2021 December 7 - سه شنبه 16 آذر 1400
دعوت آيت الله سيد محمد حسيني قزويني از احمد بن اسماعيل بصري جهت مناظره
کد مطلب: ١٣٧٩٨ تاریخ انتشار: ١٨ بهمن ١٣٩٩ - ١٤:٢٧ تعداد بازدید: 1202
اخبار » عمومي
دعوت آيت الله سيد محمد حسيني قزويني از احمد بن اسماعيل بصري جهت مناظره

جناب آقای احمد اسماعیل! اینجانب سید محمد حسینی قزوینی، دارای اجازه اجتهاد از مراجع عظام تقلید و 18 سال تدريس خارج فقه مقارن در حوزه علميه قم و پاسخ به شبهات وهابيت و سابقه بيش از 200 مناظره و گفتگوي علمي با اساتيد و مفتيان و مفتي اعظم عربستان سعودي، شما را به مناظرة علمی در زمينه‌هاي ذيل دعوت می‌کنم.

 بسم الله الرحمن الرحيم  

   

«ادعُ إِلي سَبيلِ رَبِّكَ بِالحِكمَةِ وَالمَوعِظَةِ الحَسَنَةِ وَجادِلهُم بِالَّتي هِيَ أَحسَنُ إِنَّ رَبَّكَ هُوَ أَعلَمُ بِمَن ضَلَّ عَن سَبيلِهِ وَهُوَ أَعلَمُ بِالمُهتَدينَ»

 

با حكمت و اندرز نيكو به راه پروردگارت دعوت كن و با آنان به [شيوه‌اى] كه نيكوتر است مجادله نماى. در حقيقت، پروردگار تو به [حال] كسى كه از راه او منحرف شده داناتر، و او به [حال] راه‌يافتگان [نيز] داناتر است.  

سورة مبارکة نحل، آیة ۱۲۵. 

شاگردان مکتب تشیع، سال‌ها است که اتباع و پیروان آقای احمداسماعیل بصری را به مناظره و گفتگوی علمی دعوت كرده‌اند، اما طرف مقابل هر بار با بهانه‌های واهی و غیر منطقی حاضر به مناظره نمی‌شد؛ تا اینکه مشخص شد که آنها از جانب مکتب آقاي احمد بصری از مناظره منع شده‌اند و حق برگزاری مناظره ندارند؛ البته دلیل اين‌گونه رفتارها بر هر انسان عاقلی روشن است. اما ای کاش ايشان به اتباعش اجازه مناظره مي‌داد تا با برگزاری جلسات و گفتگوهای عمومی، حق از باطل مشخص شده و فریب‌خوردگان هدایت شوند.

اما چون مسير مناظره توسط ايشان، براي اتباعشان بسته شده است، و براي روشن شدن حقيقت و اتمام حجت، و به هدف برداشتن تمام موانع از مسير گفتگو، با استناد به نامة شمارة مورخة 20 رجب 1426 آقاي احمد بصري به علماء بزرگ شيعه و اينجانب سيد محمد حسيني قزويني با مضمون دعوت به تدبر و مناظره، ما نيز بعد از تدبر نامه ايشان، شخص آقاي احمد بصري را به مناظره در برنامه‌اي مشترک بین شبکة جهانی حضرت ولیعصر (عجل الله تعالي فرجه الشريف) و شبکة المنقذ العالمی فرا مي‌خوانيم؛ که خداوند متعال فرموده است:

«فَبَشِّرْ عِبَادِي الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُولَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُولَئِكَ هُمْ أُولُو الألْبَابِ»

پس بشارت ده به آن بندگان من*كه به سخن گوش فرا مى‌دهند و بهترين آن را پيروى مى‌كنند. اينانند كه خدايشان راه نموده و اينانند همان خردمندان.

سورة مباركه زمر، آيات 17-18.

لذا از این طریق اعلام می کنیم که:

جناب آقای احمد اسماعیل! اینجانب سید محمد حسینی قزوینی، دارای اجازه اجتهاد از مراجع عظام تقلید و 18 سال تدريس خارج فقه مقارن در حوزه علميه قم و با بيش 70 جلد تأليفات در موسوعه ائمه عليهم السلام و پاسخ به شبهات وهابيت و سابقه بيش از 200 مناظره و گفتگوي علمي با اساتيد و مفتيان و مفتي اعظم عربستان سعودي، شما را به مناظرة علمی در زمينه‌هاي ذيل دعوت می‌کنم: 

1. بررسی ادعای امامت از ناحيه شما آقاي احمد بصري و انکار حصر ائمه بر 12 نفر. 

2. ادعای پیامبری و نبوت  از طرف شما و بررسی چنین ادعایي بر اساس روایات ائمه عليهم السلام. 

3. اهانت‌های شما به انبیاء و ائمه وحجت‌های الهی عليهم السلام.

كه هر يك از اين ادعاها مي‌تواند ارتداد و كفر شما را ثابت كند.

در صورتی که حضور در این مناظره، برای شخص شما مقدور نيست، تا تاريخ 28 جمادي الثانيه 1442 (يك هفته ديگر) نماینده‌اي براي مناظره معرفی نمایید تا با نماینده رسمی اينجانب مناظره کند.

 

والسلام علي من اتبع الهدي


 

 

 Share
1 | رستمی | | ٢٢:٢٥ - ١٩ بهمن ١٣٩٩ |
با سلام
چرا دعوت به مناظره می کنید؟
خدا را خوش نمی اید که امثال احمد بن اسماعیل بعد دریافت مناظره ؛؛اینا به تب و مرض دچار می شوند
به هزار سوراخ و سمبه‌ای فرار می کنند
بابا خدا را خوش نمی اید حقوقشان از عربسان اسرائیل و.. قطع بشه

   
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها