2019 March 27 - چهار شنبه 07 فروردين 1398
* فتنه‌هایی چون احمدالحسن البصری کمر به دشمنی عملی با مرجعیت و نظام اسلامی بسته اند
کد مطلب: ١٢٣٠٠ تاریخ انتشار: ١٢ دي ١٣٩٧ - ١٥:٠٤ تعداد بازدید: 262
اخبار » عمومي
* فتنه‌هایی چون احمدالحسن البصری کمر به دشمنی عملی با مرجعیت و نظام اسلامی بسته اند

خلاصه ای از بیانات آیت الله حسینی قزوینی در افتتاحیه دومین دوره سراسری تربیت مبلغ غدیر

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر عج افتتاحیه دوره آشنایی با پاسخ به شبهات امامت و ولایت صبح سه شنبه در قم برگزار شد. در این مراسم آیت الله حسینی قزوینی رئیس مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج) در مورد شبهات و پاسخگویی به آن مطالبی را بیان فرمودند که به صورت مختصر به آن اشاره می کنیم:

·       امروز دشمنان ما متوجه شده‌اند که از نظر نظامی هیچ امیدی به برتری ندارند و به همین دلیل عمال خود را در جبهههای دیگر بسیج کردهاند.

·       امروزه خطر وهابیت بیش از هر زمان دیگری حس میشود و ۳۰۰ شبکه در منطقه را بسیج کردهاند تا عقاید باطله خود را به جوانان خود در وهله اول بخورانند و در وهله دوم شیعیان و نظام اسلامی را با شبهات سیاسی ـ اعتقادی متزلزل کنند.

·       وهابیت در سال‌های اخیر با شکستهای متعددی در جریان مناظرات و دعوت‌گری مواجه شده است به نحوی که مشاهده شده است که جوانان شیعه ‌مقابل آنها به شدت موضع دارند؛ به همین دلیل است که از ۸ سال پیش استراتژی خود را در مباحث درون‌شیعی متمرکز کرده‌اند.

·       امروزه فتنه‌هایی چون احمدالحسن البصری کمر به کینه و دشمنی عملی با مرجعیت و روحانیت و نظام اسلامی دارد و فتنه‌هایی چون تربیت برخی از افراد فریب خورده که به ‌دنبال داعشی‌ گری و وهابی‌گری شیعی هستند از جمله آن‌ها است.

·       بارها در نهان و عیان اظهار به تمایل جدی برای مناظره با این افراد به خصوص احمدالحسن هستیم و مطمئن هستیم که این گروه حتی از پس شاگردان تازه کار مباحث امامت و مرجعیت نیز برنمی‌آید.

·       امروزه دفاع از حریم اهل بیت(ع) کاملاً واضح است؛ امام صادق(ع) در تأیید فعالیت شیعه ‌پژوهان و فعالان این عرصه می‌فرمایند که «کسانی که در عرصه پاسخگویی به شبهات تلاش می‌کنند جایگاهشان از یک میلیون رزمنده در میدان‌های نبرد افضل است».

·       اگر علما نبودند دین کسی باقی نمی‌ماند و مردم از دین خدا خارج می‌شدند؛ وقتی در عصر امام حسن عسکری(ع) اسحاق کندی شبهاتی علیه قرآن مطرح می‌کند، امام نیز بر یاران خود فریاد می‌کند که یک جوانمرد ‌میان شما نیست جواب او را بدهید؟ حضرت نیز برای این افراد دوره آموزشی برگزار می‌کند و این فرد را در مناظره شکست می‌دهند.

·       یکی از اهداف بزرگ این همایش، تبیین اهداف غدیر و ادله شیعه بر ولایت و شبهاتی است که امروز مطرح می‌کنند؛ برای این شبهات روش‌هایی را باید به کار ببریم؛ هدف ما این نیست که بگوییم چه شبهاتی مطرح شده است؛ بحث ما این است که این شبهه را به چگونه باید پاسخ داد.

·       در روایات بیان شده است که ولایت اهل بیت(ع) عامل حذف اختلافات امت است؛ اگر کاری به مسئله ولایت هم نداشته باشید فقط روایاتی که از اهل بیت(ع) بیان شده با روایاتی که از غیر اهل بیت(ع) وارد شده است را با قرآن و سنت نبوی و فطرت و عقل مقایسه کنیم چه نتیجه‌ای می‌بینیم؟.

·       وقتی به صحیح بخاری نگاه می‌کنیم همه ابعاد شخصیتی امام علی(ع) و خلافت ایشان تصدیق شده است؛ حال نکته جالب توجه آن است از ابوهریره که چند ماه در کنار پیامبر(ص) بود بیش از ۵۷۰۰  روایت از پیامبر(ص) نقل شده است. یکی از محققان مغربی بیان می کند که در تمام کتب روایی ما از امام علی(ع) ۵۶۰ حدیث وجود دارد ولی از ابوهریره ۵۷۰۰ حدیث مانده است؛ اگر بنا بود امام علی(ع) هر روز از پیامبر یک روایت نقل کند باید ۱۲ هزار روایت می داشتیم؛ مالک هم می‌گوید از این ۵۰۰ روایت ۵۰ روایت صحیح است.

·       امروز باید این حقایق مطرح شود و این جفایی که در گذشته در حق اهل بیت(ع) شده است جبران شود؛ باید حقایق اهل بیت(ع) را به برای مردم مطرح کنیم.

·       اهل بیت(ع) ما برای نشر فرهنگ اهل بیت(ع) و مناظره شاگردپروری می‌کردند؛ در جلد ۸ کافی روایتی از امام صادق(ع) بیان شده است که برای تبلیغ مکتب اهل بیت(ع) به سراغ جوانان بروید چون آنها حقیقت را سریع‌تر درمی‌یابند.

·       زمانی که یکی از شاگردان امام صادق(ع) از مواجهه قرآنی و عقلی و نقلی مرتبط به اهل بیت(ع) با منکران اهل بیت(ع) خسته می‌شود، امام به او می‌فرماید که آن‌ها را به مباهله دعوت کن زیرا آن‌ها هیچ وقت حاضر نمی‌شوند که جانشان را پای این عقاید باطل خود بگذارند.

·       در بحث اهل بیت(ع) روی سه محور باید کار کنیم؛ نخست تبیین حقایق مکتب اهل بیت(ع) با ادله شیعی و سنی، دوم دفاع (شبهه‌زدایی) مثلا حدیث ثقلین با ۱۴۸ شبهه وهابیت مطرح است؛ مسئله سوم نیز هجمه و روشنگری است.
مطالب مرتبط:
* برگزاری افتتاحیه دوره « آشنایی با پاسخ به شبهات امامت و ولایت»


Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | فروشگاه | طرح پرسش | گنجینه ولایت | نسخه موبایل | آثار و تألیفات | العربیة | اردو | English