2023 May 31 - چهار شنبه 10 خرداد 1402
داعش از غیرنظامیان افغان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند
کد مطلب: ١٢٠٢١ تاریخ انتشار: ٢٠ خرداد ١٣٩٧ - ١٤:٠٨ تعداد بازدید: 2044
اخبار » عمومي
داعش از غیرنظامیان افغان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند

منابع محلی در شرق افغانستان اعلام کردند که جنگجویان داعش در شهرستان‌های ناامن ولایت ننگرهار از منازل مسکونی به عنوان سنگر و از غیر نظامیان افغان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند

گروه تروریستی داعش در شهرستان‌های ناامن ولایت ننگرهار مردم را کوچ اجباری داده است و از غیرنظامیان افغان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند.

منابع محلی در ننگرهار به روزنامه «ویسا» گفتند: داعشی‌ها از منازل مسکونی به عنوان سنگر استفاده می‌کنند اما حملات هوایی تحت عنوان مبارزه با داعش غیرنظامیان افغان را هدف قرار می‌دهد.

بر اساس این گزارش، مردم در شهرستان «پیچراگام» به دلیل افزایش فعالیت گروه داعش برای حفظ جان خودشان به ترک خانه‌های خود مجبور شدند.

مردم این شهرستان تصریح کردند که آنها در درگیری بین داعش و نیروهای امنیتی افغان گیر افتاده بودند و داعش از منازل مسکونی به عنوان سنگر استفاده می‌کرد.

گفته می‌شود که پس از فرار مردم شماری از جنگجویان خارجی داعش و خانواده‌های آنها در این شهر مستقر شده‌اند و خانه‌های مردم را تصاحب کرده‌اند.

در حالیکه ژنرال «جان نیکلسون» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو گفته بود که داعش در ننگرهار با شکست مواجه شده اما مردم این ولایت از گسترش فعالیت این گروه تروریستی خبر می‌دهند.

«محمدالله مجاهد» کارشناس مسائل نظامی تصریح کرد که حملات هوایی آمریکا به سرکوب گروه‌های تروریستی کمکی نمی‌کند بلکه زمینه قدرت یافتن آنها را نیز مساعد می‌کند.

روند مبارزه با داعش در ننگرهار همواره پرسش برانگیز بوده است زیرا در سایه عملیات‌های نظامیان آمریکایی و افغان گروه داعش از دو شهرستان به چندین ولایت در شرق افغانستان گسترش یافته است.

بسیاری از مقامات محلی و نمایندگان پارلمان بارها از عملکرد نیروهای آمریکایی در مبارزه با داعش و حمایت مستقیم و غیر مستقیم نیروهای آمریکایی از این گروه تروریستی انتقاد کردند.


Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها