2022 December 4 - يکشنبه 13 آذر 1401
پاسخ دادن پيامبر(صلی الله علیه و آله) از قبر در منابع اهل سنت
کد مطلب: ١١٧٣٤ تاریخ انتشار: ٢٣ دي ١٣٩٦ - ١٨:٤٨ تعداد بازدید: 2978
فتنه وهابیت » شناخت وهابیت
پاسخ دادن پيامبر(صلی الله علیه و آله) از قبر در منابع اهل سنت

آيا مولوي عبدالحميد مشرک است؟

آيا مولوي عبدالحميد خرافه پرست است؟

يکي از دوستان از ما سوالي کرد، که مخالفين گفته اند کجا پيامبر(ص) و ائمه(ع) از درون قبر پاسخ سائل را داده اند و چنين خرافات و شرکياتي حقيقت ندارد،لذا براي پاسخ به اين سوال مطلبي را از يکي از کتب اهل سنت ارائه ميدهیم تا مشخص شود که طبق ادعاي آن شخص وهابي شرکيات و خرافات در کدام کتاب و مذهب وجود دارد و چه کساني به آن اعتقاد دارند.

يکي از علماي بزرگ اهل سنت در مکتب ديوبند مولوي کاندهلوي مي باشد و يکي از کتب معتبر وي کتاب مجموعه فضائل حج مي باشد که مولوي عبدالحميد اسماعيل زهي به اين کتاب تقريض زده و مطالب اين کتاب را تاييد نموده و سفارش کرده است که حجاج در سفر حج اين کتاب را همراه داشته و به دستورات آن عمل کنند.

تقريظ مولوي عبدالحميد

کتاب فضايل حج تاليف شيخ الحديث حضرت مولانا ذکريا رحمه الله عليه کتاب بسيار مفيد و جالبي مي باشد...توصيه مي شود به حجاج عزيز که از اين کتاب کمال استفاده را نموده و در اين سفر رباني کتاب مزبور را همراه داشته باشند

در اين کتاب مولوي کاندهلوي موارد زيادي را ذکر ميکند که کساني از بزرگان اهلسنت و عامه آنان، نزد قبر رسول خدا(ص) رفته و بعد از عرض حاجت و توسل به پيامبر حاحت خود را از پيامبر گرفته اند و حتي نکته بسيار جالب اينکه خود پيامبر از قبر پاسخ داده است و صداي پيامبر را همه شنيده اند.

13-درباره ي پدر بزرگوار عفيف الدين حضرت سيد نورالدين ايجي شريف، مي نويسند که او چون بروضه ي اطهر رسيد و گفت اسلام عليک ايها النبي و رحمة الله و برکاته، همه حاضرين شنيدند که از قبر مبارک عليک اسلام يا ولدي صدا آمد. (اتحاوي)

۱۴- شيخ ابونصر عبدالواحد بن عبدالملک بن محمد بن ابي سعد الصوفي الکرخي مي گويد من از حج جهت زيارت به مدينه طيبه رفتم. روزي در حجره ي شريف نشسته بودم که شيخ ابوبکر ديار بکري آمد و روبروي قبر اقدس ايستاد و گفت اسلام عليک يا رسول الله بلافاصله از داخل حجره شريف صدا امد و عليک اسلام يا ابابکر که همه حاضرين اين صدا را شنيدند.

15- يوسف بن علي / مي گويد، زني هاشمي نژاد در مدينه سکونت داشت و بعضي از خدمه او را اذيت مي کردند، او سر قبر مبارک آمد و عرض کرد يا رسول الله نيز به دادم برس، از روضه ي مطهر اين صدا آمد، اما لک في اسوه فاصبري کما صبرت او نحو هذا، آيا برايت در زندگي من الگو نيست چنانکه صبر کردم تو نيز صبر کن، مي گويند بعد از اين صدا زن هاشمي مي گويد هر چه زحمت و مصيبت بر سرم مي امد همه از بين رفت و کليه افرادي که مرا اذيت مي کردند همه مردند... (اتحاوي)

16-از سيد نا علي نقل شده است که چون از دفن رسول خدا فارغ شديم شخصي از کوه و صحرا آمد و کنار قبر مبارک رسيد خود را روي قبر شريف انداخت و گفت يا رسول الله آنچه از جانب خداوند بر سر تو نازل شده بود آنرا بما ابلاغ فرمودي و آنرا محفوظ داشتي ما نيز آنرا حفظ کرديم يعني قرآن مجيد و در آن آيه مبارکه آمده است ولو انهم اذ ظلموا انفسهم....بدوي گفت يا رسول الله من بر خودم ظلم کردم و اينک خدمت شما آمده...بلافاصله از داخل قبر شريف صدا آمد بي شک تو بخشوده شدي.

17-حضرت عبدالله بن سلام ميگويد هنگامي که دشمنان خانه حضرت عثمان را در محاصره خود داشتند من جهت عرض سلام خدمت خليفه عثمان رفتم گفت برادر کار خوبي کردي که پيش من امدي هم اکنون از اين طاقچه رسول خدا را زيارت کردم فرمود اي عثمان تو در حال محاصره هستي عرض کردم بلي يا رسول الله مردم مرا محاصره کردند رسول الله فرمود ترا تشنه نگاه داشته اند و ازرسيدن آب به داخل خانه مانع شده اند عرض کردم بلي يا رسول الله وانگهي رسول الله دولي از آب را بسوي ما آويزان فرمودند من از آن آب خوردم که هم اکنون سردي آنرا در وجود احساس ميکنم در ميان دوشانه و دو پستانم خنکي و شيريني آب را خوب احساس مي کنم، سپس رسول الله: فرمود خواسته باشي کمک شوي يا خواسته باشي پيش ما آمده افطار کني؟ عرض کردم يا رسول الله مي خواهم پيش شما بيايم. عبدالله بن سلام مي گويد همان روز شهيد شدند.

مجموعه فضائل حج صفحه174

حال نميدانیم اين مخالفين ما در پاسخ به اين مدرک چه سخني ارائه خواهند داد؟چرا که مولوي عبدالحميد و مولوي کاندهلوي اين مطلب را به عنوان يک عقيده صحيح بيان کرده اند که نه تنها اموات و اولياء خدا صداي مردم را مي شنوند بلکه بالاتر حتي از درون قبر با مردم سخن گفته و حتي به ديدار آنها مي روند.

بايد اين سخن را هم اضافه نمايیم که لزومي ندارد ما براي شما از کتب خود دليل ارائه کنيم الحمدالله براي تمام سوالات شما از کتب خودتان دليل ارائه ميکنيم لذا ما منتظر هستيم تا ببينيم که آيا مي پذيريد مولوي عبدالحميد و مولوي کاندهلوي هر دو مشرک،خرافه پرست و دروغگو... هستند.Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها