2023 June 6 - سه شنبه 16 خرداد 1402
* مناظره دكتر حسيني قزويني و مولوي مرادزهي برگزار گرديد
کد مطلب: ٤٦٣٠ تاریخ انتشار: ١٩ مرداد ١٣٨٧ تعداد بازدید: 26831
اخبار » عمومي
* مناظره دكتر حسيني قزويني و مولوي مرادزهي برگزار گرديد

پنجشنبه شب در ساعت 22:00 بوقت ايران مناظره دكتر حسيني قزويني، عضو هيأت علمي و رئيس بخش حديث دانشگاه بين المللي آل البيت عليهم السلام، استاد حوزه علميه قم در سطوح عالي و مسئول مؤسسه تحقيقاتي حضرت وليعصر(عج) و مولوي مرادزهي از اساتيد برجسته حوزه علميه زاهدان بصورت زنده از شبكه ماهواره اي سلام پخش شد .


هر طرف مناظره سوالات خود را مطرح و طرف مقابل 4 دقيقه زمان داشت تا پاسخ دهد و يك دقيقه نيز براي طرح سؤال جديد فرصت داشت .

مناظره در فضايي دوستانه برگزار گرديد و مدير سلام بدون جانب داري از هر يك از طرف مناظره سعي نمود بي طرفي در مناظره را حفظ نمايد اين مناظره حدود دوساعت و پانزده دقيقه بطول انجاميد .

شايان ذكراست در پي انتشار خبر اعتراض شديد مولوي عبدالحميد، امام جمعه اهل سنت زاهدان نسبت به پخش مصاحبه آقايان دكتر تيجاني و دكتر عصام العماد از شبكه سوم سيما ، جناب آقاي دكتر قزويني از ايشان براي مناظره دعوت كردند ولي ايشان حاضر به انجام مناظره نشدندوپيرو آن ، جناب مولوي عبد المجيد مرادزهي از اساتيد حوزه علميه زاهدان جهت مناظره اعلام آمادگي نمودند ولي به دلائلي اين مناظره انجام نگرفت وپس از گذشت چند ماه بنا به در خواست مجدد آقاي مولوي عبدالمجيد مرادزهي آقاي دكتر قزويني بدون هيچ پيش شرطي آن را پذيرفت و به همت شبكه ماهواره اي سلام شب گذشته 87/5/17 برگزارد گرديد متن كامل اين مناظره بزودي در قسمت سخنراني هاي شبكه سلام منتشر خواهد شد .

علاقه مندان جهت مشاهده فيلم و صوت مناظره مي توانند به بخش مناظرات سايت مراجعه نمايند

توضيحات جناب آقاي حسام مسئول وبلاگ البيان راجع به اين مناظره:

مناظره ميان دكتر حسيني قزويني و مولوي عبد المجيد مرادزهي در شبكه ي جهاني سلام

شب گذشته رأس ساعت 22:00 به وقت ايران ، مناظره اي ميان دكتر حسيني قزويني ، از اساتيد بزرگ و با تجربه ي حوزه ي علميه ي قم و مولوي عبد المجيد مرادزهي ، از اساتيد بزرگ حوزه ي علميه ي زاهدان كه تا به حال چندين كتاب تأليف نموده اند در شبكه ي جهاني سلام پيرامون موضوع عام « فاطمه ي زهرا سلام الله عليها » با حضور حجت الاسلام والمسلمين هدايتي به طور زنده برگزار شد . مناظره به اين شكل بود كه ابتدا به طرفين مناظره 10 دقيقه فرصت براي صحبت هاي مقدماتي داده شد كه ابتدا جناب مولوي عبد المجيد مرادزهي شروع به صحبت نمودند و در مورد اتحاد ميان شيعه و سني و كنار گذاشتن تعصبات و بغض ها و كينه ها نكته هايي را بيان كردند و پس از ايشان نيز جناب دكتر حسيني قزويني با تأييد فرمايشان مولوي عبد المجيد مرادزهي توضيحاتي را در مورد حضرت فاطمه ي زهرا سلام الله عليها و توجه خاص پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله وسلم به ايشان بيان نمودند و از كتب معتبر اهل سنت ، احاديث و رواياتي را به عنوان شاهد ذكر نمودند . سپس به جناب دكتر قزويني 1 دقيقه فرصت براي مطرح كردن سؤالي از طرف مقابل و پس از آن 4 دقيقه فرصت به جناب مرادزهي براي پاسخگويي به سؤال طرف مقابل و همچنين 1 دقيقه فرصت براي مطرح كردن سؤال ديگري از طرف مقابل داده شد و به همين ترتيب مناظره ادامه يافت .

متأسفانه جناب مولوي عبد المجيد مرادزهي از پاسخ صريح به پرسش اول جناب دكتر قزويني سر باز زدند و در مقابل اشعاري را از اقبال لاهوري و عبد الرحمن جامي براي ايشان و بينندگان شبكه ي سلام قرائت كردند كه عملي غير علمي و غير منطقي در يك مناظره ي رسمي محسوب مي شود در صورتي كه جناب دكتر قزويني با تكيه بر كتب معتبر حديث اهل سنت همچون صحيح بخاري و صحيح مسلم سؤالات خويش را مطرح ساخته بودند . ولي ما شاهد بوديم در 4 دقيقه اي كه به جناب مولوي مرادزهي براي پاسخگويي داده شد ، ايشان پاسخي ندادند و به همين ترتيب 4 دقيقه فرصت ايشان تمام گشت و سپس ايشان سؤال جناب دكتر قزويني را خارج از موضوع بحث خواندند و پس از آن جناب هدايتي توضيح دادند كه موضوع مناظره ، موضوعي عام است و سؤال جناب قزويني كاملا مربوط به موضوع مورد مناظره مي باشد .

جناب مولوي عبد المجيد مرادزهي در سؤالات خويش از جناب دكتر قزويني از احاديث بدون سند و مخدوش در كتب شيعيان همچون « إحقاق الحق » بهره مي بردند و جناب دكتر قزويني هم در مورد احاديث وارده توضيح مي دادند كه اين احاديث سند ندارند و جناب مرادزهي بايد از احاديثي استفاده كنند كه نزد شيعيان معتبر و صحيح باشد و در عوض در مقام پاسخ ، از كتب معتبر اهل سنت دليل و حجت مي آوردند .

البته در دفعات بعد نيز جناب دكتر قزويني كوتاه نيامدند و همان سؤال خود را تكرار نمودند و بر گرفتن جوابي قاطع و صريح از جناب مولوي عبد المجيد مرادزهي اصرار ورزيدند ولي جناب مولوي مرادزهي در مقام جواب از جملات و عباراتي همچون « 1400 سال از اين قضيه گذشته است » و يا « سؤال شما خارج از موضوع بحث است » بهره مي بردند و از دادن جواب صريح سر باز مي زدند .

يكي ديگر از اشكالاتي كه در اين مناظره وجود داشت ، خواندن متن عربي كتب حديث به صورتي بسيار سريع توسط جناب مرادزهي و عدم ارائه ي ترجمه ي فارسي توسط ايشان بود و از آنجا كه ايشان پيشتر قسمت هاي مهم و كليدي متن را استخراج ننموده بودند و مجبور به خواندن تمام و كمال متن عربي مي شدند ، وقت ايشان براي پاسخگويي به اتمام مي رسيد در حالي كه ايشان ترجمه اي را به صورت فارسي ارائه نداده بودند . در صورتي كه شبكه ي جهاني سلام يك شبكه ي فارسي زبان است و اكثر مخاطبان آن نيز آشنايي چنداني با زبان عربي ندارند . البته جناب هدايتي نيز اين نكته را متذكر شدند ولي چندان كارساز نبود .

به طور كل هر كس كه به دور از تعصبات اين مناظره را دنبال كرده باشد ، به احاطه ي بسيار بيشتر دكتر حسيني قزويني بر موضوع مورد بحث و نكته سنجي و دقت ايشان در بررسي منابع و مصادر شيعيان و همچنين اهل سنت گواهي خواهد داد . ان شاء الله كه بعد ها مناظرات و مباحثاتي بهتر و علمي تر ميان عالمان شيعه و اهل سنت صورت بگيرد تا بدور از تعصبات و بغض ها ، گره اي از مسائل علمي گشوده شود و به تقريب بين مذاهب اسلامي منجر شود . ان شاء الله ...

در آخر نيز تشكر و سپاس خود را به شبكه ي جهاني سلام به خاطر برگزاري اين مناظره و جناب هدايتي به خاطر مديريت خوبشان اعلام مي داريم .Share
1 | ليلا | | ١٢:٠٠ - ١٨ مرداد ١٣٨٧ |
مناظره شما در تلويزيون المستقل ديدم شما انجا شكست بسيار بسيار بزرگي به شيعه زديد درمانده بودييد بسيار بسيار ناراحت شدم و فهميدم كه شما دنبال احاديث دروغين و جعلي ميگرديد شمانميخواهد به حقيقت چنگ بزنيد داريد لجاجت ميكند مثل كساني كه در صدر اسلام ميدانستند كه دين مبين اسلام حق است اما لجاجت ميكردند . آقاي قزويني سعي كن حقيقت رو انكار نكني و بجاي لجاجت و تعصب بيجا تسليم حقيقت شوي كه شجاعت در فهميدن حقيقت است و جرات حقيقت گفتن . مثل ايت الله العظمي برقعي . سعي نكن حرفتو بكرسي بذاري بلكه سعي كن كدام حق است و صحييح است اگر شما داريد لجاجت ميكنيد و حقيقت انكار ميكنيد گناه تمام كساني كه افكارشون از افكار شما سرچشمه گرفته بدوش ميكشيد از شما ميخواهم به كشورهاي مسلمان بيشتر سفر كنيد و بيشتر در رابطه با اهل سنت تحقيق كنيد . متشكرم . ليلا شيخ . دبي

پاسخ:
وليکن بسياري از هم کيشان و هموطنانتان با شما هم عقيده نيستند
چرا که تماس ها و نقطه نظرات بسياري از طرف چه شيعيان و چه اهل تسنن نسبت به مناظرات جناب دکتر در المستقله شده بود که تمامي نشان از موفقيت و ارائه شدن مطالب بسياري که تاکنون در اين شبکه مطرح نشده بود، بودند.
بسيار افرادي که تاکنون چنين احاديثي را از منابع خود نشنيده بودند
نمي دانم آنچه را که در مورد شما و امثال شما صادق هست نسبت به ايشان بيان مي کنيد
مباحثي همون انکار حقيقت، نديدن نور خورشيد و ... بيشتر به افرادي چون شما مي آيد که با ارائه چنين ادله اي (مباحث مطرح شده در شبکه المستقله) باز چشم خود را بسته و نمي خواهيد حرف حق را بپذيريد
نقل قول معروفيست که مي گويد: کسي را که خوابيده مي توان بيدار کرد ولي کسي که خود را به خواب زده هرگز!
والسلام علي من التبع الهدي
معاونت اطلاع رساني
2 | محمد علي باوي | | ١٢:٠٠ - ١٨ مرداد ١٣٨٧ |
بسم الله قاصم الجبـّارين
اللــّهمّ صلّ علي محمّد وآل محمّد
ما بنوبه خود به علامه و دانشمند بزرگ ، حضرت آيت الله سيد محمّد حسيني قزويني دامت برکاته اين پيروزي مبين و آشکار را تبريک ميگوييم. و از خداوند متعال مسئلت داريم هميشه ايشان را براي خدمت به حق سالم و عزيز نگه داشته و حاجاتجشان را قضا نمايد.
و اما جناب مولوي؛ ما پيش از مناظره فکر ميکرديم اين جناب با جنابان ديگر تفاوت دارد ، ولي با کمال تأسف خيلي سريع همه چيز لو رفت آنهم با زير پا گذاشتن امانت علمي از سوي جناب مولوي مرادزهي و با ترجمه اشتباه ايشان و اصرار بر صحت آن .بنده بيننده اينگونه اعمال را " عوامفريبي " مينامم.و ميگفت : عمر از أمير المؤمنين سؤال کرد !!! الله اکبر ، از يک سو مانند بلبلي وهابي عربي متون را ميخواند
(و گويا آمده فقط ثابت نمايد عربي بلد است )و از سوي ديگر آشکارا تحريف ميکرد. خلاصه اينکه بايد بداند که جز خودش ، بندگان ديگري هستند که عربي را خيلي بهتر از حتي يک مولوي ميدانند.بهر حال ايرادهايي که ميتوان به همه چيز اين مولوي گرفت ، بيش از اندازه زياد است . بزرگترينش همين حديث 3302 صحيح مسلم و عوامفريبي مولوي ، و احترام فائق او به آقايش و همنشين آينده اش معاوية که خود سنيها او را تکفير کرده اند .
و اما در مقابل ، فرزند رسول خدا آقاي دکتر حسيني قزويني دوباره و مثل هميشه شايستگي خويش را در تمام سطوح ثابت نمودند ، والحمدلله.
جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا .
والسلام علي من إتـّـبع الهدي.
3 | حسيني راد | | ١٢:٠٠ - ١٨ مرداد ١٣٨٧ |
سلام عليكم
سلام و صلوات بر محمد و خاندان پاكش
باتشكر از جناب آقاي دكتر قزويني كه حقانيت شيعه را به اثبات رساندن در مقابل ديدگان هزاران مسلمان در سرتاسر جهان
4 | عيسي | | ١٢:٠٠ - ١٨ مرداد ١٣٨٧ |
به اقاي قزويني دست مريزاد ميگم از سايت مديريت فعال شيعه نيوز هم كه اين مناظره را به اين زيبايي پوشش خبري داد سپاسگزارم
5 | عليرضا | | ١٢:٠٠ - ١٨ مرداد ١٣٨٧ |
با عرض سلام و آرزوي سرافرازي شيعه .
اگر امكان دارد نتيجه اجمالي مناظره را هم در سايت ذكر كنيد ممنون مي شوم
6 | سيدعلي | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
با عرض سلام و آرزوي سرافرازي شيعه .
متاسفانه تلويزيون ايران كه مردم را از اين مناظرات و پيروزيهاي شيعه خبردار نمي كند پس شما لطف كنيد و سي دي اين مناظره و ناظرات ديگر را آماده فرماييد كه بشود در بيين عموم پخش كرد
باتشكر

پاسخ:
سي دي فيلم و صوت اين مناظره آماده است و دوستان مي‌توانند فعلا به صورت حضوري از مؤسسه ولي عصر اين سي دي را دريافت كنند و به زودي انشاء الله عرضه اينترنتي آن را نيز روي سايت خواهيم گذاشت .
7 | حامد | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
يا علي
عالي بود
8 | مرتضي | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
سلام خيلى عالى بود .
آقاى قزوينى تمام سخنان خود را مستند به كتابهاي اهل سنت مي آورد .
اما آقاي مرادزهي سعى درمظلوم نمايي و احساساتي كردن مناظره داشت.
9 | محمود | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
اقاي مراد زهي يا شعر مي خواند يا متن عربي يا طفره مي رفت
مثلا به جاي اينکه به پرسش اقاي قزويني در مورد اين که بنا بر نقل عايشه فاطمه اصدق لساتا او که دروغ نمي گويد چرا ابوبکر با رد مطالبات صديقه کبري اورا علنا درغگو پنداشت ضربه اي به مراد زهي وارد شد صداي شکستن ستون فقرات بگوشم رسيد
طرف که ضربه فني شده بود گفتاري گفت وجان داد که اقا قرار ما اين نبود درمرد هجوم بايد بحث نمود
آقا قزويني چنان يورشي به حريف برد که من باورشو نمي کردم مبني برانکه ابوبکر موقع مرگ آرزو مي کرد که اي کاش به بيت فاطمه کاري نداشتم مراد زهي که به مرادش نرسيده بود گفت شما از ابوبکر يک تصوير جنايت کارانه درست کردي که بايد مستند قوي ارائه بدهي چطور ممکنه خليخه همچين جرمي رامرتکب شده باشد
اقاي قزويني مستنداتي ارئه کردند که از کتب خودشان بود يهو ديدم صداي پا مياد بلي مراد زهي بود زود از اين معرکه گريخت و زد زير قرار اقا امام صادق فرموده ابوبک امام عادل بود
خوانندهگان عزيز تير خلاص خالصانه شليک شد بلي امام اهل نار بودند که از راه راست عدول کردند من اگر جاي علماي سني بودم مراد زهي را به جرم عدم دفاع از ارمان ابوبکر به حبس جنحه اي محکوم مي کردم ويک حکم تبعي مبني بر لغو حق مناظره.
گلر دنيايه چوخ نسوان قويالار اديني زهرا
ولي زمانه گورمز سن کيمي زهراني زهرا جان
10 | فريده | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
بنام خدا
با تشکر و با کمال افتخار خوشحالي خود را از مناظره جناب آقاي حسيني قزويني و پيروزي مقتدرانه ايشان با يکي از عوامل سني ( وهابي ) اعلام ميدارم .
ولي متآسفانه فکر ميکردم اين جناب مرادزهي حداقل تحصيلات مکتبخانه اي را دارا باشد و اگر بالاتر از آقاي حسيني قزويني نيست لااقل از نظر معلومات همسطح باشند .
من با توجه به اينکه اطلاعات زيادي در اين موارد ندارم ولي بيسوادي و بي اطلاعي ايشان پي بردم .
خواهشمند است لطفآ از اين به بعد با کساني به مناظره بنشينيد که در شآن شيعه و اسلام ناب باشند نه با عده اي بيسواد و مغرض مانند اين مردک لجوج .
واگر همسطح با جناب حسيني قزويني نيافتند ميتوانند يک به ده يا يک به بيست الي آخر ( يعني يک شيعه مقابل صدها وهابي )به مناظره بنشينند و حداقل ميتوانند از يکهفته قبل يک نگاهي به کتابهاي ديني دوره ابتدائي مدارس بيندازند .
من متاسفم که وقت گرانبهاي جناب قزويني بايد با يک چنين افراد بي سرو پا و بيسواد به هدر رود .
11 | احمد علوي | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
حتي قبل از منظره گفتم که «جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا»
12 | سميه | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
مظلوميت حضرت زهرا (س) و قضاياي مرتبط باشهادت جانسوزبي بي دو عالم سند ننگي است كه همواره همچون قلاده اي برگردن ظالمين برخاندان عصمت و طهارت آويخته است.
13 | امجد | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
موفق باشيد
14 | امجد | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
موفق باشيد
15 | مهدي ن | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
انصافا آيت الله قزويني از نظر استدلالي برتر بودند.
مولوي اهل سنت بعد از اينكه در قضيه نارضايتي فاطمه (س) از ابوبكر كم آورد در مقابل سوالهاي آيت الله طفره مي رفت و اصرار داشت موضوع بحث را در آتش زدن خانه علي (ع) محدود كند كه اين خود دال بر عدم توانايي او در پاسخگويي در اين زمينه و حقانيت تشيع است .
در مورد آتش زدن هم ميگفت اگر خانه علي را آتش زده اند پس چرا آتش سوزي به مسجد الحرام سرايت نكرده است ؟!؟ حال اينكه ما معتقديم فقط درب خانه را آتش زده اند نه تمام خانه را ( در صحيح بخاري و مسلم و ... ) هم همين آمده است .
در مورد منابع استدلالي هم ايشان براي اينكه كم نياورد دانشمندان خودشان از قبيل استاد هيكل را در سطح يك روزنامه نگار تنزل داد ( تا اعترافات او را نپذيرد) و وقتي آيت الله گفت كه او وزير معارف مصر در 2دوره و... بوده مولوي ديگر جوابي نداشت.
در نهايت مولوي كه براي عدم پذيرش حمله به خانه علي (ع) مرتب منابع را رد مي كرد و از اين و آن اشكال مي گرفت ( كه اكثرا جوابش را مي شنيد ) اعتراف كرد كه عمر براي بيعت گرفتن از اهل بيت دست به تهديد آنها زده است و نه بيشتر !!!
كه در جواب آيت الله آيه معروف « لا اكراه في الدين ... » را متذكر شدند .
وليكن چقدر كمند افراد تذكر پذير !!!
خدا شاهده صبح كه به يك سايت اهل سنت رفته بودم آنها صحبت از شكست مفتضحانه آيت الله كرده بودند و ... اما وقتي مناظره را دانلود كرده و گوش مي دادم منتظر شكست آيت الله قزويني بودم . حادثه اي كه اتفاق نيفتاد و هرگز نخواهد افتاد « جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل كان زهوقا »
16 | عاشق اهل بيت (ع) از امارات | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
با سلام
جناب قزويني ! خسته بناشيد شما يکي از بزرگان شيعه هستي و ما به شما افتخار مي کنيم شما مايه افختار شيعيان هستيد واقعا عالي بود مناظره بسيار خوبي بود بخصوص با سنديت هايي که از احاديث و گفته هاي بزرگان اهل سنت بيان کرديد .
لطفا اگر ممکن است در مورد غدير مناظره کنيد تا بعضي ها که کورکوانه به مذهب ودين نگاه مي کنندمتوجه حقيقت شوند
اجرتان با فاطمه زهرا (س) ومطمئنا با بيان اين دفعياتي که در مورد شهادت فاطمه زهرا فرموديد ان حضرت نيز شافع شما و شيعيان را در اخرت خواهد شد
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
17 | محمد | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
بيچارها شما قدرت جواب دادن به من را نداريد حالا آمده دم از پيروزي مي زنيد چرا جواب مرا در رابطه به نام گذاشتن به اسماي سه خليفه نداديد
شما اصل و نسبي نداريد احاديثتان همه دروغ هستند كه به امامان نسبت مي دهيد به گفته مجلسي ملعون و كذاب 90 هزار از احاديث اصول كافي دروغ هستند

پاسخ:
جناب محمد عزيز ! ما پيش از اين به سؤال مورد نظر شما در باره نام گذاري به نام‌هاي سه خليفه پاسخ داده‌ايم ، لطفاً به اين آدرس مراجعه بفرماييد :

http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=question&id=437

جناب محمد ! كل احاديث كافي از 16 هزار تا تجاوز نمي‌كند ، حال چطور شد كه شما كشف كرديد كه از 16 هزار تا ، 90 هزار تايش دروغ است ، جاي تعجب دارد !!! .
18 | ابوزهرا | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
تحليل بيطرفانه جناب يزدان نصر از سايت شيعه آنلاين نسبت به اين مناظره
http://www.shia-online.ir/article.asp?id=2253&cat=5
19 | م مرتضوي | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
با سلام
خانم ليلا مشخص نكردند كدام احاديث جعلي و دروغين هستند. وچگونه اين احاديثي كه مي گويند جعلي و دروغي است توسط بزرگان اهل سنت صحت آنها اقرار شده است ؟ آيا ايشان بزرگان خود را متهم به طرفداري از دروغ مي كنند؟
ضمنا نگفتند كجاي صحبت هاي آقاي قزويني لجاجت بوده ؟ و كدام حقيقت را ايشان انكار كردند؟ و انكار و لجاجت از نظر شما چيست؟ آيا انكار و لجاجت جواب دادن با سند و مدرك معتبر است يا طرفه رفتن از دادن جواب و تكذيب كتابهاي معتبر خود براي بر نگشتن از عقيده و پوشاندن حقيقت !!!!!!
20 | محمدرضا بلبل پور | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
سلام
دوستان
ابوعمار در وبلاگ خاطرات روزانه ابوعمار، براي آنكه اين شكست مفتضحانه را سرپوش بگذارد و بحث را از شكست اهل سنت جدا كند، شبكه سلام را متهم به صهيونيستي بودن كرده!!!!!! بنده خدا ديگر حرفي براي گفتن نداشتند و گيري پاژ كردند، زدند به خاكي!!!!!!
21 | محمد علي | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
با سلام
دوستان مي توانند سي دي مناظره كه تعداد آن 3 عدد است را با قيمت 1000 تومان خريداري كنند.
براي اطلاعات بيشتر به وبلاگ http://valfajr313.blogfa.com/ رجوع كنند.
بسيار عالي بود . التماس دعا
22 | جواد علايي | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
با سلام. سلامتي و مزيد توفيقات استاد گرامي جناب آقاي دكتر قزويني را در ذيل عنايات حضرت ولي عصر(عج) از درگاه الهي خواستارم.
23 | حسين | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
با سلام
کمال تشکر را از استاد فرهيخته حوزه جناب اقاي حسيني قزويني دارم که با افشا گري مستند به گوشه اي از مظلوميت اهل بيت رسول الله پرداختند
و تقاضامندم تا تدابيري انديشيده شود که اينگونه مناظرات ادامه داشته باشد .
24 | مسعود | | ١٢:٠٠ - ١٩ مرداد ١٣٨٧ |
با عرض سلام و خسته نباشيد به شما جناب آقاي قزويني
بنده اين مناظره رو مسقيم ديدم. و تبريك ميگم به حضور حضرت بقيته الله اعظم ارواح نا فداه پيروزي اين مناظره را....يا علي مدد
25 | سبحان | | ١٢:٠٠ - ٢٠ مرداد ١٣٨٧ |
بسم الله الرحمن الرحيم
با عرض سلام خدمت استاد حسيني قزويني . اينجانب از راه دور دست شما را مي بوسم . بدون اغراق حضرتعالي نه تنها افتخار شيعيان بلکه افتخار همهء مسلمانان هستيد و بايد به شما لقب اسد الاسلام داد . اميدوارم هميشه خار چشم دشمنان اهل بيت عليهم السلام باشيد . آمين
26 | صالح | | ١٢:٠٠ - ٢٠ مرداد ١٣٨٧ |
با آل علي هرکه سرو کار ندارد ......گر يوسف مصري است خريدار ندارد مرحبا سيد نا الاستاد عمر عالي در خدمت به مکتب مستدام يا علي
27 | ابو زهرا | | ١٢:٠٠ - ٢٠ مرداد ١٣٨٧ |
پاسخي به سخنان بي اساس و سراسر دروغ و تهمت مولوي ابو عمار شه بخش در وبلاك خود در رابطه يا مناظره:
جناب ابو عمار با سلام
اولا: شما كه نوشتيد من با مناظره موافق نيستم اين خلاف كتاب خدا و سيره پيامبران است كه مناظرات پيامبراني همانند حضرت نوح وحضرت ابراهيم وموسي و... را به صورت مفصل نقل كرده است.
ثانيا: شما ديروز كنار سفره جناب آقاي دكتر قزويني نشستي و از او تعريف و تمجيد كردي و امروز او را به صهيونيست نسبت مي دهي، عجبا كه چه نمك خوردني و نمكدان شكستني!!
ثالثا: شبكه سلام را به وابستگي به صهيونيست متهم كردي و دليل بي اساس تو قرار گرفتن آن در خاك دشمن مي باشد، با كمال معذرت واقعا ؟؟؟ هم حدي دارد!!! ؟؟؟
به چه دليل خاك امريكا را خاك دشمن مي داني؟ مگر نه اين است كه اكثريت مردم آن جا مسيحي هستند مگر مسيحيان دشمن اسلام به حساب مي آيند؟ گذشته از اين ميليونها مسلمان در خاك امريكا زندگي مي كنند.
وانگي ، حضرت مستطاب عالي اگر امريكا را دشمن به حساب مي آوري تا كنون چند جمله و يا چند كلمه بر ضد امريكا در وبلاك خود نوشته اي؟
اگر قرار گرفتن يك مركزي در امريكا دليل بر صهيونيستي بودن او باشد پس تمام مسلمانان كه در امريكا زندگي مي كنند صهيونيست هستند و همه مساجد و مراكز اسلامي كه در امريكا هست وابسته به صهيونيست مي باشد؟
اي كاش مقداري دوگوله خدا دادي رابه كار مي انداختي آنگاه سخن مي گفتي ؟
رابعا: نوشته اي كه شبكه سلام «توسط سرمايه داران يهودي و کارشناسان اسرائيلي اداره مي شود » اگر نگاه منصفانه داشتي - كه نداري - اين شبكه توسط كمكهاي مردمي اداره مي شود مگر اين كه بگويي تمام شيعياني كه به شبكه سلام كمك مي كنند همه وابسته به اسرائيل هستند!
نوشته اي كه: مجريان آن شبکه علنا از هتاکي و اهانت به رسول خدا و يارانش و دين اسلام ابايي ندارند.
آقاي ابو عمار بدترين اهانت به رسول خدا (ص) توسط عمربن خطاب و يارانش صورت گرفت آن گاه كه به پيامبر گرامي نسبت هذيان دادند. فَقَالُوا إِنَّ رَسُولَ اللَّهِ صلى الله عليه وسلم يَهْجُرُ. صحيح مسلم: 5/75، ح 4124.
و طبق بخاري و مسلم در حديث حوض تمام ياران پيامبران جهنمي و گرفتار آتش جهنم معرفي مي كند: ثمّ إذا زمرة حتى إذا عرفتهم خرج رجل من بيني وبينهم، فقال: هلُمّ قلت: أين؟ قال: إلى النار واللّه! قلت: ما شأنهم؟ قال: إنّهم ارتدّوا بعدك على أدبارهم القهقرى، فلا أراه يَخْلُص منهم إلاّ مثلَ هَمَل النَّعَم. صحيح البخارى: 7/207 ح 6587.
اگر واقعا دل شما به حال رسول خدا و ياران آن حضرت مي سوزد بجاي ميليون ها بلكه ميلياردها هزنيه ختم صحيح بخاري مردانگي به خرج دهيد اين احاديث اسرائيليات كه در صحيح بخاري وجود دارد حذف كنيد واعلام كنيد كه اين احاديث دروغ است.
نبوشته ايد كه : کافر و معاند اسلام بودن مجريان شبكه سلام بر احدي پوشيده نيست
اي كاش يك دليل محكمه پسند و يك نمونه عيني ذكر مي كرديد تا خوانندگان به نحوه استدلال شما آگاهي بيابند.
جناب ابو عمار، اين اتهام كفر بر خلاف كتاب خدا هست كه مي گويد: وَلاَ تَقُولُوا لِمَنْ أَلْقَى إِلَيْكُمُ السَّلَـمَ لَسْتَ مُؤْمِنًا . نساء آيه 94.
و برخلاف سنت پيامبر (ص) مي باشد كه مي فرمايد: لا تُكَفِّروا أحَداً من أهْلِ القِبْلَة بِذَنْب وإنْ عَمِلُوا بِالْكَبائر؛ هيچ يك از اهل قبله را به خاطر گناه، تكفير نكنيد اگرچه گناهان بزرگ انجام داده باشد. مجمع الزوائد، ج 1، ص 106 - 107.
و شما با اين اتهام، ماهيت خودتان را آشكار كرديد و در حقيقت كفر خودتان ثابت كرديد زيرا پيامبر اكرم مي فرمايد: أيّما رجل مسلم كفّر رجلاً مسلماً فإن كان كافراً، وإلاّ كان هو الكافر؛ هر مسلمانى مسلمان ديگرى را به كفر متهم سازد، اگر او كافر نباشد، خود گوينده كافر مى گردد. كنز العمال، ج 3، ص 635 از سنن أبي داود و مسند أحمد، ج 2، ص 22.
جالبتر اين است كه شما دليل سخن خود را اطلاعات كذبي مي دانيد كه در اختيار شما قرار داده اند و نوشته ايد:
از يکسري اطلاعات که به من دادند و از اينکه اين شبکه در خاک آمريکا قرار دارد و از آنجا تغزيه مي شود و از اينکه از اهانت به پيامبر و خاندان وي هيج ابايي ندارد
البته از كلمه (تغزيه) مقدار سواد جنابعالي براي خوانندگان روشن شده است!
در پايان توجه اين نكته ضروري است كه شما نوشته ايد:
دوما اگر اين دو بزرگوار هدفشان رضاي الله است (که بسيار بعيد است چنين باشد) و هدفشان شهرت و کسب پول از برادران ص و.. ... نبود
گذشته از اين كه باز مقدار سواد خودتان را با كلمه (دوما) به نمايش گذاشتيد زيرا كسي كه 5 كلاس درس خوانده باشد مي فهمد كه الفاظ فارسي مانند (دوما) تنوين قبول نمي كند.
و اين كه اين دو نفر را متهم كرديد كه هدفشان رضاي الله نبود از كجا فهميديد؟ آيا ملائكه به جنابعالي خبر دادند؟
البته خوانده بوديم كه خليفه دوم «محدّث» بودندو ملائكه با وي سخن مي گفتند:
لَقَدْ كَانَ فِيمَنْ كَانَ قَبْلَكُمْ مِنْ بَنِي إِسْرَائِيلَ رِجَالٌ يُكَلَّمُونَ مِنْ غَيْرِ أَنْ يَكُونُوا أَنْبِيَاءَ، فَإِنْ يَكُنْ مِنْ أُمَّتِي مِنْهُمْ أَحَدٌ فَعُمَرُ . صحيح البخاري، ج 4، ص 200، ح 3689.
وإنه لم يبعث الله نبيا إلا كان في أمته محدث وإن يكن في أمتي منهم أحد فهو عمر قالوا يا رسول الله كيف محدث قال تتكلم الملائكة على لسانه . مجمع الزوائد، ج 9، ص 69، تحفة الأحوذي، ج 10، ص 125.
ولي نمي دانستيم كه پيروان خليفه آقايان مولوي ها هم به درجه از كمالات مي رسند كه ملائكه با آنان سخن مي گويند؟
و مي دانستيم كه عمر بن خطاب كه از مدينه شاهد لشگر اسلام در نهاوند بود و براي نجات ارتش اسلام از دست دشمن ، بربالاي منبر فرمانده ارتش اسلام را فرياد زد و گفت «يا سارية الجبل» به كوه پناهنده شويد. الإصابة في تمييز الصحابة، ج 3، ص 5، 6، رقم 363
ولي نمي دانستيم كه مولوي شه بخش هم از نيات آقايان قزويني و مرادزهي آگاهي پيدا نموديد و فهميديد كه هدف آنان رضاي خدا نيست!
جناب آقاي مولوي شه بخش در پايان توجه جنابعالي را به سخني از حضرت سيد الشهداء حسين بن علي عليهما السلام جلب مي كنم كه فرمود:
ياشيعة آل ابي سفيان ويلكم ان لم يكن لكم دين و كنتم لا تخافون المعاد فكونوا أحارا في دنياكم هذه؛ اي پيروان ابو سفيان اگر دين نداريد و از قيامت نمي ترسيد ، در دنيا آزاد مرد باشيد. مقتل الحسين خوارزمي، ج 2 ص 33، الفتوح ابن اعثم، ج 5 ص 134، مقاتل الطالبيين ابو الفرج اصفهاني، ص 792.
28 | شيعه ايران | | ١٢:٠٠ - ٢٠ مرداد ١٣٨٧ |
ان الذين قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزّل عليهم الملائکة ان لا تخافوا و لا تحزنوا (فصلت / 30)
همانطور که تمام دوستان مي دانند شب جمعه شاهد مناظره بين دکتر قزويني و مولوي مراد زهي بوديم . حوار و گفتگويي که مانند هميشه شاهد موفقيت جناب دکتر قزويني بوديم . در مورد اين گفت و گو نظرات مختلفي بيان شده و بنده قصد بحث در مورد اين مناظره را ندارم .
اما چند وقت پيش دکتر قزويني در شبکه مستقلة نيز بحثي در مورد حضرت فاطمه(س) داشتند که در آنجا نيز شاهد شاه کار ايشان بوديم . ولي اين مناظره از سوي برخي کم رنگ جلوه داده شد و نسبت به دکتر قزويني کم لطفي کردند . مناظره اي که به نظر اين حقير باعث شد ماهيت وهابيت برملا شود .
در سفر اخيري که به قم داشتم عده اي از صاحب نظران دکتر را مورد هجمه قرار مي دادند اين عمل شايد به چند دليل بود :
الف – شايد خود برتر بيني در وجودشان باعث شده بود که اين عمل دکتر را کوجک ببينند
ب – شايد بي اطلاعيشان از مناظره
ج – شايد نيتشان مشکل دارد
و شايد هاي ديگر
البته من قصد توهين ندارم . اما بزرگان من ، زماني که شخصيتي مانند شيخ کوراني به آقاي قزويني بعد از اين مناظره لقب اسد الزهرا مي دهد و وقتي بزرگي مانند استاد اين حقير حضرت آيت الله طبسي ( که وصفش را همه مي دانيد ) مناظره را موفقيت آميز مي بيند و از همه مهمتر مرجع بزرگوار حضرت آيت الله مکارم شيرازي ايشان را تأييد مي کند ديگر عليه دکتر صحبت کردن معني ندارد . بيايد براي حفظ تشيع بيشترمتحد شويم .
صحبتي با آقاي دکتر
آقاي دکتر قزويني اي اسد الزهرا با شما نيز کلامي دارم . با آنکه شما بزرگتر اين هستيد که اين حقير شما را خطاب قرار دهم چرا که پيامبر رحمت فرموده است : اکرموا العلماء ، فإنهم ورثة الأنبياء ، فمن اکرمهم فقد اکرم الله و رسوله
در مناظره شما يک اشکالي به نظر اين حقير وجود دارد و آنهم عقب گرد شما است و عدم پافشاري شما زماني که حديثي مي خوانيد وقتي طرف مي گويد قبول ندارم سري از خير حديث مي گذريد .
؟؟؟؟
در آخر از وجود نازنين و مقدس اسد الزهرا بابت اين نوشتارم معذرت مي خوام و طول عمر براي ايشان و تمام علماي شيعه آرزو دارم
29 | علي | | ١٢:٠٠ - ٢١ مرداد ١٣٨٧ |
من متن مناظره را خواندم و ديدم دلايل قراني و صحيح مولوي مراد زهي در واقع دكتر قزويني نتوانست چيزي را ثابت كنددرود بر مولوي مراد زهي
30 | مجيد م علي | | ١٢:٠٠ - ٢١ مرداد ١٣٨٧ |
با سلام
عزيز شما بيست . واقعاً منهم دوست دارم كه جناب اقاي مولوي عبدالمجيد مراد زهي نيز برنده باشند چنانچه كه پروفسور تيجاني در برخورد و مناظره با شهيد صدر (ره ) پيروز شد و از اين پيروزي هم در دنيا شاد كام است و هم اخرت خود را تضمين كرده است .
يا علي
31 | پويا | | ١٢:٠٠ - ٢١ مرداد ١٣٨٧ |
آقاي 20 جك بسيار با حالي نوشتي تا باشد از اين موفقيت ها !
32 | نجفي | | ١٢:٠٠ - ٢١ مرداد ١٣٨٧ |
بسم الله
اللهم صلي علي محمد و آله طيبين و طاهرين و صلي الله علي سيدنا فاروق العظم مولانا اميرالمومنين و سيد الوصيين اسد الله و سيف الله و روح الله و ابولحسنين علي بن ابي طالب صديق(صلوات الله عليك)
و بعد.
خداوند عمر استاد دكتر قزويني(مد ظله العلي) را زياد كند.مثل هميشه عالي بود.خسته نباشيد.
اللهم العن اول ظالم الظلم حق محمد و اله و اهل بيت طيبين و طاهرين.
وسلام عليكم و رحمهَ الله و بركاهَ
33 | محمد | | ١٢:٠٠ - ٢١ مرداد ١٣٨٧ |
باعرض سلام به همه
آقا يا خانم 20 واقعا كه هه هه هه ههه ههه..........
34 | 20 | | ١٢:٠٠ - ٢١ مرداد ١٣٨٧ |
پيروزي مولوي عبدالمجيد مراد زهي را به تمامي مسلمانان واقعي (اهل سنت) تبريك مي گويم
35 | شيعه سني | | ١٢:٠٠ - ٢١ مرداد ١٣٨٧ |
در پي مناظره دکتر قزويني با مولوي عبدالمجيد مرادزهي پيرامون شهادت دختر رسول خدا و شکست مولوي در اين مناظره که سبب تضعيف عقايد اهل سنت در کشور و حتي در منطقه گرديده است مبارزين حق ! انتقام خواهي از اين مولوي که مدرس سطوح عاليه دروس ديني در حوزه علميه مسجد مکي زاهدان ميباشد را بر خود محفوظ مي داند . برخي از دوستان و همکاران با شاخه اطلاعاتي مبارزين نيز در ايميلي که به وبلاگ مبارزين ارسال نموده اند بيان داشته اند که مولوي ها بايد از مناظره با اهل تشيع پرهيز کنند زيرا در غيراينصورت خيلي از مردم استان بلوچستان به باطل بودن سخنان و اعتقادات مولوي ها پي برده و شيعه خواهند شد .
36 | مجيد م علي | | ١٢:٠٠ - ٢٢ مرداد ١٣٨٧ |
علي جان شماره 35
الهي من بقربان اولين علي ( ع ) داماد اخرين نبي (ص ).
بقول شاعر معروف چشمها را بايد شست .
برادر عزيز از راست به چپ بخوان و از بالا به پائين .
متاسفانه جناب مولوي در اين مناظره نا خواسته به جناب عمر ابن حطاب ( رضي الله عنه ) تهمت تهديد زد. عدالت صحابه ( رضي الله عنهما ) و تهديد ؟؟؟؟؟.
يك بار ديگر با دقت متن مناطره را بخوان .
خير پيش
يا علي
37 | كسري | | ١٢:٠٠ - ٢٣ مرداد ١٣٨٧ |
به نام خدا
اللهم صلي علي سيدنا و نبينا محمد بن عبدلله مصطفي و آله و اهل بيته طيبين و طاهرين و اللهم عجل لوليک الفرج.
سلام و خسته نباشيد. براي تهيه ي سي دي مناظره چگونه اقدام کنيم؟ لطفا آدرس و شماره تلفن موسسه را بنويسيد.
در پناه حق باشيد.
يا علي(ع)

پاسخ:
بسمه تعالى
هنوز سي دي موردنظر در خود معاونت اطلاع رساني موسسه قابل عرضه عمومي نشده ، انشاءالله در آتيه نزديك اين امر محقق خواهد شد و شما مي توانيد از ليست محصولات نرم افزاري آن را درخواست داده تا از طريق پست براي شما ارسال گردد
در مورد آدرس و شماره تلفن و ... شما مي توانيد در لينك درباره ما مشخصات كامل آن را ملاحظه نماييد
علي اي حالا در صورت تمايل جهت خريد سريع تر اين سي دي مي توانيد به لينك ذيل مراجعه نماييد:
http://pakhsh-iran.com/news.php?item.43.1
موفق و مويد باشيد
معاونت اطلاع رساني
38 | مسعود | | ١٢:٠٠ - ٢٣ مرداد ١٣٨٧ |
با عرض سلام و تشكر از محضر استاد بزگوار نورچشم حضرت بقيه الله الاعظم و مايه ي افتخار شيعيان جهان استاد حسيني قزويني
استيصال و درماندگي در كلمات جناب آقاي مرادزهي حاكي از باز شدن زخمي بعد از هزار و چهارصد سال است كه هجوم به خانه حضرت صديقه طاهره (س) را بر هر شيعه و سني حقيقت طلبي آشكار كرد.
اجركم عندالله (خاك راه استاد حسيني قزويني با افتخار توتياي چشمان ماست.) خداوند حافظ ايشان باشد.
39 | سيد | | ١٢:٠٠ - ٢٧ مرداد ١٣٨٧ |
در حين شنيدن مناظره و هنگامي که مرادزهي چون بوزينه ها از اين شاخه به آن شاخه مي پريد، ناخودآگاه خداوند را به خاطر نعمت شيعه بودن شکر کردم.
نکته ي جالب آن بود که مراد زهي اصلاً نمي دانست چه بگويد. بهتر بود که اصلاً مناظره نمي کرد. خيلي مفتضح شد. خداوند بر عزت شيعه بيفزايد.
40 | عمر | | ١٢:٠٠ - ١٩ شهریور ١٣٨٧ |
شيعه اگر مناظره ي عالم رباني ومجاهد بزرگ شيخ قرضاوي را با رفسنجاني مي ديد كه چگونه او را شكست داد و به قول مولانا عبد الحميد براي شيعه همان مناظره كافي بود

پاسخ:
جناب عمر ! اتفاقاً در آن جا نيز جناب آقاي هاشمي برنده مناظره بودند . راستي از اين مولاناي خودتان سؤال كنيد كه چرا از مناظره با استاد قزويني طفره مي&zwnjرفتند؟ براي اطلاع بيشتر به اين آدرس مراجعه بفرماييد :http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=khabar&id=68موفق باشيدگروه پاسخ به شبهات
  بعدی [1] [2] [3]  
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها