2023 February 9 - پنج شنبه 20 بهمن 1401
تبعیض آشکار فرقه ای علیه مسلمانان شیعه در بحرین
کد مطلب: ١٥٢٠٢ تاریخ انتشار: ٠٧ مهر ١٤٠١ - ١٦:٢٤ تعداد بازدید: 1496
اخبار » عمومي
تبعیض آشکار فرقه ای علیه مسلمانان شیعه در بحرین

اداره امور تابعیت و گذرنامه در بحرین در چارچوب اقدامات تبعیض آمیز علیه شیعیان این کشور، فرم «درخواست مجوز سفر» را صادر کردند تا با این روش از سفر شیعیان به عتبات مقدسه در عراق و ایران و سوریه جلوگیری کنند.

به گزارش خبرگزاری موسسه حضرت ولی عصر عج به نقل از منامه پست، اداره امور تابعیت و گذرنامه و اقامت در وزارت کشور بحرین، فرم «درخواست مجوز سفر» را به شهروندان با هدف حصر شهرندان شیعه و جلوگیری از سفر آنها به عراق و ایران برای زیارت عتبات مقدسه اعمال کردند.

آدرس آنلاین فرم درخواست مبنی بر مشخص کردن مقصد و دلایل سفر شهروندان را نشان می دهد. درحالی که شهروندان نسبت به صدور این تصمیم ناگهانی در این زمان توسط وزارت کشور و بانزدیک شدن به ایام اربعین نگران هستند.

 

هزاران بحرینی برای ادای مناسک دینی هرساله از سراسر جهان عازم شهرهای نجف اشرف و کربلای معلی در عراق هستند.

مرکز حقوق بشر بحرین در حساب توئیتری خود اعلام کرد: این اقدام آزادی های فردی و جمعی در این کشور را محدود می کند که باید لغو شود. زیرا این اقدام به ویژه علیه شهروندان شیعه تبعیض آمیز است.

 

مقامات بحرین از سال 2020 میلادی به بهانه جلوگیری از شیوع کرونا در کشورهای جهان، تصمیم ممنوعیت سفر شهروندان شیعه به عراق و ایران و محرومیت شان ازشرکت در مراسم اربعین امام حسین(ع) را  صادر کرد.

مقامات بحرین پیش از این صدها شهروند شیعه را از فرودگاه بین المللی بحرین و بندر زمینی مرتبط با عربستان «پل ملک فهد» هنگام عزیمت به عراق، سوریه و ایران برای گردشگری دینی و عتبات مقدس بازگرداندند.

 

پایان پیام/44


Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها