2023 March 23 - پنج شنبه 03 فروردين 1402
حمله نیروهای طالبان به جلسه مشورتی شورای علمای شیعه افغانستان
کد مطلب: ١٥٠٤٥ تاریخ انتشار: ٢٤ ارديبهشت ١٤٠١ - ١٢:٤١ تعداد بازدید: 859
اخبار » عمومي
حمله نیروهای طالبان به جلسه مشورتی شورای علمای شیعه افغانستان

 شفقنا افغانستان – یاسر محسنی، نوه‌ی آیت‌الله آصف محسنی، مؤسس شورای علمای شیعه افغانستان تأیید می‌کند که نیروهای طالبان نشست امروز این شورا در مورد بررسی مسائل جاری کشور را برهم زده‌اند.

به گزارش خبرگزاری شفقنا افغانستان؛ آقای محسنی گفت که تاکنون دلیل این اقدام مشخص نشده است. او این اقدام را «اشتباه، تندروانه و تحریک‌برانگیز» خواند.

به‌گفته‌ی او، تماس با بزرگان طالبان از داخل جلسه سبب دخالت مقام‌های این گروه شده و آنان گفته‌اند که عاملان این اقدام را توبیخ می‌کنند.

در تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، نیز دیده می‌شود که بنرهای مربوط به نشست شورای علمای شیعه از موقعیت‌های اصلی جدا شده و در زیر پا رها شده است.

در این تصاویر، فردی از پشت دوربین تلفن همراه می‌گوید که نیروهای طالبان با هجوم بر نشست شورای علمای شیعه، بنرهای حاوی آیات قرآن را زیر پا انداخته‌اند.

طالبان تاکنون به‌صورت مستقلانه در این باره اظهار نظری نکرده‌اند.

این درحالی است که قرار بود امروز (جمعه، ۲۳ اردیبهشت) پنجمین نشست مشورتی شورای علمای شیعه افغانستان در مورد بررسی مسائل جاری کشور در کابل برگزار و در پایان آن، نشست خبری ارایه شود.

کمیسیون پیگیری مطالبات جامعه شیعه افغانستان یک روز پیش از برگزاری این نشست، از رسانه‌های ملی و بین‌المللی برای پوشش نشست خبری دعوت کرده بود.Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها