2021 November 27 - شنبه 06 آذر 1400
بينات من الهدي
کد مطلب: ٨٩٨٧ تاریخ انتشار: ٢٨ فروردين ١٣٩٥ - ١٩:٣٠ تعداد بازدید: 1202
کتابخانه » عمومي
بينات من الهدي

نویسنده: محمد الرصافي المقداد

مشخصات كتاب:

نام كتاب : بينات من الهدي

نويسنده : محمد الرصافي المقداد

ناشر : مركز الأبحاث العقائدية

چاپخانه : ستاره

محل نشر : قم

نوبت چاپ : اول، 1429 هـ.ق.

 

«محمد الرصافي المقداد» 23 ماه اوت سال 1953 ميلادي در خانواده ي اهل سنت مالكي در كشور تونس به دنيا آمد. وي داستان هدايتش را چنين روايت مي كند:

سال 1980 از شهر «بنزرت» براي كار در شركت سازه هاي فلزي به شهر «قابس» آمدم و از قبل مي دانستم كه پسر عمويي به نام شيخ «مبارك بعداش» دارم كه در منطقه «سيدي ابي لبابة» در شهر «قابس» زندگي مي كند، در حقيقت پسر عمويم مرا دعوت كرد كه به آن شهر بروم و در كنارش باشم؛ پسر عمويم يكي از مؤسسان حزب «حركت اتجاه اسلامي» بود و بسيار متعصب بود، اما وقتي با او ملاقات كردم ديدم همانند گذشته تعصب ندارد ، از اين رو يقين كردم كه در تفكرات او تغييراتي رخ داده است. يك روز براي عرض سلام به او نزديك شدم، ديدم دو كتاب در مقابل اوست يكي كتاب «المراجعات» نوشته سيد عبدالحسين شرف الدين و ديگري كتاب «فضائل اميرالمؤمنين عليه السلام» نوشته شيخ محمد حسن مظفر؛ بعد از اينكه جواب سلام من را داد از او پرسيدم ماجراي اين دو كتاب چيست؟ به من گفت: زماني كه به شهر «قفصه» رفته و به دنبال راه حق بود، با دكتر محمد تيجاني ديدار نموده و با او بر سر مذهب اهل بيت عليهم السلام به بحث و گفتگو پرداخته بود، پس از آن گفتگوها دكتر تيجاني اين دو كتاب را به او معرفي كرده بود.

«محمد الرصافي المقداد» مي گويد: من نيز كه تشنه حقيقت بودم و دوست داشتم كه عقايد ديني ام را با دليل و برهان به دست بياورم، فرصت را غنيمت شمرده و از شيخ درخواست نمودم كه اجازه دهد من نيز در كنار او به بحث و بررسي بپردازم از اين رو گروهي از برادران را جمع نموديم و جلسات بحث برگزار كرديم تا صحت و سقم مطالب كتاب «المراجعات» برايمان روشن شود؛ به همين خاطر به جستجوي مطالبي كه در كتاب «المراجعات يا همان نامه هاي سيد شرف الدين» آمده بود، پرداختيم، هر چه جلوتر مي رفتيم،            مي ديديم كه «سيد شرف الدين» كاملا درست مي گويد و سخنش بر اساس راستي و روشش روشن نمودن حق است، از طرفي اقرار و اعتراف دكتر سليم شيخ دانشگاه الازهر مصر، بر حقانيت مذهب اهل بيت عليهم السلام، به خاطر دليل هاي قويي بود كه «سيد شرف الدين» براي او در نامه هايش ارائه كرده بود. قدرت استدلال اين عالم بزرگ شيعه سبب شد كه ما نيز به مطالبش گوش جان سپرديم و افكارش در وجود ما ريشه دواند و با تمام وجود، همگي حق را پذيرفتيم. از آن پس افراد بسياري به ما مراجعه مي كردند و سؤالهاي زيادي پيرامون مذهب اهل بيت عليهم السلام مي پرسيدند و علت شيعه شدن مان را جويا مي شدند و ما بر اساس اطلاعاتي كه داشتيم جوابهاي كوتاهي به آنها مي داديم. در ادامه در يكي از مسافرت هايم براي كسب اطلاعات بيشتر كتاب «الغدير» نوشته علامه اميني را از نمايشگاه كتاب خريداري نمودم و براي يافتن مطالب بيشتر، به همراه شيخ «مبارك»، به مطالعه آن كتاب پرداختيم و اين كتاب سبب شد تا آگاهي ما پيرامون مذهب اهل بيت عليهم السلام بيشتر گردد و بهتر بتوانيم اين مذهب حق را ترويج نماييم.

«محمد الرَّصَافِي المقداد» كتابش را در چند بخش تنظيم نموده است:

1ـ توحيد از منظر اهل بيت عليهم السلام؛

2ـ آيا حاكميت از آن خداست يا مردم؟

3ـ تنها، مذهب اهل بيت عليهم السلام صراط مستقيم است؛

4ـ حادثه ي غدير؛

5ـ چه چيزي سبب انحراف مردم از دستور خدا در تعيين امام شد؟

 

دانلود کتاب با فرمت PDF

 

 

 

Get the Flash Player to see this player.
 
 

 Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها