2024 July 18 - پنج شنبه 28 تير 1403
افتتاح مسجد و مرکز شیعیان «کوثر» در ونکوور کانادا
کد مطلب: ١٥٧٨٩ تاریخ انتشار: ١٢ خرداد ١٤٠٣ - ١٨:٣٩ تعداد بازدید: 619
اخبار » عمومي
افتتاح مسجد و مرکز شیعیان «کوثر» در ونکوور کانادا

مسجد و مرکز فرهنگی کوثر در ونکوور کانادا با حضور «سید کشمیری» نماینده «آیت الله سید علی سیستانی» در اروپا و شخصیت‌های دیگر مذهبی و فرهنگی و اجتماعی و شماری از مردم ونکوور افتتاح شد تا بزرگ‌ترین مکان عبادی در این منطقه باشد.

 به گزارش  شبکه حضرت ولی عصر عج به نقل از صوت الجالیات العراقیه، مسجد و مرکز فرهنگی کوثر در ونکوور کانادا با حضور «سید کشمیری» نماینده «آیت الله سید علی سیستانی» در اروپا و شخصیت‌های دیگر مذهبی و فرهنگی و اجتماعی و شماری از مردم ونکوور افتتاح شد تا بزرگ‌ترین مکان عبادی در این منطقه باشد.

سنگ بنای آن سال ۲۰۱۸ میلادی توسط سید کشمیری گذاشته شد، کار ساخت این مسجد و مرکز به دلیل شیوع کرونا مدت زمان بیشتری به طول انجامید.

 این ساختمان یک سالن برای نمازگزاران دارد که ظرفیت آن ۵۰۰ نفر است. بزرگ‌ترین قسمت آن برای مردان و قسمت بالایی برای بانوان است. یک سالن اجتماعات به گنجایش نزدیک به ۵۰۰ نفر و یک سالن ورزشی نیز در آن ساخته شده است.

نماینده آیت الله سیستانی در اروپا دراین باره گفت: شرایط مختلف بر وجود مراکز اسلامی در اروپا تاثیر گذاشته است که برخی سیاسی، برخی اجتماعی و برخی تبلیغی بوده است. شاید اولین مرکز اسلامی که در غرب تاسیس شد، مرکز امام علی(ع) در هامبورگ در دوره آیت الله بروجردی(قده) باشد که از آن زمان تاسیس مراکز و موسسات اسلامی آغاز شد تا چراغ راهی برای نشر معارف اهل بیت(ع) باشد.

وی افزود: بدون شک تأسیس مراکز اسلامی مهمترین گام است و ما شاهد میزان تأثیرگذاری برخی از مراکزی بودیم که از دوران آیت الله سید بروجردی، آیت الله سید حکیم، آیت الله سید خوئی برای مسلمانان در آمریکا و اروپا تاسیس شد، بنابراین استقبال غیرمسلمانان از اسلام و آگاهی نسبت به آن افزایش یافت. این مراکز به اقلیت‌های مسلمان و مهاجران برای حفظ هویت دینی و عقاید اسلامی و شخصیت اخلاقی شان باوجود نفوذ اخلاق غربی که اغلب مغایر با جهت گیری اعتقادی است، کمک کرد.  

کشمیری افزود: مراکز اسلامی بیشترین نقش را در حفظ هویت این جوامع ایفا کردند و فرصت مناسبی را برای آگاهی مردم آن کشورها و دولت ها با حقایق اسلام فراهم کردند تا مسیر شناخت آنها  را تسهیل کند.

 Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها