال علمي جمله خود را با "" من فكر مي كنم "" شروع مي كنند. اين كار دلايلي دارد كه بسيار زيباست و كساني كه در اين علوم تحصيل كرده اند با آن اشنايي دارند و از بيان آن خودداري مي كنم.
2-همه ما از كتب علوم دوره تحصيلي راهنمايي بياد داريم كه مي گفتند ماده سه حالت دارد جامد. مايع . گاز
خوب اين واقعيت دارد در تمام كره زمين چنين است و مواد يكي از اين 3 حالت را دارند. اما دانشمندان نجوم پس از سالها بررسي خورشيد و هزاران كشف از مجهولات اين ستاره نتوانستند حالت اين ستاره را در يكي از اين 3 حالت طبقه بندي كنند. خورشيد گازي شكل است بخار هم (مثلا بخار آب ) گازي شكل است ولي تفاوتهايي دارند.
بخار چگالي بيشتري دارد يعني اصطلاحا غليظ تر است. در خورشيد يك حالت گازي با چگالي بسيار زياد و دماي بسيار بالا و فشار اتمسفري بسيار بالا تركيب شده و حالت جديدي ( به نوعي مي توان بدون سختگيري گفت اين حالت جديد همان حالت گازي است ولي دقيقتر آن است كه اين حالت را جدا طبقه بندي كرد) را بوجود مي آورد كه به آن حالت پلاسما مي گويند. دقيقترين تشبيه به پلاسما همان بخار است.
از اين دقيقتر نمي شود بيان كرد كما اينكه هم اكنون هم براي توضيح حالت خورشيد بخار را مثال مي زنند.
يك سوال از اهل سنت دارم كدام يك از خلفاي شما يا ايمه 4 گانه شما يك نظريه علمي داده اند؟ و اگر داده اند بگوييد تا بدانيم.
2 | علي ك | , ایران | ١٢:٠٠ - ٠٤ ارديبهشت ١٣٨٩ |
تمام اين مطالب خالي از منطق و علم است.چون علم با ساده ترين اصل 2×2=4 استدلال ميكند.نه با خرافات
3 | momen abdullah | , مالزی | ١٢:٠٠ - ٠٦ ارديبهشت ١٣٨٩ |
جناب علي ک. لطفا به بنده بفرماييد که کدام مطلب را خالي از منطق و علم يافتيد. همچنين کدام را بر پايه خرافات يافتيد. در ضمن به عنوان يک سوال از شما به بنده بفرماييد که برگ درختان،به اذن الله، اينگونه تکامل يافتند که سبز باشند و نه سياه؟ به عبارت ديگر چرا برگ درختان انرژي موجود در نور سبز را جذب نمي‌کنند؟؟ يا علي
4 | حسن | , امارات متحده عربی | ٠١:٥٥ - ١٩ خرداد ١٣٨٩ |
جناب اقاي علي ك لطفا كتاب ارزشمند " مغز متفكر جهان شيعه" را با دقت مطالعه كنيد تا پي به دانش بي پايان امام صادق(ع) از ديدگاه 25 نفر از دانشمندان غير مسلمان ببريد.
5 | آنتي داروين | , ایران | ٠٨:٣٦ - ٢٥ خرداد ١٣٨٩ |
به نام خدا.به نام يگانه خالق دي ان اي.همان جسم دو رشته اي مارپيچي شکل که داروين و داروينيسم را رسوا کرد.به همه شما پيشنهاد ميکنم که کتاب هارون يحيي رو به نام(((نيرنگ تکامل )))بخونيد تا لذت ببريد که چگونه اين جسم بسيار کوچک موجب خواري و ذلت بسياري از دانشمندان تکامل گرا شده است.کتابهاي هرون يحيي رو از اين آدرس ميتونيد دانلود کنيد. (((ISLAM-PDF.PERSIANGIG.IR )))

چرا دي ان اي نميتواند تصادفي شکل بگيرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جواب اين سوال رو با زيبايي تمام آقاي هارون يحيي در کتابشون دادن.

من تعجب ميکنم که شماها دارين روي نظريه داروين جوري بحث ميکنيد که انگار همين علم بشري که امروز اينهمه پيشرفت کرده هيچ سندي براي رد نظريه کفر آميز داروين نداره.همه ما ميدونيم که انسان از دي ان اي تشکيل شده و دي ان اي از دوتا رشته.طبق نظر تکامل گراهاي بيشعور يکي از اين رشته ها که ميگن اونم تصادفي تشکيل شده به طور تصادفي از خودش کپي کرده هه هه هه هه.ميشه بگن با چه منطقي اينکار رو کرده؟و سوال جالب و کليدي اينه که چرا فقط مرد ها رو يا مثلا فقط زن ها رو درست نکرد و هر دوشونو آفريد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟و سوال ديگه اينکه چرا حيوانات ديگه هم جفت هستن و تنها نيستن؟؟؟؟؟؟؟؟


آفرينش انسان از مولکول DNA
خُلِقَ الْإِنسَانُ مِنْ عَجَلٍ سَأُرِيكُمْ آيَاتِي فَلَا تَسْتَعْجِلُونِ ﴿۳۷﴾ (انبيا 37)
«انـسان از چيز عَـجَـل واري آفريده شده است. آيات خود را "در آينده" به شما نشان خواهم داد. بنابـر ايـن بيتابي نکنيد».

خداوند در اين آيه به DNA اشاره مي کند که از نظر دانشمندان نقطه ي آغاط آفرينش است و صفات را از يک نسل به نسل ديگر منتقل مي کند.

مولکول DNA مولکول نردباني شکل خميده است که در قرآن به شکل عجل وار از آن ياد شده است.

در قسمت دوم آيه اشاره مي شود که

آيات خود را "در آينده" به شما نشان خواهم داد.

نکته ي بسيار جالب اين است که خداوند در اين آيه اشاره مي کند که در آينده(با کشف ميکروسکوپ)انسان به اين نشانه پي خواهد برد.
6 | عارفه | , ایران | ١٠:٢٣ - ٢٥ خرداد ١٣٨٩ |
علم بشر هميشه داراي نقصان بوده و تا ابد نيز خواهد بود. در قران از ابتدا مشروب حرام اعلام شده ولي ماركسيست ها قبول نكردند و ادعا داشتن كه سبب انرژي زياد شده و ميتونن از اين انرژي براي بالا بردن بازده كاريشون استفاده كنن . بعدا مشاهده كردن كه در مورد تكثير سلولها كه نيز اختلال ايجا د كرده و در جنين زنان باردار نوعي نارسي بوجود اورده و اين بار هم گفتن كه مضر هست و نخوريد. ولي اين بخوريد و نخوريد باعث شد هزاران بچه ي نا توان ذهني و معلول بدنيا امد . به عنوان مثال عرض كردم وگرنه اين موارد در جوامع غربي كه كافر به دين خدا هستند زياد هست.
اينكه اقاي احمدي فرموديد بسياري از نظريه هاي امام صادق ع غلط در اومده من پيشنهاد ميكنم كه كمي تامل و تحمل كنيد من مطمئن هستم كه درستي ادعاهاي انان ثابت خواهد شد.
7 | momen abdullah | , مالزی | ١٣:٢٠ - ٢٥ خرداد ١٣٨٩ |
جناب آنتي داروين
کتاب آقاي هارون يحيي مشتي مزخرفات ضدعلمي است که جز نشانگر جهل و ناداني نيست.
و بيشعور هم کسي است که چرنديات يک عمري کافر به ولايت الله متعال به نام آقاي يحيي هارون را ندانسته قبول کند.
*********
«چرا دي ان اي نميتواند تصادفي شکل بگيرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جواب اين سوال رو با زيبايي تمام آقاي هارون يحيي در کتابشون دادن.»
اولا به هيچ عنوان هم ايشان جواب اين نظريه را ندادند. بلکه مشتي مهملات را سر هم کردند که هيچ گونه پايه و اساس علمي ندارد. سخنان ايشان نه فلسفه علمي محسوب مي‌شود و نه يک نظريه تجربي.
دوما واکنش هاي تصادفي فقط بخشي از نظريه تکامل است. تمام فرق دانشمندان موحد و غير موحد در همين شناخت تصادف است.
از نظر موحدين واکنش تصادفي واکنشي است که ما تمام علل آن را نمي‌دانيم. ولي از نظر غير موحدين تصادف يک «اله» به تمام معني است!!!
فرق است بين تعريف objective و subjective.
*********
«که انگار همين علم بشري که امروز اينهمه پيشرفت کرده هيچ سندي براي رد نظريه کفر آميز داروين نداره»
نظريه داروين فقط يک نظريه نبود. بلکه از چندين نظريه تشکيل يافته است. بسياري از قسمتهاي آن تصحيح شده است و مي‌شود و موارد جديدي به آن افزوده مي‌شود.
در ضمن بين علم جديد و مهمل گويي هاي آقاي هارون يحيي بسيار تفاوت است
***************
«همه ما ميدونيم که انسان از دي ان اي تشکيل شده و دي ان اي از دوتا رشته»
نه خير اين يک باور کاملا غلط است:
http://en.wikipedia.org/wiki/Structural_inheritance
*************
«طبق نظر تکامل گراهاي بيشعور يکي از اين رشته ها که ميگن اونم تصادفي تشکيل شده به طور تصادفي از خودش کپي کرده هه هه هه هه.»
اتفاقا اين تکامل گراهاي با شعور هستند که در پي مکانيسم هر چيزي از جمله تشکيل RNA هستند.
در ضمن شما مي‌خواهيد به چيزي بخنديد به آنهايي بخنديد که بعد از 100 سال هنوز عرضه استخراج نفت خود را ندارند.
*************
«.ميشه بگن با چه منطقي اينکار رو کرده؟»
با منطق حفظ خود. اگر شما اطلاعات موجود بر روي ژنها را صاحب «منطق» مي‌دانيد (که به عنوان يک تئوري صرف عملي کاربرد خودش را دارد) و از آنها از منطقشان سئوال مي‌کنيد، پس اين را بدانيد که به قدرت خداوند سبحان آن اطلاعات درصد بقاي بيشتري در دو رشته ديدند.
چيزي که شما بايد دقت کنيد که سه رشته و يا بيشتر لزوما موجب بقاي بيشتر اطلاعات نمي‌شود.
اولا RNA به صورت سه رشته اي و چهار رشته اي به وجود آمده است. ولي کپي هاي بيشتر ذاتا چون با خطا همراه هستند موجب افزايش خطا در هنگام پروتئين سازي مي‌شود.
فراموش نکنيد که کمبود خطا هم در زمان تکثير و هم در زمان پروتئين سازي لازم است.
با وجود سه رشته RNA نيز امکان ساخت دو نوع پروتئين مي‌رود. بالفرض اگر يکي بر ديگر برتري داشته باشد شانس رسيدن آن به نسل بعدي فقط 50 درصد خواهد بود.
************
«و سوال جالب و کليدي اينه که چرا فقط مرد ها رو يا مثلا فقط زن ها رو درست نکرد و هر دوشونو آفريد؟؟»
به قدرت و عظمت خداوند متعال ما براي قريب هفصد ميليون سال نر و ماده نداشتيم ( فرق است بين جفت و نري و مادگي)
اين امر ساده‌اي است که هر دانش آموزي از آن مطلع است. هنگامي که نري و مادگي به قدرت خداوند پديدار شد ناگهان تنوع موجودات زنده به صورت تواني تصاعدي رشد پيدا کرد ( چرا که در هنگام لقاح امکان انتقال اطلاعات فراهم آمد و ترکيبات متنوع تري پديدار شد).
حال شما بفرماييد پس چرا سه و يا چهار جنس نشد و به همان دو جنس محدود ماندند؟؟
وقتي که پديدار شدن دو جنس چنان موفقيت آميز بود که به اذن خداوند به پيدايش چنين موجودات زنده متفاوتي و با تنوع حيرت انگيز منجر شد پس چرا جنس سوم و يا چهارم پديدار نشد؟؟
اين عاملي که به اذن خداوند مانع پديدار شدن جنس سوم بود چه بود؟؟
لطفا در اين سوال انديشه کنيد تا انشاء الله ارتباط آن را با داستان مزدک مارکسيست و انوشيروان بگويم.
********************
«و سوال ديگه اينکه چرا حيوانات ديگه هم جفت هستن و تنها نيستن؟»
اگر چراي شما سوال از چگونگي است که بنده عرض کردم که از هر دانش آموز دبيرستان بپرسيد خواهد گفت که اتفاقا اين مساله يکي از دلايل صحت نظريه توحيدي تکامل است. چرا که به خوبي نشانگر پديدار شدن حيوانات و بدن انسان از eukaryotes ها است.
ولي اگر چراي شما چرا از علت آن است که يکي علل آن را عرض کردم.
***************
آفرينش انسان از مولکول DNA
خُلِقَ الْإِنسَانُ مِنْ عَجَلٍ سَأُرِيكُمْ آيَاتِي فَلَا تَسْتَعْجِلُونِ
«انـسان از چيز عَـجَـل واري آفريده شده است. آيات خود را "در آينده" به شما نشان خواهم داد. بنابـر ايـن بيتابي نکنيد».
مهل بافي و چرت و پرت بافي عمري!!!!
http://en.wikipedia.org/wiki/Structural_inheritance
هر کسي بگوييد که تمام وجود انسان از DNA آفريده شده است بايد در عقل او شک کرد!!!
آهاي تو عمري که از زنده سوختن شيعيان در آتش لذت مي‌بري!!! به جاي آنکه آيه DNA را در قرآن پيدا کني لطفا به آيه ولايت ايمان بياور.
***********
«خداوند در اين آيه به DNA اشاره مي کند که از نظر دانشمندان نقطه ي آغاط آفرينش است و صفات را از يک نسل به نسل ديگر منتقل مي کند.»
دروغ عمري!!!
http://en.wikipedia.org/wiki/RNA_world_hypothesis
********************
«مولکول DNA مولکول نردباني شکل خميده است که در قرآن به شکل عجل وار از آن ياد شده است»
عمري را به تفسير قرآن کريم نيامنده است. عمري برود تلمود کعب الاحبار را بخواند.
**********
«نکته ي بسيار جالب اين است که خداوند در اين آيه اشاره مي کند که در آينده(با کشف ميکروسکوپ)انسان به اين نشانه پي خواهد برد.»
DNA حدود 400 سال پس از کشف ميکروسکوپ کشف گرديد.
****************
جناب آنتي داروين
بسيار خوب به سخنان بنده حقير گوش فرا دهيد لطفا:

خداوند عظيم و اعلي محدود به زمان نيست. همانگونه که طول و عرض و ارتفاع ما را خلق کرده است بعد زمان ما را نيز خلق کرده است.
حال چگونه ممکن است که بين انگشتان پا و سر مبارک شما که در دوسوي بعد طول قرار دارند، چنين سيستم شگرفي را قرار داده باشد ولي بين گذشته و حال شما که در راستاي بعد زمان شما است سيستمي را قرار نداده باشد؟؟

تکامل نگاهي است به اين سيستم شگرف از بعدي ماوراء زمان.

يا علي
8 | مسعود ف | , ایران | ١٠:١٢ - ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٠ |
کساني که جدا دنبال حقيقت هستن و ميخوان يه بار با دليلو ونطق يا دارويني باشن يا قرآني باشن و به اين کشمکشا پايان بدن اين مستند با دوبله فارسيو دانلود کنن اميدوارم موفق باشيد و به هر مساله اي که پيش اومد تعصبي نگاه نکنن دانلود مستند بررسي نظريه داروين با دوبله فارسي http://www.alborzdownload.com/1390/01/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D8%A8.php http://dl2.alborzdownload.com/user2/06/mostanad/tv/26-nazariyedarvin/baresinazariedarvin%5Bwww.alborzdownload.com%5D_xvid.rar
9 | كوثر ع | , ایران | ١٩:٠٨ - ١٤ بهمن ١٣٩٢ |
واقعا براي بعضي ها متاسفم چه طور فکر ميکنيد که کتاب خدا/ائمه و دين خرافات است ؟؟؟؟شما که استدلالتان دو دو تا چارتاست فکر ميکنيد هرکي که يه چيزي گفت که بر خلاف استدلال شماست غلط و خرافات و غير منطقي است؟؟؟؟؟؟؟؟؟واقعا که !!!!!!!!شما بريد دين رو خوب ياد بگيريد و کاملش منيد جون اگه اين کارو نکنين واقعا به ضررتونه!!!!!!!!!
يا زهرا
10 | كيان ن به مهدي الف | , ایران | ١٩:٣٤ - ٢٠ خرداد ١٣٩٣ |
چرا ميگيد شيمي و فيزيک و رياضيات و مهندسي با زمان تغيير نمي کند؟ اتفاقا الان مثلا بشر فهميده که نبايد از نفت استفاده مي کرد و مسير اشتباهي رو در استفاده از انرژي طي صد و اندي سال پيش گرفته و يا خيلي از تکنولوژي هاي امروز صد برابر همان داروهاي پزشکي براي انسان ضرر دارن. مثلا امواج ماهواره اي در اختلال هورمونهاي جنسي اثر دارن اما همه فکر مي کنن که پاکه چون مثل گازوئيل هوا را آلوده نمي کنه و همين موبايل و ...
عزيزان من به نظرم کوثر از همه راست تر گفت. با اين شيوه ها نميشه به تکامل يا خدا رسيد. دليلش هم واضحه ، شما خيلي از دانشمندان خبره را مي بينيد که بي دين اند. يا اگر بي دين نيستند اما زندگي کاملا بي دينانه اي دارند اما پيامبر امي بود. شما خودتان با 2 شبهه مي توانيد بفهميد که بشر نمي تواند از اين راه به خدا و تکامل برسد.
1- وجود مرگ ، خيلي از دانشمندان با مرگ مردند مثل اينشتين ، خوب اگر اينا داشتن مسير تکامل رو مي رفتند که اصلا نبايد مي مردند. چون علوم امروزي که ته نداره و اگر مسير تکامله ، هر فردي بايد تا ابد دنبالشون بدوئه اما مثل اينشتين ميشه مثلا.الان نيوتن رو ببينيد که امروزه تمام بچه ها هم برخي نظرياتشو مي دانند. خوب در زمان خودش نابغه بود اما نسبت به زمان امروز عقبه. اصولا علمي که در قرآن آمده ، خيلي فرق داره با چيزي که امروز علم خوانده ميشه. چون علم واقعي فاني نميشه . يا با زمان نبايد محدود شه که مردم زماني بهش بيشتر دسترسي داشته باشن و يا نه . اون علم واقعي قرآن نميتونه با زمان محدود شه. اما علم امروز اگر خوب دقت کنيد از تضاد بين دنياي درون و دنياي بيرون نشئت ميگيره. و در صدد رفع اونه و يه جورايي ساده تر بگم يه جور يافتن طريقه بهتر زندگي کردن در اين دنياست. و بازي زندگي در اين دنيا را به آدم ياد ميده. يعني انسان ميتونه راحت تر تضاد بين دنياي درون و دنياي بيرون که همان عقل امروزي است را چبران کنه . اما علم درون قرآن بيشتر مربوط به دنياي درون است و دنياي درون است که جاودانه و قبل از خلق انسان در اين جهان هم بوده ، همه مي دانن که ما قبل از اين دنيا طبق مذاهب در عالم زر و ... بوديم.
2- مرگ تمدن بشر: اگر هم حتي به معاد و دين و ... هم اعتقاد نداشته باشيد ، مي توانيد حس کنيد که تمدن بشر حتما پايان دارد ، چون آغازي داشته است. هيچ چيز بدون پاياني ، با داشتن يک شروع در اين دنيا امکان پذير نيست. چون دليلي نداره که انسان يحو در اين دنيا متولد شه بعد ديگه از بين نره. و اتفاقا روند اين از بين رفتن رو مي تونيم حس کنيم . همين که امکان اوردن بچه زياد در دنياي امروز داره مرتب کمتر ميشه خود نشانه نوعي زوال است. هر بچه امروز کلي چيز بايد مصرف کنه که طبيعت اونقدر نداره که بهش بده ، پس جمعيت به ناچار بايد کم شه و ... ، خود دنيا هم شواهدي داره که ميگه که تمام ميشه چون شروعش مثلا با نظريه مهبانگ بوده. و تمامش که همه مي دونن مثلا کهکشان راه شيري داره به شمت سياهچاله ميره و ... لذا خيلي خودتون رو درگير اين مدلسازي هاي بشر از طبيعت نکنيد. رسيدن به خدا نياز به اين پيچيدگي ها نداره . نمونه اش همين پيامبره . و خودمان هم داريم به وضوح مي بينيم که هر چه نسل جلوتر ميره بي ايمان تر ميشه و بي بند و بار تر ، اما دانشش که بيشتره!!!! دليلش همين درگيري با اين پيچيدگي ها و مدلسازي هايي است که اکثرشون شيطانيه و بازيه ، بازي پول ، بازي مرفه زيستن ، بازي شهرت. متاسفانه اين نيات خيل در علوم امروز نهفته است و براي همينه که هر چه ميريم جلو مي بينيم که اينا ما رو به خدا نمي رسونه.
   
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | فروشگاه | طرح پرسش | گنجینه ولایت | نسخه موبایل | آثار و تألیفات | العربیة | اردو | English