2023 December 11 - دوشنبه 20 آذر 1402
انحطاط اخلاقی در مراسم «جوي أوردز: Joy Awards» در عربستان
کد مطلب: ١٤٧٦٣ تاریخ انتشار: ١٤ بهمن ١٤٠٠ - ٠٩:١٧ تعداد بازدید: 2388
اخبار » عمومي
انحطاط اخلاقی در مراسم «جوي أوردز: Joy Awards» در عربستان

بسم الله الرحمن الرحیم

انحطاط اخلاقی در مراسم «جوي أوردز: Joy Awards» در عربستان

با روی کار آمدن سلمان بن عبدالعزیز در عربستان، اصلاحات فرهنگی و مذهبی شکل جدیدی به خود گرفته است. عمده این برنامه زیر نظر ولیعهد سعودی، محمد بن سلمان _ که بعد از کشتن خاشقچی و تکه تکه کردن بدنش با ارّه، معروف به «ابومنشار» یعنی «پدر اره» شد_ است.

حکومت سعودی، طی روز های گذشته، در منطقه بولیفارد ریاض، میزبان جشن بزرگی به نام «جوي أوردز: Joy Awards» بوده است. در این مراسم پر زرق و برق ستاره های سینمای هالیوود و بالیوود و بسیاری از رقاص ها و خواننده ها حضور داشتند. این در حالی است که پادشاهان سعودی همواره عنوان«خادم الحرمین الشریفین» را یدک می کشند و از این عنوان سوء استفاده می کنند.

این مراسم که با دعوت ترکی آل الشیخ و همچنین نهاد های رسمی دینی مثل «آمرین بالمعروف و ناهین عن المنکر» و دعوت ترکی آل شیخ صورت گرفته است، در شبکه های اجتماعی انتقادها و تعجب های بسیاری را به دنبال داشته است. منتقدین از اینکه سرزمین وحی به مکانی برای فساد، رقص، شراب خواری و ... تبدیل شده است، به شدت عصبانی و ناراحت هستند.

خاندان آل سعود از یک طرف ملیاردها دلار صرف کشتار مردم بی دفاع یمن کرده و باعث رونق شرکت های صهیونیستی اسلحه سازی آمریکایی و انگلیسی و فرانسوی و ... شده اند و از سوی دیگر دلار های نفتی را برای بازیگران و رقاصان و خوانندگان زن و مرد هالیودی آمریکایی و بالیوودی هندی هزینه می کنند.

با رصد دقیق اصلاحات مذهبی در عربستان، آنچه که به شدت دنبال می شود ترویج فساد اخلاقی، بی بند و باری، قمار بازی و رقاصی و ... است. این معیارها در حکومت های بنی امیه نیز وجود داشت. ذهبی در شرح حال یزید بن معاویه می نویسد:

«سَكِرَ يَزِيْدُ، فَقَامَ يَرْقُصُ، فَسَقَطَ عَلَى رَأْسِهِ، فَانْشَقَّ، وَبَدَا دِمَاغُهُ.»

«یزید مست شد و برخواست و رقیصدن گرفت[آنقدر در رقص افراط کرد که] با سر به زمین خورد و سرش شکاف برداشت و مغز سرش نمایان شد.»

او در ادامه می گوید:

«...وَكَانَ نَاصِبِيّاً، فَظّاً، غَلِيْظاً، جَلْفاً، يَتَنَاوَلُ المُسْكِرَ، وَيَفْعَلُ المُنْكَرَ»

«یزید فردی ناصبی سنگدل، بی رحم، سبکسر بود او مسکرات و شراب می نوشید و کارهای منکر (کنایه از زنا و لواط العیاذ بالله) انجام می داد.»

(به تصویر سند در زیر مراجعه کنید)

شمس الدین ذهبی، سیر اعلام النبلاء، ج 7، ص 38، موسسة الرسالة، بیروت، تحقیق: شعیب الارنؤوط.

البته یزید خود تربیت یافته پدر شراب خوارش، معاویه بن ابی سفیان بود. معاویه با کشتار هزاران مسلمان به قدرت رسید. او در دوران خلافت خود فردی شراب خوار بود. احمد بن حنبل امام حنابله، روایت می کند:

«عبدالله بن بریدة می گوید من و پدرم نزد معاویه رفتیم. او ما را بر فرش ها نشاند. سپس برای ما غذایی آورد و ما از آن غذا خوردیم

ثمَّ أُتِينَا بِالشَّرَابِ فَشَرِبَ مُعَاوِيَةُ ثُمَّ نَاوَلَ أَبِي ثُمَّ قَالَ مَا شَرِبْتُهُ مُنْذُ حَرَّمَهُ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ

سپس برای ما شراب آوردند معاویه از شراب خورد! سپس شراب را به پدرم عرضه کرد تا میل کند! سپس پدرم گفت: از زمانی که رسول خدا ص شراب را حرام کرده است من شرابی ننوشیده ام.

أبو عبدالله الشيباني، أحمد بن حنبل، مسند الإمام أحمد بن حنبل،ج 38، ص 25 و 26، مؤسسة قرطبة – القاهرة، شش جلد، به همراه تعلیقات شعيب الأرنؤوط

به تصویر سند در زیر دقت کنید:Share
1 | محمد | Germany - Falkenstein | ١٠:٠٥ - ١٤ بهمن ١٤٠٠ |
خیلی عالی بود.
دقیقا همین طور است. وهابیت مساوی با بنی امیه هستند. پسمانده های یزیدی را در وهابیت و آل سعود بخوبی می بینیم و اتحاد آنان با صهیونیسم و یهودی زاده بودن بسیاری از آنان را به زودی بصورت رسمی شاهد خواهیم بود.
1 |سید حسام|Germany - Falkenstein |٢٠:٠٥ - ٠٣ بهمن ١٤٠١ |
0
 
0
حالا که کریس رونالدو که طرفدار فلسطین بود، رفت با عربستانی ها قرارداد بست. از خواب بیدار بشید برادران حزب اللهی
2 | پرهیز | Germany - Falkenstein | ١٧:٣٩ - ١٩ بهمن ١٤٠٠ |
ال سعود از سلسله ی بنی امیه هستند و ملعونند در تاریخ این شجره ی ملعونه
   
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها