2023 February 9 - پنج شنبه 20 بهمن 1401
انفجار تروریستی در مسجد شیعیان «سه دکان» در مزار شریف
کد مطلب: ١٤٩٩٠ تاریخ انتشار: ٠١ ارديبهشت ١٤٠١ - ١٥:١٣ تعداد بازدید: 1133
اخبار » عمومي
انفجار تروریستی در مسجد شیعیان «سه دکان» در مزار شریف

یک انفجار تروریستی در مسجد سه دکان شیعیان یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین مساجد در شهر مزار شریف رخ داده است که تاکنون پنج شهید و بیش از ۶۵ زخمی برجای گذاشته است.

به گزارش شبکه جهانی حضرت ولی عصر عج به نقل از روسیا الیوم، رسانه های افغانی امروز(پنجشنبه یکم اردیبهشت 1401) اعلام کردند: انفجار تروریستی در یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین مساجد در شهر مزار شریف در شمال افغانستان رخ داده است.

خبرگزاری آماج نیوز گزارش داد: این انفجار داخل مسجد سه دکان متعلق به شیعیان در مزار شریف هنگامی رخ داد که نمازگزاران در حال ادای نماز ظهر بودند.

مسئولان بهداشتی در مزار شریف به طلوع نیوز گزارش دادند: براساس آمارهای اولیه تاکنون پنج نفر شهید و بیش از 65 نفر زخمی شدند.

گزارش های اولیه حاکی از آن است که پیکرهای قربانیان این حادثه تروریستی و زخمی ها به بیمارستان ابوعلی سینا در مزار شریف منتقل شده اند.

مسجد سه دکان مشتکل از سه طبقه از بزرگ‌ترین و قدیمی ترین مساجد افغانستان است.

عبدالله عابدی، سخنگوی پلیس شهر قندوز در شمال شرقی افغانستان اعلام کرد: همزمان با این انفجار، انفجار دیگری در منطقه سردوره رخ داده است. اما آماری از تلفات مالی و جانی گزارش نداده است.

تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این دو انفجار تروریستی را نپذیرفته است.

طالبان تاکنون در مورد انفجارهای تروریستی مزار شریف و قندوز اظهار نظری نکرده است.

این انفجارها درحالی امروز به وقوع پیوست که دو روز پیش نیز انفجارهای مرگباری در یک مرکز آموزشی و یک مکتب در غرب کابل رخ داده بود.Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها