2023 June 6 - سه شنبه 16 خرداد 1402
فرار مولوي عبدالحميد از مناظره و دعوت مجدد ايشان براي مناظره و مباهله
کد مطلب: ٤٨٣٩ تاریخ انتشار: ٠٢ آبان ١٣٨٦ تعداد بازدید: 46883
اخبار » عمومي
فرار مولوي عبدالحميد از مناظره و دعوت مجدد ايشان براي مناظره و مباهله

به دنبال دعوت اين جانب از جناب مولوي عبد الحميد براي مناظره و گفتگوي دوستانه پيرامون سخنان ايشان در نماز جمعه زاهدان، در سايت ويژه حوزه علميه زاهدان اعلام كردند كه ايشان حاضر به مناظره نيست بلكه آماده مباهله مي باشد و شاگردان ايشان با شرائطي، آمادگي خود را براي مناظره اعلام كرده اند.


اينجانب ضمن احترام به جناب مولوي عبد الحميد اعلام مي دارم:


1 ـ همانگونه كه در اعلام قبلي اشاره شده، هدف اينجانب مناظره و گفتگوي دوستانه است نه جدل و مناقشه، جناب مولوي عبد الحميد و دوستانشان كه برنامه هاي اين جانب را در شبكه سلام و همچنين در همايش مذاهب در چابهار و زاهدان ديده، و يا شنيده اند به خوبي مي دانند كه اينجانب اهل جدل و مناقشه نيستم بلكه براي اهل سنت احترام قائل هستم و بارها گفته ام كه اهانت به اهل سنت و مقدسات آنان، خلاف شرع و گناه نابخشودني است.


2 ـ فرار از مناظره بر خلاف سيره أنبياء و علماي اسلام است كه در طول تاريخ در موارد اختلافي با يكديگر به گفتگو و مناظره مي پرداختند و قرآن كريم و تاريخ مملوّ از محاجّه و مناظره پيامبران و امامان و علماي شيعه و سني است.


3 ـ ارجاع به شاگردان، نوعي فرار از مناظره و تحقير طرف مقابل و عدم رعايت شأن علمي و دور شدن از صفا وصميميت است.


اگر هدف جناب مولوي عبد الحميد (العياذ باللّه) با فرستادن شاگردانشان، جدل و مناقشه بوده و مي خواهند با تحريك عواطف و احساسات، آتش اختلاف را در كشور شعله ور نمايند، اين كار نه تنها مخالف با نظر مقام معظم رهبري مدّ ظله الوارف مي باشد كه امسال را سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي معرفي نموده بلكه دست زدن به چنين كاري مخالف سيره أئمّة عليهم السلام و روش بزرگان شيعه و مراجع عظام تقليد است.


از همه مهمتر اين كه در جهان امروز دشمنان اسلام، كمر به نابودي مسلمانان بسته اند و تمام تلاش خود را در جهت ايجاد اختلاف و تنش هاي مذهبي به كار مي برند، جدل و مناقشه دو گروه مذهبي خيانت به اسلام مي باشد.


واگر آقاي مولوي عبد الحميد، شخصيتي شناخته شده و جهاني داشته و پيشواي مذهبي هستند، بايد با شركت در مناظره دوستانه و بدون جدل، عملاً راه و روش مناظره صحيح را به ديگر افراد آموزش دهند.


از طرفي ايشان كه اظهار داشته اند: «مقتضاي عدالت اين را مي طلبد كه صدا و سيما افرادي را كه سني شده اند را فرا بخواند و با آنها مصاحبه اي داشته باشد» اگر اين سخن درست باشد، جناب ايشان با حضور در مناظره، اين افراد را معرفي نمايد، تا أوّلا: مردم با اين افراد آشنا شوند و ثانياً: صدا وسيما زمينه حضور آنان را در كنار آقاي تيجاني فراهم نمايد.


4 ـ اگر ايشان واقعاً خود را پيشواي مذهبي مي دانند، چگونه به خود اجازه مي دهند در نماز جمعه نسبت به جناب آقاي تيجاني كه يك شخصيت بين المللي است و شرق و غرب عالم وي را مي شناسند، جسارت نموده و او را مجهول الحال معرفي نموده و سبب تشيعش را يك خواب بداند با اين كه ايشان در همان مصاحبه شبكه 3، به صراحت گفت: من سه سال تحقيق كردم و با شخصيتهاي متعدد شيعه بويژه شهيد صدر بحث كردم و آنگاه كه حقانيت مذهب شيعه برايم روشن شد، آن را پذيرفتم.


و يا نسبت به جناب آقاي دكتر عصام العماد كه قبلا وهابي و شاگرد بن باز مفتي اعظم عربستان و فارغ التحصيل دانشگاه محمد بن سعود رياض بوده و كتابي تحت عنوان «الصلة بين الإثني عشريّة وفرق الغلاة» در اثبات شرك شيعه تأليف كرده بود، ولي جناب مولوي عبد الحميد وي را از شيعيان يمن معرفي مي كنند.


و يا تهيه كنندگان برنامه را افراد نا شايست و برنامه را ساختگي و جعلي و مجري برنامه را بچه نادان معرفي كند.


و با توجه به نكات ياد شده، ما از ايشان دعوت كرديم در يك مناظره وگفتگوي دوستانه شركت كنند و اگر دليل و يا شاهدي بر سخنان خويش دارند ارائه دهند كه با كمال ميل از او مي پذيريم و اگر معلوم شد كه مطالب ياد شده كه در نماز جمعه و از تريبون حكومتي پخش و در سايت اينترتي حوزه علميه زاهدان قرار گرفت، خلاف واقع و افتراء بوده، ايشان با كمال شجاعت از افراد عذر خواهي نموده و طلب پوزش نمايند.


5 ـ نسبت به مناظره در رابطه با موارد اختلافي ميان شيعه و سني، اگر هر يك از مدرّسان محترم حوزه هاي علميّه اهل سنت و يا از اساتيد دانشگاهها كه موقعيت علمي آنان محرز باشد و اهل جدل و اهانت نباشند، آمادگي كامل خود را براي گفتگوي علمي، در جلسات كاملا دوستانه و صميمي اعلام مي نمايم.


و معتقد هستم كه چنين جلساتي نه تنها به وحدت ميان امت اسلامي ضرر نمي زند بلكه با گفتگوي علمي، بسياري از بدبيني ها برطرف شده و زمينه وحدت و دوستي ميان شيعه و سني بيش از پيش فراهم مي شود.


و به تعبير شهيد مطهري «آن چه نبايد صورت گيرد، كارهايي است كه احساسات و تعصّبات و كينه هاي مخالف را بر مي انگيزد، امّا بحث علمي سروكارش با عقل و منطق است، نه عواطف و احساسات». امامت و رهبري، ص 21.


و به تعبير حضرت آيت اللّه العظمي مكارم شيرازي: «آنچه مايه اختلاف و پراكندگي است، جرّ و بحث هاي تعصب آميز و غير منطقي و پرخاشگري هاي كينه توزانه است. ولي بحث هاي منطقي و مستدل و دور از تعصّب و لجاجت و پرخاشگري، در محيطي صميمانه و دوستانه، نه تنها تفرقه انگيز نيست، بلكه فاصله ها را كم مي كند، و نقاط مشترك را تقويت مي نمايد». پنجاه درس اصول عقائد، ص 227.


6 ـ اگر شاگردان جناب آقاي مولوي عبد الحميد آماده هستند كه با مناظره، حقانيت مذهب اهل سنت بر همگان آشكار نمايند چرا تحقق اين مناظره را مشروط به پخش از كانال هاي تلويزيون رسمي كشور اعلام نمودند.


و اگر راست مي گويند چرا در تلويزيون سلام كه شبكه جهاني است حاضر نمي شوند تا بجاي آن كه حقانيت مذهب اهل سنت را براي مردم ايران ثابت كنند، براي تمام مردم جهان ثابت نمايند.


7 ـ در رابطه با اعلام مباهله، أوّلا: همگان مي دانند كه مباهله در صورتي است كه بحثهاي علمي و منطقي به بن بست رسيده باشد، همانگونه كه رسول اكرم (ص) پس از بحث و مناظره با نصاري نجران و اصرار آنان بر عناد، پيشنهاد مباهله دادند.


فَمَنْ حَاجَّكَ فِيهِ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَكَ مِنْ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعَالَوْا نَدْعُ أَبْنَاءَنَا وَأَبْنَاءَكُمْ... آل عمران.


فخر رازي از علماي بزرگ اهل سنت مي گويد: (فَمَنْ حَاجَّكَ) بعد هذه الدلائل الواضحة والجوابات اللائحة فاقطع الكلام معهم وعاملهم بما يعامل به المعاند ، وهو أن تدعوهم إلي الملاعنة. تفسير الكبير، ج 8، ص 82.


اين جانب مجدداً از جناب آقاي مولوي عبد الحميد با كمال احترام دعوت مي كنم كه خود بزرگ بيني را كنار گذاشته و به اين گفتگوي دوستانه پاسخ مثبت دهند و يقين كنند كه احترام هريك از طرف مقابل كاملا محفوظ و مقدسات هيچيك از طرفين مورد اهانت قرار نخواهد گرفت زيرا بر اين عقيده هستيم كه اهانت و جسارت به مقدسات اهل سنت و يا شيعه خيانت به اسلام و گناه نابخشودني است.


وثانياً: اين جانب همانگونه كه به حقانيت وجود خداوند متعال و نبوت پيامبر گرامي صلّي اللّه عليه وآله يقين دارم، به حقانيت مذهب شيعه نيز يقين دارم. و در اين عقيده آماده مباهله با هر فردي در سراسر جهان هستم و به نتيجه آن نيز كاملا آگاه هستم.


ولي در عصر كنوني كه دشمنان قسم خورده اسلام، از ايجاد اختلاف ميان امت اسلامي و نابودي اسلام و مسلمين از هيچ كوششي دريغ نمي كنند، آيا دست زدن به مباهله و ... در چنين موقعيتي، موجب اتحاد ميان امت اسلامي است و يا سر آغاز اختلاف جديد و تحريك عواطف و تعصبات مذهبي است.


و با همه اين حال اگر مناظره و گفتگوي دوستانه نتيجه نبخشيد، نوبت به مباهله خواهد رسيد.


8 ـ در پايان تكرار مي كنم كه اينجانب آمادگي كامل دارم كه با جناب مولوي عبد الحميد در رابطه با سخنان ايشان در خطبه هاي نماز جمعه و جلسه ختم قرآن بدون هيچ پيش شرطي در هر كجا و در هر زمان مناظره و گفتگوي دوستانه و صميمي داشته باشم و نتيجه آن در اختيار همگان قرار گيرد و هر يك از سايتهاي خبري و روزنامه ها و شبكه هاي داخلي و جهاني صلاح ديدند منعكس نمايند.


طبق آيه شريفه (كُلُّ نَفْس بِمَا كَسَبَتْ رَهِينَةٌ). المدثر: 74/38، كه هر كس مسئول پاسخگويي كارهاي خويش است و مطابق آيه شريفه ديگر (وَلاَ تَزِرُ وَازِرَةٌ وِزْرَ أُخْرَي). الانعام: 6/164 هيچ كس مسئول عملكرد ديگران نيست.


اميدوارم كه جناب مولوي عبد الحميد، خود بزرگ بيني را كنار گذاشته و به اين گفتگوي دوستانه پاسخ مثبت دهند و بدانند كه احترام ايشان از طرف اين جانب كاملا محفوظ است و بر اين باور هستم كه ايشان نيز احترام طرف مقابل را حفظ خواهند نمود، زيرا بر اين عقيده هستيم كه اهانت و جسارت به مقدسات اهل سنت و يا شيعه خيانت به اسلام و گناه نابخشودني است.


بديهي است كه در صورت بروز هر گونه تندي از ناحيه ايشان، از طرف اينجانب جز مهرباني و تمناي سلامتي، پاسخي نخواهند شنيد.


وَالسَّلاَمُ عَلَي مَنْ اتَّبَعَ الْهُدَي.Share
1 | محمد مقيم | | ١٢:٠٠ - ٠٢ آبان ١٣٨٦ |
بسم الله الرحمن الرحيمجناب حجه الاسلام و المسلمين سيد محمد حسيني قزويني دام ظله العاليالسلام عليکم و رخمه اللهما برادران و فرزندان شما در آلمان خداوند منان را شکر گذاريم که نعمت وجود حضرتعالي را بما ارزاني نموده است.ما شما را بعنوان نماينده خودمان در مناظره با تمامي مذاهب دانسته و ميدانيم و از خداوند متعال,تعالي کلمه اش را بوسيله علمائي مانند شما مسئلت داريم. موفق و مؤيد باشيد و اجرکم عند الله
2 | عبدالله روحي | | ١٢:٠٠ - ٠٣ آبان ١٣٨٦ |
سلام حقا که ازنسل طاهرومطهر صديقه اطهرس هستيد خداوندسبحان نگهدارت, مطمئنااين حضرات بااين بزرگبيني هابراي خودشان مشکلاتي راايجادخواهند نمودوباعث بيزاري عقلاي اهل سنت ازاين افراد خواهندگرديد. ومتاسفانه جناب مولوي احمدنارويي هم بجاي رعايت ادب ونقادي ,شبکه جهاني سلام رادريک سخنراني درجاسک ملعون دانستند. تشکر
3 | حامد هزاردستان | | ١٢:٠٠ - ٠٣ آبان ١٣٨٦ |
با تشكر و سپاس از جناب استاد دكتر حسيني قزويني تقاضا دارم ترتيبي داده شود كه اخبار پيشنهاد مناظره و جواب شيخ عبدالحميد و پيشنهاد مجدد دكتر حسيني در تلوزيون و رسانه هاي عمومي پخش شود.
4 | رضا شريفي | | ١٢:٠٠ - ٠٤ آبان ١٣٨٦ |
به نظر من مناظره با انها فايده اي ندارد چرا كه انها حرف خود و بزرگان خود را قبول ندارند در ضمن منطق انها مانند عمر است كه وقتي نمي توانند جواب بدهند سوال كننده را شلاق ميزد ....ولي براي ما خوب است
5 | محسن حبيبي | | ١٢:٠٠ - ٠٤ آبان ١٣٨٦ |
سلام و خسته نباشيدبراي آقاي قزويني آرزوي سلامتي مي كنم كه امثال ايشان در جمع روحاينت به ندرت يافت مي شودياعلي
6 | مجتبي صحرايي اردكاني | | ١٢:٠٠ - ٠٦ آبان ١٣٨٦ |
به نام خداالهم عجل لوليك الفرجبه قطره گر نظر لطف بو تراب كند به آسمان رود و كار آفتاب كندسلام و خسته نباشيد و خدا قوت خدمت شما جناب اقاي استاد قزويني اميد وارم خداي متعال به شما اجر بدهد كه مدافع اهل بيت عصمت(عليهم السلام) هستيد خدا شاهد است هنوز هم بوي غربت علي مي ايد و غربت از اين بالا تر مي شود كه كه بعد از 1400 سال هنوز علي را نمي شناسند و شيعيان علي را كافر ميدانند؟و چه دردناك است كلام مولا كه فرمودند"الدهر انزلني قال معاويه ثم علي!"وچه دردناك تر اينكه هنوز هم بعد از اين همه روشنگري مي گويند اولي و دومي و سومي ثم علي!!!اميد وارم امام زمان ياور شما باشند و عبارت "اخي السديد" كه به شيخ صدوق(ره) فرمودند به شما هم بفرمايند. يا علي
7 | محمد | | ١٢:٠٠ - ٠٧ آبان ١٣٨٦ |
واقعا" بايد از جناب شيخ الاسلام مولوي عبدالحميد تعجب نمود :مگر شما ادعاي پيروي از سنت رسول گرامي اسلام (ص) را نداريد ؟!...مگر پيامبر گرامي اسلام (ص) تن به مناظره نداد ؟!... وقتي ديد كه حرف و منطق توي سر يهوديان نجران نمي رود به مباهله رضايت داد !!... زهي طريقت ؟؟!!... زهي شريعت ؟؟!!... زهي سنت ؟؟!!... مرد حسابي مگر ما شيعيان مشرك و كافر هستيم ؟؟!!..مگر همين شيعيان در مكه معظمه پشت سر عالم مفتي عربستان نماز نميخوانند ؟؟!!...مگر جناب دكتر سيد حسيني قزويني حفظ الله تعالي 2 بار شما را به مناظره فرا نخوانده است ؟؟!!... جناب شيخ الاسلام مولوي عبدالحميد از چه مي ترسيد ؟!... مي ترسيد اساس دين پوچتان بر ملا شود ؟!.. مي ترسيد تاب مقاومت در برابر پرسشهاي منطقي جناب دكتر سيد حسيني قزويني حفظ الله تعالي را نباوريد ؟!.. مي ترسيد چرنديات شرم آور احاديث صحيح مسلم و بخاري براي عموم مردم نمايان شود ؟!... اين نيز حقيقتي ديگر است در حقانيت دين تشيع علوي .فاعتبرو يا اولي الابصار اي هشياران عالم از اين حادثه عبرت گيريد ( سوره اعراف آيه 87 )
8 | كريم قنبري | | ١٢:٠٠ - ٠٨ آبان ١٣٨٦ |
به نام خداوبا درود وسلام بيکران بر محمد آل محمد(ص)با آرزوي سلامت وتندرستي براي تمام دوستان و ارادتمندان شاه ولايت علي الخصوص مدافعان حريم ولايت.در طول تاريخ بارها اين مناظرات سالم پيش آمده ولي متاسفانه پيروان آن سه نفر دست از دامان آلوده آنها برنمي دارند.
9 | يوسف سالك | | ١٢:٠٠ - ٠٩ آبان ١٣٨٦ |
در اين ميان به برادران اهل سنت سفارش مي کنيم بزرگان ديني خود را بيشتر بشناسند و بدانند به کساني تکيه کرده اند که جرأت دفاع از مذهب خود را ندارند
10 | سعيد پاشايي | | ١٢:٠٠ - ١٦ آبان ١٣٨٦ |
آيا جناب عبدالمجيد ميداند كه پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله با چه كساني به مباهله آمد . آيا جناب عبدالمجيد به حقانيت آنان اعتراف دارد يا شيعه ؟
11 | مهدي كرامتي | | ١٢:٠٠ - ٢٩ آبان ١٣٨٦ |
با تشكر از زحمات شما اجركم عند الله
12 | سيد محمد حسين محمدي | | ١٢:٠٠ - ٢٧ آذر ١٣٨٦ |
با نام و ياد خدا و درود و سلام بي پايان به پيشگاه حضرت ختمي مرتبه محمد مصطفي (ص)و و ائمه اطهار عليهما السلام .به طور حتم مولوي عبد الحميد و شاگردان فرومايه اش از بر ملا شدن اساس پوچ مذهبشان و نمايان شدن حقايقي که سالها سعي در پنهان کردن انها از پيروانشان داشته اند مي ترسند و به همين دليل است که دوست ندارند با جناب حجه الاسلام حسيني قزويني روبرو شوند و سعي دارند با مطرح کردن يک سري چرنديات و همچنين با مطرح کردن مباهله سرپوش بر ضعف خود گذارند .
13 | محسن بختياري | | ١٢:٠٠ - ١٦ دي ١٣٨٦ |
سلام اقاي مولوي حاضر به مناظره بااقاي قزويني نشده است احتمالا به اين خاطر است خود را بزرگتر از ايشان از لحاظ علمي و غيره ميداند ولي مشکل اهل سنت اينجاست که اگر مراجع عظام ما نيز ايشان را به مباهله فرا خوانند مطمئنا اقاي مولوي قبول نخواهد کرد چون دوست ندارد در اين سن و با اين همه طرفدار ابرويش برود خداوند ايشان و تمام پيروانشان را به راه راست هدايت بفرمايد در ضمن يکي نيست به ايشان بگويد ما را از مباهله نترسان کساني در بين ما هستند که نفس کشيدن تو و امثال تو در يد تواناي انهاست پس ما را نترسان
14 | سيدعلي حسيني طباطبايي | | ١٢:٠٠ - ٢١ دي ١٣٨٦ |
با سلام به محضر امام زمان (عج) و نايب برحقش حضرت آيت الله خامنه اي و درود بر علماي مدافع حقوق شيعه در هر عصر و زماناز اينكه خداوند دشمنان ما را از بين احمق ها برگزيده خدا را شاكريم. همانطور كه مي دانيم يك عده بادمجان دور قاب چين اطراف مولوي عبدالحميد را گرفته اند و از او بتي ساخته اند به نام مولانا! وگر نه همه مي دانيم كه اين آقاي مولوي پس از مرگ پدر زنش به لحاظ بيانش توانست جاي مولوي عبدالعزيز را بگيرد و به قول آن شاعر كه روحش شاد: سر تو باد سلامت ملك ...ست مرد، تو يادگار بماني كه بوي آن داري! اما از سواد و تحصيلات كه هيچ و فقط هيكل العلمايي اوست كه همه را مجذوب خود كرده است. و اين عمل اهل سنت موجب شده كه حالت خودبزرگبيني در اين شخصيت پديد آيد. اما بر سر بام رياست مرو از باد غرور كه تورا عاقبت اين باد ز بام اندازد. انشا الله. كه هر كه با آل علي(ع) درافتاد ورافتاد.
15 | مريم ياوري | | ١٢:٠٠ - ٠٦ بهمن ١٣٨٦ |
با سلام و خسته نباشيد به اقاي قزويني . مي شود با ديگر سخنان اقاي مولوي عبد الحميد را در سايت بياورند .اجر شما با صاحب الزمان
16 | عباس سالاري | | ١٢:٠٠ - ٠٩ بهمن ١٣٨٦ |
سلام عليکمخدايا بحق امام حسين عزيز (ع) وياران با وفايش در روز کربلا علماي واقعي ما را در هر کجا ومکان محافظت بفرما وصبر پيامبر گونه به همه عزيزان که در اين را ثابت قدم هستند نصيبشان بگردان از زحمات تمام کساني که به اسلام عزيز اسلام ناب محمدي به اندازه توان خود کمک مي کنند اجر دنيا واخرت نصيبشان بگردان وديگران بدانند با خداوند عزوجل نمي شود لجبازي کرد حقيقت را نمي شود انکار کرد جلوي خورشيد اسلام ناب محمدي را نمي توان با يک کف دست گرفتبياييد از کساني اطاعت کنيم که پيامبر اسلام فرموده است خود را به زحمت نياندازيد که جناب عمر گفتند اگر امام علي (ع) نبود عمر به هلاکت ميرسيد همين کافي است که ديگران فکر کنند وبينديشنداللهم عجل لوليک الفرج (عج)
17 | سيد حسين نجيبي | | ١٢:٠٠ - ١٤ بهمن ١٣٨٦ |
به نام خدا و با عرض سلام و عرض ادب خدمت حضرت ختمي مرتبه و اهلبيت پاك ان حضرت و شيعيان پاك فطرت ان بزرگواران . اين سني هايي كه ما ديديم مهر جهالت بر قلبشان زده شده و به هيچ عنوان هم ادم شدني نيستند . اين همه براي انها از منابع خودشان دليل و برهان مي اوريم باز هم مي نشينند و به يك انسان كافر و پست مثل معاويه مي گويند :سيدنا معاويه . پس بهتر است به جاي وقت تلف كردن با چنين افرادي به روشنگري و تبليغ مذهب بر حق خودمان باشيم . يا علي
18 | مجتبي | | ١٢:٠٠ - ١٥ بهمن ١٣٨٦ |
با سلامديروز شمشير هاي آخته در مراسم عزاداري محرم در غلاف مي شود.امروز مقبره ابولولو موهوم انگاشته مي شود.َ جلد از کتب ارزشمند بحار الانوار به بوته نسيان سپرده مي شود.حديث صنمي قريش از تمامي مفاتيح ها وداع ميگويد.شايد فردا کتب ارزشمند الغدير......اين ننگ به چه آبي بايد شست؟
19 | سيدرضاهاشمي | | ١٢:٠٠ - ٢٢ بهمن ١٣٨٦ |
باارزوي سلامتي براي استاد قزويني ._.استاداين اقاتونطق كردن معمولي خودش مونده اون وقت شماتوقع داريد بيادجلو شما واز مذهب توخاليش دفاع كنه وحقانيتشو اثبات كنه اطمينان داشته باشيد اكه مي تونستن تاحالا اين كارو ميكردن_
20 | سهراب افراسيابي | | ١٢:٠٠ - ٠١ اسفند ١٣٨٦ |
با سلام -برادران عزير اهل تسنن به راحتي بزگترين عدله هاي حقانيت تشيع را به زير سئوال ميبرند . احاديث( کساء ، منزلت ، مباهله و... ) به راحتي خط بطلان ميکشند . اين همه مقاومت براي چيست!تمام اين استلالات منطقي براي حقانيت مقام علمي،اعتقادي، سياسي، اجتماعي ... مولا علي (ع) است - حال شما براي حقانيت مقام علمي،اعتقادي، سياسي، اجتماعي ... ابوبکر عمر وعثمان چه عدله هايي داريد که بتواند با مرتبه احاديث ( کساء ، منزلت ، مباهله و... ) برابري کند وجايگاه واقعي آنهار تداعي کند ....پس مجبوريد رو به انکار مستندات تاريخ اسلام بياوريد وعلي را تا مرتبه عمر پائين بياوريد تا شايد آنهائيکه فريب تحريف تاريخ را خورده اند از علي دور شوند ولي بدانيد نور هدايت هميشه مستدام است
21 | هادي حبيبي | | ١٢:٠٠ - ٠٣ اسفند ١٣٨٦ |
به شماافتخار مي كنم اعزكم الله
22 | سيدمحمد فاطمي | | ١٢:٠٠ - ٠٧ اسفند ١٣٨٦ |
سلام عليكم احتراما جناب حاج آقاي قزويني تشكر فراوان دارم ازشما به خاطر 1:ادب 2:وقار 3: سعه صدر 4:متانت 5:خدمت كردن به امام زمان ارواحنا فداه 6:شاد كردن قلب مطهر مادر سادات و... درپايان ازخداوند متعال براي شما وهمه خادمين مكتب ناب جعفري طول عمر باعزت رامسئلت دارم التماس دعاي مخصوص
23 | ابوالفضل | | ١٢:٠٠ - ١٥ اسفند ١٣٨٦ |
سلام وصلوات خداوند بر ايشان وامثال ايشان كه فخر تشيعند گويا عبد الحميد نيز مگويد چهره اي را ميبينم كه اگر دعا كند كوه به امر الهي از جا كنده شود جنين خواهد شد مباهله يك بهانه است بنده به عنوان يك جيره خوار امام زمان مي گويم آنها تعالي شيعه را با عبقات الانوار والغدير فهميده اند ومباهله پايان راه نيست كما اينكه مفسر كبيرمان علامه جوادي فرمودند هر چه ميكشيم از سقيفه است خواهشا اين قدر عبد الحميد را بزرگ نكنيد طبق فرموده بزرگان يك خادم چاي ريز مهمانان عبد العزيز بيشتر نيستند واگر خلاف آن بود تا الان با يك مناظره يك ساعتي ثابت كرده بود جايگاه دكتر قزويني برتر از آن است كه با چنين شخصيتي بحث كند اي كاش مرد مباهله بودند ما مير فندرسكي زياد داريم
24 | ابوعبدالله | | ١٢:٠٠ - ١٥ فروردين ١٣٨٧ |
بسم الله الرحمن الرحيم
رعايت ادب واحترام شايسته ملتهاي پيشرفته است مناظره باشما زماني ممکن بود که قرآن را مي پذرفتيد
شما که اين قرآن را قبول نداريدقران شما غايب ودردست امام غايب است فعلاهيچ چيزي دراختيار شما نيست
باچه مناظره ميکنيد

پاسخ:
رعايت ادب و احترام لازمه هر صحبت و گفتگويي است و شايسته هر مسلماني، واما راجع به مساله قرآن
اين برداشت اشتباه شماست (همچون بزرگان وهابيت خود که فتوهاي غيرعقلي و ... مي دهند) که تصور مي کنيد شيعيان قرآن را قبول ندارند
اتفاقا در يکي از مقالات موجود در بخش سخنراني راجع به بحث ادعاي تحريف قرآن توسط امثال شما و بزرگانتان همچون عثمان الخميس به شيعيان و پاسخ شبهات مطرحه موجود هست که مي توانيد براي روشن شدن ذهنتان مطالعه بفرماييد.
http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=sokhan&id=99
و اما اصل داستان گويا شما متن خبر را مطالعه نکرده ايد که چنين سخن مي گويد موضوع مناظره راجع به اتهامتي بوده که جناب مولوي عبدالحميد راجع به سخنراني دکتر تيجاني و دکتر عصام العماد مطرح کرده اند که استاد حسيني قزويني بدون هيچ پيش شرطي راجع به موارد مطرح شده آماده مناظره بوده اند (حالا اين وسط چه ربطي داشت به داستان قبول نداشتن قرآن و ... بماند)
بد نيست علاوه بر اخبار مرتبط جوابيه دفتر نشر آثار دکتر عصام العماد به استادتان مولوي عبدالحميد را نيز مطالعه نماييد.
http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=khabar&id=75
25 | ايوب شيري | | ١٢:٠٠ - ٢١ فروردين ١٣٨٧ |
سلام عليكم احتراما جناب حاج آقاي قزويني خواستم بگويم شما در آن حد نيستيد كه شيخ عبدالحميد با شما ملاقات نميكنند و حتما هم اينگونه است. به اميد نابودي دشمنان اسلام
26 | مهدي | | ١٢:٠٠ - ٠٧ ارديبهشت ١٣٨٧ |
جناب شيري سلام:
به نظر مي ايد علاوه بر انكه خيلي بي منطق ايد بسيار هم بي ادب هستيد .
البته از شماها كه مثل سرورتان ؟؟؟ بسيار ؟؟؟ بود , بعيد به نظر نمي رسيد .
پيشنهاد مي كنم اولا" اشك هاي خود را پاك كرده و مطالعه خود را افزايش دهيد
ثانيا" تعصب عصر جاهليت را كنار گذارده و با كتابهاي خود منطقي رفتار كنيد .
قل هاتوا برهانكم ان كنتم صادقين

(با ويرايش و اصلاح)
27 | علي | | ١٢:٠٠ - ٠٨ ارديبهشت ١٣٨٧ |
با سلام خدمت جناب حجه الاسلام و المسلمين سيد محمد حسيني قزويني مي خواستم خدمت شما عرض كنم لطفا شما و دوستانتان زين پس هرگاه خواستيددر برنانه هايتان از استان سيستان و ب يا زاهدان به عنوان استان سني نشين ياد كنيد
فقط از واژه بلوچستان استفاده كنيد چون همانگونه كه ميدانيد سيستان ( زابل )ديار مردان و شيعيان است و ابروي ما را پيش هم وطنان نبريد
در ضمن اگر ميشود اي ميل جناب دانشمند را برايم ارسل كنيد و بگوئيد چه كتابها و يا سايتي را مي توانم مطالعه كنم كه با اينها بتوانم در بيفتم
در مورد مناظره هم پيرو حرف دوستمان اين به آصطلاح اقا حرف زدن روز مره اش را نمي تواند چه برسد به مناظره كه با شناختي كه از ايشان دارم تا 100 سال ديگر هم پاي مناظره نمي ايد و ديگري اينكه شما ميگوييد اين اقا دست از بزرگ بيني بر دارد هر كس نداند ما مردم اين استان و خود ايشان ميدانيم كه چرا از مناظره طفره ميرود و اين بزرگ بيني ايشان دست پيش است تا پس نيفتد در ضمن ايشان از ادب هيچ نمي دانند و اگر به پاي مناظره بيايند من از همين حالا قول ميدهم ان مناظره را به گند مي كشد
28 | علي | | ١٢:٠٠ - ٠٨ ارديبهشت ١٣٨٧ |
با سلام و درود بر مدافع راه امير موئمنان علي (ع) جناب حجه الاسلام و المسلمين سيد محمد حسيني قزويني دام ظله العالي
اينجانب از زاهدان با شما سخن ميگويم در مورد اينكه اين آقايان حاضر به مناظره نيستند خدمت شما عرض كنم كه اينها باقيمانده از نسل انسان نخستين مي باشند و هيچگونه حرف حساب سرشان نمي شود و سخن گفتن با اينها همانند كوبيدن آب مي باشد و هيچ فايده اي ندارد
لذا از جناب عالي تقاضا دارم زياد بر روي اينها فشار نياوريد چون تقصير خودشان نيست طبيعت اينها اينگونه ضايع مي باشد البته در ميان اينها انسانهاي بسياري هستند كه مذهب ما را قبول دارند اما از ترس ياقيگري اينها بر زبان نمي اورند مانند اقاي سعيد چنداني
كه بعد از شيعه شدن توسط همين كور دلان به شهادت رسيد
لطفا اگر مي شود از اينگونه افرادكه بدست اين ظالمان زمان به درجه شهادت رسيدند نام ببريد تا مردم بدانند كه مذهب انها مذهبي اجباريست
29 | رضا خسروي | | ١٢:٠٠ - ٢٦ ارديبهشت ١٣٨٧ |
انشاالله كه همه به حقيقت اسلام كه همان شيعه است پي ببرند
30 | علي | | ١٢:٠٠ - ٢٧ ارديبهشت ١٣٨٧ |
سلام بر آقاي ابو عبد الله
شما مثل اينكه تا به حالا شيعه نديده ايديا اين كه اصلا از خانه بيرون نيامده ايد.
در توهم بمان و در توهم هم به پيش مولايت عمر برو
31 | مرتضي احمديان | | ١٢:٠٠ - ٠٧ مرداد ١٣٨٧ |
بايد خدمت برادران اهل تسنن عرض كنم كه مناظره براي كشف حقيقت است نه مجادله و يا خداي ناكرده هتك حرمت كسي يا گروهي و اينكه ما همه مسلمانيم و شما هم برادران ديني ما هستيد و ما شما را نيز دوست داريم .
32 | احمد شامبياتي | | ١٢:٠٠ - ٠٥ آبان ١٣٨٧ |
با تشكر از جناب آقاي حسيني قزويني" كساني چون عبدالحميد هميشه از واقعيت ميترسند ومجادله را راه حل مقابله با واقعيت ميدانند خداوند همه را به راه راست هدايت كند.
33 | حق | | ١٢:٠٠ - ٠٢ آذر ١٣٨٧ |
چرت ننويسيد

پاسخ:
؟؟؟
34 | رضا | | ١٢:٠٠ - ٠٤ آذر ١٣٨٧ |
آقاي حق!!!!!!!!!!!!!
ادب داشته باش عزيزم.
چرت رو شما وارد دين كرديد ناناز
35 | حيدر | | ١٢:٠٠ - ٢٩ آذر ١٣٨٧ |
سلام و درود خدا وپيامبر و ال طاهرينش بر شما آيت الله قزويني عزيز دين
جناب اقاي قزويني به نظر حقير نه مولوي (عبدالحميد) حتي اگر همه ي علماي متعصب اهل سنت خصوصا وهابيت را دعوت نماييد حتي
يكي از انها در چنين مناظره اي حاظر نخواهند شد چون حاضر شدن انها در مناظره و در جلو چشم مسلمانان جهان مساوي با نابودي انها خواهد شد. و در اين مساله هيچ شكي وجود ندارد چون اقاي مولوي (عبدالحميد)اين موضوع را به خوبي ميداند لذا ايشان هم در اين
موضوع يعني (حاضر شدن در مناظره)شكي ندارند كه اين مساله پايان عمر مولوييت ايشان است.اگر من اشتباه ميكنم بايد بدون هيچ تاخيري حاضر شوند.والسلام علي من اتبع الهدي
36 | ابوالحسني | | ١٢:٠٠ - ٢٣ دي ١٣٨٧ |
آقاي شکوهي،

بجاي تعيين تکليف کردن براي خداوند کمي از تکبر جاهلي خود کم کنيد و سر تسليم در برابر نظام اسباب پروردگار فرود آوريد:
اگر خدا از رگ گردنتون به شما نزديكتره پس چرا رو به قبله نماز مي خونيد؟!
اگر خدا از رگ گردنتون به شما نزديكتره پس چرا حج مي ريد؟!
لابد بيت خدا را مي خواهيد تخريب کنيد تا هيچ آثار شرک نمونه! العياذ بالله از نفاق شما
37 | محمد شكوهي | | ١٢:٠٠ - ٢٣ دي ١٣٨٧ |
سلام.به قرآن مراجعه كنين ببينين چي ميگه ما بايد از پيامبر خدا و يارانش پيروي كنيم و فقط از خدا مدد بخواهيم نه از غير خدا ما براي مستجاب شدن دعاهامون نيازي به واسطه نداريم چون خدا از رگ گردنيمون به همون نزديكتره پس بايد از خدا مدد خواست نه از بنده خدا
38 | راه عــلي سعــــــادت | | ١٢:٠٠ - ٠٥ بهمن ١٣٨٧ |
ما خودمان در زاهدان مركزفسادسني ها هستيم خودسني ها مولوي عبدالـحــــميد را خودشان هم قبول ندارند ؟؟؟؟؟
39 | غلام علي | | ١٢:٠٠ - ١٢ بهمن ١٣٨٧ |
آقاي مولوي عبدالحميد اگه خيلي مردي سرتو مثل كبك نو برف نكن و جواب بده . اينم بخاطر طرفداري از همون خلفاتونِ. اونا هم مثل شما ترسو بودن
40 | بنده خدا | | ١٢:٠٠ - ١٢ بهمن ١٣٨٧ |
بنام خدا
سلام دوستان.
در مورد عدم قبول مناظره از طرف آقاي عبدالحميد بهتر بدونيد كه جناب مولوي مرادزهي و جناب مولوي ملازاده دو تن از عالمان تسنن در ايرانند كه آشنايي خوبي با تشيع نيز دارند.همانگونه كه همه ما و شما مناظرات آيت الله حسيني قزويني را با ايشان شنيديم و الحمدلله فايل صوتي اين مناظرات در همه جا يافت مي شود.ديديد كه چگونه اين عالمان از پاسخهاي صريح و مربوط طفره ميرفتند.حال فكر ميكنيد آقاي عبدالحميد مي توانست در مقابل آيت الله قزويني آبروي خود و اسلام خود را حذف كند؟
با تشكر
  بعدی [1] [2] [3] [4] [5] [6]  
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها