2022 December 4 - يکشنبه 13 آذر 1401
ولایةُ اهلِ البیت علیهم السلام فی القرآنِ و السُّنَّة
کد مطلب: ١٠٧٨٦ تاریخ انتشار: ٢٣ بهمن ١٣٩٥ - ١٧:٠٣ تعداد بازدید: 1736
کتابخانه » عمومي
ولایةُ اهلِ البیت علیهم السلام فی القرآنِ و السُّنَّة

نام كتاب: ولایةُ اهلِ البیت علیهم السلام فی القرآنِ و السُّنَّة

نويسنده: خانم حَسَیْنَة حَسَن الدَرِیْبْ

معرفي اجمالي:

کتاب «ولایةُ اهلِ البیت علیهم السلام فی القرآنِ و السُّنَّة» نوشته ی خانم حُسَیْنَة حَسَن الدَرِیْبْ می باشد. وي فردي زیدی مذهب است که در خانواده اي مذهبی و محب اهل بیت علیهم السلام به دنیا آمده است .

مولف در مقدمه می گوید: پدرم نسبت به محبت به اهل بیت و انقلاب اسلامی ایران و امام خمینی ره و دوری از دشمنان و ناصبي ها بسيار تاکید می کرد؛ تاكيد ايشان به قدري بر ما اثرگذار بود که حتي در سنين كودكي در كلاس درس نیز سعی می کردیم محبت بسیارِ خودمان را نسبت به اهل بیت علیهم السلام اظهار کنیم. به خاطر علاقه شدیدی که به فراگيري دانش داشتم در درس یک استاد وهابی حاضر شدم و با خود گفتم من کاري به عقیده استاد ندارم مطالب خوب ومفید را مي آموزم و بقیه مطالبي را که فايده ندارند، کنار می گذارم؛ هر وقت در کلاس حاضر می شدم بین من و استاد وهابی بحث هاي زيادي صورت می گرفت که من این بحث را فقط بدان جهت انجام می دادم که خواهران ديگر از حقیقت باخبر شوند.

البته آنچه من بلد بودم برای نقد مطالب استاد كافی نبود و نمی توانستم خوب از اهل بیت علیهم السلام دفاع کنم از این رو با چند تن از دوستان تصمیم گرفتیم که از استادی بخواهیم که به ما درسهاي دیني یاد دهد تا بتوانیم بهتر از اهل بیت علیهم السلام دفاع کنیم، از این رو از استادي دعوت کردیم و ايشان نیز دعوت ما را اجابت نمود و بعد از آن به فرا گرفتن درسهاي دیني را آغاز نموديم؛ یک سال گذشت و من و برخي از دوستانم پيشرفت چشمگيري داشتيم به گونه اي استاد از ما خواست که خود به تدریس عقايد بپردازیم.

مولف در ادامه با اشاره به فعالیت های اجتماعی خود از جمله اقامه مجالس شادی برای پنج تن ال عبا و همچنین تبلیغ برای بعضی احزاب زیدی مذهب به جریان خواستگاری یک جوان از ایشان اشاره می کند و می نویسد: جوانی به خواستگار ی بنده آمد که مي گفتند وي شيعه است از این رو وقتی در ایام تبلیغ برای یکی از احزاب مذهبی جمع شدیم از او پرسیدم ایا شما واقعا شيعه 12 امامي هستی؟ آن جوان در پاسخ گفت من زیدی هستم.

پس از آنکه یقین پیدا کردم که زیدی است با هم ازدواج کردیم البته من شیعیان را برادران خود می دانستم ولی دوست داشتم همسرم زیدی باشد. بعد از ازدواج خبری شنیدم که بسیار خوشحال شدم زیرا آن خبر ، تمام آرزوی من بود، و آن خبر چیزی جز سفر به ایران نبود، ایرانی که محل ایمان ومحبت به اهل بیت علیهم السلام بود ایرانی که ما همیشه از طریق رسانه ها از برنامه های معنوی و دینی آن استفاده می کردیم. بعد از سفر به ایران فهمیدم همسرم شیعه 12 امامي بوده و زیدی مذهب نبوده است. این مطلب سبب نارحتي من شد؛ از این رو مدتی با ايشان قهر بودم و به خود مي گفتم چرا همسرم به من دروغ گفته است.

بعد از مدتي از او پرسيدم چرا به من گفتی زیدی مذهب هستی؟ او در جواب گفت من دروغ نگفتم من واقعا زیدی هستم من تابع زید هستم و حتما حضرت زید رضوان الله تعالی علیه اگر بود ما را به پذيرش ولایت اهل بیت عليهم السلام ارشاد می کرد پس من هم زیدی هستم چون از این امر حضرت زید تبعیت کردم.

مولف بیان می کند: بعدها من و همسرم بسیار در مورد ولایت اهل بیت علیهم السلام بحث می کردیم بعد از اينكه با دلايل محكم همسرم مواجه شدم برایم ثابت شد كه شيعه 12 امامي تنها مذهبي است كه در راه صحیح اهل بیت عليهم السلام هستند و در تمامي شؤون ديني از آنها پيروي مي كنند. از اين رو لطف الهي شامل حالم شد و من نيز در اين جرگه نوراني وارد شدم.

نويسنده در کتاب «ولایةُ اهلِ البیت علیهم السلام فی القرآنِ و السُّنَّة» براي اثبات ولایت اهل بیت علیهم السلام تنها از قرآن و احادیث معتبر اهل سنت استفاده كرده است وي در این کتاب علاوه بر ذكر آیات و احادیث، به پاسخ شبهات مطرح شده در این باب پرداخته است. برخي از مباحث كتاب فوق به شرح زير است:

آیه ولایت، آیه اِکمال، آیه ذکر، آیه مباهله، آیه تطهیر، آیه اطاعت از اولی الامر، سورة ي انسان، حدیث غدیر، حدیث منزلت، حدیث اَنَا مَدینةُ العلم، حدیث برادري و پاره دیگر از احادیث.

لینک دانلود کتاب با فرمت PDFShare
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها