نسخه موبایل
www.valiasr-aj .com
افراط‎گرایان مرتکب بزرگترین گناهان می‌شوند
کد مطلب: 11777 تاریخ انتشار: 17 بهمن 1396 - 12:45 تعداد بازدید: 291
اخبار » عمومي
مفتی سابق مصر:
افراط‎گرایان مرتکب بزرگترین گناهان می‌شوند

مفتی سابق مصر با انتقاد شدید از گسترش تندروی در جوامع اسلامی اظهار داشت که افراط گرایان به دلیل فهم ناقص از دین مرتکب بزرگترین گناهان می شوند.

 به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ شیخ علی جمعه مفتی سابق مصر نسبت به گسترش افراط و همچنین صدور فتواهای غیرکارشناسی به شدت انتقاد کرد.

وی در پایگاه اجتماعی فیسبوک نوشت: افراط‌گرایان به دلیل فهم اشتباه از دین و صدور فتوای بدون علم مرتکب بزرگترین گناهان می‌شوند.

مفتی سابق مصر افزود: افراط گرایان خودشان را مصداق کامل خیر و مخالفان را در زمره سپاه شر به شمار می‌آورند. آنان دیگران را به کوتاهی و معصیت متهم ساخته و دچار کبر و غرور می‌شوند.

شیخ علی جمعه با اشاره به برخی ویژگی‌های افراط‌گرایان افزود: افراد افراطی کوچکترین خطا از دیگران را بزرگ جلوه داده اما اشتباه‌های بزرگ خود را بسیار ناچیز و بی‌ارزش نشان می‌دهند.

وی تأکید کرد که خداوند به این دلیل نسبت به خطر چنین افرادی برای جوامع اسلامی هشدار داده است.

مفتی سابق مصر از گسترش افراط‎گری و خشونت در جوامع اسلامی انتقاد کرد و ادامه داد: افراط‎گرایی سبب نابودی سرمایه های انسانی و اجتماعی امت، کاهش اخلاق و اختلاف و تفرقه در جهان اسلام می شود.

وی همچنین از افزایش مدعیان شایستگی صدور فتوا به شدت انتقاد کرد و گفت: افراد افراطی به هیچ وجه ثبات رأی ندارند و با فهم ناقص خود از دین به صدور فتوا می پردازند
Share