2023 March 30 - پنج شنبه 10 فروردين 1402
مرگ قاتل هزاران شيعه (عبدالله بن جبرين مفتي برجسته وهابيان)
کد مطلب: ٤٠٠٠ تاریخ انتشار: ٢٣ تير ١٣٨٨ تعداد بازدید: 15895
اخبار » عمومي
مرگ قاتل هزاران شيعه (عبدالله بن جبرين مفتي برجسته وهابيان)

عبدالله بن جبرين از مفتيان وهابي مرد !

عربستان سعودي شب گذشته خبر مرگ "عبدالله بن جبرين" مفتي سرشناس سعودي و از اعضاي سابق هئيت علماي اسلامي خود، در سن 78 سالگي را اعلام كرد.

وي حدود سه ماه پيش براي معالجه بيماري خود به كشور المان عزيمت نمود به دليل دادخواست وكلاي شيعيان و به اتهام تكفير و تشويق به قتل شيعيان به سرعت از المان گريخت و به عربستان بازگشت .


عبد الله بن عبد الرحمن بن عبد الله بن إبراهيم بن فهد بن حمد بن جبرين من آل رشيد مشهور به «بن جبرين» از خانواده بني زيد از بزرگان وهابيت و درباري در عربستان سعودي بود كه فتاواي مشهور و كين ورزانه اي نسبت به شيعيان، حزب الله لبنان و حرمهاي اهل بيت عليهم السلام داشت.

نژاد پرست دشمن بشريت

«كايدو اشتاينبرگ» شرق شناس و كارشناس آلماني امور خاورميانه در موسسه علوم و سياست برلين در مورد وي چنين گفت: «بن جبرين بر اساس آموزههاي نژادپرستانه وهابي معتقد است كه اقليتها، گروههايي مرتد هستند كه مستحق مرگ مي باشند زيرا از اسلام حقيقي فاصله گرفته اند.

اگر شخصي در آلمان، جايگاه و افكار "بن جبرين" را داشت، قطعا سازمان اطلاعات آلمان براي اخراجش از كشور يا حداقل تنظيم دادخواست قضايي عليه او به علت فتنه انگيزي در ميان مردم اقدام مي كرد»


بن جبرين

دوره كودكي

وي در سال 1353 قمري در روستاي قويعيه در منطقه رياض عربستان سعودي به دنيا آمد. تحصيلات خود را در شهر رين انجام مي دهد كه ظاهرا به سبب نبود مدارس متوسطه مدتي در ادامه تحصيلات وي وقفه افتاده است.

وي در سال1374 قمري به همراه استادش ابوحبيب شيخ عبدالعزيز بن محمد الشثري به رياض مي رود و به تحصيلات خود ادامه مي دهد. وي در جواني چندان مقيد به رعايت احكام شرع نبود و با صورت تراشيده در مجامع عمومي حاضر مي شد.

عريفي: بن جبرين 40سال است به قرآن دست نزده است


تحصيلات دانشگاهي
وي در طول سالهاي 1381 تا 1407قمري تحصيلات دانشگاهي خود را از مقطع كارشناسي تا دكترا در دانشكده فقه رياض طي مي كند. يادنامه او را با عنوان اعجوبه دوران منتشر كرده اند.بن جبرين چندماه آغازين سال1380 قمري را به تبليغ وهابيت در مناطق مرزي مي پردازد.

اساتيد
مهمترين استادان او بنابر نقل سايت شخصي بن جبرين از اين قرار است:

- عبد العزيز بن محمد أبو حبيب الشثري(مهمترين استاد او)
- شيخ صالح بن مطلق
- شيخ محمد بن إبراهيم آل شيخ
- شيخ إسماعيل الأنصاري
- شيخ عبد العزيز بن ناصر بن رشيد
- شيخ حماد بن محمد الأنصاري
- شيخ محمد البيحاني
- شيخ عبد الحميد عمار الجزائري
- ...
مناصب
- مدرس معهد امام الدعوه:1381-1395
- مدرس كتاب توحيد! در دانشكده فقه 1395
- عضو شوراي فقهي و پاسخگوي شفاهي و تلفني سوالات فقهي1402
- امام جماعت مسجد آل حماد رياض1389
- خطيب موقت و علي البدل جمعه و جماعت مساجد و مناسبتهاي مختلف
- امام جايگزين بن باز در مواقع غيبت او در مسجد جامع كبير از 1398
- امامت جماعت مسجد برغش از 1402
- تدريس در مسجد بازار سبز به دستور بن باز از1409
- تدريس در مساجدي كه نماز اقامه مي كرده است
حمله به بزرگان اهل سنت
وي در حمله به بزرگان اهل سنت نيز ترديدي به خود راه نمي داد براي نمونه امام طحاوي را به صراحت داراي ديني فاسد معرفي مي كرد:
حمايت از بن لادن
وي در پاسخ به استفتايي درباره مفسد بودن بن لادن پاسخ مي دهد:اين اتهام درباره او وارد نيست. بن باز و هيچ مسلماني چنين مطلبي را قبول ندارند. اسامه مجاهديست كه در افغانستان اقدامات و تلاشهايي داشته است. خداوند به او توفيق دهد و ياري اش كند و ديگران را با او نصرت دهد. او مجتهدي است كه مدام به جهاد همت گماشته است و...


بن جبرين اسامه بن لادن را مجتهد مي داند

و اين در حالي است كه بن لادن مورد انتقاد رسمي بن باز و عموم مسلمانان و حتي اهل سنت بوده است. براي نمونه ببينيد

http://www.binbaz.org.sa/mat/8647


بن جبرين و توهم اثبات كفر شيعه
وي بنا به دلايلي عجيب شيعه را كافر مي خواند:
شيعيان بدون شك كافرند، آنها نسبت به قران طعن مي زنند و چنين ادعا مي كنند كه بيش از دو سوم قرآن حذف شده است همچنان كه نوري كتابي درباره اثبات تحريف قرآن نوشته و در كتاب كافي و غير از آن رواياتي در طعن قرآن آمده است و هر كس نسبت به قرآن طعن بزند كافر و تكذيب شده مي باشد چرا كه خداوند تعالي فرموده است: ما از قرآن محافظت مي كنيم.


نظر بن جبرين درباره شيعه

اين در حاليست كه براي نمونه يكي از علماي مشهور اهل سنت، رحمت الله كيرانوي هندي حنفي -متوفي1308- درباره اثبات عدم تحريف قرآن كتابي به نام اظهار الحق نوشت . اين كتاب مورد توجه علما و بزرگان اهل سنت قرار گرفت و به زبانهاي مختلف ترجمه شد.اين عالم بزرگ اهل سنت درباره رأي شيعه در تحريف قرآن مي نويسد:

اكثر علماي شيعه اثني عشري بر آنند كه قران مجيد از هر گونه تغيير و تبديل محفوظ مانده است و نظر كساني كه نقصان در قرآن را مي پذيرند نزد آنان مردود است.

وي پس از بيان اين مطلب اقوال علماي شيعه (مرحوم شيخ صدوق ، طبرسي ، سيد مرتضي ، قاضي نورالله شوشتري و ....) مبني بر عدم تحريف را ذكر مي كند و در نهايت مي نويسد :

مشخص شد كه نظر تحقيق شده نزد علماي فرقه اماميه اثناعشريه بر اين است ، قرآني را كه خداوند متعال بر پيامبرش نازل كرده همين قرآن موجود مي باشد كه در دست مردم است و چيزي به آن اضافه نشده . و اين قران در زمان حيات پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله وسلم) جمع آوري و حفظ شده و هزاران صحابي آن را نقل كرد اند و عده اي از اصحاب پيامبر همچون عبدالله بن مسعود و ابي بن كعب و ديگران قرآن را در پيشگاه پيامبر اكرم از اول تا اخر قرائت كرده اند و اين قرآن با همين ترتيب موجود زمان ظهور امام دوازدهم حضرت حجة بن الحسن المهدي (عج) ظاهر مي شود .

و قول گروه اندكي كه نظريه تغيير در قرآن را پذيرفته اند مردود است و هيچ اعتنايي به آن نمي شود و روايات ضعيفي كه در كتبشان موجود است هيچ گاه جايگزين روايات قطعي و يقيني (مبني بر عدم تحريف) نمي شوند و حق نيز چنين است چرا كه اگر از خبر واحد مطلبي به دست آمد كه ادله يقيني آن را تاييد نمي كند واجب است چنين خبري را مردود بدانيم چنان كه ابن مطهر حلي (علامه حلي) در كتاب خود به نام (مبادئ الوصول الي علم الاصول) به اين مطلب تصريح نموده است . و در تفسير الصراط المستقيم كه كتاب معتبري نزد علماي شيعه به شمار مي رود در توضيح آيه مباركه (نحن نزلنا الذكر و انا له لحافظون) چنين نوشته است : يعني اين كه ما قرآن را از تحريف و تبديل و زياده و نقصان حفظ مي كنيم)

دستور به محدود كردن شيعيان عربستان
عبدالله بن جبرين در همايش ضد شيعي « مملكت ما ... وحدت ما »خواستار دشمني با شيعيان و اهانت و تحقير آنان شد و گفت: نبايد به شيعيان اجازه داد تا در مساجد نماز بخوانند، بايد با آنان برخورد شديد داشت!

وي ادامه داد: بايد روش ملك عبدالعزيز در برخورد با شيعيان را ادامه داد و شيعيان را در مقامات ديپلماتيك و نظامي نپذيرفت و به آنان اجازه نداد تا سمت هاي مهمي را در كشور به دست گيرند، ضمن آنكه بايد قربة الي الله! با فرزندان شيعه در دانشگاهها سختگيري كرد و در صورت لزوم حتي كشتار شيعيان واجب است!!

سلمان بن عبدالعزيز امير منطقه رياض در اين همايش ضد شيعي كه با حضور اميران برخي از مناطق عربستان، چهره هاي سياسي و مفتيان سلفي از جمله صالح الفوزان، عبدالله بن جبرين، ناصرالعمر و برخي از چهره هاي مشهور ضد شيعي ديگر در سال1386 برگزار شد، در سخناني التزام عربستان به مذهب سلفي را از اصول كشور خود دانست و از چنين انديشه اي به عنوان تنها انديشه صحيح اسلامي! نام برد.

فتاواي تند ضد شيعه

از جمله فتاواي تند ضد شيعي او به اين موارد مي شود اشاره كرد:

فتواي اول: شخصي از وي مي پرسد من كارمند يك شركت هستم و با برخي از روافض (يعني شيعيان) همكار هستم و با آنها غذا مي خورم و به گپ و گفت مي پردازم، اما نميدانم اين كار من درست است يا بايد ارتباطم را در كار با آنها محدود كنم لطفا مرا راهنمايي كنيد؟
بن جبرين در پاسخ مي گويد:

تو بايد به جايي ديگري كه اين روافض در آن نيستند بروي و اگر نتوانستي، آنها را مورد تحقير و تمسخر قرار بده، و هرگز به روي آنها نخند. اگر عكس العملي از آنها ديدي به رييس گزارش بده تا به حسابشان برسند و بر توست كه بطلان عقيده آنها و درستي اعتقادت ما را بر آنها ثابت كني!.

فتواي دوم: شخصي از او مي پرسد در محله ي ما يك قصاب رافضي است كه برخي از مردم و رستوران هاي مربوط به اهل سنت براي ذبح او را حاضر مي كنند آيا اين ذبح به دست او حلال است؟
بن جبرين در پاسخ مي گويد: اين ذبح كاملا حرام است و روافض مشرك هستند.

حمايت از طالبان و دشمني با حزب الله لبنان

او كه از اعضاي اصلي وهابيون محسوب مي شد به صدور فتاوي تند و عجيب بر عليه مذاهب مختلف و مسلمانان مخالف خود مشهور بوده و از جمله در جريان جنگ 33 روزه لبنان در مقابل اسرائيل با صدور فتوايي عجيب و خنده دار هرگونه دعا براي پيروزي حزب الله لبنان را به صرف شيعه بودن انها حرام دانسته بود .

بن جبرين در پاسخ استفتايي درباره حزب الله لبنان گفته بود:

ياري كردن اين حزب رافضي جايز نيست. جايز نيست تحت فرمان آنان رفت و جايز نيست براي پيروز و قدرتمند شدن آنان دعا كرد. نصيحت ما به اهل سنّت اين اين است كه از آنان بيزاري بجويند، كساني را كه به اين حزب مي پيوندند، رها كنند و دشمني آنان با اسلام و مسلمانان و ضررهاي كهن و جديد آنان را به اهل سنّت روشن كنند. رافضيان همواره دشمني اهل سنت را در دل داشته اند و در حد توان تلاش كرده اند عيوب اهل سنت را آشكار كنند، از اهل سنّت انتقاد كنند و براي آنان خدعه بورزند.


فتواي بن جبرين درباره حزب الله

همو كه با فتاوي تند خود توجيه كننده عملياتهاي تروريستي القاعده و طالبان به فرماندهي بن لادن بر ضد مسلمانان در عراق و افغانستان و پاكستان بود .

فتوا به تخريب حرم اهل بيت عليهم السلام در عراق

بن جبرين محرك بزرگي در به خاك و خون كشيده شدن مردم مسلمان عراق محسوب ميشود ، همچنين فتواي تخريب حرم مطهر امامان شيعه نيز توسط اين عالم نماي وهابي صادر گرديد كه سرانجام منجر به تخريب حرم مطهر امامين عسكريين عليهما السلام توسط افراطيون وهابي در سامرا گرديد .

اين فتوا كه در پي استفتاي جمعي از دانشجويان دانشگاه وهابي «محمد بن سعود» صادر شده است از مدتي پيش و پس از آغاز تعطيلات تابستاني حوزه هاي وهابيت و دومين حمله به بارگاه عسكريين در سامرا، در سطح گسترده اي توزيع و در آن از هر اقدامي براي محو آنچه آثار شرك بويژه در كشور عراق و شهر كربلا خوانده شده، استقبال شده است.پايگاه خبري "النهرين نت" نيز به نقل از منابع مطلع در منطقه "العواميه" عربستان، گزارش داده بود اين روحاني وهابي كه سال گذشته به همراه ده ها تن ديگر از مفتيان سعودي، بيانيه اي را در تكفير شيعيان صادر كرده بود در پي انهدام گلدسته هاي حرم عسكريين(ع) در سامرا، با ارسال تبريكات شفاهي و كتبي براي ديگر مفتي هاي سعودي، از تخريب بقاياي حرمين عسكريين(ع) ابراز خشنودي كرده و اين اقدام را تبريك و شادباش گفته بود.

بر اساس اين گزارش، شيخ بن جبرين به تازگي با صدور فتوايي، از پيروان وهابي خود خواسته بود بقاياي حرم عسكريين(ع) را كه از انفجار سال گذشته برجاي مانده بود نيز با خاك يكسان كنند.

در بخشي از اين فتاوا كه از حرم امامان شيعه به عنوان بت هايي ياد كرده كه بايد با خاك يكسان شود، آمده است: حسين از شرك شيعيان به دور است اما حرم او بايد به عنوان اصلي ترين نماد شرك در عراق ويران شود.

وي كه خبرها و ديدارهايش توسط خبرگزاري رسمي عربستان سعودي (واس) و با پشتيباني مالي وزارت امور اسلامي اين كشور پوشش داده مي شود، مدعي شد:
نبايد اين بناها را به خاطر زيبايي هنري آنها جزء ميراث اسلامي و جزء اماكن اسلامي به شمار آورد زيرا اگرچه اين ساختمان ها در كشورهاي اسلامي است اما شرع چنين بناهايي را قبول ندارد و اسلام دستور نابودي آنها را داده است.
وي همواره در بيانيه هايش، برگزاري عزاداري در روز عاشورا و جشن گرفتن عيد غديرخم را بدعت هاي شيعي ذكر و آنان را متهم به فحاشي عليه اصحاب پيامبر(ص) كرده است.

اين فتوا با واكنش تند مسلمانان غير وهابي، به خصوص شيعيان مواجه شد. دارالافتاء مصر در بيانيه شديداللحني تخريب كنندگان قبور بزرگان دين را خوارج عصر و سگان دوزخ ناميد.

ادامه تحريك وهابيان براي تخريب حرم حسيني و....

كارمندان دانشگاه "محمد بن سعود" اعلام كردند: ده ها تن از دانشجويان بويژه دانشجويان سال هاي بالا در دانشكده شريعت، بطور داوطلبانه در حركتي با عنوان "فرهنگ توحيد ناب در ميان امت و بويژه عراق براي خلاص شدن از مراقد و قبور و پاكسازي كشورهاي اسلامي از آنها"، اقدام به توزيع اين فتاوا كرده اند.

اين دانشجويان با تشكيل كميته هاي داوطلبانه در حال راه اندازي پايگاه هاي اينترنتي، دوره هاي تابستانه و جذب نيرو از كشورهاي حاشيه خليج فارس و ديگر كشورهاي عربي هستند تا بدين وسيله حرم امام حسين(ع) و حرم حضرت ابوالفضل العباس(ع) را مانند حرم عسكريين(ع) به عنوان اهداف آينده "موحدان مجاهد" ويران كنند.

در ادامه فتواي بن جبرين، "سفر الحوالي" مفتي مشهور وهابي در پاسخ به استفتائي در اين باره گفت: «علاوه بر كربلا، واجب است كه حرم زينب در دمشق و حرم "سيد احمد البدوي" از نوادگان امام هادي[ع] در مصر نيز به عنوان بت هايي كه به جاي خداي تبارك و تعالي مورد پرستش قرار مي گيرند با خاك يكسان شوند.»

دفتر "وعظ و ارشاد" دانشگاه وهابي "الامام بن سعود" كه از مهم ترين منابع تأمين تروريست در عراق و گروه تروريستي "فتح الاسلام" در اردوگاه "نهر البارد" لبنان به شمار مي رود نيز طي روزهاي اخير اقدام به توزيع فتاواي "بن جبرين"، "الحوالي"، "البراك"، "الحربي" و ديگر مفتي هاي وهابي كرده است كه در آنها از عمليات هاي انجام شده عليه مراقد ائمه(ع)، امامزادگان و اوليا در عراق تمجيد شده است.

در پي صدور اين فتاوا، انجمن علماي ديني انگليس با صدور بيانيه اي شديداللحن، صدور فتاواي تكفيري از اين دست را بشدت محكوم كرد.
نويسندگان اين بيانيه تأكيد كرده اند: تشويق مفتي هاي سعودي به انهدام حرم امام حسين(ع)، نه تنها اعلام جنگ آشكار عليه شيعيان بلكه جنگي عليه همه مسلمانان است.

اين انجمن از حكومت عربستان سعودي خواسته است تا در اقدامي سريع و فوري، ضمن اتخاذ موضعي روشن در قبال اين فتاوا، آنها را بطور رسمي محكوم كرده و كساني را كه در صدور، تكثير و تشكيل كميته هاي داوطلبانه در دانشگاه ها براي عملي كردن اين فتواها فعاليت دارند به محاكمه بكشد.

انجمن علماي ديني در ادامه افزوده است: دانشكده هاي شريعت در عربستان سعودي بويژه دانشگاه "محمد بن سعود" كه دانشجويان و استادان آن همه اهل قبله به جز مؤمنان به مذهب تكفيري ها را كافر مي پندارند مراكز خطري هستند كه در خون ريزي كشتار بي گناهان در عراق و پاكستان نيز دست دارند.

يكي از برگزاركنندگان اين تجمع در گفت وگو با "نهرين نت" تأكيد كرد: اين تجمع آغاز يك تحرك گسترده رسانه اي، ديپلماتيك، اجتماعي و فرهنگي عليه علماي تكفيري سعودي است كه با فتاواي خود، زمينه كشتار صدها هزار عراقي بي گناه و نيز انهدام مراقد مقدسه از جمله حرم عسكريين(ع) را فراهم كردند.

فيلم: تخريب قبور علما و بزرگان دين در افريقا توسط وهابيان
http://www.aparat.com/v/zgcet


روزهاي پاياني و ذلت در غربت
وي درماه صفر سال 1430 سكته اي قلبي كرده و پس از عملي كه براي باز كردن رگهاي قلبش انجام مي شود دچار عفونت ريه مي شود و به دستور ملك عبدالله براي اولين بار از عربستان خارج شده و براي تكميل درمان به آلمان مي رود اما گروهي از شيعيان عليه وي در يكي از دادگاه هاي اين كشور شكايت كردند و خواستار محاكمه وي شدند.دادخواست عليه مفتي سعودي در دادگاه لاهه
همان روزها و با خبر سفر بن جبرين به آلمان، به نقل از پايگاه خبري "صوت السلام"، "مصطفي الصافي"، "عقيل الكعبي" و "حسين الربيعي" اعضاي سازمان "صلح جهاني"، اين دادخواست را طبي مراسم ويژه اي، تسليم دادگاه بين المللي لاهه كردند.

تهيه كنندگان اين دادخواست، از دادگاه لاهه خواسته اند تا بن جبرين، مفتي تندروي سعودي را به اتهام صدور فتاواي تشويق كننده قتل عمد، انفجار، انهدام اماكن مقدسه و ابنيه فرهنگي مسلمانان و ساير اديان، احضار و محاكمه كند.

بر اساس اين گزارش، وكيل دادگاه لاهه كه اين پرونده تسليم وي شده و اعضاي سازمان صلح جهاني، در نشستي خبري، جزئيات كامل اين پرونده را اعلام كردند.

در دادخواست قضايي ضد بن جبرين ، اين روحاني تندرو سعودي به تشويق و ترغيب افراد به اقدامات تروريستي متهم شده بود ، مجموعه اي از مدارك و فتواهاي بن جبرين اعم از صوتي و تصويري و فيلم را كه اين اتهامات را ثابت مي كند نيز ضميمه دادخواست قضايي شد .
بعداز ارائه دادخواست قضايي عليه بن جبرين ، او ساعاتي بعداز مذاكرات رسمي بين وزيران كشور عربستان سعودي و آلمان در رياض بطور ناگهاني از آلمان فرار كرد .

آن روزها در اخبار آمد نمايندگان مجلس آلمان وابسته به حزب سبزها چگونگي وارد شدن «بن جبرين» عالم تندروي وهابي عربستاني به آلمان و نقش خاندان آل سعود در اين قضيه را مطرح خواهند كرد.

«علي السراي» مسئول كميته هاي قضايي مهاجرين در اروپا كه دادخواست از سوي وي در اين پرونده قضايي مطرح شده است، در جلسه پارلمان حضور خواهد داشت.

اين در حالي است كه روزنامه آلماني اشپيگل از بستري شدن «بن جبرين» در يكي از بيمارستان هاي آلمان و اقامت در اين كشور با "آرامش كامل" ابراز شگفتي كرده و نوشته است كه اين شيخ سعودي نماينده تندروها و تروريست هايي است كه در حوادث يازدهم سپتامبر بوده است.در همين راستا روزنامه آلماني اشپيگل نوشت: «پارلمان آلمان مي خواست موضوع دادخواست قضايي عليه "عبدالله بن جبرين" را طي چند روز بررسي كند، اما پيش از آغاز اين بررسي "بن جبرين" گريخت».پايان عمر
بي نتيجه بودن درمانها مرگ او را در ماه رجب همان سال رقم مي زند و او را به اساتيد و اوليايش ملحق مي كند. عبدالله بن عبدالرحمن بن جبرين با شدت گرفتن بيماريش، بعد از ظهر روز دوشنبه 13 جولاي 2009 ميلادي (مطابق با 22 تير 1388) مرد و در گورستان "العود " در شهر رياض به خاك سپرده شد.همانها كه مرثيه سرايي و عزاداري بر خاندان رسول الله صلي الله عليه و آله را شرك مي خوانند به اقامه عزا و ماتم و مرثيه سرايي براي مرگ بن جبرين پرداختند


فهرست منابع فارسي،عربي

1. http://www.ibn-jebreen.com/biography.html

2. http://ar.islamway.net/scholar/105

3. http://www.shia-news.com/fa/news/51618/

4. http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=khabar&id=927

5. http://m-noor.com/showthread.php?p=28016

6. http://alvahhabi.blogfa.com/post/57


Share
41 | رضا غضنفري | | ١٩:٠٩ - ١٦ فروردين ١٣٩٠ |
خدايي حال كرديم
42 | حسين | | ٢٢:٣٧ - ١٦ فروردين ١٣٩٠ |
خدارو شكر كه به درك واصل شد
لعن علي عدوك ياعلي
اولي ودومي و سومي چهارمي و پنجمي و عبدالله ابن جبرين
43 | ف-خ | | ٢٣:٠٧ - ١٦ فروردين ١٣٩٠ |
اللهم العن اجبت و الطاغوت
خداوند بزرگ را شاكريم كه اين ملعون زمانه را از زمين برداشت.
44 | خادم الشهدا | | ٢٣:٤٦ - ١٦ فروردين ١٣٩٠ |
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علي ذلك
اميدواريم به حق خون هاي به ناحق ريخته شده ي مسلمانان جهان از جمله شيعيان مظلوم بحرين هر چه زودتر خبر مرگ ديگر سران ظلم و استكبار از جمله ملك عبد الشيطان سعودي را به جهان مخابره كنيم.
اللهم عجل لوليك الفرج...
45 | مرتضي | | ٠٧:٤٩ - ١٧ فروردين ١٣٩٠ |
اللهم العنهم جميعا
46 | ابوبكر از مدينه منوره | | ١١:٤٢ - ١٧ فروردين ١٣٩٠ |
لعنت خداي منقم بر وهابيهاي كثيف بويژه بر ابن جبرين فرزند معاويه ابن ابوسفيان (لعنت الله عليه و عليه الهاويه )...
ان الله جامع المنافقين و الكافرين في جهنم جميعا"...
47 | احمد | | ١١:٤٨ - ١٧ فروردين ١٣٩٠ |
جهنم مبارکش باد
48 | مصطفي | | ١٢:٠٤ - ١٧ فروردين ١٣٩٠ |
به روي بال ملک چنين نوشتند : (( با آل علي هر که در افتاد ور افتاد ))
49 | يوسف | | ١٤:١٧ - ١٧ فروردين ١٣٩٠ |
باسلام از اينكه اين خبر بسيار خوشحال كننده را به مسلمانان جهان مي‌رسانيد ممنونم.اين نامرد حتي به فرق ديگر مسلمان همچون براداران شافعي و ديگران نيز رحم نمي‌كرد و آنها را نيز كافر خطاب مي‌كرد انشاءالله خداوند با اجداد كافرش محشور فرمايد.
50 | سيد | | ١٥:٢٥ - ١٧ فروردين ١٣٩٠ |
توماشين بودم که اين خبرمسرت بخشوشنيدم ازخوشحالي اشک شوق ريختم خداوندهرلحظه برعذابش بيفزايدوانشاءالله بزودي باظهورامام زمان همه اين حرامزاده هابدرک واصل شوند
51 | امين | | ٢١:٠٨ - ١٧ فروردين ١٣٩٠ |
اللهم العن ظالم ظلم حق محمد وآل محمد(ص)
من هم تبريک ميگم به درک واصل شدن اين ملعون را
اللهم عجل لوليک الفرج
52 | سيدحسيني روزبهاني | | ٢٤:١٣ - ١٧ فروردين ١٣٩٠ |
عمر انسان فرصتي طلايي و ابزاري شگفت است براي ساختن.ساختن بهشت يا دوزخ وامثال اين بيچارگان مزدور شيطان بس عبرتي است بزرگ
53 | مرتضي | | ٢٤:٢٠ - ١٧ فروردين ١٣٩٠ |
اللهم العنهم جميعا ...
خدايا فرج مولايمان را نزديك بفرما....
54 | عبدالحيدر | | ٠٩:٤٦ - ١٨ فروردين ١٣٩٠ |
کِي ميشه ملک عبدلله هم به درک واصل بشه ان شاءالله
55 | غلامعباس | | ١٠:٣٢ - ١٨ فروردين ١٣٩٠ |
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و اخر تابع لهم علي ذلک
56 | ميثم | | ١٣:١١ - ١٨ فروردين ١٣٩٠ |
به درك رفتن اين پير وحشي رو به همه تبريك و تهنيت ميگم به خصوص با امام زمان عج
57 | سلمان محمدي | | ١٣:٢٢ - ١٨ فروردين ١٣٩٠ |
بروند نبش قبر کنند ببينند جنازه منفورش را فشار قبر مانند تفاله چايي در هم پاشيده و اين همان وعده خداوند بود به اين منفور.آتش جهنم سالها بود انتظارش را ميکشيد. و ديروز به وصال هم رسيدند در کنار اربابش عمر.ابن جبرين خوش بگذره
58 | س. م . م . ق | | ١٥:١٦ - ١٨ فروردين ١٣٩٠ |
ما بي خيال صورت مادر نميشويم با قنفذ و مغيره برادر نميشويم
59 | ويسي | | ٢٣:٠٢ - ١٨ فروردين ١٣٩٠ |
خداوند متعال آن پليد کافر را مجازات خواهد کرد . و تا ابد در آتش جهنم خواهد سوخت . انشاءا..
60 | ايليا | | ٢٣:٥٨ - ١٨ فروردين ١٣٩٠ |
انشاالله که با امامانش محشور ميشه...
خيلي جالبه که بعد از گذشت چيزي حدود 2 سال الان خبرشو خوندم...عيد 90 ... با يه پيامک از طرف دوستم باخبر شدم...
61 | كردزنگنه | | ١١:٤٤ - ١٩ فروردين ١٣٩٠ |
بهرام که گور گرفتي همه عمر ديدي که چگونه گور بهرام گرفت
به درک واصل شدن عبدشيطان بن جبرين مفتي اعظم باطليون عربستان و صاحب فتواي تخريب حرمين به وعده ي دروغين ضمانت کردن بهشت از جانب خدا با درخواست ايشان از خدا و کشتار هزاران شيعه با وعده ي پاداش بهشت و نعمتهاي آن را به تمام مسلمانان جهان اعم از شيعه و سني هايي که با فتواهاي اين شخص مخالف بودند را تبريک عرض مي کنم
62 | محمدرضاسليماني خشرو | | ١٨:١٦ - ١٩ فروردين ١٣٩٠ |
اللهم عجل لوليك الفرج (ايشا.. آقامون مياد همشونو به درك واصل ميكن)تبريك به همه ي محبان اهل بيت وهمه ي دوس داران خانم فاطمه!
سلم لمن سالم وحرب لمن حاربكم
63 | مصطفي | | ١٦:٤٥ - ٢٠ فروردين ١٣٩٠ |
انشاالله خداوند شر خبيثاني چون ابن جبير و آل سعود را از زمين به برکت امام زمان (عج) محو گرداند.

64 | هادي قنبري | | ١٩:٢٥ - ٢١ فروردين ١٣٩٠ |
سلام به درک واصل شدن يکي از نماد هاي ... بر همه مسلمانان مبارک باشد
65 | رسول | | ١١:١٩ - ٣٠ فروردين ١٣٩٠ |
به درک واصل شدن اين ملعون ؟؟؟ منو شادمان کرد به مرادش عمر خطاب پيوست
66 | ضد سني | | ١١:٢٥ - ٣٠ فروردين ١٣٩٠ |
شما سني ها كلا مذهبتون ايراد داره چون ??? عمر خطاب امامتونه!
67 | زعيمي | | ٢٤:٢٢ - ١٤ دي ١٣٩٠ |
لعنت خدا بر وهابيان کور دل و حرامي که به آيات قرآن نيز عمل نمي کنند عذابش مستدام و رگ و ريشه حيات همه وهابيان از جمله ملک عبدالله و نايف احمق قطع باد.
 [1] [2]   قبلی
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها