2021 June 22 - سه شنبه 01 تير 1400
انفجار در شهر نینوا و کشته شدن ۳ نیروی ارتش عراق
کد مطلب: ١٣٧٦٧ تاریخ انتشار: ٢٩ دي ١٣٩٩ - ١١:١٠ تعداد بازدید: 468
اخبار » عمومي
انفجار در شهر نینوا و کشته شدن ۳ نیروی ارتش عراق

منبعی امنیتی اعلام کرد وقوع انفجاری با علت نامشخص در سنجار استان نینوا به کشته شدن ۳ نیروی ارتش عراق منجر شد.

منبعی امنیتی امروز از وقوع انفجاری با علت نامشخص در شهر سنجار در استان نینوا در شمال عراق خبر داد.

این منبع اعلام کرد: اطلاعات اولیه حاکی از انفجار یک بمب در محل استقرار گروهی از نیرو‌های ارتش عراق در شهر سنجار است که به کشته شدن دست کم سه نیروی نظامی عراق منجر شده است.

منابعی دیگر نیز افزودند: نشانه‌هایی از انفجار در محل ذخیره تسلیحات وجود دارد و یک افسر ارتش عراق در این انفجار کشته شده است.


منابع مذکور تاکید کردند که تاکنون علت این انفجار مشخص نشده است و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

از سوی دیگر؛ «یحیی رسول» سخنگوی نیرو‌های مسلح عراق اعلام کرد که برخی مناطق مرزی با سوریه خالی از نیروی نظامی است و اقداماتی برای حضور در منطقه از سوی نیرو‌های عراقی وجود دارد.

او گفت: نیرو‌های امنیتی با جدیت و پشتکار و به دستور و پیگیری فرمانده کل نیرو‌های مسلح عراق برای احاطه بر نوار مرزی به ویژه در مرز با سوریه فعالیت می‌کنند.

یحیی رسول افزود: نیرو‌های امنیتی عراق بر انجام عملیات‌های پیشدستانه در مناطق شمال شرقی در مرز سوریه متمرکز هستند، زیرا نیرو‌های ارتش سوریه در این محدوده حضور ندارند و گروهک‌های تروریستی متعددی در آن فعالیت دارند.

سخنگوی نیرو‌های مسلح عراق تاکید کرد که عملیات مستحکم سازی و ایمن سازی برای پیگرد عناصر تروریستی باقی مانده در نوار مرزی و در اراضی عراقی با همکاری سوریه ادامه دارد و عملیات‌های پیشدستانه نیرو‌های امنیتی عراق تاثیر بسیار مثبتی در فراری دادن عناصر تروریستی مخفی شده در نوار مرزی داشته است.

در حالی که نیرو‌های عراقی به دنبال ریشه کن کردن عناصر تروریستی هستند، آمریکا با حمایت مالی و تسلیحاتی از تروریست‌ها شرایط نقل و انتقال آنان میان دو کشور سوریه و عراق را فراهم می‌کند تا بهانه‌ای برای ماندن در منطقه داشته باشد.

منبع: شیعه نیوز


Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها