2023 June 6 - سه شنبه 16 خرداد 1402
فرار مولوي عبدالحميد از مناظره و دعوت مجدد ايشان براي مناظره و مباهله
کد مطلب: ٤٨٣٩ تاریخ انتشار: ٠٢ آبان ١٣٨٦ تعداد بازدید: 46882
اخبار » عمومي
فرار مولوي عبدالحميد از مناظره و دعوت مجدد ايشان براي مناظره و مباهله

به دنبال دعوت اين جانب از جناب مولوي عبد الحميد براي مناظره و گفتگوي دوستانه پيرامون سخنان ايشان در نماز جمعه زاهدان، در سايت ويژه حوزه علميه زاهدان اعلام كردند كه ايشان حاضر به مناظره نيست بلكه آماده مباهله مي باشد و شاگردان ايشان با شرائطي، آمادگي خود را براي مناظره اعلام كرده اند.


اينجانب ضمن احترام به جناب مولوي عبد الحميد اعلام مي دارم:


1 ـ همانگونه كه در اعلام قبلي اشاره شده، هدف اينجانب مناظره و گفتگوي دوستانه است نه جدل و مناقشه، جناب مولوي عبد الحميد و دوستانشان كه برنامه هاي اين جانب را در شبكه سلام و همچنين در همايش مذاهب در چابهار و زاهدان ديده، و يا شنيده اند به خوبي مي دانند كه اينجانب اهل جدل و مناقشه نيستم بلكه براي اهل سنت احترام قائل هستم و بارها گفته ام كه اهانت به اهل سنت و مقدسات آنان، خلاف شرع و گناه نابخشودني است.


2 ـ فرار از مناظره بر خلاف سيره أنبياء و علماي اسلام است كه در طول تاريخ در موارد اختلافي با يكديگر به گفتگو و مناظره مي پرداختند و قرآن كريم و تاريخ مملوّ از محاجّه و مناظره پيامبران و امامان و علماي شيعه و سني است.


3 ـ ارجاع به شاگردان، نوعي فرار از مناظره و تحقير طرف مقابل و عدم رعايت شأن علمي و دور شدن از صفا وصميميت است.


اگر هدف جناب مولوي عبد الحميد (العياذ باللّه) با فرستادن شاگردانشان، جدل و مناقشه بوده و مي خواهند با تحريك عواطف و احساسات، آتش اختلاف را در كشور شعله ور نمايند، اين كار نه تنها مخالف با نظر مقام معظم رهبري مدّ ظله الوارف مي باشد كه امسال را سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي معرفي نموده بلكه دست زدن به چنين كاري مخالف سيره أئمّة عليهم السلام و روش بزرگان شيعه و مراجع عظام تقليد است.


از همه مهمتر اين كه در جهان امروز دشمنان اسلام، كمر به نابودي مسلمانان بسته اند و تمام تلاش خود را در جهت ايجاد اختلاف و تنش هاي مذهبي به كار مي برند، جدل و مناقشه دو گروه مذهبي خيانت به اسلام مي باشد.


واگر آقاي مولوي عبد الحميد، شخصيتي شناخته شده و جهاني داشته و پيشواي مذهبي هستند، بايد با شركت در مناظره دوستانه و بدون جدل، عملاً راه و روش مناظره صحيح را به ديگر افراد آموزش دهند.


از طرفي ايشان كه اظهار داشته اند: «مقتضاي عدالت اين را مي طلبد كه صدا و سيما افرادي را كه سني شده اند را فرا بخواند و با آنها مصاحبه اي داشته باشد» اگر اين سخن درست باشد، جناب ايشان با حضور در مناظره، اين افراد را معرفي نمايد، تا أوّلا: مردم با اين افراد آشنا شوند و ثانياً: صدا وسيما زمينه حضور آنان را در كنار آقاي تيجاني فراهم نمايد.


4 ـ اگر ايشان واقعاً خود را پيشواي مذهبي مي دانند، چگونه به خود اجازه مي دهند در نماز جمعه نسبت به جناب آقاي تيجاني كه يك شخصيت بين المللي است و شرق و غرب عالم وي را مي شناسند، جسارت نموده و او را مجهول الحال معرفي نموده و سبب تشيعش را يك خواب بداند با اين كه ايشان در همان مصاحبه شبكه 3، به صراحت گفت: من سه سال تحقيق كردم و با شخصيتهاي متعدد شيعه بويژه شهيد صدر بحث كردم و آنگاه كه حقانيت مذهب شيعه برايم روشن شد، آن را پذيرفتم.


و يا نسبت به جناب آقاي دكتر عصام العماد كه قبلا وهابي و شاگرد بن باز مفتي اعظم عربستان و فارغ التحصيل دانشگاه محمد بن سعود رياض بوده و كتابي تحت عنوان «الصلة بين الإثني عشريّة وفرق الغلاة» در اثبات شرك شيعه تأليف كرده بود، ولي جناب مولوي عبد الحميد وي را از شيعيان يمن معرفي مي كنند.


و يا تهيه كنندگان برنامه را افراد نا شايست و برنامه را ساختگي و جعلي و مجري برنامه را بچه نادان معرفي كند.


و با توجه به نكات ياد شده، ما از ايشان دعوت كرديم در يك مناظره وگفتگوي دوستانه شركت كنند و اگر دليل و يا شاهدي بر سخنان خويش دارند ارائه دهند كه با كمال ميل از او مي پذيريم و اگر معلوم شد كه مطالب ياد شده كه در نماز جمعه و از تريبون حكومتي پخش و در سايت اينترتي حوزه علميه زاهدان قرار گرفت، خلاف واقع و افتراء بوده، ايشان با كمال شجاعت از افراد عذر خواهي نموده و طلب پوزش نمايند.


5 ـ نسبت به مناظره در رابطه با موارد اختلافي ميان شيعه و سني، اگر هر يك از مدرّسان محترم حوزه هاي علميّه اهل سنت و يا از اساتيد دانشگاهها كه موقعيت علمي آنان محرز باشد و اهل جدل و اهانت نباشند، آمادگي كامل خود را براي گفتگوي علمي، در جلسات كاملا دوستانه و صميمي اعلام مي نمايم.


و معتقد هستم كه چنين جلساتي نه تنها به وحدت ميان امت اسلامي ضرر نمي زند بلكه با گفتگوي علمي، بسياري از بدبيني ها برطرف شده و زمينه وحدت و دوستي ميان شيعه و سني بيش از پيش فراهم مي شود.


و به تعبير شهيد مطهري «آن چه نبايد صورت گيرد، كارهايي است كه احساسات و تعصّبات و كينه هاي مخالف را بر مي انگيزد، امّا بحث علمي سروكارش با عقل و منطق است، نه عواطف و احساسات». امامت و رهبري، ص 21.


و به تعبير حضرت آيت اللّه العظمي مكارم شيرازي: «آنچه مايه اختلاف و پراكندگي است، جرّ و بحث هاي تعصب آميز و غير منطقي و پرخاشگري هاي كينه توزانه است. ولي بحث هاي منطقي و مستدل و دور از تعصّب و لجاجت و پرخاشگري، در محيطي صميمانه و دوستانه، نه تنها تفرقه انگيز نيست، بلكه فاصله ها را كم مي كند، و نقاط مشترك را تقويت مي نمايد». پنجاه درس اصول عقائد، ص 227.


6 ـ اگر شاگردان جناب آقاي مولوي عبد الحميد آماده هستند كه با مناظره، حقانيت مذهب اهل سنت بر همگان آشكار نمايند چرا تحقق اين مناظره را مشروط به پخش از كانال هاي تلويزيون رسمي كشور اعلام نمودند.


و اگر راست مي گويند چرا در تلويزيون سلام كه شبكه جهاني است حاضر نمي شوند تا بجاي آن كه حقانيت مذهب اهل سنت را براي مردم ايران ثابت كنند، براي تمام مردم جهان ثابت نمايند.


7 ـ در رابطه با اعلام مباهله، أوّلا: همگان مي دانند كه مباهله در صورتي است كه بحثهاي علمي و منطقي به بن بست رسيده باشد، همانگونه كه رسول اكرم (ص) پس از بحث و مناظره با نصاري نجران و اصرار آنان بر عناد، پيشنهاد مباهله دادند.


فَمَنْ حَاجَّكَ فِيهِ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَكَ مِنْ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعَالَوْا نَدْعُ أَبْنَاءَنَا وَأَبْنَاءَكُمْ... آل عمران.


فخر رازي از علماي بزرگ اهل سنت مي گويد: (فَمَنْ حَاجَّكَ) بعد هذه الدلائل الواضحة والجوابات اللائحة فاقطع الكلام معهم وعاملهم بما يعامل به المعاند ، وهو أن تدعوهم إلي الملاعنة. تفسير الكبير، ج 8، ص 82.


اين جانب مجدداً از جناب آقاي مولوي عبد الحميد با كمال احترام دعوت مي كنم كه خود بزرگ بيني را كنار گذاشته و به اين گفتگوي دوستانه پاسخ مثبت دهند و يقين كنند كه احترام هريك از طرف مقابل كاملا محفوظ و مقدسات هيچيك از طرفين مورد اهانت قرار نخواهد گرفت زيرا بر اين عقيده هستيم كه اهانت و جسارت به مقدسات اهل سنت و يا شيعه خيانت به اسلام و گناه نابخشودني است.


وثانياً: اين جانب همانگونه كه به حقانيت وجود خداوند متعال و نبوت پيامبر گرامي صلّي اللّه عليه وآله يقين دارم، به حقانيت مذهب شيعه نيز يقين دارم. و در اين عقيده آماده مباهله با هر فردي در سراسر جهان هستم و به نتيجه آن نيز كاملا آگاه هستم.


ولي در عصر كنوني كه دشمنان قسم خورده اسلام، از ايجاد اختلاف ميان امت اسلامي و نابودي اسلام و مسلمين از هيچ كوششي دريغ نمي كنند، آيا دست زدن به مباهله و ... در چنين موقعيتي، موجب اتحاد ميان امت اسلامي است و يا سر آغاز اختلاف جديد و تحريك عواطف و تعصبات مذهبي است.


و با همه اين حال اگر مناظره و گفتگوي دوستانه نتيجه نبخشيد، نوبت به مباهله خواهد رسيد.


8 ـ در پايان تكرار مي كنم كه اينجانب آمادگي كامل دارم كه با جناب مولوي عبد الحميد در رابطه با سخنان ايشان در خطبه هاي نماز جمعه و جلسه ختم قرآن بدون هيچ پيش شرطي در هر كجا و در هر زمان مناظره و گفتگوي دوستانه و صميمي داشته باشم و نتيجه آن در اختيار همگان قرار گيرد و هر يك از سايتهاي خبري و روزنامه ها و شبكه هاي داخلي و جهاني صلاح ديدند منعكس نمايند.


طبق آيه شريفه (كُلُّ نَفْس بِمَا كَسَبَتْ رَهِينَةٌ). المدثر: 74/38، كه هر كس مسئول پاسخگويي كارهاي خويش است و مطابق آيه شريفه ديگر (وَلاَ تَزِرُ وَازِرَةٌ وِزْرَ أُخْرَي). الانعام: 6/164 هيچ كس مسئول عملكرد ديگران نيست.


اميدوارم كه جناب مولوي عبد الحميد، خود بزرگ بيني را كنار گذاشته و به اين گفتگوي دوستانه پاسخ مثبت دهند و بدانند كه احترام ايشان از طرف اين جانب كاملا محفوظ است و بر اين باور هستم كه ايشان نيز احترام طرف مقابل را حفظ خواهند نمود، زيرا بر اين عقيده هستيم كه اهانت و جسارت به مقدسات اهل سنت و يا شيعه خيانت به اسلام و گناه نابخشودني است.


بديهي است كه در صورت بروز هر گونه تندي از ناحيه ايشان، از طرف اينجانب جز مهرباني و تمناي سلامتي، پاسخي نخواهند شنيد.


وَالسَّلاَمُ عَلَي مَنْ اتَّبَعَ الْهُدَي.Share
161 | عمر ابن خطاب روحش شاد | | ١٠:٣٣ - ٢١ اسفند ١٣٩١ |
سلااااااااااااام شما شيعيان چه طور جرات ميکنيد به اهل تسنن اهانت کنيد شما ميگيد مولوي عبدالحميد بي سواده رسول اکرم تو کدوم مدرسه خوند اينو بدونيد که دين دين ماست شما يک معجزه اي که دين شما کرده رو بگين شما همه شيخ هاي شما ميدونند حق با ماست جاويد خوب گفت که فرعون ميدونست حق با موسي ولي غرور داشت بعدشم مولوي عبدالحميد فرار نکرده بلکه حرف زدن با فاسدا گناه
162 | مجيد م علي | | ١١:٥٦ - ٢٢ اسفند ١٣٩١ |
الله اکبر
با سلام

جناب شاد ما که مسلمانيم و دين ما اسلام ومــــــــــذهبمون شيعه شما چه ديني داريد .....
يکبار ديگه کامنت خودتو بخون اگه بي سوادي بده يه باسواد بخونه تا اشکالاتشو بهت بگه ...
يک مثل هم هديه تو و زهي """ کوري عصا کش کور ديگر """

لبيک يا علي
163 | عاشق اميرالمومنين علي | | ٢٤:٤٩ - ٢٣ اسفند ١٣٩١ |
جناب 161 : عمرابن خطاب روحش ... تعارف نکنيد! حتما جناب مولوي با وحي در ارتباطند!! بنا به گفته شما ايشان سواد خواندن و نوشتن هم ندارند!! اين که گفتيد «دين دين ماست»! ما همگي مسلمانيم و در آنچه از پيامبر به ما رسيده اختلاف داريم نه در اصل دعوت او! پس لطفا تفرقه انگيزي نکنيد! مثلا دين شما چه معجزه اي داشته؟! همه عالم و آدم از کرامات اميرالمومنين علي خبر دارند.اما خلفاي شما چه؟ حتي فضايل جعليشان اکثرا در عالم روياست. شيخ الاسلام ما شيخ بهايي است.برو اصفهان ببين کرامت يعني چه؟! شيخ الاسلام شما ابن تيميه است که کاري جز دشنام به شيعيان و دشمني ملفوف با اهل بيت و دفاع از دشمنان آنان بلد نيست! بد نيست درباره جنازه شيخ صدوق و افرادي مثل آيت الله سيد علي قاضي و يا شيخ حسنعلي نخودکي اصفهاني تحقيق کنيد تا ببينيد معجزه يعني چه؟ البته ندانستن حکم تيمم و ... واقعا هم معجزه است!! اگر حرف زدن با فاسدان گناه است،پس پيغمبر هم که با يهوديان و مسيحيان و منافقان و مشرکان و ... بحث و مناظره ميکرد و در ارتباط بود خيلي گناهکار بود!! شما هر دليلي براي اثبات حقانيت خلفايتان داريد بياوريد تا ببينيد بچه شيعه ها چگونه آن را رد ميکنند! چه برسد به علما! کافيست از بيرون جهان اسلام به حوادث و تاريخ آن نگاه کنيد.يا مطالب پژوهشگران غربي را درباره اسلام بخوانيد.هر عاقلي معترف است که پيامبر علي را جانشين خود کرد و يا به خانه حضرت زهرا هجوم شده.ولي نميدانم چرا بعضي ها ...
164 | مجتبي خدادوست | | ١٩:٤٤ - ٢٤ اسفند ١٣٩١ |
سلام کامنت شماره 161: عمر بن خطاب روحش ... ريشه اهل به اصطلاح سنت مثل تار عنکبوت هست يعني به جايي بند نيست و صرفا نظر اشخاص معاند با حکم خداست. شما بايد حتي از ما شيعيان قدردان باشيد که اراجيف کتابهاي شما را استخراج مي کنيم و شما را در اثبات بطلان فرقه تان کمک مي کنيم. در واقع بايد فرقه و نه مذهب شما را فرقه تناقضات ناميد. عمرتان را چه بد سپري مي کنيد. مطمئن باشيد که خدا هرگز فرصت دوباره بعد از مرگ را نخواهد داد؛ و اگر اين کار را هم مي کرد کار اهل لجاجت و عناد همان است. سند شما شبكه هاي تحت حمايت شيطان ملعون هست و گرنه با يكبار تحقيق به حقانيت شيعه پي مي بريد. چهارده معصوم يعني ظاهر شدن قدرت مطلق خدا در بالاترين نوع خلقتش. فتبارک الله احسن الخالقين خدا براي عظمت خلقتش ملائکه اي که هميشه تقديسش مي کردند را مجبور به سجده به نور چهارده معصوم عليهم السلام کرد. همانطور که ابليس به اين سجده کردن به حضرت آدم عليه السلام و نور همراه خودش تمرد کرد شما بيچاره ها هم از تسليم در برابر خليفه خداوند متکبر، تمرد مي کنيد. ابليس و شما هر دو منکر عزت چهارده معصوم هستيد؛ و شما در عالم ذر از قبول ولايت چهارده معصوم استنکاف کرديد. شما حتي حضرت محمد صلي الله عليه و آله را هم درست نشناختيد. چقدر فطرت پاک از شما و افکار زشتتان دور هست الحمدلله رب العالمين و صلي الله علي سيدنا محمد نبيه و اله و سلم تسليما
165 | مصطفي | | ٢١:٠٨ - ٢٦ اسفند ١٣٩١ |
بنام خدا جناب کامنت 161 گناه شيعه چيست ؟؟؟ جز اينکه به سنت واقعي پيامبر عمل مي کند اما مدارک ما در کنب اهل سنت در حقانيت شيعه چنانكه خداوند متعال مى‏فرمايد :(لَا تَجِدُ قَوْماً يُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ يُوَادُّونَ مَنْ حَادَّ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَلَوْ كَانُوا آبَاءَهُمْ أَوْ أَبْنَاءَهُمْ أَوْ إِخْوَانَهُمْ أَوْعَشِيرَتَهُمْ . . ) مجادله : 22 « نخواهي يافت قومي را كه به خدا و روز قيامت ايمان داشته باشند و دشمنان خدا و رسول را دوست بدارند ، هر چند آنان پدران و فرزندان و برادران و خويشاوندانشان باشند ». 1-احاديث فراواني از طريق شيعه و سني ، از پيامبرخدا صلي الله عليه و آله وسلم نقل شده كه آن حضرت شيعه را برگِ شجره طيّبه در آيه شريفه زير دانسته است : (أَ لَمْ تَرَ كَيْفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصْلُها ثابِتٌ وَ فَرْعُها فِي السَّماءِ). ابراهيم : 24 آيا نديده‏ي كه چگونه خدا مثل زده است : كلمه پاكيزه همچون درخت پاكيزه است ، كه ريشه آن ثابت و استوار و شاخه آن در آسمان است . پيامبر صلي الله عليه و آله وسلم همچنين فرموده ‏اند : « شيعتنا ورقها » ؛ شيعيان ما برگهاي آن درختند . اكنون تنها به چند منبع حديثي از اهل سنّت در پا نويس ارجاع مى ‏گردد : شواهد التّنزيل حاكم حسكاني ، ج1 ، ص407 ، ح430 و ج1 ، ص408، ح431 و ج2 ، ص203 ، ح837 المستدرك علي الصحيحين ، حاكم نيسابوري ، ج3 ، ص160 تاريخ مدينه دمشق ، ج42 ، ص65 و 66 ينابيع المودّه قندوزي حنفي ، ص256 2-احاديث بسياري نيز گواه است كه پيامبر صلي الله عليه و آله وسلم شيعيان علي عليه السلام را مصداق ( . . . أُولئِكَ هُمْ خَيْرُ الْبَرِيَّةِ ) ؛ بيّنه : 7 «آ نان هستند كه بهترين مردم‏اند » دانسته و فرموده است : « هُمْ أَنْتَ وَ شِيعَتُكَ يا عَلِيّ » ؛ يا علي ، آنان ، تو وشيعيان تو هستند . (شواهدالتنزيل ، ج2 ، ص466) در اين مورد نيز به ارائه نشاني چند حديث از كتب اهل سنّت بسنده مى‏كنيم : شواهد التّنزيل ، ج2، ص460و 461 ، ح1126و ج2، ص464 ، ح1131 ، ج2 ، ص467 ، ح1139 تفسير روح‏ المعاني ، ج30 ، ص207 جامع ‏البيان طبري ، ج30 ، ص171 الفصول ‏المهمّه ابن صبّاغ ، ص123 نورالأبصار ، ص87 فرائد السّمطين جويني ، ج 1 ، ص155 ، ح118 كفايةالطالب ، گنجي شافعي ، ص244 و 245 تاريخ مدينة دمشق ، ابن عساكر ، ج42 ، ص371 المناقب خوارزمي ، ص111 ح120 تفسير الدُّرالمنثور السيوطي ، ج8 ، ذيل آيه 3-از پيامبر خدا صلي الله عليه و آله وسلم همچنين نقل شده كه فرمود :وَ السَّابِقُونَ السَّابِقُونَ * أُولئِكَ الْمُقَرَّبُونَ ، واقعه : 10 - 11 «ذ لك عليّ و شيعته هم السابقون إلي الجنّة » ؛ « ايشان علي و شيعيان او هستند ( كه در رفتن ) به بهشت ، بر ديگران پيشي مى‏گيرند ».(شواهد التّنزيل ، الحاكم الحسكاني ، ج2 ، ص295، ح927) 4-پيامبر خدا صلي الله عليه و آله وسلم بشارت داد كه خداوند ما و شيعيان ما را از يك طينت آفريد : « فيها طينة خلقنا اللَّه عزّ و جلّ منها و خلق منها شيعتنا » . تاريخ مدينة دمشق ، ابن عساكر ، ج42 ، ص65 بشارةالمصطفي ، ص207 5-حاكم حسكاني از اصبغ بن نباته روايت كرده است كه گفت : از علي عليه السلام شنيدم كه مى ‏فرمود : پيامبر صلي الله عليه و آله وسلم دست مرا گرفت و فرمود :« برادرم ! در ( ثَواباً مِنْ عِنْدِ اللَّهِ وَ اللَّهُ عِنْدَهُ حُسْنُ الثَّوابِ . . . وَ ما عِنْدَ اللَّهِ خَيْرٌ لِلْأَبْرارِ ( آل عمران : 195 و 198 تو ثواب و پاداشي و شيعيانت نيكانند.(شواهد التنزيل ، حاكم حسكاني ، ج1 ، ص178 ، ح189) =============================== «إِنِّي تَرَکْتُ فِيکُمُ الْخَلِيفَتَيْنِ کَامِلَتَيْنِ: کِتَابَ اللَّهِ، وَعِتْرَتِي، وَإِنَّهُمَا لَنْ يَتَفَرَّقَا حَتَّى يَرِدَا عَلَيَّ الْحَوْضَ»من در ميان شما دو جانشين مي‌گذارم که کامل هستند، کتاب خدا و عترت من، آن دو از همديگر جدا نمي‌شوند تا در کنار حوض کوثر بر من وارد شوند. آلباني،او که علماي اهل سنت از او با عنوان بخارى دوران ياد کرده‌اند، اين روايت را «صحيح» دانسته است:ناصر الدين البانى اگر روايتي را صحيح بداند،يعني تمام پل ها را رد کرده است. إني تارک فيکم خليفتين : کتاب الله حبل ممدود ما بين السماء و الأرض و عترتي أهل بيتي و إنهما لن يتفرقا حتى يردا علي الحوض( حم طب ) عن زيد بن ثابت .( صحيح )ألباني،صحيح جامع الصغير وزيادته، ج1، ص482، ح2457 المکتب الإسلامي . طبق اين حديث صحيح،قرآن و اهل بيت عليهم السلام، هر دو در کنارهم، جانشينان آخرين پيامبر خدا ص هستند، عدم پذيرش رهبرى آن‌ها و يا عدم تمسک به يکى از آن‌ها ، انکار سخن پيامبر خدا است و منجر به گمراهى ابدى خواهد شد:دقت کنيد: وَما کانَ لِمُؤْمِنٍ وَلا مُؤْمِنَةٍ إِذا قَضَى اللَّهُ وَرَسُولُهُ أَمْراً أَنْ يَکُونَ لَهُمُ الْخِيَرَةُ مِنْ أَمْرِهِمْ وَمَنْ يَعْصِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْ ضَلَّ ضَلالاً مُبيناً. الأحزاب/36. هيچ مرد و زن با ايمانى حق ندارد هنگامى که خدا و پيامبرش امرى را لازم بدانند، اختيارى (در برابر فرمان خدا) داشته باشد و هر کس نافرمانى خدا و رسولش را کند، به گمراهى آشکارى گرفتار شده است! عزيزان اهل سنت،آيا مي دانيد: طبق اين حديث صحيح،اطاعت مطلق از اهل البيت عليهم السلام واجب است؛ همان طورى که اطاعت مطلق از قرآن واجب است؟!؟ آيا مي دانيد:بر طبق اين حديث صحيح،اين دو تا قيام قيامت از يکديگر جدا نخواهند شد. ؟ تأکيد بر عدم جدائى قرآن از اهل بيت تا ورود بر حوض کوثر، از يک طرف جاودانه بودن قرآن را تا قيام قيامت ثابت مى‌کند و از طرف ديگر بر همگان گوشزد مى‌کند که تا قيامت شخصى از اهل بيت در کنار قرآن هست. و ما شيعيان از اين مسأله بر زنده بودن امام زمان عجل الله تعالى فرجه الشريف استدلال کرده‌ اييم.شما چطور؟ آيا ميدانيد: اين جا است که عصمت مطلق «اهل البيت» عليه السلام ثابت مى‌شود؛ زيرا اگر اهل بيت معصوم نباشند و از آن‌هاى خطاى سر بزند، در همان لحظه از قرآن فاصله مي گيرند و اين بر خلاف نص صريح رسول خداص هست؟ پس همان طورى که قرآن از هر خطاى مصون است و هيچ باطلى در آن راه ندارد، اهل البيت نيز اين چنين هستند.چون رسول الله فرموده است که اي دو با هم و کنار هم اند. آيا ميدانيد:مراد از «اهل بيت» نمى‌تواند همسران پيامبر ص باشند؛ زيرا در اين روايت رسول خدا از جمله «وَإِنَّهُمَا لَنْ يَتَفَرَّقَا حَتَّى يَرِدَا عَلَيَّ الْحَوْضَ» استفاده کرده است.کاملا واضح است که امهات المؤمنين همگى از دنيا رفته‌اند و کسى از آنان باقى نمانده است تا قرآن را تا قيامت همراهى نمايد. بزرگواران اهل سنت،اگر روز قيامت از شما بپرسند که چرا سخن رسول خداص را رد کرديد،و به جاي اينکه به درخانه اهل بيت ع برويد،به درب خانه ديگراني چون ابي حنيفه و شافعي و مالک و ... رفته اييد،چه پاسخي خواهيد داد؟ =============================== حديث ولايت از منابع اهل سنت و استدلال سريع آن به ولايت بلافصل علي(ع) حديث ولايت حديثي است كه با سندهاي متعدد و صحيح و با عبارات مختلف روايت شده و ما در اينجا به برخي از روايات آن اشاره مي‌كنيم: روايت اول: احمد بن حنبل مي‌گويد: پيامبر به علي (عليه السلام) فرمودند: أنت وليي في كل مؤمن بعدي. تو بعد از من، ولي أمر مسلمين هستي. مسند احمد بن حنبل، ج1، ص331 مجمع الزوائد للهيثمي، ج9، ص120 السنن الكبرى للنسائي، ج5، ص132 خصائص أمير المؤمنين للنسائي، ص64 المعجم الكبير للطبراني، ج12، ص78 الإستيعاب لإبن عبد البر، ج3، ص1091 تاريخ مدينة دمشق لإبن عساكر، ج42، ص102 الوافي بالوفيات للصفدي، ج21، ص178 البداية و النهاية لإبن كثير، ج7، ص381 روايت دوم: در المستدرك الصحيحين اين‌گونه آمده است: أنت ولي كل مؤمن بعدي و مؤمنة. المستدرك الصحيحين للحاكم النيشابوري، ج3، ص134 روايت سوم: در برخي منابع اين‌گونه آمده است: من كنت وليه، فعلي وليه. هر كس من ولي أمر او هستم، پس از من علي ولي أمر اوست. مسند احمد بن حنبل، ج5، ص350 فضائل الصحابة للنسائي، ص14 فتح الباري شرح صحيح البخاري لإبن حجر العسقلاني، ج8، ص53 المصنف لإبن أبي شيبة الكوفي، ج7، ص494 السنن الكبرى للنسائي، ج5، ص45 صحيح ابن حبان، ج15، ص375 المعجم الكبير للطبراني، ج5، ص166 الجامع الصغير للسيوطي، ج2، ص642 كنز العمال للمتقي الهندي، ج13، ص104 ـ الكامل لعبد الله بن عدي، ج2، ص362 تاريخ مدينة دمشق لإبن عساكر، ج42، ص188 أنساب الأشراف للبلاذري، ص106 تاريخ الإسلام للذهبي، ج3، ص629 روايت چهارم: در منابع ديگري هم اين‌چنين آمده است: ان علياً مني و أنا منه و هو ولي كل مؤمن بعدي. علي از من است و من هم از علي هستم. علي، ولي تمام مؤمنين بعد از من است. مسند احمد بن حنبل، ج4، ص438 المستدرك الصحيحين للحاكم النيشابوري، ج3، ص110 سنن الترمذي، ج5، ص296 عمدة القاري للعيني، ج16، ص214 مسند أبي داود، ص111 المصنف لإبن أبي شيبة الكوفي، ج7، ص504 مسند أبي يعلى، ج1، ص293 صحيح ابن حبان، ج15، ص374 ـ المعجم الكبير للطبراني، ج18، ص129 كنز العمال للمتقي الهندي، ج11، ص599 فيض القدير شرح الجامع الصغير للمناوي، ج4، ص471 الكامل لعبد الله بن عدي، ج2، ص146 تاريخ مدينة دمشق لإبن عساكر، ج42، ص198 أسد الغابة لإبن الأثير، ج4، ص27 ميزان الإعتدال الذهبي، ج1، ص410 الإصابة لإبن حجر، ج4، ص468 تاريخ الإسلام للذهبي، ج3، ص631 البداية و النهاية لإبن كثير، ج7، ص381 روايت پنجم: در مسند احمد آمده است:و هو وليكم بعدي. مسند احمد بن حنبل، ج5، ص356 خصائص أمير المؤمنين للنسائي، ص99 فيض القدير شرح الجامع الصغير للمناوي، ج4، ص471 تاريخ مدينة دمشق لإبن عساكر، ج42، ص189 مناقب علي بن أبي طالب لإبن مردويه الأصفهاني، ص119 تاريخ الإسلام للذهبي، ج3، ص628 روايت ششم: در المعجم الكبير طبراني آمده است: فهو أولى الناس بكم بعدي. المعجم الكبير للطبراني، ج22، ص135 أسد الغابة لإبن الأثير، ج5، ص94 كنز العمال للمتقي الهندي، ج11، ص612 فيض القدير شرح الجامع الصغير للمناوي، ج4، ص471 مناقب علي بن أبي طالب لإبن مردويه الأصفهاني، ص119 ـ الباني ـ معروف به بخاري زمان ـ در كتاب السلسلة الصحيحة در مورد اين حديث مي‌گويد: صحيح الإسناد. السلسلة الصحيحة، ج5، ص222 ======================= استعمال لفظ ولي به معناي خلافت توسط خلفاء عزيزان دقت داشته باشند كه كلمه ولي مانند كلمه مولي قابل مناقشه نيست و اين كلمه را خود خلفاء در حق خودشان و ديگران استفاده كرده‌اند و منظورشان خلافت بوده است. ديگر رسول الله با چه زباني مي فرمودند که علي بعد از من جانشين است حالا از برادران اهل سنت مي‌خواهيم كه يك روايت براي ما بياورند كه پيامبر اکرم (صلى الله عليه و آله) فرموده باشند: ابو بكر وليكم بعدي عمر وليكم بعدي عثمان وليكم بعدي حال گناه شيعه اين است که به فرموده هاي پيامبر عمل ميکند و ولايت امام علي را قبول دارد. ================== سفينه نجات اهل بيت يا صحابه؟ در مستدرک الصحيحين ج2 ص 343 از حنش الکناني نقل کرده است که : شنيدم أباذر در حالي که در کعبه را گرفته بود مي گفت اي مردم هر کس من را شناخت من همانم که شناخته ايد و هر کس من را نشناخت بداند که من اباذرم ، شنيدم رسول خدا مي فرمود : « مثل اهل بيت من مثل کشتي نوح مي باشد هرکس سوار آن شد نجات پيدا کرد و هرکس از ان تخلف کرد غرق شد » سمعت اباذر يقول و هو آخذ باب الکعبه : أيها الناس من عرفني فأنا من عرفتم ، و من أنکرني فأنا أبوذر ، سمعت رسول الله صلي الله عليه واله يقول : « مثل اهل بيتي مثل سفينه نوح من رکبها نجا و من تخلف عنها غرق » حاکم مي گويد اين حديث بنابر شرط مسلم صحيح مي باشد .بعضي از علماي اهل سنت که اين روايت را ذکر کرده اند : حاکم در مستدرک علي الصحيحين ج 2 ص 343 کتاب التفسير ، سوره هود ، مثل اهل بيتي مثل سفينه نوح ./ ايضا همان در کتاب معرفه الصحابه ، مناقب اهل بيت رسول الله صلي الله عليه و السلام الفصل الاول في فضلهم مجملا ، الاکمال ح 34169/مجمع الزوائد و منبع الفوائد : کتاب المناقب ، باب فضل اهل البيت عليهم السلام و ...اله باب وعدني ربي في اهل بيتي ان لايعذبهم 3- کنز العمال : کتاب الفضائل من قسم الافعال الباب الخامس في فضل اهل البيت عليهم با اين حال آيا ما بايد از صحابه پيروي کنيم يا از کساني که سفينه نجات هستند ؟ چه تضميني است که اگر از صحابه پيروي کرديم بهشتي شويم ؟
166 | رضا | | ١٦:٠٦ - ١٠ فروردين ١٣٩٢ |
انسانها از مادر آزاد آفريده شده اند شماها مسلمانيد به قران مراجعه کنيد تا گمراه نشويد حداقل به پيامبر و حضرت علي به چشم الگو بنگريد و اين خريت را کنار بگذاريد چرا که مسيحيان با يهوديان صلح کرده اند ولي شماها هنوز توي سر خود ميزنيد خاک بر سرتان .برويد مملکتتان را اباد کنيد تاخيري به شما و همميهنانتان برسد و باقيات و صالحاتي بگذاريد از فحش دادن فقط خودتون را خراب ميکنيد و هيچ فايده اي ندارد
167 | اسماعيل | | ١٤:٣١ - ٢١ ارديبهشت ١٣٩٢ |
شما اهل تسنن همگي نادان و احمق هستيد که با اين همه ايه و روايات باز هم منکر ولايت اقا اميرالمومنين علي(ع) هستيد.اگر مقداري تفکر کنيد پي به حقانيت شيعه ميبريد
168 | بچه شيعه | | ١٣:٢٣ - ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٢ |
پاسخ به 167 - آقا اسماعيل
عزيز من لطفا اظهار نظر به صورت کلي نکن. اين حرف شما که ميگي _شما اهل تسنن همگي نادان و احمق هستيد...._ به همه اهل سنت بر ميگردد که درست نيست. يک بچه شيعه بايد ديگران را با استدلال، منطق، اخلاق حسنه و .... جذب کند وگرنه که، فحش و ناسزا و... نهايتش جنگ و نزاعه.
ان شاءالله که خدا به همه ما توفيق سربازي رکاب آقا امام زمان(عج) را عنايت فرمايند...
169 | عبدالله | | ١١:٣٠ - ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٢ |
شما سردمداران شيعه همتون اگر رو اين عقايد شرک اميزتون بميريد بخدا قسم اهل دوزخيد.شما حتي تو توحيدتون مشکل دارين.شما هنوز نتونستين اينو بفهمين ک خدا شافيه نه ديگران.خدا بلا رو رفع ميکنه نه امام زمان.شما به اسم اسلام هر روز دختر و مادراي مردمو بي عفت ميکنين.شمايي ک عدالتو تو اين ملت زير پا گذاشتين و در عين حال به عدالت حضرت عمر رض که به خدا قسم به برکت اسلام اون بزرگوار بود ک امروز من و شما مسلمانيم توهين ميکنيد.واي بحال شما اگر بر اين عقايدتون بميريد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
170 | ابواسحاق مصطفي | | ٠٦:٤٠ - ١٨ خرداد ١٣٩٢ |
بنام خدا با سلام جناب عبدالله کامنت 169 از کجا ميدوني اين عقايد ما شرکه که ما رو دوزخي ميدوني؟ نگذار چند تا مدرک بهت نشون بدم و عمر رو هم روانه جهنم کنم البته با همين استدلال خودتون. اما ببينم خطبه 1 نهج البلاغه رو خوندي بعد برو خدايي که صحيح بخاري معرفي کرده رو بخون : - مي توان خدا را در خواب ديد ! سنن ترمذي، ج5، ح3332 ؛ طبقات شعراني، ج1، ص44، چاپ 1316مصر - خدا در روز قيامت ديده مي شود ! صحيح بخاري، ج1، کتاب الصلاة، باب فضل السجود، ح 547 ؛ صحيح بخاري، ج9، کتاب التوحيد، ح6998 - خدا هنگام نماز در مقابل او مي ايستد ! صحيح بخاري، ج1، کتاب الصلاة ابواب المساجد، باب33 حک البزاق باليد من المسجد - خدا در آسمان ! صحيح مسلم، ج2، کتاب الصلاة، ح537 - خدا در عرش ! سنن ابي داوود، ج4، کتاب السنة، باب في الجهميه - خدا در ميان ابرها ! سنن ابن ماجه، ج1، باب13 - خدا مي خندد ! بخاري، ج5، کتاب فضائل صحابه، ح3578 و ج4 کتاب التفسير ح 4707 - خدا در ثلث آخر شب به آسمان پايين فرود مي آيد ! صحيح مسلم، ج2، ح758 سيراعلام النبلا ج14ص396 العقيدة الواسطية ،ابن تيميه، چاپ المملكة العربية السعودية ،صفحه 75 و76 - خدا به صورت نوجوانى كه هنوز موى صورتش در نيامده، سرش پرمو، پيچ پيچ (فرفرى) و داراى زيور و آلات سرخ است ! التلبيس الجهميه ج7ص290 طبقات الحنابله، ج3، ص81، ج 82، ط ج مكتبه العبيكان، مكه المكرمه ج جامعة أم القرى، إبطال التأويلات لأبي يعلى، ج1، ص141، ط1 ج مكتبة دار الإمام الذهبي الكويت، 1410 هـ.، إبطال التأويلات، ج1، ص145 - ابن تيميه مي گويد : هر عضوي را براي خدا ، جز ريش و عورت اثبات خواهم کرد ! العواصم من القواصم: 210، الطبعة الحديثة: 2/283، دفع شبه التشبيه بأکف التنزيه لابن الجوزي: 95، 130 ـ الهامش - پاي خدا و جهنم ! واما آتش، پس آن پر نمي‏شود تا آنكه (خداوند) پايش را (در آن) قرار مي‏دهد در اين هنگام است كه (جهنّم) مي‏گويد بس است بس است (و در بعض روايات سه بار آن را مي‏گويد) اينجاست كه جهنّم پر مي‏شود و قسمتهاي مختلف آن بهم جمع مي‏شوند (در ادامه حديث آمده است) زيادي بهشت پيوسته باقي است (و كسي نمانده كه در آن ساكن شود) تا آنكه خداوند عدّه‏ي را مي‏آفريند و آنان را در آنجا اسكان مي‏دهد. صحيح بخاري، ج 6، ص 173، تفسير سوره ق، و ج 9، ص 143 و 164، كتاب التوحيد، بابهي: قول اللّه تعالي «انّا الرّزّاق ذو القوّة المتين» و «ولا تنفع الشفاعة عنده» يا خدايي که نميدونه ابوبکر ازش راضيه . اين يکي نقل همه محافلتونه. البته اين يک چهارم احاديث شما نيست حالا چه کسي در توحيد مشکل داره بازهم توصيه ميکنم خطبه 1 نهج البلاغه رو بخوني. اما اول تو معني توسل رو بدون بعد بيا اينجا دهنت رو باز کن. در مورد کم عفت کردن دخترا اگه فقط اوضاع عربستان رو ببيني ميدوني جايگاه زن رو چه کسي احترام ميگذاره. اما ما با عدالت حضرت اميرالمومنين امام علي (ع) زنده ايم. شما يکي از عدالتهاي عمر رو نام ببر تا ما هم فيض ببريم. شما که ادعا داري عمر ما رو مسلمون کرد : 1- چرا اکثرا شيعه و تابع حضرت امام علي (ع) هستيم. 2- اين دين اسلام که ما سراغ داريم حتي لازم نبود کشور گشايي هم بشه چه برسه عمر ما رو مسلمون بکنه. 3- يا شما دين واقعي اسلام رو نشناختي اين حرف رو ميزني يا خودت به زور عمر اسلام آوردي که در هر دو حالت واي به حالت. 4- 23 سال نبوت پيامبر (ص) پس کجا رفت که ايشان نتوانستند اينکار رو بکنن؟ با اين حرفت به پيامبر هم توهين کردي. 5- اون موقع يمن متعلق به ايران بود و پيامبر (ص) امام علي (ع) رو فرستاد تا اسلام رو در اونجا عرضه بکنند که با همون جا با حقانيت اسلام آشنا شدند و کم کم اسلام وارد ايران شد. 6- اگه قرار بود ايراني با زور شمشير دين عوض بکنه بعد از اون مغولها هم حمله کردند پس الان همه ما بايد بي دين ميشديم. 7- اگه عمر واقعا عدالت داشت هيچ وقت معاويه رو روي کار نمي آورد تا جايي که يارو توي اروپا ميگه : اگه ما مجسمه معاويه رو توي هر شهر اروپا قرار بديم بازهم براش کم کار کرده ايم. واقعا چرا بايد يه اروپايي بياد اين حرف رو بزنه؟ و از معاويه طرفداري بکنه؟ همين جناب عمر بود که معاويه رو سر کار آورد بهش جاه و مقام داد. پس معلومه دستش با معاويه توي يه کاسه بوده نابودي اسلام. و موارد متعدد ديگه اما در پايان ميگم واي بر شما و جماعت بکريه و عمريه که تمام دين و دنياتون ابوبکرو عمر شده و پيامبر (ص) رو رها کرده اييد.
171 | محمدازجاسك | | ٠٢:٥٣ - ٢٢ خرداد ١٣٩٢ |
سلام ,من قصدتوهZن ندارم اماخودتان Zه کمZ فکرکنZد,اZن گفته آخوندهاراباور دارZدکه براZن باورن که هرکس Zه قطره اشک به خاطرحسZن برZزدبه بهشت مZرود,وهمچنZن امام حسZن داخل قبر آنها مZاZد وضامن آنها مZشود,اگراZنجورZست پس همه شZعZان به بهشت مZروند
خوش بحالتان!
172 | انسان | | ١٦:٢٩ - ٢٤ خرداد ١٣٩٢ |
بريد گم شيد كافران دوزخي حق با حضرت مولانا مي باشد
173 | عبدالله | | ١٥:٥٨ - ٢٩ خرداد ١٣٩٢ |
جناب کامنت 170 ابداسحاق.
شما بهتره ي دوره تشخيص احاديث صحيح و غير صحيح رو بگذرونيد تا هر چيزيرو حديث به حساب نيارين.
بعدش هم خواهشا شما از 23 سال نبوت پيامبر حرف نزنين ک براي شما امامت برتر از نبوته-الحکوميه الاسلاميه نوشته ي امام خميني-.
شما بهتره به توسلاتون به امامان ادامه بدين و روي قبورشون مسجد بنا کنيد و لعنت خدا رو پذيرا باشين و امام زمان هم بلاهارو ان شالله از شما رفع کنه.
من فقط براي شما دعاي هدايت ميکنم.
174 | خليل | | ١٦:١٥ - ٢٩ خرداد ١٣٩٢ |
چطور ميشود ک کساني ک در جوار رسول اکرم به مدت 1سال زندگي کردند و در مکتب ان حضرت درس دين را ياد گرفتند بلافاصله بعد از وفات ان حضرت کفر اختيار کنند؟پيامبري ک با وحي در ارتباط بود!!!!!بخدا قسم اگر اصحاب درجه يک پيامبر کافر شده باشند بايد به پيامبري چنين پيامبري شک کرد ک نتوانست بعد از 13 سال و حتي بيشتر چند صحابه ي با اخلاص تربيت کند.خواهشا نظرم را تاييد کنيد.
175 | ركسانا | | ٢٤:٣١ - ٢٩ خرداد ١٣٩٢ |
جناب عشق حضرت علي-----شما که نام علي را در رديف خدا قرارداده ايد بايد از الله بترسيد.
176 | محمد اسلامZ | | ١٢:٤١ - ٣١ خرداد ١٣٩٢ |
در جواب خليل. چه کسZ گفته که پيامبر صحابه با اخلاص تربيت نکرده، حضرت عليZ عليه السلام، ابوذر، حمزه، عمار، سلمان و دZگر صحابه اZي که با اخلاص بودن. شما مي گوZZييد باZيد به پيامبر شک کرد که نتوانست صحابه رو خوب تربيت دهد مگر داستان ابليس و عبادت چندZين هزار ساله اش را نشنيده اZي؟ خداوند نتوانست فرشته اش را تربيت دهد و در برابر خدا اZيستاد؟ پس باZيد گفت نعوذبالله باZيد به خداوند هم شک کرد که نتوانست ابليس را تربيت کند! داستان زن حضرت لوط را هم که شنيده اZي؟ اZيا باZيد به حضرت لوط شک کرد که نتوانست زنش را تربيت دهد؟ Zايا حضرت نوح که نتوانست پسرش را تربيت دهد و کافر از دنيا رفت؟ لطفا با منطق حرف بزنيد اZنکه بعضيZ از صحابه اخرتشان را به چند روز دنيا فروختند تقصير پيامبر چيست؟ مي خواZي با اZين حرف بدون منطقت کار صحابه رو توجيح کنيZ پس باZيد کار شيطان را نيز توجيح کنيZ که خداوند نتونست ابليس را تربيت کند و خداوند تقصير کار است!!!!.
177 | علي | | ٢٠:٤٤ - ٣١ خرداد ١٣٩٢ |
عبدالله 30شما قرآن خوانده ايد پس از سرفرازي حضرت ابراهيم در آزمون کلمات وقرباني کردن اسماعيل خدا چه مقامي را نصيب حضرت ابراهيم کرد مگر بجز امامت ودين جهاني بود حضرت ابراهيم پيامبر بود .نبي ورسول هم بود امام شد پس مقام امامت بجز نبي اکرم از تمام پيامبران بالاتر است شما وقتي مقامي بالا داريد پس از آزمون سخت بعنوان پاداش مقام بالاتر ميگريد نه پايين تر پس نميشود پزيرفت مقام امامت از پيامبري پايين تر باشد به حديث هم احتياج نبود که بگيد از خودتان در اورديد قرآن ميگوييد مقام امامت بالاتر است السلام عليک يا آدم (ع) يامحمد (ص)السلام عليک يا امير المومنين علي اسد الله .السلام عليکمايا حسن وحسين والسلام عليک يافاطمه المرضيه والسلام عليک يا مهدي(ع) ولعنت بر دشمنان خدا وبدعت گذاران وغاصبين حق ولايت ولعنت بر دشمنان اهل بيت اولي ودومي وسومي وچهارمي و معاويه ويزيد ومرجان و... وناز انگشت حضرت ابو لولو
178 | خليل | | ١٠:٢٤ - ٠٢ تير ١٣٩٢ |
آقاي محمد اسلام شما هنوز ايا اين رو نفهميدي ک فرشتگان تربيت شدني نيستند و کيفيت و حاتشون با بشر فرق ميکنه؟شما حضرت لوط رو مثال زدي ک زنش رو نتونست تربيت کنه.ايا هدف از ازدواج حضرت لوط با زنش تربيت زنش براي اقامه ي دين بود؟حضرت لوط و زنش چه مدتي با هم زندگي کردند؟23 سال؟پيامبر 13 سال عملا روي قلب حضرت ابوبکر و عمر کار کرد! ايا حضرت لوط هم با زنش همين طور برخورد کرد؟ خواهشا بچگانه و از روي احساس حرف نزنيد.و سعي کنيد اطلاعاتتون رو کمي بيشتر کنيد دراين موارد.
179 | عبدالله | | ١١:٥٢ - ٠٢ تير ١٣٩٢ |
شماهايي ک حافظ قران مجيد هستيد بهتره نگاهيي هم به آيات 84&85&86 سوره ي انعام بندازين ک خداوند سبحان در اونجا 17 پيامبر رو نام برده و ميفرمايد که اين پيامبران رو من بر تمام عالميان برتري دادم.حالا شما چطور ميگين که امامان بر تمام انبياء بجز پيامبر برتري دارن.اصلا چرا بر پيامبر اسلام برتري ندارن ائمه؟ آقاي ابواسحاق درسته منم ميگم ک تمام احاديث مسلم و بخاري صحيح هستند اما شما نگاه کنين ک تمام احاديثي ک اوردين ازين کتابان؟ بعد هم من اصلا منظور شما رو ازين احاديث نمي فهمم.خب خدا روي عرص قائم شد.آيا اين جمله دليل باطل بودن اهل سنته؟ توسل رو هم بهتره اينجوري براتون توضيح بدم Z

پاسخ:
باسلام
دوست گرامي؛ اين آيه مي گويد: «ما انبيا را بر افراد زمان خودشان برتري داديم» نه اينكه بر افراد تمام امتها، لذا از اين آيه نمي توان بر برتري انبيا بر ائمه استدلال كرد همچنين از همين آيه مي توان بر برتري پيامبر اسلام صلي الله عليه و آله بر ائمه استدلال كرد.
از طرف ديگر پيامبر اسلام اشرف مخلوقات و افضل انبياست و بر ديگر انبيا برتري دارد و حضرت علي عليه السلام هم به تصريح آيه مباهله نفس پيامبر است، وقتي پيامبر خاتم بر ديگر انبيا برتري دارد كسي كه نفس او است هم بر ديگر انبيا برتري دارد. مضاف بر اينكه در اين مورد روايات فراواني در جوامع روايي سني و شيعه وجود دارد.
از جمله روايات اهل سنت كه بر برتري ائمه عليهم السلام بر حضرت آدم دلالت دارد دو روايت ذيل است:
1. از أبي هريره در بارۀ قصۀ حضرت آدم نقل شده است : يا آدم هؤلاء صفوتي... فإذا كان لك لي حاجة فبهؤلاء توسل، فقال النبي: نحن سفينة النجاة من تعلق بها نجا ومن حاد عنها هلك، فمن كان له إلى الله حاجة فليسألنا أهل البيت .
فرائد السمطين ، ج1 ، ص 36 ح 1.
اي آدم ! اين‌ها ( اهل بيت ) برگزيدگان من هستند ... هر وقت حاجتي داشتي اينها را واسطه قرار بده . پيامبر اسلام (صلي الله عليه وآله وسلم) فرمودند : ما كشتي نجات هستيم ، هر كس سوار اين كشتي شد ، نجات خواهد يافت و هر كس سر پيچي كند ، هلاك مي‌شود ، هر كسي حاجتي به سوي خداوند دارد ، بايد ما اهل بيت را واسطه قرار دهد .
2. سيوطي نقل مي‌كند كه حضرت آدم به درگاه خداوند چنين استغاثه مي‌كرد :
اللهمّ إنّي أسألك بحقّ محمد وآل محمد سبحانك لا إله إلا أنت، عملت سوءً، وظلمت نفسي فاغفر لي إنّك أنت الغفور الرحيم، فهؤلاء الكلمات التي تلقى آدم .
الدر المنثور ، ج1 ، ص 60.
بار خدايا ! از تو درخواست مي‌كنم به حق محمد و آل محمد كه تو پاك و منزهي و غير از تو خدايي نيست ، من كاري بدي كردم و به خود ظلم نمودم ؛ پس مرا ببخش كه تو بخشنده و مهربان هستي ... .
موفق باشيد
گروه پاسخ به شبهات
(1)
180 | ابواسحاق مصطفي | | ١٢:٠٦ - ٠٢ تير ١٣٩٢ |
بنام خدا با سلام جناب عبدالله کامنت 174 واقعا از سوادت خيلي خوشم اومد پس به نظر شما صحيح بخاري و مسلم احاديث ضعيف هم زياد داره؟ اگه حديث ضعيف داره مذهب شما زير سوال ميره؟ چون طبق گفته علماي خودتان تمام احاديث صحاح سته صحيح است. مثلا اومدي جواب دادي بعدش من يه نشوني بهت ميدم که هر دومون قبول داريم: سوره بقره آيه 124 رو بخون و بگو چرا حضرت ابراهيم خليل الله (ع) به مقام امامت رسيد؟ چرا خداوند مقام امامت رو گذاشت براي مرحله آخر؟ وقتي که شما قرآن نمي خونيد قرار نيست جواب جهل شما رو که ما بدهيم. از اين همه بي سوادي شما خنده ام ميگيره که چرا شما توسل رو اشتباه برداشت ميکنيد؟ حالا هر چي توضيح بديم، بازهم حرف بي اساس خودت رو ميزني. هر چند همين سايت رو بخوني جوابت کامل اومده ولي متاسفانه شما دنبال جواب نيستيد بلکه فقط ميخوايد چيزي بگيد و بريد. اما فقط ما در اين کار تنها نيستيم شما قبر ابوحنيفه رو با حرم امام رضا (ع) مقايسه کن ببين کدومش بزرگتره؟ يا قبر خالد بن وليد؟ و .... يه نصيحت دارم بهت که برو يه چشم پزشکي خودت رو نشون بده؟ قبر بزرگان خودتون رو نمي بينيد ولي حرم ائمه (ع) خاري شده به چشمهاي شما. مرگ خوبه ولي براي همسايه. براي ما اشکال داره براي خودتون هيچ مشکلي نداره. اين چه خورده شيشه اي شما داريد. ابن‏ مجاور شيبانى، تاريخ المستبصر: ج 1، ص 101، بنا بر مکتبه شامله مگر خودتان نقل نکرده اييد که رسول الله (ص) فرموده است: علي را جز مومن دوست ندارد و جز منافق با او دشمني و بغض ندارد؟ مسلم بن حجاج نيشابوري در صحيح خود چنين مي گويد قال عَلِيٌّ وَالَّذِي فَلَقَ الْحَبَّةَ وَبَرَأَ النَّسَمَةَ إنه لَعَهْدُ النبي الْأُمِّيِّ صلي الله عليه وسلم إلي أَنْ لَا يُحِبَّنِي إلا مُؤْمِنٌ ولا يُبْغِضَنِي إلا مُنَافِقٌ. علي عليه السلام مي فرمايد : قسم به خدايي که دانه را شکافت و جانداران را آفريد اين عهدي است که پيامبر با من فرمود : دوست نمي دارد تو را جز مومن و دشمن نمي دارد تو را جز منافق . (صحيح مسلم ، ج 1 ص 86 رقم .78 . حالا اين کدورتي که شما به اهل بيت داريد نشانه ي چيست؟
181 | عاشق اميرالمومنين علي | | ١٨:١٢ - ٠٢ تير ١٣٩٢ |
کامنت 173 : رکسانا بنده کجا حضرت علي را در رديف خدا قرار داده ام؟! شما که حضرت علي را پايين تر از ابوبکر و عمر ميداني بايد از خدا بترسي ! تازه خود خدا حضرت علي را هم رديف خود و پيامبرش قرار داده : إنما وليکم الله و رسوله والذين أمنوا الذين يقيمون الصلاة و يؤتون الزکاة و هم راکعون شما جواب سوالات قبلي را بده ! در کدام تاريخ آمده حر رياحي فرستاده يزيد بود؟ ابوبکر و عمر چه فضيلتي بر حضرت علي داشتند؟ و ...
182 | محمد اسلامZ | | ١٢:٤٧ - ٠٤ تير ١٣٩٢ |
آقاZ خليل ماشاءالله به تربيت شما. اولا من دوستانه جواب دادم و شما طبق ادب اهل سنت با من برخورد کردZ. راستيZ تو مثالم حضرت نوح رو گفتم که نتونست پسرشو تربيت کنه؛ همون پيامبرZي که نتونست پسرZي که چشم و گوشش بسته است پيامبر ما هم کسانيZ رو که چشم و گوشش بسته است را نميتونه تربيت کنه ZيعنيZ نميخواد که تربيت کنه؛ اZين که صحابه ايZ که خطا کار است اشکال از خود صحابه است نه پيامبر؛ پيامبر وقتيZ در صلح حدZيبيه مياد ميZفرماZيد ما با کافران صلح ميکنيم صحابه ايZ که مياد عصبانيZ ميشه و با اعتراض با پيامبر حرف ميزنه اZين مشکل پيامبر است Zيا صحابه؟ لابد اون دنيا هم خدا حضرت نوح رو به خاطر کار پسرش باز خواست کنه که نتونست پسرشو تربيت کنه! الحمدلله خداوند به ما عقل داده و شما هم با استدلال بيهوده نميتونيد صحابه خطا کار رو برايZ ما توجيح کنيدو بروZيد به بچه چهار پنج ساله اZين استدلالتون رو بگيد مي خنده. انسان عاقل والله اZين استدلال شما را فقط انسان کم عقل ميزنه. اZين که فرمودZيد فرشتگان تربيت شده هستند من براZي شما ابليس رو مثال زدم مگر ابليس از نژاد اجنه نيست؟ پس خطاZي ابليس نشانه اZين است که نعوذبالله خداوند نتونسته ابليس را تربيت کند!!!!! من سوالZ دارم کسيZ که چشم و گوششون رو به خدا ببنده ميشه طرف رو تربيت کنه Zيا نه؟
183 | ابواسحاق مصطفي | | ٢٣:١٨ - ٠٤ تير ١٣٩٢ |
بنام خدا با سلام ابتدا از گروه پاسخ به شبهات در مورد توضيحاتشان تشکر ميکنم. جناب عبدالله واقعا به بينايي شما دارم شک مي کنم. خودت ميگي روايات صحيح بخاري و صحيح مسلم همه اش رو قبول داريد پس چند نمونه از اين کتابها برات ميارم در مورد توحيد - خدا در روز قيامت ديده مي شود ! صحيح بخاري، ج1، کتاب الصلاة، باب فضل السجود، ح 547 ؛ صحيح بخاري، ج9، کتاب التوحيد، ح6998 - خدا هنگام نماز در مقابل او مي ايستد ! صحيح بخاري، ج1، کتاب الصلاة ابواب المساجد، باب33 حک البزاق باليد من المسجد - خدا در آسمان ! صحيح مسلم، ج2، کتاب الصلاة، ح537 - خدا مي خندد ! صحيح بخاري، ج5، کتاب فضائل صحابه، ح3578 و ج4 کتاب التفسير ح 4707 - خدا در ثلث آخر شب به آسمان پايين فرود مي آيد ! صحيح مسلم، ج2، ح758 - پاي خدا و جهنم ! واما آتش، پس آن پر نمي‏شود تا آنكه (خداوند) پايش را (در آن) قرار مي‏دهد در اين هنگام است كه (جهنّم) مي‏گويد بس است بس است (و در بعض روايات سه بار آن را مي‏گويد) اينجاست كه جهنّم پر مي‏شود و قسمتهاي مختلف آن بهم جمع مي‏شوند (در ادامه حديث آمده است) زيادي بهشت پيوسته باقي است (و كسي نمانده كه در آن ساكن شود) تا آنكه خداوند عدّه‏ي را مي‏آفريند و آنان را در آنجا اسكان مي‏دهد. صحيح بخاري، ج 6، ص 173، تفسير سوره ق، و ج 9، ص 143 و 164، كتاب التوحيد، بابهي: قول اللّه تعالي «انّا الرّزّاق ذو القوّة المتين» و «ولا تنفع الشفاعة عنده» -اما يکي از نظرات ابن تيميه که خيلي جالبه ابن تيميه مي گويد : هر عضوي را براي خدا ، جز ريش و عورت اثبات خواهم کرد ! العواصم من القواصم: 210، الطبعة الحديثة: 2/283، دفع شبه التشبيه بأکف التنزيه لابن الجوزي: 95، 130 ـ الهامش واقعا شما به چنين خدايي ايمان داريد؟ وقتي ميگي صحيح بخاري و صحيح مسلم، اصح کتاب بعد از قرآن هستند يعني چي؟ يعني همه اش رو قبول داريد. حالا اينها رو در صحيحن قبول داريد يا نه؟ يه کلمه آره يا نه شما اينها رو توضيح بده بعد بيا در مورد توسل هم حرف ميزنيم. هر چند اگه خواستي لينکهاي همين سايت رو برات قرار ميدم. ابن تيميه و محمد بن عبدالوهاب يه غلطي کردند چرا شما همون کار رو تکرار ميکنيد. هر چند خود پيروانان ابن تيميه اين تفکرات رو قبول ندارند براي اطلاع به لينک زير برو http://valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=question&id=22766 به اميد ظهور يگانه منجي عالم بشريت حضرت صاحب الزمان (عج)
184 | عبدالله | | ١٩:٠٧ - ٠٥ تير ١٣٩٢ |
بسيار خوب حق با شماست.ما اهل سنت همه گمراه و جهنمي و شما شيعيان همه بهشتي هستين.خوش بحالتون. ما اهل سنت ک هر نظري ميگذاريم شما حذف ميکنين.من الان 3 نظر گذاشتم ک يکي همرو حذف و يکيشونم نصفشو حذف کردين. چه فايده اي داره اين حرفا ک شما عدالتتونو تو همين سايت هم ميشه ديد. ولي شما اقاي ابو اسحاق مياي و به يکي از بزرگان اهل سنت توهين و حتي فحاشي ميکني و ميگي غلط کردن و راحت نظرتونو تاييد ميکنن. عدالت عدالت شماست.شمارو به خدا قسم ميدم ک حداقل اين نظرمو تاييد کنين.

پاسخ:
باسلام
دوست گرامي؛ نظراتي كه در آنها از كتب يا سايتهاي منحرف تبليغ شده علني نمي شود. و يا محل مورد نظر حذف و بقيه علني مي شود. چون اين كار سوء استفاده از فرصتي كه در اختيار شما براي ابراز عقيده و بحث منطقي قرار داده شده تلقي مي شود. و اين كار طبق قوانين اين سايت است و ربطي به عدالت و بي عدالت ندارد. هر سايتي از قوانين خود تبعيت مي كند.
موفق باشيد
گروه پاسخ به شبهات
(1)
185 | خليل | | ١٩:١٤ - ٠٥ تير ١٣٩٢ |
آقاي محمد اسلام مثال حضرت نوح هم همينطور است.ايا حضرت نوح فرزندش را 23 سال براي ابلاغ دين تربيت کرد؟ الحمدلله ک با فرهنگ و ادب شما هم ک شيعه هستين برخوردي داشتيم.خوانندگان خودشان قضاوت کنند ک دلايل من منطقي هستند يا نه. ولي اينو جدي ميگم که خواهشا کمي اطلاعاتتون رو بيشتر کنيد.کاملا از نحوه ي دليل اوردنتون معلومه ک اطلاعات چنداني درباره ي اسلام و حتي مذهب خودتون نداريد.
186 | محمد | | ١٥:٠٨ - ٠٩ تير ١٣٩٢ |
بدبختاي بيچاره شما خودتون سرتاسر شبهه ايد. اونوقت مياييد شبهه هاي ديگرانو برطرف ميکنيد.خدا يکم به شما عقل بده.
187 | امير | | ١٧:٠٧ - ٢٠ تير ١٣٩٢ |
سلام به همگي خسته نباشيد
188 | علي | | ٠٢:٠١ - ٢٦ تير ١٣٩٢ |
سلام ازنظرماشيعه بيش از300ايه ازقران درشان حضرت علي واهل بيت نازل شده است كه ازاين ايات به 100تاشون علماي اهل سنت اعتراف دارن .من خواهش ميكن از دوستانم برن دراين ايات يكم تفكر كنن اگه واقعا دنبا حقيقت هستن .قران راهو بهمون نشون داده دنبال چي هستيم وقتي قران پيروي از اهل بيت واطاعت از انها را واجب كرده واعلام كرده اهل بيت پاك ومعصوم هستن واهل خطا وگناه نيستن ديگه دنبال چي هستين.قران را كه قبول دارين ؟خواهش ميكنم مواردي كه مورد اتفاق همه علماي دين هست رو بيشتر بررسي كنيد.ومن خدا رو شكر ميكنم كه مرا پيرو كساني هستم كه خدا در قران در شان ومقام انها ايات زياد نازل كرده است واطاعت وپيروي از انها را واجب كرد است
189 | علي | | ٠٢:٢١ - ٢٦ تير ١٣٩٢ |
جالب‌ترين آيه‌اي كه خود بزرگان اهل سنت، آن را قوي‌ترين و با فضيلت‌ترين و مهمترين آيه در حق اميرالمؤمنين (عليه السلام) و حضرت صديقه طاهره (سلام الله عليها) و حسنين (عليهما السلام) مي‌دانند، آيه مباهله است: فَمَنْ حَاجَّكَ فِيهِ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعَالَوْا نَدْعُ أَبْنَاءَنَا وَ أَبْنَاءَكُمْ وَ نِسَاءَنَا وَ نِسَاءَكُمْ وَ أَنْفُسَنَا وَ أَنْفُسَكُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَةَ اللَّهِ عَلَى الْكَاذِبِينَ (سوره آل عمران/آيه61) و زمخشري مي‌گويد: و فيه دليل لا شئ أقوى منه على فضل أصحاب الكساء عليهم السلام. الكشاف عن حقائق التنزيل وعيون الأقاويل للزمخشري، ج1، ص434 در کتاب صحيح مسلم - كه عزيزان اهل سنت معتقدند صحيح مسلم و صحيح بخاري، صحيح‌ترين کتب بعد از قرآن هستند و تمام روايات اين كتب را قبول دارند – آمده است: و لما نزلت هذه الآية، فقل: تعالوا ندع أبناءنا و أبناءكم، دعا رسول الله صلى الله عليه و سلم عليا و فاطمة و حسنا و حسينا، فقال: أللهم هؤلاء أهلي. وقتي آيه مباهله نازل شد، پيامبر (صلي الله عليه و سلم)، علي و فاطمه و حسن و حسين را صدا كرد و گفت: خدايا! اينها اهل بيت من هستند. صحيح مسلم، ج7، ص120، حديث6373 - مسند احمد، ج1، ص185 - مستدرک الصحيحين للحاکم النيشابوري، ج3، ص150 ابن كثير دمشقي سلفي - كه هواي وهابيت دارد و وهابي‌ها، تفسير ابن كثير را در حدّ صحيح بخاري و صحيح مسلم قبول دارند – در تفسير خودش از جابر بن عبد الله انصاري نقل مي‌کند: أنفسنا: رسول الله صلى الله عليه و سلم و علي بن أبي طالب، و أبناءنا: الحسن و الحسين، و نساءنا: فاطمة. مراد از أنفسنا ، رسول الله صلى الله عليه و سلم و علي بن أبي طالب هستند و مراد از أبناءنا، حسن و حسين هستند و مراد از نساءنا، فاطمة است. تفسير ابن كثير، ج1، ص379، چاپ انتشارات دار المعرفة بيروت - الدر المنثور للسيوطي، ج2، ص39 - فتح القدير للشوكاني، ج1، ص348 خداوند در اين آيه، علي بن أبي طالب (عليه السلام) را نفس پيامبر اکرم (صلي الله عليه و آله و سلم) قرار داده است. يعني ديگر نمي‌شود بالاتر از اين درباره اميرالمؤمنين (عليه السلام) سخن گفت كه اميرالمؤمنين (عليه السلام) جان پيامبر اکرم (صلي الله عليه و آله و سلم) و نازل منزله نبي مکرم (صلي الله عليه و آله و سلم) است.
190 | غلام مصطفي | | ٠٩:١٦ - ٢٩ تير ١٣٩٢ |
شما شيعه صفوي به اصحاب رسول توهين ميكنيد .پس برايم بگوييد دين چست .من براي شما ميگوييم ايا دين به اصحاب پيغمبر ويارانش توهين كردن وبه داماد حضرت علي صفت قاتل بودن است يا صيغه كردن است خداياي كريم ميگوييد با شرك همراه نشو چطور وووووووووووووووووووو.................................
191 | شمس الدين جليليان | | ٠٦:١١ - ٣٠ تير ١٣٩٢ |
در دوران دانشجويي در ايامي که سريال امام علي (ع) براي اولين بار پخش مي شد دو هم کلاسي اهل سنت داشتم که گاهي با هم در باب مسائل مورد اختلاف صحبت مي کرديم در نهايت يک روز يکي از آن دو نفر که تعصب بيشتري داشت گفت : اگر حضرت عمر زنده شود و بگويد حق با علي بود من باز مي گويم حق با عمر است . پس نتيجه مي گيريم اينها منطق ندارند وقتي از ابن تيميه ي يهودي و ن؟؟؟ و ؟؟؟ حمايت مي کنند ديگر بحثي نداريم .ابن تيميه و دارودسته اش معاند علي (ع) و فرزندانش هستند و تکليف دشمنان علي را شخص رسول اکرم (ص) روشن کرده اند .
192 | شمس الدين جليليان | | ٠٦:١٢ - ٣٠ تير ١٣٩٢ |
در دوران دانشجويي در ايامي که سريال امام علي (ع) براي اولين بار پخش مي شد دو هم کلاسي اهل سنت داشتم که گاهي با هم در باب مسائل مورد اختلاف صحبت مي کرديم در نهايت يک روز يکي از آن دو نفر که تعصب بيشتري داشت گفت : اگر حضرت عمر زنده شود و بگويد حق با علي بود من باز مي گويم حق با عمر است . پس نتيجه مي گيريم اينها منطق ندارند وقتي از ابن تيميه ي يهودي و نجس العين و حرامزاده حمايت مي کنند ديگر بحثي نداريم .ابن تيميه و دارودسته اش معاند علي (ع) و فرزندانش هستند و تکليف دشمنان علي را شخص رسول اکرم (ص) روشن کرده اند .
193 | محمد | | ١٨:٤٠ - ٣٠ تير ١٣٩٢ |
با آل علي هر که در افتاد ور افتاد

برويد ببينيد چه بلايي سره منکرين فضايل اهل بيت امد و الانه به چه عنواني در تاريخ ياد ميشوند
194 | شمس الدين جليليان | | ٢٤:٥٥ - ٣١ تير ١٣٩٢ |
تمام شخصيت هاي فعلي از اهل سنت (وهابي) نظير قرضاوي و آل شيخ و ديگر ناصبي ها در مقابل شخصيت هاي بزرگ اهل سنت نظير فخر رازي ها و غزالي ها و ... قطره از دريا هم محسوب نمي شوند وقتي آنها نتوانستند موج خروشان تشيع را با دليل و برهان متوقف کنند با آن همه امکانات و همراهي خلفاي جور و در اوج ضعف و مظلوميت شيعه , امروز سگان وهابي توان مقابله با شيعه با اين همه امکانات و اقتدار سياسي و نظامي و فرهنگي را نخواهند داشت . آب در هاون مي کوبند و هيچ کاري از پيش نخواهند برد چون وعده ي خدا حتمي است و زمين را صالحان به ارث خواهند برد و با جهاد نکاح و نظاير آن وعده ي خدا محقق نمي شود بلکه با توفيق الهي و در سايه ي شمشير امام عصر (عج) محقق خواهد شد . انشا ءالله
195 | رضا بهرامي | | ٠٥:١٧ - ٠٢ مرداد ١٣٩٢ |
من که نميدونم شما داريد چرا بحث ميکنيد.اگه آقايان اهل تسنن به اين چند سوال بنده جواب دادند دوباره بحث رو شروع کنيد و گرنه بحث بي فايده است.
اکثر سوالات بنده هم از قران است که قظعا بايد قبول داشته باشيد.
فقط لطفا کمي با انصاف باشيد و مسير بحث را از اين چند سوال منحرف نکيد تا رحمت خداوند شامل حالتان بشود.
1-ايا پيامبر در جمع خويشاوندانش حضرت علي(ع) را به عنوان امام برحق و جانشين پس از خود معرفي نکرد؟
2-آيا ايه ولايت در شان حضرت علي(ع)نبوده است؟(به نظر بنده همين آيه براي اثبات تشيع کافي است ولي ادامه ميدهم)
3-آيا ايه تطهير در شان پنج تن آل عبا نبوده است؟
4-آيا حديث جابر در قران کريم معرف تمام امامان پس از پيامبر نيست؟(پيامبر تمامي امامان پس از خود را معرفي کرد و جابر پيام پيامبر را به امام باقر(ع) رسانيد.)
5-و آخرين سوال مگر ميشود پيامبر 120000 نفر را جمع کند و بگويد حضرت علي(ع) دوست من است؟اگر همچين فکري بکنيد پيامبر اعظم(ص) را فردي نعوذ بالله... بي عقل دانسته ايد و دين و پيامبر خود را در مقابل ساير اديان به تمسخر گذاشته ايد.
به اميد اينکه امروزمان مانند ديروز نباشد...پس کمي بيشتر فکر کنيد
196 | mah -t | | ١٧:٣٥ - ٠٣ مرداد ١٣٩٢ |
با سلام خواهشن از اين بحث هاي بي فايده نكنيد در قيامت اعمال هر كس رو از خودش مي پرسن ؟برويد به فكر شكم خودتان باشيد وسعي كنيد به مردم خيانت نكنيد يه لحظه فكر كنيد ببينيد واقعا نمازهاي كه مي خونيم از روي ريا وكبر نيست بخاطر چشم خلق به مسجد نمي رويم دروغ نمي گويم به نواميس مردم خيانت نمي كنيم مال مردم را نمي خوريم حق مردم را پايمال نمي كنيم من واقعا متاسفم ؟ كه ما اسم خودمان را مسلمان ميزاريم به دنبال احاديث هستيم كه فلاني چي گفته خودمان را اصلاح كنيم مسلمان واقعي باشم
197 | جواد | | ٠٨:٥٠ - ١١ مرداد ١٣٩٢ |
سلام من از اهل سنت سوال مي کنم چرا کتابهايي که مال خودشان است وحقانيت شيعه را ثابت ميکند وقتي ادرس مي دهيم چاپ هايشان عوض مي شود شايد براي اين باشد يک سني به ان ادرس مراجعه کند ببيند اين در اين صفحه نيست به حقانيت نرسد يا چيز ديگري است
198 | ايوب جمشيدي | | ١٥:٥٨ - ١٤ مرداد ١٣٩٢ |
باسلام.روزى پسراحمدابن حنبل(موسس فرقه حنابله)ازپدرش راجع به صحابه سوال كرد.وى نام هريك ازآنان راگفت وازفضائلشان ولى نامى ازحضرت امير(ع)به ميان نياورد.پسرش ازاوپرسيد پس على راچه شد.احمدابن حنبل گفت پسرم توازصحابه پرسيدى.مگرعلى صحابه است!نه اونفس وجان پيامبر است مگرقران نخوانده اى(اشاره به آيه مباهله 61سوره مباركه آل عمران)اين بحثها بحثهاى كوچه وبازارى نيست.شنيدم بنوشتند باخط نور؛مدح ديباچه مولاعلى .چنين گفت پيغمبربه او؛مگوباكس سرت راياعلى كه گفتيم من وكردگار؛به وقت خداحافظى ياعلى
199 | يا علي | | ٠٤:١١ - ٢٠ مرداد ١٣٩٢ |
برادران اهل سنت توجه : شيعه سرتاسر زيبايي هست شما علما مارو با علما وهابي از لحاظ چهره مقايسه کنيد!! اينکه اهل سنت رو دارن تبديل به وهابي هاي وحشي مي کنند براي همه واضح هست ! امثال شهيد همت و خرازي ها رو ببنيد ! بچه شيعه ها اينقدر معجزه از امامان ما ديدن که ديگه يه لحظه هم ترديد نمي کنند ! بنده خودم ديدم کسي فلج بود زير علم امام حسين شفا گرفتو...! با يه يا علي گفتن بچه شيعه ها تمام وهابي ها سکته مي کنند! ياعلي
200 | علي مع الحق والحق مع علي | | ١٥:٣١ - ٢٩ مرداد ١٣٩٢ |
ايه 57 سوره احزاب: إِنَّ الَّذينَ يُؤْذُونَ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ لَعَنَهُمُ اللَّهُ فِي الدُّنْيا وَ الْآخِرَةِ وَ أَعَدَّ لَهُمْ عَذاباً مُهيناً بي شک آنهايي که خدا و رسول او را مي آزارند خداوند آنها را در دنيا و آخرت لعنت کرده ( از رحمتش دور داشته ) و براي آنها عذابي خوارکننده مهيّا نموده است. حدثنا أبو الوليد حدثنا ابن عيينة عن عمر و ابن دينار عن ابن أبى مليكة عن المِسْوَر بن مَخْرَمَة أنّ رسول اللّه صلى اللّه عليه وسلم قال: «فاطمة بَضْعَة منّى فمن أغضبها أغضبني». پيامبر فرمود: فاطمه پاره تن من است هرچه اورابيازارد مرا آزرده است صحيح البخارى 4/210، (ص 710، ح 3714)، كتاب فضائل الصحابة، ب 12 ـ باب مَنَاقِبُ قَرَابَةِ رَسُولِ اللَّهِ صلى الله عليهوسلم . و4/219، (ص 717، ح 3767) كتاب فضائل الصحابة، ب 29 ـ باب مَنَاقِبُ فَاطِمَةَ عَلَيْهَا السَّلاَمُ . «فَغَضِبَتْ فَاطِمَةُ بِنْتُ رَسُولِ اللَّهِ صلى الله عليه وسلم فَهَجَرَتْ أَبَا بَكْر، فَلَمْ تَزَلْ مُهَاجِرَتَهُ حَتَّى تُوُفِّيَتْ». يعني فاطمه سلام الله عليها در حال خشم و غضب ابي بکر را ترک کردند و بر او غضبناک ماندند و با او حرف نزدند تا وفات نمودند صحيح البخارى: 4/42، ح 3093، كتاب فرض الخمس، ب 1 ـ باب فَرْضِ الْخُمُسِ . فَهَجَرَتْهُ فَاطِمَةُ، فَلَمْ تُكَلِّمْهُ حَتَّى مَاتَتْ . صحيح البخارى، ج 8، ص 3، ح 6726، كتاب الفرائض، ب 3 ـ باب قَوْلِ النَّبِيِّ صلى الله عليه وسلم لاَ نُورَثُ مَا تَرَكْنَا صَدَقَةٌ تعصب رو کنار بگذاريد و کمي فکر کنيد ابوبکر و عمر حضرت زهرا (سلام الله عليه) را اذيت کردند وهرکس حضرت زهرا را اذيت کند پيامبر(صلي الله عليه و آله ) را اذيت کرده وطبق ايه 57 سوره احزاب بي شک آنهايي که خدا و رسول او را مي آزارند خداوند آنها را در دنيا و آخرت لعنت کرده ( از رحمتش دور داشته ) و براي آنها عذابي خوارکننده مهيّا نموده است. کتاب هزار و يک فضيلت از اميرالمومنين علي (عليه السلام) در کتب اهل سنت رو بخونيد همش با ادرس دقيق از کتب اهل سنت مرکز پخش 02532857000 قم انتشارات سعيد نوين

پاسخ:
با سلام
دوستان گرامي مي توانند پي دي اف اين كتاب و چند كتاب ديگر را از همين سايت در مطلب زير دريافت نماييد:
موفق باشيد
گروه پاسخ به شبهات
(1)
  بعدی [1] [2] [3] [4] [5] [6]   قبلی
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها