2023 December 7 - پنج شنبه 16 آذر 1402
مشارکت انگلیس در شکنجه زندانیان بحرینی
کد مطلب: ١٥٢٨١ تاریخ انتشار: ٢٦ مهر ١٤٠١ - ١٩:١٣ تعداد بازدید: 1213
اخبار » عمومي
مشارکت انگلیس در شکنجه زندانیان بحرینی

دولت انگلیس میلیون‌ها دلار برای حمایت مالی از نهاد‌های امنیتی هزینه کرده است که متهم به نقض حقوق بشر از جمله شکنجه در بحرین است.

ابنا ـ سازمان دیده بان حقوق بشر در گزارشی تاکید کرد دولت انگلیس میلیون‌ها دلار برای حمایت مالی از نهاد‌های امنیتی هزینه کرده است که متهم به نقض حقوق بشر از جمله شکنجه در بحرین است.

طبق این گزارش حقوقی که در روزنامه تلگراف منتشر شد، انگلیس به سبب ارزیابی نادرست از حمایت مالی صحیح از سیستم قضایی بحرین، قوانین ویژه خود را نقض کرده است.

تلگراف در ادامه نوشت: اگر این موضوع درست باشد انگلیس قوانین خود را در خصوص کمک به کشور‌هایی که اعدام در آن‌ها قانونی است، نقض خواهد کرد چرا که به موجب قوانین انگلیس، دولت باید تلاش کند ضمانت‌هایی را در خصوص عدم اعدام متهمان اخذ کرده یا درباره کمک‌های مالی خود با وزرا رایزنی کند، اما طبق این گزارش که احمد الوداعی یکی از مدیران اندیشکده حقوق و دمکراسی بحرین با همکاری با سازمان دیده بان حقوق بشر آن را تنظیم کرده، چنین چیزی اتفاق افتاده است.

الوداعی در مصاحبه با روزنامه تلگراف گفت: وقتی مسئله کمک به بحرین مطرح باشد، دولت انگلیس قوانین خود را نقض می‌کند.

وی تاکید کرد: انگلیس باید درباره فعالیت کمیته‌های ناظر و فاسد بحرین که تلاش می‌کنند شکنجه روشمند در کشور را توجیه کنند، تحقیق کند.

در همین زمینه یاسمین احمد مدیر دفتر سازمان دیده بان حقوق بشر در انگلیس گفت: حمایت دولت انگلیس از سازمان‌هایی که در نقض هولناک حقوق بشر دست دارند، اقدامی ناپسند است.

در این گزارش با اشاره به اعدام ۶ زندانی در بحرین از زمان توقف عملی اعدام در سال ۲۰۱۷ تا کنون، آمده است: دستگاه قضایی بحرین نتوانست از بین دستکم ۲۶ زندانی که در انتظار حکم اعدام هستند، ۸ نفر را تبرئه کند و از بسیاری از زندانیان زیر شکنجه اعتراف گرفت. زندانیان بحرینی تاکید کردند: با جریان برق، ضرب و شتم و محرومیت از خواب مورد شکنجه قرار گرفته اند.

دیده بان حقوق بشر در گزارش خود با اشاره به درست بودن ادعای زندانیان یادشده، افزود: اظهارات زندانیان با معاینات پزشکان هم خوانی دارد و در برخی موارد مشخص شده است دادستان‌ها نیز در این شکنجه‌ها دست داشته اند.

در ادامه این گزارش از دولت انگلیس درخواست شده است حمایت مالی از بحرین را متوقف کند.Share
1 | محمد | Germany - Falkenstein | ١٦:٠٧ - ٠٤ آبان ١٤٠١ |
انگلیس یعنی کثیف ترین یعنی حقه باز ترین و یعنی نامرد ترین دولت دنیا ..باید نهصتی راه ییافتد که فقط این رژیم فاسد و نجس را معرفی و برای نابودی آن برنامه ریزی کند
   
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها