2022 January 19 - چهار شنبه 29 دي 1400
مهدي موعود(عج) و ديدگاه شيعه و سني
کد مطلب: ٦٠١٢ تاریخ انتشار: ٠٨ فروردين ١٤٠٠ تعداد بازدید: 25469
يادداشت » عمومي
مهدي موعود(عج) و ديدگاه شيعه و سني

اهل سنت معتقدند: مهدي نوعي است و هنوز به دنيا نيامده است اما در آينده متولد مي شود و بعد از بزرگ شدن قيام مي كند و حكومت جهاني واحد تشكيل مي دهد.

يكي از مسائل بحث برانگيز و مورد اختلاف شيعه و سني درباره امام عصر(عج) مهدي شخصي و مهدي نوعي است.

اهل سنت معتقدند: مهدي نوعي است و هنوز به دنيا نيامده است اما در آينده متولد مي شود و بعد از بزرگ شدن قيام مي كند و حكومت جهاني واحد تشكيل مي دهد.

مثلا شبراوي شافعي در الاتحاف در اين باره مي گويد: شيعه عقيده دارد مهدي موعود كه احاديث صحيحه در رابطه با او وارد شده، همان پسر حسن عسكري خالص است و در آخرالزمان ظهور خواهد كرد ولي صحيح آن است كه او هنوز متولد نشده و در آينده متولد شده و بزرگ مي شود و او از اشراف آل البيت الكريم است. (1)

ابن ابي الحديد در شرح نهج البلاغه ذيل خطبه 16مي گويد: اكثر محدثين عقيده دارند مهدي موعود از نسل فاطمه(ع) است و اصحاب ما معتزله آن را انكار ندارند و در كتب خود به ذكر او تصريح كرده اند و شيوخ ما به او اعتراف كرده اند. فقط فرق آن است كه او به عقيده ما هنوز متولد نشده و بعدا متولد خواهد گرديد. (2)

اهل سنت بر اين مدعي دليلي از احاديث يا آيات اقامه نكرده اند. فقط شهرتي است كه در ميان ايشان به وجود آمده و اين از نتايج منزوي شدن اهل بيت(ع) و برگشتن خلافت اسلامي از آنهاست چرا كه در اكثر كتب حديثي اهل سنت احاديث آمده است كه: مهدي موعود(ع) دوازدهمين امام از ائمه دوازده گانه و نهمين فرزند امام حسين(ع) و چهارمين فرزند امام رضا(ع) و فرزند بلافصل امام حسن عسكري(ع) است و آن حضرت در سال 255 هجري در نيمه شعبان در شهر سامرا از مادري به نام نرجس به دنيا آمده است.

بنابراين شيعه و اهل سنت در مهدي موعود شكي ندارند و هر دو عقيده به مهدي شخصي دارند. منتها، دورانهاي تاريك و انزواي اهل بيت(ع) و عصر حكومت سياه بني اميه و بني عباس مانع از آن شد كه اهل سنت چيزي را كه در كتابهاي خود نوشته و نقل كرده اند در ميان خود شهرت بدهند و مانند شيعه منتظر آمدن مهدي شخصي(ع) باشند. (3)

پي نوشت:
1 - بشراوي ، الاتحاف ، باب خامس ص 180 ذيل فصل الثاني عشر من الائمه ابوالقاسم محمد
2- ابن ابي الحديد، شرح نهج البلاغه، ج 1، ص 281
3- اتفاق مذاهب در موضوع موعود آخرالزمان، علي اكبر قرش
Share
41 | ناصر | | ١٩:٥٥ - ٠٦ مرداد ١٣٨٩ |
من نمي دانم که چرا شيعيان اينهمه نداي وحدت سر مي دهندو خواهان وحدت شيعه و سني هستند. پس چرا خواهان وحدت با اسماعيليه که به آنها نزديکترند نمي باشند؟!!!! معلوم است . زيرا تعداد اهل سنت بسيار زيادتر از آنهاست. اگر تعداد شيعه و سني برابر بود هيچوقت چنين ادعايي را مطرح نمي كرديد. بنابراين ما گول حرفهاي شما را نمي خوريم. تا زماني که به امامت اعتقاد داريد ما تا قيامت با شما هيچ گونه وحدتي نداريم. پس خودتان را خسته نکنيد. وحدت بي وحدت.
42 | شاه ولايت | | ١٤:٣٦ - ٠٧ مرداد ١٣٨٩ |
جناب ناصر براي ما وحدت شيعه و شيعه مهمتر و واجب تر از وحدت با سني هاست.ما چگونه ميتوانيم با كسي كه ابوبكر را جانشين بر حق علي ميداند وحدت داشته باشيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما كه داعيه وحدت داريد موحديد؟؟؟؟؟؟ در ثاني مگر زياد بودن دليل بر حقانيت اهل سنت است؟؟؟؟ در صدر اسلام كه پيامبر فقط با ام المومنين خديجه(س)و علي(ع)اسلام را گسترش ميدادند آيا ميتوان گفت كه چون تعداد مشركين از مسلمانان زياد بود اسلام حق نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تو گفتي(تا زماني که به امامت اعتقاد داريد ما تا قيامت با شما هيچ گونه وحدتي نداريم) خليل بن احمد فلاحيدي كه يكي از بزرگترين دانشمندان اهل تسنن است در باره علي ميگه: بي نيازي او از همه و نياز همگان به او دليل است كه او امام همگان است. سني كه اعتقاد به امامت ندارد در قلم ميگه همين كه علي به احدي نياز نداشت جز خدا و همه به كلمات او به روش او به مواعظ او نياز دارند همين بس كه علي بشه امام و پيشوا. آي قربونت برم علي كه دشمنانت به بزرگواري تو اعتراف كرده اند. جناب ناصر كي گفته شيعه با سني برادره؟برادر عمري ما ميخواهيم چكار؟؟؟؟؟؟؟؟هركس حب علي تو دلشه برادر و سرور و عزيز ماست.
43 | مسلمان | | ١٩:٣٧ - ٢٠ مرداد ١٣٨٩ |
آقاي شاه ولايت ما اعتقاد به امام داريم ولي نه به امام تخيلي.و چون خيلي ازين 12 امام به قدرت نرسيدن پس توانايي پيشوايي هم نداشتن و همچنين امامي که از ترس (به قول شما) 1200 ساله که تو چاه غايم شده چه خاصيت و منفعتي داره؟ اگه امامه چرا غايم شده؟ تکليف کساني که تو اين دنيا بدون شناخت امام زمانشون ميميرن چيه با توجه به اينکه شما ميگيد کسي که بدون شناخت امام زمانش بميره با مرگ جاهليت مرده!!!پ س آيا گناه کساني که ميميرن به گردن اين امام موهوم نيست که خودشو براي اونا آشکار نميکنه؟! مثلا ما سني مذهبا که اعتقاد به اين امام زماني که شما ميگيد نداريم و گيرم که اسلاممونو قبول ندارين ولي کلمه گو که هستيم. آيا ما حقي بر اين امام زمان نداريم که مارو هدايت کنه؟ و حجتش رو بر ما تمام کنه که با بدون شناختش و با مرگ جاهليت نميريم؟!!! آيا يکي از صفات بارز اين امام شجاعت نيست؟ آيا اون شجاعتش از تمام حکام و رهبران دنيا مثلا رهبر ايران که خودشو بدون هيچ واهمه اي ولي امر کل مسلمين جهان مينامه و ياآقاي احمدي نژاد که ميگه ما مديريت جهان رو ميکنيم, کمتره که اونا با تمام قوا اظهار وجود ميکنن و همه ي دنيا رو جواب کردن؟؟!!! و تازه اگرم قدرتي نداشته باشه اينا که ميتونن حاميش باشن پس چرا با اين شرايط ايده آل بازم ظهور نميکنه؟؟؟!!! (البته من کاري به سيايت ندارم و بحث ديني ميکنم و اينو صرفا براي مثال گفتم). ببين پيامبري که اينهمه معجزات داشت و همه به صداقت و بزرگواري اون ايمان داشتند اما با اين حال خيليا منکرش شدن و شما انتظار دارين اين انسانها به چيزي که اصلا نديدن و قادر به هيچ ضرر رساني و دفع ضرري از کسي نيست ايمان بيارن و گرنه با مرگ جاهليت مردن؟!!!لطفا خداش نکنين و نگيد ما خدا رو هم نميبينم, يا نگيد ما عقل رو هم نميبينيم پس نميتونيم منکرش بشيم!!! چون امام زمان بشر هست و مدعي امامت هست بنابرين ما بايد به عنوان يک بشر ازون انتظار کاراي بشر گونه داشته باشيم هر چند که شما بهش توانايي کاراي خداگونه دادين! خوهشا نگيد سنيا تو کتابشون فلان گفتن! اصلا کاري به سني و شيعه نداشته باشيد ,لطفا!!!
44 | مسلمان | | ٢١:٣٦ - ٢٠ مرداد ١٣٨٩ |
علي دشمني نداره دشمنانش شما هستين كه اونو خدا كردين و همه ي دنيا رو بر معيار علي ميسنجين من كه سني هستم حاظرم قسم بخورم كه هيچ سني رو نديدم كه از حضرت علي بد بگه ولي ما اونجوري كه شما ميگين نميتونيم حضرت علي رو بپرستيم چون ما يه معبود ديگه داريم .
45 | شاه ولايت | | ١٤:١٧ - ٢١ مرداد ١٣٨٩ |
جناب نامسلمان همه وظايفي كه پيامبر بعهده داشت جانشين او(امام)نيز بعهده دارد الا يك وظيفه كه مخصوص پيامبر بود يعني دريافت وابلاغ وحي. پس از اينكه حضرت ابراهيم به مقام امامت رسيد از خدا امامت رو براي نوادگانش هم درخواست ميكنه اما خداوند ميفرمايد:لا ينال عهدي الظالمين يعني عهد امامت نصيب ظالمان نميشود بقره 124 يعني انسانهاي گنهكار شايسته احراز مقام امامت نيستند. جناب نامسلمان چشمان كورت را باز كن تا علماي خودت كه وجود امام زمان را تاييد كرده اند ببيني: 1-كتابهاي(مناقب المهدي-نعت المهدي و الاربعين حديث في المهدي)ابو نعيم اصفهاني 2-(علامات المهدي)جلال الدين سيوطي 3-(القول المختصر في علامات المهدي)ابن حجر عسقلاني 4-(تلخيص البيان في اخبار مهدي آخرالزمان)ملا علي متقي هندي 5-(البيان في اخبار صاحب الزمان)حافظ ابو عبدالله گنجي شافعي 6-(عقدالدرر في اخبار المهدي المنتظر)شيخ يوسف بن يحيي بن علي مقدسي شافعي 7-(اخبار المهدي)حماد بن يعقوب رواحبي ××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××× اين همه سني وجود نازنين امام زمانو تاييد كردند و تو منكر وجود ايشاني؟مثل تو مثل پشه ايست كه در در مقابل هواپيما مي ايسته و ميگه نميگذارم از زمين بلند شي. اينكه ميگي من بايد امام زمانو ببينم تا به مرگ جاهليت نميرم فلسفه غيبت رو ميدوني؟من به دو دليل بسنده ميكنم. 1-تكليف مبتني بر اصل اختيار است.يعني زماني ميتوان به كسي امر و نهي كرد و او را به انجام دادن كاري تكليف كرد كه بتواند آن كار را انجام بده يا ترك كنه.پس مكلف كردن انسان مجبور لغو و بيهوده است. 2-با توجه به اينكه وجود و حضور امام زمان خطري جدي براي ابوبكر و عمريان زمان است بديهي است كه آنان به شدت با انحضرت خصومت ورزيده و در صدد قتل و نابودي ايشان بر خواهند آمد. ################################################### اينكه امام زمان غايبه دليلش بانيان زنا زاده سقيفه ملعونه اي هستند كه تخم و تركه شان امروز بيشتر مسلمانان را تشكيل ميدهند ولي فقط اسم مسلمان را يدك ميكشند. تو گفتي(ما اونجوري كه شما ميگين نميتونيم حضرت علي رو بپرستيم چون ما يه معبود ديگه داريم) راست گفتي شما دو تا معبود دارين يك معبودي كه به فاطمه(س)افترا بست ويكي هم شخصي كه پهلوي زهرا رو شكست(لعنت خدا بر هر دو باد) ولايت علي بن ابيطالب حصني فمن دخل حصني امن من عذابي
46 | سعيد حسيني(شاه اسماعيل صفوي) | | ١٥:٤٤ - ٢١ مرداد ١٣٨٩ |
جناب نامسلمان بي سواد حضرت علي ع دشمنان خود را در صحيح بخاري شما معرفي فرموده اند بخوان و سعي کن حقيقت را قبول کني وگرنه بايد بپذيري که زنازادگي بسيار سخت است!!! ياحق
47 | مسلمان | | ٢٠:٣٠ - ٢١ مرداد ١٣٨٩ |
دوستان محترم:
منطق شاه اشماعيل صفوي و شاه ولايت رو ديدن؟! حضرت عثمان هنگامي كه بر حكومت بود وقتي باغيان خواستند به خانه اش حمله كنند و ايشان را به قتل برسانند, حضرت علي (رض) از ايشان درخواست جهاد با باغيان كرد ولي ميداني او چه گفت؟ گفت نميخواهم خون كلمه گويي ريخته شود, و من فقط يك نفرم و بعد هم كه از شهادت مظلومانه حضرت عثمان خبر دارين!!!؟ ولي شما كه خودتان را برتر از آنها ميدانيد آيا شرم آور نيست كه كسي علاقه مند به اسلام باشد و نامش را مسلمان گذاشته بهش ميگيد نامسلمان!!!! فكر نميكنم هيچ انسان ذي شعوري حاظر به مباحثه با چنين آدماي بد دهني بشه. آيا اهل بيت اينچنين بودند؟ شرمتان باد! يعني شما غير از فحاشي چيزي بلد نيستين. چرا وقتي نميتونين استدلال كنين و عقل و منطقتون نميكشه شروع به فحاشي ميكنين؟
هر چند كه سوالات انقد بي ادبانه ، زشت ، بي محتوا و پوشالين كه تا آدم يه كم كلشو به كار بگيره جوابا ميان دستش (البته نه كله اي كه زنجير خورده باشه!!!)، جواب سوالاي بي محتوات ميان دستش ولي چون خيري در تو نميبينم ترجيح ميدم جوابتو ندم و خودم را مستحق فحاشياي تو و رفقات نكنم! البته بزار اين يكيو جوا بم ولي من بعد با اگه فحاشي كردي لابد حيا نداري و پيامبر(ص) فرمودند: چون حيا نداري هر جه خواهي كن!
فرمودي:
2-با توجه به اينكه وجود و حضور امام زمان خطري جدي براي ابوبكر و عمريان زمان است بديهي است كه آنان به شدت با انحضرت خصومت ورزيده و در صدد قتل و نابودي ايشان بر خواهند آمد.
جواب: جواب من اين است كه چرا رسول خدا كه در زمان خود ابوبكر و عمر بود (و نه ابوبكر و عمريان اين زمان كه حتما از ابوبكر و عمريان اين زمان كه به نظر شما پيروان همانها هستند يعني سني ها، به گفته ي شما خطرناك تر بودند) از كسي نترسيد كه او را بكشند و 1200 در چاهي غايم نشد و به هر نحو ممكن پيامش را رساند؟!!!. يا اينكه ارزش اين امام زمان بيشتر از رسول خداست كه ايشان خطر را پذيرفتند و با داشتن چند يار كه تازه به قول شما همشونم منافق و دشمنش بودن شروع به مبارزه كرده و هرگونه مشقتي رو به جان خريد و تا آخرين نفس جنگيد و در ظرف 23 سال چنان غوغا كرد كه تمام آدم و عالم مات و مبهوت ماندند ولي اين امام زمان 1200 ساله ي شما چنان عمرشان بي بركت بوده كه حتي نتوانستند يكي از دشمنان اسلام را هدايت كرده يا بكشد!!! نه تنها هدايت نكرده بلكه از ترس قبرهاي ابوبكر و عمر 1200 ساله كه تو چاه غايم شده و هر روز چاهشو عوض ميكنه! يه روز چاه سامرا يه روز جمكران!!! من نميدونم اين امام زمان كه انقد ترسو تشريف دارن ميتونن شمشير دستشون بگيرن و به قول شيعيان دو سوم جهان رو بكشند؟! و مشجدالنبي و كعبه الله رو خراب كنن(كه شما هم از ايشان آموختيد كه مساجد اهل سنت رو تخريب ميكنين) هر چند كه در اين زمان با وجود انواع و اقسام سلاح هاي پيشرفته استفاده از شمشير هيچ معنايي نداره! تازه چرا در زمان صفويان و اسماعيليان كه اوج قدرت شيعه بوده ظهور نكرد؟ تازه با توجه به اينكه روز به روز بر فساد دنيا داره افزوده ميشه اگه تا الان نيومده و ميترسده پش در آينده كه بدتر خواهد شد و كار ايشان مشكلتر! پش نتيجه ميگيريم اين امام زمان شما دروغي بيش نيست چون با هيچ عقل و منطق انسان سالمي جور در نميا اگه براي ما انسانها فرستاده شده كه بايد با عقلمون جور در بياد وگر نه كه ما نعوذبالله خدا نيستيم كه اونو در عالم غيب ببينيم و حرفشو باور كنيم! شايد از ما انتظار دارين بيايم جمكران و تو چاه نامه بندازيم كه آخوندا بيان جواب ناممونو ازش بگيرن و بهمون بدن؟! آدم به هر كي گول ميزنه ولي نه به خودش! حداقل با خودتون رو راست باشين. چه حکايتي شده! بيچاره شيعه هاي مقلد!!!
لطفا پيغاممو درج كنين
48 | شاه ولايت | | ١٩:١٨ - ٢٢ مرداد ١٣٨٩ |
نا مسلمان دور دهنتو پاك كن انگار ???? گنده تر از دهنتو خوردي تو كه معتقدي پيامبر در زمان ابوبكر و عمر(؟؟؟؟)از كسي نترسيد كه او را بكشند علتش اين بود كه محمد(ص)در آسمان خدا و در زمين علي را داشت.علي كه در احد نود زخم بر بدن مباركش نشست مگر اجازه ميداد يك ؟؟؟؟ پيامبر را بكشد.در ثاني مگر ابوبكر و عمر ؟؟؟ در گردنه هرشي منتظر نبودند تا شتر پيامبر را برمانند و ايشان را ترور كنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگر با وجود اينكه شهادتين گفته بودند و مسلمان(البته اسلام عمري)شده بودند باز هم در كعبه بت نميپرستيدند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ كي گفته امام زمان تو چاه قايم شده ؟؟؟كي گفته امام زمان وقتي ميان ميكشند و شكم پاره ميكنند كي گفته؟؟؟؟؟؟؟ اين رواياتو يهوديهايي مثل تو درآوردند اين نامردها ميخوان مردم بترسند از امام زمان.آقا امام زمان منجي عالم بشريت است امام زمام مادرش زهراست باباش علي است.همان علي كه اولين كاسه شير رو براي قاتلش فرستاد مگه علي نفرمود حسنم اگه زنده موندم كه ابن ملجمو ميبخشم اگر هم شهيد شدم چون قصاص از حدود الهي است و نبايد ترك شود قصاصش كن اما به همون تعداد ضربتي كه تو سر من زده علي پدر امام زمانه. امام زمان با شش هفت نفر بيشتر سرو كار نداره. ################################################## امام زمان وقتي ميان يه راست ميان مسجدالحرام نماز ميخونن پشت مقام ابراهيم آقاي عيسي با چهار هزار مسيحي ميان همه بيعت ميكنند با آقا همه شيعه ميشن خيلي از سني هاي عربستان شيعه ميشن خيليهام شمشير ميكشند به امام زمان اونا ميشن كافر حربي اون 313 نفر خدمت اينها ميرسن بعد از نماز ميان مدينه اول قبر گم شده مادرشون زهرا(س)رو پيدا ميكنند يه آيه قرآن ميخونند فباي ذنب قتلت مادر به چه گناهي سيلي بهت زدند اينو ميگن همه گريه ميكنند مادر به چه گناهي با تخته در پهلوتو شكستند مادر به چه جرمي با ميخ در سينه تورو سوراخ كردند و محسنتو كشتند بعد آقا تشريف ميارن كنار قبر رسول الله يه سلامي عرض ميكنه به پيغمبر بعد با ذوالفقار علي كه دست امام زمانه ميزنه رو قبر ابوبكر و عمر اينارو از قبر ميكشه بالا عايشه-عثمان-مغيره-قنفذ(لعنت الله عليهم اجمعين)رو از قبر ميكشه بالا اينارو مياره ميبنده به درخت نخل توي باغ فدك ميفرمايد خدايا هيزم هايي كه در خونه بابام علي آوردند رو بيارن همون هيزم هارو ميارن اينارو امام زمان آتش ميزنه سيلي ميزنه تو صورت دومي ميگه حرامزاده نامرد سيلي به مادرم زدي چادر مادرم خاكي كردي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ###################################### جناب نامسلمان ما معتقديم هر كس حب علي و بچه هاي علي تو دلش نباشه ديوار خونه ننه اش كوتاه بوده و هركي بغض اينا تو دلش باشه حرامزاده است. در ضمن حضرت عثمانتون خودش باعث قتلش شد و اميرالمومنين تنها كسي بود كه وقتي زبان اهل عثمان از بي آبي نيم متر زده بود بيرون آب به خانه فرستاد آي قربونت برم علي جان نامسلمان يه استخر شربت درست كن اگه يه ذره فضله موش بيافته توش چي ميشه؟؟؟؟؟؟؟؟همه اش نجسه 60 سال عبادت كن خوشبين باش به اولي به دومي به سومي به عايشه همه اش باطله
49 | سعيد حسيني(شاه اسماعيل صفوي) | | ١٩:٣٩ - ٢٣ مرداد ١٣٨٩ |
جناب نامسلمان

تو که مرا به بخاطر جواب دندان شکن از منابع خودتان به بي ادبي متهم ميکني ، آيا نمي داني که نقل قول از روايات خودتان توهين محسوب نميشود و اگر
نقل قول از منابع خود را توهين حساب کنيد، بنابر اين علماي شما بي ادب ترين و کتب شما دايرة المعارف فحش و مذهبتان مذهب توهين تلقي ميشود
زيرا ما هر چه گفتيم از کتب و صحيح خودتان بود و اگر باعص آزارتان شده است برويد تفکر کنيد و از اين مذهب متعفن و گنديده خود را نجات دهيد نه اينکه
از حقايق فرار کنيد.

وقتي شخص حضرت علي ع در کتب شما دشمنانش را معرفي ميکند ديگر جائي براي اراجيفتان باقي نمي ماند
يا حق
50 | مسلمان | | ٢٣:٣٣ - ٢٣ مرداد ١٣٨٩ |
آقاي شاه ولايت و شاه اسماعيل صفوي شما اين فحاشيا رو تو روضه خونه ها و مکاتبتون ياد گرفتين؟ از فحاشياتون معلومه که چقد حرفام آزارتون داده , ما تو خانواده هامون فحش نشنيديم اگه شما شنيدين مبارکتون باشه. حديث رسول خدا (ص ) که در امت من کساني خواهند بود که به پدر و مادر خود فحش ميدهند, يارانش فرمودند چگونه در امت تو چنين خواهد بود؟ مگر منزلت پدر و مادر از ديد اسلام بر آنها پوشيده است؟ فرموند خير ولي هرگاه به کس ديگري فحش ميدهند آنها نيز جوابشان را در ظاهر يا باطن ميدهند و اينگونه است که به پدر و مادرشان فحش ميدهند. نيازي هم به اين همه بحث و جدل نيست! اگه ميخواين حق رو از باطل تشخيص بدين ميتونين به پيروان اون مذهب نگاه کنين! براي اين کار ميتونيم با اين روش به نتيجه برسيم, ما بزرگترين پايتخت شيعه نشين يعني تهران يا قم يا مشهد که مذهبي هستند رو با يکي از شهرهاي سني نشين مثل مکه يا مدينه مقايسه ميکنيم: آدم وقي ميره مکه غرق در معنويت ميشه و اونجا غير از خودشو خداش چيزي نميبينه ولي اونايي که عزم تهران و مشهد ميکنن ارادشون اينه که برن صيغه و عياشي کنن. اصلا وجود فساد که نيازي به گفتن نداره همه تهران و مشهد رو ديدن اگه مکه و مدينه رو ديدن که خوشا به سعادتشون اگه نديدن برن و ببينن! البته ماه رمضان که آمار کاروان ايران خيلي پايينه که برن ببينن مسلمان به کدوما ميگن؟ 10 تا از نظرات و جوابامو تو زمينه اي مختلف گذاشتم که هيچکدومشونو نذاشتين, اينم نذاشتي نذار, خير سرت!!! خداحافظ فحاشان اسلامي که با نام اسلام چه غلطا که نميکنين!
51 | سعيد حسيني(شاه اسماعيل صفوي) | | ١٦:٣٩ - ٢٤ مرداد ١٣٨٩ |
جناب نامسلمان توهين در مذهب شماست ظاهرا سواد نداريد گفتم به مصادر روايت و احاديث دقت کن تماما از کتب شماست! و اگر آنها را توهين ميدانيد بايد بگويم علما و کتب شما مملو از فحاشي است. در ضمن جواب داندن شکن قبلي را فراموش نکن از ما کسي که به پيامبر ص و همسران او توهين کند نه تنها مسلمان بلکه انسان نيست و حيوانات به ارجع هستند. لذا وقتي خليفه دوم به پيامبر توهين کرده و به وي تهمت هذيان و ديوانگي زد او را از دايره اسلام که هيچ از دايره انسانيت به دور ميدانيم. آيا شما توهين کنندگان به پيامبر ص را مسلمان و انسان ميدانيد؟!! خلفاي شما که احادسث پيامبر خدا ص را سوزاندند در واقع سنت او را سوزاندند اموال اهل بيت ع را هم غصب کردند و اهل بيت ع را به شهادت رساندند اگر از نظر اهل سنت يا بهتر بگويم اهل بدعت اينکارهاي خلفاء مسلماني است و خداوند اينهمه ظلم را در حق اهل بيت ع روا ميداند که سخت در اشتباهيد. از طرفي هم نظرات خودت را بخوان و ببين که فحاشي در گفتارت موج ميزند ، پس بهتره اين فيلمها را براي ما بازي نکني در واقع اين شيوه فرار و انحراف از بحث اصلي قديمي و نخ نما شده است بهتر است راه ديگري براي فرار و توجيه عقيده متعفن و گنديده خود پيدا کنيد. يا حق
52 | كميل | | ١٨:٢٠ - ٢٤ مرداد ١٣٨٩ |
هي مسلمون
آيا اين مظلوم نمايي بيخود شما مثل بقيه بدبختاي عمري مقدمه اي براي دررفتن از سايت نيست؟؟؟
چرا شماها عادت دارين وقتي كم آوردين خدافظي كنين؟
وايسا جواب بده به سوالايي كه ازت پرسيده شده
اگه مردي وايسا
53 | momen abdullah | | ٢٤:٠٠ - ٢٤ مرداد ١٣٨٩ |
جناب مسلمان تسليم در برابر ابوسفيان هندزن
به قدرت الله متعال، يک تو دهني در دهان عمري تو زدم مثل اينکه براي بس نبود؟؟
لطف کن براي ما توضيح ده اين جواناني که در دور کمر آنها طنابي مخصوص بسته‌اند چه هستند که با بعضي شيوخ شما در عربستان و کويت هميشه همراه هستند؟؟
عمر قرن بيست و يکم هستند؟؟

يا علي
54 | شاه ولايت | | ٢٤:٣٨ - ٢٤ مرداد ١٣٨٩ |
جناب مسلمان كه البته براي ما هنوز نامسلماني

تو گفتي( آدم وقي ميره مکه غرق در معنويت ميشه و اونجا غير از خودشو خداش چيزي نميبينه ولي اونايي که عزم تهران و مشهد ميکنن ارادشون اينه که برن صيغه و عياشي کنن)

بايدم از مكه و سنيها و وهابيها اينگونه تعريف كني عربهايي كه تا ديروز كسوت نداشتند تا عورت هاشونو بپوشونند حالا به يمن پيغمبر سوار بنز آخرين سيستم ميشن و سهام باشگاه در انگليسو ميخرند حق هم دارند چون انگليس بيشرف از طريق وهابيت آدمشون كرد كسانيكه در مكه تا چشمشون به شيعه ميآفته انگار پدر ناتني شونو ديدند حق داري كه سنگ مكه رو به سينه بزني

تو برو مشهد ببين مردم خونگرم-شيعه-عاشق امام رضا با تو چگونه رفتار ميكنند ولي اگر من برم مكه طوري بامن و امثال من بر خورد ميكنند كه انگار مادرشونو عزادار كرديم

تو كه ميگي( برن ببينن مسلمان به کدوما ميگن؟) مسلمان به تو ميگن كه چقدر زيبا حق عمر را ادا ميكني

ولي آخرش نسب عمر رو نگفتي ها.چون من شنيدم عمر گفته تا قبل از باباش خطاب از نسبش سوال نكنند

يا علي
55 | سعيد حسيني(شاه اسماعيل صفوي) | | ١١:٣٤ - ٢٥ مرداد ١٣٨٩ |
سلام عليکم

جناب کميل
برادر عزيز

مرد؟ کدام مرد؟
مسلمان ؟ کدام مسلمان؟
مگر در ميان اهل عمر مرد و مسلمان هم پيدا ميشود؟!!
اينان در راه پيروي از بدعت عمري به عمري اقتدا کرده و هميشه فرار را بر قرار ترجيح ميدهند.
دوستان عزيز
از ابتدا نظرات اين نامرد نا مسلمان را بخوانيد
ببينيد به اينهمه سئوال حتي يک جواب ساده هم نداده است
در ضمن مظلوم نمائي او موجب ترحم شما نشود
اين ترفندي است که اهل عمر در طول تاريخ هميشه از آن استفاده کرده اند
اگر دلتان ميسوزد براي شيعياني بسوزد که بدست اين نامردان نا مسلمان به در مساجد و جاهاي ديگر به شهادت ميرسند.
اينان نامردي و نامسلماني را از مردکي يهودي بنام عمر به ارث بردند و به همين دليل خون اهل بيت پيامبر ص را مباح دانسته و به شهادت رساندند.
به اين مظلوم نمائي ها توجه نکنيد.
اشک تمساح ميريزند
يا حق
56 | مريم | | ١٣:٣٢ - ١١ شهریور ١٣٨٩ |
به نام حق سلام به همه‌ي دوستان محترم! خطاب به جميع به خصوص آ. سيد حميد.ر صاحب نظر شماره ي 5 ! دوست عزيز! شما فرمودين "شروع کن به شناخت اديان مختلف، ببين چه مي‌گن، يهود، مسيحي، بهايي، زرتشتي و ... بعد ببين کدومش به دلت مي‌شينه" و از بهايي به عنوان دين ياد کردين! برادر من! بهاييت دين نيست، بلکه يک فرقه‌ي ضاله (گمراه) است به رهبري حسينعلي نوري (بهاء) که بين خودشان از آن با نام (حضرت بهاء الله ) ياد مي‌کنند. از ادعاهاي رهبر آنها مي‌توان به ادعاي الوهيت (خدايي!!!) اشاره داشت! دوست من! در صورت تمايل تحقيق کنيد. ياعلي
57 | مسلمان | | ٢١:٥٦ - ٢٦ آذر ١٣٨٩ |
اول بريد درست وضو گرفتن را ياد بگيريد بعد حرف بزنيد اين قدر شاه اسماعيل مي گوئيد شاه اسماعيل در كلمه شهادت مي گفت اسماعيلن ولي الهبه چنين آدمي افتخار ميكنيد خداوند در قرآن ميگويد كسي به دون دليل حتي يك موي بدن خود را بكند گناه كرده است شماها با زنجير و قمه بدن خود را سياه و كبود ميكنيد سر بچه را با خنجر شكاف ميزنيد آيا خدا چنين كارهائي را دوست دارد آيا همان آيت اله هاتون كه ازشون دستور ميگيريد يك بار هم كه شده زنجير و قمه زده اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خداوند در قرآن مي گويد من براي شماها از ميوه هاي رنگارنگ براي خوردن و رنگ هاي زيبا براي پوشيدن آفريدم پس استفاده كنيد از رنگ هاي زيبا و نپوشيد از رنگ هاي سياه و كدر كه بسيار زشت و گناه دارد اگه راست ميگوئيد يك بار هم برويم مثلا فقط نماز جمعه مسجد هاي سني ها را هم نگاه كنيم ومسجد هاي شيعيان راهم نگاه كنيم مسجد سني ها همه پر ولي مالي شيعه ها همه بسته و محرم تا محرم باز ميباشد. خداوند در هيج حاي قرآن نگفته نام بنده من را به جي من ببريد و از او حاجت بخواهيد اگر هم شما شعيان نماز مي خوانيد روزي 17 ركعت ميخوانيد و مي گوئيد ايا ك نعبد و اياك نستعين ولي و يا قل هو الله احد ولي باز هم شماها نام بنده خدا را ميبريد آخه چقدر كفر واي برشما خدا رد سوره بقره در مورد شب قبر ميگويد كه سه سوال پرسيده خواهد شد و عينا هم همه سوالها آمده ولي شماها آخوندهاتون در سر قبر نام چنيدن امام را ميخوانند كه مثلا از شما پرسيده خواهد شد آخه چقدر كفر يكمي قرآن بخوانيد تا به راه راست هدايت شويد شماها كه به دست عمر رضي الله عنه مسلمان شدهايد و به دست شاه اسماعيل كافر و قاتل به زور شيعه شديد در آن زمان همه ايران تقريبا 90 درصد سني بودند
58 | ضيا ميرزايي | | ٢١:٠٠ - ٠٨ دي ١٣٨٩ |
سلام خدمت آقايي وهابي
اگر کدام دليلي داريد بياريديش در ميدان و الا اين حرف ها که معني نداره
وقت تو تلف نکن و اينکه در جامه کسي ديگر خودت را معرفي نکن.
معلوم ميشه خيلي هم هنوز ضرورت دارايــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد
59 | عمر | | ٢٤:٠٨ - ٢١ دي ١٣٨٩ |
باسلام_هيچ كس ازاينده خبرنداره ولي اين كه سيلي به حضرت فاطمه زدندوپهلوي دخترپيامبرراشكستد خليفه چهارم علي استوره بودندوجنگجوپس وايسادن و نگاه كردن چراازهمسرش دفاع نكردمگه چنين چيزي امكان داره 2-مگه تونهج البلاغه شماحضرت علي به فرزندانشان نفرمودندبراي من عزاداري نكنيدمگر خودزني دراسلام گناه نيست پس چراشمابازنجير وچاقووقمه سروبدنتونو تكه تكه ميكنين ودرقران و حرف پيامبر(ص)هيچ صحبتي ازغيبت نيست جزحضرت عيسي پس ومديگر روعذاب نديد وگناه تون بيشترنكنيد اين موضوع شيعه وسني هيچ وقت حل نميشه مگردراخرت :

پاسخ:

با سلام

دوست گرامي

1- اطلاع از آينده ، نص آيه قرآن است ! آيا رسول خدا با خبر نبود كه روميان بر فارس پيروز مي‌شوند ؟ آيا اين اخبار از آينده نبود ؟!

2- خير در نهج البلاغه نيامده است كه براي من عزاداري نكنيد !

در مورد مهدي نيز بهتر است كلام علماي اهل سنت در مورد حيات حضرت مهدي را ببينيد !

گروه پاسخ به شبهات

60 | حاجي | | ٠٩:٤٣ - ٢٥ بهمن ١٣٨٩ |
با سلام به پيروان دين حق از هر دسته و فرقه و مذهب و مکتب و نحله.تا اونجايي که حقير مطلعم در هيچ منبعي اسلامي تا کنون شيوه صحبت کردن را همراه با الفاظ رکيک و زننده و دور از شان دو نفر گفتگو کننده نديده ام.آنچه ديده ام احترام به خصم است هم از سيره معصومين عليهم السلام بر مي ايد و هم از شيره سلف از علماي اسلام عزيز.در نتيجه از اين جو هتاکانه حرف زدن ها بپرهيزيد و کونوا لنا زينا باشيد نه کونوا لنا شينا.نه به اميرالمومنين علي ابن ابيطالب ع توهين کنيد،نه به خلفاي راشدين.شما نفع نميبيريد از اين توهين ها ولي دشمن مکاره منفعت خواهد برد.موفقون
61 | momen abdullah | | ١٧:٤٢ - ٢٥ بهمن ١٣٨٩ |
جناب حاجي بنده از شما عاجزانه تقاضا مي کنم از 1400 سال توهين به خداوند متعال و حضرت محمد مصطفي (صلي الله عليه و آله) به شدت پرهيز کنيد و آن سه ؟؟؟ را خليفه راشد الله متعال و رسول او نخوانيد. اگر هم به خداوند کريم باور نداريد حداقل به عقل بشر افترا نبنديد و بي سوادي را که حتي حافظ قرآن کريم نبود را خليفه عظيم ترين دانشمند بشريت نناميد. يا علي
62 | اكبر | | ١٧:٣٥ - ٠١ فروردين ١٣٩٠ |
از نظر من چون تعداد سني ها زياده كمي به خودشان مي بالند اما اي اهل تسنن بدانيد كه مقدار الماس هم در اين دنيا كم مي باشد .هرچند كه تعداد شيعه در اين جهان كم است اما معرفتي وعلاقه اي كه انها به امام علي (ع) دارند هيچ جنبنده اي به هم ديگر روي زمين ندارند.و اي اهل تسنن باز بدانيد كه در مورد سني بودنتان سخت در اشتباهين بيايد شيعه علوي شويد چون ما معتقديم و هستيم كه شفاعت در دست امام علي(ع)و اهل بيت است ومطمئنا خواهد بود.ايا به نظر شما يك دانشمند با يك چوپان برابر است ؟

پاسخ:

63 | شيعه | | ٠١:٠٣ - ٠١ ارديبهشت ١٣٩٠ |
ايا در ان جنگي كه عمر و ابوبكر شكست خوردن وفرار كردن حضرت محمد نفرمود كه فردا پرچم را دست كسي ميدهم كه خدا وپيامبر خدا از او راضي است وفردا پرچم را به علي داد يه كم فكر كنيد اهل عمر ايا خدا از حرفش باز ميگردد ايا خدا اشتباه كرده كه گفته از علي راضي است ايا بعد از اين جنگ نبود كه ايه امد حق با پيروزان است ايا در ان جنگ علي پيروز نبود ايا عمر فراري نبود يه كم فكر كنيد پيامبر و خدا از علي راضي بودن ايا حضرت علي پيش پيامبر بزرگ نشده به اين همه دليل فكر كنيد به خداي بزرگ سوگند كه پس از مرگ دير ميشه و دچار عذاب ميشين اهل بيت پيامبر هميشه صلاح مومنان را خاستن مگر امامان حرفي بجز اسلام زدند ... اقاي به ظاهر مسلمان مگر غيبت امام دست خودش بود كه ظهورش دست خودش باشد اين خدا هست كه تصميم ميگيرد كه ايشان كي ظهور كند-مگر عثمان در كتاب بخاري نگفته كه من در جنگها مثل بز فرار ميكردم اين احاديث هم كه متواتر هست بابا بياين يه كم فكر كنيين-امام رضا وقتي بهش پيش نهاد شد كه حكومت رو به دست بگيره چرا قبول نكرد يه كم فكر كنيد مامون كه التماس كرد وگفت يا امام بيا و خليفه شو اما امام قبول نكرد چرا؟؟؟؟؟؟؟؟جرا همش از امام هاي ما تو دين سخن گفته شده چرا امان ما همش با ظلم ميجنگيدن چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بابا بيان فكر كنيين-يه چيز هم بگم در رابطه با شفاااااااااااااااااا اي اهل عمر بريد و قران بخانيد كه پيراهن يوسف به لطف خدا چشمان يعقوب پدر را شفا داد و بينا شد قران گفته اينارو، پس شفا ميشود-مگر پيامبر اب دهانش را بر روي گزيدگي ابوبكر نذاشت وان خوب شد پس شفا هست ماهم از امام هايمان ميخاهيم كه از خدا بخاهند به ما كمك كند زيرا پيش خدا عزيز تر هستند بابا به خدا يه كم فكر ميخاد يه كم
يا الله يا محمد يا علي
64 | ميثرا | | ٢١:٤٢ - ١٣ ارديبهشت ١٣٩٠ |
يک ساعت وقت گذاشتم ، مطالب گروه ها را و نظرات را خواندم ؛ با حوصله هم خواندم ، يک اما در هميشة تاريخ گم مانده است ، و آن اين است که : هيچ انساني براي بهشتي شدن آدم نمي کشد . کسي که مي خواهد به بهشت برود ؛ هر کس و هر ديني که مي خواهد باشد . براي به بهشت رفتن ؛ بايد آدم کِشت کند ؛ نه اينکه ، آدم بکُشد . اين مطلب اول . و مطلب دوم اينکه : بر سر همة اين مطلب ها ؛ که به سر و کله هم ميزنيد . آدم هاي مثل من و شما بودند ؛ هيچ يک از آسمان نيامده اند . دستشوئي مي رفتند ، خوراک مي خوردند و در بستر تمنيات جنسي مي خوابيدند ، خون در رگهايشان جريان داشت و درد مي کشيدند و زخم مي خوردند و عرق مي کردند و تنشان مثل من و شما بوي عرق ميداد ووووووو . من نمي دانم شما جماعت ، چرا اصل ها را رها کرده ائيد و به فروع امور چسبيده ائيد ؟ جانم ، دين براي انسان آمده است ؛ نه انسان براي دين . دين براي دنياي من و شما آمده است ؛ دنيا که براي دين من و شما خلق نشده است . خالق اين هستي ؛ در اين لايتناهي بيکران خود ؛ که نزديکترين ستارة آن ، فقط در منظومة شمسي ؛ با کرة زمين ؛ سه ميليارد سال نوري فاصله دارد ؛ براي حماقت موجودي بنام بشر ، خلق نکرده است ؛ و اين کرة ناپيداي همچون غبار را ؛ در هستي ، آن هم فقط در منظومة شمسي ، مهد کشتار مخلوقات خود ؛ قرار نداده است . برويد شعور خردتان را ،از دست جهل خلاص کنيد ؛ شما خر را گم کرده ائيد و به دنبال افسارش مي گرديد . من از محضر همة شما عزيزان پوزش مي خواهم قصد جسارت و تو هين به هيچ کس و هيچ چيز ندارم . متاسفانه همة شما در فهم خدا ، غفلت داريد . کسي که به فهم خدا فهم مي يابد ، چنان در خود غرق مي شود ، که به هيچ وجه نمي تواند مفتش امور ديگران باشد . چطور ممکن است که کسي هم به خدا مشغول شود و هم مفتش امور ديگران گردد . حتما ، يک جاي خدا پرستي ما آدمها اشکال دارد . 1100سال است که اين مردم مسمان ، در مذاهب مختلف خود که حدودا ؛ 270 فرقهمي شود ؛ هم ديگر را مي کشند ؛ تا هر کسي ثابت کند ، که خداي او بهتر از خداي ديگران است . و او بهتر از ديگران امور را فهم مي کند ؛ براي اين مجوز کشتار هم ؛ هزاران مهمل را ؛ در متون وکتابهاي خود ؛ به شديد ترين شکل ممکن تدريس مي کنند . شما موجودات بدبختي هستيد ؛ که خود تان ؛ به خاطر تعليمات باوري خود ، به عمق اين بدبختي فهم نداريد ؛و دينتان ؛ تا اين حد مزاحم حيات انساني شما و اطرافيانتان شده است . دين براي آرامش انسان است ؛ نه براي جدال و کشتار همديگر . هر کسي در اين هستي تحت هر نامي ، مفيد باشد ، خداي او نيز مفيد است و الا اين همه جدال و کنکاش و کشتار از آدميان به خاطر دين ؛ خدا را از ياد ها خواهد برد کما اينکه برده است . ... ........
65 | momen abdullah | | ٠٢:٠٤ - ١٤ ارديبهشت ١٣٩٠ |
جناب ميثرا
**********************
گفته ايد: «هيچ انساني براي بهشتي شدن آدم نمي کشد »
آري. ولي هيچ انساني هم براي بهشتي شدن خود را بي دليل به کشتن نمي‌دهد. اصولا دفاع از تن و جان از بديهيات عقلي است و تبعيت از عقل نيز از لوازم بهشت است.
گرچه در طول تاريخ چون شما بسيار بودند که مردمان را به تسليم و بردگي در برابر ابوبکر ها و عمرها و استالين ها و مائوها و چه‌گوارا ها و ... تشويق مي‌کردند. ولي بايد خدمت شما عرض کنم ما علاقه‌اي به کشتار توسط اصنام شما نداريم.
**********************
«هر کس و هر ديني که مي خواهد باشد . براي به بهشت رفتن ؛ بايد آدم کِشت کند ؛ نه اينکه ، آدم بکُشد .»
هر ديني؟ يعني شما معتقد هستيد مارکسيست ها نيز به بهشت مي‌روند؟
مگر بهشت جز چشيدن لذت توحيد است؟ چگونه ممکن است کسي که به خداي واحد و احد اعتقاد ندارد از شراب توحيد بنوشد؟
*******************
البته در سلسله توهمات ساخته شما بسيار آمده است که خداوند عظيم و اعلي چه‌گوارا و ديگر ملحدين را ناگهان در قيامت به زور موحد مي‌کند!!!!
توهم است ديگر. چه مي‌توان گفت؟
*******************
«و مطلب دوم اينکه : بر سر همة اين مطلب ها ؛ که به سر و کله هم ميزنيد . آدم هاي مثل من و شما بودند ؛ هيچ يک از آسمان نيامده اند .»
بدن ما از زمين است ولي روح ما از ماوراء آسمان و ابعاد است. اين بديهيات را بدانيد بد نيست.
*******************
«جانم ، دين براي انسان آمده است ؛ نه انسان براي دين»
منظور شما از انسان «جامعه انساني» است؟ همان صنمي که بايد در چرنوبيل ها و نواداها هزار هزار براي پيشرفت آن قرباني داد؟
اين «جامعه پيشرفته انساني»، اين «کشور انساني»، اين «مردمان» چه صنمي هستند که ما بايد جان و عمر و زندگي خود را فداي کنيم؟
مگر بنده چند سال زندگي مي‌کنم که بايد فداي آن شوم؟
****
و شايد منظور شما از انسان بدن خاکي است؟ که در اين صورت به دين نيازي نيست و بلکه به کاه و يونجه نياز است.
****
ولي اگر منظور شما از انسان «روح الله» است، آن گوهر وجود و کائنات است، مرتبه عالي خلقت است، که دين جز علم و آگاهي و روشنايي براي آن «روح الله» نيست.
دين هدف وجودي آن نور الهي را روشن مي‌سازد و به آن «روح الله» معرفت و شناخت مي‌دهد.
دين آب حيات علم را به انسان خليفة الله عرضه مي‌کند.
و چرا انسان نبايد براي زنده شدن به معرفت الله، کشته شود؟
آنچه کشته مي‌شود نفس شيطاني و خوي حيواني است و آنکه زنده مي‌شود چشم بصيرت و عقل کمال پسند انساني است.
شکم چراني و شهوت راني و بدن حيواني بنده فداي معرفت الهي يا همان دين اسلام باد.
که بنده نور علم و دانش را به تمامي چريدن و چراگاهاي کمونيستها ترجيج مي‌دهم.
*****************
«که نزديکترين ستارة آن ، فقط در منظومة شمسي ؛ با کرة زمين ؛ سه ميليارد سال نوري فاصله دارد ؛ »
نزديکترين ستاره به زمين، بعد از خورشيد، 4.2 سال نوري و دور ترين ستاره ها بيش از 13 ميليارد سال نوري فاصله دارد.
جناب ميثرا
برويد شعور خردتان را ،از دست جهل خلاص کنيد و کمي علوم ابتدايي بياموزيد!! بد نيست!!
****************
«شما خر را گم کرده ائيد و به دنبال افسارش مي گرديد»
آخر افسارش بيشتر از خودش مي‌ارزيد. مخصوصا آنکه هنوز فاصله نزديکترين ستاره را به زمين نمي‌دانست.
****************
«من از محضر همة شما عزيزان پوزش مي خواهم قصد جسارت و تو هين به هيچ کس و هيچ چيز ندارم»
قصد فحاشي داري. طبيعي است. عشق عمر با تو چه کرده است!!!
****************
«متاسفانه همة شما در فهم خدا ، غفلت داريد»
خدايي که در فهم آيد ارزاني خودت و افسارت.
***************
«چطور ممکن است که کسي هم به خدا مشغول شود و هم مفتش امور ديگران گردد .»
واقعا؟ راستي بعضي ها چرا «مفتش» مي‌شوند؟
«يک ساعت وقت گذاشتم ، مطالب گروه ها را و نظرات را خواندم ؛ با حوصله هم خواندم»
واقعا که!!! چرا اين جناب ميثرا به خدا مشغول نيست؟؟
**************
«. 1100سال است که اين مردم مسمان ، در مذاهب مختلف خود که حدودا ؛ 270 فرقهمي شود ؛ هم ديگر را مي کشند ؛ تا هر کسي ثابت کند ، که خداي او بهتر از خداي ديگران است»
به اين مغلطه جناب ميثرا مي‌گويند:
http://en.wikipedia.org/wiki/Strawman_argument
«...در مغالطه پهلوان‌پنبه هيچ‌گاه دليل و برهاني بر ضد مدعاي نخستين مطرح نمي‌شود، بلکه ناقد مدعايي را که قدرت نقد آن را ندارد، کنار مي‌گذارد؛ يک مدعاي سست و ضعيف را که توانايي نقد آن را دارد، به طرف مقابل خود نسبت مي‌دهد و به جاي رد کردن مدعاي اصلي، به رد کردن اين مدعاي ضعيف مي‌پردازد...»
*************
«راي اين مجوز کشتار هم ؛ هزاران مهمل را ؛ در متون وکتابهاي خود ؛ به شديد ترين شکل ممکن تدريس مي کنند »
از جمله:
«که نزديکترين ستارة آن ، فقط در منظومة شمسي ؛ با کرة زمين ؛ سه ميليارد سال نوري فاصله دارد ؛ »!!!!! ها ها!!!
************
«شما موجودات بدبختي هستيد ؛ که خود تان ؛ به خاطر تعليمات باوري خود ، به عمق اين بدبختي فهم نداريد ؛»
در برابر
«من از محضر همة شما عزيزان پوزش مي خواهم قصد جسارت و تو هين به هيچ کس و هيچ چيز ندارم»
***
چه کند جناب ميثرا!!! مذهب و دين ابوبکريسم همين است!!! تضاد و تعارض دروني!!!
************
«و دينتان ؛ تا اين حد مزاحم حيات انساني شما و اطرافيانتان شده است .»
راستي؟ ما به ايران لشکر کشيديم و تمامي کتابخوانه‌هاي آن را آتش زديم و و يا کتب را به رودخانه ريختيم؟
و يا شايد ما لشکر سرخ تشکيل داديم و صد ميليون انسان را کشتار کرديم؟
*************
«هر کسي در اين هستي تحت هر نامي ، مفيد باشد ، خداي او نيز مفيد است و الا اين همه جدال و کنکاش و کشتار از آدميان به خاطر دين ؛ خدا را از ياد ها خواهد برد کما اينکه برده است»
پس با اين حساب عزيز دل شما عمر بايد خيلي خيلي از خداوند غافل بوده باشد!!
*************
دقيقا هدف شما از اين فحاشي ها چيست؟ آيا جز اين است که اين فحاشي ها را مقدمه کشتار ما قرار دهيد؟
هرچه باشد کمونيست ها نيز کشتار مسلمين و نصاري را با همين فحاشي ها آغاز و توجيه مي‌کردند.
100 ميليون انسان بيگناه را کشتند تا به دنيا ثابت کنند که دين باعث مشکلات است.
حال شما قصد کشتار چندصد ميليون انسان بيگناه را براي قربان کردن بر سر اوهام و توهمات ناشي از مصرف کراک خود داريد؟

يا علي
66 | محمد | | ١٢:٢٦ - ١٤ ارديبهشت ١٣٩٠ |
با سلام کامنت 64 شما گفتي که نزديکترين ستارة آن ، فقط در منظومة شمسي ؛ با کرة زمين ؛ سه ميليارد سال نوري فاصله دارد!!!!!!!!!!! اين اشتباه ست اطلاعات غلط نده خواهشاً سال نوري طبق تعريف برابر است با مسافتي که نور در خلاء در مدت يک سال طي مي‌کند سرعت نور معادل ۳۰۰،۰۰۰ کيلومتر بر ثانيه، مقدار سال نوري را تقريباً برابر با ۱۰۱۵ × ۹٫۴۶۱ متر مي‌گيرند آلفا قنطورس از همهٔ ستاره‌ها به منظومهٔ خورشيدي ما نزديک‌تر است و با چشم غير مسلح به صورت چهارمين ستاره درخشان آسمان شب ديده مي‌شود. فاصلهٔ آلفا قنطورس از خورشيد ۴٫۳۶ سال نوري است نه سه ميليارد سال نوري !!!خوبه که وقتي جو گير ميشيم اطلاعات غلط ونادرست تايپ نکنيم...........
67 | افتخارمZكنم سنZ ام | | ٠٩:٠٥ - ٠٨ تير ١٣٩٠ |
نمازووضوشما همشون باطل اندوضو گرفتنم نمZفهمZد.امام زمانZ که شما براZ اون دعامZکنZدچطورمZتونه به شماکمک کنه
68 | محسن | | ٢٢:٢٣ - ١١ تير ١٣٩٠ |
جناب عمر در مذهب شيعه عمل قمه زني يك عمل كاملا"حرام است ودر هيچ يك از منابع شيعه قمه زني تاييد نشده است وتعداد كساني كه اين حركت احمقانه را انجام ميدهند شايد به 0.0001 شيعيان هم نرسد ولي از شما تعجب ميكنم كه قمه زني را كار خطرناكي براي بدن ميدانيد و فراموش
كرده ايد كه جنابعالي وهمه همكيشانتان روزانه چند بار با سنگ وگل وچوب و..... به حساس ترين نقاط بدنتان حمله ور ميشويد و خودتان را به اصطلاح پاك ميكنيد! و براي من جاي تعجب است كه يك سني چگونه ميتواند به خود مفتخر باشد در حاليكه خادم الحرمين او از نسل يهود بني قينقاع است؟
چگونه يك سني ميتواند به خود افتخار كند در حاليكه خادم الحرمين او خانه خدا را به محل هم جنس بازان آمريكايي وصهيونيستهاي كفتار تبديل كرده است؟
چگونه يك سني ميتواند به خود افتخار كند در حاليكه آمريكا واسراييل كه بزرگترين دشمنان اسلامند ميليونها دلار براي سركار ماندن دولتهاي سني و به قدرت نرسيدن شيعيان هزينه ميكنند؟
چگونه يك سني ميتواند به خود مفتخر باشددر حاليكه آمريكا هر زمان كه اراده بكند به خاك و ... او در كشور به اصطلاح اتمي پاكستان و افغانستان وفلسطين تجاوز ميكند ولي جرات حمله به ايران شيعه وحزب الله لبنان و شيعيان يمن وبحرين را ندارد در حاليكه جمعيت اهل سنت 4برابر شيعيان است؟
چگونه يك سني ميتواند به خود افتخار كند در حاليكه تمام ائمه معصوم و مظلوم شيعه بدست خلفايي به شهادت رسيده اند كه داعيه دفاع از سنت را داشته اند؟
چگونه يك سني ميتواند به خود افتخار كند در حاليكه پيشواي او ابن تيميه معاويه -يزيد-حجاج بن يوسف و هشام بن عبدالملك لعنت الله عليهما را جزو 12جانشين رسول الله ميداند و يزيد را براي به شهادت رساندن امام حسين (ع) تحسين ميكند؟
دوست عزيزي كه به سني بودنت افتخار ميكني اگه كمي به مغزت فشار مياوردي ميفهميدي كه جزقاله شدن آواكس ها وهليكوپترهاي آپاچي آمريكا در صحراي طبس - و در امان ماندن جمهوري اسلامي از سهمگينترين طوفانهاي سياسي به خاطر همين امام مفقود الاثر مابود. ما ز محبان علي و عمر هيچ نگوييم ز خير و ز شر
حشر محبان علي با علي حشر مريدان عمر باعمر
69 | امين آغا | | ٠٤:٣١ - ١٣ تير ١٣٩٠ |
جناب 67

به سني بودنت افتخار كن و با اين افتخار احمقانه بمــــــــــــــــــير.

من هم افتخار ميكنم كه عاقـلـــــــــــــــــــــــــم ومثل شما نيستم.

چطوري به ما كمك ميكنه ،به شما مربوط نيست ، اگه مي خواستي بفهمي تا حالا فهميده بودي ولي من توصيه ميكنم براي رهايي از اتش جهنم هم كه شده بيشتر مطالب شيعي بخوني تا حاليت بشه امام زمان ما چطوري به ما كمك ميكنه . هر چند جهالتت اجازه نميده حقيقت رو بفهمي و اين از لفظ گفتارت معلومه .
70 | محسن | | ١٧:٤٣ - ١٤ تير ١٣٩٠ |
جناب عمر در مذهب شيعه عمل قمه زني يك عمل كاملا"حرام است ودر هيچ يك از منابع شيعه قمه زني تاييد نشده است وتعداد كساني كه اين حركت احمقانه را انجام ميدهند شايد به 0.0001 شيعيان هم نرسد ولي از شما تعجب ميكنم كه قمه زني را كار خطرناكي براي بدن ميدانيد و فراموش كرده ايد كه جنابعالي وهمه همكيشانتان روزانه چند بار با سنگ وگل وچوب و..... به حساس ترين نقاط بدنتان حمله ور ميشويد و خودتان را به اصطلاح پاك ميكنيد! و براي من جاي تعجب است كه يك سني چگونه ميتواند به خود مفتخر باشد در حاليكه خادم الحرمين او از نسل يهود بني قينقاع است؟ چگونه يك سني ميتواند به خود افتخار كند در حاليكه خادم الحرمين او خانه خدا را به محل هم جنس بازان آمريكايي وصهيونيستهاي كفتار تبديل كرده است؟ چگونه يك سني ميتواند به خود افتخار كند در حاليكه آمريكا واسراييل كه بزرگترين دشمنان اسلامند ميليونها دلار براي سركار ماندن دولتهاي سني و به قدرت نرسيدن شيعيان هزينه ميكنند؟ چگونه يك سني ميتواند به خود مفتخر باشددر حاليكه آمريكا هر زمان كه اراده بكند به خاك و ... او در كشور به اصطلاح اتمي پاكستان و افغانستان وفلسطين تجاوز ميكند ولي جرات حمله به ايران شيعه وحزب الله لبنان و شيعيان يمن وبحرين را ندارد در حاليكه جمعيت اهل سنت 4برابر شيعيان است؟ چگونه يك سني ميتواند به خود افتخار كند در حاليكه تمام ائمه معصوم و مظلوم شيعه بدست خلفايي به شهادت رسيده اند كه داعيه دفاع از سنت را داشته اند؟ چگونه يك سني ميتواند به خود افتخار كند در حاليكه پيشواي او ابن تيميه معاويه -يزيد-حجاج بن يوسف و هشام بن عبدالملك لعنت الله عليهما را جزو 12جانشين رسول الله ميداند و يزيد را براي به شهادت رساندن امام حسين (ع) تحسين ميكند؟ دوست عزيزي كه به سني بودنت افتخار ميكني اگه كمي به مغزت فشار مياوردي ميفهميدي كه جزغاله شدن آواكس ها وهليكوپترهاي آپاچي آمريكا در صحراي طبس - و در امان ماندن جمهوري اسلامي از سهمگينترين طوفانهاي سياسي به خاطر همين امام مفقود الاثر ما بود. ما ز محبان علي و عمر هيچ نگوييم ز خير و ز شر حشر محبان علي با علي حشر مريدان عمر باعمر
71 | مسلمان | | ٢١:٣٩ - ١٩ تير ١٣٩٠ |
نظر دهندگان عزيز
ابتدا شيعه را خوب بشناسيد و بعد در مورد شيعه نظر دهيد. اين کار شما مثل اين است که هنوز کالايي را نديد و داريد معايب آن را نديده بازگو مي کنيد
آن برادري که گفته "امام زمان 1200 سال در چاه بوده" اين ها را خودتان به شيعه مي چسبانيد و مي خواهيد شيعه را بدنام کنيد
اين حرفايي که شما مي زنيد، از کدام مرجع شيعه شنيديد؟
حالا من يه سوالي از شما مي کنم و شما برادران بزرگوار سني جواب بديد
چطور ممکنه پيامبر بعد از خودش جانشين تعيين نکرده ولي جناب ابوبکر شماتعيين کرده؟
اين با کدام عقل و منطق سالم سازگار است؟
و يا اينکه شما جناب ابوبکر را از پيامبر اعلم تر بدانيد؟
شيعه ميگه اعلم ترين فرد در دنيا پيامبر و بعد از پيامبر، 12 امام شيعه هستند ولي شما گويا ابوبکر را از پيامبر اعلمتر مي دانيد که اين کار به فکر ابوبکر افتاد و نعوذ بالله پيامبر نه! و يا شايد هم ابوبکر حق علي را ضايع کرده؟
72 | محدثه | | ٢٤:٤٧ - ٢٥ تير ١٣٩٠ |
روزگاري اهل دنيا دلشان درد نداشت، هر کسي غصه اين را که چه مي کرد نداشت، چشمه سادگي از لطف زمين مي جوشيد، خودمانيم زمين اينهمه نامرد نداشت.صداقت روزي گريزان شد ابوسفيان از ترس شهادتين را بر زبان آورد و مسلمان خوانده شد!يادمان نرود معاويه و فرزند ملعونش نيز خود را مسلمان خواندند. شمائي که اعادهء مسلماني داري و از مسلماني فقط اسمي به يدک ميکشي . اگر واقعا" از حضرت رسول اکرم س تبعيت ميکنيد بايد بپذيريد حضرت از وجود اماماني پس از خود و حتي اسم مبارک هر کدام از آنان و همينطور از غيبت و ظهور مهدي موعود عج هم خبر داده بودند. شما ديگر چه مسلماني هستيد وقتي ديگر اديان از غيبت امام زمان عج مطلعند و شمامسلمان نما انکار مي کنيد؟ميخواهم بدانم چرا اينهمه سنگ ابوبکر عمر و عثمان را به سينه مي زني؟ حداقل سنگ افرادي وارسته و پاک و مبرا از هر نوع شرابخواري و ميخوارگي پاکدامن و حلالزاده را به سينه بزن. ائمه ما هر کدام حکومت کردند اما آنان حاکمان بر اهل خود بودند نه بر مشتي ميخواره و دزدو دغل ! بياد آريد پس از موعود خيلي از مساجد ويران مي شوند؟ از مساجد پر و در عين حال بدون وضو اجالتا" چيزي نگو که ان شاء الله بزودي ويران ميگردند. شما بدون وضو نماز بپا مي داريد و اين در حاليست ميگويي وضو گرفتن را ياد بگيريم! ويا اگر ما در مراسمات مذهبي محرم سنيه زني و زنجير زني داريم نشان از ادارت و عشق به امامانمان است چشمتون کور همين بر پا داشتن مراسم مذهبي ست حسادت شماها را جريحه دار کرده و دشمنان بظاهر مسلمان پيغمبر "س" و اولاد پاکش را رسوا و بي آبرو کرده و ياد امامان ما را تا هميشه زنده نگه داشته است. اگر اين ايراد وارده بر ماست شماها سرتاپا مملو از ايرادين که بهتر است بخود رجوع کنيد هر چند معتقدم خر عيسي گرش به مکه برند- بازآيد و هنوزم خر باشد. يادت باشد مکه خانه امن خداست نه خانه پدران شما و مدينه حرم حضرت رسول پدر همان بزرگ بانوئي که سردمداران شما بشهادتش رساندند مي باشد نه قبرستان عمر و ابوبکر و عثمان،والله گستاخي مي خواهد و پر روئي در کمال ناداني. ضمنا" شما که از مکه و مدينه ميگوئيد کاش اشاره ايي هم به ترورها و قتلهايي که در وادي السلام براي شيعيان واقع در نجف هم داشتيد مسلمان!!!
73 | رامين يوسفي | | ١٢:٠٣ - ٢٤ شهریور ١٣٩٠ |
اعوذ بالله من الشيطان الرجيم بسم الله الرحمن الرحيم قال الله تبارک و تعالي في محکم کتابه:{{قل ان کنتم تحبون الله فاتبعوني يحببکم الله......}} سلام mtj ما اگر امامان را دوست داريم به خاطر خدا است. اين خداست که امامان را برگزيده و شما سني هاي عمري و وهابي هاي ملعون تا روز قيامت از در ک اين مطلب عاجز هستيد. {{ انما وليکم الله والذين امنوا الذين يقيمون الصلوه و يوتون الزکوه و هم راکعون}} عمري ها بگويند مصداق اين آيه چيست؟ شان نزول آن در مورد کيست؟ يا علي
74 | انسان | | ٢١:٥٤ - ٠٦ مهر ١٣٩٠ |
من براي اينكه كمي از شيعه و سني بدانم به اين صفحه آمدم نه سخنورم نه علمي دارم متاسفانه وقتي مطالب رو ديدم از خودم بعنوان يك انسان خجالت كشيدم ما همه موحد هستيم و خداي يكتا رو ميپرستيم پس دعوا سر چيست چرا اينهمه فحش و ناسزا چرا اينهمه بازي با کلمات چرا اينهمه علم خود را به رخ ديگران کشيدن اگر اسلام هر يک از شما برتر از ديگري است پس با احترام بحث کنيد تا حد اقل بخاطر سخن نيک به دين خود ارزش قائل شويد
75 | انسان | | ٢٢:٠٥ - ٠٦ مهر ١٣٩٠ |
متن صحيح آيه اين چنين است

إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُواْ الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلاَةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ (55)سوره 5

ولى شما تنها خدا و پيامبر اوست و كسانى كه ايمان آورده‏اند همان كسانى كه نماز برپا مى‏دارند و در حال ركوع زكات مى‏دهند
76 | مجيد م علي | | ١٣:١٤ - ٠٧ مهر ١٣٩٠ |
با سلام

جناب انسان دعوايي در كار نيست . امر به معروف و نهي از منكر ميكنيم .
جناب يكتا پرست ايا هدايت مردم كه نوعي جهالت در انها نفوذ كرده كار اشتباهي است؟؟؟

شما از رفتار جاهلين به الله سبحان تعالي و حضرت محمد صلي الله عليه و اله و ان كساني كه به حق ميباشند خجالت نكشيد و به راهنمايي انها بپردازيد

لبيك يا علي
77 | ايران | | ٢٣:١٠ - ٠٨ مهر ١٣٩٠ |
آقاي کمالي ببرو خودت و؟؟؟ رو جمع کن که ديگه دنيا به اين اراجيف شما مي خنده، مهدي هم به امثال شما نياز نداره...
78 | محمد | | ٠٩:٤٤ - ٢٤ مهر ١٣٩٠ |
كساني كه خوابند به راحتي ميشه آنها رابيدار كرد ولي كساني كه خود را به خواب زده اند بيداركردن آنها مشكل ودرد سر است حال حكايت شيعه هاست كه خودشونو بدجوري به خواب زده اند وحالا حالاها نمي خواند ازخواب بيدار بشند.بخوابيد
79 | عليرضا ن | | ٢١:١٣ - ٢٤ مهر ١٣٩٠ |
كساني كه خوابند به راحتي ميشه آنها را بيدار كرد ولي كساني كه خود را به خواب زده اند, بيدار كردن آنها مشكل و دردسر است , حال حكايت سني هاست كه خودشونو به خواب زدند و بعد از رسول الله(ص) عصمت اهل بيت عليهم السلام را نپذيرفتند و به علل و انگيزه هاي گوناگوني قائل به عصمت اجماع شدند, يعني اهل سنت بر خلاف اصطلاح رايج , كه عصمت را شان و منزلتي براي انسانها به حساب مي آورد, اين مقام و منزلت را براي اجتماعي از انسانها , پنداشتند.
موقعي كه مي گيم چه گروهي از مسلمانها داراي مصونيت از خطا هستند. تا به حال كسي نتوانسته تعريف دقيقي از آن ارائه بده, عده اي , اجتماع فكري همه مسلمانها يك عصر را معصوم از خطا دانسته اند و عده اي ديگر اجتماع و وحدت فكري اهل حل و عقد را معصوم از خطا مي دانند.
مهمترين انگيزه اي كه براي پيدايش اين عقيده اينه كه شاكله وجودي و ركن اساسي سني ها بر اجماع استوار است و اگر اجماع و مصونيت اجماع از آنها گرفته بشه, اساس وجودي آنها به عنوان يك مكتب از هم مي پاشه, زيرا به اعتقاد آنها , بعد از رحلت رسول اكرم (ص), امت اسلامي يا لاقل, اهل حل و عقد آنها گرد هم آمدند و ابوبكر را به عنوان خليفه و جانشين پيامبر (ص) معرفي كردند.
حالا فرض كنيد كه اهل حل و عقد در اين انتخاب خويش اشتباه كردند و راه نادرستي رو در پيش گرفتند, خيلي طبيعيه كه نظام اعتقادي آنها از هم مي پاشه , از اين رو با اعتقاد به عصمت اجماع , خيال همه رو راحت كردند و خودشان را در برابر ادله محكم و نص قرآن بيمه كردند.
وقتي ميگيم كه دليل اعطاي اين منزلت به اجماع چيست, ميگن رسول اكرم فرمودند: لن تجتمع امتي علي الخطا و بعد نتيجه گرفتند كه اگه امت اسلامي در مساله اي اتفاق نظر داشته و بر آن اجماع كنند, محال است كه راي و نظر آنان بر خطا باشد.

حالا تاريخ رو نگاه كني چه بسيار مجالس مشورتي كه بعد از رحلت رسول خدا (صلي‏الله‏عليه‏وآله‏وسلّم‏) تشكيل شد و در آن مجالس أهل حل و عقد از مسلمانان جمع شدند , و براي امري از امور مشورت كردند , و متفقا نظريه‏اي را تصويب كردند و راه رسيدن به هدف را نيز پيش گرفتند , ولي ثمره‏اي

جز گمراه‏تر شدن خود و بدبخت‏تر كردن مسلمانان عايد اسلام نكردند ، و خيلي طول نكشيد كه بعد از رحلت پيامبر(ص) نظام الهي و عادلانه اسلام را به نظامي امپراطوري و ديكتاتوري مبدل كردند , لازم كه فتنه‏هايي كه بعد از رحلت رسول خدا (صلي‏الله‏عليه‏وآله‏وسلّم‏) بپا خاست , و در نتيجه آن فتنه‏ها خونهاي به ناحقي كه بر زمين ريخت و ناموسها كه به باد رفت , و احكامي كه از اسلام تعطيل شد , و حدودي كه باطل شد بررسي دقيق كنيم سپس در مقام جستجو از منشا آن بر آمده و ريشه‏يابي كنيم , و آن وقت از خودمون بپرسيم آيا جز اينه كه تنها عامل تمامي اين بدبختي‏ها همان آراي اهل حل و عقد از امت بود ؟

آخه من چمه در كوچكترين مسائل مالي به كسي اعتماد نمي كنم و سپردمو به هر كسي نمي دم, حالا چه طور حاضر ميشم كه در مسير انتخاب زندگيم به راحتي به هر كسي مثل اين اهل حل و عقد اعتماد كنم؟ از خداوند سپاسگزارم كه كساني را به من معرفي كرد كه به پشتوانه عصمتشان راه را درست مي روند و مي تونم مطمئن شم كه اشتباه نكرده ام.
سعدي اگر عاشقي كني و جواني /////////////////////// عشق محمد بس است و آل محمد
( كه آن قرآن كريمي است -- كه در كتاب محفوظي جاي دارد -- جز پاكان نمي توانند به آن دست زنند)(آيات77تا79سوره واقعه)
بامير دين هادي بگو با عسكري مهدي بگو /////////////////// با آن ولي مهدي بگو مستان سلامت مي كند( مولوي)

هر چه قدر مي خواهي بخواب ///// گنجشك لا لا كفتر لا لا لا لا لا لا لايي لا لايي
80 | شاه ولايت | | ٢٢:١٠ - ٢٤ مهر ١٣٩٠ |
جنــــــــــــــــــــــــــاب مـــــــــــــــــــــحــــــــــــــــــــــمــــــــــــــــــــــــــــد

اولا سلام از نوع قرآني به شما و همکيشانتان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دوما ميشه ادعايتان را براي بنده توضيح بدهيــــــــــــــــــــــد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ما خود را به خواب زده ايم كه مانع منكر ميشويم يا شما كه اشاعه فحشا ميكنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  بعدی [1] [2] [3]   قبلی
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها