2023 February 9 - پنج شنبه 20 بهمن 1401
عربستان دو شیعه را گردن زد
کد مطلب: ١٥٠٤٦ تاریخ انتشار: ٢٥ ارديبهشت ١٤٠١ - ١٣:٤١ تعداد بازدید: 880
اخبار » عمومي
عربستان دو شیعه را گردن زد

براساس گزارش منابع خبری عربستان سعودی امروز دو بازداشت شده آزادی بیان را اعدام کرد.

 به گزارش «شبکه حضرت ولی عصر عج»، مقامات سعودی « محمد خضر العوامی»  زندانی آزادی بیان اهل قطیف را اعدام کردند.


به گزارش العهد، مقامات سعودی همچنین « حسین آل بو عبدالله» زندانی سیاسی را  اعدام کردند و جسد وی را در مکانی نامعلوم قرار دادند.

این درحالی است که وزارت کشور عربستان اخیرا از اجرای حکم اعدام 81 نفر خبر داد که اتهام آنها مواردی چون «داشتن افکار نادرست، عقاید انحرافی، همکاری اطلاعاتی با داعش، القاعده و انصارالله یمن و اقدام علیه امنیت عمومی و ایجاد شورش و هرج و مرج» ادعا شده است. 40 تن از این افرادی که اعدام شده‌‌اند، از اهالی القطیف (منطقه شیعه‌نشین) بودند.

 
پس از اعلام اعدام دسته‌جمعی 81 نفر در عربستان سعودی، منابع خبری گزارش دادند که شمار اعدامی‌ها در این کشور در حدود دو ماه و نیم به 100 نفر رسیده است. تعداد اعدام‌های عربستان سعودی امسال در حالی به 100 نفر رسیده که این کشور سال گذشته در بازه زمانی مشابه 69 نفر را اعدام کرده بود. عربستان سعودی در سال 2019 نیز 184 نفر را اعدام کرده بود که این بیشتر تعداد اعدام در یک سال به شمار می‌رفت.

عربستان هر ساله شمار زیادی از مخالفان آل‌سعود را با هدف مقابله با آزادی بیان و به بهانه مبارزه با تروریسم به مجازات‌های سنگین و اعدام محکوم می‌کند. این کشور به علت تعداد بالای اعدام مورد انتقاد شدید سازمان‌های حقوق‌بشری قرار گرفته است

عربستان پرونده سیاهی در مقوله حقوق بشر دارد و در طول سالهای گذشته گزارش‌های متعددی از اعدام‌های فراقانونی، شکنجه، بازداشت‌های خودسرانه، ناپدید شدن قهری، بازداشت فعالان سیاسی و حقوق بشری و سرکوب خواسته‌های مشروع اقلیت‌های دینی در داخل عربستان به بیرون درز کرده است.Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها