2023 June 2 - جمعه 12 خرداد 1402
آیت الله استاد حسینی قزوینی: توجه به تهجد شب و اقامه نماز اول از مهمترین وظایف طلبگی است
کد مطلب: ١٤٢٠١ تاریخ انتشار: ١٧ آبان ١٤٠٠ - ١٣:٤٦ تعداد بازدید: 1779
اخبار » عمومي
"در جمع طلاب و مسئولان حوزه علمیه الزهرا زاهدان "
آیت الله استاد حسینی قزوینی: توجه به تهجد شب و اقامه نماز اول از مهمترین وظایف طلبگی است

توصیه های اخلاقی و علمی معظم له در جمع طلاب و اساتید مدرسه علمیه الزهرا زاهدان ، نسبه به موفقیت در طلبگی

به گزارش روابط عمومی موسسه و شبکه جهانی حضرت ولیعصر عج ، حضرت استاد حسینی قزوینی در دیدار مدیر و طلاب مدرسه علمیه الزهراء (س) سیستان که درشهر مقدس قم برگزار شد، فضای مجازی را قتلگاه جوانان دانست و گفت: تاکنون دشمن از این فضا بیشترین استفاده را برای به انحراف کشیدن افکار و عقائد جوانان ما برده است.

رئیس مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج)، طلاب را افسران نرم برای مقابله با تحرکات دشمن در فضای مجازی، عنوان داشتند و فرمودند : برای مقابله باید خود را به انواع علوم کلامی، ادبیات عرب، آشنایی با شبهات، آشنایی با مبانی فکری فرق در پاسخ گویی به شبهات و ... مجهز کنیم.

معظم له با بیان این که نباید اجازه رخنه فرق در بین مذاهب داده شود که اگر این کار صورت گیرد، مذاهب به سمت فرق گرایش پیدا خواهند کرد و این امر نیز بسیار خطرناک خواهد بود، فرمودند: از جمله راهکارهای جلوگیری از این کار، دانستن روش برخورد با مذاهب اسلامی است و باید در عین حال با مبانی فکری فرق هم آشنا باشیم.

حضرت آیت الله حسینی قزوینی، توهین به مقدسات مذاهب را از خطرناک ترین کارها دانست و بیان داشتند: این کار بالاترین خیانت و حتی خطرش از وهابیت هم بیشتر است.

تولیت مدرسه علمیه باقرالعلوم (علیه السلام ) تهران ، در ادامه مهمترین عامل موفقیت در کارها را توجه به تهجد شب، توجه به اقامه نماز اول و عمل به آن و حضور قوی در فضای مجازی برای مقابله با تحرکات دشمنان در مسائل ایجاد شبهه برشمرد.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم و تهران ، نقش تهذیب و اخلاق را عامل مهم دیگر برای موفقیت دانست و بیان فرمودند: عالم در صورتی می تواند به جامعه اش نفع برساند که علم اش همراه با، تزکیه، تهذیب و اخلاق باشد.

حضرت استاد آیت الله حسینی قزوینی افزودند: اگر علوم فقه، اصول و... همراه با اخلاق نباشد، این چنین علمی جزء عذاب چیزی دیگری را برای صاحبش به همراه نخواهد داشت.

معظم له در بیانی دیگر فرمودند: مراد از تزکیه همان دوری از محرمات و عمل به واجبات است و برای این که به سمت گناه نرویم، لازم است ابتدا واجبات و محرمات را بشناسیم و سپس بدان عمل کنیم و بهترین راهکارش هم مراقبه است.

استاد برجسته دروس خارج حوزه علمیه قم در ادامه افزودند: برای این که از گناه دوری کنیم، بهترین کار مراقبه و مواظبت از نفس است و این کار در مراحلی چون عمل برای ثواب، عمل برای رسیدن به خدا و عمل همراه با اخلاص اتفاق می افتد. بزرگان دین ما هم برای موفقیت و دوری از گناه، از خود مراقبت می کردند و این مراقبت سبب نزدیکی آنها به خدا و ... می شد.

در پایان طلاب و اساتید حاضر در جلسه ضمن دریافت کتاب امام و ولایت روح دیانت ، از استودیوی شبکه جهانی حضرت ولی عصر عج بازدید و عکس یادگاری گرفتند .


Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها