2023 December 3 - يکشنبه 12 آذر 1402
سَبِیلُ المُسْتَبْصِرِینْ اِلی صِرَاطِ المستقیم
کد مطلب: ١٠٧٨٠ تاریخ انتشار: ٢٣ بهمن ١٣٩٥ - ١١:٣٩ تعداد بازدید: 901
کتابخانه » عمومي
سَبِیلُ المُسْتَبْصِرِینْ اِلی صِرَاطِ المستقیم

نام كتاب: سَبِیلُ المُسْتَبْصِرِینْ اِلی صِرَاطِ المستقیم

نويسنده: دکتر صلاح الدین اَلْحُسَیْنِی

معرفي اجمالي: کتاب «سَبِیلُ المُسْتَبْصِرِینْ اِلی صِرَاطِ المستقیم» نوشته « دکتر صلاح الدین اَلْحُسَیْنِی» به زبان عربی به رشته تحریر در آمده است.

«دكتر اَلْحُسَیْنِی» هدف از تالیف اين کتاب را چنین بیان می کند: «بعد از اینکه خداوند متعال بنده را به راه اهل بیت علیهم السلام هدایت کرد، بر خودم واجب دانستم تا مطالبی را برای برادرانم بنویسم تا آنان را از آنچه تا به حال مخفی بوده آگاه کنم که راه رسيدن به حق بوده و موجب سوار شدن آنان بر کشتی نجات می شود کشتی نجاتی که پس از شهادت پیامبر صلي الله عليه وآله، خداوند بر مردم منت گذاشت و آنان را به واسطه آن از گمراهی رها و به راه هدایت می رساند.

مطالبی را که مطرح کردم حاصل تحقیق و تفکرات خودم مي باشد که از جانب علمای مکتب خودمان جوابی برای آن نیافتم. مدتی در سر درگمی به سر می بردم که با گذشت زمان نیز پاسخی برای این سوالات و شبهات نه تنها یافت نمی شد، بلکه بیشتر در فکر فرو می رفتم؛ از دوران کودکی پیرامون خلافت بعد از پیامبر صلي الله عليه وآله سوالاتی در ذهنم بود که از طرف علماء و بزرگان مذهبم پاسخی قانع کننده دريافت نكردم. هر بار سوالاتم را بيان مي كردم یا مانع از بیان می شدند و یا با تهمت و مذمت مرا رد می کردند.

از آنجائی که در خانواده ای رشد پیدا کرده بودم که مقید به دین و مذهب بودند، مطالعات خودم را آغاز و در ابتدا به حدیث هفتاد و سه فرقه برخورد کردم، با خود گفتم فرقه ي اهل نجات کدام یک از فِرَقِ اسلامی می باشد؟

از جمله مباحثی که برایم از همه بیشتر سوال بر انگیز شده بود، مطالبی پیرامون صحابه و عدم اخلاص آنان با پیامبر صلي الله عليه وآله بود. آنان چرا بعد از پیامبر صلي الله عليه وآله با اهل بیت ایشان دشمنی ورزیده و به خانه حضرت زهرا سلام الله علیها حمله و خانه آن بانو را آتش زده و فرزندش را سقط کردند؟

چرا حضرت زهرا سلام الله علیها از دنیا رفت در حالی که از بعضي صحابه خشمگين بود؟ چرا پادشاهان و حاکمان وقت باید اهل بیت علیهم السلام را شهید کنند؟ این سوالات هر روز بیشتر می شد و برایش پاسخ نبود. احساس مي كردم گم شده ام را تنها در مذهب اهل بيت عليهم السلام يافت مي شود اما هنوز اين امر برايم يقيني نبود؛ آنچه بیشتر مرا در شك فرو برد، قضیه ي پنج شنبه سیاه بود که چرا يكي از صحابه به ساحت قدسی رسول خدا صلي الله عليه وآله توهین کرد و نسبت هذيان به ايشان داد و گفت کتاب خدا ما را بس است؟!

در این بین بود که مردد بودم به مکتب اهل بیت علیهم السلام رهنمون شوم و یا خیر؟

شبی وجود مقدس رسول خدا صلی الله علیه و آله را در خواب دیدم که مرا به زیارت امام حسین علیه السلام دستور داد. صبح از خواب بیدار شدم دریافتم که امروز اول محرم است. با جستجو در اینترنت یافتم که روز عاشوراء و مصائب آن حضرت، روز غم و اندوه است در حالی که ما معتقد بودیم روز شادی و شادمانی است. اینجا بود که شکم به یقین تبدیل و به مکتب اهل بیت علیهم السلام رهنمون شدم.

دکتر الحسینی همه خوانندگان کتاب خویش را به انصاف و دوری از تعصب دعوت کرده است و مطالب مهمی همچون: عصمت پیامبر، وصیت پیامبر، مباحثی پیرامون آیات ابلاغ، اکمال و... ، غدیر و نعمت ولایت، حقیقت صحابه، سوزاندن احادیث پیامبر صلي الله عليه وآله توسط خلفاء، انقلاب و دگرگونی اوضاع بعد از شهادت پیامبر صلي الله عليه وآله، تجسیم خداوند متعال و... را در این کتاب خود بيان مي كند.

لینک دانلود کتاب با فرمت PDFShare
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها