2021 September 25 - شنبه 03 مهر 1400
اقدامات خودسرانه مقامات امارات علیه 10 شیعه پاکستانی
کد مطلب: ١٤١٠٠ تاریخ انتشار: ٠٥ تير ١٤٠٠ - ١٨:٤١ تعداد بازدید: 387
اخبار » عمومي
اقدامات خودسرانه مقامات امارات علیه 10 شیعه پاکستانی

دیده‌بان حقوق بشر، امارات را به ربودن خودسرانه چهار پاکستانی متهم کرد.

دیده‌بان حقوق بشر، امارات را به ربودن خودسرانه چهار پاکستانی متهم کرد.

دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که مقامات امارات چهار پاکستانی را به طور خودسرانه از اکتبر ۲۰۲۰ تا کنون ربوده‌ و شش تن دیگر را نیز از کشورشان بیرون کرده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر دلیل این اقدام مقامات امارات را با پیشینه مذهبی شهروندان پاکستانی در ارتباط دانست.

در این گزارش آمده است که مقامات امارات شش فرد مذکور را پس از ربودن و بازداشت خودسرانه به مدت سه هفته تا پنج ماه در اکتبر و نوامبر آزاد و به اجبار از امارات اخراج کرده‌اند.

طبق این گزارش، هر ۱۰ فرد مذکور شیعه و مقیم امارات بودند و آنها سال‌های طولانی به عنوان مدیر، کارمند فروش، مدیر عامل شرکت‌های کوچک، کارگر و راننده در این کشور کار می‌کردند. ازجمله یکی از آنها ۴۰ سال در امارات زندگی و کار کرده و حتی یکی از آنها متولد و بزرگ شده امارات بوده است.

دیده‌بان حقوق بشر در ادامه آورده است که مقامات امارات هیچ اتهاماتی علیه این شش فرد مطرح نکرده و بدون اینکه اجازه اعتراض به موضوع اخراجشان را به آنها بدهد آنها را از این کشور اخراج کرده‌اند.

این سازمان همچنین تاکید کرد؛ این نخستین بار نیست که مقامات امارات افراد خارجی مقیم این کشور را هدف قرار می‌دهند و آنها اقدامات خودسرانه‌ای را علیه شیعیان لبنانی، عراقی، افغانستانی، پاکستانی و دیگر کشورها انجام می‌دهند.


منبع: شیعه نیوز


Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها