2023 March 31 - جمعه 11 فروردين 1402
پاسخ "شيعه نيوز" به اطلاعيه "دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان"
کد مطلب: ٣٧١٧ تاریخ انتشار: ٢٣ آبان ١٣٨٨ تعداد بازدید: 16707
اخبار » عمومي
پاسخ "شيعه نيوز" به اطلاعيه "دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان"

بهره گرفتن از هياهو و يك جانبه نگري يكي از عمده ترين راهكارهاي هجوم سايت هاي مخالف شيعه نيوز بوده است. اين بار نيز همين ابزار در قالب اطلاعيه دفتر امام جمعه زاهدان به كار گرفته شد و طي چهار بندي كه به نفرين منتهي شد، نسبت هاي ناروايي به شيعه نيوز وارد گرديد.
سايت سني آنلاين ارگان رسمي حوزه علميه دارالعلوم زاهدان با انتشار اطلاعيه دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان سايت "شيعه نيوز" را به دروغ پردازي و تفرقه افكني متهم نمود.

بهره گرفتن از هياهو و يك جانبه نگري يكي از عمده ترين راهكارهاي هجوم سايت هاي مخالف "شيعه نيوز "بوده است. اين بار نيز همين ابزار در قالب اطلاعيه دفتر امام جمعه زاهدان به كار گرفته شد و طي چهار بندي كه به نفرين منتهي شد، نسبت هاي ناروايي به "شيعه نيوز" وارد گرديد.

1- خبر سخنان آيت الله مكارم شيرازي در ملاقات با علماي اهل سنت با رعايت امانت از پايگاه اطلاع رساني ايت الله مكارم شيرازي نقل گرديد؛ بنابراين ايراد نسبت تحريف در سخنان معظم له به شيعه نيوز كاملا اشتباه است.
اي كاش دفتر امام جمعه زاهدان پيش از نگارش اين اطلاعيه به سايت آيت الله مكارم شيرازي مراجعه مي نمود تا در اذهان مخاطبان خود ذهنيت يك جانبه نگري و عدم بررسي به وجود نيايد.

از طرف ديگر «شيعه نيوز» پيش از مسافرت علماي اهل سنت به قم، خبر خطبه هاي نماز جمعه زاهدان آقاي عبدالحميد را به طور كامل و به نقل از سني آنلاين منتشر نموده بود.
پس از انتشار سخنان آقاي عبدالحميد در محضر آيت الله مكارم شيرازي مطالب ايشان با خبر خطبه هاي نماز جمعه زاهدان تطبيق شد و روشن شد كه محتواي سخنان يكي بوده است. بنابراين لزومي به نقل مجدد مطالب ايشان در محضر آيت الله مكارم شيرازي ديده نشد.
شايد اين انتظار كه دفتر امام جمعه در اين بيانيه تشكري لااقل تلويحي از سايت «شيعه نيوز» به دليل انعكاس اعتراض آقاي عبدالحميد مي نمود و از اين كه شيعيان اهل بيت (عليهم السلام) به دغدغه هاي برادران اهل سنت اهميت مي دهند، قدرداني نمايد، انتظاري به جا و منطبق بر موازين رسانه اي و اسلامي باشد.

2- در مورد اعتراض آقاي عبدالحميد و مسايل مربوط به نظارت دولتي، مطلب منتشر شده در سايت آيت الله مكارم از اين قرار است:

(حضرتعالي در جريان هستيد يكسال قبل يك مدرسه اي در منطقة سيستان تخريب شد و هنوز هم ما پيگير هستيم از مركز و از استان تا اين مسئله اش حل بشود و اخيراً نيز مسئله ساماندهي آمد كه يك نمايندگان ولي فقيه در مناطق سني نشين طرحي را به شوراي عالي انقلاب فرهنگي بردند و به تصويب رساندند كه مدارس اهل سنت مورد ساماندهي قرار بگيرد و اين اسمش ساماندهي است و آن طوري كه از آئين نامه و اساسنامه اين طرح بر مي آيد و همه علما مطالعه كردند احساس مي كنيم دخالت در تعليم است كه در قانون اساسي اصل 12 تصريح شده كه اهل سنت در تعليم و تربيت فرزندانشان آزادي دارند و ديگر مذاهب اسلامي. ) ادامه مطلب

با اين سخنان جاي تعجب است كه در اطلاعيه دفتر امام جمعه اعتراض ايشان به نظارت دولت در مدارس اهل سنت توسط سايت "شيعه نيوز" كذب محض خوانده شده است. براي تاكيد بيشتر نظر خوانندگان را به اين قسمت از سخنان آقاي عبدالحميد در نماز جمعه زاهدان جلب مي كنيم:

(مولوي عبدالحميد افزود: بر سر علماي اهل سنت فشار مي آورند، از يك طرف طرح ساماندهي مدارس اهل سنت مطرح مي شود و مي گويند اگر اين طرح را نپذيريد با شما برخورد قانوني خواهد شد و از طرف ديگر مساله طلاب غيرايراني به ميان آورده مي شود...) لينك مطلب

قضاوت در مورد كذب محض خواندن گزارش "شيعه نيوز" را به خوانندگان گرامي واگذار مي كنيم.

نكته جالب توجه در اطلاعيه دفتر امام جمعه آن است كه ابتدا "شيعه نيوز "به اين دليل كه سخنان آقاي عبدالحميد را منعكس نكرده مورد اعتراض قرار مي گيرد و سپس نويسنده در بند سه نامه امام جمعه مي نويسد:

"در بخشي از گزارش اين سايت آمده كه مولانا عبدالحميد ...."

ظاهرا نويسنده اطلاعيه خود نيز نتوانسته به اين نتيجه برسد كه بالاخره سايت "شيعه نيوز "مطالب آقاي عبدالحميد را منتشر كرده يا خير؟

3- "شيعه نيوز" خبر ديدار آقاي عبدالحميد با پادشاه عربستان و ماجراي سهميه هزار نفري حج را به نقل از سايت پرچم منتشر نموده است اين كه اين خبر صحت داشته يا خير بستگي به موضع و اظهار نظر امام جمعه زاهدان دارد و بنابر عرف رسانه اي منبع هرخبر مسئوليت پاسخگويي در مورد آن را دارد.

در پايان به دستندكاران و گردانندگان سني آنلاين توصيه مي شود در نوشتار و گفتار خود اخلاق رسانه اي را رعايت نموده و با وارد كردن اتهامات واهي سعي ننمايد اذهان مخاطبين خود را گمراه نمايد زيرا كاربران با دقت عملكرد سايتها را زير نظر دارند ! و اما در خصوص وحدت اميدواريم از مرحله شعار عبور نموده و عملگرايي خود را نشان دهيد.
در اين زمينه لازم است لينك بعضي سايت هايي كه با جسارت تمام به ائمه اطهار (عليهم السلام)، مرجعيت شيعه و رهبري نظام توهين مي كنند و هيچ ابايي از ايراد سخنان زشت و صريح ندارند، از سايت رسمي امام جمعه اهل سنت زاهدان برداشته شود و گرنه هيچ خواننده اي نمي تواند صداقت در طرح شعار ايجاد وحدت و تقريب را از اين سايت بپذيرد.


متن منتشر شده در سايت سني انلاين :
سخني با دست اندركاران و گردانندگان سايت "شيعه نيوز"
اساساً همه مي گوييم و معتقديم كه شيعه و سني و ديگر فرق اسلامي همه پيرو اسلام عزيز هستيم و بايد در بيان مطالب و موضع گيريها منافع مشترك و مهم و اصلي اسلام را در نظر بگيريم و اين يك اصل براي همه انسانهاي عاقل و دلسوز به اسلام و امت اسلامي است و اگر چه هر يك از پيروان مذاهب در پيروي از مسايل فروعي تابع مسايل مذهبي خويش اند - و بايد هم اين طور باشد- ليكن از مواردي كه باعث رنجيده گي خاطر ديگران مي شود بايد به شدت اجتناب كرده و تلاش نمود تا فضاي وحدت و تقريب گسترش پيدا كند.

اخيراً علماي اهل سنت به منظور رفع سوء تفاهمات و ايجاد فضاي گفتگو و تعامل، ديداري صميمانه با علما و مراجع شيعه در قم داشتند كه يكي از اين جلسات با حضرت آيت الله مكارم شيرازي بوده است، اما متاسفانه روش سايت "شيعه نيوز" در انعكاس اين جلسه بر خلاف اهداف جلسه بوده است، زيرا:

1ـ هيچ بخشي از سخنان مولانا عبدالحميد امام جمعه محترم اهل سنت زاهدان در اين جلسه را ذكر نكرده، در انتخاب عنوان خبر مذكور و نيز كلام حضرت آيت الله مكارم شيرازي قطع و بريد نموده و تحريف صورت گرفته است، و آنچه در عنوان خبر آمده مربوط به حوزه هاي علميه اهل سنت ايران نبوده است زيرا در حوزه هاي علميه اهل سنت ايران قطعاً چنين كتب و تعليماتي وجود ندارد، بلكه با توجه به نظارت نمايندگي نهاد مقام معظم رهبري و تعامل علماي اهل سنت با مسئولين در طول 30 سال گذشته تمام تلاشها در مسير وحدت و همدلي بوده است و اين مطلب در ادامه سخنان حضرت آيت الله مكارم شيرازي كه مي فرمايند: "خود شما اهل سنت بر اين نوع تعليمات اعتراض داريد" وجود دارد.

2ـ بارها علماي اهل سنت ايران علي الخصوص حضرت مولانا عبدالحميد فتوا اعلام كردند كه مال و جان و آبروي برادران شيعه، مانند پيروان اهل سنت محترم و تعرض به آن حرام است.

3ـ در بخشي از گزارش اين سايت آمده است كه مولانا عبدالحميد بر نظارت دولت بر مدارس ديني اهل سنت اعتراض داشته است كه اين سخن نيز كذب محض است زيرا ايشان و ساير علما نظارت را حق دولت مي دانند و بارها اين مطلب را در جلسات و مناسبتهاي متعدد اعلام نموده اند، و آنچه مورد اعتراض بوده دخالت در امور اهل سنت است.

4ـ ديانت و صداقت كه لازمه موفقيت در زمينه خبررساني است بايد رعايت شود، مثلا در مورد سفر زيارتي حضرت مولانا عبدالحميد در ماه مبارك رمضان، اين سايت بصورت مكرر تلاش نمود كه اين سفر را هدفدار جلوه دهد. روزي به دروغ ديدار خصوصي پادشاه عربستان را مطرح مي كند و روزي ديگر از تعيين سهميه حج از سوي پادشاه عربستان براي جناب مولانا عبدالحميد سخن به ميان مي آورد كه اين مطلب نيز يك كذب محض است و بايد توجه داشت كه قرآن عظيم الشان مي فرمايد: «ما يلفظ من قول إلا لديه رقيب عتيد» همه سخنان در بارگاه الهي ثبت و ضبط مي شوند و گويندگان بايد پاسخگو باشند، و نيز قرآن هشدار مي دهد و مي فرمايد: «ألا لعنة الله علي الكاذبين».
لازم بود سايت "شيعه نيوز" به جاي طرح مسايل تفرقه انگيز، مسايلي كه در جهت شفاف سازي و وحدت و همدلي نقش دارند را انعكاس مي داد.
لذا توصيه خيرخواهانه به سايت شيعه نيوز آن است كه به جاي جوسازي و دروغ پردازي، به سمت تقريب و وحدت حركت كند كه اين بهترين خدمت است. افراط و تندروي در هر مذهب - اعم از شيعه و سني- زيان آور مي باشد و علاوه بر آنكه براي خود آن مذهب زيان آور است به اصل اسلام ضربه سنگيني وارد مي كند و تاريخ گواه زنده اين مطلب است.

دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدانShare
41 | lحمد | | ١٦:٢١ - ٢٩ آذر ١٣٩١ |
سلام : دوستان من اول همه نظرات راخوندم ولي متاسفا نه هيچ كس حق الله متعال را به جا نياورده است و لعنت بر دشمنان اهل بيت الاطهار ؟ اما دوستان خوب من الان 31 سال سن دارم و در ايران اصلا بجز اينكه اين اخوندها كسي حق فكر كردن را ندارد و به مردم شريف ايران احترامي قائل نيستند و ما را با اين گريه ها و سينه زنيها سرگرم كرده و از را الله متعال دورمان كردند و تا حالا من هيچ عالم شيعه اي را نديدم برود بالاي منبر و از نعمتهاي الله متعال حرف بزند ؟ بعد اقايون شيعه نيوز كه بفكر شيعيان جهان هستيد ؟ چرا بفكر شيعيان ايران نيستيد كه از كرسنگي و بيكاري زنان فاحشه و جوانان معتاد مي شوند و عفيفان ؟ كليه خودش را به فروش مي گذارد ؟ مگر امام حسين عليه السلام براي چه چيزي جنگيد ودر راه چه چيزي شهيد شد روحي فدا ؟ ما امروز صدها يزيد در حكومتمان نمايان هستن و هر كدام از سمت خيش خون ملت ايران را مي مكد ؟ واما عالم نمايان مانند سيستاني و غيره ؟ اينها بنام خمس لقمه نان مردم ايران را از گلوي زن و بچه شان با مكر و حيله مي گيرند و ناموسشان را بنام متعه به يغماي خيش در مي اورند ؟ كمي هم به مردم غيور و مظلوم ايران احترام بگزاريد ؟ يا مي خواهيد بفرماييد كه بنده و هابيم ؟ كمي شجاعت به خرج بدين اين نظرم را براي مردم اشكار بفرماييد ؟
42 | سيد | | ١٧:٣٧ - ٢٩ آذر ١٣٩١ |
الحمد الله الذي جعلنا من المتمسکين بولايه اميرالمومنين (ع) و الائمه المعصومين (ع).
43 | اگرقران وعترت قبول كنند نوكرشونم | | ١٢:٣٣ - ٣٠ آذر ١٣٩١ |
الهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وال محمد واخرتابع له علي ذلک واما بعد سلام عليکم خدمت شما اقاي احمد شماکه مي گوييد حق الله را به جا نياورده اند اياخود به جا اورديد ولعنت بردشمنان اهل بيت اطهار واماشما31سال سن داريد پس تجربه هايتان زياداست اگرهم شما حق حرف زدن نداريد خود نتوانستيد ازخودتان دفاع کنيد واگر اين سينه زدن ها وگريه کردن ها براي سرگرم کردن است(که نيست)چه خوب سرگرمي است من نديدم کسي وارداين مجالس بشه وبعدش الله متعال رو به فراموشي سپرده باشه بلکه شناختش بيشترشده وامادرموردوضع ايران ايا تنها کشور شيعه ايران اين چنين است مثلا عربستان هيچ مشکلي ندارد ومردمش ديوانه اند تظاهرات مي کنند يا اين همه کشور ديگر همه اندازه خودشان مشکلات دارند اما درمورد قيام حسين شما درک کرده ايد قيام ايشان براي چه بوده که به ما گوشزد مي کنيد زشت است به خدا واما درمورد يزيدها:اين که به نفع شمااست تمام فاميل دوروبرهم جمع شده ايد راستي خويش نه خيش عالم نمايان:منظورت همان مفتي هاي خودتان است ديگر يا نه مولوي هايتان واما خمس شما خمس را قبول نداريد پس قران ومحمدرا قبول نداريد درنتيجه الله متعال را قبول نداريد وهمچنين اگر متعه را مانمي گيم شما وهابي هستيد بلکه عقايدتان نمايانگر شخصيتتان است ديديدکه نظرتان هم درج شد اين را لطفا براي احمد ارسال کنندمسيولينا لهم عجل لوليک الفرج
44 | مهدي | | ١٠:٢٤ - ٠١ ارديبهشت ١٣٩٢ |
با سلام
لعنت بر دشمنان شيعه
من كار شما رو قبول ندارم كه نظر هر بيسواد سني رو ميگذاريد كه به اين طريق افكار نسنجيده خود را مطرح ميكنند
45 | منصور | | ١٥:٥٧ - ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٢ |
سلام به تمام امت واقعي اسلام
نمي خوام نظري خداي نكرده تفرقه انگيز بدم فقط ازتون ميخوام حكومت خودمون را با حكومت حضرت علي(رض) مقايسه كنيد ايا يك دهم آن، عدالت الان وجود داره؟ قانون اساسي آن حضرت قرآن بود كه كامل اجرا ميشد اما امروز ما نه تنها در اجراي احكام قرآن بلكه اجراي قانون اساسي خودمون مشكل داريم جدا از تبعيض هاييكه وجود داره بسياري از مشكلات اقتصادي دامن گير جامعه اهل سنت ايرانه كه ناشي از همان تبعيضاته خواهش ميكنم حقيقت نگر باشيد. باتشكر دوستدار سني اهل بيت
46 | عبداله | | ١٨:٠٤ - ١٤ ارديبهشت ١٣٩٢ |
بسم الله
چگونه مي شود که نظام براي حفظ آموزه هاي اصيل اهل سنت و صيانت از فرزندان اهل سنت حق نظارت نداشته باشد ولي اعراب خائن خليج فارس هر از چند گاهي نوچه هاي خود را با دلارهاي نفتي روانه کنند و مدارس مختلف براي آموزه هاي وهابيت به اهل سنت اخداث کنند و از سادگي مردم و اعتماد بيش از حد مردم منطقه به هر کسي که لباس علم برتن داشته باشد سوء استفاده کنند و در نهايت نتيجه آن اقزايش اختلافاتا مذهبي و کشتار مسلمانان به نفع استکبار جهاني باشد. مسئولين نظام اگر در اين رابطه مسامحه کاري کنند و فقط به خاطر حرف يک جاسوس منافق پا پس بکشند به اهل سنت ايران و کل دنيا خيانت کرده اند. حوزه مکي پايگاه وهابيت است قبول نداريد نصاب درسي رسمي و غير رسمي آن را بررسي کنيد.کتب ابن تيميه و صحيح بخاري و ... چه جايگاهي در فقه حنفي دارد، فقه واقعي امام ابوحنيفه چه بوده است؟
47 | فاطمه | | ٠٣:٢٣ - ١٣ مرداد ١٣٩٢ |
سلام.واقعا دلم ميسوزه که ادماي امروزي اينقد گمراه شدن و به جاي اينکه اسلام عزيز رو به جهان نشون بدن درگير اين چيزان .ازتون خواهش ميکنم کمي بيشتر درباره اسلام ناب محمدي فک کنين و به امت از پاشيده ي اسلام باشين
48 | رضا عباسي | | ٠٩:٣٠ - ٢٧ مهر ١٣٩٢ |
سلام خواستم به اقايان و طرفداران مولوي كه خود را (رهبر اهل سنت ) ميدانم نكته اي را ياد آوري كنم چند سوال از مولوي دارم : ايا باور داريد پول مواد مخدر حرام است يا نه ؟ فكر كنم بفرمايند بله حرام است . ميخواهم يادشان بياورم روزي كه به عنوان حكم اختلاف بين معدوم عبدالنبي شه بخش و معدوم بلوچ خان شه بخش در خصوص ( كه هر دو از اقوام و طايفه شما هستند يعني اسماعيل زهي ) گروگان گيري نماينده بلوچ خان توسط عبد النبي صورت گرفته بود چون حاجي بلوچ خان پول ترياكهاي عبد النبي را نداده بود و مدعي بود ترياكهاي شما خراب بوده و.... با گرفتن دو ميليون تومان به عنوان ذكات از آنها در كورين ( كاخ عبدالنبي) حكم صادر كرديد و پولها را گرفتيد . مدارك در اعترافات و گزارشات عبد النبي وجود دارد و من به اتفاق دو نفر ديگر كه همه زنده اند از شخص خودتان در حجره تات در مسجد مكي اظهارات تاييد شما را گرفتيم را بياد آوريد !!!!!!!!!!
دوميليون تومان آن موقع يعني 400 ميليون تومان فعلي !!!!!!!!!!!!
اثبات ؟ سه نفر مرد بالغ و عاقل زنده كه دو نفر در دستگاه قضايي مشغول به كارند و يك نفر قاضي و حاكم و اعترافات مكتوب در پرونده !!!!!
البته شايد اين جريان را محدود افرادي بدانند به اندازه انگشتان يك دست
49 | مهران | | ١٦:٣١ - ٢٦ خرداد ١٣٩٣ |
اون قدر سطحي به دين نگاه کرديم، که آخر و عاقبت اين شد. ديني که براي زنگي بهتر و خوشبختي و سعادت بشر اومده بود، چقد سخته که داره به بازيچه ي دست عده اي تندرو به فنا ميره. امام صادق ميگه ياران حضرت مهدي اهل دشنام نيستند، پس کجاست عمل به سيره و گفته ي اهل بيت؟ فقط بلديم شبکه ي ماهواره اي امام صادق راه بندازيم يا نگاه کنيم؟امام زمان اينجوري راضيه؟ابوبکر و علي شب هجرت پيامبر هر دو با رسول اکرم بودند.يکي جون خودش رو ميذاره و سر جاي بزرگوار ميخوابه ، يکي ديگه جون خودش رو ميذاره و پيامبر رو همراهي مي کنه. حکومت داري عمر پر از سفارشات علي بود. علي براي حفظ جان عثمان نور دو چشماشو،حسن و حسين، رو براي مراقبت از عثمان ميذاره! همکاري براي حفظ اسلام و ارزش هاي اسلام اينجوري بوده. گذشته هر جوري بوده تموم شده و هر کسي خودش مسئول کاراي خوب و بدش هست. اما الان رو چي کار کنيم؟ارزش هاي فراموش شده ي اسلام رو؟ ديني که دعوت مي کرد به برادري چه مظلومانه داره تبديل ميشه به دين آدم کشي؟
آبروي مسلمان مگه از واجبات نيست؟ نوشتن کتاب عليه زن رسول خدا و دختر خليفه ي اول کار درستيه؟ خدا خودش بايد قضاوت کنه نه ما! داريم مثل کليسا هاي زمان قديم بهشت رو ميفروشيم ، اما اين بار به فرم گريه براي امام حسين و کشتن شيعه...! کجاي قران اين حرفا زده شده.مگه تو قران گفته نشده هر کس رو با اعمال خودش در قيامت مي سنجن ؟ هر کس ذره اي کار خوب انجام بده در قيامت اون رو ميبينه و هر کس ذره اي کار بد انجام بده اون رو هم ميبينه ، مگه واس عبرت گرفتن ما نيست. اگه قمه زدن مشکلي نداشت چرا امام صادق يا امام رضا اين کار رو نکردن ؟ اونا عاشق تر از ما به حسين نبودن؟
50 | نجفعلی | | ٠٩:٥٧ - ٠٩ شهریور ١٣٩٦ |
افراط در هر امری خارج از عقل است در مورد دین هم این کار حتما باعث گمراهی می شود
هیچ کس را به صرف داشتن یک عقیده به بهشت و یا جهنم نمی برند اعمال انسان است که درپیشگاه خدا اجر و مزد دارد اینکه ریش بلند بگذاریم عرقچین به سر کنیم سبیل بتراشیم اینها ظاهر قظیه است تاریخ را نمی توان انکار کرد که علی چه کشید و نوه پیامبر را چه گونه بخاطر حکومت شهید کردند
الان چه می کنند مانند بزغاله ادم سر می برند تازه الله اکبر هم می گویند
می خواهند مردم را بفریند فورا نسبت شرک به دیگران می دهند و والسلام
 [1] [2]   قبلی
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها