2023 February 9 - پنج شنبه 20 بهمن 1401
آغاز پیاده روی اربعین امسال با شعار «البحر إلی النحر» از جنوب عراق
کد مطلب: ١٥١٧٨ تاریخ انتشار: ٢٦ مرداد ١٤٠١ - ١١:٢٦ تعداد بازدید: 580
اخبار » عمومي
آغاز پیاده روی اربعین امسال با شعار «البحر إلی النحر» از جنوب عراق

مراسم پیاده روی امسال به مناسبت اربعین حسینی با شعار «البحر إلی النحر» از منطقه «رأس البیشه» نزدیک شهر «فاو» در جنوب عراق آغاز شد.

 به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از مرکز بین المللی رسانه، باوجود گرمای شدید و رطوبت بالا، شماری از زائران امام حسین از منطقه «رأس البیشه» در شهرستان«فاو» در استان بصره در جنوبی ترین نقطه عراق مراسم پیاده روی امسال به مناسبت اربعین حسینی را به سمت کربلای معلی آغاز کردند.

 

تعدادی از پایگاه ها و صفحات مجازی اعلام کردند: زائران با شعار «من البحر إلی النحر»(از دریا تا گلوی بریده) به سمت کربلای معلی و حرم امام حسین(ع) حرکت کردند.

 

این زایران پرچم‌های سیاه و سبز و سرخ در دست داشتند که روی آن‌ها عبارت «لبیک یا حسین» و «لبیک یا عباس» نوشته شده بود.

 

این پایگاه ها اعلام کردند: این مناطق شاهد مراسم ویژه ای هستند که اعلام آغاز پیاده روی میلیونی اربعین است. این پیاده روی آمیخته با مراسم و آداب خاصی است که شامل برپایی عزاداری حسینی و قرارگرفتن در سواحل آب دریا مشرف به خلیج برای وضو گرفتن است. این زائران پس از برافراشتن پرچم های حسینی و سردادن ندای «لبیک یا حسین» به سمت کربلای معلی حرکت کردند.

 

منطقه رأس البیشه در فاو در جنوبی ترین نقطه عراق و دورترین منطقه از کربلا قرار دارد. هر ساله آغاز اعلام راهپیمایی اربعین حسینی از اول صفر از این منطقه در مراسم ویژه ای انجام می شود.Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها