2021 December 7 - سه شنبه 16 آذر 1400
محمد بن عبد الوهاب، تمام مسلمان، صحابه و عمر را کافر می‌دانست!!!
کد مطلب: ٧٠٠٥ تاریخ انتشار: ٠٩ اسفند ١٣٩٣ - ١٣:٠٤ تعداد بازدید: 4461
فتنه وهابیت » شناخت وهابیت
الکیوا :
محمد بن عبد الوهاب، تمام مسلمان، صحابه و عمر را کافر می‌دانست!!!

محمد بن عبد الوهاب همه مسلمانان را کافر می داند ، حتی صحابه را ، عمر بن خطاب را کافر می داند .

 
Get the Flash Player to see this player.
 
 
محمد بن عبد الوهاب امام علی (علیه السلام) را تکفیر می کند و گفت که من از امام علی (علیه السلام) بهتر و برتر و اعلم هستم . در مورد پیامبر (صلی الله علیه و آله) گفته که زن آوازه خوان فاحشه خانه ، بهتر از آن کسی است که بالای منبر بر پیامبر (صلی الله علیه و آله) صلوات می فرستد .
 
کارشناس : این کلام در کتابش موجود است ؟
 
مجری : عجب یعنی تا این حد ؟
 
دکتر الکیوا : بلکه بیشتر ، به همین زودی کتاب من به نام تبرقع الیهود فی العقیده الوهابیه از چاپ خارج می شود ، یک رابطه بین وهابیت و یهود هست به طوری که نمی توانی عقیده وهابیت و یهود را از هم بدهی مگر در بعضی از امور ظاهری .
 
 
عقیده وهابی مخلوطی از عقیده معتزله و جهمیه و مرجئه است .
 
مجری : یعنی همه روایات تشکیکی است ؟
 
دکتر الکیوا : و از عقیده مسیحی شائولی که منتسب به شائول است که پتروس پیامبر به او می گویند که به جنگ حضرت عیسی رفت و حواریون را کشت که اصحاب حضرت عیسی هستند و محمد بن عبد الوهاب صحابه را تکفیر کرده است و گفته صحابه مسلمان نیستند و کافر هستند و همه مسلمانان تا ۶۰۰ سال قبل از ظهور من همه کافر بودند و الان پیروان وهابیت بر این عقیده اصرار دارند .
 
مجری : این افراد مشخص هستند چه کسانی هستند ؟
 
alkiva2
 
دکتر الکیوا : بله در ابتدای صحبت هایم گفتم .
 
مجری : این عقیده خطرناکی است .
 
دکتر الکیوا : محمد بن عبد الوهاب گفت که این چوب دستی من (عصا ) از محمد بن عبد الله بهتر است ؛ چون من از این عصا برای تکیه کردن و دور کردن سگ ها و کشتن مارها استفاده می کنم ؛ ولی محمد یک نامه رسان است .
 
نامه رسان در لغت لسان عرب نجد یعنی پستچی که یک پیام آورد و مرد و تمام شد و هیچ فایده ای نداشت .
 
مجری : حاشا رسول الله (ص).
 


Share
1 | علی | | ١٥:٠١ - ٠٩ اسفند ١٣٩٣ |
5
 
16
پاسخ نظر
ای گروه مسلمانان عزیز!!!!بهاییت ووهابیت دوبال لاشخور صهیونیسم جهانی هستندکه تخم آن راملکه ی انگلیس گذاشت.یکی رادربین شیعه ودیگری رادربین سنی وهدف نهایی استعمارواستثمار وبرده داری نوین درراستای اهداف شیطان پرستی بود.ای کاش مسلمانان بیدار می بودند ودردام اختلاف که این روباه پیرگسترده است نمی افتادند.شخصیت محمدابن عبدالوهاب درحد کوچک ترین عالم سنی نیست اماانگلستان آنرااینقدربزرگ کرد.خاطرات همفرولورنس عربستان رابخوانید تاهمه چیزرادرک کنید.
2 | سینا | | ١٧:٣٧ - ٠٩ اسفند ١٣٩٣ |
همه اش دروغ است.هیچچ وقت این نسبت ها به صحابه یا مسلمانان یا دیگران از سوی او داده نشده و همه اش تهمت است.اگر گفته کو مدرک؟

پاسخ:
با سلام
دوست گرامي
در اينکه محمد بن عبد الوهاب صحابه و مسمانان و مشايخ خود را کافر مي دانست، شکي نيست اين چيزي است که از کتب خود و از مطالب بزرگان اهل سننت نيز برداشت مي شود
وي در خصوص تکفير صحابه گويد
محمدبن عبدالوهاب در مورد صحابه مي گويد: الذين قال الله فيهم
صحابه آن کساني هستند که در حقشان گفته شده است :
يَحْلِفُونَ بِاللَّهِ مَا قَالُوا وَلَقَدْ قَالُوا كَلِمَةَ الْكُفْرِ وَكَفَرُوا بَعْدَ إِسْلَامِهِمْ.سوره توبه آيه 74
أما سمعت الله كفرهم بكلمة مع كونهم في زمن رسول الله ويجاهدون معه ويصلون ويزكون ويحجون ويوحدون
آيا نمي شنوي ؟ خداي عالم صحابه را تکفير کرده است. يک جمله گفتند بودند.با اينکه اين صحابه در زمان پيامبر بودند. در رکاب پيامبر مي‌جنگيدند. پشت سر پيامبر نماز مي‌خواندند و زکات مي‌دادند و حج مي‌رفتند. موحد بودند.
كشف الشبهات، ص39 دارالايمان
شيخ يوسف دجوي استاد و مفتي الازهر درباره انحرافات ابن تيميه و محمد بن عبد الوهاب مي گويند:
فأننا لم نسمع أن أحداً سمي المشركين موحدين غير ابن تيمية و ابن عبدالوهاب
من هر گز نشنيده ام كسي بر موحدين نام مشرك را بگذارد غير از ابن تيميه و محمد بن عبدالوهاب
شيخ يوسف دجوي ، مقالات و فتاوي ص261
محمد بن عبد الوهاب در رساله شخصيه خود در نامه ای که به مردم ریاض نوشته است می گوید :
وأنا أخبرکم عن نفسی والله الذی لا اله الا هو
من از وضعیت خودم به شما خبر می دهم قسم به خدایی که غیر از او خدایی نیست.
لقد طلبت العلم و اعتقد من عرفنی أن لی معرفه و أنا ذلک الوقت لا أعرف معنی لا اله الا الله ولا اعرف دین الإسلام
من تا قبل از این که دنبال علم بروم و تحقیق کنم اصلا معنای لا اله الا الله را نمی دانستم . کسانی که هم مرا می شناسند این قضیه را می دانند و مطمئن هستند که من معنای لا اله الا الله را نمی دانستم. من نمی شناختم که دین اسلام چی هست. قبل از این که خداوند منت نهد بر من و دین اسلام را بر من معرفی کند . یعنی من قبل از این کافر بودم . کسی که معنای لا اله الا الله را نشناسد، کسی که دین اسلام را نشناسد او قطعا کافر است.
وکذلک مشایخیما منهم رجل عرف ذلک
استادان من هم هیچ کدام از آن ها معنای لا اله الا الله را نمی دانستند و هیچ کدام از آن ها دین اسلام را نمی شناختند .
فمن زعم من علماء العارض أنه عرف معنی لا اله الا الله أو عرف معنی الاسلام قبل هذا الوقت ، أو زعم عن مشایخه أن أحدا عرف ذلک فقد کذب وافتری
هر کس خیال کند که معنای لا اله الا الله و یا معنای اسلام را قبل از این می دانست یا ادعا کند استاد های او تا صدر اسلام ، معنای لا اله الا الله و یا معنای اسلام را قبل از این می دانست ، او دروغگو و افترا زننده است . یعنی تمام مسلمان هایی که تا امروز هستند معنای لا اله الا الله را نمی دانستند و همه کافر هستند . خودم هم کافر هستم ولی خداوند بر من منت گذاشت و دین جدید به من عرضه کرده و باید شما مردم باید از من پیروی کنید .
مدرک دوم : عنوان المجد فی تاریخ نجد ، نویسنده المورخ الشهیر الشیخ عثمان بن عبد الله بن بشر النجدی الحنبلی ، چاپ الریاض ، در دار الملک عبد العزیز چاپ شده و یکی از مهم ترین کتاب های وهابی ها هست . جلد اول ، صفحه ۲۶ در مقدمه کتاب :
إن هذا الدین الذی من الله به فی آخر الزمان علی اهل النجد بعد ما کثر فیهم الجهل والضلال والظلم والجور والقتال ، فجمعهم الله بعد الفرقه وأعزهم بعد الذله
خداوند در آخر الزمان به مردم نجد منت نهاده و دینی را عطا کرده ، بعد از این که همه جاهل و گمراه و مشرک و… بودند یعنی یک دین جدید آمده است .
جالب است که محقق کتاب اعتراف می کند و در پا ورقی می گوید :
إن هذا الدین من الله به فی آخر الزمان علی اهل النجد …. قد یتوهم الذی لم یعرف ماضی نجد وما کان علیه أهلها قبل ظهور دعوه التوحید
می خواهد بگوید مردم نجد قبل از این بت پرست بودند و معنای لا اله الا الله را نمی دانستند تا این که محمد بن عبد الوهاب ظهور کرد و دین جدیدی آورد و این جدید مردم نجد را بیدار کرد و از جهل و نادانی و ظلم و جور و قتال نجات داد . این اعتراف بزرگان وهابی است که ما دین جدیدی آوردیم ، دینی که قبل از این نبود و سایر مسلمانان آن دین را نداشتند .
کتاب الدرر السنیه فی الجوبه النجدیه ، نویسنده آقای عبد الرحمن بن محمد بن قاسم العاصی القحطانی النجدی ، مجموعه ای از رسائل و مسائل علما نجد هست از زمان محمد بن عبد الوهاب تا به امروز . در این کتاب ایشان مطلب جالبی می آورد . الدرر السنیه ، جلد ۱۴ ، کتاب النصائح ، صفحه ۳۷۵ :
مطالب در اين خصوص فراوان است که به چند مورد اشاره کرديم
موفق باشيد
گروه پاسخ به شبهات
3 | علی | | ٠٥:٠٩ - ٠١ فروردين ١٣٩٤ |
باسلام خدمت شیرمردان عرصه دفاع از حریم ولایت.راستش حقیر دنبال مقاله ای بودم که نظرات علمای اهل سنت را درباره *ابن تیمیه* به صورت جامع داشته باشد،علمای برجسته و بزرگ اهل سنت به ترتیب از زمان خودش گرفته تا زمان ما،باذکر سند و مدرک دقیق(حتی تصاویر کتب).من چنین مقاله ای را پیدا نکردم ،اگر درسایت موسسه هست مکانش را بفرمائید،اگر در برنامه های شبکه جهانی ولایت اساتید محترم مفصل در این باره حرف زده اند ،اسم برنامه و تاریخش را بفرمائید، تا از آرشیو شبکه جهانی ولایت دانلود کنم.وازهمه مهمتر *اگر لطف کنید مقاله ای با این مضمون درسایت قرار دهید عمری دعاگوی شما خواهم بود(البته مقاله ای را که درباره کینه ابن تیمیه نسبت به اهل بیت(ع) درسایت قرار داده اید را مطالعه کردم وبسیار عالی بود،ولی آن مضمونی که حقیر به دنبال آن هستم با محتوای این مقاله ی ارزشمند تفاوت دارد.* خداوند انشاالله جنگیدن در رکاب مهدی فاطمه(س) را نصیب شما بگرداندودر آخرت از شفاعت آن بزرگوار محروم نسازد.*((حقیر پاسخم را از قسمت نظرات پیگیری میکنم)) یاعلی مدد

پاسخ:
با سلام
دوست گرامي
در اين خصوص کتاب مفصلي به اين نام« موقف علماء أهل السنة من ابن تيمية» توسط
عـادل كاظـم عـبدالله نوشته شده است
همچنين به اين آدرس مراجعه کنيد
موفق باشيد
گروه پاسخ به شبهات
4 | علی | | ٠٦:٣٧ - ٠٩ فروردين ١٣٩٤ |
مجددا سلام،اگر ممکن است بفرمائید درشبکه ولایت آن برنامه هایی که درمورد *ابن تیمیه از نگاه علمای اهل سنت *مفصل حرف زده اند،کدام اند،؟؟؟عنوان و تاریخ برنامه هارا که بفرمائید ،از آرشیو سایت شبکه ولایت دانلود میکنم،*منتظرم *
**یاعلی**

پاسخ:
با سلام
دوست گرامي
از خود سايت شبکه ولايت سوال کنيد اما درباره مطالب در اين خصوص به اين آدرسها رجوع کنيد
موفق باشيد
گروه پاسخ به شبهات
5 | aboo abdullah | | ١٣:٣٥ - ٢٦ اسفند ١٣٩٦ |
دروغ نگو ای دشمن الله او از الله نمی ترسی که در قبال یک موحد که تمام عمرش دز نابودی شرک و بدعات بدعت کذاران مثل تو واری نجس ها سپری کرد باز تو مشریک به او تهمت می زنی.
   
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها