2023 February 1 - چهار شنبه 12 بهمن 1401
نقش حضرت زینب (سلام الله علیها) در مسیر امامت الهی
کد مطلب: ١٣٢١٩ تاریخ انتشار: ٠٨ آبان ١٤٠١ - ٢٠:١٤ تعداد بازدید: 2220
مستندات تصویری » اسناد تصویری
نقش حضرت زینب (سلام الله علیها) در مسیر امامت الهی

نقش حضرت زینب (سلام الله علیها) در مسیر امامت الهی از زبان اندیشمند اهل سنت و تربیت یافته دانشگاه الازهر مصر، خانم دکتر عایشه عبدالرحمن، ملقّب به بنت الشاطی

از مقامات حضرت زینب (سلام الله علیها) همین بس که بزرگانی از اهل سنت در مورد شخصیت ایشان و ثمره وجودی حضرت در کربلا سخن ها گفته و کتاب ها نوشته اند،یکی از این افراد که در این مورد کتابی نوشته است .خانم دکتر عایشه عبدالرحمن، ملقّب به بنت الشاطی بانوی مؤلّف و محقّق مصری در ادبیات عرب و علوم قرآنی می‌باشد که ایشان دختر یکی از علمای الازهر مصر هم می باشد.

بنت الشاطی در باب مقامات و سیره حضرت زینب (سلام الله علیها) کتابی را به نام زینب بانوی قهرمان کربلا تالیف کرده است که این کتاب به فارسی هم ترجمه شده است، ایشان در این کتاب سخنان زیبایی را از سیره حضرت زینب (سلام الله علیها) بیان کرده است که قسمتی از سخنان این محقق مصری را از این کتاب بیان می‌کنیم تا بدانیم که طبق سخن این محقق مصری اگر امروز نامی از امامت وجود دارد دلیل آن ثمره وجود و سیره عملی حضرت زینب (سلام الله علیها) است.

اما بنظر من،وظیفه حقیقی زینب (علیها السلام) بعد از فاجعه کربلا شروع شد و آن وقتی بود که موظف شد از دختران بی سرپرست بنی هاشم که مردان خود را از دست داده بودند حمایت و نگهداری نماید و تا پای جان از جوانی مریض زین العابدین (علیه السلام) فرزند حسین (علیه السلام) دفاع کند. به نحویکه اگر دفاع زینب (علیها السلام) نبود سر او را نیز از تن جدا می کردند و با کشته شدن او امروز دیگر کسی از دودمان امام (علیه السلام) باقی نمانده بود وظیفه دیگر او این بود که نگذارد بعد از آن خون شهداء بهدر رود.

و اگر بگویم که ماموریت بانو زینب (علیها السلام) بعد از کشتار کربلا شروع شد و هم او بود که اثرات آن فاجعه را ابدیت بخشید گمان نکنید که مبالغه نموده و یا سخنی گزاف گفته ام.

زینب بانوی قهرمان کربلا، عائشه بنت الشاطی، صفحه9مطالب مرتبط:
توسل عالم اهل سنت به حضرت زینب سلام الله علیهامقام والای حضرت زینب کبری سلام الله علیها
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها